رفتن به مطلب

اینترنت استارلینک

ahmadsa
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بیشتر مناطق ایران که اینترنتشون نابود جه.رمی اح.مق به جا اینکه بیاد همین سرعت 4g رو درست کنه میره دکل 5g میزنه🤦🏻‍♂️

خود من با اینکه محلمون جای خوبیه همراه اول با اینکه 4g سرعتش ۱ مگم نمیرسه ایرانسلم حدود ۵ مگ 

هنوز که هنوز فیبر نوری رو که یه سالی هست محله ما آوردن بالاتر از سرعت ۸ مگابیت نمیدن تازه اونم فقط مخابرات یاغی پشتیبانی میکنه همین ۸ مگابیتم موقع دانلود سرعتش ۷۰۰ کیلوبایتم نیست😐

سرعت ۱۶ مگابیت گرفتم ۱۸۴ گیگ ۸۷.۲۰۰ تومن اونم با این پینگ قشنگش به ۱۹۵ شکایت کردم چرا پول ۱۶ مگابیت میدم ولی به همون ۸ مگابیتم نمیرسه هیچی که هیچی حتی نمیشه باهاش دان کرد زود تموم میشه

اگه space x بیاد شخصا میرم به کل همسایه ها میگم هرکی موافق بود با هم راه بندازیم به نظرم بهترین کار دیگه اعصاب خوردی نداره پینگشم که گفتن ۲۰ جون میده برا گیم ( کی میدونه شاید آینده برا خاورمیانه ارزون تر کردن )

ویرایش شده توسط Miad007
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من اگه درامدشو داشته باشم حتما میخرم از شر نت داخلی خلاص میشیم پینگ 200 سرویس شدیم حجمی هم که نمیدن همیشه باید قناعت کنیم

البته ماهی 2500 میدونم که نمیتونم !

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Miad007 گفته است :

هنوز که هنوز فیبر نوری رو که یه سالی هست محله ما آوردن بالاتر از سرعت ۸ مگابیت نمیدن تازه اونم فقط مخابرات یاغی پشتیبانی میکنه همین ۸ مگابیتم موقع دانلود سرعتش ۷۰۰ کیلوبایتم نیست😐

یه مقدار درباره این بند بیشتر توضیح میدین؟

شما کدوم شهر هستین؟

من قصد دارم چند ماه دیگه فیبر بگیرم نمیدونم سرعت های 50 مگ و 100 مگ  که عکساش تو همین فروم هم هست رو باور کنم یا این سرعت های زیر 10 که شما میگین

بستگی به چی داره؟

در 6 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

من اگه درامدشو داشته باشم حتما میخرم از شر نت داخلی خلاص میشیم پینگ 200 سرویس شدیم حجمی هم که نمیدن همیشه باید قناعت کنیم

نت آزاد اختصاصی با سرعت بالا و پینگ پایین و حجم نامحدود ؟  چرا که نه

اگر بحث قیمت نباشه بی نظیره برای ما ولی خوب امان از قیمت تخیلیش که هزینه یک ماه اش برابر هزینه دو سال اینترنت منه

مگر یه روزی اینقدر درآمد داشته باشم که بتونم سالانه 30 میلیون تومن پول اینترنت بدم

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز بیزحمت بحث های خارج از تاپیک  رو در پخ پیگیری بفرمایید.با تشکر.

مخابرات اینترنت ثابت را برای مقابله با اینترنت م ا ه و ا ره ای توسعه دهد :

مجلس بخشی از درآمد حاصل از افزایش مالیات اپراتورها را به توسعه‌ی اینترنت ثابت توسط مخابرات اختصاص داده تا با تهدیدات اینترنت م اه واره‌ای به مقابله و رقابت بپردازد.به‌علاوه، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات مکلف شده تا اقدامات مشخص شده را در سند طرح کلان و معماری شبکه ملی اطلاعات را در افق ۱۴۰۰ محقق کند.

مجلس و تصمیم جنجالی : چطور اینترنت م اه واره ایی رقیب اینترنت ثابت شد :

«محمد کشوری» مدیرعامل گروه طیف و کارشناس حوزه ارتباطات در پاسخ به این پرسش که چه نگرانی درباره اینترنت م اه واره‌ای وجود دارد می‌گوید: «اینترنت در کشور از زیرساخت رد می‌شود اما کافی است اینترنت از جای دیگری عرضه شود، یک اینترنت بدون فیلتر و خارج از محدودیت. کافی است که صد هزار مشترک در ایران از آن استفاده کنند. این اتفاق باعث می‌شود که به عنوان مثال زمانی که اینترنت توسط حاکمیت قطع می‌شود، هیچ کنترلی نمی‌توان روی اینترنت آنها داشت. همچنین محتوای نادرست به دست تمام این کاربران می‌رسد و قطعا در شبکه‌های دیگر نیز می‌چرخد. این برای حاکمیت‌ها تهدید است و شاید در دراز مدت اپراتورها نیز بخشی از مشتریان خود را از دست بدهند.»

متن کامل zoomit/digiato

ویرایش شده توسط ahmadsa
لینک به دیدگاه

اگر میشد در قالب low-noise block downconverter ازش استفاده کرد خوب میشد

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

یه مقدار درباره این بند بیشتر توضیح میدین؟

شما کدوم شهر هستین؟

من قصد دارم چند ماه دیگه فیبر بگیرم نمیدونم سرعت های 50 مگ و 100 مگ  که عکساش تو همین فروم هم هست رو باور کنم یا این سرعت های زیر 10 که شما میگین

بستگی به چی داره؟

بنده ساکن کرمانشاه هستم خودتون قضاوت کنید حتی به ۱۹۵ هم شکایت کردم ( متاسفانه کد پیگیری پیامک شکایت به ۱۹۵ رو پاک کردم وگرنه اونا هم میفرستادم)

اون سرعتایی که میگید نمیدونم چی هستن ولی میدونم کل کرمانشاه عمرا همچین سرعتایی بدن اکثرا همون ۸ مگ میدن نهایتا ۱۶

باز خداروشکر همین ۸ مگابیت رو به من دادن رفیقم چند خونه اون ور تره همینم نداره

IMG_20210307_011610.thumb.jpg.ee30ee3785bd14ad39b586cdb66349d4.jpgIMG_20210307_011601.thumb.jpg.5f00b28ad718b68750afed2c553351c8.jpg

لینک به دیدگاه

در 40 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

بنده ساکن کرمانشاه هستم خودتون قضاوت کنید حتی به ۱۹۵ هم شکایت کردم ( متاسفانه کد پیگیری پیامک شکایت به ۱۹۵ رو پاک کردم وگرنه اونا هم میفرستادم)

اون سرعتایی که میگید نمیدونم چی هستن ولی میدونم کل کرمانشاه عمرا همچین سرعتایی بدن اکثرا همون ۸ مگ میدن نهایتا ۱۶

IMG_20210307_011610.thumb.jpg.ee30ee3785bd14ad39b586cdb66349d4.jpgIMG_20210307_011601.thumb.jpg.5f00b28ad718b68750afed2c553351c8.jpg

چیزی که من دارم میبینم نویزتون خوبه

از طرفی مخابرات هم تا 23 مگ سرعت شمارو باز کرده در صورتی که سرعت سرویس 16 هست

با این حساب چرا سرعت فعلیتون اینقدر پایینه؟ خودشون هیچ جوابی نمیدن؟

سرعت آپلود و دانلودتون از من که رو سیم مسی دارم نت میگیرم هم خیلی پایین تره و این اصلا منطقی بنظر نمیاد

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 47 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

من در تهران هم دقیقا همینطورم 

پول سرویس 16 مگابیت میدم به مخابرات ولی بیشتر از 8 مگ بخاطر کیفیت پایین زیر ساخت نمیتونم بگیرم

@Alirezathaرفیق اون 23 مگ که زده ماکسیمم کشش خط ایشونه ولی روی 7996 (همون 8 مگابیت) تنظیم کرده مخابرات

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

سرعت آپلود و دانلودتون از من که رو سیم مسی دارم نت میگیرم هم خیلی پایین تره و این اصلا منطقی بنظر نمیاد

خب دیگه اینجا ایران است

احتمال زیاد تا چند ماه دیگه باز میارن رو ۴۰۰ کیلوبایت باز باید زنگ بزنم🤦🏻‍♂️🤦🏻‍♂️ 

دیگه این چند سال اینقد زنگ زدم بعضی وقتا میخوام هرچی جلو دستمه بگیرم بکوبم تو دیوار کلا دیوونه کردن مردم هدف اصلیشونه

پ.ن: قسمت data rate سرعت رو نشون میدونه که نمیدونم چه کلکی به کار میبرن که همین سرعتم نمیده!

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

104849853-GettyImages-875152628.jpg.76a162e62a631e95efcb2760924fac96.jpg

اینترنت م ا ه وا ره ای استار لینک به کامیون ،کشتی و هواپیماها وصل میشود.

اسپیس ایکس برای اتصال اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به اتومبیل‌ها، کامیون‌ها، کشتی‌های باربری و هواپیما درخواست مجوز کرد. این شرکت در صورت دریافت مجوز، گامی بزرگ برای ارائه اینترنت پرسرعت به صنعت پولساز حمل‌ونقل برداشته است.اسپیس ایکس چهار روز قبل (۵ مارس) از کمیسیون ارتباطات فدرال آمریکا (FCC) درخواست مجوز برای اتصال استارلینک به «ایستگاه‌های در حال حرکت» را کرده است که منظور همان اتومبیل، کامیون،کشتی و هواپیماست.

در سند درخواست اسپیس ایکس به جزئیات آنتن جدید اشاره‌ای نشده است، اما نوشته شده که از لحاظ الکتریکی کاملاً شبیه به ترمینال کاربری قبلی بوده و پایه‌هایی دارد که اجازه نصب آن روی خودرو، کشتی و هواپیما را می‌دهند. آنتن، «روی دکل کشتی و بالای کامیون هجده چرخ» و یا در موارد کاربری، «روی خودرو یا کشتی‌های تفریحی» نصب خواهد شد. برخلاف ترمینال فعلی که دارای پایه بوده و کاربر می‌تواند خودش آن را نصب کند، آنتن خودروها باید توسط «نصاب حرفه ای» نصب شود.digiato

ویرایش شده توسط ahmadsa
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در در 17 اسفند 1399 در 01:59، Alirezatha گفته است :

دوست عزیز بنده تو تبریز هستم فیبر نوری هم چند جای مختلف خودم تست کردم مکان های نزدیک به مخابرات تا 50 مگ رو خودم دیدم ولی مناطق دیگه {پایین شهر} سرعتش حتی به 8 مگ به زور میرسه فیبر  نوری  در کل فکر نکنم ارزش هزینه کردن داشته باشه اگز نزدیک منطقه مخابراتی نیستی

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

ad4d45fc.thumb.png.8681bfb0ac8078a933987b8cce3bce3a.png

سرعت اینترنت استارلینک از مرز 200 مگابیت بر ثانیه هم عبور کرد.

طبق خبرهای جدید، سرعت دانلود اینترنت استارلینک که پیش از این تا 170 مگابیت بر ثانیه گزارش شده بود، اخیراً از مرز 200 و حتی 230 مگابیت بر ثانیه هم عبور کرده است.منبع

• لایک 3
لینک به دیدگاه

Starlink-Beta-field-test-110120-Reddit-wandering-coder-Tesla-Model-3-3-crop.thumb.jpg.9ca0519ac27bde774210c07e701a5ae0.jpg

ایلان ماسک :اینترنت ماه و ا ر ه ا ی استارلینک تا پایان 2021 به وسایل نقلیه وصل میشود.

ایلان ماسک در توییت جدیدی وعده داده که اینترنت ماه و ا ر ه‌ ا ی استارلینک در ادامه سال ۲۰۲۱ به‌طور کامل حمل‌پذیر می‌شود تا کاربران بتوانند در کاروان‌ها یا کامیون‌ها از این سرویس استفاده کنند. مدیرعامل اسپیس ایکس می‌گوید برای انجام این کار لازم است چند ماهواره دیگر به مدار فرستاده شود و چند آپدیت روی سیستم استارلینک صورت بگیرد.

سرویس فعلی استارلینک به کاربران اجازه نمی‌دهد که حتی بتوانند سخت‌افزار خود را از یک محله به محله دیگری منتقل کنند. هر سرویس خریداری ‌شده محدود به موقعیتی است که کاربران در هنگام ثبت سفارش آدرس آن را وارد می‌کنند، چون سیستم ماه و ا ر ه‌ ا ی این شرکت هنوز تکمیل نشده. بنابراین این محدودیت دائمی نخواهد بود و گفته ایلان ماسک به‌زودی برطرف می‌شود و امکان استفاده از اینترنت ماه و ا ر ه‌ ا ی در حین حرکت را فراهم می‌کند.

منبع

• لایک 4
لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...
لینک به دیدگاه

نتایج تست سرعت اینترنت استارلینک توسط کاربر Kassel در شهر المان :

سرعت دانلود اینترنت استارلینک از مرز 500 مگابیت بر ثانیه هم عبور کرد.

2021-05-19_221425.thumb.jpg.751601be490903b93ba0fbd47405756d.jpg2021-05-19_221437.thumb.jpg.f65b6912f7a2218b76a56b59d70983db.jpg2021-05-19_221523.thumb.jpg.8f124ebedd225e2e0e5a8847734425a0.jpg

ویرایش شده توسط ahmadsa
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

در ۲۳ دقیقه قبل، ahmadsa گفته است :

نتایج تست سرعت اینترنت استارلینک توسط کاربر Kassel در شهر المان :

سرعت دانلود اینترنت استارلینک از مرز 500 مگابیت بر ثانیه هم عبور کرد.

2021-05-19_221425.thumb.jpg.751601be490903b93ba0fbd47405756d.jpg2021-05-19_221437.thumb.jpg.f65b6912f7a2218b76a56b59d70983db.jpg2021-05-19_221523.thumb.jpg.8f124ebedd225e2e0e5a8847734425a0.jpg

به به

همینطوری پیش بره کم کم با قیمت 2 میلیون تومنیش هم خریدش توجیه پذیر میشه برای کاربری های خاص 🤔

مزایا :

پینگ در حد همه جای دنیا

حذف فیلترینگ

سرعت 500 مگ

حجم نامحدود

معایب :

آپلود کند ( به نسبت فیبر نوری)

هزینه زیاد

بنظرم زمانی که سرعت 100 مگ داشت واقعا ارزشش رو نداشت ولی الان که نگاه میکنم داره تبدیل به گزینه جذابی میشه خصوصا با فرض اینکه 5 خانوار همزمان میتونن ازش استفاده کنن اونم بدون هیچ مشکلی

• لایک 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 46 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

به به

همینطوری پیش بره کم کم با قیمت 2 میلیون تومنیش هم خریدش توجیه پذیر میشه برای کاربری های خاص 🤔

بنظرم زمانی که سرعت 100 مگ داشت واقعا ارزشش رو نداشت ولی الان که نگاه میکنم داره تبدیل به گزینه جذابی میشه خصوصا با فرض اینکه 5 خانوار همزمان میتونن ازش استفاده کنن اونم بدون هیچ مشکلی

حجم نامحدوده ؟

من الان اونقدر از دست حجم خوری و مشکلات نت داخلی به سر اومدم با اینکه الان بیکارم و درامدی ندارم حتی امسال هم کلی ضرر دادم اما بازم زده به کلم هر جور شده بگیرم

در 42 دقیقه قبل، DanyWasTaken گفته است :

قیمت تجهیزاتش چقدر در میاد؟

500 دلار + یه بشقاب

ماهی 100 دلار شارژ

ویرایش شده توسط Hassan.SK
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hassan.SK گفته است :

حجم نامحدوده ؟

من الان اونقدر از دست حجم خوری و مشکلات نت داخلی به سر اومدم با اینکه الان بیکارم و درامدی ندارم حتی امسال هم کلی ضرر دادم اما بازم زده به کلم زده هر جور شده بگیرم

500 دلار + یه بشقاب

ماهی 100 دلار شارژ

اگر اینجوری باشه واقعا به نظرم صرف داره.تهیه کردن این تجهیزاتش حتما کلی داستان داره

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۳ دقیقه قبل، DanyWasTaken گفته است :

اگر اینجوری باشه واقعا به نظرم صرف داره.تهیه کردن این تجهیزاتش حتما کلی داستان داره

فعلا ایران ساپورت نمیشه تجهیزات هم طبق معمول باید قاچاقی تهیه  و نصب کنید !

لینک به دیدگاه

در در ۱۳۹۹/۱۲/۱۶ در 17:27، Hassan.SK گفته است :

دل خودتو صابون نزن linus tech استارلینک خریده باهاش کانتر زدِ پینگش افتضاح ، همین آخرین ویدئوش مال استارلینک دقیقا تهجیزات ماهواره رو داره + یه مودمی که شبیه پاور لپ تاپ !!

لینک به دیدگاه

در ۱ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

دل خودتو صابون نزن linus tech استارلینک خریده باهاش کانتر زدِ پینگش افتضاح ، همین آخرین ویدئوش مال استارلینک دقیقا تهجیزات ماهواره رو داره + یه مودمی که شبیه پاور لپ تاپ !!

تعریف کسی که تو کانادا زندگی میکنه از << پینگ بد >> زمین تا آسمون متفاوت از تعریف من ایرانی از پینگ بد هست.

البته که  قطعا رفت و برگشت سیگنال به فضا هرگز نمیتونه مثل اینترنت سیمی بشه.

ولی اگر از نت ایران بهتر نباشه قطعا بدتر نیست.

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در در ۱۴۰۰/۲/۳۰ در 00:17، Alirezatha گفته است :

تعریف کسی که تو کانادا زندگی میکنه از << پینگ بد >> زمین تا آسمون متفاوت از تعریف من ایرانی از پینگ بد هست.

البته که  قطعا رفت و برگشت سیگنال به فضا هرگز نمیتونه مثل اینترنت سیمی بشه.

ولی اگر از نت ایران بهتر نباشه قطعا بدتر نیست.

حاجی برو اول فیلمو ببین ..😶  پینگش تو سرورای کانتر رو 65 بود، الان من با همراه اول میرم کانتر سرور هند پینگش 65 هست هند که کلی با ما فاصله داره اون تو خود کانادا پینگش 65 بود،استارلینک بیاد ایران هیچ فرقی نمیکنه تازه شاید بدتر هم باشه کلا اینترنتی که به هوا فضا بند باشه نمیشه بهش اعتماد کرد،منم کنار دکلم چند متری خونه است وگرنه همراه اول استفاده نمیکردم

فایده اینترنت استارلینک در ایران گذر از تحریم های مزخرف و اختلالت گسترده با شبکه های بازیه ، خودم حاضرم هزینه کنم بگیرم فقط دیگه فندوق شکن واسه DBD  نزم !!!! هزار و یک مشکل چرند و مزخرف داره اینجا ، تو منو میره تو بازی نمیره تو لودینگ گیر میکنه یه روز تو منو هم نمیره یه روز DNS یه روز کاهش پینگ یه روزم فندوق شکن....یعنی واقعا عصاب فولادی می خواد تو ایران از اینترنت استفاده کنی ، اما اکثریت فعلا فکر لختن شدن تو اینستاگرام و روزمرگی و بقیه موارد زیر شکمی هستن معلومه با همین ADSL شخمی راحتن 

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در ۳۳ دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

فایده اینترنت استارلینک در ایران گذر از تحریم های مزخرف و اختلالت گسترده با شبکه های بازیه ، خودم حاضرم هزینه کنم بگیرم فقط دیگه فندوق شکن واسه DBD  نزم !!!! هزار و یک مشکل چرند و مزخرف داره اینجا ، تو منو میره تو بازی نمیره تو لودینگ گیر میکنه یه روز تو منو هم نمیره یه روز DNS یه روز کاهش پینگ یه روزم فندوق شکن....یعنی واقعا عصاب فولادی می خواد تو ایران از اینترنت استفاده کنی ، اما اکثریت فعلا فکر لختن شدن تو اینستاگرام و روزمرگی و بقیه موارد زیر شکمی هستن معلومه با همین ADSL شخمی راحتن 

این نت هم بازم با ip ایران میری و تحریمها سرجاشه !

• حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

## فــوری ##
طبق نامه‌ی خیلی محرمانه‌ای که اخیرأ فاش شده ، جواد جاویدنیا یکی از معاونین قضایی رییس کل دادگستری استان تهران دستور فیلتر
کردن اینستاگرام ، گوگل پلی ، شبکه شخصی انتقال داده ها و قندشکن ها را به مراجع ذیربط ابلاغ کرده و به آنها یک هفته از تاریخ ۲۵ اردیبهشت زمان داده شده که این دستورات را اجرایی کنند.
اما کمی بعد مرکز رسانه قوه قضاییه اعلام کرد که نامه صادر شده از سوی جوادجاویدنیا مبنی بر فیلترینگ اینستاگرام ، همان ساعت از سوی رئیس کل دادگستری استان تهران بلااثر شده است و فعلأ منتفی است !

پ ن : اینجاست که ضرورت دسترسی هر چه سریعتر ایرانیان بصورت Free به اینترنت استارلینک شدیدأ احساس می شود ...E1vSAm1.thumb.jpg.fc226f1ed90544f7899d53af8bf02d81.jpgE1vSAm2.thumb.jpg.878a1bcd024d7a8c1254bb69841d18f4.jpg

ویرایش شده توسط saeedx
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...