رفتن به مطلب

مهمترین مشخصه کارت گرافیک

mela1
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به همه گیمر های عزیز. هر کارت گرافیک چند ویژگی و مشخصه مثل : کلاک یا سرعت، Memory Interface Width و رم و .... داره و میدونم برای اجرای بازی همه اینها مهمه اما سوال من اینه که وقتی برای اجرای یک بازی یک کارت گرافیک پیشنهاد میشه و میخوام اون رو با کارت گرافیک خودم مقایسه کنم مهم ترین ویژگی هایی که باید مقایسه کنم کدومه؟؟ کلاک، رم یا باس و....

لینک به دیدگاه

در 26 دقیقه قبل، mela1 گفته است :

سلام به همه گیمر های عزیز. هر کارت گرافیک چند ویژگی و مشخصه مثل : کلاک یا سرعت، Memory Interface Width و رم و .... داره و میدونم برای اجرای بازی همه اینها مهمه اما سوال من اینه که وقتی برای اجرای یک بازی یک کارت گرافیک پیشنهاد میشه و میخوام اون رو با کارت گرافیک خودم مقایسه کنم مهم ترین ویژگی هایی که باید مقایسه کنم کدومه؟؟ کلاک، رم یا باس و....

بنظر من برای خرید کارت گرافیک فقط دوتا چیز رو بابقیه مقایسه کنید: فریم دهی کارت و مقدار حافظه ی vram

اگه زیاد در مشخصاتش  تمرکز کنید ،ممکنه سو تفاهم پیش بیاد مثلا یه کارت قدیمی مثل gtx 680 ممکنه از نظر تئوری از کارتی مثل 1060 قوی تر باشه،اما خب برعکسه

لینک به دیدگاه

نوع معماری و شرکت سازنده

لینک به دیدگاه

مثلا amd حافظه بیشتر و قدرت کمتر و مصرف انرژی بیشتر برعکس انویدیا

لینک به دیدگاه

هیچ مشخصه ثابتی وجود نداره که همیشه بخواین همونو در نظر بگیرید. هر کارت یک واحد و یک پکیج کامل هست و به همین صورت هم باید به صورت کلی مقایسه بشه.

ویرایش شده توسط Trickster
لینک به دیدگاه

داداش مقایسه کردن همینجوری روی کاغذ و در ذهن ما که مبنا نیست

مقایسه باید در تست واقعی باشه

که سایت های بنچمارک هستند به عنوان رفرنس

یک نگاهی به اونها بندازی جواب سوالت و مقایسه مد نظرت رو میگیری

این دوره ای هم که بگیم AMD فلان بود NVIDIA بمان بود دیگه گذشته

بنچمارک رو گذاشتنن برای همین کار

که نسبت به هزینه پرداختی ببینید کدام کارت بهنرین پرفورمنس رو در گیم داره

لینک به دیدگاه

هیچ مشخصه خاصی وجود نداره . کارت های 2 گیگ که از 1 گیگ ضعیف تره . 128 بیت ضعیف تر از 64 بیت(مثلا)  . و ......

اگر ثابت ترین مولفه رو بخواید درنظر بگیرید بنظرم چیپ اصلی کارت گرافیک هست. که خود یه نسبت ارتقا و ضعفی  نسبت به همدیگه دارن. و تو 99 درصد بازی ها هم معمولا این نسبت رو رعایت میکنن.چه nvidia و چه  amd . تنها استثنایی که ممکنه این وسط باعث بهم خوردن جایگاهشون بشه بهینه کردن یه بازی برای  یکسری کارت ها بشه.

بهترین راه تقریبا حفظ کردنش هست. البته نه فقط ایکه حفظ کنی 1050ti ضعیف تر از 1060 هست. این وسط باید ببینی مثلا 970 کجای لیسته.

لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان، اطلاعات خیلی خوبی دادین. تشکر

لینک به دیدگاه

عزیز، بنده وقتی میخواستم گرافیکم رو ارتقا بدم، خیلی کلنجار رفتم با خودم ... که 1060 بخرم، یا 1050ti؟ شایدم میرفتم سراغ amd و سری rx که بازار خیلی داغی داشت اون موقع با قیمتهای عالیش

هی بین سایتها میچرخیدم و مشخصاتشون رو باهم مقایسه میکردم، بدون هیچ نتیجه خاصی

تا اینکه، رفتم یوتیوب، دوتا ویدئوی مقایسه دیدم، قشنگ برام روشن شد که دنبال چی میگردم :)))) و آخرش به این نتیجه رسیدم که 1060 بخرم، و رفتم ارزونترین مدلش رو خریدم :)))

یه همچین توصیه ای به شما هم میکنم که از مقایسه های بر پایه تست و بنچمارک، خیلی استفاده کنید

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

ممنون از همه دوستان که راهنمایی کردن. بنظرتون معتبرترین سایت بنچمارک چیه؟

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، mela1 گفته است :

ممنون از همه دوستان که راهنمایی کردن. بنظرتون معتبرترین سایت بنچمارک چیه؟

کلیپ از یوتیوب ببین که مقایسه ی چند تا کارت رو گذاشتن،فریمشون رو کنار هم میزارن و مقایسه میکنن کدوم بیشتره 

لینک به دیدگاه

مهم‌ترین ویژگی یک کارت گرافیک CUDA Cores هست (البته در سری انویدیا، سری ای ام دی رو اطلاع ندارم) علت اینکه برخی کارت‌های سری قدیمی از سری‌های جدید قوی‌تر هستند (مثل 970 یا 980) هم همینه. اما هرچی سری کارت‌ها جلوتر اومده، معماری‌ها عوض شده و عملکرد کارت‌ها بهینه‌تر شده، مهم‌ترین بهینگی هم مصرف هست. مثلا الان کارت 1650 super بسیار کارت میان‌رده خوب و اقتصادی محسوب میشه به دلیل اینکه از بسیاری جهات نسبت به 1050 و حتی 1650 بهینه‌تر شده، تعداد CUDA Cores خیلی زیادتره و با مصرف پایین‌تر، عملکرد بهتری داره.

ویرایش شده توسط Sandor
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...