رفتن به مطلب

مشکل کندی هارد کامپیوتر

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خسته نباشید . من حدود یک ماه است که با افت فریم در بازی ها و همه جا مواجه شدم و خیلی روی سیستمم تحقیق کردم و متوجه شدم مشکل از هارد است و گرافیک و cpu کاملا  سالم است . و چند دلیل برای این دارم .

دلیل اول اینکه . در بازی های استراتژیک که اطلاعات بیشتری نسبت به گرافیک رد و بدل میشود افت فریم بیشتر است و در لودینگ های این بازی ها نیز فریم از 60 الی 61 به 30 فریم هم میرسد .

دلیل دوم هم اینکه با نرم افزار امتیاز دهی به سیستم هم تک تک قطعات را بنچمارک گرفتم و cpu . کارت گرافیک و رم ها بنچمارک مناسب خود را داشتند اما هارد من با مشخصات HDD WD 1T BLUE بنچمارکش هر روز کم تر می شد تا حدی که به امتیاز 905 هم رسید که خیلی افتزاهه . بار اول که متوجه کندی سیستم شدم و بنچمارک از همه گرفتم بنچمار هارد فکر کنم نزدیک 1200بود اما بار بعدی سه روز بعد بنچمارک 1000بود تا الان که ممکنه زیر 900بره که همون 1200 نسبت به هارد دیسک من خیلی کم بود چه برسه به 900 . با خودم گفتم حتما هارد داره خراب میشه اما با هر نرم افزاری تستش کردم سلامتش 100% بود .حالا نمیدونم اگه هارد دیسک سلامتش کامل باشه به این معنیه که سرعت هارد دیسک هم کاملا خوبه؟ اگه خوبه پس چرا بنچمارک اینقدر وظعیت هارد دیسک رو خراب نشون میده؟ آیا این دو تست (تست سلامت ) و (تست سرعت با بنچمارک ) هردو برسی های مشترکی دارند؟ اگه ندارند چه کار کنم و آیا مشکل از قطعه دیگه ای هم هست مثلا کابل SATA یا مادر بورد؟... راستی این رو هم بگم که از اول که سیستم رو جمع کردم اینطور نبوده . من این هارد رو هم مانند بقیه قطعات دست دوم گرفتم .. کار هایی هم که کردم این هاست .1تمام قطعات رو کامل تست کردم کاملا سالم بودن به غیر از هارد که سلامت فول و بچمارک خیلی پایین داشت . 2 هارد رو با نرم افزار ها و از راه های مختلف تست کردم اما سلامت کامل بود . 3 با آنتی ویروس ویندوز دفندر اسکن کردم اما هیچ ویروسی نداشت . 4 وجود بد سکتور هارو هم تست کردم و تمام سکتور ها سالم بودند.5دمای هارد دیسک از 43درجه سانتی گراد بالاتر نرفته 6 تمام قطعات سرعت و قدرت کامل رو برای بازی های من دارند 

لینک به دیدگاه

سلام

آیا ویندوز رو عوض کردید ببینید چطور میشه؟

لینک به دیدگاه

با CrystalDiskMark یه تست از هارد بگیرید عکسش رو بذارید اینجا. همچنین توی چه بازی افت فریم میگیرید لطفا مشخصات کامل سیستمتون رو هم بگید.

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام

آیا ویندوز رو عوض کردید ببینید چطور میشه؟

نه ویندوز عوض نکردم اما میخواهم ویندوز را برای آخر بگزارم .

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

با CrystalDiskMark یه تست از هارد بگیرید عکسش رو بذارید اینجا. همچنین توی چه بازی افت فریم میگیرید لطفا مشخصات کامل سیستمتون رو هم بگید.

این تصاویر از تست های مختلف . همین طور که دیدید سلامت هارد دیسک کامل و سرعت خواندن و نوشتن هارد خیلی کم . 

من تقریبا داخل تمام بازی ها افت فریم میگیرم . حتی داخل صفحه دسکتاپ عم گاهی افت فریم میگیرم . داخل بازی هایی مانند GTA V .Assassin's Creed Syndicate.Minecraft.sid Meier's Civilization VI.و ..... و در همه این بازیها اگر تنظیمات گرافیکی را روی Very Low هم بگزارم باز هم افت فریم را دارم . در بازی های استراتژیک مثل تمدن 6 و جنگ های صلیبی این افت بیشتر است . در لودینگ بازی های استراتژیک مخصوصا جنگ های صلیبی فریم دور و بر 30 میچرخد و درون بازی نیز به 40 الی 45 میرسد! همان طور که میدونید بازی جنگ های صلیبی گرافیک ندارد و با آشقال ترین سیستم ها هم میتوان راحت بازی کرد اما داخل سیستم من این گونه است . لازم به ذکر است که دمای هیچ قطعه ای هنگام بازی از حد مرز خود بالا تر نرفته . 

مشخصات سیستم :

Windows 10 pro 64bit

Cpu: i3 7100 @ 3.9ghz

Ram: 8G 2133mhz

Graphic: asus rx 470 4G mining 

Untitled ..png

Untitled.png

Untitled...png

Untitled,,,.png

Untitled.....png

Untitled...........png

لینک به دیدگاه

سه مورد اینجا قابل توجه هستش

مورد اول کارت گرافیکتون مناسب بازی کردن نیست و برای تغییر کاربری به گیمینگ باید از بایوس مود شده استفاده بشه.

مورد دوم سرعت چرخش هارد دیسکتون 5400 دور در دقیقه است که این خودش روی لود بازی ها و سرعت خواندن و نوشتن تاثیر داره.(تعویض هارد به مدل 7200 دور در دقیقه)

مورد سوم پردازندتون مناسب بازی های CPU محور نیست. بازی های تمدن 6 و تمدن 5 و بعضی بازی های استراتژیک CPU محور هستن.

ویرایش شده توسط irajshop
لینک به دیدگاه

ببینید من این زمانی که این سیستم رو دست دو خریدم 22 اسفند 98 بود و این مشکل اون موقع هیچ مشکلی نداشت و به مرور زمان این مشکل به وجود اومد و تقویت شد . و درمورد کارت گرافیک و cpu هم از اول مشکلی نبوده . میدونم cpu و کارت گرافیکم زیاد مناسب نیست اما در حد اینکه بشه بازی کرد هست و جالب اینه که من خارج از هر بازی هم افت دارم مثلا قبلا سرعت سرچ یا باز کردن یک برنامه خیلی خوب بود اما حالا خیلی کم شده و اعصاب خرد کن . ... هارد من هم زیاد مناسب نیست اما در حدی هست که بشه بازی کرد و نباید اینطور باشه . راستی هاردم گارانتی هم داره میشه از اون استفاده کرد ؟

لینک به دیدگاه

defragment رو امتحان کردید؟

و با hdtune یک تست بدسکتور بگیرید ازش( تیک تست سریع رو بردارید)

لینک به دیدگاه

تست بد سکتور گرفتم اما تیک رو ندیدم . فکر نمیکنم بد سکتور داشته باشه

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، komeil.19 گفته است :

تست بد سکتور گرفتم اما تیک رو ندیدم . فکر نمیکنم بد سکتور داشته باشه

test.png.a66e3445dc6d47e53e169d02e3c3845d.png

زیر گزینه start نوشته Quick Scan اون تیک نداشته باشه.

علایمی که میگید، خیلی شبیه بد سکتور هست، یک بار کامل تست کنید.

لینک به دیدگاه

لطفا یه عکس از خود هارد بگیرین

احتمال داره هارد ریفر باشه

یا فیک باشه

لینک به دیدگاه

ببخشید مشکل از هارد بود و لطفا بگید هارد جدید رو با چه برنامه هایی تست کنم که کامل تست بشه؟ 

لینک به دیدگاه

اول مطمئن شو و ثابت کن اشکال و مظنون هارد میباشد سپس اونوقت فکره قدم بعدی باش نه حالا.

اینجوری کور مال کورمال نمیشه کسی رو راهنمایی کرد.

عکس بذار آیا بدسکتور داره  هاردت یا نه.تیک quick scan رو بردار و اسکن کن. عکسشو اینجا بذار.انشاالله که مشکل از ویندوز باشه که کندت کرده.و با نصب ویندوز هم رفع بشه.

لینک به دیدگاه

نه از ویندوز نبوده چون دو ماه پیش ویندوز نصب شده و تعمیر کار ها هم میگن هارده و میخواد یه هارد دیگه بزاره روش و چه تست هایی کنم که بفهمم از هارد بوده تا هارد رو بخرم؟؟؟

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام ببخشید هارد گرفتم سریع شد اما با نصب دو سه تا بازی زیر 10 گیگ دوباره شروع به کند کردن کرده چه کار کنم . این یکی هارد توشیبا p300 64 7200 هست ممکنه ویندوز 10 کلا این ورژن این مشکل رو داره؟ بازی کم نصب میکنم اما نباید نصب چند تا بازی بیخودی سرعتش رو بگیره .چه کار کنم؟

لینک به دیدگاه

هارد جدید نشان داد مشکل نرم افزاری هست و بد سکتور نیست . 

ویندوز هشت نصب کنم؟

لینک به دیدگاه

اگه میتونید کمک کنید چون توی شهر ما تعمیر کار بدرد بخور نیست که خوب بلد باشه و من اینجا با این کامپیوتر گیر کردم 

لینک به دیدگاه

سلام ویندوز ده شما نسخه ۱۹۰۹ نیست؟

چون برا منم خیلی گیر و اینا داره نسبت به ویندوز ۷

مطمئن باش از کرک نیست

اگه بازی ای نداری که وین ۱۰ بخاد ،همون ۷ رو بزن ببین چطور میشه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Silvermanhhh گفته است :

سلام ویندوز ده شما نسخه ۱۹۰۹ نیست؟

چون برا منم خیلی گیر و اینا داره نسبت به ویندوز ۷

مطمئن باش از کرک نیست

اگه بازی ای نداری که وین ۱۰ بخاد ،همون ۷ رو بزن ببین چطور میشه

موافقم.کلا ویندوز 10 هرچی داره میره جلوتر آشغال تر میشه همون 7 رو نصب کنه یا 8.1 به نظرم خیلی جوابه

ویرایش شده توسط lordinvo1380
لینک به دیدگاه

چرا اتفاقا همون نسخه1909 هست و پرو هم هست . کرک fitgirl کند نمیکنه؟

آیا شما هم با ویندوز 10 مشکل دارید؟

نمیشه همین ویندوز 10 رو آپدیت کنیم به نسخه بالای 2000که تازه اومده؟

یعنی الان همه گیمر ها با ویندوز 10 بازی نمیکنن ؟

لینک به دیدگاه

من هارد رو هم تعویض کردم . Cpu رو کاملا تست کردم . درایور کارت گرافیک رو هم تعویض کردم و کارت سالم بود . رم ها سالم بود . همه چیز سالم بود . .... همه چیزززز

. پس مشکل از چیست ؟ ؟؟

؟؟؟

؟ ؟ ، ،؟؟؟؟.من دیوانه شدم . 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...