رفتن به مطلب

با 40-50 تومن چه سیستمی ببندم؟ (کیس کامل)

Recommended Posts

در 8 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

عزیز، پردازنده قوی کولر قوی میخواد، حتی برای فرکانس پایه، قرار نیست حتما اهل اوورکلاک باشید.

درسته، ممنون از راهنمایی تون، پس لطفا یک کولر خوب هم ترجیحا از برند کولرمستر یا کورسیر معرفی کنید (هر چند خودم فکر میکنم نیازی به خرید کولر قوی تر نیست و همون مدل استوک از پس کار من بر میادش)

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/cpus/16845-amd-ryzen-processor-warranty-stock-cooler

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Sepideh.t گفته است :

درسته، ممنون از راهنمایی تون، پس لطفا یک کولر خوب هم ترجیحا از برند کولرمستر یا کورسیر معرفی کنید (هر چند خودم فکر میکنم نیازی به خرید کولر قوی تر نیست و همون مدل استوک از پس کار من بر میادش)

https://www.shahrsakhtafzar.com/fa/news/cpus/16845-amd-ryzen-processor-warranty-stock-cooler

3900x زیر فول لود با wraith prism بین 80 تا 90 درجه دما داره!

برای شما که میخواید کار رندرینگ انجام بدید، بهتره که کولر خوب هم داشته باشید.

در مورد برند کولر، ترجیح همیشگی من به ایرکولره نه واتر کولر. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme رو من خیلی قبول دارم ... فقط حتما باید براکت am4 روش باشه.

کولرمستر و کورسیر، والا وضعیت قیمت و موجودیشون نامعلومه و بنده نظری در موردشون نمیدم

واترهای سری جدید گرین هم واترهای بدی نیستن به نسبت قیمتشون ...

اما بازم، سیلور ارو همه اینها رو میزاره جیب بغلش، با یک سوم قیمت. 

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

در مورد برند کولر، ترجیح همیشگی من به ایرکولره نه واتر کولر. Thermalright Silver Arrow IB-E Extreme رو من خیلی قبول دارم ... فقط حتما باید براکت am4 روش باشه.

کولرمستر و کورسیر، والا وضعیت قیمت و موجودیشون نامعلومه و بنده نظری در موردشون نمیدم

درسته خب به نظرتون کولرهای این تیپی (ایرکولرهایی با این سایز) تو گذر زمان آسیبی به مادربرد و سایر قطعات سیستم وارد نمیکنن؟ به خاطر وزن بالا، لرزش و نویزی که ایجاد میکنن؟ یا مثلا مزاحمتی برای دسترسی به رم ها یا کارت گرافیکی و رفع دمای اونها ندارن؟ (خودم بیشتر نگران تاب برداشتن مادربرد و اختلال در کار کولینگ رم و گرافیک هستم راستش)

ویرایش شده توسط Sepideh.t
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Sepideh.t گفته است :

درسته خب به نظرتون کولرهای این تیپی (ایرکولرهایی با این سایز) تو گذر زمان آسیبی به مادربرد و سایر قطعات سیستم وارد نمیکنن؟ به خاطر وزن بالا، لرزش و نویزی که ایجاد میکنن؟ یا مثلا مزاحمتی برای دسترسی به رم ها یا کارت گرافیکی و رفع دمای اونها ندارن؟ (خودم بیشتر نگران تاب برداشتن مادربرد و اختلال در کار کولینگ رم و گرافیک هستم راستش)

اگه درست نصب بشن، خیر اتفاقی نمیفته. پشت مادربورد، یک براکت فلزی نصب میشه که حافظ و نگهدار برد هست و از خم شدن و اعمال فشار به خود pcb جلوگیری میکنه.

یه کم دسترسی به رم ها سخت میشه بله، اما اتفاقا به کولینگشون کمک هم میکنه ...

برای گرافیک ولی هیچ مشکلی ایجاد نمیکنه اگ مدل IB-E باشه. SB-E ولی برای گرافیک مشکل ایجاد میکنه.

اما اگه با سایز و قیافشون حال نمیکنید، بالاخره کل رخ کیس رو میگیرن این کولرها به خاطر ابعادشون، میتونید برید سراغ واترکولر ... اما واترها گرونتر هستن دیگه، یه واتر هم توان سیلور ارو، حداقل سه برابرش قیمت داره.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Sepideh.t گفته است :

در 12 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

تعریف این مدل Cooler Master Wraith Ripper رو خیلی شنیدم.تو سایت های خارجی هم نمره خوبی کسب کرده بود.ظاهرش قشنگه و قیمتش فک کنم الان 2 و نیم باشه اینجا

اپدیت1:نظر دوستان در مورد این ایرکولر چیه؟کسی عملی ازش استفاده کرده؟

ویرایش شده توسط Yasin.s
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Yasin.s گفته است :

تعریف این مدل Cooler Master Wraith Ripper رو خیلی شنیدم.تو سایت های خارجی هم نمره خوبی کسب کرده بود.ظاهرش قشنگه و قیمتش فک کنم الان 2 و نیم باشه اینجا

اون که هیولاست، منتهی فقط برای TR4 و سری تردریپر رایزن نصب میشه متاسفانه ...

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

اون که هیولاست، منتهی فقط برای TR4 و سری تردریپر رایزن نصب میشه متاسفانه ...

اها.رجوعی به اینکه به چه میخوره و چه سوکتی ساپورت میکنه نکردم.فک کردم رایزن رو کلا ساپورت میکنه.حیف کولرمستر میاد چنین کولری رو محدود میزنه

لینک به دیدگاه

خیلی ممنون از وقتی که برای راهنمایی بنده گذاشتید 🌹

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، Sepideh.t گفته است :

انتظارات بنده از سیستم جدید :

اجرای روان => بازی های امروزی / ساخت تیزر و کلیپ های تصویری / ادیت حرفه ای تصاویر دیجیتالی / تبدیل و ریپ فایل های صوتی و ویدیویی / فشرده سازی فایل ها توسط 7ZIP و WINRAR / وب گردی سنگین (باز بودن تب های بی شمار در مرورگرها) کار با مجموعه آفیس و ...

خوب جز گزینه اول مابقی بیشتر سیپیو محور هستن البته البته به برنامه شما هم مربوطه که از چه انجینی استفاده کنه

در 18 ساعت قبل، Sepideh.t گفته است :

بله، آخرین نسخه نرم افزارهای شرکت ADOBE => فتوشاپ / ایلاستریتر / افترافکت / پریمیر / ادوبی ادیشن و ... / بیشتر محصولات COREL / ACDSEE و CYBERLINK / اکثر محصولات  Topaz (محصولات این شرکت رم، CPU و گرافیک قوی میخواهد) / iZotope Ozone و بسیاری دیگر ...

خوب شما پس نیاز دارید هم سیپیو  قدرت مندی برای ادوبی داشته باشید هم گرافیک قدرت مندی برای برنامه های مذکور دیگه

پس قطعا باید یه ذره بودجه رو افزایش بدید چون ذخیره سازی هم مطرحه و خنک کنندگیش ولی اگه همین مقدار پول 40 تومن دارید پس مجبورید سیپیو رو 3700x کنید 

من 2تا سیپیو و گرافیک گذاشتم و انتخاب با خودتون و بودجتون تا تناسب خوبی داشته باشید

نیاز به 1ترابایت ssd هم ندارید همون 500گیگ کافیه مگه اینکه کش و پروژه و کل برنامه هارو بخواید رو ssd بریزید که در این صورت حداقل نیاز شما 1ترابایت هست  منتهی هارد رو سعی کنید سری پرسرعت وسترن بردارید یا سری های پرسرعت سیگیت برای نقل و انتقالات لازمه و 2ترابایت باشه حداقل خیلی بهتره

این سیستم پیشنهادی منه:

tuf X570-Plus 5,050,000

ryzen 3700x  7,550,000 /or / 3900x 12.000.000

GEFORCE RTX 2070 SUPER GAMING X  ۱۲,۰۵۰,۰۰۰ or ROG-STRIX-RTX2080S-O8G 18.900.000

EVO PLUS 970 NVME 500gb 2.620.000

WD Black 2TB 1.870.000

FSP Hydro G 850W 80Plus 2.080.000

G.SKILL Trident Z RGB 32GB 16GBx2 3200MHz CL15 4.800.000

SilverStone PF240-ARGB 3.300.000

sum:39.320.000 /or/ 50.6200.000

داخل بازار رضا بار جدید کولر مستر رسیده قیمتاشو نمیدونم میتونید با کولر مستر عوض کنید خنک کنندتون رو

از rgb و ایناهم تا جای ممکن صرف نظر کنید ارزش نداره الان 

فن هم حتما حتما برای کیستون خریداری کنید 

نیاز مند مادربرد گرون قیمت تر هم نیست همین جواب گو هستش برای رایزن 3900x

X570-VRM-Open-Test-Bench-225-Watt-.thumb.png.22e7548ade1b3deeee522108433c7712.png

temps-ASUS.png

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Sepideh.t گفته است :

خیلی ممنونم

راستش من کلا از هاردهای شرکت وسترن (تمام مدلاش مخصوصا بلک و گرینش) خاطره خوشی ندارم و تا الان هر مدلی ازش داشتم یا بدسکتور گرفتن و تمام زحماتمو به باد دادن یا حین کار با سیستم صدای آزار دهنده ای داشتن و ...

ولی از تمام هاردهای سیگیتی که داشتم تا امروز راضی بودم و خداروشکر با هیچ کدوم (با وجود پر بودنشون) مشکلی نداشتم، نظرتون در مورد RAID دو هارد 2 ترابایتی چیه؟ مدل باراکدا سیگیت مثلا

میشه بفرمایید با افزایش 10 تومانی بودجه چه تغییرات مثبتی رو میشه در این لیست لحاظ کرد؟

+

فقط گرافیک و CPU پیشنهادی طبق اعلام سایت pc-builds گلوگاه زیادی رو در این سیستم ایجاد میکنن (100 درصدی) و باز بنا بر اعلام این سایت گرافیک نسبت به CPU خیلی ضعیف تر عمل میکنه و... میشه لطفا در این مورد کمی برای من توضیح بدید؟ آخه با 40 50 تومن نباید اینقدر گلوگاه تو 1 سیستم امروزی ایجاد بشه، اینجوری همش فکر آدم درگیر این قضیه میشه و آروم نمیشه... گلوگاه قطعات با هم دیگه خیلی آزار دهندس واقعا

https://pc-builds.com/calculator/Ryzen_9_3900X/GeForce_RTX_2060_SUPER/0Ul14p8A/8/

مشکل بدسکتور عموما برمی گرده به پاور. اگر سیگیت رو می پسندید همونو تهیه کنید.

برای RAID0 هارد دیسک هم مشکلی نیست خیلی هم خوبه. کمک می کنه در سرعت بیشتر.

با افزایش بودجه به 50 میلیون مادربرد، کارت گرافیک و پاور بهتری میشه در لیست قرار داد:

ردیف قطعه / هزینه - قیمت تومان
1 مادربرد ASUS ROG Crosshair VIII Hero (WI-FI)        10,000,000
2 پردازنده AMD Ryzen 9 3900X        11,450,000
3 رم G.SKILL Trident Z RGB 32GB 16GBx2 3200MHz CL15           4,800,000
4 کارت گرافیک GIGABYTE GeForce RTX 2080 GAMING OC 8G        15,500,000
5 اس اس دی Samsung 970 EVO Plus 500GB           2,600,000
6 هارد دیسک Seagate Enterprise Exos 7E8 4TB           3,050,000
7 پاور GREEN GP1050B-OCDG           2,500,000
  جمع          49,900,000

در مورد گلوگاه، این مشکل اون سایت هست که متوجه نیست، پردازنده ضعیفتر میتونه برای کارت گرافیک گلوگاه بشه، یعنی پردازنده مانع رسیدن کارت گرافیک به حداکثر تواناییش میشه. اما برعکسش صادق نیست، یعنی کارت گرافیک حتی اگر ضعیف هم باشه، نمیتونه مانع پردازنده برای رسیدن به حداکثر تواناییش بشه.

در سیستمی که پیشنهاد کرده بودم، گلوگاهی وجود نداشت، چون پردازنده قوی تر از کارت گرافیک بود. بنابراین مشکل اون سایت هست که به اشتباه در چنین شرایطی اعلام گلوگاه می کنه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

ASUS ROG Crosshair VIII Hero (WI-FI)

یه سوال میپرسم صرفا که یاد بگیرم خودم:

به همچین بردی نیازه برای کاربری که قصد دست زدن به کلاک پردازنده رو نداره؟

بعد چرا کولر در نظر نمیگیرید برای ایشون، 3900x بریونی میشه زیر wraith prism

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

یه سوال میپرسم صرفا که یاد بگیرم خودم:

به همچین بردی نیازه برای کاربری که قصد دست زدن به کلاک پردازنده رو نداره؟

بعد چرا کولر در نظر نمیگیرید برای ایشون، 3900x بریونی میشه زیر wraith prism

دلیلش اینه که VRM بهتر و خنک تری داره میتونه بوست پردازنده رو روی حداکثر نگه داره. کارت صدای بهتری داره که برای شخصی که در زمینه موسیقی و ویدیو فعالیت داره حیاتیه، مهمتر از همه ی اینها بحث WiFi هست که معمولا برای خانم هایی که براشون سیستم بستم از همه چیز مهمتر بوده. یعنی کلا برای خانم هایی که سیستم بستم و WiFi نداشتند هنوز شاکی هستند از دستم. (البته خوب بودجه اشون اجازه نمیداد.)

کولر استوک AMD کارش درسته، من داشتم با 3900X مشکلی نداشته. اگر بخوام کولر برای 3900X بزاریم که عملکرد بهتری داشته باشه نسبت به کولر استوکش، باید حداقل 5 میلیون تومن کولر براش بگیری، یه واتر 28 یا 36 سانت لازم داره. شما 5 میلیون بودجه را فراهم کن من براشون پیشنهاد میدم.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

مشکل بدسکتور عموما برمی گرده به پاور. اگر سیگیت رو می پسندید همونو تهیه کنید.

برای RAID0 هارد دیسک هم مشکلی نیست خیلی هم خوبه. کمک می کنه در سرعت بیشتر.

با افزایش بودجه به 50 میلیون مادربرد، کارت گرافیک و پاور بهتری میشه در لیست قرار داد:

ردیف قطعه / هزینه - قیمت تومان
1 مادربرد ASUS ROG Crosshair VIII Hero (WI-FI)        10,000,000
2 پردازنده AMD Ryzen 9 3900X        11,450,000
3 رم G.SKILL Trident Z RGB 32GB 16GBx2 3200MHz CL15           4,800,000
4 کارت گرافیک GIGABYTE GeForce RTX 2080 GAMING OC 8G        15,500,000
5 اس اس دی Samsung 970 EVO Plus 500GB           2,600,000
6 هارد دیسک Seagate Enterprise Exos 7E8 4TB           3,050,000
7 پاور GREEN GP1050B-OCDG           2,500,000
  جمع          49,900,000

اون برد ۱۰ تومن در شرایطی که cpu کولرش استوک بمونه واسه همچین سی پی یو و کاربریه رندرینگ جالب نیست.بجاش من سرچ کردم زیر ۸ تومن مادربردهای msi هست تو بازاراین مورد مثلا با ۲ ۲.۵ که می مونه هم قطعا یه کولر خوب میشه گذاشت.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

کولر استوک AMD کارش درسته، من داشتم با 3900X مشکلی نداشته. اگر بخوام کولر برای 3900X بزاریم که عملکرد بهتری داشته باشه نسبت به کولر استوکش، باید حداقل 5 میلیون تومن کولر براش بگیری، یه واتر 28 یا 36 سانت لازم داره. شما 5 میلیون بودجه را فراهم کن من براشون پیشنهاد میدم.

والا من توی تستهایی که دیدم از 3900x با wraith prism روی نت، دما بین 80 تا 90 بود زیر فول لود با ولتاژ دیفالت. بالاخره من ریویو دیدم، شما کار کردید باهاش.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، veteranomid گفته است :

اون برد ۱۰ تومن در شرایطی که cpu کولرش استوک بمونه واسه همچین سی پی یو و کاربریه رندرینگ جالب نیست.بجاش من سرچ کردم زیر ۸ تومن مادربردهای msi هست تو بازاراین مورد مثلا با ۲ ۲.۵ که می مونه هم قطعا یه کولر خوب میشه گذاشت.

والا من موندم چطوری MSI روش شده روی مادربرد سطح بالای ACE فقط 4 تا دونه ساتا بگذاره، درحالیکه بقیه مادربرد های سطح بالای X570 اکثرا 8 تا پورت ساتا دارند.

در 1 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

والا من توی تستهایی که دیدم از 3900x با wraith prism روی نت، دما بین 80 تا 90 بود زیر فول لود با ولتاژ دیفالت. بالاخره من ریویو دیدم، شما کار کردید باهاش.

علی جان، اینو در نظر بگیر همیشه میتونی یه کولر خوب برای سیستمت بعدا بخری، ولی همیشه نمیشه یه مادربرد خوب گرفت.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

علی جان، اینو در نظر بگیر همیشه میتونی یه کولر خوب برای سیستمت بعدا بخری، ولی همیشه نمیشه یه مادربرد خوب گرفت.

درسته، حق با شماست. آینده نگرانه ترین پارت هر بیلد، مادربوردشه که برای ارتقائش، سیستم باید دیس اسمبل کامل بشه و در فرایند تعویضش، سیستم کاملا غیر قابل استفاده ست

کلی میپرسم، نه صرفا در مورد ستاپ ایشون ... نظر شما در مورد ایرکولرهای فول سایز مثل سیلور ارو یا nh-d15 چیه، در مقابل واترهای 360؟ چرا اینقدر کم طرفدار هستن با وجود قیمت کمتر و پرفورمنس برابر با واترهای 360، آیا فقط به خاطر اینه که همه جلوه سیستم رو میگیرن و دست و پا گیر هستن، یا علت فنی داره داستان؟

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

همچین بردی نیازه برای کاربری که قصد دست زدن به کلاک پردازنده رو نداره؟

وقتی میشه با 5 یا 6تومن مادربردی گرفت با این سیپیو که فکر کنم تو اورکلاک دمای vrm زیر 80 دست پیدا میکنه خرید اون 10تومنیه چیز خوبی نیست وای فای هم کارش با دانگل 300 تومنه حل میشه کارت صدا هم معمولا کسی کارش حرفه ای باشه از کارت صدای اکسترنال بهره میبره

با توجه به قیمتای فضایی به نظرم خریدش اشتباهه

حتی سری پرایم هم که 6خورده باید باشه دماش زیر 65 درجست 

حالا اگه بخواد بره سراغ 16 هسته اینا خوب تریدریپر میخره دیگه 

ازین خنک تر به هیچ دردی نمیخوره 🙂

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 36 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

درسته، حق با شماست. آینده نگرانه ترین پارت هر بیلد، مادربوردشه که برای ارتقائش، سیستم باید دیس اسمبل کامل بشه و در فرایند تعویضش، سیستم کاملا غیر قابل استفاده ست

کلی میپرسم، نه صرفا در مورد ستاپ ایشون ... نظر شما در مورد ایرکولرهای فول سایز مثل سیلور ارو یا nh-d15 چیه، در مقابل واترهای 360؟ چرا اینقدر کم طرفدار هستن با وجود قیمت کمتر و پرفورمنس برابر با واترهای 360، آیا فقط به خاطر اینه که همه جلوه سیستم رو میگیرن و دست و پا گیر هستن، یا علت فنی داره داستان؟

ببین الان همه چیز شده ظاهر پرستی، من خودم Noctua D15 دارم، قبلش واتر Corsair داشتم 24 سانتی، قبل ترش واتر گرین داشتم 24 سانتی، قبل ترش Cooler Master داشتم 28 سانتی و قبل از اون یه ایرکولر Noctua D14، 

میخوام بگم، اونقدری که با ایرکولر ها راحت بودم با واتر ها راحت نبودم. با اینکه تعداد زیادی واتر تست کردم، برای من دردسر واتر زیاد بوده.

مشکل ایرکولر ها سایز بزرگشون و پنهان شدن قطعات دیگر زیرشونه. یعنی شما فرض کن رم RGB گرفتی میره اون زیر دیگه دیده نمیشه، یا مثلا مادربردت میره اون زیر دیگه دیده نمیشه. اما با واتر شما یه اسمبل خلوت تر داری که همه اجزا رو می بینی، خوب این یه نکته مثبته. چون دنیای کامپیوتر هم به سمت ظاهر پرستی میره، واتر ها مورد توجه بیشتری هستند.

لینک به دیدگاه

به نظر حقیر حق با آقای ابیشی هستش ایشون بسیار با تجربه هستن

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...