رفتن به مطلب

رم : باس - دوال چنل؟

Recommended Posts

سلام دوستان

1 - روی سیستم فعلیم یه دونه رم 2 گیگ ddr2 دارم

از کجا میتونم ببینم باسش چنده؟ (خودم حدس میزنم 800 باشه - روی جعبه اش بود فک کنم)

از سی پی یو زد چیزی پیدا نکردم...

2 - آیا دو رم 2 گیگ که یکیش باس 800 باشه و دیگری 1066 دوال چنل میشه؟

3 - با این سرعت پیشرفت تکنولوژی به نظر شما رم دو گیگ (که فک کنم 800 باشه) رو نگه دارم و یه دو گیگ کنارش بذارم؟

یا اینکه بفروشم باس 1066 بگیرم؟ ( دو تا دو گیگ)

یا اصلا فروشم و یه دونه 4 گیگ بگیرم؟

4 - مادربوردم p5q هست... باس 1066 رو پشتیبانی میکنه؟ من رفتم تو سایت ایسوس چند تا باس رو جلوی این مدل نوشته که 800 و 1066 هم جزوشه... این یعنی اینکه همه این باس ها رو ساپورت میکنه؟ یا اینکه مدل های مختلف با باس های مختلف داره

مرسی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام دوستان

1 - روی سیستم فعلیم یه دونه رم 2 گیگ ddr2 دارم

از کجا میتونم ببینم باسش چنده؟ (خودم حدس میزنم 800 باشه - روی جعبه اش بود فک کنم)

از سی پی یو زد چیزی پیدا نکردم...

2 - آیا دو رم 2 گیگ که یکیش باس 800 باشه و دیگری 1066 دوال چنل میشه؟

3 - با این سرعت پیشرفت تکنولوژی به نظر شما رم دو گیگ (که فک کنم 800 باشه) رو نگه دارم و یه دو گیگ کنارش بذارم؟

یا اینکه بفروشم باس 1066 بگیرم؟ ( دو تا دو گیگ)

یا اصلا فروشم و یه دونه 4 گیگ بگیرم؟

4 - مادربوردم p5q هست... باس 1066 رو پشتیبانی میکنه؟ من رفتم تو سایت ایسوس چند تا باس رو جلوی این مدل نوشته که 800 و 1066 هم جزوشه... این یعنی اینکه همه این باس ها رو ساپورت میکنه؟ یا اینکه مدل های مختلف با باس های مختلف داره

مرسی

1-از همون CPUZ میشه فهمید. برو تو تب Memory قسمت DRam Frequency رو بخون. اگه حدود 400 بود، یعنی رم DDR2 800 هست. اگه حدود 333 بود ، یعنی DDR2 667

2-نه! فکر نکنم. اگه هم بشه با باس مدل پایینتره کار میکنه.

3-اگه نمیخوای سیستم رو عوض کنی بهترخ فعلا 2 گیگ دیگه رم DDR2 800 اضافه کنی.(البته بشرطی که رمی که الان داری DDR2 800 باشه)

4-بله.تا این باس پشتیبانی میکنه. اما کلا دنبال 1066 نری بهتره. چون هم گرونتره و هم کمیابه و هم برای فروش هم مشتری کمتری داره.

ویرایش شده توسط Dj_aghamajid
لینک به دیدگاه

دوست عزیز CPU شما چیه و چه باسی داره ؟ هر باسی که CPU داره ، رم شما تو یک باس پایینتر کار میکنه . مثلا اگر CPU شما باس 1066 داشته باشه ، شما اگر رم 1066 بگیری میاد رو باس 800 . اگرهم رم 800 بگیری رو همون 800 کار میکنه . باس پایینتر ولی نمیاد بالا .

2 رم با دو فرکانس متفاوت رو نمیتونی به صورت 2 کاناله استفاده کنی . حتی رم های هم فرکانس هم اگر کاملا از نظر تایمینگ و چیپ مشابه هم نباشن دو کاناله نمیشن .

بهترین کار اینه که شما یک رم که دقیقا مثل رم فعلی شماست بگیری و بذاری کنار رم خودتون . اینطوری میتونی 2 کاناله کار کنی و ضرر هم نمیکنی .

لینک به دیدگاه

ممنون از هر دوی شما

سی پی یو باس 1066 هست. q6600

در مورد رم هم همین تردید رو دارم که دو کاناله نشه! رمی که دارم apogee و 2 گیگ باس 800 هست! که گیر نمیاد! الآن یه پاترویت کنارش بذارم باس 800 دوال چنل میشه؟!

لینک به دیدگاه

اگر پاتریوت با CL یکسان و چیپ یکجور باشه آره . ولی احتمالش کمه . بهترین کار اینه که اگر رم مشابه گیر نمیاد ، رم خودتون رو با 2 ماژول یکسان تعویض کنید .

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

یک کیت دوتایی رم با ظرفیت(2*1) 2 گیگا بایت باس 1066 می فروشم یا با رم ddr 3 عوض می کنم

این رم ها یک ماه کار نکرده اند چون سیستم به ddr3 تغییر کرد

این ها را می فروشم یا با ddr 3 عوض می کنم

با 4 گیگ رم ddr 3

قیمت پایه بدین

OCZ Platinum 2GB (2 x 1GB) 240-Pin DDR2

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...