رفتن به مطلب

کابل اسلیو PCMOD؟

Recommended Posts

با سلام خدمت دوستان گرامی

کسی تجربه خرید از کابل‌های PCMOD داشته؟

با توجه به اینکه حتی از برندهایی مثل MSI گزارش ذوب شدن header کابل‌ها و تصاویرشون رو دیدم دو دل شدم برای خریدش

ممکنه اگر تجربه خرید دارد تصویر کابلتون و مدت کارردش و اینکه تحت چه شرایطی کار کرده رو گزارش بدید تا بتونم تخمینی از عملکرد برند داشته باشم؟

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

با توجه به اینکه حتی از برندهایی مثل MSI گزارش ذوب شدن header کابل‌ها و تصاویرشون رو دیدم دو دل شدم برای خریدش

ممکنه اگر تجربه خرید دارد تصویر کابلتون و مدت کارردش و اینکه تحت چه شرایطی کار کرده رو گزارش بدید تا بتونم تخمینی از عملکرد برند داشته باشم؟

مسعود جان سلام. میگم یکی دوتا عکس از اون ذوب شدن هدر ها رو میتونی اینجا بزاری؟ ذوب شدن هدر یه امر طبیعیه و دلایل زیادی داره ولی میخوام ببینم MSI دقیقا چی ول کرده تو سطح نت! مرسی.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

مسعود جان سلام. میگم یکی دوتا عکس از اون ذوب شدن هدر ها رو میتونی اینجا بزاری؟ ذوب شدن هدر یه امر طبیعیه و دلایل زیادی داره ولی میخوام ببینم MSI دقیقا چی ول کرده تو سطح نت! مرسی.

داخل review های آمازون دیدم که خیلی‌ها این مشکل رو با کابل اسلیوهای MSI داشتن.

لینک پیج رو می‌دم نظرهارو ببین

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

داخل review های آمازون دیدم که خیلی‌ها این مشکل رو با کابل اسلیوهای MSI داشتن.

لینک پیج رو می‌دم نظرهارو ببین

https://www.amazon.com/-/es/product-reviews/B01G7VOYYS/ref=acr_dp_hist_1?ie=UTF8&filterByStar=one_star&reviewerType=all_reviews#reviews-filter-bar

البته که نظر مثبت هم زیاد داره ولی 1000 تا عملکرد مثبت هم نمی‌تونه جواب چند مورد ذوب شدن یا تخریب قطعه و حتی آتش‌سوزی رو بده. در حقیقت برای عملکرد خوب باید این آمار صفر باشه. مثل کابل استوک پاور

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

پی سی ماد اسلیواش خیلی بی کیفیته

اگر ایرانی میخوای بگیری فقط گرین قابل اعتماده تو بحث کابل اسلیو

لینک به دیدگاه

متوجه شدم منظور شما چیه.

ببنید؛ در کل معقوله ی ذوب شدن، بدون کابل اسلیو هم ممکنه پیش بیاد. 99 درصدش هم اتصال شل و نا صحیح کانکتور ها مخصوصا برای پاور های فول ماژولار از روی خود پاور باعثش هست.

بنده خودم 7 ساله کابل اسلیو PCMOD دارم روی سیستمم مشکلی هم نداشتم، اما افرادی رو دیدم که کمتر از یک سال با اکستنشن هایی از همه ی برند ها، حتی pcmod به مشکل خودن. مثلا سیستم یهو وسط بازی تصویرش میره و با جدا کردن کابل های اسلیو درست میشه. پس این یک مساله بگیر نگیر داره.

نکته ای که هست کیفیت کابل اسلیو چیز خاصی نیست. شما میتونید برید از الکتریکی سیم با گیج مناسب تهیه کنید و بدون روکش و کانکتور افزاینده درست کنید مشکلی هم پیش نیاد از طرفی ممکن هم هست به خاطر همون سهل انگاریی که بالا توضیح دادم، سیستم صفر کیلومتر رو روز اول به آتیش بکشید.

درمورد کابل های گرین و یا هر برند دیگه بر میگرده به سلیقه خودتون. کابل های پی سی ماد پارچه نیستن و به اصطلاح پاراکوردن که حالت دهیشون سخت تره ولی شکل قشنگ تری دارن. برند های کیس ساز مثل کولر مستر یا گرین پارچه هستن و هزینه تولید کمتری دارن اما سازگاریشون بیشتره ولی خب حالت دیهیشون به شکلی هندس که پاراکورد دارن نشدنیه. اما زیر کاپوت همه اکستندرا مثل همن و تفاوت خاصی تو کیفیت سیم مسیشون نیست. شما مثلا فکر کنی سیمی هست که آلیاژ طلا توشه یا مسش خالص تره و ... نه اینجوری نیست.

در کل اگر حساس هستید پیشنهاد میکنم استفاده نکنید و پتانسیل سیستمتون در پارامتر زیبایی رو یک بار دیگه بسنجید. اگر تنها نقطه ضعفش زیبایی کابل هست، اسلیو تهیه کنید. اگر کلی کار داره تا به یک استاندارد مشخصی از زیبایی برسه پیشنهاد میکنم کابل افزاینده رو به اولویت های آخر بفرستید. حساسیت شما هم طبیعیه. مثل داستان نشتی واتر کولر هست. بگیر نگیر داره.

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

بدون کابل اسلیو هم ممکنه پیش بیاد

در 5 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

یکی از کابل های اصلی 8پین پاور 750OCPT بنده بعد 1 سال کارکرد ذوب شد ولی از همون موقع اکستنشن 24 پین گرین رو استفاده میکنم مشکلی پیش نیومده تاحالا

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

تجربه خرید از کابل‌های PCMOD داشته

بله با 2070 ذوب شدگی سوکت یا همون هدر کابل اسلیو داشته 

نخر این جدیداش خیلی مرجوعی داشته و کیفیت قبل رو نداره

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

ممنون بابت نظرات دوستان. با این تفاسیر فعلا بهتره صبر کنم تا واردات شاید دوباره رونق بگیره و مدل‌های جدید بیاد تو بازار

چون گرین هم که بعضیا اشاره کردن خوبه الان پیدا نمی‌شه. فقط سبز و سفید داره! 

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

بله با 2070 ذوب شدگی سوکت یا همون هدر کابل اسلیو داشته 

نخر این جدیداش خیلی مرجوعی داشته و کیفیت قبل رو نداره

در 2 ساعت قبل، Slasher گفته است :

یکی از کابل های اصلی 8پین پاور 750OCPT بنده بعد 1 سال کارکرد ذوب شد ولی از همون موقع اکستنشن 24 پین گرین رو استفاده میکنم مشکلی پیش نیومده تاحالا

در 4 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

متوجه شدم منظور شما چیه.

ببنید؛ در کل معقوله ی ذوب شدن، بدون کابل اسلیو هم ممکنه پیش بیاد. 99 درصدش هم اتصال شل و نا صحیح کانکتور ها مخصوصا برای پاور های فول ماژولار از روی خود پاور باعثش هست.

بنده خودم 7 ساله کابل اسلیو PCMOD دارم روی سیستمم مشکلی هم نداشتم، اما افرادی رو دیدم که کمتر از یک سال با اکستنشن هایی از همه ی برند ها، حتی pcmod به مشکل خودن. مثلا سیستم یهو وسط بازی تصویرش میره و با جدا کردن کابل های اسلیو درست میشه. پس این یک مساله بگیر نگیر داره.

نکته ای که هست کیفیت کابل اسلیو چیز خاصی نیست. شما میتونید برید از الکتریکی سیم با گیج مناسب تهیه کنید و بدون روکش و کانکتور افزاینده درست کنید مشکلی هم پیش نیاد از طرفی ممکن هم هست به خاطر همون سهل انگاریی که بالا توضیح دادم، سیستم صفر کیلومتر رو روز اول به آتیش بکشید.

درمورد کابل های گرین و یا هر برند دیگه بر میگرده به سلیقه خودتون. کابل های پی سی ماد پارچه نیستن و به اصطلاح پاراکوردن که حالت دهیشون سخت تره ولی شکل قشنگ تری دارن. برند های کیس ساز مثل کولر مستر یا گرین پارچه هستن و هزینه تولید کمتری دارن اما سازگاریشون بیشتره ولی خب حالت دیهیشون به شکلی هندس که پاراکورد دارن نشدنیه. اما زیر کاپوت همه اکستندرا مثل همن و تفاوت خاصی تو کیفیت سیم مسیشون نیست. شما مثلا فکر کنی سیمی هست که آلیاژ طلا توشه یا مسش خالص تره و ... نه اینجوری نیست.

در کل اگر حساس هستید پیشنهاد میکنم استفاده نکنید و پتانسیل سیستمتون در پارامتر زیبایی رو یک بار دیگه بسنجید. اگر تنها نقطه ضعفش زیبایی کابل هست، اسلیو تهیه کنید. اگر کلی کار داره تا به یک استاندارد مشخصی از زیبایی برسه پیشنهاد میکنم کابل افزاینده رو به اولویت های آخر بفرستید. حساسیت شما هم طبیعیه. مثل داستان نشتی واتر کولر هست. بگیر نگیر داره.

در 5 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

پی سی ماد اسلیواش خیلی بی کیفیته

اگر ایرانی میخوای بگیری فقط گرین قابل اعتماده تو بحث کابل اسلیو

ممنون بابت نظرات دوستان. با این تفاسیر فعلا بهتره صبر کنم تا واردات شاید دوباره رونق بگیره و مدل‌های جدید بیاد تو بازار

چون گرین هم که بعضیا اشاره کردن خوبه الان پیدا نمی‌شه. فقط سبز و سفید داره! 

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...
در در 26 اردیبهشت 1399 در 16:35، no one looking for nothing گفته است :

سلام دوست عزیز مهمترین علت ذوب شدن هدر گشاد شدن پین مادکی هستش که ارتباط خوبی با پین نری (برای مثال پین های گرافیک ) نداره و چه پین چه سیم از ضعیفترین نقطه که اتصالی داشته باشه شروع به داغ شدن به علت عدم اتصال کامل میکنه و در نهایت باعث ذوب شدن محل میشه اگه شما نیاز به کابل اسلیو دارین به زودی قرار تعدادی کابل اسلیو دست ساز در لیون قرار بدم با کیفیت بسیار عالی و تظمینی (منظور از کیفیت .کیفیت عملکرد می باشد چرا که از لحاظ زیبایی نمیشه با نمونه های کارخانه ای قابل مقایسه دانست ) سیم های به کار رفته سیم 2.5 مقاوم در برار حرارت و نسوز مناسب برای جریان های بسیار بالا که معمولا برای هیترهای جریان بالا استفاده میشن به کاربردم و پین وسوکت استفاده شده از کیفیتی قابل قبولی برخوردار هستن چرا که نمونه های از ان برای گرافیک های پر مصرف (1080ti)در زیر فشار ماینینگ به صورت یک هفته 24 ساعته استفاده شده و بدون مشکل بوده 

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

سلام.من اوایل سال98 یه کابل 8 پین سی پی یو و یه کابل 8 پین کارت گرافیک و یه 24 پین خریدم.7 ماه بدون مشکل کار کرد(سرعت بوت سیستم بالا رفته بود) اما 7 ماه بعد موقع گیم بعد 5 دقیقه صفحه سیاه میشد,صدای بازی برام میومد ولی صفحه سیاه بود و سرعت فن کارت گرافیک تا 100 درصد زیاد میشد

بعد کلی کلنجار رفتن با سیستم و گشتن تو گوگل فهمیدم برق کافی به کارت گرافیکم نمیرسه.سیم ها رو جدا کردم و کابل 24 پین 3 تا از پین هاش ذوب شده بود(کارت گرافیکم یه مقدار از برقشو از مادربورد میکشه)با کلی زحمت تیکه های ذوب شده رو از سوکت24پین مادربورد دراوردم و الان بعد 7 ماه بدون مشکل داره کار میکنه

باهشون تماس گرفتم گفتن که تا حالا این مشکل براشون پیش نیومده,الان 6 ماهه ک فرستادمش گارانتی اما هیچ کابلی به دستم نرسیده,تو این مدت هم باهاشون ارتباط برقرار کردم اما یکی دو دفه با عصبانیت جوابمو دادن,اخرین دفه همین دیروز بود ک بهشون زنگ زدم گفتن که فعلا متریال هایی ک تازه گرفتن جنس خوبی نداره و فعلا باید منتظر باشم تا جنس خوبش وارد بشه یا وجه رو مرجوع کنن,و من همچنان منتظرم😐

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ali-X گفته است :

سلام.من اوایل سال98 یه کابل 8 پین سی پی یو و یه کابل 8 پین کارت گرافیک و یه 24 پین خریدم.7 ماه بدون مشکل کار کرد(سرعت بوت سیستم بالا رفته بود) اما 7 ماه بعد موقع گیم بعد 5 دقیقه صفحه سیاه میشد,صدای بازی برام میومد ولی صفحه سیاه بود و سرعت فن کارت گرافیک تا 100 درصد زیاد میشد

بعد کلی کلنجار رفتن با سیستم و گشتن تو گوگل فهمیدم برق کافی به کارت گرافیکم نمیرسه.سیم ها رو جدا کردم و کابل 24 پین 3 تا از پین هاش ذوب شده بود(کارت گرافیکم یه مقدار از برقشو از مادربورد میکشه)با کلی زحمت تیکه های ذوب شده رو از سوکت24پین مادربورد دراوردم و الان بعد 7 ماه بدون مشکل داره کار میکنه

باهشون تماس گرفتم گفتن که تا حالا این مشکل براشون پیش نیومده,الان 6 ماهه ک فرستادمش گارانتی اما هیچ کابلی به دستم نرسیده,تو این مدت هم باهاشون ارتباط برقرار کردم اما یکی دو دفه با عصبانیت جوابمو دادن,اخرین دفه همین دیروز بود ک بهشون زنگ زدم گفتن که فعلا متریال هایی ک تازه گرفتن جنس خوبی نداره و فعلا باید منتظر باشم تا جنس خوبش وارد بشه یا وجه رو مرجوع کنن,و من همچنان منتظرم😐

ممنون از اشتراک تجربتون

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...