رفتن به مطلب

مشکل صدای گرافیک

Mehdi6974
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام گرافیک جدیدا خریداری کردم کارکرد چند روز اینجوری نبود یا من دقت نکردم وقتی سیستمو روشن میکنم تو پنجره ابی ویندوز 10 که تموم میشه قبل اومدن صفحه ولکام یه صدای تق میاد در حد یک ثانیه همیشه ام اینجا صدا میده بعد فن خاموش میشه که کنترلش رو ادرنالین ای ام دی میگیره دستش چک کردم دیدم از فن هستش فن رو با دستم از اول گرفتم دیگه صدا نداد و صدا دقیقا همینجا و همین یه بار هستش بعد دیگه بازی کردم فن رو خاموش روشن کردم این صدا نیومد میخواستم ببینم مشکل داره؟چون حدود 20 روز از گارانتیش مونده

مدل گرافیک :gigabyte rx570 4gb gaming-mi

لینک به دیدگاه

سلام

دور فن رو با همون درایور AMD تغییر بدید و مثلا تو دور های متعددی (یک بار کم و یک بار زیاد) بذارید مثلا 15 دقیقه بچرخه اگه مشکلی نبود تو دور فن، مشکلی نداره

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mehdi6974 گفته است :

سلام گرافیک جدیدا خریداری کردم کارکرد چند روز اینجوری نبود یا من دقت نکردم وقتی سیستمو روشن میکنم تو پنجره ابی ویندوز 10 که تموم میشه قبل اومدن صفحه ولکام یه صدای تق میاد در حد یک ثانیه همیشه ام اینجا صدا میده بعد فن خاموش میشه که کنترلش رو ادرنالین ای ام دی میگیره دستش چک کردم دیدم از فن هستش فن رو با دستم از اول گرفتم دیگه صدا نداد و صدا دقیقا همینجا و همین یه بار هستش بعد دیگه بازی کردم فن رو خاموش روشن کردم این صدا نیومد میخواستم ببینم مشکل داره؟چون حدود 20 روز از گارانتیش مونده

این صدا طبیعیه و تقریبا اکثر گرافیک ها همین صدا را میدن 

آدرنالین وقتی در ویندوز بار میشه یه مرتبه فنها را خاموش میکنه و این باعث میشه این صدا ایجاد بشه 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Mehdi6974 گفته است :

سلام 

تو فنهای گیگا این چیزا طبیعی هست وقتی که کار می کنن بعد یه مدت اولش که می خواد استارت بخوره فن یه صدای می ده البته اگر کارتتون نو هست نباید حداقل تا 6ماه این مشکل براش پیش بیاد همونطور که دوستان گفتن یه بار به نظرم اندازه 5 دقیقه تو دور فن 50 درصد و یبار هم 100 درصد از فن تست بگیرین صدای اضافی نبود اوکیه فن 

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

دور فن رو با همون درایور AMD تغییر بدید و مثلا تو دور های متعددی (یک بار کم و یک بار زیاد) بذارید مثلا 15 دقیقه بچرخه اگه مشکلی نبود تو دور فن، مشکلی نداره

از نظر دور فن یا حرارت هیچ مشکلی نداره حرارت تو 37 درصد فن و لود 100 حدود 72 هستش و تو 60 درصد فن میرسه به 61 درجه بدون هیچ مشکلی فقط این صدای اولیه هستش و بعدش بدون هیچ صدایی

در 8 ساعت قبل، nima_hl گفته است :

این صدا طبیعیه و تقریبا اکثر گرافیک ها همین صدا را میدن 

آدرنالین وقتی در ویندوز بار میشه یه مرتبه فنها را خاموش میکنه و این باعث میشه این صدا ایجاد بشه 

ممنونم بابت پاسخگویی

در 7 ساعت قبل، Divine گفته است :

سلام 

تو فنهای گیگا این چیزا طبیعی هست وقتی که کار می کنن بعد یه مدت اولش که می خواد استارت بخوره فن یه صدای می ده البته اگر کارتتون نو هست نباید حداقل تا 6ماه این مشکل براش پیش بیاد همونطور که دوستان گفتن یه بار به نظرم اندازه 5 دقیقه تو دور فن 50 درصد و یبار هم 100 درصد از فن تست بگیرین صدای اضافی نبود اوکیه فن 

کارت نو نیستش و حدود 11 ماه کارکرد که من گرفتم از نظر صدا موردی نداره و حرارت فقط تو اولیه این صدا هستش اونم استارت خوردنی مشکلی نداره وقتی تو ولکام ویندوز که فن خاموش میشه این صدا میاد بعدش دیگه نه استارت نه استپ نه دور فن بالا نه پایین موردی نداره

لینک به دیدگاه

جالبه بدونید اگر 2 یا چند کارت بصورت کراس روی سیستمتون باشه زمان لود ویندوز همین صدا به فاصله 1 2 ثانیه روی یک یک کارت ها ایجاد میشه 

البته صدای مورد نظرم صدای تق نیستا صدای هوم هستش مثل زمانی که موتور سیکلت را یه مرتبه گاز میدید و گاز را رها میکنید 

لینک به دیدگاه

از مشکل صدا تهیه کنید همچنین چک کنید فن ها چرخش منظم و برابر نسبت به هم داشته باشن

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، nima_hl گفته است :

جالبه بدونید اگر 2 یا چند کارت بصورت کراس روی سیستمتون باشه زمان لود ویندوز همین صدا به فاصله 1 2 ثانیه روی یک یک کارت ها ایجاد میشه 

البته صدای مورد نظرم صدای تق نیستا صدای هوم هستش مثل زمانی که موتور سیکلت را یه مرتبه گاز میدید و گاز را رها میکنید 

برای من صدای تق هستش جوری که روی صندلی میشینم کاملا شنیده میشه. از صدای مورد نظر شب ویس میگیرم

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

از مشکل صدا تهیه کنید همچنین چک کنید فن ها چرخش منظم و برابر نسبت به هم داشته باشن

صداش اینه

126169

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Mehdi6974 گفته است :

صداش اینه

126169Unavailable

بنظرم فنتون بلبرینگ گشاد کرده 

وقتی یک فن زیاد کار کند یا کیفیت بلبرینگ مناسبی نداشته باشد محور یا بلبرینگ اندکی لقی پیدا میکند 

در این حالت زمانی که سرعت فن به یکباره زیاد یا کم شود این صدا به گوش میرسد 

خوشبختانه به دلیل فیس داوون بودن فنهای گرافیک میتواند سالیان سال با همین وضعیت کار کند 

چون محور عمود بر زمین است بار جانبی به محور مرکزی یا بلبرینگ وارد نمیگردد

اگر کیستون را به پهلو بخوابانید که گرافیک به حالت عمود بر زمین قرار بگیره میتونید شدت وخامت اوضاع فن را متوجه شوید 

در این حالت اگر صدای چرخش فن از حالت معمول خیلی بیشتر نبود مشکلی نیست 

ولی اگر صدا زیاد بود به گارانتی ببرید و حتما بگید کیستون دسکتاپ (سروری ) هستش تا در این حالت هم تست و فنها را تعویض کنند 

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، nima_hl گفته است :

بنظرم فنتون بلبرینگ گشاد کرده 

وقتی یک فن زیاد کار کند یا کیفیت بلبرینگ مناسبی نداشته باشد محور یا بلبرینگ اندکی لقی پیدا میکند 

در این حالت زمانی که سرعت فن به یکباره زیاد یا کم شود این صدا به گوش میرسد 

خوشبختانه به دلیل فیس داوون بودن فنهای گرافیک میتواند سالیان سال با همین وضعیت کار کند 

چون محور عمود بر زمین است بار جانبی به محور مرکزی یا بلبرینگ وارد نمیگردد

اگر کیستون را به پهلو بخوابانید که گرافیک به حالت عمود بر زمین قرار بگیره میتونید شدت وخامت اوضاع فن را متوجه شوید 

در این حالت اگر صدای چرخش فن از حالت معمول خیلی بیشتر نبود مشکلی نیست 

ولی اگر صدا زیاد بود به گارانتی ببرید و حتما بگید کیستون دسکتاپ (سروری ) هستش تا در این حالت هم تست و فنها را تعویض کنند 

خیلی ممنون بابت راهنماییتون

حالتی که گفتید رو انجام دادم و کیس رو به درب بقل رو زمین خوابوندم اتفاقا اون صدای اولیه ای هم که میداد دیگه به گوش نیومد

اگه با این وضعیت کار میکنه و مشکلی تو عملکرد نیس به نظرم به دردسر گارانتی و نداشتن گرافیک نمیرزه واسه یه مدت نمیرزه من نگران این هستم که احیانا یه موقعه فن کار نکنه و من متوجه نشم. اگه فن بخواد کاملا خراب شه قبلش صدا میوفته درسته؟ سوال دیگه اینکه تنها راه حل تعویض فن هستش؟ ایا برنامه ای هست که خیلی ریز گوشه تصویر دمای گرافیک رو اعلام کنه؟

ویرایش شده توسط Mehdi6974
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...