رفتن به مطلب

به دنیای بازی های ترابایتی خوش آمدید!

H.Salimi96
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 29 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

هیچ همین الآنم بازی های پتابایتی وجود دارند

نام ببرید از اون ترابایتی و پتابایتی ها 

لینک به دیدگاه

• ارسال 55
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

روزهای پر گپ و گفت

در 2 ساعت قبل، Xen گفته است :

سلام،خسته نباشیداین UE5 و CG مخفف چی هستن؟

computer generated imagery

unreal engine 5

cgi به شبیه سازی سه بعدی با نرم افزارای کامپیوتری میگن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

مشکل سری 2000 قیمت بالا در برابر کارایی پایین بود نسبت به نسل قبل خودش اومدن رو یک سری چیزای جانبی مثل ray tracing و dlss کار کردن که اکثر کمپانی ها بهش بها ندادن و انچنان همه گیر نشد بعد 2 سال می بینیم عناوین انگشت شماری از این 2 قابلیت پشتیبانی می کنن دلیلشم واضح بود چرا انویدیا این کارتا رو گرون میده چیپ tu102 روی کارتای quadro rtx 6000 قیمتش بالای 6 هزار دلار بود پس 1200 دلار برای 2080ti عادلانست

اینکه فکر می کنید با اومد ue5 کارتای سری 2000 خودشونو نشون میدن سخت در اشتباهید و امسال کارتای 7 نانومتری از هر 2 شرکت کسانی که اومدن 1200 دلار دادن پای یک گرافیک 2080ti رو قطعا به گریه میندازه و مخصوصا کسانی که این اواخر خریدن و نتوستن صبر کنن برای گرافیک جدید بگذریم که کنسول xbox جدید شایعه قیمت 400 دلاریش به گوش میرسه از کانالای یوتوبی به نقل از مدیرهای سابق xbox!!!

اما نکته اخر این هست تا بخواد یک بازی روی این موتور ساخته بشه حداقل 2 تا 3 سال زمان نیاز هست برای کمپانی های دیگه اما اپیک دنبال این هست بازی fortnite رو پورت کنه روی ue5 !!!

عزیز من مهم نیست هزینش چقدر باشه..وقتی یه تکنولوژی به وجود اومده و رئال بودن بیشتری به صحنه میده طبیعیه صنعت گیم به سمتش میره...

من همون اولا ک این کارتا اومده بودن از مهم بودنشون در درجه اول برا cg کارا و بعد گیم میگفتن ولی بعضی دوستان قبول نمیکردن!واقعا شماهارو نمیتونم درک کنم

لینک به دیدگاه

در 48 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

بازی های ترابایتی که هیچ همین الآنم بازی های پتابایتی وجود دارند

Microsoft Flight Simulator

👆👆👆 اینم نمونش

حدود 150 گیگ از بازی تو فضای ذخیره سازی کنسول یا pc ذخیره میشه بقیه حجم بازی هم هنگام پلی دادن از سرور دریافت میشه

به نظرم احتمالش هست که یسری از بازی های جهان باز مثل دستینی سراغ این شیوه برن

آره..google stadia رو در نظر داشته باش...آینده خوبی داره

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

عزیز من مهم نیست هزینش چقدر باشه..وقتی یه تکنولوژی به وجود اومده و رئال بودن بیشتری به صحنه میده طبیعیه صنعت گیم به سمتش میره...

من همون اولا ک این کارتا اومده بودن از مهم بودنشون در درجه اول برا cg کارا و بعد گیم میگفتن ولی بعضی دوستان قبول نمیکردن!واقعا شماهارو نمیتونم درک کنم

دوست عزیز این انجینی که شما براش این همه به به میزنی اول از همه روی کنسول ps5 اجرا شده وقتی چیزی همه گیر نشه به چه دردی می خوره؟

در ضمن شما منتظر باش انشالا زمانی که 4080 معرفی شد بازی با موتور ue5 می بینیم😂

ویرایش شده توسط matrix.trixx
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

دوست عزیز این انجینی که شما براش این همه به به میزنی اول از همه روی کنسول ps5 اجرا شده وقتی چیزی همه گیر نشه به چه دردی می خوره؟

در ضمن شما منتظر باش انشالا زمانی که 4080 معرفی شد بازی با موتور ue5 می بینیم😂

همون دمو رو پی سی ساخته شده😁با آنریل هم رو گوشی هم میتونی گیم بدی

سال بعد میاد..دوس داشتی بگو برات یه مینی گیم بسازم پلی بدی😉

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

همون دمو رو پی سی ساخته شده😁با آنریل هم رو گوشی هم میتونی گیم بدی

سال بعد میاد..دوس داشتی بگو برات یه مینی گیم بسازم پلی بدی😉

شما ظاهرا زیاد فیلم علمی تخیلی می بینی دوست عزیز بله سال 2021 میاد موتور ue5 و همون سالم بازی های بزرگ روش ساخته میشه عرض 1 هفته و rtx 2080ti هم همه بازی ها رو روی 8k اجرا می کنه😂

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

شما ظاهرا زیاد فیلم علمی تخیلی می بینی دوست عزیز بله سال 2021 میاد موتور ue5 و همون سالم بازی های بزرگ روش ساخته میشه عرض 1 هفته و rtx 2080ti هم همه بازی ها رو روی 8k اجرا می کنه😂

فکر میکنی کمپانی ها باید از صفر رو UE5 شرو کنن؟😁

به راحتی میشه بازی هارو آورد رو این..اصلا مگه فکر میکنی طرف صفر تا صد بازی رو تو این برنامه میزنه؟😂مایا و زیبراش و مارلوس و سابستنس ها کشکن؟😂

بهتره از چیزی ک اطلاعی نداریم حرف نزنیم🤫

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

فکر میکنی کمپانی ها باید از صفر رو UE5 شرو کنن؟😁

به راحتی میشه بازی هارو آورد رو این..اصلا مگه فکر میکنی طرف صفر تا صد بازی رو تو این برنامه میزنه؟😂مایا و زیبراش و مارلوس و سابستنس ها کشکن؟😂

بهتره از چیزی ک اطلاعی نداریم حرف نزنیم🤫

بله خوب شما توسعه دهنده قابلی هستین و رزومتون مشخص هست میشه یک تاریخ بگین ما بدونیم کی اولین بازی مهم با ue5 میاد استاد بزرگ😂

دوست عزیز شما بهتر هست به دفاع از سری Rtx 2000 ادامه بدین فک کنم بهتر نتیجه می گیرین🤣🤣

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

بله خوب شما توسعه دهنده قابلی هستین و رزومتون مشخص هست میشه یک تاریخ بگین ما بدونیم کی اولین بازی مهم با ue5 میاد استاد بزرگ😂

دوست عزیز شما بهتر هست به دفاع از سری Rtx 2000 ادامه بدین فک کنم بهتر نتیجه می گیرین🤣🤣

فک کنم موقع بچگی زیاد برات سخت گذشته ک اینجا تخلیه احساسات میکنی😉

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، H.Salimi96 گفته است :

فک کنم موقع بچگی زیاد برات سخت گذشته ک اینجا تخلیه احساسات میکنی😉

جوابم رو گرفتم دوست عزیز شما معلومات نداری و نهایتش می خوای به چیز دیگه ربطش بدی دوستان می بینن و قضاوت می کنن به کی سخت گذشته موفق باشید توسعه دهنده موفق و شاخص ایرانی😂

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

نام ببرید از اون ترابایتی و پتابایتی ها 

مثل اینکه یه قسمت بزرگی از بینایی شما تو قرنطینه از دست رفته😂

با فونت بزرگ زیر همین جمله که نقل قول کردین نوشتم Microsoft Flight Simulator

لینک به دیدگاه

دونفر دیگه فقط کافیه بیان به دعوا اضافه بشن،میشه جنگ لیونی سوم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

مثل اینکه یه قسمت بزرگی از بینایی شما تو قرنطینه از دست رفته😂

با فونت بزرگ زیر همین جمله که نقل قول کردین نوشتم Microsoft Flight Simulator

منم دیدم اون جمله شما رو گفتم نمونه دیگه ای مثال بزنید وقتی میگید وجود داره خوب چندتا مثال بزنید

واقعا تاسف اوره رفتارتون

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

منم دیدم اون جمله شما رو گفتم نمونه دیگه ای مثال بزنید وقتی میگید وجود داره خوب چندتا مثال بزنید

واقعا تاسف اوره رفتارتون

😐

من اون ایموجی و هم تو پست قبلی فقط برای این گذاشتم که معلوم باشه قصدم فانه

اگه باعث ناراحتیتون شد من پوزش میطلبم

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

در درجه اول برا cg کارا

این درسته چون رندر شما اول ریل تایم نیست و قطعا تایم شما رو خیلی کاهش میده

ولی وقتی هنوز این هسته های مستقل حتی برای دنیای شما فول بهینه نشدن چطور ممکنه در ریل تایم و بازی بخوان توسعش بدن؟ جز این بود که روزای اول حتی سایت های تبلیغاتی خودشون جوری تو سر فناوریش زدن از 60 فریم دادن 2080 تا اون dlss تارو مار کننده ؟ حالا بعد گذشت این همه مدت تازه دارن به بلوغ میرسوننش و میشه گفت تازه ما عملکرد بهینه رو در نسل بعدی خواهیم دید.

در رابطه با unreal هم من هنوز متوجه نمیشم ارتباط پلیگان با نسل RTX چیه  که شما میگید غوقا میکنن 

در رابطه با نورپردازی هم این بازم یه تکنیک بوده که بدون RT پیاده سازی کردن پس باز از RTX ها استفاده ای نشده که میگید غوقا میکنه

فقط یه سری بهبود کلی دادن و محدودیت های طراحی رو برداشتن حالا این در تمامی device ها قابل لمسه باز ربطی به RTX نداره 

اگه منظورتون چیز دیگست واضح تر بگید پس

در 7 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

😐

من اون ایموجی و هم تو پست قبلی فقط برای این گذاشتم که معلوم باشه قصدم فانه

اگه باعث ناراحتیتون شد من پوزش میطلبم

مشکلی نیست 🌹

لینک به دیدگاه

در 15 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

این درسته چون رندر شما اول ریل تایم نیست و قطعا تایم شما رو خیلی کاهش میده

ولی وقتی هنوز این هسته های مستقل حتی برای دنیای شما فول بهینه نشدن چطور ممکنه در ریل تایم و بازی بخوان توسعش بدن؟ جز این بود که روزای اول حتی سایت های تبلیغاتی خودشون جوری تو سر فناوریش زدن از 60 فریم دادن 2080 تا اون dlss تارو مار کننده ؟ حالا بعد گذشت این همه مدت تازه دارن به بلوغ میرسوننش و میشه گفت تازه ما عملکرد بهینه رو در نسل بعدی خواهیم دید.

در رابطه با unreal هم من هنوز متوجه نمیشم ارتباط پلیگان با نسل RTX چیه  که شما میگید غوقا میکنن 

در رابطه با نورپردازی هم این بازم یه تکنیک بوده که بدون RT پیاده سازی کردن پس باز از RTX ها استفاده ای نشده که میگید غوقا میکنه

فقط یه سری بهبود کلی دادن و محدودیت های طراحی رو برداشتن حالا این در تمامی device ها قابل لمسه باز ربطی به RTX نداره 

اگه منظورتون چیز دیگست واضح تر بگید پس

ببینید بحث که فقط رندر نیست..یه کاراکتر گیم رو در نظر بگیر..چندین و چند مرحله رو طی میکنه تا نهایی بشه..فقط تو یه نمونش موقع texture baking با سابستنس پینتر این کارت ها سرعت رو تا 60 برابر افزایش میدن..الان کلا کسی که cg artist هس محاله کارت بدون RTX بخره..

برا همین قدرت این کارت ها برا ما خیلی محسوستره..برا شماهم مونده به همت کمپانی های بازی سازی...

منکه تعداد پولی رو به RTX ارتباط ندادم..

بذا یه مثال ساده برات بزنم..قبل این صحنه رو نور پردازی میکردن بعد تاثیر اون نور بر محیط ثبت میشد...حالت کلا استاتیک بود

اگه اون دمو رو ببینی اون دختره میره داخل اون معبد..بعد تو دستش یه چراغ آبی رنگ میگیره..تاثیر اون چراغ بر محیط دقیقا کاریه که تو realtime قبل این نمیشد انجام داد...

با اصطلاحات cg مثل global illumination یا همون GI آشنایی نداری برا همین یکم توضیح دادنش سخته..

ویدئویی که گذاشتنو یه بار دیگه ببین..این حرف رو که میگی بهبود کلی دادن رو کلا پس میگیری

لینک به دیدگاه

دم شروع کننده تاپیک گرم من که با موضوع خیلی حال کردم

فقط نمیفهمم چرا بعضیا احساس میکنن صاحب تاپیک ارث باباشون رو خورده🤔😓

این دوستمون یه موضوع جالب رو گفت حالا درست یا غلط باشه با منطق بحث نکنید! چرا همیشه عشق تخریب هستید😶😶

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

.تاثیر اون چراغ بر محیط دقیقا کاریه که تو realtime قبل این نمیشد انجام داد...

نگاهی به بازی quantom break بندازید چیز جدیدی نیست این قبلا پیاده سازیش کردن 

در 28 دقیقه قبل، H.Salimi96 گفته است :

برا شماهم مونده به همت کمپانی های بازی سازی...

منم موضوم سر همینه وگرنه میدونم برای مصارف غیرگیمینگ خیلی خیلی خوبه ولی برای گیمینگ نه چون هنوز قدرت real رو نداره

لینک به دیدگاه

نگاهی به بازی quantom break بندازید چیز جدیدی نیست این قبلا پیاده سازیش کردن 

فیک بودن اونا

منم موضوم سر همینه وگرنه میدونم برای مصارف غیرگیمینگ خیلی خیلی خوبه ولی برای گیمینگ نه چون هنوز قدرت real رو نداره

ببین تا چن سال دیگه واقعا گلوگاه ما هارددیسکمون میشه...حجم فایلا شدیدن داره بالا میره..مثال بزنم فیلم 4k...تموم سخت افزارشو داری ولی میای تو هارد گیر میکنی..

بالا رفتن سرعت نت شاید بتونه چاره کار بشه..با ایلان ماسک که حتما آشنایی داری..پروژه های خیلی جالبی داره انجام میده

تو یکیش میخواد 60000 ماهواره تو مدار برا اینترنت جهانی قرار بده!😐

اگه اینکارو بتونه به زودی انجام بده و مسئولین محترم ما با پارازیت پرانی مارو به کشتن ندن با سرویس هایی مشابه google stadia این مشکل میتونه حل بشه!

فقط واقعا وضع موجود باعث تاسفه..همین اپیک گیم آی پی ایرانو کلا بلاک زده..هر کمپانی که محصول cg داره بری سایتش میبینی آی پی ایرانو قبول نمیکنه!

میری تو یه سایت مث 3dsky مدل آپلود کنی بذاری و بفروشی میفهمن برا ایرانی و کلا بلاکت میکنن..

میگم فقط مونده خود خدا بیاد مارو بلاک کنه😂

لینک به دیدگاه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

از انتظارم بالاتر بود

ولی اینو درنظر داشته باش ک رزولیشنی تکسچری که استفاده کرده بودن 8k بود...تکسچرایی که الان تو گیم ها استفاده میشه حدس میزنم در حدود 250*250 باشه..یعنی خیلی پایینتر 

هر تکه سنگی که تو اون دمو هست تقریبا 1 الی 3 گیگه!...یه سخره کاملو فک کن چند گیگ میشه!

رزولیشن مش و تکسچر رو رو حالت حداکثری که میتونستن گذاشتن که قدرت موتور رندرشونو نشون بدن...بنظرم اگه کیفیت تکسچرارو رو 2k تنظیم کنن و از مش های سینماتیک استفاده نکنن و به طبع بقیه استانداردها هم یکم متعادل تر بشه کارت مورد نیاز بیاد پایینتر

بخاطر گلوگاه بودن ssd هم نمیشه کیفیت هارو انقدر بالا نگه داشت...یه تکسچر 4k حدود 100 مگ هس!

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

ولی اینو درنظر داشته باش ک رزولیشنی تکسچری که استفاده کرده بودن 8k بود...تکسچرایی که الان تو گیم ها استفاده میشه حدس میزنم در حدود 250*250 باشه..یعنی خیلی پایینتر 

از کجا میگی 250*250 ؟؟!! تکسچر صورت ها تو انچارتد 4 که 2016 اومده 1K بوده یعنی 1024*1024

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Mahdi-_-Recon گفته است :

از کجا میگی 250*250 ؟؟!! تکسچر صورت ها تو انچارتد 4 که 2016 اومده 1K بوده یعنی 1024*1024

خودت میگی تکسچر صورت..به نظرت کیفیت کاراکتر مهمتر از بقیه نیست؟...وقتی صورت کاراکتر رو با این رزولیشن کار کرده باشن مطمئن باش رزولیشن بقیه تکسچرا کمتر از اینه...

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، H.Salimi96 گفته است :

خودت میگی تکسچر صورت..به نظرت کیفیت کاراکتر مهمتر از بقیه نیست؟...وقتی صورت کاراکتر رو با این رزولیشن کار کرده باشن مطمئن باش رزولیشن بقیه تکسچرا کمتر از اینه...

https://polycount.com/discussion/166390/texture-resolution-in-modern-games

https://polycount.com/discussion/166164/uv-texture-size#latest

خواهش میکنم ندانسته سخن نگوییم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...