رفتن به مطلب

راهنمایی برای خرید میکروفن یا HF

Recommended Posts

سلام دوستان

فرض کنید من می‌خوام روی یک ویدئو صحبت کنم، یعنی نوع کاربری ضبط صدای نریشن/وکال/پادکست هست. برای ضبط صدا شما چه میکروفونی رو پیشنهاد می‌دید؟

با گوشی امتحان کردم، وقتی نویزشو بگیری بدک نمیشه ولی می‌خوام باکیفیت‌تر ضبط کنم. بعضی دوستانم گفتند که میشه از همین میکروفن‌های پایه‌ای + نویزگیر روش استفاده کرد. یه جا هم تو یوتوب دیده بودم طرف از میکروفون‌های HF  استفاده کرده بود، از اینایی که به یقه وصل میشه.

حالا می‌خوام نظر شما رو بدونم.

ضمنا اگر کسی اینجا هست که این وسایل رو می‌فروشه خوشحال میشم تگش کنید یا بهم معرفی کنید.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز.

جسارتا یه چند تا سوال بپرسم.

محیط تون چقدر ایزوله هست؟ نیست یا معمولی یا ایزوله

بودجتون چقدره؟

چقدر در این ضمینه تجربه دارید؟ گویندگی و همچنین تدوین صوت

انتظارتون چیه از سخت افزاری که قراره تهیه کنید؟ نویز کمتر اولیوته یا رزولیشن صدا

کارتون صرفا جنبه فان و کسب تجربه داره یا نه پلن درآمد دارید براش؟

غیر از میکروفون که سوالتون هست، سخت افزار دیگه ای هم دارید؟ مثل کارت صدا، دک، اینترفیس و...

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

سلام دوست عزیز.

جسارتا یه چند تا سوال بپرسم.

محیط تون چقدر ایزوله هست؟ نیست یا معمولی یا ایزوله

بودجتون چقدره؟

چقدر در این ضمینه تجربه دارید؟ گویندگی و همچنین تدوین صوت

انتظارتون چیه از سخت افزاری که قراره تهیه کنید؟ نویز کمتر اولیوته یا رزولیشن صدا

کارتون صرفا جنبه فان و کسب تجربه داره یا نه پلن درآمد دارید براش؟

غیر از میکروفون که سوالتون هست، سخت افزار دیگه ای هم دارید؟ مثل کارت صدا، دک، اینترفیس و...

ببینید قراره برای یوتوب اقدام کنم

اوایل کار فقط صحبت روی ویدئو هست، حالا بعدا ممکنه جلوی دوربین هم بیام، ولی فعلا در همین حده.

اتاقم معمولیه ولی قراره شبا صدا رو ضبط کنم که ساکته همه جا و صدای اضافه نمیاد.

کارم بسته به میزان فیدبک جدی‌تر میسه، هرچند الانم تو‌ هدفم جدی‌ام.

کارت صدا و ... ندارم. فقط در همین حد که تو ادوبی پریمیر نویز صدا رو بگیرم و فیلتر روش اعمال کنم.

بودجه هم هرچی کمتر بهتر‌.

شاید در حد ۲۰۰ الی ۲۵۰

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

شاید در حد ۲۰۰ الی ۲۵۰

چیز بدرد بخوری پیدا نمیکنید همون گوشی بهتره.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

خب حالا شما پیشنهاداتونو بدید

شاید بودجه رو‌ بیشتر کردم

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، miladhaerian گفته است :

خب حالا شما پیشنهاداتونو بدید

شاید بودجه رو‌ بیشتر کردم

تاحالا دو تا از دوستان بهم میکروفن یقه‌ای پیشنهاد دادن

قیمتشون هم مناسبه تو‌ دیجی کالا، اکثرا بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ هست.

فقط مدل رو نمیدونم چی بگیرم

لینک به دیدگاه

سلام دوست من.

https://www.digikala.com/product/dkp-526158/میکروفون-ینمای-مدل-sf-666

این مدل رو یکی از دوستان من داشت باهاش کار کردم خیلی ووکال رو واضح میگرفت. به نظرم میکروفون ارزنده ای باشه. قیمتش زیر 200 تومنه و کاملا ارزندست به این قیمت.

برای اکوستیک کردن محیط ضبط هم میتونید از چند پتو و ساختن ی اتاقک ضبط کوچیک استفاده کنید.

اینجا موجوده

https://sedastore.com/product/میکروفون-ینمای-مدل-sf-666/?utm_medium=PPC&utm_source=Torob

موفق باشید.

ویرایش شده توسط Ali Subi
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Ali Subi گفته است :

سلام دوست من.

https://www.digikala.com/product/dkp-526158/میکروفون-ینمای-مدل-sf-666

این مدل رو یکی از دوستان من داشت باهاش کار کردم خیلی ووکال رو واضح میگرفت. به نظرم میکروفون ارزنده ای باشه. قیمتش زیر 200 تومنه و کاملا ارزندست به این قیمت.

برای اکوستیک کردن محیط ضبط هم میتونید از چند پتو و ساختن ی اتاقک ضبط کوچیک استفاده کنید.

موفق باشید.

ممنون رفیق

ولی این اصلا موجود نیست

لینک به دیدگاه

دوست عزیز بهترین میکروفون برای کاربری شما میکروفون های شاتگان هستن.

هم برای ضبط صدای خالی هم روی ویدئو هم ولاگینگ.

دلایلش هم مشخصه اول اینکه فوکوس میکروفون روی صدای مقابلش هست و در محیطی که صدای اضافی وجود داره تفاوتش با میکروفون های دیگه کاملا محسوسه.

پیشنهاد من میکروفونی هست که خودم استفاده میکنم و نسبت به قیمت تقریبا رقیبی نداره.

میکروفون بویا مدل BY-VM600 قیمت 630 هزار تومان.

دلایلی که این میکروفون رو پیشنهاد میدم:

1- اورجینال هست

2- منبع تغذیه باتری هست

3- کیفیت ضبط صدا خیلی عالیست

4- همراهش کپسول و بادگیر خیلی با کیفیتی داره

5- کلید نرم کنندگی صدا

6- کلید فیلتر برش فرکانس‌های پایین

7- لرزش گیر خیلی خوب

با توجه به تمام قابلیت های فوق + قیمت مناسب و تجربه شخصی انتخاب بسیار خوبی برای شماست.

پ ن:

ضمنا اگر مدل های مشابه رو خواستید تهیه کنید مارک " رود " تو ایران تقریبا 98% فیک هستن.

میکروفون های رود اورجینال رو "تنها" شرکت راژمان سیستم وارد میکنه که قیمت اصلی ارائه میده و دوبرابر فیک ها هست قیمتشون و جز سایت خود راژمان سیستم جای دیگه ای ندیدم که رود اورجینال بفروشه.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Nezami گفته است :

میکروفون بویا مدل BY-VM600 قیمت 630 هزار تومان

ممنون دوست عزیز

والا این موجود نیست

ضمن اینکه به بودجه منم خیلی نمی‌خوره، لااقل الان نمی‌خوره.

مدل دیگه‌ای مد نظرتون نیست؟

نظرتون درمورد میکروفون‌های یقه‌ای چیه؟

با توجه به دانشی که دارید می‌پرسم

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، Sandor گفته است :

خواهش میکنم.

چون بالاتر گفتید ممکنه بودجه رو بالاتر ببرید نظرمو ارسال کردم.

ببینید میکروفون های ارزون قیمتی که تو بازار ما وجود دارن هیچکدام تست و نقد و بررسی "واقعی" ازشون وجود نداره و فقط با تکیه به نظرات خریداران قبلی میشه تصمیم گرفت و با توجه به اینکه درصد بالایی از خریداران پیشین کالاها نظرات غیر کارشناسی ارائه میدن منبع خوبی برای تصمیم گیری نیست.

تنها کاری که میشه کرد امتحان کردن این گونه محصولات هست.

واقعیت این هست که بعیده اینگونه محصولات که هیچ اسم و رسمی پشتشون ندارن بیان و گیرنده ای با کیفیت تر از میکروفون یک گوشی "مثلا سامسونگ میان رده" تو محصولاتشون استفاده کنن. مگر اینکه عکسش ثابت بشه.

من تابحال بدلایلی که گفتم هیچکدوم از این محصولات رو تهیه و تست نکردم و نمیتونم نظری در مودشون بدم.

و مجموعا اگر کیفیت براتون مهمه حداقل محصولی تهیه کنید که پیش تر افراد متخصص و با تجربه اونو تست و بررسی کرده باشن و نظرشون رو در مورد اون کالا داده باشن.

متاسفانه تو کشور ما درصد بالایی از میکروفون هایی که به اسم برند میفروشن هم فیک هستن و باید در مورد تشخیص اصلات از فیک هم برای هر محصول کلی زمان بگزارید.

در نتیجه من مدل های دیگه رو تا بحال تست نکردم و نظری ندارم.

ویرایش شده توسط Nezami
لینک به دیدگاه

راهنمایی دوستان کاملا بجاست مخصوصا امیر عزیز. چیزی خاصی نمیبینم که اضافه کنم و براتون آرزوی موفقیت و انرژی دارم.

کارو استارت بزنید و حساب شده پیش برید، خودتون مسیر رو پیدا میکنید. ابزارِ خوب، خوبه ولی اینکه تو دست کی باشه و باهاش چیکار میکنه خیلی مهم تره. پس زیاد با خودتون کلنجار نرید و مثلا ایده آل گرایی رو کنار بزارید. البته جسارت نباشه، هزار تومان هم هزار تومانه و در جای خودش با ارزشه. اما 200 250 تومان واقعا با شرایط گل و بلبل حال حاظر رقمی محسوب نمیشه تو این حرفه که بخوایم ایده آل گرایی اسمشو بزاریم. یه وقت هست شما انقدر زمان صرف تحقیق برای تهیه تجهیزات میکنید که تمام انرژی و منابعتون رو هدر میدید و در نهایت شوق و اشتیاغتون رو سر همین کارو استارت نزدن می بازید که خب قشنگ نیست.

یه نکته فقط اینکه HF به رادیویی یا درست ترش بیسیم بودن میکروفون یقه ای میگن، اصطلاح یقه ای Lav یا لولیر هست تو صدابرداری و چندان برای شما کاربرد نداره در حال حاظر. با هندزفری های برند های مثل سامسونگ که با گوشی های میانرده و بالاتر باندل میشن و ارجینال هستن شروع کنید تا کم کم قلق کار دستتون بیاد. چند تا پروژه پابلیش کنید شاید کسی باهاتون مکاتبه کرد و جذب مدیایی شدید که تجهیزات بهتری در اختیارتون گذاشتن. برعکسشم میشه یعنی شما با رزومه اینکه صرفا علاقه مند هستید با چنل های مثلا گیم نوپا و استارتاپی شروع کنید (همکاری رایگان) و با استفاده از منابع اونا تجربه کسب کنید. شاید اصلا متوجه شدید به این بخش از کار (ویس اور) علاقه ای ندارید و بدون ریالی هزینه مسیر جدیدی جایگزین هدف فعلی کردید. این رو هم یک دو دوتا چهارتا بفرمایید بد نیست. ولی تو این مورد دوم حمالی نکنید. یعنی مثلا مقاله نویسی یا ترجمه خبر رو یا قبول نکنید یا دست مزد دریافت کنید حتی شده ساعتی هزار تومان.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...