رفتن به مطلب

مشکل لود کارت گرافیک

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان ببخشید من یه مشکلی پیدا کردم تو بازی assassins creed odyssey که مقدار استفاده از gpu هی بین  صفرو صد ویا اعداد وسط این دوتا جا به جا میشه و فریم خوبی نمیده مثلا رو مدیوم بزور ۳۰ فدیم میده مشکل چیه دماهم نرماله  سی پی یو 60 درجه gpu 65 درجه

سیستمم FX-6300 

rx5804gb

8gb ram ddr3

Power 700w coolmaster

ویرایش شده توسط Yasers
لینک به دیدگاه

سلام

دچار لگ هم میشید؟

در حین انجام بازی، نرم افزار GPU-Z رو باز بذارید و روی تب sensor قرار داشته باشه.

بعد از اینکه 5 الی 10 دقیقه بازی کردید، تصویر gpu-z قسمت sensor رو بفرستید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 16 ساعت قبل، Yasers گفته است :

سلام دوستان ببخشید من یه مشکلی پیدا کردم تو بازی assassins creed odyssey که مقدار استفاده از gpu هی بین  صفرو صد ویا اعداد وسط این دوتا جا به جا میشه و فریم خوبی نمیده مثلا رو مدیوم بزور ۳۰ فدیم میده مشکل چیه دماهم نرماله  سی پی یو 60 درجه gpu 65 درجه

سیستمم FX-6300 

rx5804gb

8gb ram ddr3

Power 700w coolmaster

پردازنده ضعیفه و این بازی پردازنده محوره

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

دچار لگ هم میشید؟

در حین انجام بازی، نرم افزار GPU-Z رو باز بذارید و روی تب sensor قرار داشته باشه.

بعد از اینکه 5 الی 10 دقیقه بازی کردید، تصویر gpu-z قسمت sensor رو بفرستید.

بله مثلا توی یوتیوب همین پردازنده و گرافیک رو باهم در بازی تست میکنند و فشار روی گرافیک همواره 100 درصد هست گاهی تا 90 پاایین میاد که برمیگرده باز به 100ولی برای من نوسان زیادی داره و بین 0 و ۱۰۰ جا به جا میشه اینم بگم که در 3dmark فشار از ۱۰۰ پایین نمیاد و همه چی درسته ولی در بازی ها این مشکلو دارم که واقعا فریمو به نصف کاهش داده در بازی battlefield 1 هم تست کردم و ۴۰ فریم به زور میداد.

20200520_170618.jpg

در 6 ساعت قبل، Hassan.SK گفته است :

پردازنده ضعیفه و این بازی پردازنده محوره

در بازی battlefield 1 بخش کمپین هم همین مشکلو دارم فک نکنم اون انقد به cpu فشار بیاره و تو ویدیو های یوتیوب با ضعیف بودن پردازنده gpu رو یه عددی خاصی کار میکنه در صورت گلوگاه شدن و ضعف cpu مثلا روی  ۶۰درصد کار میکنه و بالا تر نمیره ولی برای من میره ۱۰۰ باز میاد صفر

ویرایش شده توسط Yasers
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آخرین درایور گرافیک نسخه استاندارد دانلود و نصب کنید

هاردتون هم چک کنید مشکلی نداشته باشه با برنامه های hd tune pro , hard disk sentinel

ویروسی یابی هم انجام بدید آخر سر تعویض توصیه میشه با آخرین درایورهای به روز

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Yasers گفته است :

بله مثلا توی یوتیوب همین پردازنده و گرافیک رو باهم در بازی تست میکنند و فشار روی گرافیک همواره 100 درصد هست گاهی تا 90 پاایین میاد که برمیگرده باز به 100ولی برای من نوسان زیادی داره و بین 0 و ۱۰۰ جا به جا میشه اینم بگم که در 3dmark فشار از ۱۰۰ پایین نمیاد و همه چی درسته ولی در بازی ها این مشکلو دارم که واقعا فریمو به نصف کاهش داده در بازی battlefield 1 هم تست کردم و ۴۰ فریم به زور میداد.

با توجه به مطلب بالا که فرمودید، این یجور ناسازگاریه بنظر.

درایور رو بصورت کامل حذف و جدید ترین درایور رو دانلود و نصب کنید.

و ممکنه نسخه بازی هم که استفاده می کنید، دچار باگ یا مشکل هست.

بد هم نیست که نتیجه کارت در 3d mark و تصویر gpu-z رو بعد تست بفرستید (این برنامه حین تست فعال باشه.)

لینک به دیدگاه

در در 31 اردیبهشت 1399 در 19:18، Blueman6 گفته است :

با توجه به مطلب بالا که فرمودید، این یجور ناسازگاریه بنظر.

درایور رو بصورت کامل حذف و جدید ترین درایور رو دانلود و نصب کنید.

و ممکنه نسخه بازی هم که استفاده می کنید، دچار باگ یا مشکل هست.

بد هم نیست که نتیجه کارت در 3d mark و تصویر gpu-z رو بعد تست بفرستید (این برنامه حین تست فعال باشه.)

این نتیجه تست در 3dmark و ینکه امروز باهاش فیفا ۲۰ بازی کردم و لگ داشت در حالی که با همین سیستم و کارت rx460 لگی نداشتم و استفاده از کارت بازم در نوسان بود ممکنه بخاطر گلوگاه شدن باشه؟

20200522_020102.jpg

در در 31 اردیبهشت 1399 در 19:00، Hassan.SK گفته است :

آخرین درایور گرافیک نسخه استاندارد دانلود و نصب کنید

هاردتون هم چک کنید مشکلی نداشته باشه با برنامه های hd tune pro , hard disk sentinel

ویروسی یابی هم انجام بدید آخر سر تعویض توصیه میشه با آخرین درایورهای به روز

هارد چک شد و درایور ها و ویندوز تعویض شد ولی کماکان نوسان و افت فریم رو میده حتی در بازی فیفا ۲۰

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Yasers گفته است :

این نتیجه تست در 3dmark و ینکه امروز باهاش فیفا ۲۰ بازی کردم و لگ داشت در حالی که با همین سیستم و کارت rx460 لگی نداشتم و استفاده از کارت بازم در نوسان بود ممکنه بخاطر گلوگاه شدن باشه؟

20200522_020102.jpg

هارد چک شد و درایور ها و ویندوز تعویض شد ولی کماکان نوسان و افت فریم رو میده حتی در بازی فیفا ۲۰

امتیازتون گرافیک (فقط گرافیک) داخل تست چقدر میشه؟ (ببینیم نرماله یا نه - ولی لود گرافیک که خوبه و مشکلی نداره.)

گلوگاه که قطعا هست.

شما داخل درایور، فریم رو محدود کنید به 55 (برای فیفا)

البته روی PES 2020 ، درایور هیچ کنترلی روی فریم ریت نداشت، فیفا رو نمیدونم.

شما فریم بازیاتون رو داخل درایور به زیر 60 محدود کنید، ببینید روان بودن یا لگ داشتن تغییری میکنه.

لینک به دیدگاه

ممنون از راهنمایی همه دلیل نوسان شدید gpu رو متوجه شدم واونم اینکه که گلوگاه شده بوده..FX-6300 رو با fx8350 تعویض کردم و با افزایش ۷۵ درصدی فریم دربازی assassins creed odyssey مواجه شدم که روی high فریم ۶۰ رو میداد که عالی بود دلیل نوسانم بیکاری gpu وقتیه که cpu ضعیفه و در زمان مناسب نمیتونه پردازش کنه که با تعویض به نسخه قوی تر حل شد و حالا استفاده از gpu هم روی صد در صد میمونه و افتی رو شاهد نیستم ممنون از همه امیدوارم اگر کسی مشکل منو داشت حل بشه.

در در 2 خرداد 1399 در 12:54، Blueman6 گفته است :

امتیازتون گرافیک (فقط گرافیک) داخل تست چقدر میشه؟ (ببینیم نرماله یا نه - ولی لود گرافیک که خوبه و مشکلی نداره.)

گلوگاه که قطعا هست.

شما داخل درایور، فریم رو محدود کنید به 55 (برای فیفا)

البته روی PES 2020 ، درایور هیچ کنترلی روی فریم ریت نداشت، فیفا رو نمیدونم.

شما فریم بازیاتون رو داخل درایور به زیر 60 محدود کنید، ببینید روان بودن یا لگ داشتن تغییری میکنه.

لود و امتیازات دقیقا همونایی که تو اینترنت نسبت داده شده و حق با شما بود سیستم گلوگاه شدیدی داشت که با تعویض cpu حل شد باتشکر از شما.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...