رفتن به مطلب

رم های های کپی kingstone

Recommended Posts

در 2 ساعت قبل، surena گفته است :

مگه مشکل رایزن ها با رم حل نشد؟ واگه م

مشکل داشته باشه چی میشه؟

@PowerElectron راست میگه چرا اینقدر تأخیر زیاده اونم تو فرکانس ۲۴۰۰

سلام

اگر مشکلی باشه با روشن کردن xmp سیستم بوت نمیشه یا bsod میگیرید معمولاً .

مشکل نسل اول حل شده ولی نهایت تا سرعت 3466/3533 بدون مشکل جواب میدن.برای نسل سوم به فرکانس 6000 هم رسیدن هر چند بدرد نمیخوره.

در 8 ساعت قبل، PowerElectron گفته است :

با سلام خدمت اساتید

من قبلا سه تا رم  مدل 4GB HyperX Fury DDR4 2400MHz خریده بودم و متصل کرده بودم به مادربرد

چند روز پیش یکی دیگه از همین مدل ها گرفتم بهشون اضافه کنم تا مجموعا 16 گیگ رم داشته باشم

منتهی وقتی رفتم توی برنامه CPU - Z دیدم که توی فیلد manufacture  مدل رم رو micron زده 

در صورتی که اون یکی سه تا رمم Kingston زده 

زنگ زدم فروشگاهی که از اون رم جدید رو خریدم که گفتن سری های جدید های کپی هستن کلا !

حالا نمی دونم چیکار کنم . برش گردونم یا نه ؟ البته روی سیستم به خوبی کار می کنه و مشکلی نداره 

البته بیشتر مد نظرم بود که رم ها dual channel کار کنن که رفتم سربرگ memory دیدم که همه رم ها رو به صورت dual channel اوکی کرده :

ممنون میشم دوستان عزیز نظرشون رو بگن

مرسی

فکر نکنم کینگستون خودش چیپ رم رو بسازه , در هر جهت چیپ رو از اس کی هاینیکس و مایکرون میخرن , حداقل این چیزیه که تو سایت خودشون گفتن :

Our DRAM chips are purchased directly from these manufacturers, which include Micron, SK Hynix, Powerchip, Nanya and others.

بهتره عکس از thaiphoon burner بزارید , cpu z که تقریباً هیچی نمیگه.

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، PowerElectron گفته است :

با سلام خدمت اساتید

من قبلا سه تا رم  مدل 4GB HyperX Fury DDR4 2400MHz خریده بودم و متصل کرده بودم به مادربرد

چند روز پیش یکی دیگه از همین مدل ها گرفتم بهشون اضافه کنم تا مجموعا 16 گیگ رم داشته باشم

منتهی وقتی رفتم توی برنامه CPU - Z دیدم که توی فیلد manufacture  مدل رم رو micron زده 

در صورتی که اون یکی سه تا رمم Kingston زده 

زنگ زدم فروشگاهی که از اون رم جدید رو خریدم که گفتن سری های جدید های کپی هستن کلا !

حالا نمی دونم چیکار کنم . برش گردونم یا نه ؟ البته روی سیستم به خوبی کار می کنه و مشکلی نداره 

البته بیشتر مد نظرم بود که رم ها dual channel کار کنن که رفتم سربرگ memory دیدم که همه رم ها رو به صورت dual channel اوکی کرده :

ممنون میشم دوستان عزیز نظرشون رو بگن

مرسی

سلام

به صورت دستی داخل بایوس فرکانس رم روی 2400 تنظیم کنید، تاخیر رو هم بذارید روی اتوماتیک بمونه، ولتاژ هم دیفالت.

ببینید سیستم بوت میشه یا نه و تست پایداری بگیرید، اگه مشکلی نبود، بد نیس نگرش دارید.

عکس از خود رم ها هم میفرستید؟ و به چه قیمتی تهیه کردید؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
ارسال شده در (ویرایش شده)
در 14 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

به صورت دستی داخل بایوس فرکانس رم روی 2400 تنظیم کنید، تاخیر رو هم بذارید روی اتوماتیک بمونه، ولتاژ هم دیفالت.

ببینید سیستم بوت میشه یا نه و تست پایداری بگیرید، اگه مشکلی نبود، بد نیس نگرش دارید.

سلام

ممنونم

کارهایی که گفتید رو انجام میدم ببینم چی میشه

قیمتم ۴۲۰ خریدم

عکساشم فرستادم

اون که روش برچسب گارانتی داره منو اذیت کرده که ظاهرا تقلبی هست

IMG_20200526_174429.jpg

IMG_20200526_174419.jpg

ویرایش شده توسط PowerElectron
لینک به دیدگاه

تا جایی که من درجریانم رم های HyperX اصل، PCB مشکی دارند.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

دوستان به اون صورت که فکر کنید فیک و اصل نداریم که اگر تراشه رم غیر از ساخته کینگ استون باشه حتما فیک هست!

در حال حاضر تولید کننده عمده تراشه های رم در دنیا هاینیکس، مایکرون، سامسونگ هستند و به تمام سازندگان رم مثل کینگ استون، کورسیر، geil، جی اسکیل، پاتریوت، تیمگروپ، adata و ... تراشه می دهند. گرچه قبل تر سازندگان بیشتری برای تراشه رم وجود داشت مثل پاورچیپ، الپیدا، نانیا، کیموندا، پروموس، واینتک، اسپکتک که به مرور زمان در سازنده های بزرگتر ادغام و یا تولیداتشون متوقف شد. با این وجود روی رم(تراشه) معمولا به صورت چاپی اسم سازندگان معروف مثل همین کینگ استون رو میزدند. البته کیفیت و قابلیت های این تراشه ها در سری های مختلف همیشه کمی متفاوت بوده.

مثلا یک سری با ولتاژ کمتر پایدار میشن پس دما و مصرف کمتری دارند. مدل دیگه پتانسل اورکلاک بالایی دارند. یک سری ها تایم بهتری میزنند و ...

وقتی قرار یک رم در فرکانس پایین و بعضا پایین تر از فرکانس XMP روی سیستم کار بکنه و سیستم توان بکارگیری از تمام پتانسل رم رو نداشته باشه پس هرچی هزینه کمتری کنید منطقی تره. وقتی رم بدون مشکل کار میکنه خیلی نیازی نیست که حساس بشید.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 19 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

سلام

کاری که گفتید در مورد تنظیمات مادربرد انجام دادم و بنچ مارک هم درست شد

رفتم داخل تنظیمات مادربرد دیدم فرکانس روی 2133 هست و دستی گذاشتم روی 2400 اوکی شد

ممنون از شما

حالا باز سر در نیاوردم این رمی که گرفتم اصل هست یا نه !

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 2 ساعت قبل، HeX گفته است :

درود

دوستان به اون صورت که فکر کنید فیک و اصل نداریم که اگر تراشه رم غیر از ساخته کینگ استون باشه حتما فیک هست!

در حال حاضر تولید کننده عمده تراشه های رم در دنیا هاینیکس، مایکرون، سامسونگ هستند و به تمام سازندگان رم مثل کینگ استون، کورسیر، geil، جی اسکیل، پاتریوت، تیمگروپ، adata و ... تراشه می دهند. گرچه قبل تر سازندگان بیشتری برای تراشه رم وجود داشت مثل پاورچیپ، الپیدا، نانیا، کیموندا، پروموس، واینتک، اسپکتک که به مرور زمان در سازنده های بزرگتر ادغام و یا تولیداتشون متوقف شد. با این وجود روی رم(تراشه) معمولا به صورت چاپی اسم سازندگان معروف مثل همین کینگ استون رو میزدند. البته کیفیت و قابلیت های این تراشه ها در سری های مختلف همیشه کمی متفاوت بوده.

مثلا یک سری با ولتاژ کمتر پایدار میشن پس دما و مصرف کمتری دارند. مدل دیگه پتانسل اورکلاک بالایی دارند. یک سری ها تایم بهتری میزنند و ...

وقتی قرار یک رم در فرکانس پایین و بعضا پایین تر از فرکانس XMP روی سیستم کار بکنه و سیستم توان بکارگیری از تمام پتانسل رم رو نداشته باشه پس هرچی هزینه کمتری کنید منطقی تره. وقتی رم بدون مشکل کار میکنه خیلی نیازی نیست که حساس بشید.

درود 

مرسی بابت توضیحات

این رم آخری که گرفتم مایکرون هست 

پس احتمال زیاد نمی تونیم بهش بگیم تقلبی

ویرایش شده توسط PowerElectron
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 23 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

سلام

اگر مشکلی باشه با روشن کردن xmp سیستم بوت نمیشه یا bsod میگیرید معمولاً .

مشکل نسل اول حل شده ولی نهایت تا سرعت 3466/3533 بدون مشکل جواب میدن.برای نسل سوم به فرکانس 6000 هم رسیدن هر چند بدرد نمیخوره.

فکر نکنم کینگستون خودش چیپ رم رو بسازه , در هر جهت چیپ رو از اس کی هاینیکس و مایکرون میخرن , حداقل این چیزیه که تو سایت خودشون گفتن :

Our DRAM chips are purchased directly from these manufacturers, which include Micron, SK Hynix, Powerchip, Nanya and others.

بهتره عکس از thaiphoon burner بزارید , cpu z که تقریباً هیچی نمیگه.

سلام و درود

مرسی بابت توضیحات

با نرم افزاری که گفتید عکس میگیرم باز میفرستم انجمن بچه ها استفاده کنند

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

درود 

مرسی بابت توضیحات

این رم آخری که گرفتم مایکرون هست 

پس احتمال زیاد نمی تونیم بهش بگیم تقلبی

درود

مایکرون در حال حاضر از بهترین و بزرگترین تولید کننده تراشه رم در دنیا می باشد.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، PowerElectron گفته است :

سلام

کاری که گفتید در مورد تنظیمات مادربرد انجام دادم و بنچ مارک هم درست شد

رفتم داخل تنظیمات مادربرد دیدم فرکانس روی 2133 هست و دستی گذاشتم روی 2400 اوکی شد

ممنون از شما

حالا باز سر در نیاوردم این رمی که گرفتم اصل هست یا نه !

خواهش میکنم، به نظر من و با توجه توضیحاتی که دوستان از اول تاپیک دادن، رم ها تقلبی نیستن.

من بورد رو هم نگاه کردم، مثل اون مدل های تقلبی که قبلا تاپیکش هم بود، نبود.

رم هاتون خوبن، از نظر ظاهری هم به مدل های قبلی میان.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...