رفتن به مطلب

☕Coffee Addicted
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

نشستیم پای سیستم چراغ خاموشه هی میان و میرن هر چی میکشی تموم نمیشه،بچه صبح از خواب بلند میشه پشه ها بهش شبیه خون زدن همه جا رو چک کردم آخرشم نفهمیدم از کجا پشه میاد :/

پشه کش برقی هم زیاد استفاده کنی آسم میاره دو تا نی نی  6ماه خونه داریم بعضی روزا کبابشون میکنن،شبا پنکه رو روشن میزاریم سمتشون نرن روزا که کولر روشنه خبری ازشون نیست

ناموسنگ موندم توش😑

لینک به دیدگاه

سوالات فلسفی:

هدف از خلقت پشه و مگس چه بوده است ؟

پشه ها روزها در چه مکانی سکونت دارند ؟

شبها از کجا وارد منزل می شوند ؟

----

ولی گذشته از شوخی،  ما هم در منزل بچه کوچیک داریم و بعضی روزها میبینم همه پاهای بچه رو نیش زده، درجا هم کبود میشه.

یجورایی نگران کننده هست و برای سلامتی مضر

تنها راهی هم به ذهنم میرسه پشه بند برای بچه هاست که سختی خودشو داره

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

درود

نشستیم پای سیستم چراغ خاموشه هی میان و میرن هر چی میکشی تموم نمیشه،بچه صبح از خواب بلند میشه پشه ها بهش شبیه خون زدن همه جا رو چک کردم آخرشم نفهمیدم از کجا پشه میاد :/

پشه کش برقی هم زیاد استفاده کنی آسم میاره دو تا نی نی  6ماه خونه داریم بعضی روزا کبابشون میکنن،شبا پنکه رو روشن میزاریم سمتشون نرن روزا که کولر روشنه خبری ازشون نیست

ناموسنگ موندم توش😑

درود 

چراغ خواب با لامپ ابی قوی استفاده کنید احتما زیاد مشکلتون حل میشه

اگه ازین پشه های کوچیک باشن دیگه مزاحمتی ایجاد نمیکنن 

بشه بند هم گزینه خوبیه 

لینک به دیدگاه

برید 4 تا لوله ی pvc هم اندازه بخرید ( از نظر طول) مثلا 60 سانتی متر.

بعد هر یک دونه رو توی یک تیکه ی تخت فرو کنید.

بعد یک پشه بند خیلی بزرگ روش بندازید.

اگر هم نمیشه توی تخت لوله ی pvc گذاشت بهتره از سقف توری پشه بند رو آویزون کنید . که خیلی توری میخوادش.

یک وسیله هایی هم هست به اسم پشه کش برقی.

یک لامپه که پشه میاد سمت اون ولی توی میله هاش جیز میشه. اگر اون رو نتونستید بخرید یک راه حل دارم ولی باید دست به آچار بشید.

اسم این دستگاه هستش پشه کش آبی.

وسایل مورد نیاز:

کلی آینه ی کوچک.

کابل برق.

لامپ.

جا لامپی.

دوشاخه ی برق.

یک دبه.

و آشنایی با برق کاری.

شما ابتدا یک دبه پیدا کن که دسته ی آهنی داشته باشه. ( خیلی مهمه)

بعد برو سقف دبه رو اندازه کابل برق با یک میله ی داغ ( مثل سیخ) سوراخ کن.

این کار رو که کردی ، برو لامپ رو نصب کن. ( لامپ باید داخل دبه باشه. و سیم از بالای درب دبه بیادش بیرون.

حالا باید دبه رو برش بدی. طبق الگوی زیر: ( اون جاهایی رو که سیاه کردم رو باید ببری. و باید 4 تا مستطیل سیاه روی دبه داشته باشی. یعنی شمال دبه و شرق دبه و غرب دبه و جنوب دبه رو باید ببری. و حتما هم باید وسط اینها یک پایه باشه وگرنه پشه کش خراب میشه. یعنی نباید همه ی دبه رو نصف کنی.

1132273482_----10--1.jpg.cfd3daa44cacf5d638cfa246b66e3241.jpg

حالا باید کف دبه رو پر از آینه کنی. حتما هم آینه سمت بالای دبه باشه و سطح جیوه ای آینه پایین دبه.

تبریک میگم ساخت پشه کش آبی تموم شد.

حالا روش کار چطوریه؟

باید پشه کش رو از میله ی آهنی بگیرید و از سقف آویزون کنید. سپس پایین دبه رو پر از آب کنید.( نکته : حدود 10 سانت یا 5 سانت از پایین دبه باید باقی بمونه وگرنه آب میادش پایین.

حالا لامپ رو به برق وصل کنید. و آماده برای معجزه باشید.

Untitled.thumb.png.89889f106a641100a1c4f6d82675c066.png

این هم یک تصویر کودکانه از محصول🤣 روش کارش اینه که دلیل زیاد بودن خورده های آینه ، نور بازتاب شده از آینه خیلی زیاد تر نسبت به لامپه برای همین حشرات میرن سمت آینه ولی روی آینه ها حدود 5 سانت آب وجود داره که باعث مرگ پشه ها میشه. ( اگر دوست داشتید میتونید یک سم هم توی آب حل کنید ولی به نظرم خطرناکه و لازم نیستش.)

حتما سعی کنید این وسیله رو از سقف آویزان کنید تا حداکثر بازده خود را داشته باشه. و خیلی هم برای حیاط های شمال مناسبه. اگر هم دوست داشتید برای هر اتاق یک عدد بسازید تا خیلی راحت باشید.

حتما هم آینه های شما از 10 عدد بیشتر باشه. یا یک آینه بخرید و با چکش خوردش کنید و داخل دبه بریزید. 

این رو حتما بسازید و به شکل مزخرفش نگاه نکنید. این دستگاه جزو معجزات خدا است.🤣

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

میگن ژاپن شیشه ای ساخته که صدا نمیزاره بیاد تو اما هوا میاد

ما هم توری میزنیم به در و پنجره پشه و مگس میاد اما هوا نمیاد 

• لایک 2
  • حالم خوب شد 8
  • چرا؟! 1
  • قلبم گرفت 2
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Snake fan گفته است :

🤣

خیلی جالب بود ولی چند تا سوال

اگر وسیله رو دم در اتاقی که  درش رو به حیاط هست بزاریم میتونه پشه های داخل اتاق رو بکشونه بیرون؟

نور جلوی خواب رو نمیگیره؟

این وسیله رو خودتون امتحان کردین و جواب داد؟

چون تقریبا تمام خانواده ما به شدت به پشه حساسیت داریم و پدرمونو در میاره تابستونا

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

خیلی جالب بود ولی چند تا سوال

اگر وسیله رو دم در اتاقی که  درش رو به حیاط هست بزاریم میتونه پشه های داخل اتاق رو بکشونه بیرون؟

نور جلوی خواب رو نمیگیره؟

این وسیله رو خودتون امتحان کردین و جواب داد؟

چون تقریبا تمام خانواده ما به شدت به پشه حساسیت داریم و پدرمونو در میاره تابستونا

این وسیله رو من نساختم ولی دوران مدرسه ی من یکی این رو ساخت و رفت ثبت اختراعش کرد!

به نظرم شما این رو بزار توی اتاقت یا اینکه جلوی درب اتاق یک پشه بند نصب کن و اینو بزار توی حیاط.

قطعا اذیت میکنه. تنها بدی این وسیله همین نورش هست.

خودم امتحان نکردم ولی خود اون مخترعش میگفت که خیلی بهش کمک کرده و چند تا حشره ی جدید هم باهاش کشف کرده.

به نظرم شما اینو بزار توی حیاط و برو زیر پتو و روی خودت پنکه بزار. اینطوری خیلی ok هستش. خودم هم این کار رو می کنم.

برای خواب هم فکر کنم استفاده از چشم بند ok باشه و اگر نبود باید همش وسیله رو توی یک مکان شلوغ ( از نظر حشره) بزارید.

لینک به دیدگاه

بهترین راه بچه دار نشدن هست

نه دیگه پشه اذیتش می کنه و نه گرونی و نه کم آبی و نه تحریم و ...

هم خودش در اون عالم معنا راحت تره و هم والدینش در این عالم فنا

ویرایش شده توسط mahddi
لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، mahddi گفته است :

بهترین راه بچه دار نشدن هست

نه دیگه پشه اذیتش می کنه و نه گرونی و نه کم آبی و نه تحریم و ...

هم خودش در اون عالم معنا راحت تره و هم والدینش در این عالم فنا

بچه من که نیست،بچه نباشه خودمو چیکار کنم ؟

لینک به دیدگاه

خو یکی از این دستگاه های دفع حشرات بخر :l

یه مدل با کیفیت بخر و چون از طریق امواج فروصوت حشرات رو دفع میکنن و به آستانه شنوایی نوزاد و انسان نمیرسه و صدایی نمی‌شنوید.

البته من خودم استفاده نکردم چون منطقه ما پشه نداره ولی تا دلت بخواد خاک می‌باره.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

درود

ناموسنگ موندم توش😑

از این مدل هایی که نوری هستن بگیر. مدل بزرگ استوانه یی 4 یا 6 یا 8 وات. شب بزار روی میز یا در ارتفاع 1 تا 1.5 متری ! عالیه من یکی داشتم تا دو سال خوب کار کرد الان لامپش سوخته(مدل 4 وات بود)

سمت ما فعلا پشه نداریم چون کولر 24 ساعت روشنه ولی یادمه آخرای اسفند همین داستان رو داشتیم...

این شکلی :

https://www.digikala.com/product/dkp-542444

quality,q_80

اینم یادم آمد بگم برای کوچولوها پشه بند توری بگیر وصل کن بالای تخط یا محل خوابشون در کنار این مطمعن باش راحت میخابید.

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

بیرون منزل، مثلا توی تراس یا بالکن، یه لامپ مهتابی بزارید روشن باشه. فلورسنت نبود هم نبود، led هم جواب میده

خونه رو تاریک کنید و درب تراس رو باز بزارید. به ترتیب، از دورترین نقطه خونه نسبت به تراس، شروع کنید به خاموش کردن لامپ ها تا بیان بیرون و جمع شن دور دیگر لامپ ها. اگه شعورشون نرسید با چراغ قوه گوشی هدایتشون کنید

به همین ترتیب، همشون رو ببرید جمع کنید دور اون تک لامپ بیرون که روشنه

برگردید تو منزل و درب تراس رو ببندید و خلاص، الباقیش رو هم با پشه بند برای اطفال حل کنید

اینا راه ورود پیدا میکنن یا در منزل تولید میشن؟ همه جا توری زدید؟ توری خیلی موثره، مخصوصا ورودی منزل که زیاد باز و بسته میشه. توصیه میکنم منزل رو یه چند ساعتی خالی از سکنه کنید و بچه هارو بیرون ببرید، کل خونه رو سمپاشی کامل کنید و مجددا همه منافذ رو ببندید که اگه تخم ریزی هم کرده باشن توی منزل، همه به فنای عظمی برن

لینک به دیدگاه

یه نکته ای هست اونم اینکه پشه هایی که نیش میزنن و خون میمکن، اصلا به نور کار ندارن و رو هدفی که خون خوشمزه ای داره قفل میکنن.

تنها راه هم اینه تمام منافذ خونه رو وارسی کنید با هیچ احدی هم تعارف نداشته باشید که بیخودی دری رو باز نذارن یا میرن بیان مراقب باشن.

اونایی که دنبال نورن فقط همینطوری بیخودی دورش میچرخن تا بمیرن، ولی اونایی که خون میخورن مورد بحث هستن، اونان که توی گوش وِز وِز هم می کنن.

لینک به دیدگاه

چندی پیش مستندی می‌دیدم که می‌گفت پشه ها از طریق دی اکسید کربن که از بینی انسان موقع بازدم خارج میشه به طرفمون کشیده میشن.پس بعید می‌دونم لامپ و اینجور چیزا روشون تاثیری داشته باشه.لامپ معمولا روی حشرات دیگه ای که ما اینجا به یک نوعشون لل میگیم و چند نوع دیگه تاثیر داره.شخصا پشه ای ندیدم دور لامپهای خونه بچرخه! من ساکن بندرانزلی هستم که به خاطر شرجی بودن و داشتن مرداب و جنگل به داشتن پشه و حشرات زیاد معروفه.تو سالهای اخیر به خاطر عدم سم پاشی درست محموله های تخته وارداتی از روسیه و ضعف نظارت قرنطینه که میشه گفت تقریبا هیچ نظارتی وجود ندارد تعداد و نوع حشرات بسیار زیاد شدند.تقریبا بیشتر درخت های شهر آفت زده شده اند.بگذریم...

اما در مورد راه های جلوگیری از اومدن پشه به خونه ها.اول اینکه تو حیاط اگه دارید نزارید به اصطلاح آب مرده جمع بشه.جاهایی مثل گلدون خالی که توش آب جمع میشه منبع تکثیر و تخم ریزی پشه هاست.پشه ها داخل منزل تو محیط خشک زاد و ولد نمیکنن. منافذ ورودی منزل مثل درب و پنجره ها به خصوص پنجره هارو با توری آلومینیومی بپوشانید.من تمامی پنجره های خونه رو با نوعی توری آلومینیومی که بلبرینگ داره و بعد تابستون میشه از قاب پنجره جدا کرد پوشوندم.درب ورودی داخلی خونه رو هم با چیزی شبیه همین که حالت فنری داره و بعد بارکردن خودش بسته میشه پوشوندم.

درب و پنجره هارو بعد از غروب خورشید زیاد باز و بسته نکنید.اگر میکنید سریعا ببندید.

با انجام این کارها نهایتا دو سه پشه در بدترین حالت شبها مزاحم ما می‌شوند.

امیدوارم کمکی کرده باشم.

IMG_۲۰۲۰۰۶۱۲_۲۳۳۴۰۷.jpg

IMG_۲۰۲۰۰۶۱۲_۲۳۳۳۴۸.jpg

ویرایش شده توسط Peyman.S
لینک به دیدگاه

این پشه کش الکتریکیا که دوستان پیشنهاد دادن چیزای خوبین ولی بدیشون اینه وقتی پشه میره توشون صدای ترقه میدن 😂

لینک به دیدگاه

یه نکته : این پشه ها که نیش میزنن از بوی نعنا بدشون میاد.

یخورده تو گلدان نعنا بکارید بزارید تو اتاق.

یا عرق نعنا به دست بالتون بزنید. دیگه پشه کارتون نداره.

لینک به دیدگاه

در 20 دقیقه قبل، M-yousef گفته است :

این پشه کش الکتریکیا که دوستان پیشنهاد دادن چیزای خوبین ولی بدیشون اینه وقتی پشه میره توشون صدای ترقه میدن 😂

فکر کن نصف شب خوابی، یهو صدای انفجار میاد و بلند میشی و صدتا فوش مرحوم پشه میدی . . .

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، M-yousef گفته است :

پارسال خرید بودم؛بگیر نگیر داره،یه پشه کش برقی شبیه این دسته تنیس هم گرفتم بعد یه مدت استفاده زدمش به شارژ که ناگهان سیمش آتیش گرفت

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Peyman.S گفته است :

چندی پیش مستندی می‌دیدم که می‌گفت پشه ها از طریق دی اکسید کربن که از بینی انسان موقع بازدم خارج میشه به طرفمون کشیده میشن.پس بعید می‌دونم لامپ و اینجور چیزا روشون تاثیری داشته باشه.لامپ معمولا روی حشرات دیگه ای که ما اینجا به یک نوعشون لل میگیم و چند نوع دیگه تاثیر داره.شخصا پشه ای ندیدم دور لامپهای خونه بچرخه! من ساکن بندرانزلی هستم که به خاطر شرجی بودن و داشتن مرداب و جنگل به داشتن پشه و حشرات زیاد معروفه.تو سالهای اخیر به خاطر عدم سم پاشی درست محموله های تخته وارداتی از روسیه و ضعف نظارت قرنطینه که میشه گفت تقریبا هیچ نظارتی وجود ندارد تعداد و نوع حشرات بسیار زیاد شدند.تقریبا بیشتر درخت های شهر آفت زده شده اند.بگذریم...

اما در مورد راه های جلوگیری از اومدن پشه به خونه ها.اول اینکه تو حیاط اگه دارید نزارید به اصطلاح آب مرده جمع بشه.جاهایی مثل گلدون خالی که توش آب جمع میشه منبع تکثیر و تخم ریزی پشه هاست.پشه ها داخل منزل تو محیط خشک زاد و ولد نمیکنن. منافذ ورودی منزل مثل درب و پنجره ها به خصوص پنجره هارو با توری آلومینیومی بپوشانید.من تمامی پنجره های خونه رو با نوعی توری آلومینیومی که بلبرینگ داره و بعد تابستون میشه از قاب پنجره جدا کرد پوشوندم.درب ورودی داخلی خونه رو هم با چیزی شبیه همین که حالت فنری داره و بعد بارکردن خودش بسته میشه پوشوندم.

درب و پنجره هارو بعد از غروب خورشید زیاد باز و بسته نکنید.اگر میکنید سریعا ببندید.

با انجام این کارها نهایتا دو سه پشه در بدترین حالت شبها مزاحم ما می‌شوند.

امیدوارم کمکی کرده باشم.

تا دلت بخواد مادر من رو پله ها و بالکن گلدون گذاشته وقتی به گل آب بدی مقداریش میره رو تو ظرف پایین گلدون(نمیدونم اسمش چیه) و انباشته میشه به همین شکل میمونه،منم شمال درصد رطوبت اینجا 83 درصد  و گرما 27هست

دوستایی که منطقه خشک زندگی میکنن فکر میکنن شمال خیلی خوبه ! لباس تنت کنی بری دم در خیس عرق شدی چون رطوبت بشدت بالاست ! صبح کولر رو میزنیم دو ساعت طول میکشه رطوبت خونه رو بگیره حس خفگی و گرما همزان، ترجیح میدم برم قم زیر آفتاب بسوزم تا اینکه اینجا باشم

چراغ و پشه کش هایی که نور داره دو زار نمیارزه و هیچ تاثیری نداره و 90درصد مواقع هیچ پشه ای رو به خودش جذب نمیکنه یه بار دیدم پشه میره توش و میاد بیرون به شخمشم نیست

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

صبح کولر رو میزنیم دو ساعت طول میکشه رطوبت خونه رو بگیره 

یه نکته شاید ندونید، کولر ها معمولا یه مود Dry هم دارن که رطوبت رو شدید کم میکنه، اگر تاحالا استفاده نکردید یه بار استفاده کنین خیلی تاثیر داره!

حداقل چند باری که من استفاده کردم که خیلی خوب شد هوای خونه. کامل میشد حس کرد رطوبت کمتر شده

ویرایش شده توسط ARMAN - H
لینک به دیدگاه

تنها راهش رفتن داخل یک پشه بند هست. من هم همین کارو میکنم و جوری کنید که مسیر خنک کنندگیش رو هم ردیف کنید. به همین سادگی.

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Coffee Addicted گفته است :

تا دلت بخواد مادر من رو پله ها و بالکن گلدون گذاشته وقتی به گل آب بدی مقداریش میره رو تو ظرف پایین گلدون(نمیدونم اسمش چیه) و انباشته میشه به همین شکل میمونه،منم شمال درصد رطوبت اینجا 83 درصد  و گرما 27هست

دوستایی که منطقه خشک زندگی میکنن فکر میکنن شمال خیلی خوبه ! لباس تنت کنی بری دم در خیس عرق شدی چون رطوبت بشدت بالاست ! صبح کولر رو میزنیم دو ساعت طول میکشه رطوبت خونه رو بگیره حس خفگی و گرما همزان، ترجیح میدم برم قم زیر آفتاب بسوزم تا اینکه اینجا باشم

چراغ و پشه کش هایی که نور داره دو زار نمیارزه و هیچ تاثیری نداره و 90درصد مواقع هیچ پشه ای رو به خودش جذب نمیکنه یه بار دیدم پشه میره توش و میاد بیرون به شخمشم نیست

جناب

حالا ما چی بگیم که هم گرما میکشیم وهم شرجی هوا داریم .مال شما بیش نصف سال هواتون خوبه  ولی ما کل سال هم گرمه و هم شرجی 😏

کلا چیزی که میدونم پشه به شدت از هوای سرد بدش میاد ...بخاطر همین کل سال سعی میکنم جای خنک بخوابم 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...