رفتن به مطلب

کمک در مورد حفظ سرمایه

Paradise Lost
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان همه میگن طلا بگیر، اما نمیگن منظورشون دقیقا چیه؟ طلای آبشده یا کارشده؟ یا اصن سکه؟ حالا سکه، کدومش؟ ربع؟ نیم؟ تمام؟

حالا از کجا بگیریم سرمون کلاه نره؟ بهمون گرون نفروشن؟ یا اصن سکه تقلبی بهمون نندازن؟

راهکارهای و ترفندهای خرید ایمن طلا یا سکه چیه؟ کسی می‌تونه راهنمایی کنه؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Behrouz Molaei گفته است :

دقیقا ، بلد بودن میخاد. و اینکه مثل گوسفند رفتار نکنن دنبال گله برن هرکی خرید بخرن هرکی فروخت بفروشن. مشکل بورس همینه ، واسه همینم حوصله میخاد.

آقا بهروز یه کلاس برای ما چس ترمیای بورس میزاری لدفا ؟ 😉

لینک به دیدگاه

سلام

همونطور که برخی دوستان هم اشاره کردند بورس گزینه بسیار بسیار مناسبی هست

منتها یکم مطالعه میخاد,صبر,دوری از هیجان ومشاوره با افراد کار بلد در انتخاب سهم و یکسری نکات ریز که با تجریه به دست میاد

اما حتما وقویا توصیه میکنم در گام اول پولتون رو در صندوق های سرمایه گزاری بورسی مثل اکسیر یا لوتوس که پشتوانه طلا هست یا سایرین سرمایه گزاری کنید وبا خیال راحت مشغول آموزش بشید واز سایت فراچارت آموزش هارو دنبال کنید وبعد از مدتی خودتون شروع به معامله بکنید

شرایط فعلی بازار سرمایه به شدت مناسب سرمایه گزاری هست وحمایت های مختلف دولت و..رو داره وحداقل تا نیمه اول امسال روندش صعودی پیش بینی میشه طبق نظر اکثر کارشناسای اقتصادی که خب منطقی هم هست با توجه به وضع موجود.

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، nasir1367 گفته است :

بورس  در چند سال گذشته مثل دلار بوده اگر بالا بره بالا میره اگر پایین بیاد در نهایت پایین میاد ....حالا فرض کنید اگر ترامپ انتخابات رو ببازه و ایران با دموکرات ها دوباره توافق کنه که و تحریم ها حداقل برای چهار سال! لغو بشه دلار آزاد صرافی ها ممکنه تا 50 درصد قیمت آزاد خودش در صرافی ها پایین بیاد یعنی دلار فرضی 30 تومنی ممکنه تا 15 پایین بیاد......این یعنی  کسایی که در بورس هستن هم در نهایت ضرر می کنن!....این کسانی که در بورس تحت هر شرایطی با سبد گردانی  دارن سود می کنن دسترسی به اطلاعات فردایی سود و زیان و برنامه های تجاری شرکت ها دارن که در اختیار همه نیست... 

جفت احتمالاتی که مطرح کردین یعنی هم رای نیاوردن ترامپ و هم توافق ایران رو شخصا خیلی بعید میبینم

البته که بازار بورس طوری طراحی شده که حتما اگر کسی سود میکنه پس در مقابلش کسی هم باید ضرر کنه ولی در حال حاضر و طبق حدس خودم تا پایان 99 اکثریت حاضر در بورس سود خواهند کرد

حالا بستگی داره افراد ادامه بدن و به سقوط بعدش برخورد کنن یا اینکه طمع کار نباشن و زود خارج بشن

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، NerdPatcher گفته است :

دوستان همه میگن طلا بگیر، اما نمیگن منظورشون دقیقا چیه؟ طلای آبشده یا کارشده؟ یا اصن سکه؟ حالا سکه، کدومش؟ ربع؟ نیم؟ تمام؟

حالا از کجا بگیریم سرمون کلاه نره؟ بهمون گرون نفروشن؟ یا اصن سکه تقلبی بهمون نندازن؟

سکه

اگر مبالغ بالا قصد نگهداری دارین تمام بهار خوبه

و برای مبالغ کوچک تر ربع سکه رو توصیه میکنم

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ببینید با بورس چیکار کردن که 80 میلیون میخوان ازش گنج قارون بدست بیارن ، به نظر بنده یا باید توی بورس کار کشته باشید اگه هیچ اطلاعاتی ندارید واردش نشید چون بازارش مختص ایرانه و تقی به توق بخوره بدبخت میشید طلا یا دلار بهتره چون ارزش جهانی دارن

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، NerdPatcher گفته است :

منم همین سوالو دارم و اینکه کدوم رو بخریم تا با اختلاف خیلی کمتر از قیمت بازار بفروشیم

یه حرفه ای جواب بده و علتش هم بگه لطفا

ویرایش شده توسط Miad007
لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

منم همین سوالو دارم و اینکه کدوم رو بخریم تا با اختلاف خیلی کمتر از قیمت بازار بفروشیم 

طلای آب یا همان ذوب شده کمترین زیاد و خسران را هنگام فروش به شما می رساند

لکن کمی آشنایی به بازار و همچنین خود طلا در این زمینه لازم و ضروری ست

بنابر این شخصی که مطلقا هیچ شناختی از بازار ندارد به ناچار باید سکه یا طلای دست دوم بخرد

بنده طلای دست دوم را برای نا آشنایان این عرصه پیشنهاد می کنم زیرا سکه در محاسبات وزنی و سالی کمی دچار اشکال بوده و در دراز مدت و بر فرض رویداد یک سری اتفاقات سیاسی ممکن است خریدار را با کمی زیان مواجه کند

طلای دست دوم را نیز حتما از فروشندگان معتبر تهیه کرده و فاکتوری دقیق را اخذ فرمایید و بلافاصله بعد از خرید در مغازه ای دیگر نیز از صحت وزن و عیارش اطمینان حاصل کنید

دلیل انتخاب طلای دست دوم نیز این است که مالیت بر ارزش افزوده و اجرت ساخت بابت آن چه به شما فروخته می شود دریافت نمی گردد و صرفا سود اندکی بابت حق معامله توسط فروشنده بر قیمت و مبلغ اصلی اضافه خواهد شد که آن نیز با چانه زدن قابل تغییر و کاهش است

ویرایش شده توسط Unknown Truth
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، nasir1367 گفته است :

حالا فرض کنید اگر ترامپ انتخابات رو ببازه و ایران با دموکرات ها دوباره توافق کنه که و تحریم ها حداقل برای چهار سال! لغو بشه دلار آزاد صرافی ها ممکنه تا 50 درصد قیمت آزاد خودش در صرافی ها پایین بیاد یعنی دلار فرضی 30 تومنی ممکنه تا 15 پایین بیاد..

دمت گرم که به جای کشور آمریکا از کلمه ی دموکراتها (دقل بازان بشریت) استفاده کردی چون دموکراتها مولتی نشن و مجموعه ای از تمام مذاهب و کشور های کمونیستی و دیک..تاتو..ری جهانن که جمع شدن دور هم که اتفاقا قدرت رسانه ای خیلی زیادی هم دارن نمونش هالیوود که بالای 70% یا 80% دموکراتن

ولی اینی که میگی دموکراتها در انتخابات موفق بشن و با ج.ا دوباره توافق کنن قبلا یک بار اتفاق افتاده (برجام) که 10 سال عقبمون انداخت دیگه فکر نکنم تکرار بشه

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

جفت احتمالاتی که مطرح کردین یعنی هم رای نیاوردن ترامپ و هم توافق ایران رو شخصا خیلی بعید میبینم

البته که بازار بورس طوری طراحی شده که حتما اگر کسی سود میکنه پس در مقابلش کسی هم باید ضرر کنه ولی در حال حاضر و طبق حدس خودم تا پایان 99 اکثریت حاضر در بورس سود خواهند کرد

حالا بستگی داره افراد ادامه بدن و به سقوط بعدش برخورد کنن یا اینکه طمع کار نباشن و زود خارج بشن

دقیقا درست میگید عزیز. ولی ایران که فرمودین مردم هستند . دموکراتها دوباره دنبال توافق با ج.ا هستند . کسی که با مردم توافق نمیکنه بلکه با حکومتها توافق میکنن

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

به جهت سهولت و امنیتی که داره برای حفظ ارزش پول بنظرم کاملا اوکیه و میتونه جوابگو باشه به عبارتی اگر دنبال پس انداز برای خودتون هستین گزینه خوبیه

ولی اگر به دنبال سود یا به عبارت دیگه کسب درآمد از این طریق(سود > تورم) هستین توصیه نمیکنم

ممنون از پاسختون،نه همون حفظ ارزش پول برام کفایت میکنه،چون درامدم از کار دیگه ایی هست و فقط میخوام پس اندازه ام رو اینجوری ذخیره کنم تا ارزشش  برای اینده حفظ شه.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Slasher گفته است :

آقا بهروز یه کلاس برای ما چس ترمیای بورس میزاری لدفا ؟ 😉

تلگرام پیام بده تا بت بگم 😂

لینک به دیدگاه

بعد از 18 ساعت کلنجاری سخت، و مطالعه و حرف زدن با دیگران...

امروز رفتم 14 میلیون، دلار خریدم. اگه هم بیاد پایین ناراحت نمیشم، چون تو این مقطع بهترین کاری بود که کردم بهتر از اینه تو بانک باشه، بانک ها برن طلا بخرن باهاش بعدش به ریش من بخندن، من بدبختی که برای هر ریالش با زور بازوم جمعش کردم...

6 میلیون دیگه رو حسابم هست با دو میلیون دیگه که چند روز دیگه حقوق این ماهم واریز میشه ...

میخوام بدونم با این 8 میلیون چیکار میتونم بکنم طلا بخرم، یا سکه، یا بورس، یا شاید هم سیستم رو ارتقا بدم. ولی میخوام به بورس هم وارد بشم بدم نمیاد سود کنم.

واقعا ممنونم از همه دوستانی که کمک کردند...

ویرایش شده توسط Paradise Lost
لینک به دیدگاه

دوستانی که توی بورس هستند میشه یکم بیشتر توضیح بدن و اگه میشه اموزشی چیزی بدن

لینک به دیدگاه

سلام دوستان

اون روزی که من رفتم دلار خریدم قیمتش 18200 بود، چه شانسی اوردم😑

الان میخواستم بگم هر کسی مثل من بود بره دلار بخره همین الان هم اگر میتونید!

نتنها الان ارزش پولم حفظ شد بلکه 20% هم سود کردم.

بقیه پولم رو هم از همین لیون باندل خریدم با 5500 دو روز بعدش 40% قیمت باندل گرون تر شد، یعنی اگر الان اقدام میکردم با این پول فقط میتونستم یک مادبرد بخرم :/ خلاصه فقط شانس اوردم :/

لینک به دیدگاه

در در 27 خرداد 1399 در 16:32، usb گفته است :

دوستانی که توی بورس هستند میشه یکم بیشتر توضیح بدن و اگه میشه اموزشی چیزی بدن

مهم ترین نکته قبل از ورود: بدون آموزش وارد نشید و معامله نکنید.

توصیه میکنم یکی از پکیج های آموزشی موجود را تهیه کنید و گام به گام پیش برید.

برای شروع "دوره جامع ورود به بورس حسین عظیمی" به زبان ساده بسیاری از مفاهیم لازم را در اختیارتون قرار میده!

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، 🅰️🅼🅸🅽 گفته است :

همین که از لیون خریدی یعنی 50% درصد ضرور کردی😂

نه واقعا دیگه این طوری نبود... یک مقداد ایتی بود که صد تومن ارزون تر میداد اونم که من بهش اعتماد نداشتم یک فافا هم بود سی پی یو رو هم صد تومن ارزون تر میداد ولی من باندل میخواستم و با توجه به این که شهرستان بودم نمیخواستم از هر سایتی یک قطعه بگیرم ...

در مورد رم و مادبرد هم همه سایت ها اون لحظه همین قیمت بودن یا دیجی کالا یکم مقدار گرون تر میفروخت...

لینک به دیدگاه

دلار تا حوالی 16 میاد پایین. اتفاقی که تو مهر 97 افتاد الانم میوفته

لینک به دیدگاه

عزیز بورس ب شرط حوصله و وقت گذاشتن و صد البته یاد گرفتنش قبل ورود خیلی خوبه.من با 6 میلیون شروع کردم دی ماه.الان 63 میلیون سرمایه شده

بدون تزریق سرمایه اضافی.

البته من خیلی سرم نمیشه پدر گرامی 4-5 سالی میشه فعالیت داره اون رسونده تا اینجا پول ما رو😂

ویرایش شده توسط lordinvo1380
لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

عزیز بورس ب شرط حوصله و وقت گذاشتن و صد البته یاد گرفتنش قبل ورود خیلی خوبه.من با 6 میلیون شروع کردم دی ماه.الان 63 میلیون سرمایه شده

بدون تزریق سرمایه اضافی.

البته من خیلی سرم نمیشه پدر گرامی 4-5 سالی میشه فعالیت داره اون رسونده تا اینجا پول ما رو😂

اگه منظورت دی ماه پارسال باشه تقریبا غیر ممکنه. ولی اگه منظورت دی ماه 97 باشه شاید. مگه اینکه سهم های رانتی خریده باشی.

لینک به دیدگاه

در 18 دقیقه قبل، Zarathustra گفته است :

اگه منظورت دی ماه پارسال باشه تقریبا غیر ممکنه. ولی اگه منظورت دی ماه 97 باشه شاید. مگه اینکه سهم های رانتی خریده باشی.

نه عزیز منظورم دی ماه 98 هستش.سهام هم  فاهواز بود.رسید به 30 میلیون بعدش گذاشتم وآرین

البته نکته قابل ذکر اینکه فاهواز چند سالی بود که داشتیم منتها بسته بود و تو این سال ها افزایش سرمایه خورده بود.به همین دلیل وقتی دوباره از 6 میلیون باز شد چون تعداد سهمی که داشتیم طی این چند سال بالا رفته بود سود دهی زیاد داشت.

ممکنه داداش من

ویرایش شده توسط lordinvo1380
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، lordinvo1380 گفته است :

نه عزیز منظورم دی ماه 98 هستش.سهام هم  فاهواز بود.رسید به 30 میلیون بعدش گذاشتم وآرین

البته نکته قابل ذکر اینکه فاهواز چند سالی بود که دشتیم منتها بسته بود و تو این سال ها افزایش سرمایه خورده بود.به همین دلیل وقتی دوباره از 6 میلیون باز شد چون تعداد سهمی که داشتیم طی این چند سال بالا رفته بود سود دهی زیاد داشت.

ممکنه داداش من

خب پس شما از خیلی وقت پیش این سهمو داشتی ربطی به دی ماه نداره

لینک به دیدگاه

من فقط میتونم بگم هیچ وقت فکر نکنید با خرید دلار و طلا سود کردید

بدانید و آگاه باشید دلالان از شما همیشه یک قدم جلوترن

تقاضای کاذب افراد باعث میشه دودش تو چشم خودتون بره

فکر نکنید سود کردیدالان سبزی فروش سر کوچتونم بخوای سبزی بگیری گرون کرده ازش بپرسی چرا میگه دلار گرون شده

الان تلویزیون آشغال ایرانی که 3 تومن میگفتن کسی نگاش نمیکرد شده 12 تومن

گوشی آشغال شیائومی یارو تا 4 روز پیش میداده 4400 الان خیلی شیک کرده 6600 

حالا شما برو حساب کن ببین دلار خریدی سود کردی یا اون فروشنده که تو یک هفته 2200 کشیده رو گوشیش

همه به هم متصلیم فکر نکنیم فقط ما بلدیم سود کنیم

بقیه هم بلدن سود کنن حتی بهتر از ما چون بعد ها ما در مقام نیازمند کالا هستیم و طرف در مقام فروشنده و به هر سازی بگه مجبوریم برقصیم

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Paradise Lost گفته است :

سلام دوستان

اون روزی که من رفتم دلار خریدم قیمتش 18200 بود، چه شانسی اوردم😑

الان میخواستم بگم هر کسی مثل من بود بره دلار بخره همین الان هم اگر میتونید!

نتنها الان ارزش پولم حفظ شد بلکه 20% هم سود کردم.

بقیه پولم رو هم از همین لیون باندل خریدم با 5500 دو روز بعدش 40% قیمت باندل گرون تر شد، یعنی اگر الان اقدام میکردم با این پول فقط میتونستم یک مادبرد بخرم :/ خلاصه فقط شانس اوردم :/

بهترین کارو کردی دوست عزیز اگه منم پول داشتم صددرصد همین کارو میکردم

ممکن برا یه مدتی بیاد پایین اما مطمئن باش طبق تاریخ ۴۰ ساله اقتصاد ایران باز میره بالا حتی توافقم صورت بگیره ممکن فقط روندش کندتر بشه اما باز میره بالا

لینک به دیدگاه

• 2 سال بعد...

دوستان سلام و عرض ادب

۲ سال از عمر تایپک گذشت 

باز همون داستان و همون اش😐 

با این وجود این بار ۲۶۰ میلیون پول دارم و نرخ دلار الان ۵۰ تومنه بنظرتون بازم دلار بخرم؟ بلند مدت می‌خوام حداقل واسه ۱۰ ماه آینده نظرتون چیه؟ 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...