رفتن به مطلب

نحوه ی استفاده از استبلایزر یا UPS ؟

Recommended Posts

در 10 دقیقه قبل، saeed0c گفته است :

بله این کابل رشته یی مسی هست. نمره کابل هم به نظر خوبه. 0.5 که قطعا نیست یا 1.5 هست یا 2.5 که بازم خوبه.

بله انگار این دوست برق کارتون اعتقادی به جعبه تقسیم نداشته و آمده در همون سطح پریز برق گرفته برای جای دیگه ( حالا یا پریز دیگه یا  روشنایی جایی...) . پریزتون هم یک مقدار خسته به نظر میرسه از حرارت رنگ عوض کرده انگار, شاید سایه باشه من اشتباه میبینم....

این دلیلش که خیلی زیاد و متفاوت میتونه داشته باشه ولی با توجه به شواهد که الان گزاشتید احتمالش میره از این پریز برق گرفته برای روشنایی (چراخ) داخل اتاقتون.

خوب این بازم قاعدتا نباید مشکلی ایجاد کنه درسته که اصولی نیست. . حالا دلیل چراش : ببیند این لامپ ها اگر led هست یا cfl که اینجا بش میگن کم مصرف یا مهتابی (یعنی هر چی به جز لامپ رشته یی) عملا نویز وارد شبکه میکنه. قطعا هم برای لامپ ها فیلتر برای حذف نویز قرار نمیدن! (مگر ادوات آزمایشگاهی مخصوص) . دست بر قضا تغدیه سویچینگ مانیتورتون حساس هست به این نویز ها تداخلی در پروتکشن تغذیه سویچینگ مانیتورتون ایجاد میکنه و احتمالا جریان برای مانیتور قطع میکنه این طور میشه. 

حتی همین جرقه که هنگام روشن شدن لامپ ها در کلید ایجاد میشه که باعث اون خالی بودن خازن در لحظه ی صفر در مدار تغذیه سویجینگ هست ایجاد نویز محیطی میکنه ممکنه تداخل بندازه روی دستگاه های الکترونیکی حساس.

حتی ممکنه دوشاخه رو برعکس بزنید مشکل برطرف بشه یعنی جای l و n عوض بشه در مانیتور.میخام بگم نویز اصولی نداره تا حدی میشه برطرفش کرد.

من همین مورد مشابه رو داشتم کیبورد و موس از کار میوفتاد که واس مورد من نویز اکلترومغناطیسی ناشی از استارت بار خازنی بود. زیاد توضیح نمیدم گیج میشید.

قاعدتا شما این استیبلایزر رو گزاشتن یک سری فیلتر داره که باعث میشه اون تغدیه مانیتورتون که حساسه تریگر نشه.

پریز توکار قیمتی نداره میتونید برای اطمینان بگید با یک مدل که مغزی سرامیکی دارند عوضش کنید. برای محکم کاری.

کلید لامپ مهتابی دقیقا بقل همین پریز هست وقتی میزنمش اینطوری میشه کلید لامپی که به سقف اتاق رو میزنم مشکلی پیش نمیاد

ویرایش شده توسط Coffee Addicted
لینک به دیدگاه

• ارسال 77
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 3 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

فقط موقع روشن کردن لامپ مهتابی اینطوری میشه مانیتور یه لحظه خاموش میشه بعد دوباره اوکی میشه ولی مشکلی برای PCپیش نمیاد،لامپ معمولی رو که میزنم مشکلی نداره

مهتابی کنار قسمت پایه نگهدارندش استارت داره یا خیر؟

یه همچین چیزی که عکسش رو قرار دادم

3525714.jpg

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

اگر همسایمون بودی فشنگی اومده بودم خونتون 😅😁😀😅😂

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

کلید لامپ مهتابی دقیقا بقل همین پریز هست وقتی میزنمش اینطوری میشه کلید لامپی که به سقف اتاق رو میزنم مشکلی پیش نمیاد

بله مهتابی نویز ایجاد میکنه. مشکل جدی نیست ولی به شکلی شما رو اذیت میکنه. (من داشتم از بین 100 تا لامپ led یک برند روی رادیو FM تاثیر داشت! و نویز مینداخت.)

میتونید با لامپ های پیشرفته تر تعویض کنید. یا طوری که گفتید وقتی استیبلایزر رو میزنید این مشکل پیش نمیاد پس صورت همدیگرو ببوسید صلوات و ختم ماجرا 😁.

خارج از موضوع:

یک مورد بگم. لامپ led 30 وات گارانتی دار شده 80 تومن! یا خدااااا. من 30 تومن میگرفتم از دیجی کالا. همه هم ساخت چین هستن! فقط اسم ایرانی روشه !

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

اگر همسایمون بودی فشنگی اومده بودم خونتون 😅😁😀😅😂

حاجی من بلد نیستم درش بیارم دستم به این کارا نرفته😂سراغ برق کار رفتم خودش مغازه نبود ، به نظرم مشکلی از بابت آتش سوزی نیست دیگه پیگیری نکنم،این مهتابی هم کلیدش بقل هین پریز

لینک به دیدگاه

ماشاالله چقدر اطلاعات غلط

بابا سر در نمییارید نظر ندید

طرف نوشته ممکنه آمپر بکشه اتش سوزی بشه😂

اینا همش واسه اینه که چهار نفر سرچ میزنن تو گوگل یه مطلبی رو میخونن بعد میان اینجا ادعای تخصص میکنن

استارتر محترم با توجه به عکسی که فرستادی هم قطر سیم ها خوبه هم نشانی از اکسید شدن نیست

هیچ اتش سوزی در کار نیست.حوصله توضیح دادن ندارم ولی ما متاسفانه مشکلات فرکانسی هم در شبکه توزیع داریم که با استابلایزر رفع نمیشه

خلاصش اینکه تمام وسایل حساس برقی مثل کامپیوتر و یخچال فریزر و تی وی رو وصل کنید به استابلایزر با کیفیت و ترجیحا اون رو هم به محافظ برق با کیفیت اتصال بدید چون الان خود استابلایزر هم قیمتی شده و تعمیرش هزینه بالایی داره و حتی در صورت قبول گارانتی هم مشکلاتی خواهید داشت

موفق و پیروز باشید

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، saeed0c گفته است :

بله مهتابی نویز ایجاد میکنه. مشکل جدی نیست ولی به شکلی شما رو اذیت میکنه. (من داشتم از 100 توی لامپ led یکشون روی رادیور FM تاثیر داشت! و نویز مینداخت.)

میتونید با لامپ های پیشرفته تر تعویض کنید. یا طوری که گفتید وقتی استیبلایزر رو میزنید این مشکل پیش نمیاد پس صورت همدیگرو ببوسید صلوات و ختم ماجرا 😁.

خارج از موضوع:

یک مورد بگم. لامپ led 30 وات گارانتی دار شده 80 تومن! یا خدااااا. من 30 تومن میگرفتم از دیجی کالا. همه هم ساخت چین هستن! فقط اسم ایرانی روشه !

پس چرا دوستمون میگه خطر آتش سوزی هست به چه لحاظ ؟ می خواست بگیره تو این بیست سال میگرفت :/

برق سقفی رو میزنم مشکلی نداره، شاید از همون پریز کشیده واسه کلید مهتابی یه همچین چیزی چون قبل هم هستند

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Coffee Addicted گفته است :

فقط موقع روشن کردن لامپ مهتابی اینطوری میشه مانیتور یه لحظه خاموش میشه بعد دوباره اوکی میشه ولی مشکلی برای PCپیش نمیاد،لامپ معمولی رو که میزنم مشکلی نداره

شما قبلا فرموده بودید لامپ اگر فرموده بودید مهتابی بنده بیخود نظر اشتباه نمیدادم 😉

با توجه به عکس هائی که از پریز لطف فرمودید و مشاهده قطر سیم ها بنظرم مشکل شما همانگونه که سعید جان دقیق و کامل توضیح دادند نویز مهتابی بوده و سیم کشی شما مشکل جدی نداره 

بابت نگران کردن شما پوزش میخوام 🌺

پینوشت : من دقیقا همین مدل استابلایزر شما را بالای 10 ساله دارم و فوق العاده ازش راضی هستم 

امیدوارم استاپلایزر شما هم سالیان سال بدون مشکل کار کنه 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

پس چرا دوستمون میگه خطر آتش سوزی هست به چه لحاظ ؟ می خواست بگیره تو این بیست سال میگرفت :/

برق سقفی رو میزنم مشکلی نداره، شاید از همون پریز کشیده واسه کلید مهتابی یه همچین چیزی چون قبل هم هستند

شاید منظور همون اضافه بار بوده که کاملا موشکافی کردم خدمتت اصلا مشکلی نیست.از بابت چیز های دیگه و اتصالات من مشکلی ندیدم حقیقت...همون پریز هم , درسته که نیامده از جعبه تقسیم انشعاب بگیره و از پریز گرفته , ولی درست بسته...

بله . همون مهتابی هم مصرفی نداره فقط همون بحث نویزشه که توضیح دادم.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

حاجی من بلد نیستم درش بیارم دستم به این کارا نرفته😂سراغ برق کار رفتم خودش مغازه نبود ، به نظرم مشکلی از بابت آتش سوزی نیست دیگه پیگیری نکنم،این مهتابی هم کلیدش بقل هین پریز

اگر مهتابیت استارتر داره گوشه پایه نگهدارنده که نمونشو عکسشو گذاشتم ازنمونه هایی هست که بالاست قدیمی دارن (توشون سیم پیچ هست )...نحوه کارشم ساده هست :چند صد بار استارتر برق رو قطع و وصل میکنه و بخاطر مغناطیس و.... ولتاژبالاست میرسه به 1kvکه جیوه مهتابی یونیزه بشه  وبخار وخلاصه که شما میبینی چارغ بالاسرت روشن میشه 

راه حلشم این هست شما بری بازار بگی بالاست الکترونیکی مهتابی میخوام(گرچه دیگه از اون قدیمی ها دیگه تو بازار نیست ولی خب بهتر هست بگین)....بعدم اگر بلد نیستی بگو یه برق کار بیاد برات تعویضش کنه..(گرچه اگر خواستی میتونم برای تعویضش هم راهنماییت کنم ).....بعدشم هرچه قدر دوست داشتی کلید رو قطع و وصل کن.دیگه مانیتورت نمیپره😅😂

هزینشم 10 درصد قیمت اون استابلایزری بود که خریدین (البته اونم خوبه ولی خب ..)

...........

همون طورم که گفتم و حدس زدمخونتون هِرچویی برقکاری شده و این مشکل براتون پیش اومده...(هیچ برقکاری که مدرک کار از اداره فنی مهندسی برق استان داشته باشه میدونه اگر اینطوری کارکنه فقط ناظر اینو ببینی مدرکشو کامل باطل میکنن و تا اخر عمرش باید بره کارفله ای کنه😂)

لینک به دیدگاه

از همتون بابت راهنمایی و نگرانی متشکرم😂امروزم لایک کم آوردم تقدیم دوستان کنم

لینک به دیدگاه

درمورد اینکه مشکل و خطراتی که پیش نمیاد اما بهتر هست شما انجام بدین 

بجای استابلایزر 1 میلیون تومنی شما یه محافظ برق ..بوشهر محافظ (البته برنده های دیگه ای هم هست)میخریدید به همراه یه RCDمشکلتون حل بود و کل خونه رو پوشش میداد بجای فقط یه کامپیوتر

کلا درگرونترین حالت می شد 1.2میلیون (اگر برند خارجی مثل اِشنایدر یا زیمنس و...) بخواستین برای خونه بگیرین (ولی کله خونه رو ساپورت میکرد)

ارزون ترینشم می شد 500 هزارتومن ولی ارزشش بنظر بنده بیشتر از یه استابلایزر بود (نظر شخصی بنده هست)

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

چند سال پیش که بنده در تهران در همسایگی لایون کامپیوتر فروشگاه داشتم یک عدد محافظ مسخره شب آتش گرفت و نصف اجناس مغازه را نابود کرد 

از اون تاریخ به بعد یکم در مورد این مسائل بیش از اندازه حساس شدم چون لمس کردم این مسائل شوخی نیست 

وقتی دیدم شما فرمودید با زدن یک لامپ مانیتور خاموش میشه مفهومش برام این است که سیم کشی شما اینقدر ضعیفه که نمیتونه اضافه بار 0.5 تا 1 آمپری را تحمل کنه ( برای لامپ 100 یا 200 واتی )

در این حالت فرض را بر این قرار دادم که در سیم کشی به دلیل گرانی مس کم لطفی شده و وظیفم دونستم به شما هشدار بدم 

شما عکس دادید دیدم سیم ها قطر مناسبی داره باز صورت مسئله پا بر جا بود ( چرا سیم کشی نمیتونه جریان بیشتر را تحمل کنه )

اینجا به اتصالات شما شک کردم و باز نوشتم 

بعد فرمودید مصرف کننده لامپ نیست مهتابی است کلا صورت مسئله پاک شد 

حالا کجای این حرفام اشتباه بوده که یه سری دوستان میان پست قل میدن این وسط را نمیدونم 

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، nima_hl گفته است :

چند سال پیش که بنده در تهران در همسایگی لایون کامپیوتر فروشگاه داشتم یک عدد محافظ مسخره شب آتش گرفت و نصف اجناس مغازه را نابود کرد 

از اون تاریخ به بعد یکم در مورد این مسائل بیش از اندازه حساس شدم چون لمس کردم این مسائل شوخی نیست 

وقتی دیدم شما فرمودید با زدن یک لامپ مانیتور خاموش میشه مفهومش برام این است که سیم کشی شما اینقدر ضعیفه که نمیتونه اضافه بار 0.5 تا 1 آمپری را تحمل کنه ( برای لامپ 100 یا 200 واتی )

در این حالت فرض را بر این قرار دادم که در سیم کشی به دلیل گرانی مس کم لطفی شده و وظیفم دونستم به شما هشدار بدم 

شما عکس دادید دیدم سیم ها قطر مناسبی داره باز صورت مسئله پا بر جا بود ( چرا سیم کشی نمیتونه جریان بیشتر را تحمل کنه )

اینجا به اتصالات شما شک کردم و باز نوشتم 

بعد فرمودید مصرف کننده لامپ نیست مهتابی است کلا صورت مسئله پاک شد 

حالا کجای این حرفام اشتباه بوده که یه سری دوستان میان پست قل میدن این وسط را نمیدونم 

نه دوست عزیز نگرانی شما کاملا درست بوده 

اما خب دوستمون هم اگر میدونستن مشکل چیه خب دیگه سوال نمیکردن😅

ودر مورد محافظ هم باشما موافقم حتما باید نوعه خوبی خریداری بشه...بوشهر محافظ تو بیشتر خونه های بوشهری کار میشه و خیلی کم درشون هست که آتیش بگیرن اما هست ولی خب این اتفاق بنظرم بیشتر درمناطق جنوبی که درفصل گرما اختلالات برقی مربوط به شبکه توزیع برق هست پیش میاد 

برند دیگه ای هم که بنده توصیه میکنم محافظ ولتاژ تااوکه(TAUKE)هست که اینم تو خونه هاما کار میکنیم به تازگی (2-3سالی بیشتر میشه)که بهتر از بوشهر محافظ هست (ساخت بچه های برازجان -بوشهر هست) کیفیتش بهتراز بوشهر محافظه 

این دوموردی که بنده گفتم اینها تو بوشهر خیلی خوب جواب میدن مخصوصا تااوکه ..دیگه خودتون دستتون بیاد چیزی که تو جنوب کشور خوب جواب داده آزامیشش چه چیزی هست

...............................................

اینهارو دیگه گفتم برای شما که میگین برق خونمون نواسان درش زیاده .که مشکلتون رو تا حد بسیاری رفع میکنه...خیلی جاها بوده که مثلا مشتری زنگ زده رفتیم خونش رو بررسی کردیم تا بخاطر نواسان برق فقط محافظ ولتاژش سوخته وبه یخچال و ... وسایل خونش که الان بیش از80میلیون میشه آسیبی نرسیده و سالم مونده 

...........................................

اگر نداره خونتون حتما بخرید چون واقعا دیگه 500-600 تومن ضرر کردن بهتر از میلیون ها تومن ضرر هست

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nima_hl گفته است :

شما قبلا فرموده بودید لامپ اگر فرموده بودید مهتابی بنده بیخود نظر اشتباه نمیدادم 😉

با توجه به عکس هائی که از پریز لطف فرمودید و مشاهده قطر سیم ها بنظرم مشکل شما همانگونه که سعید جان دقیق و کامل توضیح دادند نویز مهتابی بوده و سیم کشی شما مشکل جدی نداره 

بابت نگران کردن شما پوزش میخوام 🌺

پینوشت : من دقیقا همین مدل استابلایزر شما را بالای 10 ساله دارم و فوق العاده ازش راضی هستم 

امیدوارم استاپلایزر شما هم سالیان سال بدون مشکل کار کنه 

مودم فورجی رو از پیسی کندم یه صدا اومدم بعد رنگش زرد شد الان سبز و زرد با هم روشن مونده نیم ساعتی هست

لینک به دیدگاه

کسی نبود؟ سبز و زرد همینطوری روشن مونده زرد خاموش نمیشه

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

مودم فورجی رو از پیسی کندم یه صدا اومدم بعد رنگش زرد شد الان سبز و زرد با هم روشن مونده نیم ساعتی هست

یک مرتبه از برق بکشش دوباره بزنش به برق اگر ولتاژ شبکه زیر 180 یا بالای 250 ولت نباشه بعد از حدود 30 ثانیه چراغ زرد خاموش میشه 

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، nima_hl گفته است :

یک مرتبه از برق بکشش دوباره بزنش به برق اگر ولتاژ شبکه زیر 180 یا بالای 250 ولت نباشه بعد از حدود 30 ثانیه چراغ زرد خاموش میشه 

اینو یه بار انجام دادم،بعد از چند دقیقه دوباره رو این حالت موند یعنی هر بار زرد شد بکنیم وصل کنیم😂 یا اینکه مشکل داره کلا ؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Coffee Addicted گفته است :

اینو یه بار انجام دادم،بعد از چند دقیقه دوباره رو این حالت موند یعنی هر بار زرد شد بکنیم وصل کنیم😂 یا اینکه مشکل داره کلا ؟

فرمودید در منزل یک دیوایس برای مشاهده ولتاژ دارید لطفا چک بفرمائید ولتاژ شبکه در حال حاضر چند ولت است 

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، nima_hl گفته است :

فرمودید در منزل یک دیوایس برای مشاهده ولتاژ دارید لطفا چک بفرمائید ولتاژ شبکه در حال حاضر چند ولت است 

همین الان 226

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

همین الان 226

ولتاژ در بازه مناسبی قرار دارد 

3 حالت وجود دارد 

1 یکی از دیوایس هائی که به استاپلایزر وصل شده مشکل دارد و برق بیش از اندازه میکشد 

2 استاپلایزر شما مشکل دارد و بی جهت قطع میکند 

3 برق شبکه فرکانس متغییر دارد

لطفا دستگاه های متصل به استاپلایزر را جدا کنید ببینید باز در حالت زرد میمونه 

اگر بدون مصرف کننده باز مشکل دارید با یه اهمتر میزان ولتاژ و فرکانس برق را مانیتور کنید 

اگر ولتاژ و فرکانس شبکه درست بود و بدون مصرف کننده همچنان چراغ زرد روشن شد با گارانتی استاپلایزر تماس بگیرید 

لینک به دیدگاه

در 7 دقیقه قبل، nima_hl گفته است :

ولتاژ در بازه مناسبی قرار دارد 

3 حالت وجود دارد 

1 یکی از دیوایس هائی که به استاپلایزر وصل شده مشکل دارد و برق بیش از اندازه میکشد 

2 استاپلایزر شما مشکل دارد و بی جهت قطع میکند 

3 برق شبکه فرکانس متغییر دارد

لطفا دستگاه های متصل به استاپلایزر را جدا کنید ببینید باز در حالت زرد میمونه 

اگر بدون مصرف کننده باز مشکل دارید با یه اهمتر میزان ولتاژ و فرکانس برق را مانیتور کنید 

اگر ولتاژ و فرکانس شبکه درست بود و بدون مصرف کننده همچنان چراغ زرد روشن شد با گارانتی استاپلایزر تماس بگیرید 

هیچی هم بهش وصل نیست بازم زرد و سبز

جریان 226 ولت کابل برقیه که مستقیما از کنتور به کولر وصل شده فکر نکنم معیار درستی واسه پریز اتاق باشه اونم بخاطر کابل کشی قدیمی

لینک به دیدگاه

در 55 دقیقه قبل، Coffee Addicted گفته است :

هیچی هم بهش وصل نیست بازم زرد و سبز

جریان 226 ولت کابل برقیه که مستقیما از کنتور به کولر وصل شده فکر نکنم معیار درستی واسه پریز اتاق باشه اونم بخاطر کابل کشی قدیمی

نه اون دقیق نیست. خیلی خطا داره.

وقتی میره روی حالت زرد باید ببینید منوال چی میگه. علتشو بخونید. شاید مشکلی نباشه و عملا ولتاژ ورودی کم هست داره ارتقا میده یا همچین چیزی...

این pdf راهنماشه دارم میخونم.

بله درست حدس زدم :

چراغ زرد )نشاندهنده ولتاژ ورودی غیر نرمال( روشن شدن چراغ زرد نمایانگر آن است که ولتاژ برق ورودی باالتر و یا پاایینتر از حاد نرماال است و در این حالت استابیالیزر STB2000 در حال تصحیح )تقویت یاا تعاعی و ولتااژ ورودی میباشد.

عملا داره کارشو میکنه...

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

ببینید :

asdergserg.thumb.jpg.f94efb829f83725dabc837cf74dc7b7e.jpg

اگر سبز و زرد روشنه .

سبز میگه ولتاژ خروجی مناسب هست(برای دست گا هاتون)

زرد داره میگه ولتاژ ورودی مناسب نیست و عملا استیبلایزر داخل مدار قرار گرفته.

عملا برای همین کار گرفتیدش دیگه...

ویرایش شده توسط saeed0c
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

ببینید :

asdergserg.thumb.jpg.f94efb829f83725dabc837cf74dc7b7e.jpg

اگر سبز و زرد روشنه .

سبز میگه ولتاژ خروجی مناسب هست(برای دست گا هاتون)

زرد داره میگه ولتاژ ورودی مناسب نیست و عملا استیبلایزر داخل مدار قرار گرفته.

عملا برای همین کار گرفتیدش دیگه...

بله تا الان همینطوری مونده و مشکلی هم نیست،الان مهتابی هم روشن میکنم هیچ مشکلی نیست

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...