رفتن به مطلب

تجربه اول لینوکس من

T_L_O_T_D
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام

تقریبا همیشه من از ویندوز به عنوان سیستم عامل اصلیم استفاده کردم. لینوکس رو فقط در یک بار امتحان بدون نصب کردن باهاش کار کردم. استفاده روزمره و گیم بیشترین استفاده من از کام‍‍پیوترمه.

بعد از یک مدت استفاده از ویندوز تصمیم گرفتم با از لینوکس به عنوان سیستم اصلیم استفاده کنم. manjaro رو نصب کردم. بازی هایی که می کردم مثل dota2 یا کانتر رو با سیستم vulkan اجرا کردم. عالی و روون اجرا شد. توی دوتا هم هر ۴۰ ۵۰ تا بازی یک دونه بلو اسکرین ممکن بود بگیرم و سیستم دیر بوت شه و leave بهم بده که توی لینوکس این مشکل رو نداشتم. خود سیستم عامل هم تا اینجا استیبل بوده. اینجور که راجع بهش خوندم امنیت و همین طور روند کند شدنش نسبت به ویندوز خیلی بهتره. برنامه های کاربردی روزمره رو هم همشون قابل نصب روی لینوکس بود. برنامه هایی هم که فقط exe بودند رو هم با wine اجرا کردم. بدون مشکل کار کردن.

اگر تصورتون از لینوکس یک محیط برنامه صرفا command محوره تصورتون رو عوض کنید. توصیه می کنم تستش کنید!

اگر هم تا به حال سمت لینوکس نرفتین بیایین نظرتون رو بگین که چرا نرفتین

لینک به دیدگاه

سلام.

عالیه! منم خیلی وقته میخوام حداقل به عنوان سیستم عامل دوم هم که شده یه توزیع لینوکسی نصب کنم!

فقط میخوام بپرسم چرا سراغ توزیع های معروف تر مثل اوبونتو یا مینت یا فدورا نرفتید؟

لینک به دیدگاه

سلام

مشکل اصلی لینوکس این هست که  تمام بازی های ویندوز  رو نمی شه اجرا کرد  بخاطر استفاده نکردن از DirectX فقط از vulkan و OpenGL استفاده می کنه

اگه این مشکل حل بشه من دلیلی به استفاده از ویندوز نمی بینم لینوکس هم سبک و هم از رم CPU کم تری استفاده می نه

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Arthur گفته است :

توزیع های معروف تر مثل اوبونتو یا مینت یا فدورا نرفتید؟

مانجارو محیطش بیشتر شبیه ویندوز هستش و از اوبونتو سریعتره  

لینک به دیدگاه

لینوکس کاربر محور نیست به همین دلیل فقط حدود ۲ درصد کاربرا از لینوکس و بالای ۸۷ درصد از ویندوز در بخش دسکتاپ و لپتاپ استفاده میکنن. حتی در این بخش اندروید که در بخش تمام دوایس ها اوله و پیشتازی میکنه در بخش دسک تاپ نتونسته حرفی برای گفتن داشته باشه. لینوکس در بخش سرورها پیشتازی میکنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...