رفتن به مطلب

بحث و تبادل نظر در مورد نسل جدید کارتهای انویدیا GTX 680 و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

اولین عضو خانواده تراشه های نسل جدید NVIDIA با اسم رمز Kepler رونمایی شد. این کارت که قبلا قرار بود GTX 660 یا 670 نامگذاری شود بعدا به دلایلی - از جمله راندمان بالاتر از سطح انتظار NVIDIA از این تراشه- به GTX 680 تغییر نام داد. این تراشه در واقع بر اساس معماری GK 104 تولید شده که از تمام واحدهای پردازشی یک تراشه Kepler بهره نمی گیرد و فقط 1536 واحد CUDA در آن فعال است، در حالی که تراشه GK 110 دارای 2000 تا 2500 واحد CUDA خواهد بود و به احتمال زیاد در کارتهای سری GTX 7XX از آن استفاده خواهد شد.

14-121-626-02.jpg

14-127-671-03.jpg

قیمت رسمی این کارت 499 دلار- به پول ایرانی حدود یک میلیون تومان بدون گمرکی و هزینه حمل و نقل- در نظر گرفته شده که همرده قیمتی کارت 7970 می باشد. در پایان واضح است که به مانند سالهای قبل NVIDIA دوباره نشان سریعترین پردازنده گرافیکی تک هسته ای دنیا را از AMD بازپس گرفته است اما با تاخیری 3 ماهه که به نفع AMD و فروش بیشتر کارتهای سری 7000 آن شرکت در این مدت تمام شده بود.

شرکت NVIDIA با تراشه جدید 2 ویژگی مهم نیز معرفی کرده است. یکی GPU Boost که مانند فن آوری Turbo Boost اینتل، فرکانس GPU را با توجه به بار کاری با ضریب خاصی افزایش می دهد و در عین حال باعث بهینه شدن مصرف انرژی هم می گردد.

فن آوری دوم یک تکنیک جدید برای حذف لبه ها یا AA در بازیها می باشد که NVIDIA آن را TXAA نامگذاری کرده و ادعا می کند که دارای کیفیتی برابر با 16XMSAA و کاهش راندمانی در حد 2XMSAA می باشد

راندمان این کارت در BF3

bf3-1680.png

-

bf3-1920.png

-

bf3-2560.png

ویرایش شده توسط VAHID7442
لینک به دیدگاه

• ارسال 116
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

تعبیر تامزهاردور خیلی باحاله.میگه که کپلر تاهیتی هارو به تعطیلات میفرسته.و واقعا همینطور هست و AMD پس از شکست در معماری بلدوزر اینجا هم با شکست روبرو شده و باید سال خیلی سختی رو تو 2012 بگذزونه.لازم به ذکره که 680 از 580به صورت میانگین و حدودی 50 درصد سریعتر است که پیشرفت فوق العاده ای برای یک نسل به حساب میاد.

لینک به دیدگاه

تعبیر تامزهاردور خیلی باحاله.میگه که کپلر تاهیتی هارو به تعطیلات میفرسته.و واقعا همینطور هست و AMD پس از شکست در معماری بلدوزر اینجا هم با شکست روبرو شده و باید سال خیلی سختی رو تو 2012 بگذزونه.لازم به ذکره که 680 از 580به صورت میانگین و حدودی 50 درصد سریعتر است که پیشرفت فوق العاده ای برای یک نسل به حساب میاد.

نمیشه گفت کاملا تاهیتی را شکست داده . معماری GCN , تمرکزش روی Compute performance بوده. GK104 در این زمینه ضعیفه. حتی از 580 ضعیفتره .تاهیتی که جای خود داره.البته شاید GK100/110 ,اوضاع را برای انویدیا در این زمینه بهترکنه. اما حالا خیلی زوده که بگیم AMD شکست خورده.

luxmark.png

لینک به دیدگاه

نمیشه گفت کاملا تاهیتی را شکست داده . معماری GCN , تمرکزش روی Compute performance بوده. GK104 در این زمینه ضعیفه. حتی از 580 ضعیفتره .تاهیتی که جای خود داره.البته شاید GK100/110 ,اوضاع را برای انویدیا در این زمینه بهترکنه. اما حالا خیلی زوده که بگیم AMD شکست خورده.

luxmark.png

می‌شه لطفا بگید این قابلیت که شما روش تاکید کردید چند درصد تو گیم و فریمی که شما تو بازی میگیرید تاثیر داره ؟

افرادی که این کارتو می‌گیرن صرفا برای بازی هست نه مصارف خاص

من خودم بیشتر ATI دوستدارم ولی‌ اینبار ضعیف ظاهر شده انقدر که NVIDIA داره یه کارتی رو که قرار بود به عنوان میدرنج بقیمت تقریبی ۳۰۰ دلار عرضه کنه داره به اسم‌ های اند بقیمت ۵۰۰ دلار به خورد مصرف کنند میده

اگر بخاطر داشته باشید‌ های اند NVIDIA همیشه گرون تر از‌ های اند ATI بود انویدیا وقتی‌ دید میدرنجش سر تر از‌های اند ATI هست این نخشه رو کشید وگرنه این کارت به اصطلاح 680GTX الان اسمش احتمالا 660GTX بود

وای به روزی که GK110 منظور (680GTX) اصلی‌ که قرار بود بیاد رو جلوی HD7990 روکنه با یه هسته پوز‌ های اند دو هسته ایشو بزنه با قیمت کمتر از 7990

ATI باید قیمت HD7970 رو کاهش بده تا بتونه به این رقابت ادامه بده

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یکسری از دوستان واقع گرا نیستند متاسفانه.من خودم طرفدار AMD هستم.

چیزی که کاملا واضح هست 680 با حجم حافظه 2 گیگ بالای 80 درصد موارد از 7970 با حجم حافظه 3 گیگ تو بازیها برتری داره.درضمن اگر کسی کارتی برای کار بخواد از فایر جی ال و کوادرو استفاده میکنه و نه کارتهایی که اصل استفاده اونها برای گیم هست.درضمن اگر به استفاده های روزمره باشه کودا توی ریپ و کانورت فوق العاده به کار میاد و دیگه اینکه تو کد کردن تصاویر به H264 تا 4 برابر نسل قبلی خود سریعتر شدند.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

می‌شه لطفا بگید این قابلیت که شما روش تاکید کردید چند درصد تو گیم و فریمی که شما تو بازی میگیرید تاثیر داره ؟

افرادی که این کارتو می‌گیرن صرفا برای بازی هست نه مصارف خاص

من خودم بیشتر ATI دوستدارم ولی‌ اینبار ضعیف ظاهر شده انقدر که NVIDIA داره یه کارتی رو که قرار بود به عنوان میدرنج بقیمت تقریبی ۳۰۰ دلار عرضه کنه داره به اسم‌ های اند بقیمت ۵۰۰ دلار به خورد مصرف کنند میده

اگر بخاطر داشته باشید‌ های اند NVIDIA همیشه گرون تر از‌های اند ATI بود انویدیا وقتی‌ دید میدرنجش سر تر از‌های اند ATI هست این نخشه رو کشید وگرنه این کارت به اصطلاح 680GTX الان اسمش احتمالا 660GTX بود

وای به روزی که GK110 منظور (680GTX) اصلی‌ که قرار بود بیاد رو جلوی HD7990 روکنه با یه هسته پوز‌ های اند دو هسته ایشو بزنه با قیمت کمتر از 7990

ATI باید قیمت HD7970 رو کاهش بده تا بتونه به این رقابت ادامه بده

دوست عزیز شما اصلا به حرف من توجه نکردید.من گفتم:

معماری GCN , تمرکزش روی Compute performance بوده

آنوقت شما می گویید چه کاربردی در بازی داره!!!؟

امروزه کاربرد GPUها خیلی فراتر از بازی است.بازی بخش کوچکی از بازار مصرف GPUها را تشکیل میدهد.طراحی GPU فقط برای بازی جدا از مشکلات تکنیکی ,صرفه اقتصادی نداره.

حالا هر کس که هدفش فقط بازیه , بره GTX680 بخره ولی این دلیل نمیشه که نقاط ضعف این تراشه گفته نشه.

راستی , شما از کجا می دانید که مردم فقط برای بازی کارت گرافیک میخرند؟مردم فقط در کاربران خانگی خلاصه نمی شوند.

باید در چیزی که هدف اصلی GCN بوده , شکست داده بشه. تا بشه گفت AMD شکست خورده.

من از کاهش قیمت 7970 بدم نمیاد ولی بعید می دانم کاهش زیادی صورت بگیره.چون AMD روی فروش این کارت صرفا برای بازی حساب زیادی بازنکرده است.

لینک به دیدگاه

یکسری از دوستان واقع گرا نیستند متاسفانه.من خودم طرفدار AMD هستند.

چیزی که کاملا واضح هست 680 با حجم حافظه 2 گیگ بالای 80 درصد موارد از 7970 با حجم حافظه 3 گیگ تو بازیها برتری داره.درضمن اگر کسی کارتی برای کار بخواد از فایر جی ال و کوادرو استفاده میکنه و نه کارتهایی که اصل استفاده اونها برای گیم هست.درضمن اگر به استفاده های روزمره باشه کودا توی ریپ و کانورت فوق العاده به کار میاد و دیگه اینکه تو کد کردن تصاویر به H264 تا 4 برابر نسل قبلی خود سریعتر شدند.

دوست عزیز شما بهتره از تکرار طوطی وار مطالب خوداری کنی.

متاسفانه جواب شما آف تاپیک بحساب می آید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز شما اصلا به حرف من توجه نکردید.من گفتم:

معماری GCN , تمرکزش روی Compute performance بوده

آنوقت شما می گویید چه کاربردی در بازی داره!!!؟

امروزه کاربرد GPUها خیلی فراتر از بازی است.بازی بخش کوچکی از بازار مصرف GPUها را تشکیل میدهد.طراحی GPU فقط برای بازی جدا از مشکلات تکنیکی ,صرفه اقتصادی نداره.

حالا هر کس که هدفش فقط بازیه , بره GTX680 بخره ولی این دلیل نمیشه که نقاط ضعف این تراشه گفته نشه.

راستی , شما از کجا می دانید که مردم فقط برای بازی کارت گرافیک میخرند؟مردم فقط در کاربران خانگی خلاصه نمی شوند.

باید در چیزی که هدف اصلی GCN بوده , شکست داده بشه. تا بشه گفت AMD شکست خورده.

من از کاهش قیمت 7970 بدم نمیاد ولی بعید می دانم کاهش زیادی صورت بگیره.چون AMD روی فروش این کارت صرفا برای بازی حساب زیادی بازنکرده است.

دوست من شما هم به گفته من دقت نکردید من از صدرصد مصرف کنندگان یا مردم حرفی نزدم هممین تور شو ما اساتید بهتر میدونید یکسری از GPU ‌ها مثل کارت NVIDIA Quadro 6000 - PNY و ati firepro v7800 برای مصارف خاص ساخته شده‌اند

ولی‌ بیش از ۹۰درصد بازار مصرف این سری از کارت ها (HD7990 - 680GTX) رو گیمرها تشکیل میدن و هدف اصلی‌ این دو ابر کمپانی (NVIDIA - ATI) از ارائه این سری از‌ GPU ها گیمران عزیز هستن که تا چشمشون به بنچ مارک‌های کارت‌های جدید روشن می‌شه از خود بی‌خود میشنو فکر تعویض کارت به سرشون می‌زنه

لینک به دیدگاه

دوست من شما هم به گفته من دقت نکردید من از صدرصد مصرف کنندگان یا مردم حرفی نزدم هممین تور شو ما اساتید بهتر میدونید یکسری از GPU ‌ها مثل کارت NVIDIA Quadro 6000 - PNY برای مصارف خاص ساخته شده‌اند

ولی‌ بیش از ۹۰درصد بازار مصرف این سری از کارت ها (HD7990 - 680GTX) رو گیمرها تشکیل میدن و هدف اصلی‌ این دو ابر کمپانی (NVIDIA - ATI) از ارائه این سری از‌ GPU ها گیمران عزیز هستن که تا چشمشون به بنچ مارک‌های کارت‌های جدید روشن می‌شه از خود بی‌خود میشنو فکر تعویض کارت به سرشون می‌زنه

چون آف تاپیک میشه لطفا ادامه ندهید.اگر مایل بودید در جای دیگری که مرتبط باشه می توانیم بحث را ادامه دهیم.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

670Ti با توجه به کد GK104 که داره قرار بود برای مقابله با 7870 و حد اکثر 7950 وارد بازار بشه و قیمتی هم هم رده اون کارتها داشته باشه. ولی متاسفانه چون AMD نسبت به چیزی که NVIDIA انتظارش رو داشت ضعیفتر عمل کرد NVIDIA هم حد اکثر استفاده رو از این ضعف کرد و به جای این که 670Ti رو برای Midrange Segment و با قیمت کمتر ارائه کنه اسمش رو کرد 680 و قیمتش رو هم نزدیک 7970 قرار داد و در رده ی High End قرارش داد. وگرنه GK110 قرار بود 680 باشه که با این اوصاف احتمالا 780 خواهد شد.

لینک به دیدگاه

nvidia کارت های خوبی می سازه ati هم کارت های مناسب و خوبی داره و روی هم رفته راضی کننده هست اما من ترجیح می دهم از کمپانی خرید کنم که واسه ملیت من احترام قائل باشه و اینطور نژاد پرستانه ما ایرانی هارو از نرم افزاری که وظیفه اش هست در اختیار ما بگذاره محروم نکنه من فکر می کنم اگه همه ایرانی ها این کار را می کردن کمپانی هایی مثل Nvidia ادب می شدن.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خیلی معذرت میخوام و اصلا این کار nvidia رو تایید نمیکنم ولی به نظر من اول باید یه قرون بابت بازی هایی که با همکاری و سرمایه گذاری همین کمپانی هایی مثل nvidia ساخته میشن داده باشیم بعد همچین توقعاتی داشته باشیم.........

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

GTX-6805.jpg

NVIDIA Kepler

با درود

لازم دونستم این تاپیک رو اینجا ایجاد کنم و از حامد جون هم تقاضا دارم هرچی پست و بحث اضافه تو تاپیک اخبار کارتهای گرافیکی شده رو به اینجا منتقل کنن.

خوب برای شروع میریم سراغ GTX 680 و بنچمارکهاش.

http://www.tomshardw...hmark,3161.html

http://www.tomshardw...round,3162.html

لینکهای بالا از سایت معتبر تامزهاردور برداشته شده.اکثر دوستانت هم حدود نتایج این سایت نظراتشون رو اعلام کردند.

ابتدا لینک میذاریم و بعد وارد مسائل تخصصی تر میشیم.البته من کوچکتر از اونی هستم که تخصصی صحبت کنم و از دوستان صاحب نظر کمک میخوام.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

لینکهای بیشتر برای تسهیل در مقایسه از سایر سایتهای معتبر :

- Techpowerup.com

- Anandtech.com

- Hothardware.com

- Legitreviews.com

- Tweaktown.com (with its early we-don't-like Nvidia review)

- Hardwarecanucks.com

- Xbitlabs.com

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همنطور که میدونید روز 22 مارچ سال 2012 میلادی کارت 680 که قرار بود تو دسته کارتهای میانی ارائه بشه رو نمایی شد و با توجه به قدرت بیش از انتظار وهمینطور سیاست شرکت انویدیا به جای سری بالایی(های اند) ارئه شد.

اینجاهم بحث تو فروم همسایه هست که دنبال کردنش خالی از لطف نیست.

بحث وتبادل نظر در فروم همسایه که خیلی بازارش داغ شده و به 50 صفحه نزدیک شده.دوستان مطالب جالبی نوشته و نظرات فوق العاده بحث برانگیز هست.البته هدف ما فقط بحث نیست و مطالب مفید و مثبت باعث بالا رفتن اطلاعات همه و همین طور ارتقای سطح فروم هست.

با تشکر @};-

موفق باشید

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

خیلی معذرت میخوام و اصلا این کار nvidia رو تایید نمیکنم ولی به نظر من اول باید یه قرون بابت بازی هایی که با همکاری و سرمایه گذاری همین کمپانی هایی مثل nvidia ساخته میشن داده باشیم بعد همچین توقعاتی داشته باشیم.........

1. این کمپانی ها زمان سرمایه گذاری حساب اینطور ضرر هارو هم می کنند و باز هم سود سرشاری می برند.

2. مساله امضا نکردن قانون کپی رایت توسط حکومت ایران یه موضوع 2 طرفه هست یعنی آنها هم متقابلا از تولیدات ما حمایتی نمی کنند. مثلا اگر فیلم کتاب یا هر چیز دیگه ای از ایران هم در اون کشورها به صورت غیر مجاز تکثیر شه حمایتی ازش نمی شه.

3.این همه تحریم هایی که به نا حق علیه 70 ملیون نفر ملت اعمال می کنند را شما دارید با شکستن قفل چندتا بازی مقایسه می کنید؟؟!!!!

4. به هر حال در این شرایط خریدن کارت های ati که چیز تلخی نیست ati هم اسپانسر خیلی از بازی ها هست این موضوع چه تناقضی داره با اینکه ما هم متقابلا به nvidia جوابی مثل برخورد خودش بدیم؟؟!!!

من نمی دونم چرا ما ایرانی ها یه کم واسه کشور خودمون (هویت خودمون) ارزش قائل نمی شیم. مسئله این هست که کمپانی ati الان کارتهای خیلی خوبی داره می سازه درسته که در کل nvidia تا حدی بهتر از ati هست اما این تفاوت در حدی نیست که ما چممون را روی این برخوردهای nvidia ببندیم.

لینک به دیدگاه

پستهای مربوط به بحث کارتهای 680 به اینجا منتقل شد . موفق باشید

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

با تشکر از حامد جون آقا اینجا هرچی نظر دارید رو کنید.

لینک به دیدگاه

مطمئنا کارتهای nvidia در کل بهتر از AMD در بازی ها ظاهر میشن. این کارت 680 بسیار قدرتمنده، منتها واقعا در اجرای بازی هایی که در حال حاضر هستن، آنقدر که قدرت کارتهای گرافیک هر دو شرکت بالا هستن که به چشم منِ بازیگر روی مانیتور، در قیاس با هم فرق چندانی ندارن. فقط خوبی این رقابت اینه که باعث میشه قیمت کارت های گرافیک تو این سطح پایینتر بیاد.

من روی هیچ برندی تعصب خاصی ندارم، تا به حال حداقل 4 بار برای خودم کارت گرافیک خریدم؛ دو بار از سری Nvidia و دو بار از ATI/AMD. متاسفانه هر دو کارت Nvidia من خراب شدن و کارشون به گارنتی و نهایتا خرابی کشید. برای همین از لحاظ کیفیت ساخت و عمر قطعات به کارتهای ATI/AMD اعتماد بیشتری دارم با اینکه ممکنه Performance کارتهای Nvidia روی کاغذ کمی - فقط کمی - بیشتر باشه. ;)

موفقیت AMD در بازار بیشتر به خاطر قیمت مناسب ترش بوده تا Performance و حالا که Nvidia این کارت فوق العاده رو به بازار ارائه داده - دستش هم درد نکنه - ما منتظریم قیمت کارتهای گرون قیمت AMD پایینتر بیاد تا بتونیم AMD بخریم. :D

اگه من برم توی مغازه و بخوام بین Radeon HD 7970 و GTX 680 یکی رو انخاب کنم، قبل از اینکه فکر کنم نسبت به هزینه / Performance کدوم یکی بهتره، به این موضوع توجه میکنم که شرکت nvidia با فیلتر کردن سایتش برای ایران نشون داده که کوچکترین اهمیتی به حمایت از خریداران محصولات و طرفداراش در ایران نمیده. :angry:

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من یه چیزی رو مطمئنم و اونم اینه که AMD حتما قیمت کارتهاشو کاهش میده و بازهم از این طریق بازار خودش رو بدست میاره و این سیاست AMD همیشه به نفع مصرف کننده بوده و هست.فراموش نکنید AMD چندماه کارتهای جدید خودشو ارائه کرده و فروش خوبی هم داشته.

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان گل

من خودم nvidia رو ترجیح میدم تا حالا هم از این چیپ داشتم

با توجه به صحبت های دوست

و با توجه به فیلتر کردن سایت برای ایران :angry: که برای کاربرای ایرانی ارزش قائل نیستن

من لزومی نمی بینم که nvidia بخرم , از این به بعد چیپ amd میگیرم

لینک به دیدگاه

با سلام... با توجه به فیلتر کردن سایت برای ایران :angry: که برای کاربرای ایرانی ارزش قائل نیستن

ای ول، دوستان به این میگن عمل گرایی - :Peace Sign:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

ولی چیزی که واضح هست ایرانیها انویدیا رو بیشتر دوست دارن.اینو تست کردم و بیراه نمیگم.بصورت نمونه ای از ده تا مغازه که 6950 و 560 TI داشتند سوال کردم که کدوم رو بخرم و هشت نفر از مغازه دار ها میگفتند انویدیا یه چیز دیگست حتی دلیل و منطق قانع کننده ای نداشتند ولی اینکه اکثر کاربرهای ایرانی حداقل نام انویدیا رو بیشتر میپسندند.به نظر من AMD که پردازنده 4100 رو با کاهش قیمتهای مکرر به 100 دلار رسوند تا بتونه با سری G8X0 اینتل رقابت کنه تو این زمینه هم اینقدر قیمتهاشو پایین میاره که نامردی انویدیا در کارت 680 که کارت مین استریم با قیمت های اند هست رو به خوبی جبران میکنه و بازار رقابت گرمتر میشه و ما مصرف کننده ها به نوایی میرسیم. ;)

لینک به دیدگاه

پستهای مربوط به بحث کارتهای 680 به اینجا منتقل شد . موفق باشید

fبا تشکر از دوستان خوب لایونی باز هم یه حرکتی زدید که آدم لذت ببره از این سایت.

لینک به دیدگاه

با سلام به دوستان گل

من خودم nvidia رو ترجیح میدم تا حالا هم از این چیپ داشتم

با توجه به صحبت های دوست

و با توجه به فیلتر کردن سایت برای ایران :angry: که برای کاربرای ایرانی ارزش قائل نیستن

آقا خیلی می خوامت

خیلی خوشحالم که می بینم برو بچه های هم وطن عزیز این ترز فکر را دارن که اگه کسی با احترام برخورد نکرد ما هم متقابلا باهاش مثل خودش برخورد کنیم رفتار انویدیا با کاربرای ایرانی 100 در 100 نزادپرستانه و غیر انسانی هست و اینجا جایی هست که ماکاربرای ایرانی می تونیم حداقل از چیپهای انویدیا خرید نکنیم و این حرکت می تونه از همینجا شروع بشه.

چطور ما برای یه شرکت ایرانی مثل آوازنگ این همه شاکی می شیم و تصمیم می گیریم که ازش دیگه خرید نکنیم خوب چرا نباید این کار را با انویدیا بکنیم اون هم در جایی که جای گزیین مناسبی مثل ati وجود داره.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...