رفتن به مطلب

بحث و تبادل نظر در مورد نسل جدید کارتهای انویدیا GTX 680 و ...

اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

این همه سایت توسط خود ایران به روی ایرانی ها بسته شده شما به هویت ایرانیت بر نمیخوره!! اونوقت گیر دادی به این که چون انویدیا سایتش رو به روی ایران بسته پس کارت انویدیا نمیخرم؟؟!! یه کم واقع بینی هم بد نیست

لینک به دیدگاه

• ارسال 116
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

• کاربر ویژه

مطمئن باش خیلی طول نمیکشه که AMD هم مثل NVIDIA و LOGITECH و خیلی دیگه از سایتهای برند های معتبر دسترسی کاربرای ایران رو قطع میکنه. یه عده از دوستان انگار خواب تشریف دارن. خیلی نگران نباشید. با این اوضاع قیمتها دیگه خیلی مهم نیست دوست داشته باشیم چه برندی بخریم چون به هر حال نمیتونیم.....

لینک به دیدگاه

این همه سایت توسط خود ایران به روی ایرانی ها بسته شده شما به هویت ایرانیت بر نمیخوره!! اونوقت گیر دادی به این که چون انویدیا سایتش رو به روی ایران بسته پس کارت انویدیا نمیخرم؟؟!! یه کم واقع بینی هم بد نیست

حرف حساب که میگن همینه

من خودم یه 6990 رو با یه 6970 کراس کرده بودم که به تازگی 6990 رو فروختم hd7990 بگیرم بادیدن عمل کرده قویتر680GTX و قیمت پائینتر نسبت به HD7970 از خرید سری ۷۰۰۰ منصرف شدم و برام جالب شده ببینم NVIDIA چی‌ تو استینش برای رویا رویی با HD7970 داره که احتمال داده می‌شه این کارت NVIDIA تک هسته‌ای باشه و با قیمتی کمتر و قدرتی دست کم معادل HD7990 داشته باشه پس الان دیگه به نظر من خرید های اند های سری HD7000 منطقی‌ به نظر نمیرسه

لینک به دیدگاه

نمی دوم داستان از چه قراره ، همه دوستان یه طرفه می بینن.هی می گن فلانی IP ما رو تحریم کرده.

به نظر من کار NVIDIA درست نیست.ولی این بازخوردی از چیزی که ما خواستیم (حالا نه همه).

NVIDIA شرکت معتبر و پر سابقه ای هست و نو آوری های زیادی داره ولی این حرکت آخر که روی کارت 680GTX انجام داده خیلی قابل قبول نیست.درست هست که AMD از دید خودش خوب و از دید NVIDA کمتر از انتظار (اونم مقداری) ظاهر شد و این موقیعت خوبی برای فروش بیشتر هست ولی می تونید یک نگاه به اینتل و AMD بندازید.

اگه یادتون باشه سری بولدزر AMD واقعا از حد تبلیغ پایین تر ظاهر شد (حتی میشه گفت یه مورد خیلی عجیب هم پیش اومد ، تعداد ترانزیستور ها) (هرچند فروش خوبی داشت) و AMD گفت دیگه تو رده سطح بالا تمرکز چندانی نداره واین به معنای واقعی یعنی این که انحصار فعلی اینتل در این حیطه ولی اینتل در ارائه سری IVY bridge (اگه اشتباه نکنم) به قول خودش عمل کرد و قیمت ها رو با تفاوت چند دلار نسبت به نسل قبل به بازار ارائه کرد در صورتی که می تونست قیمت ها رو خیلی تغییر بده.

ولی از این ها گذشته NVIDIA در ایران به خاطر حظور قوی تر در چند سال گذشته بیتشر تو دل مردم جا باز کرده و تنها دلیلیم که به قول مجید جان (اگه اشتباه نکنم) از هر 10 مغازه 8 مغازه NVIDIA پیشنهاد میدن همینه.وگرنه AMD واقعا چندین بار با پایین آوردن قیمت هاش به طور عجیبی NVIDIA رو به طور عجیبی مجبور به عقب نشینی کرد.

ویرایش شده توسط miladna
لینک به دیدگاه

سوال خوبی پرسیدی دوست عزیز.

جواب: چرا برخورد اما الان باید چی کار کنم؟؟!!! برم توخیابون شعار بدم یا خودم را تحریم کنم و از اینترنت استفاده نکنم؟؟

اما در خصوص انویدیا فکر می کنم که این مورد می تونه کار ساز باشه . پس بالاخره یه راه حلی هست واسه این مورد که واسه اون نیست.

بعد از اون اگه اینترنت توسط دولت تبدیل می شه به فیلترنت پس ما هم باید بگیم هرکی هر کاری دوست داشت بکنه و ما هم هیچی نگیم؟؟؟

در واقع سوال شما این معنی را هم می تونه بده.

اینهمه سایتهای خارجی مارو تحریم کردن اون وقت دولت نکنه؟؟؟!!!

آیا این سوال هم درسته؟؟

لینک به دیدگاه

آقا من واقع می بینم، اونی که خودمون به روی خودمون بستیم که خودمون کردیم. به هویتمون کاری نداره. به هر دلیلی که هست، اگه خوشمون نمیاد آخرش گردن خودمونه و باید خودمون هم درستش کنیم.

ولی Nvidia که مشکلات ما رو که نداره؛ دولتش هم با ما دشمنی نداره، ما هم با اونها دشمنی نداریم. با درایورش هم که موشک هوا نمیتونیم بکنیم. حالا تو این شرایط وقتی من میام و یک محصول از اون شرکت رو میخرم حد اقل انتظار اینه که من هم، صرف نظر از ملیّتم مثل بقیه مردم دنیا بتونم از خدماتی که برای همه مردم دنیا ارائه میشه به صورت یکسان استفاده کنم. مثل بقیه. حالا وقتی Nvidia میاد فرق میزاره، اینجاست که آدم همه جاش میسوزه. منم مثل بقیه پول دادم جنس خریدم باید از خدمات هم بدون تبعیض استفاده کنم.

HP رسماً ایران رو تحریم کرده، تمامی محصولاتش به صورت دور زدن وارد ایران میشه، ولی اینقدر معرفت داشتن که هنوز سایتشون بازه و میشه درایور ها رو دانلود کرد. Intel هم همینطور.

کسی اینجا نمیخواد کسی رو مجبور کنه AMD بخره. هر کسی مختاره هر آنچیزی که دوست داره تهیه کنه؛ تنها صحبت سر این بود که این بابایی که محصولاتش رو میخوایم بخریم، ایرانی هارو قاطی بقیه آدمهای دنیا حساب نمیکنه. حالا هرکسی دوست داره ازش خرید کنه.

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همینه دیگه، دیدن تو ایران خرتو خر(بلا نسبت شما :D ) شده هیچ کی به هیچکیه گفتن ما هم یه حرکتی زده باشیم!

دیدی یعده دارن یکیرو میزنن بقیه نگاه میکنن یهو یکی دیگه از راه میاد میزنه همونو، میگن چی شد؟؟ میگه دیدم هر کی به هر کیه منم زدم دیگه!(یچیزی تو این مایه ها)

نقل ما شده!!! :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا وارد بحث های حاشیه ای و 30 یا 30 نشید.

در مورد خانواده کپلر نظری داشتید یا چیز جالبی میدونستید بنویسید تا همه استفاده کنن.

با تشکر

لینک به دیدگاه

ببینید دوستان بحث اصلا سیاسی نیست.

از نظر من این بحث دقیقا عین بحث شرکت آوازنگ و خدماتش هست که برو بچه های گل و فهمیده لایون آمدن و یه کمپین کوچولویی راه انداختن و گفتن آقا این چه وضع خدمات هست همین و بس.

الان حرف من هم همین هست می گم آقا این چه وضع خدمات و برخورد با ملت ایران هست دوستان گل و عزیز اگه ما از برخورد شرکتهای داخلی ناراضی هستیم پس چرا نباید از خارجی ها ناراضی باشیم؟؟!!!!

چرا یه شرکتایی مثل مایکروسافت ،اپل که غولهای آی تی هستن مارو تحریم نکردن بعد یه شرکتی مثل انویدیا این کار را می کنه و باز هم این همه توی ایران فروش داره در حالی که جایگزینی خوب و مناسبی واسش هست؟؟!!!

چرا ما نباید یه فروشنده ای که حقوق مشتریانش را رعایت نمی کنه را تحریم کنیم؟؟!! بحث فقط سر مشتری مداری هست.

بحث اصلا سیاسی نیست.

ویرایش شده توسط Cyrus-the-great
لینک به دیدگاه

آقا .. در مورد خانواده کپلر نظری داشتید یا چیز جالبی میدونستید بنویسید تا همه استفاده کنن.

با تشکر

خانواده کپلر که روی سر من جا دارند. ;)

چیزی که بیشتر من بهش علاقه مندم رقابت GeForce 600M با APU ها در لپتاپ هاست. حالا نمیدونم این حرفم چقدر هنوز به واقعیت نزدیکه ولی کلاٌ هروقت به بازار لپتاپ سر زدم در کل لپتاپ ها با گرافیک AMD گرانتر از لپتاپ ها با کرافیک Nvidia بوده. حالا نمیدونم دلیلش چی هست ولی این احساس رو بهم میداد که گرافیک Nvidia در لپتاپ ضعیفتر از AMD هستش.

با توجه به ورود APU ها با مصرف کم و انتظار بالایی که ازشون هست و ترکیبشون با GPU در لپتاپ (Multiple GPU)، آیا خانواده کپلر Nvidia میتونه در بخش بازار لپتاپ هم پیروز میدان باشه یا نه.

که حالا باید صبر کنم تا کم کم وارد بازار بشن، قیمتها و performance رو بتونیم مقایسه کنیم.

GeForce 600M GPU Family: Putting the "Ultra"

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

خانواده کپلر که روی سر من جا دارند. ;)

چیزی که بیشتر من بهش علاقه مندم رقابت GeForce 600M با APU ها در لپتاپ هاست. حالا نمیدونم این حرفم چقدر هنوز به واقعیت نزدیکه ولی کلاٌ هروقت به بازار لپتاپ سر زدم در کل لپتاپ ها با گرافیک AMD گرانتر از لپتاپ ها با کرافیک Nvidia بوده. حالا نمیدونم دلیلش چی هست ولی این احساس رو بهم میداد که گرافیک Nvidia در لپتاپ ضعیفتر از AMD هستش.

با توجه به ورود APU ها با مصرف کم و انتظار بالایی که ازشون هست و ترکیبشون با GPU در لپتاپ (Multiple GPU)، آیا خانواده کپلر Nvidia میتونه در بخش بازار لپتاپ هم پیروز میدان باشه یا نه.

که حالا باید صبر کنم تا کم کم وارد بازار بشن، قیمتها و performance رو بتونیم مقایسه کنیم.

GeForce 600M GPU Family: Putting the "Ultra"

درسته قبلا برتری با گرافیک های AMD در لبتاپ بود به دلیل مصرف کمتر و خنکی بیشتر در رده گرافیکهای هم قدرت با انویدیا.من خودم وقتی میخواستم به کسی لبتاپ توصیه کنم میگفتم پردازنده های سندی بریج اینتل با گرافیک AMD و اگر مدل ارزونتری رو میخواستن ترجیح میدادم فقط از گرافیک HD موجود در پردازنده استفاده کنه و گرافیک دومی مثل 525m از انویدیا کنار اون قرار نگیره.

البته با این پیشرفت چشمگیری که Nvidia داشته رقابت بیشتر بین این دو شرکت بالا میگیره و باید منتظر روزهای خوب بود ;)

در نظر بگیرید پردازنده های Ivy bridge در کنار کپلر ها و بازی هیت من چه شود.... :D

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

مقایسه ی آواژنگ با انویدیا مثل مقایسه ی ایران خودرو با جنرال موتورز یا تویوتاس :lol:

ما میتونیم آواژنگ رو تحریم کنیم و نتیجه هم بگیریم چون غیر از ایران بازاری نداره ولی فکر میکنید مثلا اگر ما انویدیا رو تحریم کنیم ( به فرض که کل ایران یه دونه هم کارت انویدیا نخره ) بیشتر از 1 درصد توی فروشش تاثیر میگذاره؟؟ به خاطر اینه که میگم واقع بین نیستید دوست عزیز. تازه کدوم جایگزین ؟؟ همین الان کارتی مثل 7970 که 550 دلار قیمتشه اینجا 1 میلیون و 850 هزار تومن داره فروخته میشه!! حالا فکر کن اگر انویدیا که تنها رغیبش هست رو هم حذف کنیم قیمتش چند میشه!!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

با درود،

خبر تو وب پخش شده یک اوورکلاکر کارتهای EVGA به اسم Kingpin تونسته با نیتروژن مایع فرکانس EVGA GTX 680 رو تا مرز 2GHz ببره. :clapping: :clapping: :clapping: :clapping: :clapping:

p15731.jpg

سیستمش:

Intel Sandy Bridge-E Core i7-3930k OC to 5605MHz - an EVGA GTX 680, 16GB of RAM

منبع: MaximumPc

عجب کارتیه :)

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=608&st=1810

درود

اخبار رو که دیدید که AMD قیمت کارتهای های اند خودش رو کاهش داده برای رقابت.اینم در نظر بگیرید تو این مدت چقدر AMD از کارتهای سری 7000 خودش فروخته تا کپلر ها رو نمایی بشن.(اینو در حالی میگم که سری 7000 پاشون به ایران هم باز شده)حدسهای زده میشد که AMD همچین کاری میکنه.

باور کنید بازم جا داره این کاهش قیمت.AMD کالایی داشته که 2تا 3 بار قیمتش رو دارپ داده.به نظر من(حدس) 7970 تا 400 دلار و 7950 رو تا نزدیکی های 300 دلار کاهش قیمت میده.

ویرایش شده توسط HeX
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

asus GTX 680

رو از نزدیک ملاقات کردم حتی روی سیستم تست بستمش اما وقت نشد تستش کنم :دی اما خیلی کوچولوئه باورم نمیشه 7970 رو زد کنار با این هیکلش :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بله اندازه این کارت برای کارت mid range هست و انویدیا وقتی دید اینقدر قدرتمند ظاهر شده گفت بذار فعلا جای های اندها بفروشه.ظاهرا خود انویدیا هم فکر نمیکرد اینقدر قدرتمند باشه این خانواده.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

همین میدرنج که 7970 رو زد زمین :دی

دیگه انویدیا زحمت نکشه واسه های اند :دی

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرجام جان کجا ملاقاتش کردی؟؟ قیمتشم داری؟ یه وقت ملاقاتم برای ما میگرفتی.... :D

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

فردا به احتمال %99 ۳ تا 680gtx بدستم میرسه اکبند میزارم برا فروش شایدم 3 way sli کردیم حالشو بردییم

خریدار خوب باشه فروشنده‌ام

توجه داشته باشید این کارتا دونه‌ای ۸۵۰ دلار برام آب خورده تو خود آمریکا هم برا فروش ندران فقط بازار آزاد موجوده فعلا

ویرایش شده توسط VAHID7442
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فرجام جان کجا ملاقاتش کردی؟؟ قیمتشم داری؟ یه وقت ملاقاتم برای ما میگرفتی.... :D

در دفتر نشریه سخت افزار

اینقدر Z77 تست گرفتیم که وقت نشد بریم سراغ 680 :دی

والا قیمت رو هنوز نگفتن

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

فردا به احتمال %99 ۳ تا 680gtx بدستم میرسه اکبند میزارم برا فروش شایدم 3 way sli کردیم حالشو بردییم

خریدار خوب باشه فروشنده‌ام

توجه داشته باشید این کارتا دونه‌ای ۸۵۰ دلار برام آب خورده تو خود آمریکا هم برا فروش ندران فقط بازار آزاد موجوده فعلا

حتما میخوای دونه ای 2.5 میلیون بفروشی نه ؟؟؟ Oh%20Go%20On.gif سه تاش میشه 7.5 میلیون. پول یه پراید. خوبه دیگه... rolling%20on%20the%20floor.gif

لینک به دیدگاه

کارتا رسید ۲ 680GTX رو SLI کردم 18506 گرافیک اسکور داد

اینم لینکی‌ که 3dmark بهم داد

http://3dmark.com/3dm11/3231412

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کارتا رسید ۲ 680GTX رو SLI کردم 18506 گرافیک اسکور داد

اینم لینکی‌ که 3dmark بهم داد

http://3dmark.com/3dm11/3231412

قیمت فروش رو نگفتی مهندس. راستی Extreme چه امتیازی میگیرن ؟ حیف که این مین بورد از 3Way SLI پشتیبانی نمیکنه

ویرایش شده توسط Bahman
لینک به دیدگاه

قیمت فروش رو نگفتی مهندس. راستی Extreme چه امتیازی میگیرن ؟ حیف که این مین بورد از 3Way SLI پشتیبانی نمیکنه

این هم Extreme عزیز قیمت هم نمیدونم هرچی‌ بیشتر بهتر این بنچ هارم برای تست کارتها گرفتم خدارو شکر ۳ تاش ok هست

http://3dmark.com/3dm11/3231835

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...