رفتن به مطلب

روشن نشدن کامپیوتر

ha3an
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام
یک؟ داشتم
سیستم کامپیوترم یک مشکل داره تا الان 4 جا بردم ولی هرکی یچیزی میگه آخرم دورست نکردن
یکی میگه از رمه یکی میگه برای مادربرده دیگری میگه برای پاوره آخر نفهمیدیم مشکل چیه 
سیستم تو تعمیرگاه 4 یا 5 بار راحت خاموش روشن میشه ولی خونه که میارم یک بار که روشن میکنم بعد انجام دادن کارم خاموش میکنم دیگه روشن نمیشه
بعضی وقتا کیسم رو میخوام روشن کنم در حد یک ثانیه فنهاش روشن میشه بعد خاموش میشه
کل چراغ های مادر برد روشنه برق بهش رسیده  ولی نمیدونم این مشکل چیه لطفاً راهنمای کنید 

پاورم بایک سیم تست کردم روشن میشد 

لینک به دیدگاه

شاید به مشکل شما ارتباط نداشته باشه ولی امروز در کامپیوترم یه مشکل دیدم که تا حالا ندیده بودم گفتم بگم شاید بدرد بخوره.

امروز یه کابل شارژ به usb وصل کردم، دیگه سیستم روشن نمی‌شد!!  فنها یک ثانیه کار میکردند و بعدش خاموش.

----------

البته مشابه مشکل شما رو در یک سیستم قدیمی دیده بودم،، مشکل اون سیستم قدیمی اینطور حل میشد :

• جدا کردن کابل پاور از پریز برق به مدت ۱ دقیقه
  • "بعضی اوقات" در آوردن رم و جا زدن مجدد
لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

شاید به مشکل شما ارتباط نداشته باشه ولی امروز در کامپیوترم یه مشکل دیدم که تا حالا ندیده بودم گفتم بگم شاید بدرد بخوره.

امروز یه کابل شارژ به usb وصل کردم، دیگه سیستم روشن نمی‌شد!!  فنها یک ثانیه کار میکردند و بعدش خاموش.

----------

البته مشابه مشکل شما رو در یک سیستم قدیمی دیده بودم،، مشکل اون سیستم قدیمی اینطور حل میشد :

• جدا کردن کابل پاور از پریز برق به مدت ۱ دقیقه
  • "بعضی اوقات" در آوردن رم و جا زدن مجدد
در 10 ساعت قبل، aVaOMi گفته است :

رم هارو دوباره جا زدم بازم نشد کابل‌های پاور رو دوباره زدم نشد کل قطعات سیستم رو دوباره وصل کردم سیستم روشن میشه ۴ تا صدا میده ولی تصویری نمیاد دوتا ویدئو گرفتم لطفاً ببینید 

http://yekupload.ir/22cb19f613272702/InShot_۲۰۲۰۰۶۲۵_۱۳۲۶۴۱۵۵۷.mp4

http://yekupload.ir/a846f591389df6a7/InShot_۲۰۲۰۰۶۲۵_۱۳۲۳۲۶۵۶۹.mp4

لینک به دیدگاه

یک بوق بلند، سه بوق کوتاه ...

مدل دقیق مادربورد رو میفرمائید؟

اگه کاتالوگش رو دارید، یه جست و جو بکنید و ببینید که یک بوق بلند و سه بوق کوتاه، ارور چیه

لینک به دیدگاه

سیستم را فقط با ۱ عدد رم روشن کنید.

۱عدد رم را در اسلاتهای مختلف امتحان کنید،، بعدش ۱عدد رم دیگر را به همین ترتیب امتحان کنید.

------

AMI BIOS
در این نوع بایوس یک یا دو یا سه بوق کوتا بیانگر اشکالات متفاوت حافظه اصلی است و یک بوق بلند به همراه۳بوق کوتاه بیانگر توقف آزمایش حافظه به علت وجود خطا در آن است. 

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، aVaOMi گفته است :

سیستم را فقط با ۱ عدد رم روشن کنید.

۱عدد رم را در اسلاتهای مختلف امتحان کنید،، بعدش ۱عدد رم دیگر را به همین ترتیب امتحان کنید.

------

AMI BIOS
در این نوع بایوس یک یا دو یا سه بوق کوتا بیانگر اشکالات متفاوت حافظه اصلی است و یک بوق بلند به همراه۳بوق کوتاه بیانگر توقف آزمایش حافظه به علت وجود خطا در آن است. 

طبق گفته کاتالوگ مادربورد ایشون (rampage ii gene) این سری بوق (یک بوق بلند و 3 بوق کوتاه) مربوط به عدم تشخیص کارت گرافیکه

137716896_Annotation2020-06-25145256.thumb.png.c88a796a6349b0d083b6c965d1900adf.png

باید روی کارت گرافیک مانور بدید عزیز. میتونید با گرافیک دیگه تست کنید؟ یا اینکه گرافیک رو روی سیستم دیگه تست کنید؟

متاسفانه 950 گرافیک داخلی نداره و سیستم شما بدون گرافیک اصلا تصویر نمیده.

میتونید اسلات گرافیک رو هم تغییر بدید ببینید چطور میشه ...

دو حالت داره:

1- مشکل از گرافیکه

2- مشکل از مادربورده

که در تستهایی که عرض کردم، مشخص میشه مشکل از کدومه ...

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...