رفتن به مطلب

سوختن هارد لب تاپ؟

kameran
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

یک لب تاپ acer قدیمی دارم که حدود دو ماه پیش فکر میکنم هاردش سوخت که احتمالا بخاطر گرمای زیاد باشه.چند روزی سرعتش خیلی کم شده بود و فریز میکرد و با ریستارت هم تقریبا درست نمیشد حدس زدم هارد مشکل پیدا کرده خواستم اطلاعات رو جا به جا کنم اما قبل اینکه وقت کنم اینکارو کنم اول سیستم رفت روی بلو اسکرین و بعد ریستارت disk error داد و بعدش هم روی صفحه لوگو ویندوز(همون صفحه ویندوز 7 قبل لوگین اسکرین) هنگ میکرد.الان وضعیت فعلیش اینطوریه که روی صفحه لوگین ویندوز هنگ میکنه اما بعد چند دقیقه ریستارت میشه و میشه استارت اپ ریپر کرد اما موقعی که وارد استارت اپ ریپر هم میشم سر لود کردن فایل ها هنگ میکنه.ورود از سیف مود هم امتحان کردم که یکسری فایل هارو لود میکرد فکر کنم تا میرسید به یک فایلی که اسمش classpnp.sys بود هنگ میکرد و نمیتونست دیگه لود کنه(یادم نیست همین فایل بود یا نه)

خب تا اینجای کار من مطمئن بودم هارد مشکل پیدا کرده اما اومدم دوتا نرم افزار مختلف رو ریختم روی usb و بوتیبل کردم تا هارد رو تست و اسکن کنم و مطمئن بشم سوخته یا نه اما جالب اینجاست که هردو نرم افزار دوباره روی لود کردن فایل ها هنگ میکردن! یعنی در کل الان وضعیت طوری هست که روی لود کردن فایل ها چه از روی هارد چه روی usb مشکل داره.

من به سخت افزار وارد نیستم اما فک کنم خرابی هارد مشکلی در لود شدن فایل ها از usb ایجاد نمیکنه درسته؟این مشکل باعث شد که شک کنم که شاید از هارد نباشه.

تو این مدت خواستم لب تاپ رو ببرم بیرون اما بخاطر وضعیت کرونا و نداشتن وسیله نقلیه شخصی و دور بودن راه متاسفانه نتونستم و هارد دیگه ای هم ندارم که باهاش ازمایش کنم الان یدفعه به ذهنم رسید بیام داخل لیون بپرسم.

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، kameran گفته است :

یک لب تاپ acer قدیمی دارم که حدود دو ماه پیش فکر میکنم هاردش سوخت که احتمالا بخاطر گرمای زیاد باشه.چند روزی سرعتش خیلی کم شده بود و فریز میکرد و با ریستارت هم تقریبا درست نمیشد حدس زدم هارد مشکل پیدا کرده خواستم اطلاعات رو جا به جا کنم اما قبل اینکه وقت کنم اینکارو کنم اول سیستم رفت روی بلو اسکرین و بعد ریستارت disk error داد و بعدش هم روی صفحه لوگو ویندوز(همون صفحه ویندوز 7 قبل لوگین اسکرین) هنگ میکرد.الان وضعیت فعلیش اینطوریه که روی صفحه لوگین ویندوز هنگ میکنه اما بعد چند دقیقه ریستارت میشه و میشه استارت اپ ریپر کرد اما موقعی که وارد استارت اپ ریپر هم میشم سر لود کردن فایل ها هنگ میکنه.ورود از سیف مود هم امتحان کردم که یکسری فایل هارو لود میکرد فکر کنم تا میرسید به یک فایلی که اسمش classpnp.sys بود هنگ میکرد و نمیتونست دیگه لود کنه(یادم نیست همین فایل بود یا نه)

خب تا اینجای کار من مطمئن بودم هارد مشکل پیدا کرده اما اومدم دوتا نرم افزار مختلف رو ریختم روی usb و بوتیبل کردم تا هارد رو تست و اسکن کنم و مطمئن بشم سوخته یا نه اما جالب اینجاست که هردو نرم افزار دوباره روی لود کردن فایل ها هنگ میکردن! یعنی در کل الان وضعیت طوری هست که روی لود کردن فایل ها چه از روی هارد چه روی usb مشکل داره.

من به سخت افزار وارد نیستم اما فک کنم خرابی هارد مشکلی در لود شدن فایل ها از usb ایجاد نمیکنه درسته؟این مشکل باعث شد که شک کنم که شاید از هارد نباشه.

تو این مدت خواستم لب تاپ رو ببرم بیرون اما بخاطر وضعیت کرونا و نداشتن وسیله نقلیه شخصی و دور بودن راه متاسفانه نتونستم و هارد دیگه ای هم ندارم که باهاش ازمایش کنم الان یدفعه به ذهنم رسید بیام داخل لیون بپرسم.

به احتمال زیاد از هاردتون باشه یا ممکنه بد سکتور گرفته باشه 

اگه از هارداون بود بجاش اس اس دی بگیرید

لینک به دیدگاه

اینکه نمیشه از usb نرم افزار یا ویندوز لایو لود کرد به خرابی هارد ربط داره؟یعنی در واقع اگر هارد خراب باشه از usb هم نمیشه چیزی لود کرد؟

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، kameran گفته است :

کسی راهنمایی نمیکنه؟

هاردتون خراب شده

هاردتون رو در بیارید و توی کامپیوتر دیگری تست کنید که چطوره 

ویرایش شده توسط mohammad osmani
لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، mohammad osmani گفته است :

هاردتون خراب شده

هاردتون رو در بیارید و توی کامپیوتر دیگری تست کنید که چطوره 

گفتم که دوست عزیز امکانش نیست الان مخصوصا اینکه لب تاپ هست.سئوالی که من الان دارم بوت نشدن فلش و گیر کردن داخل بوت به خرابی هارد ربط داره؟میخوام از این جهت مطمئن بشم که هارد سفارش بدم چون با این وضعیت کرونا نمیشه جایی رفت.الان هارد یک کامپیوتر خراب بشه از داخل فلش هم نمیشه نرم افزار بوت کرد؟سئوال من دقیقا اینه چون الان این مشکل رو دارم

لینک به دیدگاه

شما تا اسکرین شات از تب‌های نرم‌افزار HD TUNE و تست با اون و همچنین اسکرین شات از Hard Disk Sentinel نذارین، ما هیچ توضیح مشخصی نمی‌تونیم بدیم...

اگر با اون لپ‌تاپ نمیشه بذارین رو سیستم دیگه یا لپ‌تاپ دیگه تست کنین

لینک به دیدگاه

دوست عزیز اگر میتونستم به اون قسمت برسم که اینکارو میکردم همونطور که گفتم اصلا وارد ویندوز نمیشه شد چون گیر میکنه و از نرم افزار بوتیبل هم نمیتونم استفاده کنم چون روی لودینگ فایل ها فریز میکنه و الان هم امکان تست با یک لب تاپ دیگه رو ندارم

خود من تقریبا مطمئن هستم مشکل از هارده اما نرم افزار هارو از داخل فلش هم نمیشه بوت کرد و همون واکنش رو نشون میده که هارد به ویندوز نشون میده الان سئوال من اینه اگر نشه از روی usb بعد بوت کردن وارد محیط نرم افزار شد ممکنه مشکل از ram یا چیز دیگه ای باشه یا نه

حالا کسی تا حالا با مشکل فریز شدن بعد بوت از usb برنخورده؟

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، kameran گفته است :

سئوال من اینه اگر نشه از روی usb بعد بوت کردن وارد محیط نرم افزار شد ممکنه مشکل از ram یا چیز دیگه ای باشه یا نه

شما هارد رو از لپ‌تاپ خارج کن

بعد ببین فریز میشه یا نه

خرابی رم، ضربه، مشکل تنظیمات Bios، دمای بالا و خیلی چیزای دیگه محتمله

اما دستکاری یا تنظیم نبودن Bios بیشتر از همه باعث این کار میشه، مثلاً حالت AHCI, MBR ساتا یا استورج.

لینک به دیدگاه

ممنونم راه حل خوبی بود برای من تست میکنم حتما فقط در اوردن هارد مشکلی ایجاد نمیکنه برای سیستم؟

فک نمیکنم اما از بایوس باشه چون تنظیماتش رو دست نزدم  و یک دور هم چکش کردم احتمالا همون هارد هست یا رم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...