رفتن به مطلب

یک صدای تیک هارد

sepehr2003
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان بنده یه هارد قدیمی سیگیت مدل st3500418as دارم و یه مشکل عجیب! داره این مشکل حتی چند سال قبل هم بوده ولی به ندرت و حتی سریع رفع میشده ولی جدیدن دیگه ویندوز بالا نمیاد 

قبلا(خیلی قبلا) مثلا موقعی که تو ویندوز یا یه برنامه یا بازی بودم هارد یه صدای تیک میداد(نه تیک تیک بدسکتور) و هنگ میکرد و بعد 2 ثانیه درست میشد و به مرور تعدادش بیشتر شد ولی توجه زیادی نکردم امروز مثلا ساعتای 7 نیم صبح یه بازی ریختم و شروع کردم به بازی تا مثلا ساعتای یه ربع به ده بعد خاموش کردمو ساعتای 11 روشن کردم به سرم زد cpu رو اور کنم(قبلا تصمیم داشتم ولی تا حالا حوصله نداشتم) بعد از تنظیم بایوس سیو که زدم تو لودینگ ویندوز هارد صدای تیک داد و درست نشد و ویندوز10 ارور system bad config info دادو ری استارت شد و تعمیر خودکار ویندوز 10 فعال شد ولی گفت نمیتونه درستش کنه گفتم شاید بد اورکلاک کردم رفتم کلا دیفالتش کردم سیو زدم ولی بازم همون اتفاق افتاد و ری استارت شد بعد رفتم تو قسمت advanced option و troubleshoot و زیاد یادم نیس ولی آخرش رفتم جای ابزار های ویندوز 10 و دوتاشو (sfc scan و erro scan) رو زدم هردو رو زد نمیتونه اجرا کنه خلاصه چند بار ری استارت کردمو تکرار اتفاقات قبل ولی بعد از چند بار رفتم تو بایوس کنترلر ساتا رو از ahci به ide تغییردادم (یه زمانی که ide بود یه جا خوندم میشه بدون نصب دوباره ویندوز به ahci تغییرش داد با تغییر رجستری ویندوز منم همه کارارو انجام دادمو خیلی خوب کار میکرد ولی نمیدونم این عادیه یا نه تو ویندوز مثل وقتی فلش وصل میکنم گزینه eject آورده بود برای هارد ولی من بهش کاری نداشتم خلاصه یه ماه رو همین حالت کار میکرده) بعد که ویندوز ارور داد ارورش عوض شد و نوشتinaccessible boot device ترسیدمو دوباره گذاشتمش رو ahci ولی از اون به بعد همون ارورو میده و درضمن از وقتی اون ارورو میده دیگه هارد صدای تیک نمیده

انصافا فک کنم در کل تاریخ دنیا این اتفاق اولین باره میفته!؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، sepehr2003 گفته است :

سلام دوستان بنده یه هارد قدیمی سیگیت مدل st3500418as دارم و یه مشکل عجیب! داره این مشکل حتی چند سال قبل هم بوده ولی به ندرت و حتی سریع رفع میشده ولی جدیدن دیگه ویندوز بالا نمیاد 

قبلا(خیلی قبلا) مثلا موقعی که تو ویندوز یا یه برنامه یا بازی بودم هارد یه صدای تیک میداد(نه تیک تیک بدسکتور) و هنگ میکرد و بعد 2 ثانیه درست میشد و به مرور تعدادش بیشتر شد ولی توجه زیادی نکردم امروز مثلا ساعتای 7 نیم صبح یه بازی ریختم و شروع کردم به بازی تا مثلا ساعتای یه ربع به ده بعد خاموش کردمو ساعتای 11 روشن کردم به سرم زد cpu رو اور کنم(قبلا تصمیم داشتم ولی تا حالا حوصله نداشتم) بعد از تنظیم بایوس سیو که زدم تو لودینگ ویندوز هارد صدای تیک داد و درست نشد و ویندوز10 ارور system bad config info دادو ری استارت شد و تعمیر خودکار ویندوز 10 فعال شد ولی گفت نمیتونه درستش کنه گفتم شاید بد اورکلاک کردم رفتم کلا دیفالتش کردم سیو زدم ولی بازم همون اتفاق افتاد و ری استارت شد بعد رفتم تو قسمت advanced option و troubleshoot و زیاد یادم نیس ولی آخرش رفتم جای ابزار های ویندوز 10 و دوتاشو (sfc scan و erro scan) رو زدم هردو رو زد نمیتونه اجرا کنه خلاصه چند بار ری استارت کردمو تکرار اتفاقات قبل ولی بعد از چند بار رفتم تو بایوس کنترلر ساتا رو از ahci به ide تغییردادم (یه زمانی که ide بود یه جا خوندم میشه بدون نصب دوباره ویندوز به ahci تغییرش داد با تغییر رجستری ویندوز منم همه کارارو انجام دادمو خیلی خوب کار میکرد ولی نمیدونم این عادیه یا نه تو ویندوز مثل وقتی فلش وصل میکنم گزینه eject آورده بود برای هارد ولی من بهش کاری نداشتم خلاصه یه ماه رو همین حالت کار میکرده) بعد که ویندوز ارور داد ارورش عوض شد و نوشتinaccessible boot device ترسیدمو دوباره گذاشتمش رو ahci ولی از اون به بعد همون ارورو میده و درضمن از وقتی اون ارورو میده دیگه هارد صدای تیک نمیده

اساتید لطفا یه نظری بدید همینجوری رد نکنین حداقل بگین چاره چیه؟ هارد خرابه؟ مشکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟ یه چیزی بنویسید!😕

لینک به دیدگاه

جناب این چیزایی که شما میگید بیشتر میگه هارد بدسکور داره یاحداقل پرفورمنسش خیلی اومده پایین 

فعلا یه تست با hdd tune بگیر بزار اینجا 

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

جناب این چیزایی که شما میگید بیشتر میگه هارد بدسکور داره یاحداقل پرفورمنسش خیلی اومده پایین 

فعلا یه تست با hdd tune بگیر بزار اینجا 

عرض کردم اون ارورو میده و ویندوز بالا نمیاد!!

و دیگه صداهم نمیده!

ویرایش شده توسط sepehr2003
لینک به دیدگاه

براساس قدیمی بودن هارد بهتر هست هرچه سریع تر فکر یه هارد دیگه باشی 

بعدم برو بررسی کن .که چه شه 

یا ببرم تعمیرات کامپیوتری 

چون الان ما که هیچی نمیبینیم 

حداقل یه عکس از صفحه مانیتور بگیر که آدم چیزی دستگیرش بشه

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، sepehr2003 گفته است :

الفاتحه و مع الصلوات.

با این نرم افزار هارد رو یه برسی کنید Hard Disk Sentinel

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

الفاتحه و مع الصلوات.

با این نرم افزار هارد رو یه برسی کنید Hard Disk Sentinel

اقا چرا همه اینجوری هستین میگم کلا روشن نمیشه همش ارور inaccessible boot device رو میده و ری استارت و automatic repair و الی آخر وبه هیچ عنوان درست بوت نمیشه و دیگه اون یدونه صدای تیک رو نمیدهد

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، sepehr2003 گفته است :

اقا چرا همه اینجوری هستین میگم کلا روشن نمیشه همش ارور inaccessible boot device رو میده و ری استارت و automatic repair و الی آخر وبه هیچ عنوان درست بوت نمیشه و دیگه اون یدونه صدای تیک رو نمیدهد

وقتی سیستم میگه  inaccessible boot device       (دستگاه بوت غیر قابل دسترس) ......یعنی حرف دوست عزیز که میگه:  الفاتحه و مع الصلوات.

بوت نشدن وقتی سالم بوده و اینطوری شده یعنی تموم کرده هارد

(حالا شایدم درست بوت نشده ....بشه با فرمت درست رو یه سیستم دیگه موقت مشکلش حل بشه ولی به فکر یه هارد باش )

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، sepehr2003 گفته است :

دوست عزیز ببخشید اگر با شوخی بیجا ناراحتت کردم.اگر ویندوز شما لود نمیشه باید از طریق بوت چک بشه.البته اگر بتونی بوت کنی.چون که بعضی مواقع در زمان خرابی هارد شما نمیتونی از طریق بوت هم چک کنی.بهترین کار اینه که هارد رو پیش یه تعمیرات کامپیوتر ببری تا چک کنه.ای کاش قبل از اینکه هارد کلا خراب بشه با نرم افزارهای مانیتورینگ هارد رفتار اون رو زیر نظر میگرفتید تا کا به اینجا نکشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...