رفتن به مطلب

مشاوره برای انتخاب میکروفون

Recommended Posts

سلام خدمت دوستان گرامی

من قصد دارم یک سری تدریس آنلاین ضبط کنم و برام فقط مهمه صدام با کیفیت مناسب و کافی به کاربر برسه

میکروفونی که الان دارمو ۲۰ تومن خریدم یه زمان و صدامو بم و غیرواقعی می‌کنه و کلا نویز پس زمینه داره تا حدی

و خب نداشتن نویز برای کسی که می‌خواد یک ساعا یه فیلمو ببینه خیلی نکته مهمیه

دوستانی که تجربه دلرن ممکنه راهنمایی کنن؟

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، surena گفته است :

بودجه هم بگید.

نهایتا تا ۱.۵، ۲ 

لینک به دیدگاه

سلام

با این بودجه ای که شما دارید، تو کلاس تجهیزات استودیویی میتونید خرید کنید

آیا تجهیزات کلاس استودیویی برای کار شما اوورکیل هست یا خیر، سطح کار چقدر بالاست؟

میخوام عرض کنم که دوتا مسئله خیلی اهمیت داره، به غیر خود میکروفون:

1- کارت صدا

2- تنظیم کارت صدا

که من توی پروفایل شما سیستمتون رو دیدم، بردتون همه چی تمومه و فاکتور مهم اول، برقراره. میمونه دومی ... در استفاده شخصی خودم، نرم افزار realtek hd audio manager و چیپ alc892 خیلی خوب عمل میکنن در اصلاح نویز پس زمینه و فیلتر کردن صداهای خود سیستم از روی میکروفون (من راحت هنگام چت موزیک گوش میدم و صدا هم برنمیگرده) ... اینکه شما یه کم با تنظیمات کارت صدا بازی بکنید، احتمالا بتونید از همون میکروفون صدای بهتری بگیرید

حالا اگه تصمیم به خرید میکروفون گرفتید، احتمالا تجهیزات رده پائینتری هم مثل هندزفری و هدست موبایل هم میتونن کارتون رو راه بندازن (میبینیم که خلق الله خیلی راحت plug-in میکنن توی combo 3.5mm jack لپ تاپ هاشون و چت میکنن با ما و اصلا افت کیفیت هم نداره). یه تبدیل 2 به 1 جک 3.5 جور کنید، تک فیش هندزفری میشه دوتا فیش برای input و output، موجود کار راه اندازی هم هست انصافا

اگه کنترلر ایکس باکس سری جدید (که جک 3.5 دارن) دارید، فقط همون کنترلر رو وصل کنید به سیستم و هدست رو بزنید بهش و input device رکوردر رو xbox controller تعریف کنید و راحت استفاده کنید

*.* ترجیحا از جک های جلوی کیس استفاده نکنید و میکروفون رو، بزنید به پشت کیس، تجربه و مقایسه کردم که عرض میکنم *.*

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام

با این بودجه ای که شما دارید، تو کلاس تجهیزات استودیویی میتونید خرید کنید

آیا تجهیزات کلاس استودیویی برای کار شما اوورکیل هست یا خیر، سطح کار چقدر بالاست؟

میخوام عرض کنم که دوتا مسئله خیلی اهمیت داره، به غیر خود میکروفون:

1- کارت صدا

2- تنظیم کارت صدا

که من توی پروفایل شما سیستمتون رو دیدم، بردتون همه چی تمومه و فاکتور مهم اول، برقراره. میمونه دومی ... در استفاده شخصی خودم، نرم افزار realtek hd audio manager و چیپ alc892 خیلی خوب عمل میکنن در اصلاح نویز پس زمینه و فیلتر کردن صداهای خود سیستم از روی میکروفون (من راحت هنگام چت موزیک گوش میدم و صدا هم برنمیگرده) ... اینکه شما یه کم با تنظیمات کارت صدا بازی بکنید، احتمالا بتونید از همون میکروفون صدای بهتری بگیرید

حالا اگه تصمیم به خرید میکروفون گرفتید، احتمالا تجهیزات رده پائینتری هم مثل هندزفری و هدست موبایل هم میتونن کارتون رو راه بندازن (میبینیم که خلق الله خیلی راحت plug-in میکنن توی combo 3.5mm jack لپ تاپ هاشون و چت میکنن با ما و اصلا افت کیفیت هم نداره). یه تبدیل 2 به 1 جک 3.5 جور کنید، تک فیش هندزفری میشه دوتا فیش برای input و output، موجود کار راه اندازی هم هست انصافا

اگه کنترلر ایکس باکس سری جدید (که جک 3.5 دارن) دارید، فقط همون کنترلر رو وصل کنید به سیستم و هدست رو بزنید بهش و input device رکوردر رو xbox controller تعریف کنید و راحت استفاده کنید

*.* ترجیحا از جک های جلوی کیس استفاده نکنید و میکروفون رو، بزنید به پشت کیس، تجربه و مقایسه کردم که عرض میکنم *.*

البته ابن بودجه که گفتم در صورتی بود که مجبور شم. چون می‌خوام به زودی ضبط رو شروع کنم

با این تفاسیر صددرصد اورکیل هست. چون یجورایی همینکه نویز نداشته باشه ۹۰٪ نیاز منه‌.

ممنون برای راهنمایی

با تنظیمات ور می‌رم ببینم بهتر می‌شه یا نه

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

سلام

چون که قراره ضبط بکنید پیشنهاد میکنم فقط به میکروفون بسنده نکنید و خودتون هم صداتون رو ویرایش بکنید.

نرم افزار Adobe Audition خیلی در این زمینه قدرتمنده.

داخل یوتیوب سرچ  کنید آموزشش هست. اگر یه ویرایش صدای معمولی بخواید انجام بدید کلا 5 دقیقه بیشتر زمان نمیبره.

یه فیلتر نویز خیلی خوبی هم داره که کلا نویز رو برمیداره. ولی خوب البته هر فیلتر نویزی صدا رو یکم تغییر میده اما با این فیلتر در اون حد تغییری من مشاهده نکردم.

اگر هم برای ویرایش ویدیو از Adobe Premiere استفاده میکنید که خیلی راحت با  Adobe Audition مچ میشه و کارتون رو خیلی راحت تر میکنه.

لینک به دیدگاه

در در 19 تیر 1399 در 10:00، ARMAN - H گفته است :

سلام

چون که قراره ضبط بکنید پیشنهاد میکنم فقط به میکروفون بسنده نکنید و خودتون هم صداتون رو ویرایش بکنید.

نرم افزار Adobe Audition خیلی در این زمینه قدرتمنده.

داخل یوتیوب سرچ  کنید آموزشش هست. اگر یه ویرایش صدای معمولی بخواید انجام بدید کلا 5 دقیقه بیشتر زمان نمیبره.

یه فیلتر نویز خیلی خوبی هم داره که کلا نویز رو برمیداره. ولی خوب البته هر فیلتر نویزی صدا رو یکم تغییر میده اما با این فیلتر در اون حد تغییری من مشاهده نکردم.

اگر هم برای ویرایش ویدیو از Adobe Premiere استفاده میکنید که خیلی راحت با  Adobe Audition مچ میشه و کارتون رو خیلی راحت تر میکنه.

تشکر فراوان 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

دوستان یک سوال دیگه خدمتتون داشتم

قصد خرید میکروفون دارم

بین این دو مدل شک دارم. الیته review همه خوب بود. مسئله اینه که یکیش خروجی usb داره و اون یکی خروجی XLR 

اولا منظور از خروجی xlr چیه؟

دوما اون موردی که usb هست آیا می‌شه با تغییر کابل به جک ۳.۵ وصل شه تا از کارت صدام استفاده کنم؟ یا تداخل خاصی ایجاد می‌شه؟

xlr:

https://www.amazon.ae/Professional-Microphone-Omnidirectional-Bidirectional-Double-layer/dp/B0872TLYF5/ref=mp_s_a_1_205?dchild=1&keywords=microphone&qid=1598015476&s=musical-instruments&sr=1-205

usb:

https://www.amazon.ae/FIFINE-Microphone-Adjustable-Podcasting-Streaming-T669/dp/B07Y1C6GDS/ref=mp_s_a_1_11?dchild=1&keywords=microphone+stand&qid=1598016608&s=musical-instruments&sprefix=microphone+&sr=1-11

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

دوما اون موردی که usb هست آیا می‌شه با تغییر کابل به جک ۳.۵ وصل شه تا از کارت صدام استفاده کنم؟ یا تداخل خاصی ایجاد می‌شه؟

امکانش نیست و اصلا اینکار منطقی هم نیست

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

امکانش نیست و اصلا اینکار منطقی هم نیست

و موردی که زده xlr چی؟ اون له جک متصل می‌شه یا کارت صدای خارجی؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 46 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

و موردی که زده xlr چی؟ اون له جک متصل می‌شه یا کارت صدای خارجی؟

اگر باتری میخورد شانسی داشتید که به جک 3.5 تبدیلش کنید، ولی چون برقشم از XLR میگیره؛ خیر شدنی نیست. شاید آداپتورش باشه ولی اگه بخواید هزینه آداپتور کنید، خرید یک اینترفیس ارزون قیمت منطقی تره.

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

اگر باتری میخورد شانسی داشتید که به جک 3.5 تبدیلش کنید، ولی چون برقشم از XLR میگیره؛ خیر شدنی نیست. شاید آداپتورش باشه ولی اگه بخواید هزینه آداپتور کنید، خرید یک اینترفیس ارزون قیمت منطقی تره.

آره با یه کم سر و کله زدن تو اینترنت فهمیدم چی به چیه

برای اینکار باید یه ۲-۱  میلیون اضافی هزینه کرد که اداپتور تهیه بشه که اونوقت دوباره خود میکروفون عقب می‌مونه از لحاظ عملکرد!

گویا کلا همه چی با هم باید یه لول بره بالا برلی اونکار

ممنونم از دوستان گرامی بخاطر راهنمایی‌هاتون

لینک به دیدگاه

اول دنبال کارت صدای خوب باشید داشتیم کارت صدای خوب با میک 50 تومنی انقلاب کرده!

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، Sabertooth گفته است :

اول دنبال کارت صدای خوب باشید داشتیم کارت صدای خوب با میک 50 تومنی انقلاب کرده!

حقیقتش دارم شروع می‌کنم کار رو. همین هم شاید یه کم زیادی باشه. منظورم از لحاظ قیمتی هست

مسئله اینه که کارت صدای آنبورد نسبتا خوب دارم در حال حاضر ولی اینجور که فهمیدم (اگر درست فهمیده باشم) برای استفاده از جک ۳.۵ که شامل کارت صدای آنبورد هست لازمه یه آداپتور هم تهیه بشه، که خود اون آداپتور باز باید مدل خوبی باشه که نویز نندازه و قیمتش می‌ره بالا!

بنابراین در نهایت برای دو میکروفون با قیمت یکسان، هزینه آداپتور رو که اضافه کنیم بیشتر از پورت usb هزینه‌اش می‌شه

که البته هنوز نمی‌دونم، این اختلاف هزینه ارزشش رو داره یا خیر؟

و در درجه اول هنوز نفهمیدم استفاده از کارت صدای مادربورد تا چه حد مهمه؟ یا اصلا به درد بخور هست یا نه!

لینک به دیدگاه

سلام 

میتونی بودجه رو تا 6 میلیون افزایش بدی؟ 

اگه اره  این رو توصیه میکنم هم برای گیم عالیه هم برای کارای دیگه

میکروفون کندانسور کوادکست هایپرایکس | HyperX QuadCast

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Hossein- گفته است :

سلام 

میتونی بودجه رو تا 6 میلیون افزایش بدی؟ 

اگه اره  این رو توصیه میکنم هم برای گیم عالیه هم برای کارای دیگه

میکروفون کندانسور کوادکست هایپرایکس | HyperX QuadCast

برای ساختن ویدئوی آموزشی و همچنین صداگذاری روی ویدئو و ساختن کلیپ هست بیشتر.

این که دادی خیلی چیز خوبیه. ولی اگر بخوام قبل از رسیدن به درآمد قابل توجه انقدر خرج کنم، کار کردنم بی‌معنی می‌شه :دی

لینک به دیدگاه

درسته

ابن میکروفون هم یکی داشت برای یوتوب ازش استفاده میکرد  انصافا صدای با کیفیت و شفافی داشت و اوکی بود خلاصه از برند معروف Rode هم هست

میکروفون شات گانRode VideoMic GO

لینک به دیدگاه

دوستان یه میک ارزان قیمت هم فقط برای استفاده تو اسکایپ و تلگرام اینا معرفی میکنید

لینک به دیدگاه

در 25 دقیقه قبل، Vikings گفته است :

دوستان یه میک ارزان قیمت هم فقط برای استفاده تو اسکایپ و تلگرام اینا معرفی میکنید

هندزفری موبایل :) به همراه یه تبدیل combo 3.5 به 2x stereo 3.5 که بشه وصلش کرد به سیستم.

اگه اسمارت فون دارید، با نرم افزار DroidCam میتونید میکروفون گوشی رو هم به عنوان input معرفی کنید به رکوردر ها

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...