رفتن به مطلب

WD Black 2tb vs Ssd Samsung860 1tb evo

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام به دوستان لیونی 

میخواستم اگر میشه دوستان تجربشونو دررابطه با این موضوع بزارن.....

من چند ویدیویی که نگاه کردم تو یوتیوب اختلاف زمان از وقتی که سیستم استارت میزد تا لوود کامل سیستم با ssd چیزی نزدیک به تقریبا 40 تا 1.50 ثانیه سریع تر بود نسبت به hdd ها ولی تو بازی این مقدار تفاوت تقریبا میرسید به میانگین 12-15 ثانیه 

اما تو یکی از ویدیو ها که نگاه کردم هارد وسترن بلک با ssdکه تفاوتشون رو میزاشت زیر 10 ثانیه بود (البته فقط منظورم مدل های 2.5اینچی ssd هست نه nvm2-m2 ).....

خب اگر فرضا بخواین قیمت این دو هارد (که در عنوان عرض کردم) مقایسه بشه از همه لحاظ ارزش خرید کدوم بیشتره؟...(و اگر همراه هارد وسترن بلک یک ssd120گیگ هم فقط برای محل نصب ویندوز درنظر بگیریم کدوم باز ارزش خرید بیشتری داره؟)

.............

بعد موضوع دیگه ای که ذهنمو مشغول کرده این هست که تفاوت ssdهای 2.5اینچی با nvm.m2 تا چه حد هست؟ 

....

ممنون از دوستانی که راهنمایی خواهند کرد

لینک به دیدگاه

120 گیگ فقط برای ویندوز کمه؟

من دارم استفاده میکنم فقط نصفش پره 

لینک به دیدگاه

در 41 دقیقه قبل، hosin گفته است :

120 گیگ برای ویندوز کمه

@ARMIN

پنج ساله ویندوز 10 روی ssd 120GB دارم استفاده میکنم با حدود 30 تا نرم افزار فقط نصفش پر شده حدود 65گیگ

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

سلام به دوستان لیونی 

میخواستم اگر میشه دوستان تجربشونو دررابطه با این موضوع بزارن.....

من چند ویدیویی که نگاه کردم تو یوتیوب اختلاف زمان از وقتی که سیستم استارت میزد تا لوود کامل سیستم با ssd چیزی نزدیک به تقریبا 40 تا 1.50 ثانیه سریع تر بود نسبت به hdd ها ولی تو بازی این مقدار تفاوت تقریبا میرسید به میانگین 12-15 ثانیه 

اما تو یکی از ویدیو ها که نگاه کردم هارد وسترن بلک با ssdکه تفاوتشون رو میزاشت زیر 10 ثانیه بود (البته فقط منظورم مدل های 2.5اینچی ssd هست نه nvm2-m2 ).....

خب اگر فرضا بخواین قیمت این دو هارد (که در عنوان عرض کردم) مقایسه بشه از همه لحاظ ارزش خرید کدوم بیشتره؟...(و اگر همراه هارد وسترن بلک یک ssd120گیگ هم فقط برای محل نصب ویندوز درنظر بگیریم کدوم باز ارزش خرید بیشتری داره؟)

.............

بعد موضوع دیگه ای که ذهنمو مشغول کرده این هست که تفاوت ssdهای 2.5اینچی با nvm.m2 تا چه حد هست؟ 

....

ممنون از دوستانی که راهنمایی خواهند کرد

برادر یاسین،

ببنید در کامپیوتر سناریو های مختلفی اتفاق میفته که یکیش بحث Start Up Time سیستمه. یعنی صرفا اگر در مورد همین یک سناریو بخوایم صحبت کنیم، اس اس دی SATA از همه سریعتره، و بعدش اس اس دی NVMe و بعدش هارد دیسک. در هر سیستمی سرعت استارت آپ متفاوته اما مثلا من روی یکی از سیستم هام که اس اس دی SATA داره بوت تایمم 7.5 ثانیه است. در سیستم اصلی ام که اس اس دی NVMe داره بوت تایمم 20 ثانیه است. اگر هارد دیسک داشتم احتمالا بوت تایم  نزدیک به اس اس دی NVMe بود.

اما در مورد ارزش خرید که فرمودین، یه بحث دیگه است، ارزش خرید در ایران با خارج از ایران متفاوته، و الان واقعا نمیدونم یا نمیتونم بگم در ایران فعلی اس اس دی ارزش خرید داره یا نه. واقعیتش برمیگرده به خود شخص که تشخیص بده سرعت میخواد یا حجم بیشتر.

در مورد تفاوت سرعت اس اس دی های SATA با NVMe در بهترین حالت روی کاغذ اس اس دی های NVMe تقریبا 6 برابر سریعتر از اس اس دی های SATA هستند. اما در تجربه کاربری آنچنان تفاوتی بین SATA با NVMe نیست و اختلاف قدرتشون در کاربری عادی محسوس نیست اما در بحث رندرینگ و کارهای سنگین محسوسه.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

برادر یاسین،

ببنید در کامپیوتر سناریو های مختلفی اتفاق میفته که یکیش بحث Start Up Time سیستمه. یعنی صرفا اگر در مورد همین یک سناریو بخوایم صحبت کنیم، اس اس دی SATA از همه سریعتره، و بعدش اس اس دی NVMe و بعدش هارد دیسک. در هر سیستمی سرعت استارت آپ متفاوته اما مثلا من روی یکی از سیستم هام که اس اس دی SATA داره بوت تایمم 7.5 ثانیه است. در سیستم اصلی ام که اس اس دی NVMe داره بوت تایمم 20 ثانیه است. اگر هارد دیسک داشتم احتمالا بوت تایم  نزدیک به اس اس دی NVMe بود.

اما در مورد ارزش خرید که فرمودین، یه بحث دیگه است، ارزش خرید در ایران با خارج از ایران متفاوته، و الان واقعا نمیدونم یا نمیتونم بگم در ایران فعلی اس اس دی ارزش خرید داره یا نه. واقعیتش برمیگرده به خود شخص که تشخیص بده سرعت میخواد یا حجم بیشتر.

در مورد تفاوت سرعت اس اس دی های SATA با NVMe در بهترین حالت روی کاغذ اس اس دی های NVMe تقریبا 6 برابر سریعتر از اس اس دی های SATA هستند. اما در تجربه کاربری آنچنان تفاوتی بین SATA با NVMe نیست و اختلاف قدرتشون در کاربری عادی محسوس نیست اما در بحث رندرینگ و کارهای سنگین محسوسه.

سلام

چرا اینطوریه؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mahddi گفته است :

سلام

چرا اینطوریه؟

یک ویدیو لاینس داده برید ببینید. توضیح کامل داده ولی خلاصش اینه که در این همه سال نرم افزار ها با sata سازگاری بیشتری دارن.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mahddi گفته است :

سلام

چرا اینطوریه؟

چون مادربرد برای خواندن فایل های بوت اول سراغ درگاه های SATA میره و اگر اونجا چیزی پیدا نکرد، آخر سر سراغ درگاه های PCIe میره.

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، ARMIN گفته است :

چون مادربرد برای خواندن فایل های بوت اول سراغ درگاه های SATA میره و اگر اونجا چیزی پیدا نکرد، آخر سر سراغ درگاه های PCIe میره.

پس میگین به مادربرد برمیگردی این موضوع ...تو مادربرد های سری جدید هم هنوز همین وضعیته؟(مثلا x570)  ....کلا این یه پرتکل استاندارد هست؟یا قابل تغییره و ...

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

فکر میکنم این اولویت قابل تغییره البته دقیق نمیدونم ولی چیز مهمی هم نیست

جدا از این مگه access time بین این دو چقدره؟ قرار نیست در حد ثانیه باشه اگه قراره در حد ثانیه باشه باید فاتحه ساختار کامپیوتر رو خوند 

باهاتون مخالفم، فرایند بوت سیستم عامل ویندوز در 2حالته( البته از ویندوز 8 به بعد) یکیش حالت لود کامل درایور و... هست 

یکیش هم img کردن کرنل و وضعیت درایور و...روی درایوی که ویندوز نصبه (با هایبرفایل یا ویندوز فست استارت اپ شناخته میشه و حجم به مراتب کمتری نسبت به هایبرنیت میگیره فکر میکنم نهایت 3گیگ بشه کل حجمش) 

البته این فقط در حالت Shutdown کار میکنه ولی وقتی ریستارت میکنید بوت به صورت کامل انجام میشه 

dep-win8-8-techref-comparebootperf(windevprev).thumb.jpg.20311da2fa95fbd5301f3d5efce43ac1.jpg

در حالت اول وقتی با ssd یا هارد بوت کنید قطعا سرعت شما چنگی به دل نمیزنه مخصوصا اگر هارد باشه راحت یه 20 ثانیه باید صبر کنی که قطعا اینو در ویندوز 7 دیدید چون اونجا قابلیت دوم وجود نداشت مجبور بودید به این حالت بوت انجام بدید

اگه حالت دوم فعال باشه سرعت در لحظه بوت شما(از لحظه بعد از پدیدار شدن لوگو بایوس و چکاپ فریمور ) تا صفحه اسکرین ویندوز به 3تا 5 ثانیه کاهش پیدا میکنه (با هارد وسترن بلو شخصا تست انجام دادم البته قبلش یک بار کامل تنظیمات مربوط به هایبرفایل رو ریفرش کردم تا هایبرنیت رو غیرفعال کنم و هایبرفایل فقط فعال بمونه) با ssd این زمان به 1ثانیه کمتر یا به عبارتی به چشمک زدن لوگو ویندوز کاهش پیدا میکنه که معمولا اینجا فرقی بین nvme و ساتا حس نمیشه ولی خوب با هربار خاموش روشن کردن حدود 3گیگ روی ssd نوشته میشه 

میخواید میتونم براتون فیلم از لود os در 2حالت تهیه کنم البته رو هارد ندارمش رو ssd هست

در 8 ساعت قبل، saeed0c گفته است :

یک ویدیو لاینس داده برید ببینید. توضیح کامل داده ولی خلاصش اینه که در این همه سال نرم افزار ها با sata سازگاری بیشتری دارن.

مشکل مرتبط با سازگاری نرم افزار نیست

ساتا فقط یه رابط هست و نحوه ارتباط و غیره در سطح بالا تغیری نمیکنه 

مثل این میمونه بگی بازی کانتر چون قدیمیه با سیم مسی بیشتر سازگاره تا فیبر نوری 🙄🤷‍♂️

در 14 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

ssdهای 2.5اینچی با nvm.m2 تا چه حد هست؟

اصلیت حافظشون و یا جنسشون یکیه فقط میمونه بحث تکنولوژی ها  و بافرینگ و مهم ترین اونها کنترلر که اون سرعت رید و رایت و... رو ایجاد میکنه

ساتا کلا یه رابطه 

pci هم همینطور 

این دو حداکثر ظرفیت نقل و انتقال رو تعیین میکنن و کنترلر هم میزان سرعت رو (با توجه به موارد دیگ) به طور کلی حافظه هایی که از رابط دوم استفاده میکنن بخصوص نسل 3 دارای کنترلر های قدرتمند تری هستن تا بتونن از ظرفیت پهنای باند موجود استفاده کنن 

اینکه چقد بهتره تئوریکاله میشه گفت اگه حافظتون تکنولوژی های مفید و بروز داشته باشه و کنترلر خوبی داشته باشه تا 5،6برابر سریعترن البته در  خوندن و نوشتن ترتیبی نه موارد دیگه تازه این عملکرد پایدار نیست چون کنترلر این حافظه ها خودشون سیپیو دارن و حافظه هم ترانزیستوری هست پس در نتیجه داغ میکنن و سرعت کار میاد پایین مگه اینکه حافظتون از هیت استفاده کنه و کولینگ مقبولی داشته باشه 

بافر هم نقش مثبتی داره برای پایداری سرعت

اما چرا تئوریکال؟ چون در عمل شما با 2تا مسئله رو به رویی یکی مسیر به چیپست یکی هم مسیر مستقیم به سیپیو و داستنهای دیگه که اینجا جاش نیست منم سوادشو کامل ندارم... پس در عمل همه چی به هم تنیده شدست و نمیشه سرعتی که شما رو سیستمت تجربه میکنی با یه حافظه, شخص دیگه با همون حافظه همون سرعت رو تجربه کنه البته در همون محدوده هست ولی خوب تفاوت وجود داره

راجب هارد بلک وسترن هم بگم تفاوتش بیشتر در کیفیت دیسک و هدر و بافرشه ولی سرعتش نهایت همون 200 خورده ای هست و بیشتر طول عمر و نویز ایناش مطرحه

به نظرم ترکیب جفتش خوبه یعنی هارد برای ارشیو دیتا و حافظه بعدی برای نصب برنامه و... 

نیاز به بلک هم نیست با ابی کارت راه میوفته

اگه اینتل نسل 7 به بعد داری میتونی اوپتان هم بخری که یه لایه فیزیکی بین حافظه دیسک و رم ایجاد میکنه سرعتش مقبوله و ریسپانس تایم بسیار بهتری داره نسبت به ssd و اگه یروزی هم سوخت مشکلی برای هاردت پیش نمیاد

لینک به دیدگاه

من الان هم برای ویندوزم و هم برای بازیام از یه SSD یک ترا و مدل WD Black با رابط NVME استفاده میکنم و چند تا نکته هست که بعد از کار باهاش فهمیدم. اول اینکه سرعت بوت ویندوز SSD که رابطش SATA هست با رابط NVME تقریبا برابره. نکته دوم اینه که سرعت لود بازی با SSD با رابط  NVME فقط و فقط ربط به انجینش داره. مثلا لود بعضی جا های Fallout 4 هنوزم 5 دیقه طول میکشه ولی تو اکثر بازیای جدید یا مثلا ویچر، سرعت لود 10 برابر شده. توصیم برای شما خرید یه SSD با رابط NVME و با ظرفیت حد اقل 256 گیگ هست که هم ویندوز و برنامه هاتون و هم یکی دو تا بازی بشه روش بریزید و بعد از تموم کردن، پاک کنید و بازی جدید بریزید. چون لودینگ بازیای جدید و بازیایی که در آینده میان و از اون مهمتر، لود تکسچر ها شدیدن سریع تر میشن و حتی بنا به تجربم مقدار کمی تو فریم بازی ها هم موثره.

لینک به دیدگاه

از لحاظ طول عمر چه طور هست؟ من میدونم طول عمر SSD بستگی به رایت و ریدش داره ولی به طور معمول فرضا کسی که روزی 5-6 ساعت گیم میزنه هارد بخره بهتره و یا SSD؟(وفرض بگیرین که حداقل 5سال میخواد بدون مشکل براش کار کنه)

........

بقیه SSDها که حالا ریبرند میشن یا ... تفاوت کیفیت ساختشون با SSDهای سامسونگ تا چه حده؟

مثلا همین مورد ADATA XPG SX6000-LITE-M2 با قیمت تقریبا 1500 درحد یا برابر با سامسونگ EVO860-500GB نمیکنه؟

.....

واینکه اصلا ADATA وCRUSIAL و... خودشون SSD میسازن یا ریبرند هست؟

از دوستان سپاس گزارم بابت توضیحاتشون🙏

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

از لحاظ طول عمر چه طور هست؟ من میدونم طول عمر SSD بستگی به رایت و ریدش داره ولی به طور معمول فرضا کسی که روزی 5-6 ساعت گیم میزنه هارد بخره بهتره و یا SSD؟(وفرض بگیرین که حداقل 5سال میخواد بدون مشکل براش کار کنه)

........

بقیه SSDها که حالا ریبرند میشن یا ... تفاوت کیفیت ساختشون با SSDهای سامسونگ تا چه حده؟

مثلا همین مورد ADATA XPG SX6000-LITE-M2 با قیمت تقریبا 1500 درحد یا برابر با سامسونگ EVO860-500GB نمیکنه؟

.....

طول عمر SSD محدوده، ولی مردم معمولا درک درستی از این محدودیت ندارن. این زمان حد اقل معادل 10 سال کارکرد یه کاربر عادیه. الان SSD لپ تاپم حدود 5 ساله روزی میانگین 12 ساعت روشنه و مشکلیم نداره. حتی سرعتشم هنوز همونه. در مورد برند هم، یه زمانی سامسونگ بی رقیب بود. الان رقبای قدری مثل WD و Patriot داره. زیاد به فکر برند نباش. هر کدوم برات ارزون تر در میاد رو بگیر. فقط اگه مادربردت M2 میخوره، حتما M2 NVME بگیر. سرعتشون هم همه تو توضیحاتشون هست و ممکنه حدود 20 در صد یکیشون سریع تر باشه، ولی در مقایسه با هارد همشون حد اقل 6 برابر سرعت دارن (با رابط NVME)

لینک به دیدگاه

الان من قصد خرید یه هارد وسترن بلک 2ترا دارم (تقریبا 1100) (که بنظر کم کارکرد هست .طبق نرمفزار های تست)

بعد یه طرف قضیه هم همین SSD ADATAهست (500GB) ....(که نوباید بخرم چون دست دوم نیست اصلا تو بازار SSD)

خودمم یه هارد 500 دارم که هلسش نصف هست ...بنظرتون برای من خرید کدوم بهتر هست؟(خودم گیر کردم😬)....(شایدم 2ترا حجم نیازم نشه ولی 500 گیگ هم کمه برامSSD .. ی  1ترا بایتم که خریدش صرفه اقتصادی نداره )

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

طول عمر SSD محدوده، ولی مردم معمولا درک درستی از این محدودیت ندارن.

شرکت هم درک درستی ازش نداره اگه داشت که تخمین نمیزد

در 1 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

ولی در مقایسه با هارد همشون حد اقل 6 برابر

چجوری 6برابر حساب کردی؟

در حالت ترتیبی هارد حول 180 مگ هست و سالید ها حدود 550 

لینک به دیدگاه

الان من قصد خرید یه هارد وسترن بلک 2ترا دارم (تقریبا 1100) (که بنظر کم کارکرد هست .طبق نرمفزار های تست)

بعد یه طرف قضیه هم همین SSD ADATAهست (500GB) ....(که نوباید بخرم چون دست دوم نیست اصلا تو بازار SSD)

خودمم یه هارد 500 دارم که هلسش نصف هست ...بنظرتون برای من خرید کدوم بهتر هست؟(خودم گیر کردم😬)....(شایدم 2ترا حجم نیازم نشه ولی 500 گیگ هم کمه برامSSD .. ی  1ترا بایتم که خریدش صرفه اقتصادی نداره )

شما هارد داری

پس ssd بگیر 

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

با سلام و احترام این مورد کاملا اشتباه هست از منوی بوت تربیت بوت رو تغییر بدید تا بره روی PCIe. سرعت NVME صد در صد بیشتر از SATA هست اینکه سرعت بوت یکی هست به خاطر محدودیت قدرت پردازنده هست نه چیزهایی مثل این مورد یا سازگاری برنامه ها با ساتا!

تست سرعت انواع درایو

در 15 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

پس میگین به مادربرد برمیگردی این موضوع ...تو مادربرد های سری جدید هم هنوز همین وضعیته؟(مثلا x570)  ....کلا این یه پرتکل استاندارد هست؟یا قابل تغییره و ...

بالا گفتم

در 6 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

من الان هم برای ویندوزم و هم برای بازیام از یه SSD یک ترا و مدل WD Black با رابط NVME استفاده میکنم و چند تا نکته هست که بعد از کار باهاش فهمیدم. اول اینکه سرعت بوت ویندوز SSD که رابطش SATA هست با رابط NVME تقریبا برابره. نکته دوم اینه که سرعت لود بازی با SSD با رابط  NVME فقط و فقط ربط به انجینش داره. مثلا لود بعضی جا های Fallout 4 هنوزم 5 دیقه طول میکشه ولی تو اکثر بازیای جدید یا مثلا ویچر، سرعت لود 10 برابر شده. توصیم برای شما خرید یه SSD با رابط NVME و با ظرفیت حد اقل 256 گیگ هست که هم ویندوز و برنامه هاتون و هم یکی دو تا بازی بشه روش بریزید و بعد از تموم کردن، پاک کنید و بازی جدید بریزید. چون لودینگ بازیای جدید و بازیایی که در آینده میان و از اون مهمتر، لود تکسچر ها شدیدن سریع تر میشن و حتی بنا به تجربم مقدار کمی تو فریم بازی ها هم موثره.

👏👏 بسیار عالی کاملا مشخص هست از روی دانش و تجربه گفته شده

در 5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

........

.....

در بحث طول عمر باید به چند نکته دقت کنید

SSD هایی با چیپست مموری MLC عمرشون از همه بیشتر هست. بعد از اون 3D NAND TLC و بعد از اون TLC

Samsung Crucial WD Toshiba شرکت های بزرگ تولید کننده چیپ هستند. هر کدوم از این برند ها رو بگیرید خوب هست فقط به نوع حافظه اش دقت کنید.ADATA نگیرید!

اگر میخواید 2.5 اینچی بگیرید و برای سیستم عامل مدلی بگیرید که حافظه رم داشته باشه اگر برای بازی میخواید مدل بدون رم هم گرفتید اوکی هست (اکثر مدل های NVME رم دارند) دقت کنید میگم RAM نه CACHE. دو چیز جدا از هم هستند

توصه کلی ام رو بهتون میگم

در شرایط حال و با قدرت پردازنده های الان و برنامه های موجود فرق خاصی بین NVME و SATA در کار های روزمره نیست اما اینکه چه مدلی رو بگیرید بر میگرده به شرایط مالی شما

اگر محدودیت مالی ندارید یک اس اس دی 500 بگیرید همونطور که دوستمون بالاتر هم گفتند از نوع NVME یا SATA (من 500 توصیه میکنم چون همین کال اف دیوتی دویست و خورده ای حجم داره)

اگر کمی محدودیت مالی دارید یک SSD 256 بگیرید که بدون رم باشه و از نوع SATA به عنوان درایو بازی

یا هم که اگر به فضای دو ترا بایت هارد نیاز دارید و دیگه نمیتونید بعد اون برای SSD هزینه کنید توجه کنید که اگر رم بالای 16 گیگ داشته باشید لگ داخل بازی که هارد دیسکی به وجود میاره تا حد زیادی (80%) از بین میره و فقط زمان لودینگ بازی زیاد میمونه نسبت به SSD

لینک به دیدگاه

از توضیحاتتون بسیار سپاس گزار هستم .خیلی کامل بود

.......

پس با تفاصیر شما میرم 2ترا بلک رو میگیرم (رمم 16 گیگه )

500ssdهم چون adata قیمتش مقداری مناسب بود (مدلی که گفتم) یه مقدار دودلم کرد که برم سمتش یانه. ولی با حرف شما دیگه قیدشو زدم.(بخاطر کیفیت پایین adataکه عرض کردین)

محدودیت مالی هم بشدت دارم  😁  

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

ممنون از توضیحاتتون 

ssd که خودم بشدت علاقه دارم برای بازی استفاده کنم ولی واقعا  ارزش خرید الان نداره (بنظرم  یه ssd120فعلا کفایت کنه (فقط برای ویندوز و نرمفزار های کاربردی))

طبق توضیحات اخریمم با راهنمایی black boy خرید وسترن بلک برام بنظر بهتر میاد 

لینک به دیدگاه

یه سوالی پیش اومده برام 

شما اگر الان بین یه 2ترا مای پسپورت (اکسترنال) ..باقیمت 1تومن آک بند و 2ترابلک 1100 دست دوم بخواین یکیشو بخرید کدوم رو انتخاب میکنید؟

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

یه سوالی پیش اومده برام 

شما اگر الان بین یه 2ترا مای پسپورت (اکسترنال) ..باقیمت 1تومن آک بند و 2ترابلک 1100 دست دوم بخواین یکیشو بخرید کدوم رو انتخاب میکنید؟

نظر من اینه، اگه الان یه وسیله‌ی ذخیره سازی برای سیستمت داری (SSD یا هارد) و صرفاً حجم بیشتر نیاز داری 2 ترابایت اکسترنال رو بخر؛

اگر نه، 2 ترابایت وسترن رو بخر.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Xen گفته است :

نظر من اینه، اگه الان یه وسیله‌ی ذخیره سازی برای سیستمت داری (SSD یا هارد) و صرفاً حجم بیشتر نیاز داری 2 ترابایت اکسترنال رو بخر؛

اگر نه، 2 ترابایت وسترن رو بخر.

ممنون از شما

رفتم خریدم وسترن بلک رو حالا تستش میخوام بکنم ببینم هارد روبه راه هست یانه 

.........

دوستان راهی برای تشخیص دقیق مدت کارکرد هارد هست؟(اگر فرضا کارکردشو درحد صفر کرده باشن؟)

(تست که کردم میزارم اینجا دوستان یه نظر کارشناسی به من بدن ممنون میشم😁😅)

لینک به دیدگاه

در در 19 تیر 1399 در 22:10، yasin1380 گفته است :

زمانی که SSD NVME دارید، شما می توانید با غیر فعال سازی CSM بخش بزرگی از این تاخیر و اختلاف را حذف کنید و سرعت بوت رو بهبود ببخشید. اما در نهایت، حتی با Disable کردن CSM، بازهم سرعت بوت تایم SSD ساتا، کمی بهتر از NVMe هستش.

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Black Boy گفته است :

با سلام و احترام این مورد کاملا اشتباه هست

والا من تجربه خودمو گفتم، دوستان می توانند تجربیات خودشون رو عنوان کنند.

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

شرکت هم درک درستی ازش نداره اگه داشت که تخمین نمیزد

چجوری 6برابر حساب کردی؟

در حالت ترتیبی هارد حول 180 مگ هست و سالید ها حدود 550 

شما احتمالا نمیدونی NVME چیه.الان سرعت SSD من 2.5 گیگابایت بر ثانیست. این سرعت حدود 6 برابر درگاه PCI هست (سرعت PCI اگه اشتباه تکنم حد اکثر 480 بود ولی در عمل من تا حالا ندیدم از 300 بره بالا)

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...