رفتن به مطلب

WD Black 2tb vs Ssd Samsung860 1tb evo

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 10 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

والا من تجربه خودمو گفتم، دوستان می توانند تجربیات خودشون رو عنوان کنند.

سلام

اگه دوست داشتید میتونید یک بار این روش رو تست کنید(شاید به روش دیگه ای بلد باشید ولی تستش کنید)

رو حافظه NVme خودتون تست کنید نتیجشو بگید

منم نتیجه کارو میزارم خدمتتون

لینک به دیدگاه

@ARMIN

بعد از روش بالا حتما تیک windows fast startup رو بزن 

اگه تو cmd ارور گرفتی 

اینو کامل بنویس:

" POWERCFG /HIBERNATE /TYPE REDUCED"

نکته :

• CSM روشن هست
  • استارت از ثانیه 14 فیلم

میزان کل رایت شده ها در ssd قبل از خاموش کردن:

228257760_Screenshot(81).png.7c1a9982c593aa30689ba4ccb5b12eb8.png

بعد از روشن کردن:

1430573176_Screenshot(82).png.1e52bc684cec1a79b685045b95e1976f.png

یعنی 1گیگ تقریبا برای هر روشن کردن نوشته میشه

موفق باشید.💜

ویرایش شده توسط _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_
لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

@ARMIN

عد از روش بالا حتما تیک windows fast startup رو بزن

ممنون برادر از اینکه وقت صرف کردی برای این آموزش.

واقعیتش من کلی آموزش گذاشتم بحث Fast Start up کلا منتفی بشه تا رایت اضافی روی اس اس دی صورت نگیره. یعنی سرعت Start up حالا چند ثانیه بیشتر و کمتر مهم نیست. اونچه که مهمتره رایت کمتر روی اس اس دیه. به همین خاطر با Disable کردن Hibernation کلا بحث Fast Start up توی سیستم من منتفیه.

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

واقعیتش من کلی آموزش گذاشتم بحث Fast Start up کلا منتفی بشه تا رایت اضافی روی اس اس دی صورت نگیره

برای کسی که 1بار در روز خاموش روشن کنه مفیده با این احتساب با 1000بار خاموش روشن کردن میشه تقریبا 3سال فقط 1ترابایت رایت میشه رو سیستم و مشکل حساب نمیاد

شما وقت بزار روی ویندوز دیفندر که راحت تا 100گیگابایت رایت میکنه نمیدونم عملیاتش چیه ولی اینو کاملا به چشم دیدم خیلی اسوده و راحت کارشو انجام میده و حتی یه پیام یا هشدار هم نمیده بعد شما میبینی یهو چقد رایت کردی و خبرم نداری از کجاست... جز غیرفعال کردنش راه دیگه ای پیدا نکردم 

در 57 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

یعنی سرعت Start up حالا چند ثانیه بیشتر و کمتر مهم نیست

موضوع اینه بلخره که این حجم تموم میشه مهم اینه تا پایانش لذت ببری ازش یا اینکه نه هی وسواس به خرج داد و هیچ به هیچ 

به هرحال اگه سیستم رو در روز خاموش روشن نمیکنید این روش رو میتونید انجام بدید از شر hibernate هم خلاص میشید 

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

موضوع اینه بلخره که این حجم تموم میشه مهم اینه تا پایانش لذت ببری ازش یا اینکه نه هی وسواس به خرج داد و هیچ به هیچ

بله خوب این تصمیم هر شخصه.

لینک به دیدگاه

دوستان سوالی داشتم

میخواستم بدونم تغییر اطلاعات hddو ssd راحته؟

وراه تشخیص داره؟

(اینم تست هاردی که خریدم .گارانتی سازگاربوده که تموم شده (چیزی که فرشنده گفت)

Screenshot (271).png

Screenshot (272).png

Screenshot (270).png

لینک به دیدگاه

سلام دوباره

دوستان من هاردو از زمانی که به سیستم متصل کردم یه لرزشی مداوم (گه گاهی قطع میشه) از میز کامپیوتر احساس میکنم که مطمعن هستم از هارد وسترن هست ..میخواستم بدونم راه حلی برای کاهش این مورد وجود داره؟

(گرچه زیاد حساس نیستم نسبت به این مورد ولی خب راهکاری هم باشه استقبال میکنم )

ممنون

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

سلام دوباره

دوستان من هاردو از زمانی که به سیستم متصل کردم یه لرزشی مداوم (گه گاهی قطع میشه) از میز کامپیوتر احساس میکنم که مطمعن هستم از هارد وسترن هست ..میخواستم بدونم راه حلی برای کاهش این مورد وجود داره؟

(گرچه زیاد حساس نیستم نسبت به این مورد ولی خب راهکاری هم باشه استقبال میکنم )

ممنون

هارد وسترن بلک منم و زمانی که کار میکنه مثل تراکتور میلرزه و صدا میده. ولی زمانی که استفاده نمیشه نباید بلرزه. زیاد رو این چیزاش حساس نشو. من اولش که سیستم رو تست میکردم و تو کیس نزاشته بودمش، رو میزم داشت بپر بپر میکرد (اینو شوخی کردم) ولی از جایی که بود هی تکون میخورد و صدای شدیدی میداد چون مهار نشده بود. سینی هارد سیستم شما واشر لاستیکی داره یا نه؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Persian Assassin گفته است :

هارد وسترن بلک منم و زمانی که کار میکنه مثل تراکتور میلرزه و صدا میده. ولی زمانی که استفاده نمیشه نباید بلرزه. زیاد رو این چیزاش حساس نشو. من اولش که سیستم رو تست میکردم و تو کیس نزاشته بودمش، رو میزم داشت بپر بپر میکرد (اینو شوخی کردم) ولی از جایی که بود هی تکون میخورد و صدای شدیدی میداد چون مهار نشده بود. سینی هارد سیستم شما واشر لاستیکی داره یا نه؟

بله درست میفرمایید ..البته گفتم لرزش درحدی نیست که اذیت کنه ولی حس میشه ...(من همون اول گذاشتم تو سینی کیس و تست کردم).......(صداش نرماله ...واگرپام رو حقیقت نذارم رو میز هیچی ازش متوجه نمیشم)

...................

نه سینی هارد واشر لاستیکی نداره (+green hero Z2) ....تنها چیزی که به ذهنم رسید همین بود که به پایه های کیس واشر لاستیکی اضافه کنم که فکر کنم خوب جواب میده 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

پ.ن : 4تا واشر لاستیکی گذاشتم زیر پایه های کیس ...لرزش که رومیز اصلا حس نمیشه .فقط پام رو کنار پایه کیس میزارم یه لرز بشدت کم حس میشه که سختم هست تشخیصش ...درکل عالی شد

(بخاطر تفاوت وزن درکیس اندازه گرفتم پایه های جلوی کیس نسبت به عقب 1-1.5 میلی متر تفاوت داشت که بنظرم این مقدار خطا قابل چشم پوشی باشه)

ممنون ازشما

ویرایش شده توسط yasin1380
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

بله درست میفرمایید ..البته گفتم لرزش درحدی نیست که اذیت کنه ولی حس میشه ...(من همون اول گذاشتم تو سینی کیس و تست کردم).......(صداش نرماله ...واگرپام رو حقیقت نذارم رو میز هیچی ازش متوجه نمیشم)

...................

نه سینی هارد واشر لاستیکی نداره (+green hero Z2) ....تنها چیزی که به ذهنم رسید همین بود که به پایه های کیس واشر لاستیکی اضافه کنم که فکر کنم خوب جواب میده 

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

پ.ن : 4تا واشر لاستیکی گذاشتم زیر پایه های کیس ...لرزش که رومیز اصلا حس نمیشه .فقط پام رو کنار پایه کیس میزارم یه لرز بشدت کم حس میشه که سختم هست تشخیصش ...درکل عالی شد

(بخاطر تفاوت وزن درکیس اندازه گرفتم پایه های جلوی کیس نسبت به عقب 1-1.5 میلی متر تفاوت داشت که بنظرم این مقدار خطا قابل چشم پوشی باشه)

ممنون ازشما

بقیه دوستانی که تاپیک رو میخونن، اینا رو ببینن عبرت بگیرن اس اس دی بخرن.

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

هیچ طوری نمیشه 250 گیگ ssdرو با 2ترا مقایسه کرد 😅

عقل آدم میگه 2ترا هرچی هم باشه باز بیشتر ارزش داره با این وضعیت قیمت ها

کسی منکر عالی بودن ssd نیست استاد ولی قیمت این کجا و اون کجا

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، yasin1380 گفته است :

سعی کن یه فن برای خنک کردنش بگذاری، من هارد بلک داشتم واسه همین لرزش روی میزش فروختمش رفت.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ARMIN گفته است :

سعی کن یه فن برای خنک کردنش بگذاری، من هارد بلک داشتم واسه همین لرزش روی میزش فروختمش رفت.

😅

والا فن  جلوی کیس خودش به صورت مستقیم هوارو به سمت سینی هارد ها میبره ...تو تصویر hdd tune هم که فرستادم دما رو 35-36درجه هست که بنظر خنکه ....(ما بخاطر اینکه جنوب هستیم کلا کولر گازی شب تا صبح روشنه ..بخاطر همین دمای اتاق عمداتا پایین هست....صبح که کامپیوتر رو روشن میکنم دست به موس میزنم مثل دست زدن به قالب یخی میمونه😅)

Screenshot (274).png

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

واقعا هیچی جای ssd رو نمیگیره 

اگه کنترلر با کیفیتی داشته باشه بعید بدونم کمتر از هارد کار کنه

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

درسته ولی میشه با optane مشکل رو کمتر کرد )اینتل نسل 7 به بعد اگه داری)🙂 همون هاردو داری ولی سرعت ssd 

فردا optane بسوزه هیچ مشکلی برای هاردت نداری

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

درسته ولی میشه با optane مشکل رو کمتر کرد )اینتل اگه داری)🙂 همون هاردو داری ولی سرعت ssd 

فردا optane بسوزه هیچ مشکلی برای هاردت نداری

اینتل اپتین قیمتش گزاف هست

هاردقبلیم هم اول 500 گیگ هست .دوم که هلسش 50درصد هست تقریبا ..بخاطر همین /اینو خریدم 

ولی درکل مشکلی الان بعد از گذاشتن واشر لاستیکی باهاش ندارم (فعلا داره مثل بچه آدم کار میکنه😏)

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

اینتل اپتین قیمتش گزاف هست

نه  زیر1تومنه

لینک به دیدگاه

سلام  یه مشکلی دارم .ممنون میشم دوستان راهنمایی کنن

هارد قبلیم (seagate barracuda 500gb) بدسکور داشت طبق اخرین تستی که کرده بودم ..امروز دیگه کل اطلاعات رو منتقل کردم به وسترن بلک و یه فرمت درجه یک 😁 هارد سیگیت روش اجرا کردم ..بعد اومدم دوباره اسکن کردم هارد رو و هارد بدسکورش ازبین رفت ..اما تو اطلاعات هنوز میگه 2تا بدسکور داره 

میخواستم بدونم داستان چیه ؟ (هرچی اپدیت میکنم باز همین بخش سلامتی میگه 2بدسکور داره )  حالا مشکل از نرمفزاره ؟یا اطلاعاتی که میده درسته ؟(پس چرا در تناقض هست )

(خیلی تفاوت میکنه اگر بخوام تست رو با هارد دیسک سنتینل بگیرم؟)

Screenshot (291).png

Screenshot (292).png

Screenshot (293).png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

میخواستم بدونم داستان چیه ؟

سلام. اول پیشنهاد میدم تمام نرم‌افزار‌های مدیریت هارد و دیسک و پارتیشن بندی رو از روی سیستم با iobit uninstaller از بیخ و بن پاک کنین...

بعد نرم‌افزار‌های کنترل rgb و گرافیک و مادربرد، همچنین بهینه ساز و مدیریت دمای سیستم رو ...

سپس سیستم رو ریستارت کنین و بعد از اجرای مجدد ویندوز فقط و فقط Hd Tune رو نصب و چک کنین...

اگر رفع شد ایراد از عدم همخوانی نرم‌افزارهاست، اگر رفع نشد با کارهایی که انجام میدین مشخص میشه که سخت‌افزاری هست.

برای ترمیم، اصلاح یا مارکش، اول به صورت سطح پایین فرمتش کنین، بعد اگر مجدد حل نشد با Hdd Regenerator به صورت بوت عملیات ترمیم و یا مارک رو انجام بدین...

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام. اول پیشنهاد میدم تمام نرم‌افزار‌های مدیریت هارد و دیسک و پارتیشن بندی رو از روی سیستم با iobit uninstaller از بیخ و بن پاک کنین...

بعد نرم‌افزار‌های کنترل rgb و گرافیک و مادربرد، همچنین بهینه ساز و مدیریت دمای سیستم رو ...

سپس سیستم رو ریستارت کنین و بعد از اجرای مجدد ویندوز فقط و فقط Hd Tune رو نصب و چک کنین...

اگر رفع شد ایراد از عدم همخوانی نرم‌افزارهاست، اگر رفع نشد با کارهایی که انجام میدین مشخص میشه که سخت‌افزاری هست.

برای ترمیم، اصلاح یا مارکش، اول به صورت سطح پایین فرمتش کنین، بعد اگر مجدد حل نشد با Hdd Regenerator به صورت بوت عملیات ترمیم و یا مارک رو انجام بدین...

همه کار هایی که گفتید رو انجام دادم ولی فرقی نکرد

به هرحال ممنون 

(ولی جالبه که تو تست سکتور هارو سالم نشون میده .)

Screenshot (295).png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

ولی جالبه که تو تست سکتور هارو سالم نشون میده

خواهش میکنم

الان نرم‌افزار sentinel رو نصب کردین. عرض شد hd tune به تنهایی...

این دو نرم‌افزار در کنار هم درست کار نمیکنن... خصوصا اگر hwinfo و امثال این نرم افزارها هم نصب داشته باشین

لینک به دیدگاه

نه با hdtune تست کردم فرقی نکرد همون ارور ها پابرجا بود 

بعدم دیگه گفتم شاید سنتینل تست کنم که اونم همچین نتایجی داد ...و دیگه هیچ

درکل مشکلی نداره اطلاعات روش ذخیره میشه چیزی هم روش پاک نشده تا به حال ولی نمیدونم برای چی اینطوری هست ..حالا جالبه بعد از فرمتی که روش اجرا کردم سکتورها بدون مشکل هستن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...