رفتن به مطلب

صدای وِز وِز از کابل پاور

اشتراک گذاری

Recommended Posts

دوستان سلام.
یه صدای وِز وِز از کابل پاور میاد که نگرانم کرده. مطمئنم از کابل پاور هست چون زمانی که سیستم رو خاموش میکنم ، دقیقا صداشو از پشت کیس میشنوم. حتی وقتی کلید پاور رو خاموش میکنم بازم صداش شنیده میشه مگر اینکه محافظ یا جریان برق رو کلا قطع کنم. اینم باید اضافه کنم وقتی موتورِ یخچال یا فریزرِ خونه استارت میزنه ، لامپ ها خاموش و روشن میشن یا به اصطلاح تیک میزنن. تلویزیون هم قطع و وصل میشه. حتی چند باری هم مانیتورم برای خودش خاموش و روشن شد. الآن نمیدونم مشکل از پاور هست یا نوسان برق؟! پاور نو هست و 24 هم کار نکرده ☹️ از کابل اصلی پاور دارم استفاده میکنم. (مدل پاور: Green GP1350B-OCDG) 
اینم وضعیت سیم و محافظ برق:

photo_2020-07-12_03-59-10.jpg

ویرایش شده توسط Mohammad-RI
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. دوست عزیز. از اتصال صحیح و محکم کابلتون پشت پاور مطمئن بشید و همین طور از سمت چند راهیتون. ممکنه ترمینال هایی داخل چند راهیتون قشنگ با دوشاخه کابل چفت نمیشه. در نهایت با یک سه راهی معمولی یا پریز مستقیم کیس رو وصل کنید و نتیجه رو اعلام کنید. چیزی ندارید اون نزدیکی که نویز بندازه؟

لینک به دیدگاه

اون بخش اول که گفتین(طبق گفته اقا ایمان) مشکل از سیارتون هست (سوراخ های ورودی دوشاخه زیادی گشاد شده )...سیار رو باز کنید و سوراخ هارو با انبر .دم باریک یا ....تنگ کنید تا دوشاخه شل جا نره تو سیار...

بخش دوم ...یخچال فریزر رو همین به همین سیار وصلش میکنید؟....اگر نه ..پس برق کامپیوترتون از فیوزی که مربوط به یخچال فریزر هست انشعاب گرفته شده ...اگر پریزه دیگه ای درنزدیکیتون هست استفاده کنید و نتیجشو بگید...اگر نیست بگین برق کار بیاد براتون یه فیوز جدا برای اتاق مربوط به کامپیوترتون برق بکشه  .یا رویه فیوز دیگه برق اتاقتون رو قرار بده که کولر و یخچال و فریز متصل نباشه.......اگر اینطوری باشه که میگین باعث خرابی تلویزیون وو...خونتون خواهد شد

اگر بخاطر کرونا نمیتونید برق کار خونتون راه بدید ...میتونم در پ.خ راهنماییتون کنم برای حل مشکل (البته اگر از برق نمیترسید😁)

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

سلام. دوست عزیز. از اتصال صحیح و محکم کابلتون پشت پاور مطمئن بشید و همین طور از سمت چند راهیتون. ممکنه ترمینال هایی داخل چند راهیتون قشنگ با دوشاخه کابل چفت نمیشه. در نهایت با یک سه راهی معمولی یا پریز مستقیم کیس رو وصل کنید و نتیجه رو اعلام کنید. چیزی ندارید اون نزدیکی که نویز بندازه؟

چند حالت رو تست کردم. کابل از سمت کیس کاملا کیپ هست. به پریز مستقیم برق ، دو راهی یخچال فریزر و یکی از دوشاخه های استفاده نشده همون محافظِ قبلی وصل کردم و متاسفانه بازم صدای وِز وِز میاد. یعنی وقتی گوشم رو به پشتِ کیس نزدیک میکنم ، صدای وِز وِز رو میشنوم. در مورد نویز متوجه نشدم منظورتونو... یعنی پاور مشکل داره🙁

در 2 ساعت قبل، yasin1380 گفته است :

اون بخش اول که گفتین(طبق گفته اقا ایمان) مشکل از سیارتون هست (سوراخ های ورودی دوشاخه زیادی گشاد شده )...سیار رو باز کنید و سوراخ هارو با انبر .دم باریک یا ....تنگ کنید تا دوشاخه شل جا نره تو سیار...

بخش دوم ...یخچال فریزر رو همین به همین سیار وصلش میکنید؟....اگر نه ..پس برق کامپیوترتون از فیوزی که مربوط به یخچال فریزر هست انشعاب گرفته شده ...اگر پریزه دیگه ای درنزدیکیتون هست استفاده کنید و نتیجشو بگید...اگر نیست بگین برق کار بیاد براتون یه فیوز جدا برای اتاق مربوط به کامپیوترتون برق بکشه  .یا رویه فیوز دیگه برق اتاقتون رو قرار بده که کولر و یخچال و فریز متصل نباشه.......اگر اینطوری باشه که میگین باعث خرابی تلویزیون وو...خونتون خواهد شد

اگر بخاطر کرونا نمیتونید برق کار خونتون راه بدید ...میتونم در پ.خ راهنماییتون کنم برای حل مشکل (البته اگر از برق نمیترسید😁)

ممنون از راهنمایی تون ولی دست به آچار نیستم. نهایت اگر مشکل از برق و محافظ باشه ، برق کار بیارم.

در مورد بخش دوم... یخچال و فریزر به یک محافظ جداگانه وصل هست ، کامپیوتر منم - که تو اتاقم هست - به یک محافظ دیگه. بعد دیگه کار از کار گذشته بزرگوار 😑 ماشین لباس شویی آتیش گرفت ( سیم متصل به موتورش ) ، یخچال و فریزر خراب شد دادم تعمیر کردن. تلویزیون هم سوخت. همه اینا بعد از قطعیِ گسترده برق بعد از برف و بوران گیلان بود. الآن فقط مونده کامپیوتر ما 🙁حتما یه برق کار بابت فیوز و سیم کشی میارم ولی الآن نمیدونم پاورم خرابه یا مشکل از برقه

لینک به دیدگاه

جناب اینقدر متنت غمنگیز بود ..من بغض کردم (سخته واقعا همچین اتفاقی)

جای تسلیت گفتن داشت 

.......................

به هرحال حتما اینکارو انجام بدین ...

اگر جای شما بودم (اگر خونه ویلایی هستین) حتما ارت برای خونم میکشیدم و چاه ارت میزدم (خیلی موثر هست درجلوگیری از خرابی وسایل خونه)....هزینشو حقیقت الان نمیدونم چه قدر ازشما بگیرن(استان با استان فرق داره نرخ ها) ولی فکر از 4-5تومن بیشترنشه (اگر بخواین چاه ارت و سیم کشی ارت عمری بزنید برای خونه)

لینک به دیدگاه

این لینک هارو هم بررسی کنید کمکتون میکنه برای محافظت از کامپیوترتون

لینک به دیدگاه

البته بنده یک نکته رو اضافه کنم پاور گرین کلا همینطوریه و من تعویضش کردم کولر مستر گرفتم،استابلایزر حتما تهیه کنید تا گرونتر نشده

https://www.aparat.com/v/yJYIm/صدای_نویز_پاور_گرین

ویرایش شده توسط 🍫Caffeine Addicted
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، 🍫Caffeine Addicted گفته است :

البته بنده یک نکته رو اضافه کن پاور گرین کلا همینطوریه و من تعویضش کردم کولر مستر گرفتم،استابلایزر حتما تهیه کنید تا گرونتر نشده

https://www.aparat.com/v/yJYIm/صدای_نویز_پاور_گرین

حتی سری OCDG ☹️ تو فیلم که یه مدل دیگه بود ولی در هر صورت برای من یه صدای وِز وِز ممتد هست. استابلایزر هم حتما تهیه میکنم ولی قبلش باید ببینم پاور اوکی هست یا نه. کم کم دارم به گارانتی فکر میکنم ...

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Mohammad-RI گفته است :

حتی سری OCDG ☹️ تو فیلم که یه مدل دیگه بود ولی در هر صورت برای من یه صدای وِز وِز ممتد هست. استابلایزر هم حتما تهیه میکنم ولی قبلش باید ببینم پاور اوکی هست یا نه. کم کم دارم به گارانتی فکر میکنم ...

شما وضعیت خونتون قرمزِ اول استابلایزر تهیه بفرماید ببینید نتیجه اش چی میشه

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Mohammad-RI گفته است :

دوستان سلام.
یه صدای وِز وِز از کابل پاور میاد که نگرانم کرده. مطمئنم از کابل پاور هست چون زمانی که سیستم رو خاموش میکنم ، دقیقا صداشو از پشت کیس میشنوم. حتی وقتی کلید پاور رو خاموش میکنم بازم صداش شنیده میشه مگر اینکه محافظ یا جریان برق رو کلا قطع کنم. اینم باید اضافه کنم وقتی موتورِ یخچال یا فریزرِ خونه استارت میزنه ، لامپ ها خاموش و روشن میشن یا به اصطلاح تیک میزنن. تلویزیون هم قطع و وصل میشه. حتی چند باری هم مانیتورم برای خودش خاموش و روشن شد. الآن نمیدونم مشکل از پاور هست یا نوسان برق؟! پاور نو هست و 24 هم کار نکرده ☹️ از کابل اصلی پاور دارم استفاده میکنم. (مدل پاور: Green GP1350B-OCDG) 
اینم وضعیت سیم و محافظ برق:

photo_2020-07-12_03-59-10.jpg

شما یک کاری بکن کابل پاور رو از از محافظ جدا کن و به یک پریز مستقیم متصل کن. اگر مشکل صدای وزوز حل شد که هیچ وگرنه در مرحله دوم کابل پاور رو تعویض کن اگر باز هم دیدی صدای وزوز داره اگر امکانش هست پاور رو از سیستم جدا کنید و مستقیماً با کابل به برق وصل کنید و کلید روشن پاور رو بزنید این مراحل رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

شما یک کاری بکن کابل پاور رو از از محافظ جدا کن و به یک پریز مستقیم متصل کن. اگر مشکل صدای وزوز حل شد که هیچ وگرنه در مرحله دوم کابل پاور رو تعویض کن اگر باز هم دیدی صدای وزوز داره اگر امکانش هست پاور رو از سیستم جدا کنید و مستقیماً با کابل به برق وصل کنید و کلید روشن پاور رو بزنید این مراحل رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید

مستقیم به پریز برق وصل کردم. کابلِ پاورِ قبلیم رو هم تست کردم. بازم صدا میداد. انگار جریان برق شنیده میشه 😐 فقط آخرین موردی که گفتین رو نمیتونم خودم تست کنم. یعنی ممکنه از یه قطعه دیگه باشه؟ یا به اصطلاح نویز میندازه که اینجوری میشه؟

لینک به دیدگاه

عزیز چیزی که شما گفتین برای چوک پارازیت گیر هست ک داخل پاور هستش و از ارتعاش جریان برق هستش.که توی گرافیک این عمر به کول واین معروفه ک در واقع صدای برق توی این چوک هست. دلیلشم اینه ک چون سیم پیچ هست دور زغال و چون سیم دورش شل میشه ب مرور یا از ابتدا. ک با تعویض میشه درست کرد. 

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Just4Game گفته است :

عزیز چیزی که شما گفتین برای چوک پارازیت گیر هست ک داخل پاور هستش و از ارتعاش جریان برق هستش.که توی گرافیک این عمر به کول واین معروفه ک در واقع صدای برق توی این چوک هست. دلیلشم اینه ک چون سیم پیچ هست دور زغال و چون سیم دورش شل میشه ب مرور یا از ابتدا. ک با تعویض میشه درست کرد. 

احیانا اگر مشکل از برق خونه نبود ، گارانتی این موردی که فرمودید رو پیگیری میکنه؟ تعمیر یا تعویض میکنه؟
فعلا قراره سیستم رو ببرم جای دیگه برای تست تا ببینم بازم صدا میده یا نه. استابلایزر هم اگر برق کار تایید کنه که میتونم استفاده کنم ، تا آخر هفته تهیه میکنم 😪

لینک به دیدگاه

در در 23 تیر 1399 در 18:20، Mohammad-RI گفته است :

احیانا اگر مشکل از برق خونه نبود ، گارانتی این موردی که فرمودید رو پیگیری میکنه؟ تعمیر یا تعویض میکنه؟
فعلا قراره سیستم رو ببرم جای دیگه برای تست تا ببینم بازم صدا میده یا نه. استابلایزر هم اگر برق کار تایید کنه که میتونم استفاده کنم ، تا آخر هفته تهیه میکنم 😪

والا تعویض و تعمیرش بستگی به گارانتی داره. ولی فک کنم توافقی باشه ینی زیر بار خرابی نمیرن(ک خرابم نیس) باید بدی بگی با هزینه خودم برام تعویض کنین

لینک به دیدگاه

در در 23 تیر 1399 در 00:28، vahidsamaili63@gmail.com گفته است :

بفرست بره برای گارانتی.اما احتمالا موردی نداره پاور

لینک به دیدگاه

دوستان سلام مجدد.

امروز استابلایزرِ فاراتل مدل STB2000 رو تهیه کردم. متاسفانه بازم نتیجه نداد و صدای وزوز شنیده میشه. چراغ سبز و زرد استابلایزر همزمان روشنه و فکر کنم مشکلی نداشته باشه. دیگه تستی نمونده انجام نداده باشم.😑

لینک به دیدگاه

بنظرم شما باید برق کلی منزل تون رو هم برق کار بیارید تست کنه و رفع اشکال اساسی کنه، ممکنه اتصالی جایی داخل منزل باشه و خدای نکرده دفعه بعدی آتش سوزی موقعی که نباشید اتفاق بیفته و ... این استبلایزر و اینا راه حل موقتی شاید باشه، مشکل ریشه ای بنظر میرسه باشه 😐متاسفانه بعضا تو کابل کشی منازل از کابل های غیر استاندارد و ضعیف استفاده می کنن که با نوسانات ، اتصالی و مشکل پیش میاره.

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

در 42 دقیقه قبل، Games_OD گفته است :

بنظرم شما باید برق کلی منزل تون رو هم برق کار بیارید تست کنه و رفع اشکال اساسی کنه، ممکنه اتصالی جایی داخل منزل باشه و خدای نکرده دفعه بعدی آتش سوزی موقعی که نباشید اتفاق بیفته و ... این استبلایزر و اینا راه حل موقتی شاید باشه، مشکل ریشه ای بنظر میرسه باشه 😐متاسفانه بعضا تو کابل کشی منازل از کابل های غیر استاندارد و ضعیف استفاده می کنن که با نوسانات ، اتصالی و مشکل پیش میاره.

دو تا برق کار آ‌وردم. یکیشون برق کار ساختمان های مسکن مهر بود. ازش پرسیدم وضعیت سیم کشی این ساختمان چطوره؟ گفت اگر مسکن مهر در هر زمینه ای کمبود داشته باشه ، سیم کشی های ساختمان ها ، کاملا مهندسی شده ست. حتی نمایندگی فاراتل اومد گفت ولتاژ برقتون قویه و پیشنهاد کرد به جای استابلایزر ، یه ترانس یا فاراتل  ۸۰۰۰ بگیر برای خونه. هر کاری که میشد انجام دادم.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بهتره کابل رو با یه کیس دیگه امتحان کنید.

ممکنه ایراد از اسمبل سیستم باشه، اگر امکانش رو دارین قطعات اصلی رو بیرون از کیس روی یک جعبه یا کارتن مقوایی وصل و تست کنین...

خیلی اوقات وجود یک پیچ یا شی فلزی داخل کیس خصوصا بین مادربرد و سینی، اتصالی یک سیم، کابل یا کانکتور و ... می‌تونه باعث این صداها بشه

کابل صدا و تصویر رو هم چک کنید

لینک به دیدگاه

در 24 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوست عزیز

بهتره کابل رو با یه کیس دیگه امتحان کنید.

ممکنه ایراد از اسمبل سیستم باشه، اگر امکانش رو دارین قطعات اصلی رو بیرون از کیس روی یک جعبه یا کارتن مقوایی وصل و تست کنین...

خیلی اوقات وجود یک پیچ یا شی فلزی داخل کیس خصوصا بین مادربرد و سینی، اتصالی یک سیم، کابل یا کانکتور و ... می‌تونه باعث این صداها بشه

کابل صدا و تصویر رو هم چک کنید

سلام. من فردا کیس رو میبرم و این مواردی که گفتید رو تست میکنم. ولی این رو هم ذکر کنم. وقتی سیستم خاموشه ، باز هم صدای وزوز جریان برق شنیده میشه مگر اینکه جریان برق رو قطع کنم‌. 😐 با اینحال بالاتر دوستان گفته بودن پاور رو از سیستم جدا کن و امتحان کن. من این مورد هم تست میکنم  و نتیجه رو اعلام میکنم.

لینک به دیدگاه

دوستان سلام. وقتتون بخیر و خوشی

من بعد از چند روز بالاخره پاور رو بردم و تست کردم باز هم صدای وزوز می داد. حتی پاور قبلیِ خودمو ( 650UK ) تست کردم باز همون صدا برام میومد. مردد شدم بفرستم گارانتی یا نه! با گارانتی تماس گرفتم و گفتن که صدا طبیعی هست. وقتی که سیستم خاموشه و اون فرکانس ریز رو میشنوید ، نشون میده که خازن یا سلف ها آماده به کار هستند.با اینحال گفت برای اینکه خیالتون راحت بشه میتونید بفرستید گارانتی تا زیر فشار تست بگیریم...

والا منم احساس میکنم زیاد روی این موضوع حساسیت به خرج دادم.حتی دو نفر دیگه که در دفتر بودن و داشتن تست میگرفتن ، خیلی با دقت متوجه فرکانس میشدن! فعلا تصمیم گرفتم نفرستم گارانتی تا ببینم در آینده پاور صدای محسوسی که قابل پیگیری باشه میده یا نه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...