رفتن به مطلب

عوض نشدن گرافیک بازی ها

omid_sb
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان

من نمیدونم مشکل از کجاست ولی تنظیمات گرافیکی بازی رو که عوض میکنم هیچ تفاوتی ایجاد نمیشه و روی اخرین تنظیمات گرافیکی قفل کرده روی همه بازی هایی که دارم همینطوریه مثل رینبو و پس2019 وnfs payback

مثلا گرافیکو رو low قرار میدم تنظیمات ذخیره میشه ولی گرافیک بازی همون high یا oltra است 

مشخصات سیستم :

i5 9400f

گرافیک 1660supre 

رم 16

مادربورد b365m

هیچ لگی وجود نداره ولی اینکه همه بازی ها رو اخرین کیفیت اجرا بشه رو کارت گرافیک فشار میاد 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، omid_sb گفته است :

لگی وجود نداره ولی اینکه همه بازی ها رو اخرین کیفیت اجرا بشه رو کارت گرافیک فشار میاد

تفاوتی وجود نداره اینکه تنظیمات رو low بزارید یا high

در تنظیمات بالا پردازش های سنگین به گرافیک فشار میاره 

در تنظیمات پایین تولید فریم های بیشتر باعث فشار  میشه

پس خودتونو گول نزنید

البته میتونید فریم رو قفل کنید و تنظیمات رو کم کنید 

راجب تنظیمات هم معمولا یکبار خروج و ورود دوباره به بازی نیازه تا اعمال بشه

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

پس خودتونو گول نزنید

حرفت درسته ولی اگه روی low یاشه کارت گرافیک کمتر داغ میکنه 

حالا اینکه چقدر داغ میکنه مهم نیست

من میخوام بدونم مشکل سخت افزاری وجود نداره ؟

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

پس خودتونو گول نزنید

این حرفو نزنید عزیز من😑😑😑پی سی بازا برا چی پی سی میخرن نصفش برا همینه دیگه ک تنظیمات گرافیکی رو میشه بالا پایین کرد با انواع فیلتر. متناسب با سیستم... تو چند عنوان محدو اونم بخاطر بد پورت شدن بازی فرقی بین لو و اولترا وجود نداره بازی ک الان یادمه مثال مافیا۳ ک تفاوتی بین لو و اولترا نداشت... نه اینکه کلا فرقی نداره! 

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، omid_sb گفته است :

سلام دوستان

من نمیدونم مشکل از کجاست ولی تنظیمات گرافیکی بازی رو که عوض میکنم هیچ تفاوتی ایجاد نمیشه و روی اخرین تنظیمات گرافیکی قفل کرده روی همه بازی هایی که دارم همینطوریه مثل رینبو و پس2019 وnfs payback

مثلا گرافیکو رو low قرار میدم تنظیمات ذخیره میشه ولی گرافیک بازی همون high یا oltra است 

مشخصات سیستم :

i5 9400f

گرافیک 1660supre 

رم 16

مادربورد b365m

هیچ لگی وجود نداره ولی اینکه همه بازی ها رو اخرین کیفیت اجرا بشه رو کارت گرافیک فشار میاد 

عزیز اول اینکه شما میگی اولترا میزارم ی حرف کلی هستش.. ی زحمتی بکش برو بخش تنظیمات گرافیک advanced اینا پیدا کن و جز ب جز نگا کن تنظیمات رو و بعد دونه ب دونه روی های یا اولترا بزار... 

anti aliasing(msaa. Txaa. Fxaa. Ssaa) anisoprotic filtering

Ambeint occlusion... Ssao.. Hbao

Bloom

Motion blur

Tessellation

Texture quality

Shadow quality

ی نگاهی به این گزینه ها بنداز تو بازی تا متوجه بشی و اینکه رزولوشن که بازی میکنی! 

امیدوارم مفید بوده باشه

لینک به دیدگاه

شما یا باید power limit قطعه های مختلفت رو تنظیم کنی (بایوس یا ویندوز) یا اگه بازی مورد نظر امکان قفل کردن فریم داره از این قابلیتش استفاده کنی وگرنه کیفیت موارد مختلف رو بیاری پایین همون قدر دوباره سی پی یو میره زیر فشار و برعکس (البته تو موارد مختلف فرق می کنه ولی کلیتش اینطوریه).

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، omid_sb گفته است :

حرفت درسته ولی اگه روی low یاشه کارت گرافیک کمتر داغ میکنه

نه لزوما

بستگی داره به نوع بازی به تعداد واحدایی که فعال میکنه یا کمتر فعال نگه میداره و...

به طور کلی ببینید اگه تنظیمات پایین باشه و فریم قفل باشه بله داغ نمیکنه 

اگه فریم قفل نباشه 2حالت پیش میاد:

1-سیپیو گلوگاه میکنه و gpu usage  به زیر 100 درصد میاد و بله خوب کمتر داغ میکنه چون اصلا سیپیو نمیتونه بیشتر از این پردازش کنه و زیر ساخت فریم هارو بسازه ولی عوضش سیپیو کاملا داغ میکنه

2-گرافیک گلوگاه میمونه و داغی سرجاشه حالا شاید اندکی کمتر ولی چون تولید فریم زیاد میشه عملا باز فشار روشه و شما نباید انتظار افت 10 درجه ای داشته باشید

راجب بازی هم گفتم یکبار خروج و ورود مجدد معمولا نیازه اما اگه بازم درست نشد قطعا باگ هست

در 11 ساعت قبل، omid_sb گفته است :

من میخوام بدونم مشکل سخت افزاری وجود نداره ؟

نه عزیز  هیچ ربطی به هم ندارن 

اگه مشکل اعمال نشدن تنظیمات دارید یه نوع باگ نرم افزاریه

در 5 ساعت قبل، Just4Game گفته است :

این حرفو نزنید عزیز من😑😑😑پی سی بازا برا چی پی سی میخرن نصفش برا همینه دیگه ک تنظیمات گرافیکی رو میشه بالا پایین کرد با انواع فیلتر. متناسب با سیستم... تو چند عنوان محدو اونم بخاطر بد پورت شدن بازی فرقی بین لو و اولترا وجود نداره بازی ک الان یادمه مثال مافیا۳ ک تفاوتی بین لو و اولترا نداشت... نه اینکه کلا فرقی نداره! 

منظورم تفاوت بصری نیست اونکه تغیر نکنه نشانه از باگه :-))

منظور تفاوت عملکردی هست که باعث تولید گرما میشه 

دوست عزیز شما حتی درست متوجه نشدید چرا اسپم میدید؟

لینک به دیدگاه

حیف نیست آدم گرافیک قوی بخره و از نصف قدرتش بخواد استفاده کنه . پس دلیل خرید گرافیک قوی چیست ؟ 

اگر گرافیکتون زیاد داغ میکنه تو این تابستون بوسیله افتر برنر کمی فرکانس جی پی یو رو کمتر کنید و مقداری هم افت ولتاژ بدید راحت خنک نگهش میداره ولی اینکه برای برطرف کردن دما بخوای از کیفیت و لذت گرافیک بازی دست بکشید به نظرم کاملا اشتباه هست 

لینک به دیدگاه

سلام

در پنل ‌nvidia و قسمت Manage 3D Settings چک کنین ببینین این موارد جلوشون چی نوشته:

Power Management Mode

Low Latency Mode

Vertical Sync

Max Frame Rate

اگر احساس می‌کنین دستکاری‌شون کردین، کافیه کلید "ریستور" رو بزنین تا تنظیمات برگردن به حالت پیش‌فرض

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Just4Game گفته است :

عزیز اول اینکه شما میگی اولترا میزارم ی حرف کلی هستش.. ی زحمتی بکش برو بخش تنظیمات گرافیک advanced اینا پیدا کن و جز ب جز نگا کن تنظیمات رو و بعد دونه ب دونه روی های یا اولترا بزار... 

anti aliasing(msaa. Txaa. Fxaa. Ssaa) anisoprotic filtering

Ambeint occlusion... Ssao.. Hbao

Bloom

Motion blur

Tessellation

Texture quality

Shadow quality

ی نگاهی به این گزینه ها بنداز تو بازی تا متوجه بشی و اینکه رزولوشن که بازی میکنی! 

امیدوارم مفید بوده باشه

داخل بازی گرافیک کلی وجود داره مثلا میزاری oltra همه ی اون گزینه هایی که گفتی رو خودش تغییر میده 

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، babak_11 گفته است :

حیف نیست آدم گرافیک قوی بخره و از نصف قدرتش بخواد استفاده کنه . پس دلیل خرید گرافیک قوی چیست ؟ 

اگر گرافیکتون زیاد داغ میکنه تو این تابستون بوسیله افتر برنر کمی فرکانس جی پی یو رو کمتر کنید و مقداری هم افت ولتاژ بدید راحت خنک نگهش میداره ولی اینکه برای برطرف کردن دما بخوای از کیفیت و لذت گرافیک بازی دست بکشید به نظرم کاملا اشتباه هست 

گرافیک بالا رو دوست دارم ولی بازی های شوتر انلاین که گرافیک انچنانی لازم ندارن 

و اینکه هیچ بازی رو نشه گرافیکش رو تغییر داد ادم رو ناامید میکنه 

در 11 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام

در پنل ‌nvidia و قسمت Manage 3D Settings چک کنین ببینین این موارد جلوشون چی نوشته:

Power Management Mode

Low Latency Mode

Vertical Sync

Max Frame Rate

اگر احساس می‌کنین دستکاری‌شون کردین، کافیه کلید "ریستور" رو بزنین تا تنظیمات برگردن به حالت پیش‌فرض

به اینا دست نزدم 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

اگه مشکل اعمال نشدن تنظیمات دارید یه نوع باگ نرم افزاریه

منظورم تفاوت بصری نیست اونکه تغیر نکنه نشانه از باگه :-))

اگه باگ چرا پس روی چنئتا بازی اینطوریه؟

ممنون از همه ی دوستان که کمک میکنن 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...