رفتن به مطلب

سلسله دردسرهای من و سیستمم: این قسمت گارانتی فیوچر پاور گیم‌دیاس

Arash21
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من یه کیس pars evo خریدم با پاور ۷۵۰ ماژولار گیم دیاس ذهنم سرویس شد تا کابل ساتا و مادربرد پاور رو وصل کنم چون براکت هارد مانع آزادی دست و کابل میشد الان طبق تصاویر بنظرتون سیم کشی درسته مثلا کابل فن ها و سی پی یو از اون گوشه طرف فن اصلی بردم کابل مادربرد و pci e ۶+۲ پین رو از طرف اون سوراخ بزگا یکی بالایی بردم و اینکه طبق تصویر میبینید به علت محل بد براکت هارد اول مجبور شدم کابل هارو وصل کنم بعد پاور رو تو کیس بزارم الان به نظر دوستان با تجربه مشکلی از لحاظ فشار اومدن به کابل ها نیست سوم اینکه کابل اتصال فن کیس رو که وصل میکنم یه پین اون میزنه بیرون این واسه چیه و اینکه من از سر کنجکاوی بدون اینکه پاور به جایی وصل باشه اونو واسه یه دقیقه یا کمتر زدم برق اتفاقی نمیفته یعنی خراب نمیشه پاور من گواهی طلایی ۸۰ پلاس داره و ماژولار هست فک نکنم خراب بشه ممنون میشم جواب بدید.

۲۰۲۰۰۷۰۷_۱۷۵۷۵۸.jpg

۲۰۲۰۰۷۰۷_۱۷۵۷۲۴.jpg

۲۰۲۰۰۷۰۷_۱۷۵۷۲۰.jpg

۲۰۲۰۰۷۰۷_۱۷۵۷۰۲.jpg

۲۰۲۰۰۷۰۷_۱۸۰۰۳۵.jpg

۲۰۲۰۰۷۰۷_۱۸۰۰۲۴.jpg

۲۰۲۰۰۷۰۷_۱۸۰۰۱۸.jpg

لینک به دیدگاه

سلام عزیز

من دقیق متوجه نشدم ...

الان سوال شما اینه که آیا مشکلی داره زیاد کشیده شدن کابل ها؟

لینک به دیدگاه

سلام

آقا اولا که کیس شما خیلی کوچیک نیست و منظم کردن کابلها اینقدرها هم سخت نیست ، در کل باید تا میشه کابلها پشت کیس یعنی حدفاصل درب پشتی و کیس قرار بگیره

دوما اون پین که هنگام وصل کردن کابل فن بیرون زده نباید اینطور باشه، کابل فن رو جدا کنید و پین رو با فشار جا بزنید و دوباره کابل فن رو با دقت وصل کنید که پین های مادگی بیرون نزنه ، می تونید پیهای مادگی رو یه خورده با پیچ گوشتی نوک تیز گشاد کنید تا کابل فن راحتتر وصل بشه

ویرایش شده توسط mohsen6281
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، mohsen6281 گفته است :

سلام

آقا اولا که کیس شما خیلی کوچیک نیست و منظم کردن کابلها اینقدرها هم سخت نیست ، در کل باید تا میشه کابلها پشت کیس یعنی حدفاصل درب پشتی و کیس قرار بگیره

دوما اون پین که هنگام وصل کردن کابل فن بیرون زده نباید اینطور باشه، کابل فن رو جدا کنید و پین رو با فشار جا بزنید و دوباره کابل فن رو با دقت وصل کنید که پین های مادگی بیرون نزنه ، می تونید پیهای مادگی رو یه خورده با پیچ گوشتی نوک تیز گشاد کنید تا کابل فن راحتتر وصل بشه

هر کاری کردم با فشار اون پین نرفت داخل بعد کابل هارو جدا کردم پین که زده بود بیرون رو دوباره زدم جا ولی باز هم وقتی به کابل پاور وصل میکنم می‌زده بیرون ولی اون پینی که میزنه بیرون به برق وصل نیست و دو تا ی که به برق وصلن سالمن اگر میشه بگید اینکه بدون مادربورد پاور رو یه دقیقه زدم برق خرابش می‌کنه یا نه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

سلام عزیز

من دقیق متوجه نشدم ...

نه خواستم بدونم 

در 2 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

سلام عزیز

من دقیق متوجه نشدم ...

نه می‌خوام بدونم کابل کشی درسته چون دفترچه واضح نیست و اینکه الان کابل هارو بزور جا زدم چون محل براکت هارد بد هست آیا اگر کابل پاور کاملا آزاد نباشه خراب میشه من بار اولمه دو روز دیگه مادربورد و سی پی یو و اس اس دی میرسه میترسم پاور خراب بشه🤣🤣🤣

لینک به دیدگاه

دوستان اگر مادربورد فوق‌العاده ای مانندz390 auros elite و گرافیک rx580 8g رم ١۶ دو کاناله ٣٢٠٠ حافظه ssd ٢۵۶ SLC پر سرعت و هارد بلک و کولینگ خوب داشته باشم میتونم تا دو سه سال دیگه روش حساب کنم ظاهراً از i7  نسل پنجم k هم قویتره خدایی جواب بدید 

لینک به دیدگاه

دوستان میدونم که واسه دو کاناله بودن باید حتما دو تا رم داشت و اینکه دو تا هشت از یه ١۶ و ٢ تا ۴ هم از یه هشت بهتره ولی جهت آینده نگری امکان داره تا سال آینده ٣٢ گیگ رم به حداقل سیستم تبدیل بشه و به ۶۴ گیگ نیاز بشه در اون سرعت باید چهارتا ١۶ داشته باشیم من مادربورد تا ١٢٨ و پردازنده تا ۶۴ پشتیبانی می‌کنه تا باس ۴٢٢۶ نمیدونم چه صیغه ایه وقتی هنوز ماژول ٣٢ نداریم روی مادربورد چهار اسلاتی پشتیبانی از ١٢٨ گیگ گذاشتن ولی بنظر دوستان یدونه ١۶ بخرم یا دو تا هشت؟

لینک به دیدگاه

سلام من کیس پارس اوو دارم دو تا فن رو سقف دو تا سمت چپ می‌خوام سیستم هم اینه

Core i3 9100f +notus95 

Rx 580 8g xfx

Auros elite gigabyte z390 

8*2 3200 cl16 duol

SSD 256

HDD BLACK 1TB 

750W full 180mm fan 

خوبه چهارتا فن بخرم از اون خوبای گرین با مال خودش بشه پنج تا یا اینکه دو تا فن هم بزارم جلو؟

لینک به دیدگاه

در 53 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

نه خواستم بدونم 

نه می‌خوام بدونم کابل کشی درسته چون دفترچه واضح نیست و اینکه الان کابل هارو بزور جا زدم چون محل براکت هارد بد هست آیا اگر کابل پاور کاملا آزاد نباشه خراب میشه من بار اولمه دو روز دیگه مادربورد و سی پی یو و اس اس دی میرسه میترسم پاور خراب بشه🤣🤣🤣

اخه الان اصلا هیچ کابلی به میزان زیاد کشیده نشده و کاملا صاف نیست (حداقل تو عکس اینطوری معلومه)

توصیه میکنم به شما که یکی دوتا فیلم اسمبل ببینید، کمکتون میکنه توی معماری کابل کشیتون و خودتون متوجه میشید که چطوری کابل کشی کنید بهتره

الان پنج ساله که بنده دارم از green x1 و cm g650m استفاده میکنم، و 8 پین برق cpu رو قشنگ کشیدم از پشت سینی کیس که برسه به سوکتش، منتهی از ابتدا و انتها بست کمربندی زدم و فشار روی سوکت نیست و خود دسته ی کابل تحت کششه که مشکلی براش پیش نمیاد. البته کابل های کولرمستر هم واقعا باکیفیت هستن و روی دسته کابلها یک لایه اسلیو هم کشیده شده ...

من نه از کیس شما تا حالا اسمبل کردم، و نه با پاورتون آشنا هستم. ولی اینقدر عرض کنم خدمتتون که همه اینها، یه سری استاندارد یونیورسال دارن که اگه احیانا سیمی به سوکتی نمیرسه، یا مشکل دیگه ای، احتمالا شما نکته ای رو در اسمبل منظور نکردید.

ته تهش اگه دیدید خیلی سخت و مشقت بار شده، یا از یک دوست فنی بخواید که کمکتون کنه، یا اینکه سیستم رو ببرید بیرون اسمبل کنن براتون. ماشالا قطعات همه گرونقیمت هستن و کوچکترین بی دقتی، راحت چند میلیون تومن خسارت میزنه به کاربر.

پی نوشت: سیستم نو هم مبارک. انشاالله که به خوبی استفاده کنید.

لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

اخه الان اصلا هیچ کابلی به میزان زیاد کشیده نشده و کاملا صاف نیست (حداقل تو عکس اینطوری معلومه)

توصیه میکنم به شما که یکی دوتا فیلم اسمبل ببینید، کمکتون میکنه توی معماری کابل کشیتون و خودتون متوجه میشید که چطوری کابل کشی کنید بهتره

الان پنج ساله که بنده دارم از green x1 و cm g650m استفاده میکنم، و 8 پین برق cpu رو قشنگ کشیدم از پشت سینی کیس که برسه به سوکتش، منتهی از ابتدا و انتها بست کمربندی زدم و فشار روی سوکت نیست و خود دسته ی کابل تحت کششه که مشکلی براش پیش نمیاد. البته کابل های کولرمستر هم واقعا باکیفیت هستن و روی دسته کابلها یک لایه اسلیو هم کشیده شده ...

من نه از کیس شما تا حالا اسمبل کردم، و نه با پاورتون آشنا هستم. ولی اینقدر عرض کنم خدمتتون که همه اینها، یه سری استاندارد یونیورسال دارن که اگه احیانا سیمی به سوکتی نمیرسه، یا مشکل دیگه ای، احتمالا شما نکته ای رو در اسمبل منظور نکردید.

ته تهش اگه دیدید خیلی سخت و مشقت بار شده، یا از یک دوست فنی بخواید که کمکتون کنه، یا اینکه سیستم رو ببرید بیرون اسمبل کنن براتون. ماشالا قطعات همه گرونقیمت هستن و کوچکترین بی دقتی، راحت چند میلیون تومن خسارت میزنه به کاربر.

پی نوشت: سیستم نو هم مبارک. انشاالله که به خوبی استفاده کنید.

فعلا که همه قطعات رو ندارم میرسن نه اینکه کمن فقط رو مرتب بدون سیستم حساسم ولی بازم ممنون از وقتی که گذاشتی انشالله هر گیمری هر ادیتوری هر طراحی هر سیستمی میخواد بهش برسه 

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

دوستان اگر مادربورد فوق‌العاده ای مانندz390 auros elite و گرافیک rx580 8g رم ١۶ دو کاناله ٣٢٠٠ حافظه ssd ٢۵۶ SLC پر سرعت و هارد بلک و کولینگ خوب داشته باشم میتونم تا دو سه سال دیگه روش حساب کنم ظاهراً از i7  نسل پنجم k هم قویتره خدایی جواب بدید 

من یه سیستم با همین مشخصات بستم خوب جواب داد.

ویرایش شده توسط ARMIN
لینک به دیدگاه

سلام تاپیک های مکرر شما با موضوع جمع آوری سیستم در این تاپیک ادغام شدن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

گیگ رم به حداقل سیستم تبدیل بشه و به ۶۴ گیگ نیاز بشه

اخوی همچینم نیست اشتباه میکنید نهایت برای نسل بعد 16گیگ رم نیاز باشه

بعد شما z390 گرفتی با 9100?

خوب z370 میکردیش با i5 9400f

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

هر کاری کردم با فشار اون پین نرفت داخل بعد کابل هارو جدا کردم پین که زده بود بیرون رو دوباره زدم جا ولی باز هم وقتی به کابل پاور وصل میکنم می‌زده بیرون ولی اون پینی که میزنه بیرون به برق وصل نیست و دو تا ی که به برق وصلن سالمن اگر میشه بگید اینکه بدون مادربورد پاور رو یه دقیقه زدم برق خرابش می‌کنه یا نه؟

اگر اون پین به برق وصل نیست مشکلی نداره

و اینکه بدون مادربرد پاور رو زدید به برق ، پاور اصلا بدون مادربرد روشن نمیشه پس اشکالی نداره که پاور به صورت جدا به برق زده بشه.

اما اگر پاور رو بدون مادربرد زدید به برق و روشنش کردید (با اتصال سیم سبز) ، این برای پاور ضرر داره ولی 1 دقیقه روشن بودن خرابش نمیکنه

لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

اخوی همچینم نیست اشتباه میکنید نهایت برای نسل بعد 16گیگ رم نیاز باشه

بعد شما z390 گرفتی با 9100?

خوب z370 میکردیش با i5 9400f

عزیز 9100f قوی هست دوما من واسه در آینده که بتوان ارتقا داد به i9 خوبه و اینکه از مادربورد هایی که کابل dvi دارن خوشم نمیاد به چه درد میخوره الکی گذاشتن قیافش رو به هم بریزن

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mohsen6281 گفته است :

اگر اون پین به برق وصل نیست مشکلی نداره

و اینکه بدون مادربرد پاور رو زدید به برق ، پاور اصلا بدون مادربرد روشن نمیشه پس اشکالی نداره که پاور به صورت جدا به برق زده بشه.

اما اگر پاور رو بدون مادربرد زدید به برق و روشنش کردید (با اتصال سیم سبز) ، این برای پاور ضرر داره ولی 1 دقیقه روشن بودن خرابش نمیکنه

نه اصلا اتصال کوتاه نکردم شاید کمتر از یه دقیقه هم زدم برق و اینکه این بست های آبی که باهاش کابل هارو می‌بندی مرتب شن اسمشون چیه میخوام یه بسته بخرم و اینکه راهی نیست درک های براکت هارد رو باز کنم مزاحم پاوره واسه زدن به کابل باید پاور رو بیارم بیرون دهنم سرویس شده

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

عزیز 9100f قوی هست دوما من واسه در آینده که بتوان ارتقا داد به i9 خوبه و اینکه از مادربورد هایی که کابل dvi دارن خوشم نمیاد به چه درد میخوره الکی گذاشتن قیافش رو به هم بریزن

🔫😐 مطمعنید شما چیزی از سخت افزار میدونید؟ 

i3 9100f از i5 9400f قوی تره؟ 😐

برای ارتقا به i9 شما باید خنک کننده خوبی داشته باشی و کیس مناسب پس عملا باید اندازه i9 خرج کنی

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

برای ارتقا به i9 شما باید خنک کننده خوبی داشته باشی و کیس مناسب پس عملا باید اندازه i9 خرج کنی

داداش i5 قویتره ولی 9100 ضعیف نیست کیس من واترکولر همه مدلی پشتیبانی می‌کنه مشکلی نیست در ضمن موقعی که این سی پی یو خریدم پول نداشتم بدم واسه پردازنده گرون همون ١۴٠٠ واسه چهار هسته ۴.٢ گیگاهرتز عالیه

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

من رو مادربورد سرمایه گذاری کردم تا در آینده راحت باشم تو ارتقا در ضمن auros elite هفت تومن مفت گیرم اومده z370 بخرم؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Arsham mahmoode گفته است :

داداش i5 قویتره ولی 9100 ضعیف نیست کیس من واترکولر همه مدلی پشتیبانی می‌کنه مشکلی نیست در ضمن موقعی که این سی پی یو خریدم پول نداشتم بدم واسه پردازنده گرون همون ١۴٠٠ واسه چهار هسته ۴.٢ گیگاهرتز عالیه

خوب درست بنویس😁

ولی به i9 دلخوش نکن چون خرجی که برای خنک کننده رو دستت میزاره بی ارزش میکنتش

9700k کاملا تا پایان نسل 9 کافیه

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

خوب درست بنویس😁

من دیر خرید کردم وگرنه الان ضرر نمی‌کردم در خرید پردازنده هم عجله کردم چون i5 واقعا بهتر بود ولی همون 9100f که گرفتم فردا ٢٠٠ تومن تخفیف خورد واسه فن هم باید نوتپس ٢٠٠ یا بهتر می‌گرفتم ولی ٩۵ گرفتم الان راضیم باهاش یکم کار میکنم پول اومد دستم ارتقا میدم😂😂😂😂

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

خوب درست بنویس😁

میگم نمیشه پرچ براکت هارد رو باز کرد یکم ببرمش اون طرف تر چون جا داره بعد با پیچ گیرش کنم. خیلی اذیتم میکنه

ویرایش شده توسط Arsham mahmoode
تایپی
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

میگم نمیشه پرچم براکت هارد رو باز کرد یکم ببرمش اون طرف تر چون جا داره بعد با پیچ گیرش کنم. خیلی اذیتم میکنه

نظری ندارم

لینک به دیدگاه

کدومش بهتره تو یوتیوب رفتم خیلی تفاوتی نداشت بنظرتون برگشتش بدم باهاش rx 580 diostar بخرم بقیش رو هم بدم یه اس اس دی دیگه؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

کدومش بهتره تو یوتیوب رفتم خیلی تفاوتی نداشت بنظرتون برگشتش بدم باهاش rx 580 diostar بخرم بقیش رو هم بدم یه اس اس دی دیگه؟

5500xt قابلیت ویژه ای نداره تفاوتی هم نداره 

به نظرم پول الکیه 9 تومن بدی اکبند اینو بخری

میتونی دست دوم با 8 تومن کارت های بالارده تهیه کنید

موفق باشید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...