رفتن به مطلب

سلسله دردسرهای من و سیستمم: این قسمت گارانتی فیوچر پاور گیم‌دیاس

Arash21
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

بعید می‌دونم برای مادربرد مشکلی بوجود اومده باشه

اکثر مادربرد ها سیستم محافظتی دارن در مقابل نوسان برق

به نظرم شما یا پاورت مشکل داشته از اول ، یا سیم ها و کابل های خروجی از پاور رو اشتباه وصل کردید که این مشکل بوجود اومده

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، m.reza گفته است :

بعید می‌دونم برای مادربرد مشکلی بوجود اومده باشه

اکثر مادربرد ها سیستم محافظتی دارن در مقابل نوسان برق

به نظرم شما یا پاورت مشکل داشته از اول ، یا سیم ها و کابل های خروجی از پاور رو اشتباه وصل کردید که این مشکل بوجود اومده

به جان خودم سه بار تمام سیستم رو از اول بستم تمام کابل هارو هم درست بستم مشکلی پیش نیومد اون پنل لعنتی جلوی کیس رو که به مادربورد پصل کردم بعد کلید پاور رو زدم اینجوری شد اگر پاور مشکلی داشته باشه باید حسابی از خجالت شرکت فیوچر دربیام

در 2 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

به جان خودم سه بار تمام سیستم رو از اول بستم تمام کابل هارو هم درست بستم مشکلی پیش نیومد اون پنل لعنتی جلوی کیس رو که به مادربورد پصل کردم بعد کلید پاور رو زدم اینجوری شد اگر پاور مشکلی داشته باشه باید حسابی از خجالت شرکت فیوچر دربیام

سری tuf بود مادربوردم امکان داره خراب شده باشه یا بقیه قطعات رو خراب کنه؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Arsham mahmoode گفته است :

قبل اینکه بخواید رو کیس اسمبل کنید سیستم رو روی میز تست نکردید ببینید چطوریه؟

به نظرم یک پاور استاندارد دیگه پیدا کنید و بهتره سعی کنید روی میز اول تست کنید یعنی مادربرد رو بزارید روی جعبه خودش و بعد قطعات رو اسمبل کنید و بعد تست کنید. هر چند من اتفاقی اون تاپیک دیگه شما در مورد اسمبل رو هم دیدم خیلی تاپیک طولانی شده نتونستم بخونم اما به نظر اولین تجربتون بوده و یک مقدار سخته بخوام توصیه کنم که دوباره خودتون روش کار کنید و ادامه بدید شاید بد نباشه یک شخص که حرفه ای هست یک نگاهی به اسمبل قطعات بندازه.

لینک به دیدگاه

سری tuf بود مادربوردم امکان داره خراب شده باشه یا بقیه قطعات رو خراب کنه؟

بعید می‌دونم 

به نظرم سیم های پنل جلویی کیس رو اشتباه به مادربرد نصب کردید

اون ها رو جدا کنید ، پاور رو هم از کیس خارج کنید ، ببینید بوی سوختگی از پاور هست ؟

میتونید خارج از کیس وقتی که خروجی های پاور از پاور جدا هستن ، پاور رو تست کنید ببینید سالم هست یا خیر

به این صورت که کابل برق رو وصل کنید ، پاور رو روشن کنید و کلید Rgb که پشت پاور هست رو بزنید ، بینید نورپردازی روشن میشه یا نه

یا اینکه از روشی که عکسش رو میذارم استفاده کنید .

فقط خواهشاً دقت کنید توی این مورد تا به مشکل جدید بر نخورید.

اتصال رو باید برای یک لحظه برقرار کنید 

ATX-24pin-PowerON.jpg.21a2facb3f28e52e2905a768e6be47d3.jpg

این لینک شاید بهتر راهنماییتون کنه 

لینک به دیدگاه

بعد دیدم هیچ فنی روشن نشد مال پاور هم همبنطور چراغ های ارجی بی پاور هم روشن نشدن با وجود اینکه دکمه رو زدم ولی ار جی بی های مادربورد روشن نشدن و رنگ هم عوض میکردن

شما یبار اینی که نوشتی رو بخون! 

بهتره کیس رو به یک خدماتی ببرید تا با حضور خودتون چک کنن

لینک به دیدگاه

خدا خیرتون بده با انتخاب این عنوان برای تاپیک، انصافا حال و هوام عوض شد 😄😄😄😄

پیشنهادم اینه به استارتر که تمام قطعات رو از کیس بیاره بیرون و روی میز اتصالاتشو انجام بده و عکس بگیره از نحوه وصل کردنش، قطعا همه چیز درست میشه.

لینک به دیدگاه

احساس می کنم شما  دستی در انفجار چرنوبیل  داشتید ؟ :)))))) فقط باز نشسته شدید زدید تو انفجار سیستم

لینک به دیدگاه

من دارم امپر میزنم بعضیا اومدن جک میگن انصافا خنگ یا مشنگ نیستم رم هارو در اسلات های یکرنگ اول قفل شون باز کردم بعد اروم بطور مساوی زدم پایین و به یک طرف بعد به طرف دیگه فشار اوردم تا بره جا کارت گرافیک هم همینطور سی پی یو رو جوری گذاشتم که برامدکی های سوکت سوراخ های لبه رو پر کنن خودش داد میزد که درست گذاشتمش اس اس رو هم وصل کردم به اسلات m.2 بعد پیچ کردم کابل ۲۴ پین to power supply رو زدم به پاور و to motheboard رو به مادربورد کابل هشت پین PCI E رو زدم به پاور 6+2 رو زدم به گرافیک حتی با دو کابل مختلف تو هردو اسلات تست کردم تمامی اتصالات پاور و مادربورد رو چک کردم پنل کوفتی جلو کار رو خراب کرد با این وجود که درست طبق دفترچه حتی +- رو هم رعایت کردم فن هارو هم زدم به مادربورد یکی هم به مولکس حالا اینکه اصلا چرا باید انفجار اتفاق بیفته رو نمیدونم

در 18 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

بعد دیدم هیچ فنی روشن نشد مال پاور هم همبنطور چراغ های ارجی بی پاور هم روشن نشدن با وجود اینکه دکمه رو زدم ولی ار جی بی های مادربورد روشن نشدن و رنگ هم عوض میکردن

شما یبار اینی که نوشتی رو بخون! 

بهتره کیس رو به یک خدماتی ببرید تا با حضور خودتون چک کنن

داداش از جی بی های مادربرد روشن شدن رنگ هم داشتن ولی هیچ قطعه ای دیگه برق نداشت الان همون هم روشن نمیشه تو خدماتی های بهبهان بیشترین پاور که دارن ۴۵۰ وات اسکو هست

لینک به دیدگاه

«فَتَبَارَكَ اللَّهُ أَحْسَنُ الْخَالِقِينَ»

برای بار 1000 خواهشا اگر با این اوضاع سیستم میخرید و اسمبل بلد نیستین از این کارا نکنید شما که 20 میلیون خرج میکنید و یه سیستم رده پایین تازه میخرید 200 تومن هم بدین براتون اسمبل کنن !

درسته عشق ذوق سیستم خریدن دارین اما اسمبل این نیست که فقط هر قطعه ای توی جاش بزنید اینو که بچه 6 ساله هم میدونه یه اتصال اشتباه ممکنه همه چیو بر باد بده

الانم من فکر میکنم اتصالات فن ها و کیس باعث سوختگی شده  احتمال اولمه کابل های پشت کیس تمامشو چک کنید احتمالا یکیشون اب شده باشه اندکی

پاور در بیارین از سیستم و بو بکشین قسمتی که فنش هست اگه بوی برنج سوخته داد خلاصه

لینک به دیدگاه

در 19 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

داداش از جی بی های مادربرد روشن شدن رنگ هم داشتن ولی هیچ قطعه ای دیگه برق نداشت الان همون هم روشن نمیشه تو خدماتی های بهبهان بیشترین پاور که دارن ۴۵۰ وات اسکو هست

پاور تسکو برای سیستم بستید؟

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، mohammad7966 گفته است :

پاور تسکو برای سیستم بستید؟

نه گیم دیاس ۷۵۰ وات ماژولار ۸۰ پلاس

در 36 دقیقه قبل، hosin گفته است :

برای بار 1000 خواهشا اگر با این اوضاع سیستم میخرید و اسمبل بلد نیستین از این کارا نکنید شما که 20 میلیون خرج میکنید و یه سیستم رده پایین تازه میخرید 200 تومن هم بدین براتون اسمبل کنن !

درسته عشق ذوق سیستم خریدن دارین اما اسمبل این نیست که فقط هر قطعه ای توی جاش بزنید اینو که بچه 6 ساله هم میدونه یه اتصال اشتباه ممکنه همه چیو بر باد بده

الانم من فکر میکنم اتصالات فن ها و کیس باعث سوختگی شده  احتمال اولمه کابل های پشت کیس تمامشو چک کنید احتمالا یکیشون اب شده باشه اندکی

پاور در بیارین از سیستم و بو بکشین قسمتی که فنش هست اگه بوی برنج سوخته داد خلاصه

قطعات خراب بودن وگرنه اسمبل کاری نداره هیچ سیمی آب نشده هیچ اثری از سوختگی نیست بجز اینکه توی پاور یکی از الکترو موتور ها یکم سفید بود

در 3 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

خدا خیرتون بده با انتخاب این عنوان برای تاپیک، انصافا حال و هوام عوض شد 😄😄😄😄

پیشنهادم اینه به استارتر که تمام قطعات رو از کیس بیاره بیرون و روی میز اتصالاتشو انجام بده و عکس بگیره از نحوه وصل کردنش، قطعا همه چیز درست میشه.

نه بابا اتفاقا حال هوای من هم عوض شد قبلش خیلی حالم خراب بود الان دارم دق میکنم کاری رو هم که گفتی انجام دادم ولی خداییی تو کیس ببندم یا رو میز چه فرقی داره

در 36 دقیقه قبل، hosin گفته است :

چی خلاصه پاور یا تمام قطعات؟

لینک به دیدگاه

لطفا/خواهشا از دستکاری بیشتر سیستم دست بردارید و کیس رو ببرید پیش تعمیراتی براتون تست کنه...

امیدوارم که مشکل جدی نداشته باشید و با حداقل هزینه حل بشه

لینک به دیدگاه

ه بابا اتفاقا حال هوای من هم عوض شد قبلش خیلی حالم خراب بود الان دارم دق میکنم کاری رو هم که گفتی انجام دادم ولی خداییی تو کیس ببندم یا رو میز چه فرقی داره

حالا که رو میز بستی.

چنتا عکس از قطعات متصل شده بذار.

حالا بدون نیاز به کیس، با یک شی فلزی مثل پنس یا پیچ گوشتی، به اون پین رو مادربورد که به پنل جلوی کیس وصل میشه، یک تماس کوتاه برقرار کن تا سیستم روشن بشه (پین پاور که ۲ تایی هست و فقط کافیه یک تماس برقرار بشه تا سیستم روشن بشه.)

اگه جامپری روی مادربورد برای ریست بایوس هست، پیدا کن و یک بار عملیات clear Cmos رو انجام بده(اینم بصورت چنتا پین هست معمولا یا شاید دکمش تعبیه شده باشه رو مادربورد.)

لینک به دیدگاه

در 22 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

حالا که رو میز بستی.

حالا بدون نیاز به کیس، با یک شی فلزی مثل پنس یا پیچ گوشتی، به اون پین رو مادربورد که به پنل جلوی کیس وصل میشه، یک تماس کوتاه برقرار کن تا سیستم روشن بشه (پین پاور که ۲ تایی هست و فقط کافیه یک تماس برقرار بشه تا سیستم روشن بشه.)

اگه جامپری روی مادربورد برای ریست بایوس هست، پیدا کن و یک بار عملیات clear Cmos رو انجام بده(اینم بصورت چنتا پین هست معمولا یا شاید دکمش تعبیه شده باشه رو مادربورد.)

برادر من کیس رو بستم گذاشتم تو کارتن میخوام فردا بفرستم لیون کامپیوتر اگر پاور خراب بود بدم گارانتی فیوچر درست کنه این قطعات مشکل دارند اگر کامپیوتر بخواد روشن بشه با همون استارت اول چه از طریق پاور چه کلید جلوی کیس روشن میشه ولی کلید جلوی کیس باعث این انفجار شد من هم هیچی ندیدم اصلا اثری از اسیب روش باشه اگر انفجار از بورد اصلی باشه امکان داره گارانتی نتونه کاری کنی یا بقیه قطعات رو سوزونده باشه؟

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

حالا که رو میز بستی.

دوست عزیزم ایشون آشنایی و توانایی انجام اینکار رو ندارند

ممکنه با روشن کردن مجدد سیستم مشکلاتشون بیشتر بشه، ضمن اینکه کار از clear cmos گذشته و احتمالا خازن های پاور ترکیده

همون بهتره ببرن پیش متخصص براشون بررسی و تست کنن

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، sajad-tnt گفته است :

ممکنه با روشن کردن مجدد سیستم مشکلاتشون بیشتر بشه، ضمن اینکه کار از clear cmos گذشته و احتمالا خازن های پاور ترکیده

پاور رو باز کردم هیچی نترکیده بود مادربورد هم همچنین

در 10 ساعت قبل، sajad-tnt گفته است :

سیم پاور رو زدم همونطور که گفتم شاید قبلش یکم امیدوارم بودم که قطعات رو تعویض کننن همون سیم نفله زد گند زد به سیستم

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

پاور رو باز کردم هیچی نترکیده بود مادربورد هم همچنین

پاور رو باز کردین ؟؟؟؟؟
خب گارانتیش میپره که :|

لینک به دیدگاه

به احتمال 99 درصد ایراد از پاور هست و جای نگرانی برای باقی قطعات نیس و احتمالا مشکل همون برق فن هست ک درست جا نزدی.. فقط لطفا بیش از این دست به چیزی نزن ک خرابی بیشتر به بار نیاد خدایی نکرده.. فقط اینکه گفتی پاور رو باز کردی نگران کننده هست برای بحث گارانتی وگرنه قطعات دیگه مشکلی پیدا نمیکنن تو همچین مواردی

لینک به دیدگاه

در 18 ساعت قبل، m.reza گفته است :

بعید می‌دونم 

به نظرم سیم های پنل جلویی کیس رو اشتباه به مادربرد نصب کردید

اون ها رو جدا کنید ، پاور رو هم از کیس خارج کنید ، ببینید بوی سوختگی از پاور هست ؟

میتونید خارج از کیس وقتی که خروجی های پاور از پاور جدا هستن ، پاور رو تست کنید ببینید سالم هست یا خیر

به این صورت که کابل برق رو وصل کنید ، پاور رو روشن کنید و کلید Rgb که پشت پاور هست رو بزنید ، بینید نورپردازی روشن میشه یا نه

یا اینکه از روشی که عکسش رو میذارم استفاده کنید .

فقط خواهشاً دقت کنید توی این مورد تا به مشکل جدید بر نخورید.

اتصال رو باید برای یک لحظه برقرار کنید 

ATX-24pin-PowerON.jpg.21a2facb3f28e52e2905a768e6be47d3.jpg

این لینک شاید بهتر راهنماییتون کنه 

این کار رو انجام دادی عزیز ؟

در ضمن اگر که پاور پرچسب پلمپ داشته ( که قطعا داشته ! ) و شما اون رو باز کردید ، گارانتی چیزی رو قبول نمیکنه .

برای ارسال تمام قطعات به لیون هم فکر میکنم فقط هزینه پست نسبتا سنگین روی دستتون بذاره .

اسمبل چیزی نیست که کسی توی بهبهان توانایی انجامش رو نداشته باشه . اکثر خدمات کامپیوتری ها انجام میدن .

پیشنهاد میکنم حضوری تمام قطعات رو ببرید تا در حضور خودتون تست بشن 

در 13 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

هارو هم زدم به مادربورد یکی هم به مولکس حالا اینکه اصلا چرا باید انفجار اتفاق بیفته رو نمیدونم

فن ، همزمان هم به مولکس وصل بود هم به مادربرد ؟

یا حرف شما مربوط به ۲ عدد فن میشه ؟

لینک به دیدگاه

در 10 ساعت قبل، Rreza گفته است :

به احتمال 99 درصد ایراد از پاور هست و جای نگرانی برای باقی قطعات نیس و احتمالا مشکل همون برق فن هست ک درست جا نزدی.. فقط لطفا بیش از این دست به چیزی نزن ک خرابی بیشتر به بار نیاد خدایی نکرده.. فقط اینکه گفتی پاور رو باز کردی نگران کننده هست برای بحث گارانتی وگرنه قطعات دیگه مشکلی پیدا نمیکنن تو همچین مواردی

یعنی میفهمن که باز شده؟

در 10 ساعت قبل، m.reza گفته است :

فن ، همزمان هم به مولکس وصل بود هم به مادربرد ؟

یا حرف شما مربوط به ۲ عدد فن میشه ؟

خیر اولش نمیدونستتم که کانکتور ۳ پین فن ها به چهار پین مادربورد میخوره پس با یک کابل تبدیل که همراه فن ها بود اون هارو به کابل مولکس پاور وصل کردم و سیم مولکس پاور جهت کنترل سرعت فن ها با یه کانکتور چهار پین به بود وصل میشد در واقع فن هارو زدم به مولکس پاور مولکس پاور رو زدم به مادربورد این دفعه اول بود دور دوم که دوباره سیستم رو بستم مستقیم فن هارو زدم به ماربرد

در 10 ساعت قبل، m.reza گفته است :

این کار رو انجام دادی عزیز ؟

در ضمن اگر که پاور پرچسب پلمپ داشته ( که قطعا داشته ! ) و شما اون رو باز کردید ، گارانتی چیزی رو قبول نمیکنه .

برای ارسال تمام قطعات به لیون هم فکر میکنم فقط هزینه پست نسبتا سنگین روی دستتون بذاره .

اسمبل چیزی نیست که کسی توی بهبهان توانایی انجامش رو نداشته باشه . اکثر خدمات کامپیوتری ها انجام میدن .

پیشنهاد میکنم حضوری تمام قطعات رو ببرید تا در حضور خودتون تست بشن 

داداش اسمبل بلدم اسونه تمام کابل هارو درست زدم اینکه روشن نشد مشکل یکی از قطعاته احتمال زیاد پاور بعد اون صدایی که داد ممکنه مادربورد رو سوخته باشه چون دود هم بلند شد یکم ولی دقیقا نمیدونم از کجا بود اثری از سپختگی هم ندیدم ولی بعد از اون صدا دیگه حتی rgb مادربرد که قبلش روشن میشد هم روشن نشد

در 9 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

داداش اسمبل بلدم اسونه تمام کابل هارو درست زدم اینکه روشن نشد مشکل یکی از قطعاته احتمال زیاد پاور بعد اون صدایی که داد ممکنه مادربورد رو سوخته باشه چون دود هم بلند شد یکم ولی دقیقا نمیدونم از کجا بود اثری از سپختگی هم ندیدم ولی بعد از اون صدا دیگه حتی rgb مادربرد که قبلش روشن میشد هم روشن نشد

در ضمن برای تست نیاز به قطعات هست که اینجا هیشکی فن هم نداره😢

ویرایش شده توسط Arsham mahmoode
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

یعنی میفهمن که باز شده؟

با باز شدن برچسب پلمپ ، بله !

برای تست هم قطعه خاصی مورد نیاز نیست ، همین قطعات شما رو تک به تک تست میکنن

تست و راه اندازی مادربرد با همون پاور ۴۵۰ تسکو که گفتین توی مغازه ها هست هم امکان پذیره

لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

در ضمن برای تست نیاز به قطعات هست که اینجا هیشکی فن هم نداره😢

اینم از اسمبل رو میزی که میگفتید

57D21736-FADC-4D4D-8A5B-AE5809ABABBB.jpeg

88CABBE1-879D-4790-ABB9-0BAB39574F3D.jpeg

49758E32-9796-44EB-97CB-93BC75B5D898.jpeg

684DB61E-4940-4706-9F37-ED87FB39F326.jpeg

D38B3125-3467-473C-872D-ABEB40522BCD.jpeg

224BCF33-4318-4985-A01E-48DF27CB6507.jpeg

C4EECEF7-C9BB-492F-B738-C0B65A36F19D.jpeg

EEEB0459-4571-43E2-9F8C-D728A61EDCA7.jpeg

9C65640D-6D5E-471E-ABC0-DDD2E4F62870.jpeg

CCEF4E3C-6831-4554-90D8-FAAFF034FB63.jpeg

11698605-3311-4240-B364-802297996E11.jpeg

40DABDC8-220D-40F6-98E9-5D3EE68D048B.jpeg

227BE2CF-605C-47E2-8F0C-269F0A2BB75A.jpeg

D8CC6835-4334-4D43-B96B-E982717BE06D.jpeg

5D84C8A1-DC25-4583-916E-DD7BF313C801.jpeg

5905A420-8F70-4CD5-8245-858BD89CFA91.jpeg

CD2697BE-C4E0-420D-BC8E-91D30C24E0A4.jpeg

D6649775-8ABA-4304-ADBD-B4AAA9806862.jpeg

BC50E874-57B9-4DFF-8E37-DC3D08D00310.jpeg

CC6CCC93-7CB2-4307-98BB-5C7F147AB7C4.jpeg

E2F4EC3B-48EA-4134-A918-F16CEB29EDE6.jpeg

0F165C06-8262-404D-85ED-F3D0181C6027.jpeg

5ADE7DA4-BA2E-4B75-AC92-415732E78864.jpeg

8EE0D14A-C668-4ECF-A57D-340D04A84705.jpeg

EC0BDAFB-F483-4604-9140-18D466451BA0.jpeg

در 9 ساعت قبل، m.reza گفته است :

تست و راه اندازی مادربرد با همون پاور ۴۵۰ تسکو که گفتین توی مغازه ها هست هم امکان پذیره

میترسم ببرم اونجا کاری نکنن بعد گارانتی ها بهم گیر بدم پاور بذچسب پلمپ نداشت 

در 9 ساعت قبل، m.reza گفته است :

این عکس پاور هست فک نکنم بفهمن 

لینک به دیدگاه

در 35 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

اینم از اسمبل رو میزی که میگفتید

چه دلی داری ها  بورد رو همینجوری گذاشتی لبه میز با گراف  حواست نباشه بازی می کنه میوفته اون موقعه هست که می گی خاک به سرم  :| یکم محتاط تر رفتار کن چرا کشتی می گیری با  قطعات 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...