رفتن به مطلب

سلسله دردسرهای من و سیستمم: این قسمت گارانتی فیوچر پاور گیم‌دیاس

Arash21
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

پس میشه امیدوار بود که گارانتی ایرادی نگیره .

بابت اسمبل روی میز هم ، الان به نظرم فایده ی انچنانی نداره ، شما باید در حال حاضر اول از سلامت پاور اطمینان پیدا کنید. 

پست های قبلی به روش تست پاور اشاره کردم  . به اون روش میتونید تست کنید که سالم هست یا خیر 

یا اینکه میتونید. عبارت « تست پاور بدون مادربرد » رو توی گوگل سرچ کنید ، همین روش رو بصورت کاملتر توضیح دادن .

اگر هم تمایلی ندارید به این کار ، پاور رو به نمایندگی گارانتی ارسال کنید .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، m.reza گفته است :

پس میشه امیدوار بود که گارانتی ایرادی نگیره .

بابت اسمبل روی میز هم ، الان به نظرم فایده ی انچنانی نداره ، شما باید در حال حاضر اول از سلامت پاور اطمینان پیدا کنید. 

پست های قبلی به روش تست پاور اشاره کردم  . به اون روش میتونید تست کنید که سالم هست یا خیر 

یا اینکه میتونید. عبارت « تست پاور بدون مادربرد » رو توی گوگل سرچ کنید ، همین روش رو بصورت کاملتر توضیح دادن .

اگر هم تمایلی ندارید به این کار ، پاور رو به نمایندگی گارانتی ارسال کنید .

اول بزار به یه پاور دیگه تست کنم بعد پدر فیوچر رو در بیارم بخدا اگر مسئولیت قبول نکردن ازشون شکایت میکنم یعنی اگر به خاطر پاور سیستم خراب بشه اونا مسوئولیتی ندارن؟

لینک به دیدگاه

نه عزیز

فقط مسئولیت پاور رو میپذیرن . اون هم در شرایطی که اشکال کارخونه ای داشته باشه.

یک بند از قوانین گارانتی گرین که نسبت به فیوچر معتبرتر هست :

در صورت آسیب دیدگی کلی سیستم، بنا به تشخیص کارشناسان گرین گارانتی فقط شامل ارائه خدمات به پاور خواهد شد و سایر قطعات سخت افزاری و اطلاعات ذخیره شده کاربر مشمول خدمات گارانتی نخواهند بود.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

نه عزیز

فقط مسئولیت پاور رو میپذیرن . اون هم در شرایطی که اشکال کارخونه ای داشته باشه.

یک بند از قوانین گارانتی گرین که نسبت به فیوچر معتبرتر هست :

در صورت آسیب دیدگی کلی سیستم، بنا به تشخیص کارشناسان گرین گارانتی فقط شامل ارائه خدمات به پاور خواهد شد و سایر قطعات سخت افزاری و اطلاعات ذخیره شده کاربر مشمول خدمات گارانتی نخواهند بود.

TUF که میگن در برابر نوسانات اینقدر مقاومه باید به این راحتی بسوزه؟

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

کسی نگفته مادربرد سوخته !!! ⁩🔫🤦🏻‍♂️

اما اگر اگر اگر بسوزه ، گارانتی پاور مسئولیتی به عهده نمیگیره .

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، m.reza گفته است :

کسی نگفته مادربرد سوخته !!! ⁩🔫🤦🏻‍♂️

اما اگر اگر اگر بسوزه ، گارانتی پاور مسئولیتی به عهده نمیگیره .

حالا امکان سوختن مادربورد و دیگر قطعات هست اصلا؟

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

یعنی میفهمن که باز شده؟

خیر اولش نمیدونستتم که کانکتور ۳ پین فن ها به چهار پین مادربورد میخوره پس با یک کابل تبدیل که همراه فن ها بود اون هارو به کابل مولکس پاور وصل کردم و سیم مولکس پاور جهت کنترل سرعت فن ها با یه کانکتور چهار پین به بود وصل میشد در واقع فن هارو زدم به مولکس پاور مولکس پاور رو زدم به مادربورد این دفعه اول بود دور دوم که دوباره سیستم رو بستم مستقیم فن هارو زدم به ماربرد

قطعات رو نمیدونم اما دلیل ترکیدن احتمالی فیوز پاور همین اشتباهتون بوده 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Sabertooth گفته است :

دفعه دوم هم همینکار رو کردم ولی مشکلی پیش نیامد ولی دفعه سوم انفجار شد فک کنم دلیللش پنل جلوی کیس یود

بعد اگر این کار اشتباهه پس چرا کابل اینجوری طراحی شده

پاور نگاه کردم چیزی تغییر رنگ نداده بود و نسوخته بود بورد هم همچنین ولی مطم هستم که یا پاور سوخته یا مادربورد قفعلا دادم دست تعمیرکار بهش گفتم گفت پاورت رو با دستگاه تست مسکنم بعد رو سیستم خودت تست میکنم چند تا پاور تسکو سادیتا و گرین هم داشت خودش حالا اگر واسه قطعات مشکلی پیش بیاد گارانتی زیر بار میره؟

لینک به دیدگاه

سلام

منظور شما از مولکس پاور رو زدم به مادربرد چیه؟

لینک به دیدگاه

در 29 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

سلام

یه کابل هست که یه سر ساتا داره که میخوره به پاور بعد روی اون کابل سه عدد مولکس وجود داره ولی فک کنم به اولین مولکس یه کابل دیگه وصله که شبیه کابل فن پردازنده هست چهار پین هست من با یک تبدیل که همراه فن ها بود اون هارو زدم به مولکس هاای پاور بعد اون کابل که شبیه کابل فن پردازنده بود رو زدم به مادربرد

در 29 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

سلام

داداش از سال 88 عضوی کم فعالیت میکنی نمیری بهشت که😒😒😒😒😒😒

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

یه کابل هست که یه سر ساتا داره که میخوره به پاور بعد روی اون کابل سه عدد مولکس وجود داره ولی فک کنم به اولین مولکس یه کابل دیگه وصله که شبیه کابل فن پردازنده هست چهار پین هست من با یک تبدیل که همراه فن ها بود اون هارو زدم به مولکس هاای پاور بعد اون کابل که شبیه کابل فن پردازنده بود رو زدم به مادربرد

داداش از سال 88 عضوی کم فعالیت میکنی نمیری بهشت که😒😒😒😒😒😒

اون کابل مولکس به فن (حالا چه 4 پین چه 3 پین) فقط باید از پاور به فن وصل بشه به صورت مستقیم

شما برق رو از پاور گرفتی و به مادربرد برق رسوندی که همینجای کار ممکنه آسیب رسونده باشه 😕

ویرایش شده توسط hellbrain666
لینک به دیدگاه

IMG_20200723_032357_125.thumb.jpg.d03a2700d9a305f2ee72e06299900df1.jpg

احتمالا فن های کیس شما ازین مدل هستن که هم اتصال مولکس دارن هم اتصال ۳ پین .

شما ۳ پین رو به مادربرد متصل کردی ؟ 

یا مولکس رو به پاور وصل کردی . یا اینکه هر دو رو انجام دادی ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، m.reza گفته است :

IMG_20200723_032357_125.thumb.jpg.d03a2700d9a305f2ee72e06299900df1.jpg

احتمالا فن های کیس شما ازین مدل هستن که هم اتصال مولکس دارن هم اتصال ۳ پین .

شما ۳ پین رو به مادربرد متصل کردی ؟ 

یا مولکس رو به پاور وصل کردی . یا اینکه هر دو رو انجام دادی ؟

مثله اینکه هردوتارو انجام داده :|

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، SaeedReDLiNe گفته است :

مثله اینکه هردوتارو انجام داده :|

مادربرد خوبی بود!

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

سری tuf  ایسوس برعکس اسمش واقعا مضخرفه ، الکی دلتو به 5x محافظتی که میگن خوش نکن که با یه نوسان برق میتونه بره رو هوا، البته به شانسته ، من خودم 2 سال پیش با یه نوسان برق پاورم مرخص شد و همون پاور زد مادربوردو مرخص کرد ، همین سری تاف ایسوس بود :)))

ویرایش شده توسط fatide
لینک به دیدگاه

مادربرد خوبی بود!

خدا رحمت کنه  ولی  اگه ببره گارانتی فکر نکنم متوجه بشن 
قبلا خبات می گفت میخواستیم برد عوض کنیم ولتاژ میدادیم به جک های صدا برد بعد کل مدار قاراش میش میشد گارانتی هم سر در نمیاورد عوض میکرد 
حالا استارتر بوردو ببر گارانتی بگو داشتم با سیستم کار می کردم یهو خاموش شد دیگه روشن نشد هیچ چیز اضافه هم نگو اگه داشته باشن عوض می کنن 

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

دوستان اگه اشتباه نکنم کابل برق مستقیم فلاپی درایو رو وصل کرده به کانکتور فن مادربرد !

نمیخوام نمک روی زخمت بپاشم ولی اگه اینکارو کردی هم مادربرد و هم پاور و هم CPU احتمالا مرحوم شدن!

04fig06.jpg

unnamed.jpg

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، sajad-tnt گفته است :

دوستان اگه اشتباه نکنم کابل برق مستقیم فلاپی درایو رو وصل کرده به کانکتور فن مادربرد !

نمیخوام نمک روی زخمت بپاشم ولی اگه اینکارو کردی هم مادربرد و هم پاور و هم CPU احتمالا مرحوم شدن!

04fig06.jpg

unnamed.jpg

اون که خط قرمز دورش هست رو نباید میزدم به مادربرد؟

فعه اخری که صدای انفجار اومد نه هردوتارو انجام ندادم فقط سه پین رو وصل کردم به مادربرد دفعات قبلی اصلا به مادربزد نزدم فقط به پاور پس فقط یکیشو انجام دادم

دوستان چهار تا فن بودن با کانکتور سه پین همراه هر چهار فن یک کابل بود که سه پین رو به مولکس تبدیل میکرد من با این تبدیل اون هارو به پاور زدم مستقیم بعد سیم ساتا پاور بجز  اون سه تا مولکس یه کابل داشت شبیه مال کانکتور چهارپین فن بود اون رو زدم به مادربرد ایا کار اشتباهی کردم اصلا اگر اینکار اشتباهه پس کدوم احمقی این کابل  رو جوری طراحی کرذه که به مادربرد وصل بشه🤬🤬🤬🤬🤬

اون که خط قرمز دورش هست رو نباید میزدم به مادربرد؟

نه نزدم به اون زدم به اون یکی که سمت راسته مادربرده نه به اونی که بالای اکسپرس هست

فعه اخری که صدای انفجار اومد نه هردوتارو انجام ندادم فقط سه پین رو وصل کردم به مادربرد دفعات قبلی اصلا به مادربزد نزدم فقط به پاور پس فقط یکیشو انجام دادم

اصلا فلاپی درایو چیه

لینک به دیدگاه

اون زدم به اون یکی که سمت راسته مادربرده نه به اونی که بالای اکسپرس هست

ورودی های برق مادربرد یکی 20+4 پین هست ، یکی هم 4+4 یا همون 8 پین CPU

شما با این کارت اومدی به قسمت خروجی مادربرد ، برق وارد کردی .

لینک به دیدگاه

این از فلاپی درایو برای اطلاعات بیشتر گوگل کنید

31FR7FMWJTL._AC_SX425_.jpg

دوستان همه موارد رو اشاره کردن الان شما با وصل کردن کانکتور فلاپی به هدر فن مادربرد برق و شوک به مادربرد وارد کردی که باعث خرابی پاور یا مادربرد و حتی اسیب به سی پی یو میشه

هدر فن روی مادربرد نیاز به دریافت برق نداره خودش از 24 پین تامین میکنه و به فن میرسونه پس اصلا نیازی به وصل کردن هیچ کابلی به جز 24 پین و 8 پین cpu از پاور به مادربرد نبوده و نیست !!!

اون مولکس و تبدیل هم فقط برای اتصال مستقیم فن به پاور هست که در این صورت فن ها همیشه با اخرین سرعت در چرخش هستن

حالا چاره کار چیه؟  سیستم با یه پاور دیگه تست شه و ببینید مادربرد led هاش روشن میشه یا خیر اصلا علائمی داره یا نه 

در نهایت اگر مشخص شد مادربرد مرخص شده برای گارانتی بفرستید مگر شانس بیارید و قبول کنند برای تعویض

ویرایش شده توسط hellbrain666
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، m.reza گفته است :

ورودی های برق مادربرد یکی 20+4 پین هست ، یکی هم 4+4 یا همون 8 پین CPU

شما با این کارت اومدی به قسمت خروجی مادربرد ، برق وارد کردی .

خب اینکار رو کردم ولی با همه وجود چراغ های مادربرد روشن شد ولی موقعی که از پنل جلوی کیس دکمه پاور رو زدم اینجوری شد یعنی اون پنل جلوی کیس چکار کرده؟

کی از فلاپی درایو استفاده میکنه که گذاشتن😐😐😐😐😐😐

لینک به دیدگاه

وقتی کامپیوتر خاموش هست ، پاور برقی وارد سوکت های فن و مولکس نمیکنه . هیچ کامپیوتری وقتی در حالت اماده به کار هستش ، فن هاش روشن نیست !

وقتی شما دکمه ی روشن شدن رو از پنل جلویی کیس فشار میدید ،   پاور روشن میشه و به تمام خروجی ها برق رسانی می‌کنه . یعنی قبل از اون برقی از سوکت فن ، وارد مادربرد نمی‌شده که بخواد مشکلی پیش بیاد .

مثل این میمونه که شما مدار یک بمب رو طراحی کردید ، و با زدن دکمه ی پنل کیس ، اون بمب رو منفجر کردی !

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

وقتی کامپیوتر خاموش هست ، پاور برقی وارد سوکت های فن و مولکس نمیکنه . هیچ کامپیوتری وقتی در حالت اماده به کار هستش ، فن هاش روشن نیست !

وقتی شما دکمه ی روشن شدن رو از پنل جلویی کیس فشار میدید ،   پاور روشن میشه و به تمام خروجی ها برق رسانی می‌کنه . یعنی قبل از اون برقی از سوکت فن ، وارد مادربرد نمی‌شده که بخواد مشکلی پیش بیاد .

مثل این میمونه که شما مدار یک بمب رو طراحی کردید ، و با زدن دکمه ی پنل کیس ، اون بمب رو منفجر کردی !

دکمه پاور رو از پشت زدم مشکلی پیشنیومد ولی از جلو که زدم اینجوری شد

در 21 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

دکمه پاور رو از پشت زدم مشکلی پیشنیومد ولی از جلو که زدم اینجوری شد

در این شرایط مادربورد نمیتونه در برابر این اتفاق از خودشو قطعات محافظت کنه؟

همه اینا به کنار من دفعه اول دوم همه چی رو درست انجام دادم اینکه سیستم روشن نشد نشون میده یکی از قطعات یا چند تا خراب بودن مادربرد چراغ هاش ان شد ولی کابل رو وصل میکردم میزد no cable connected ممکنه بخاطر اپدیت نبودن بایوس باشه؟ 

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Arsham mahmoode گفته است :

همه اینا به کنار من دفعه اول دوم همه چی رو درست انجام دادم اینکه سیستم روشن نشد نشون میده یکی از قطعات یا چند تا خراب بودن مادربرد چراغ هاش ان شد ولی کابل رو وصل میکردم میزد no cable connected ممکنه بخاطر اپدیت نبودن بایوس باشه؟ 

سلام چرا اینقدر شما با خودت درگیری. تست کردن قطعات که کاری نداری ، کار نیم ساعت هست اگر خودتون نمیتونید بدید به یکی جلو خودتون تست کنه و تمام. اینقدر استرس نداشته باشید انشالله مشکلی نیست اگر هم باشه میدید به گارانتی. گارانتی هم تحویل میده به شرکت اصلی و انشالله که مشکلتون برطرف میشه.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، ali shareei گفته است :

سلام چرا اینقدر شما با خودت درگیری. تست کردن قطعات که کاری نداری ، کار نیم ساعت هست اگر خودتون نمیتونید بدید به یکی جلو خودتون تست کنه و تمام. اینقدر استرس نداشته باشید انشالله مشکلی نیست اگر هم باشه میدید به گارانتی. گارانتی هم تحویل میده به شرکت اصلی و انشالله که مشکلتون برطرف میشه.

بعید میدونم شرکتی که مادربرد z (برای اورکلاک) میخری بعد میگه اورکلاک گارانتی رو void میکنه زیر بار بره یعنی اگر سوخته باشه زیر بار میرن؟ منکه نمیگم چه گندی زدم میگم سیستم یهو خاموش شد دوم اینکه دادمش دست یه نفر تو بهبهان مارون سیستم اسم فروشگاهشه اگر کسی بشناسه چند ساله میشناسمش کارش خوبه اگر هم خراب بشن میبرم گارانتی ولی در هر حال یا بایوس اپدیت نبوده که سیستم روشن نشده یا قطعات خراب بودن چون دو دفعه بدون اینکه گند بزنم و کابل فلاپی رو به برد وصل کنم هم اتفاقی نیافتاد 

ویرایش شده توسط Arsham mahmoode
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...