رفتن به مطلب

سلسله دردسرهای من و سیستمم: این قسمت گارانتی فیوچر پاور گیم‌دیاس

Arash21
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام من استفاده میکنم مشکلی نداره کیفیت خوبی داره و قابل شستشو هم هست فقط برای دو تا فن چسبیده به هم نمیتونید استفاده کنید سایزش رو درست در نیووردن 

و اینکه صد درصد روی نویز فن ها و حجم هواشون تاثیر داره بستگی به خود فن هم داره 

لینک به دیدگاه

در 39 دقیقه قبل، Hamed.Madadi گفته است :

30 نا 50 درصد مکش فن ضعیفتر میکنه

اگه 30 تا 50 درصد قدرت مکش یا دمندگی فن رو پایین میاره ، پس آیا بنظرتون ارزش داره گذاشتن این فیلتر یا اینکه فیلتر رو بر داریم ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 44 دقیقه قبل، saeedx گفته است :

اگه 30 تا 50 درصد قدرت مکش یا دمندگی فن رو پایین میاره ، پس آیا بنظرتون ارزش داره گذاشتن این فیلتر یا اینکه فیلتر رو بر داریم ؟؟؟

ببینین دمای قطعاتتون چطوره اگر دماش خوبه که اوکیه اگر دماتون بالا هست بردارین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 1 ساعت قبل، saeedx گفته است :

بدون فیلتر تست نکردم چقدر مکش زیاد میشه ولی فکر نکنم انقدر زیاد باشه اختلافش

ولی بدون فیلتر کیس پر میشه از گرد و خاک حتی حشره هم داخلش میره ، گرد و خاک هم پدر قطعات در میاره و باعث افزایش دما میشه مجبور میشید مرتب کیسو تمیز کاری کنید ولی با فیلتر مدت زمان میان دو تمیزکاری بیشتر میشه و قطعات تمیزتر و سرحال ترن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، saeedx گفته است :

این بستگی داره قطعاتی که استفاده میکنید چقدر حرارات ایجاد میکنه ، مثلا اگر گرافیک 290x داری که 300 وات مصرفشه یا سی پی یو 8350 داری ، اونموقع تهویه خیلی مهم میشه ، یکی از دوستانم به خاطر تهویه نامناسب کیسش گرافیک 390x سوخت 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

بستگی به محیط داره. اگه سیستم جاییه که اسپلیت و پنجره upvc داره و گرد و خاک نداره، استفاده از داست فیلتر اشتباهه

ولی برای یه جایی مثل اتاق بنده با پنجره های آهنی و کولر آبی و ساخت و ساز های اطراف که باعث میشه هر هفته لایه کلفتی از خاک روی سطوح منزل بشینه، عدم استفاده از داست فیلتر یعنی مرگ رادیاتورها و هیت سینک ها

بنده تقریبا هر هفته داست فیلتر هارو با جاروبرقی تمیز میکنم، چند میلیمتر خاک میشینه روی داست فیلترهایی که برای فنهای intake گذاشتم و شما تصور بکنید اگه این حجم خاک بره توی سیستم چی میشه ...

هر سه ماه یکبار بلوور میگیرم داخل سیستم، توی پاور که بلوور رو میگیرم از پشتش طوفان شن خارج میشه، ببینید از اون لحظه چه خبره داخل پاور ...

سرتون رو درد نیارم، نگاه به موقعیت سیستم بکنید و تصمیم بگیرید که آیا داست فیلتر نیازه یا نه. اون مسئله کاهش توان کولینگ رو هم، بسته به قطعاتتون باید ست کنید. اگه محیط پر گرد و خاکه، دور فن هارو بیشتر کنید یا فن بیشتری بزارید ولی اجازه ندید این حجم گرد و خاک وارد سیستم بشه

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، _Ga̴͇̒ḿ̷͈e̶_ò̸̞v̶̫̂e̵̠͒r_ گفته است :

@EHSANRF

لطفا تایپک های اضافی حذف بشه 

--

دوست عزیز سوالات خودتونو در 1تایپک بپرسید

خب هر تاپیک واسه یه سوال هست

لینک به دیدگاه

فن های بالای کیس هستن درست زدم یا برعکسن یا فرقی نداره؟

253A023D-E547-4689-AFFD-88475F4F4F95.jpeg

A88769DF-600E-4F02-A1F6-3912F1A75DE7.jpeg

لینک به دیدگاه

باد از سمتی که آرم فن نیست به سمتی گه آرمش هست دمیده می‌شه :دی

جهت درست یا غلط نداره 

ولی بهتره هوای گرم از بالا زده بشه ییرون. چون هوای گرم خودش تمایل داره بره بالا و فن کمکش می‌کنه در این حالت

یعنی من باشم همینجوری که گذاشتی نصب می‌کنم

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

جهت درست یا غلط نداره 

ولی بهتره هوای گرم از بالا زده بشه ییرون. چون هوای گرم خودش تمایل داره بره بالا و فن کمکش می‌کنه در این حالت

یعنی من باشم همینجوری که گذاشتی نصب می‌کنم

اوکی فن های سقف باید هوا رو بدن بیرون 

لینک به دیدگاه

فن های سقف = هوا بیرون

فن جلو =هوا داخل

فن عقب =هوا بیرون

فن بقل کیس =هوا داخل

برای اونایی که هوا رو به داخل میدمه حتما فیلتر گرد و غبار بگیرید

59c47c88ed0f3.thumb.jpg.54bdc5e400de9bb03ec0d734d1636c90.jpg

لینک به دیدگاه

اشتباه بستی دوست عزیز ، اینطور که شما نصب کردی ، فن های سقف هوا رو وارد کیس میکنند ( باور نداری میتونی امتحان کنی ! 😅 )

روی اکثر فن ها هم جهت چرخش پروانه و جهت وزش باد مشخص شده ، روی قسمت های جانبی فنIMG_20200718_183945.thumb.jpg.11849db1fca7760c52631394bc879fc0.jpgopen-grille.thumb.png.e120d50d198689e1717fa104759daaa5.png

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

اشتباه دارید میگید

لبه های برامده یا حجم دار که مشاهده میکنید یعنی از طرف شما مکش میکنن به طرف داخلی

اصلا بحث ارم و این چیزا نیست 

ایشون برعکس بستن و هوا داره میره داخل

لینک به دیدگاه

هنوز سیستم رو نبستم ولی جهت فنی که از کارخانه روی کیس نصب شده بود رو دیدم هر چهار تا فن رو باز کردم درست زدمشون الان اون نوشته سبز رنگ گرین پیداست ولی به اون فلش تا حالا دقت نکردم😐😐😐😐

لینک به دیدگاه

گفتنی ها رو دوستان گفتن . فقط بهتره که فنهایی که هوا رو به داخل می دمند از اونهایی که هوا رو به بیرون کیس می فرستند بیشتر ( یا قویتر ) باشن !

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، big VULTURE گفته است :

گفتنی ها رو دوستان گفتن . فقط بهتره که فنهایی که هوا رو به داخل می دمند از اونهایی که هوا رو به بیرون کیس می فرستند بیشتر ( یا قویتر ) باشن !

دو تا فن میدن داخل سه تا بیرون همه از یه نوع هستن ولی میتونم سرعت رو تنظیم کنم با تشکر از همه دوستان که راهنمایی کردن این تاپیک خیلی خوبه از پشتیبانی لیون کامپیوتر سریعتر جواب میدن😁😁😁😁😁

لینک به دیدگاه

دوستان اگر بتونید با عکس بهم بگید چجوری پنل جلو پارس اوو رو باز کنم ممنون میشم چند تا چیز پیچ مانند داشت با آلن باز نشدن چجوری باید بازش کنم؟

لینک به دیدگاه

دوستان من این قطعات رو خریدم

sapphire rx5500 xt nitro plus 8gb pcie4-لیون کامپیوتر 

-لیون کامپبوتر i39100f

power gamdias 80 plus gold 750 تمام ماژولار از دیجی کالا

هارد دیسک آبی وسترن دیجیتال ۷۲۰۰ ۶۴ کش از لیون کامپیوتر

ایسوس tuf z370 plus gaming 2 از لیون کامپیوت

ssd xpg nvme SLC 256 از دیجی کالا با پنج سال گارانتی

مانیتور بنکیو از لیون

۱۶ گیگ دو تا هشت گیگ رم جی اسکیل دو کاناله ریپجاو ۳۲۰۰ Cl16

بعد سیستم رو بستم یک عدد کابل بود واسه مادربورد بیست پین یا ۲۴ پین هرچی بود درست طبق دفترچه اونی که زده بود to power supply رو زدم به پاور اون یکی رو به مادربورد اون کابل قرمز هم واسه گرافیک بود طرف هشت پین رو زدم به پاور طرف ۶+۲ پین رو به گرافیک رم هارو در اسلات های همرنگ بعد از بازکردن اون لاک یا نمیدونم چی چی زدم جاشون کابل هشت پین که نوشته بود سی پی یو رو زدم به پاور کابل ۴+۴ پین رو زدم روی مادربورد بعد سی پی یو رو قشنگ طبق فلش و بر امودگب ها گذاشتم تو سوکت بدون هیچ مشکلی یا فشاری رفت جا فن رو هم گذاشتم روش سفت کردم البته نوتوس ۹۵ داشتم هرکاری کردم نرفت که وصل شه جا نداشت فن اورجینال گذاشتم اس اس دی رو هم گذاشتن تو همون اسلات بالای روبروی اکسپرس وان پیچ کردم هیت سینکش هم زدم واسه گرافیک هم اول لاک رو مثل مال رم باز مردم گرافیک رو زدم جا بعد به شکاف های توسعه پیج کردم هارد دیسک هم کابل برق ساتا رو بهش زدم کابل دیتا رپ هم زدم به اون اولی بالا از سمت راست راستی واسه فن ها همه جای برد جا واسه سوکت چهار پین بود فن ها سه پین بودن یه راهنمایی کنید فن هارو هم زدم به مولکس پاور پنل جلو واسه ریست پاور صدا و یو اس بی هم طبق دفترچه وصل کردم بعد زدم به برق کابل HDMI هم زدم به مانیتور خب خب خب بعد دیدم هیچ فنی روشن نشد مال پاور هم همبنطور چراغ های ارجی بی پاور هم روشن نشدن با وجود اینکه دکمه رو زدم ولی ار جی بی های مادربورد روشن نشدن و رنگ هم عوض میکردن خلاصه گرافیک رو زدم به اسلات پایینی چیزی نشد کابل های پاور رو چک کردم محکم رو جاشون بودن کابل گرافیک و سی پی یو رو عوض کردم هیچی کابل مادربورد رو چک کردم درست بود اچ دی ام ای رو زدم به کرافیک و مادربورد هر دو مانیتور میزد no cable connected اینم از شانس گند من اینقدر منتظر بودم اول از همه کیس xxx به ذوقم با بدقلق بودن با پاور های ماژولار دوما فن xxx به دوقم که اصلا رو مادربورد جا نمیشد سوم هم فن های کیس گرین که پراید اشغال ازشون جنس بهتری داره سوم هم مادربورد که جا واسه سوکت سه پین فن ها نداره حالا بگذریم از اونجا که هارد و مادربورد و سی پی یو و گرافیک و رم و مانیتور رو از لیون خریدم بفرستم واسشون کیس رو چک میکنن ببینند مشکل از کجاست شما توصیه ای ندارید؟ دارم عصبی میشم به خاطر همه چی دستمام رو اسمبل زخم شد انقدر پیچ باز بسته کردم اخرش هم هیچی؟

7437C148-4594-4A19-8EB3-0CA74DE3C166.jpeg

ویرایش شده توسط EHSANRF
حذف کلمات ناشایست و نامناسب
لینک به دیدگاه

کیس امشب مادربوردش رسید بستم سیستم روشن نشد ولی چراغ های مادربورد کار میکرد بعد امودم دوباره همه چبرو در اوردم دوباره وصل کردم ولی ایندفعه پنل جلوی کیس مثل صدا یو اس بی و کلید ریست و پاور رو وصل کردم بعد کلید پاور رو زدم بازهم اتفاقی نیافتاد ولی وقتی که کلید پاور جلوی کیس رو فشار دادن یهو صدای انفجار از پشت کیس اومد و بوی سوختگی بعدش دیگه حتی ار جی بی بورد هم روشن نشد تمام قطعات رو نگا کردم اثری از سوختگی ندیدم ولی پاور رو نگا نگردم چه اتفاقی افتاده این سیستم دیگه درست میشه؟

لینک به دیدگاه

سلام

چه اتفاق بدی تو این شرایط افتاده هر قطعه ای خراب بشه به این راحتی ها نمیشه جایگزین کرد.

من تعمیرکار و متخصص نیستم اما به نظر میاد پاورتون مشکل پیدا کرده.

امیدوارم مشکل برطرف بشه.

لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

دوستان اگر بتونید با عکس بهم بگید چجوری پنل جلو پارس اوو رو باز کنم ممنون میشم چند تا چیز پیچ مانند داشت با آلن باز نشدن چجوری باید بازش کنم؟

فکر میکنم منظورتون پرچ باشه ، نیازی به باز کردن اونها نیست

اکثر کیس های گرین که من باشون سر و کار داشتم ، پنل جلویی بدون پیچ به قسمت پشتی متصل میشه ( خار اتصال دهنده ) . با کمی فشار میتونید پنل جلویی رو جدا کنید ( قبلش حتما مطمئن بشید که پنل با پیچ به بدنه متصل نباشه ) تا خدای نکرده کیس اسیب نبینه

لینک به دیدگاه

در 4 دقیقه قبل، ali shareei گفته است :

سلام

چه اتفاق بدی تو این شرایط افتاده هر قطعه ای خراب بشه به این راحتی ها نمیشه جایگزین کرد.

من تعمیرکار و متخصص نیستم اما به نظر میاد پاورتون مشکل پیدا کرده.

امیدوارم مشکل برطرف بشه.

یعنی ****** تو این شانس که همه چی رو به جز پاور از لیون کامپیوتر خریدم اونم با گارانتی فیوچر از دیجی گرفتم بعد هیچی روشن نشه خداکنه فقط پاور سقط کرده باشه اگر مادربوردم بسوزه که بدبخت میشم

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...