رفتن به مطلب

کولر مناسب برای رایزن 3600

Recommended Posts

سلام به دوستان گلم

چند وقتی هستش از باندل 4790 و z97 به ryzen 3600 و b450 مهاجرت کردم 😊 

کولر خودم یه Thermalright True Spirit 120M BW هستش که بنا به مشخصات موجود در لیون از AM4 پشتیبانی نمیکنه ولی تو سایتش کلمه AM4 اومده. بعضی از دوستام گفتن با زحمت خیلی زیاد رو AM4 نصب میشه و کلا هم شاید بزنی چندتا چیز رو خراب کنی (با شناختی که ازم دارن اینو گفتن 😁).

حالا با فرض (چه غلط چه درست) که کولر خودم رو نمیتونم استفاده کنم برای پردازنده جدیدم چه چیزی رو پیشنهاد میدید؟ 

سقف بودجم دور و بر 3 تومن هستش و شاید در آینده (دور) پردازنده به 3700x هم ارتقا پیدا کنه.

مورد استفاده سیستم هم گیم هستش خصوصا open world.

مرسی 💙

لینک به دیدگاه

• ارسال 62
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 1 ساعت قبل، omrani1055 گفته است :

حالا با فرض (چه غلط چه درست) که کولر خودم رو نمیتونم استفاده کنم برای پردازنده جدیدم چه چیزی رو پیشنهاد میدید؟ 

سلام. با پشتیبانی شرکت گرین تماس بگیرین بگین براکت و ابزارهای لازم AM4 رو براتون بفرستن یا به نمایندگی شهرتون مراجعه کنین...

معمولا داشته باشن می‌فرستن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام. با پشتیبانی شرکت گرین تماس بگیرین بگین براکت و ابزارهای لازم AM4 رو براتون بفرستن یا به نمایندگی شهرتون مراجعه کنین...

معمولا داشته باشن می‌فرستن

ممنونم حتما این کار رو میکنم.

حالا با فرض اینکه بخوام چیز جدیدی بخرم پیشنهاد چیه (با آینده نگری)؟

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، omrani1055 گفته است :

ممنونم حتما این کار رو میکنم.

حالا با فرض اینکه بخوام چیز جدیدی بخرم پیشنهاد چیه (با آینده نگری)؟

سلام

اخه چیز جدید نیاز نیست همینجوریش، مگه اینکه بخواید بزنید به کاربری های extreme مثل اوورکلاکینگ یا رندرینگ. ترو اسپریت برای 3700x هم کافیه (البته استفاده عادی، و نه extreme)

و هر کولری هم که بخرید، چون وضعیت بازار ایران رو هواست و معلوم نیست که جنسی که شما امروز میخرید کی وارد شده، این داستان براکت رو ممکنه هر روزی با هر جنسی داشته باشید اینکه خیلی معیار قرار ندید این مسئله ای که برای ترو اسپریت خودتون وجود داره (مورد داشتیم عزیزی پارسال سیلور ارو اکبند خریدن ولی براکت am4 نداشت و تماس گرفتن با گرین براشون ارسال شد)

ولی اگه دنبال جنس بهتر هستید، دوتا کولر thermalright macho rev.a و thermalright silver arrow ib-e extreme خیلی کولرهای خوبی هستن و در بازار ایران هم نسبتا فراوون هستن (سیلور ارو اخیرا کمیاب شده ولی ماچو هنوز به وفور هست). سیلور ارو چونکه ایرکولر فول سایز محسوب میشه، فقط توی کیس های بزرگ جا میشه ولی ماچو تقریبا توی همه کیس هایی که فاکتور بردشون atx هست جا میشه

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

سلام

اخه چیز جدید نیاز نیست همینجوریش، مگه اینکه بخواید بزنید به کاربری های extreme مثل اوورکلاکینگ یا رندرینگ. ترو اسپریت برای 3700x هم کافیه (البته استفاده عادی، و نه extreme)

و هر کولری هم که بخرید، چون وضعیت بازار ایران رو هواست و معلوم نیست که جنسی که شما امروز میخرید کی وارد شده، این داستان براکت رو ممکنه هر روزی با هر جنسی داشته باشید اینکه خیلی معیار قرار ندید این مسئله ای که برای ترو اسپریت خودتون وجود داره (مورد داشتیم عزیزی پارسال سیلور ارو اکبند خریدن ولی براکت am4 نداشت و تماس گرفتن با گرین براشون ارسال شد)

ولی اگه دنبال جنس بهتر هستید، دوتا کولر thermalright macho rev.a و thermalright silver arrow ib-e extreme خیلی کولرهای خوبی هستن و در بازار ایران هم نسبتا فراوون هستن (سیلور ارو اخیرا کمیاب شده ولی ماچو هنوز به وفور هست). سیلور ارو چونکه ایرکولر فول سایز محسوب میشه، فقط توی کیس های بزرگ جا میشه ولی ماچو تقریبا توی همه کیس هایی که فاکتور بردشون atx هست جا میشه

تشکر بابت پاسختون

من اصلا اهل اورکلاک نیستم. رندرینگ هم اصلا برام کاربردی نداره. کاربرد اصلی کامپیترم فقط game هستش. اگه همین کولر کافیه که خیلی هم عالیه و صرفه جویی عظیمی برام میشه 🙂 

اینکه بهم گفتن نصبش رو AM4 خیلی سخته و امکان خراب شدن و اینا هست، شایعه ست؟ 😬

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، omrani1055 گفته است :

تشکر بابت پاسختون

من اصلا اهل اورکلاک نیستم. رندرینگ هم اصلا برام کاربردی نداره. کاربرد اصلی کامپیترم فقط game هستش. اگه همین کولر کافیه که خیلی هم عالیه و صرفه جویی عظیمی برام میشه 🙂 

سلام

باید واسه بازی کافی باشه .

واسه 3700x هم کافیه چون این دوتا مصرف برقشون یکیه (88وات در بدترین حالت مگر اینکه اورکلاک کنید ) .

با بودجه 3میلیون واترکولر ml240l هست ولی از نظر دما همون کارایی wraith prism رو داره البته با نویز خیلی کمتر. silver arrow ib-e extreme هم خوبه , راحت 3900x/3950x رو  بدون اورکلاک خنک میکنه.

لینک به دیدگاه

دوست من شما اصلا نیاز به کولری دیگه ندارید، تماس بگیرید و براکت AM4 رو از گرین گرفته و استفاده کنین...

هیچ سختی هم نداره چون مخصوص این سری پردازنده هست براکتش...

راهنمای نصب این کولر روی پلتفرم AM4 و تمام پلتفروم های ساپورت شده توی سایت سازنده هست راحت میتونین دانلود و از طریق آموزش تصویری اون نصب کنین:

http://thermalright.com/product/true-spirit-120m-bw-rev-a/

لینک به دیدگاه

بعید می‌دونم این کولر جواب بده، چون 3600 داغه، اول همین کولر خودت رو تست کن نشد مایع 240 بگیر.

مایع هم هرکدام که بودجه ات میرسه، گیرین هم خوبه.

ویرایش شده توسط surena
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، omrani1055 گفته است :

تشکر بابت پاسختون

مسئله شما، اینه که فکر میکنید ترو اسپیریت کولر ضعیفیه

بنچمارک های این کولر رو روی اینترنت ببینید، متوجه میشید که چه کولر ارزشمندیه

برای گیمینگ، ترو اسپیریت حتی برای 9900k هم کافیه، 3600 و 3700x که جای خود دارند

این داستان دشواری نصب هم، شایعه ای بیش نیست. با خیال راحت ابزار نصب کولر برای am4 رو از گرین دریافت کنید و به سلامتی استفاده کنی د

لینک به دیدگاه

در 46 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

مسئله شما، اینه که فکر میکنید ترو اسپیریت کولر ضعیفیه

بنچمارک های این کولر رو روی اینترنت ببینید، متوجه میشید که چه کولر ارزشمندیه

برای گیمینگ، ترو اسپیریت حتی برای 9900k هم کافیه، 3600 و 3700x که جای خود دارند

این داستان دشواری نصب هم، شایعه ای بیش نیست. با خیال راحت ابزار نصب کولر برای am4 رو از گرین دریافت کنید و به سلامتی استفاده کنی د

بله دقیقا همین فکر رو میکنم 😂 میدونید الان من یه 4790 دارم (بدون k) و وقتی بازی خیلی طولانی میشه دماش به حدود 70 میرسه (این موقعیه که دیگه خسته شدم و خاموش میکنم) که کاملا هم نرماله خب. ولی ازونجایی که 3600 به نظر میاد پردازنده به مراتب داغتری باشه (اگه اشتباه میکنم تصحیح کنید) میترسم که دما همون اول هم همیشه خیلی بالا باشه که این موضوع خیلی رو مخمه.... ولی شما و دوستان معتقدید جوابگوه پس کاملا میارزه که نگه ش دارم. چون میخوام باندل رو بفروشم اینم میخواستم روش بزارم که الان قضیه عوض شده.😊

در 2 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

با بودجه 3میلیون واترکولر ml240l هست ولی از نظر دما همون کارایی wraith prism رو داره البته با نویز خیلی کمتر. silver arrow ib-e extreme هم خوبه , راحت 3900x/3950x رو  بدون اورکلاک خنک میکنه.

سلام دوست گلم

این کولر wraith prism همونیه که همراه رایزن 7 و 9 هستش؟

در 2 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

دوست من شما اصلا نیاز به کولری دیگه ندارید، تماس بگیرید و براکت AM4 رو از گرین گرفته و استفاده کنین...

هیچ سختی هم نداره چون مخصوص این سری پردازنده هست براکتش...

راهنمای نصب این کولر روی پلتفرم AM4 و تمام پلتفروم های ساپورت شده توی سایت سازنده هست راحت میتونین دانلود و از طریق آموزش تصویری اون نصب کنین:

http://thermalright.com/product/true-spirit-120m-bw-rev-a/

آموزش تصویری خیلی جالب بود دست شما درد نکنه

به نظر میاد باید کار خیلی ساده ای باشه 🙄

فردا تماس میگیرم با گرین ببینم چی میگن بهم. امیدوارم سرکارم نزارن 🙄

لینک به دیدگاه

در 54 دقیقه قبل، omrani1055 گفته است :

4790

شما این لینک رو ملاحظه بفرمایید: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-4790-vs-AMD-Ryzen-5-3600/2293vs4040

3600 توان حرارتی برابر با 65 وات در پروفایل دیفالت داره، در حالیکه این مقدار برای 4790 به 84 وات میرسه.

3600 قطعا زیر ترو اسپیریت، خنک تر از 4790 خواهد بود ...

با خیال راحت استفاده کنید. در مورد گرین هم نگران نباشید ... کار هر روزشونه :)))

لینک به دیدگاه

در 43 دقیقه قبل، omrani1055 گفته است :

بله دقیقا همین فکر رو میکنم 😂 میدونید الان من یه 4790 دارم (بدون k) و وقتی بازی خیلی طولانی میشه دماش به حدود 70 میرسه (این موقعیه که دیگه خسته شدم و خاموش میکنم) که کاملا هم نرماله خب. ولی ازونجایی که 3600 به نظر میاد پردازنده به مراتب داغتری باشه (اگه اشتباه میکنم تصحیح کنید) میترسم که دما همون اول هم همیشه خیلی بالا باشه که این موضوع خیلی رو مخمه.... ولی شما و دوستان معتقدید جوابگوه پس کاملا میارزه که نگه ش دارم. چون میخوام باندل رو بفروشم اینم میخواستم روش بزارم که الان قضیه عوض شده.😊

سلام دوست گلم

این کولر wraith prism همونیه که همراه رایزن 7 و 9 هستش؟

آموزش تصویری خیلی جالب بود دست شما درد نکنه

به نظر میاد باید کار خیلی ساده ای باشه 🙄

فردا تماس میگیرم با گرین ببینم چی میگن بهم. امیدوارم سرکارم نزارن 🙄

حتی کولر باکس 3600 که  هیت پایپ هم نداره واسه بازی تا حدودی جوابگو هست . true spirit که 4تا هیت پایپ متصل به بیس داره.

بله کولر باکس 3700x / 3800x / 3900x  .

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، ali_8114 گفته است :

شما این لینک رو ملاحظه بفرمایید: https://cpu.userbenchmark.com/Compare/Intel-Core-i7-4790-vs-AMD-Ryzen-5-3600/2293vs4040

3600 توان حرارتی برابر با 65 وات در پروفایل دیفالت داره، در حالیکه این مقدار برای 4790 به 84 وات میرسه.

3600 قطعا زیر ترو اسپیریت، خنک تر از 4790 خواهد بود ...

با خیال راحت استفاده کنید. در مورد گرین هم نگران نباشید ... کار هر روزشونه :)))

یعنی میشه به این بنچمارکا اعتماد کرد؟

چون اولین باره که دارم میرم سراغ amd (سالها با اینتل قرارداد داشتم 😐) یکم استرس داغ بودن ورم داشته. ولی تو این لینکی که لطف کردید گذاشتید اصلا نباس جای نگرانی باشه.... بازم ممنونم ازتون

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، omrani1055 گفته است :

یعنی میشه به این بنچمارکا اعتماد کرد؟

چون اولین باره که دارم میرم سراغ amd (سالها با اینتل قرارداد داشتم 😐) یکم استرس داغ بودن ورم داشته. ولی تو این لینکی که لطف کردید گذاشتید اصلا نباس جای نگرانی باشه.... بازم ممنونم ازتون

تا اندازه خوبی میشه.

حالا از همه فنون مارکتینگ که بگذریم، واقعا رایزن خیلی خوب شده در نسل سومش. خنک، بهینه، قوی و صدالبته ارزون (تو ایران این فاکتور آخری متاسفانه خیلی رعایت نمیشه)

نگران نباشید، کسی از کوچ به رایزن پشیمون نشده تا حالا ... واقعا الان دلیل خاصی برای اینتل خریدن وجود نداره. منتهی تو ایران، رایزن قربانی تبلیغات گسترده amd شد، مخصوصا در نسل 3 ... و به لطف دلالان گرامی، کلا کمیاب و به شدت گرون شده. اینکه اگه میتونید تهیه کنید، خیلی فرصت خوبیه.

تازه اگه برد سری 400 خریداری کنید، احتمالا در آینده بتونید رایزن نسل 4 هم ببندید که دیگه نور علی نور میشه ...

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، ali_8114 گفته است :

تا اندازه خوبی میشه.

حالا از همه فنون مارکتینگ که بگذریم، واقعا رایزن خیلی خوب شده در نسل سومش. خنک، بهینه، قوی و صدالبته ارزون (تو ایران این فاکتور آخری متاسفانه خیلی رعایت نمیشه)

نگران نباشید، کسی از کوچ به رایزن پشیمون نشده تا حالا ... واقعا الان دلیل خاصی برای اینتل خریدن وجود نداره. منتهی تو ایران، رایزن قربانی تبلیغات گسترده amd شد، مخصوصا در نسل 3 ... و به لطف دلالان گرامی، کلا کمیاب و به شدت گرون شده. اینکه اگه میتونید تهیه کنید، خیلی فرصت خوبیه.

تازه اگه برد سری 400 خریداری کنید، احتمالا در آینده بتونید رایزن نسل 4 هم ببندید که دیگه نور علی نور میشه ...

بله دقیقا درست میفرمایید...

اینکارو کردم الان یه 3600 و یه بورد b450 دارم منتظرم رم به دستم برسه (با این تجهیزات am4 گرین) قطعات خودم رو بفروشم تا بعد همه چیز رو سر هم کنم...😊

لینک به دیدگاه

سلام

استارتر گرامی کولر خود 3600 هم مناسبه فقط قبلش اینجا رو همراه با پست هایی که نقل قول کردم بخون :

صد البته دمای کمتر عمر بیشتر رو در پی داره .

لینک به دیدگاه

دوستان گلم سلام

با گرین تماس گرفتم میگن باید شماره سریال کولر رو داشته باشی .... فک کنم خانومم جعبه ش رو انداخته دور 

معلوم نیست باس چه گلی به سرم بگیرم 😢

لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، omrani1055 گفته است :

دوستان گلم سلام

با گرین تماس گرفتم میگن باید شماره سریال کولر رو داشته باشی .... فک کنم خانومم جعبه ش رو انداخته دور 

معلوم نیست باس چه گلی به سرم بگیرم 😢

سلام مجدد، کارت گارانتیشو ندارین؟ روش نوشته

رو خود کولر هم ممکنه برچسبی باشه که البته بعید می‌دونم

باهاشون مطرح کنین که جعبه‌شو دور انداختین، حتی اگر شده تصویر فاکتور یا خود کالا رو براشون بفرستین...

لینک به دیدگاه

در 38 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

سلام مجدد، کارت گارانتیشو ندارین؟ روش نوشته

رو خود کولر هم ممکنه برچسبی باشه که البته بعید می‌دونم

باهاشون مطرح کنین که جعبه‌شو دور انداختین، حتی اگر شده تصویر فاکتور یا خود کالا رو براشون بفرستین...

نه فک نکنم چیزی داشته باشم 😩 حالا بعد از ظهری میرم  خونه انباری رو احتمالا باس یدور تخلیه کنم...

حالا یه سوال.. این براکت و تجهیزات am4 رو بصورت جدا فروشگاه های کامپیوتری مثل لیون میفروشن؟ یعنی ربطی به خود کولر داره؟

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، omrani1055 گفته است :

نه فک نکنم چیزی داشته باشم 😩 حالا بعد از ظهری میرم  خونه انباری رو احتمالا باس یدور تخلیه کنم...

حالا یه سوال.. این براکت و تجهیزات am4 رو بصورت جدا فروشگاه های کامپیوتری مثل لیون میفروشن؟ یعنی ربطی به خود کولر داره؟

امیدوارم پیدا کنین

خیر جایی نمی‌فروشه متاسفانه، فقط شرکت پشتیبانش

مگه اینکه آشنا یا دوستی این کولر رو داشته باشه و براکت و وسایل AM4ش رو نیاز نداشته باشه تا ازش بگیرین...

لینک به دیدگاه

سلام دوستام گلم 🌹

تماس هام با گرین نتیجه نداشت و بالاخره حضوری رفتم شرکت و تجهیزات لازم رو گرفتم ازشون. چیزی که در نظر اول نظرم رو جلب کرد وزن عجیبش بوده فکر نمیکردم اینقدر سنگین باشه.... این الان خوبه به نظرتون؟؟ بعد اینکه اصلا نپرسید مدل کولر چیه همینکه گفتم ترمال رایت اینو دادن بهم و رفتن... امیدوارم ربطی به مدل نداشته باشه این تجهیزات. هزینه ش هم 50 تومن شد. عکسش رو گذاشتم شمام ببینید 🙄

IMG_20200727_184212.jpg

IMG_20200727_184225.jpg

لینک به دیدگاه

اگه جعبه اش رو می‌داشتین رایگان میفتاد پاتون اما باز هم قیمت خوبه اگر خودش باشه

دفترچه راهنما که بالاتر لینک دادم رو باز کنین با این مورد چک کنین اگر مطابقت نداشت تصویرش رو تو گوشی ذخیره کتین و ببرین تعویض کنین

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، EHSANRF گفته است :

اگه جعبه اش رو می‌داشتین رایگان میفتاد پاتون اما باز هم قیمت خوبه اگر خودش باشه

دفترچه راهنما که بالاتر لینک دادم رو باز کنین با این مورد چک کنین اگر مطابقت نداشت تصویرش رو تو گوشی ذخیره کتین و ببرین تعویض کنین

اونجام ازم همش شماره سریال میخواستن. ولی یجور فاکتور خاص کردن بدون شماره سریال بوده و اینقدر هم هزینه ش شد.

بله لطف کردید اون لینک رو گذاشتید. چک کردم خیلی زیاد شبیه بهشه

حتی خیلی زیاد شبیه اغلب ویدیو هایی که راجع به این موضوع تو یوتیوب وجود داره... جالبه برام

یعنی همه عین همن؟!

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، omrani1055 گفته است :

سلام دوستام گلم 🌹

تماس هام با گرین نتیجه نداشت و بالاخره حضوری رفتم شرکت و تجهیزات لازم رو گرفتم ازشون. چیزی که در نظر اول نظرم رو جلب کرد وزن عجیبش بوده فکر نمیکردم اینقدر سنگین باشه.... این الان خوبه به نظرتون؟؟ بعد اینکه اصلا نپرسید مدل کولر چیه همینکه گفتم ترمال رایت اینو دادن بهم و رفتن... امیدوارم ربطی به مدل نداشته باشه این تجهیزات. هزینه ش هم 50 تومن شد. عکسش رو گذاشتم شمام ببینید 🙄

IMG_20200727_184212.jpg

IMG_20200727_184225.jpg

خیلی خوب بهتون داده، من رفتم مغازه استوک فروشی، پایه واسه Tuniq 120 Extreme می خواستم، یه پایه که معلوم بود واسه خودش نبود با 4 تا پیچ و مهره معمولی! رو 130 حساب کرد، منم دیگه حوصله نداشتم بگردم، حساب کردم و گرفتم .

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Games_OD گفته است :

خیلی خوب بهتون داده، من رفتم مغازه استوک فروشی، پایه واسه Tuniq 120 Extreme می خواستم، یه پایه که معلوم بود واسه خودش نبود با 4 تا پیچ و مهره معمولی! رو 130 حساب کرد، منم دیگه حوصله نداشتم بگردم، حساب کردم و گرفتم .

فدای سرت 

منم دقیقاً میخواستم همین کارو کنم ولی اینجا دوستان خیلی کمکم کردن 

من که کلا داشتم یه کولر می‌خریدم!!

حالا اینی که گرفتم هم خیلی معلوم نیست چیه جنسش امیدوارم خوب باشه و کارم رو راه بندازه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...