رفتن به مطلب

کولر مناسب برای رایزن 3600

Recommended Posts

در 5 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

خود رایزن مستر استرس تست داره که بعد ساختن پروفایل اورکلاک یا pbo میشه امتحانش کرد ولی بدرد نمیخوره . بنظرم از تست پایداری aida64 استفاده کنید رایزن مستر رو هم باز داشته باشید واسه مانیتور دما و فرکانس بعد با نتایج تو نت مقایسه کنید مثل این :

stealth.thumb.PNG.f02ff6c84e7efaad6d007e7805f2dda8.PNG

الان بیشتر از دو ساعت شده و دما بصورت ثابت به شکل یه خط صاف روی ۸۱ مونده !! اون CPU usage هم چسبیده به ۱۰۰. هیچکدوم  تکون هم نمی‌خورن... این الان خوبه یا بد ؟ 

لینک به دیدگاه

• ارسال 62
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 46 دقیقه قبل، 19Mojtaba89 گفته است :

دوستان ببخشید برای آف تایپیک ولی من میخوام همین رایزن 3600 رو بگیرم واقعا نیاز به کولر داره و خود فن روش رو نمیشه استفاده کرد ؟؟؟ من زیاد کار سنگین با کامپیوتر انجام نمیدم فوقش ادیت فایل های حجیم تو فوتوشاپ و Illustrator.

شرمنده اگر جای اشتباهی سوالم رو پرسیدم.

دوست عزیزم سلام 

اگه نوشته ها و آمارهایی که میدم رو دنبال کنید پاسختون رو میگیرید. فن استوک یه ذره از اینی که دارم ضعیف تره ولی قطعاً کار راه اندازه. با فرض کولینگ مناسب کیس به مشکل خاصی برخورد نمیخورید.

لینک به دیدگاه

من با فن استوک 3600 بعد از 5 ثانیه از تست AIDA به دمای 100 رسیدم که منجر به توقف تست شد

با این حساب فکر نمیکنم با true spirit در یک سطح قرار بگیره

لینک به دیدگاه

در 12 دقیقه قبل، hellbrain666 گفته است :

من با فن استوک 3600 بعد از 5 ثانیه از تست AIDA به دمای 100 رسیدم که منجر به توقف تست شد

با این حساب فکر نمیکنم با true spirit در یک سطح قرار بگیره

چیزی که برام یه علامت سوال بزرگه اینه که چرا با این استرس تست که فعالیت پردازنده برای مثال سه ساعت روی صد در صد قرار میگیره دما تقریباً مشابه یه بازی هستش که فعالیت پردازنده برا من حداکثر مثلاً چهل درصده؟!

این مقایسه صحیحه؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، omrani1055 گفته است :

چیزی که برام یه علامت سوال بزرگه اینه که چرا با این استرس تست که فعالیت پردازنده برای مثال سه ساعت روی صد در صد قرار میگیره دما تقریباً مشابه یه بازی هستش که فعالیت پردازنده برا من حداکثر مثلاً چهل درصده؟!

این مقایسه صحیحه؟

به نظر من این تست یکی از سخت ترین تست هاست

اون که موقع بازی دما میره بالا یکی بخاطر حرارت اجزای دیگه مثل گرافیک که گرمای زیادیم داره

وگرنه فشاری که بازی به پردازنده میاره به مراتب از این تست کمتر

و اینکه توی بازی حالت توربو و افزایش ناگهانی ولتاژ هم داربم

لینک به دیدگاه

سلام مجدد خدمت شما.

برای رایزن، این دمایی که شما بهش رسیدید دمای نرمالی به حساب میاد طبق گفته خود AMD

توی گیم، cpu usage هیچ وقت به طور دائم روی 100 درصد نیست، مگه اینکه گلوگاه شدید داشته باشید

برای رندر و استفاده های محاسباتی که یهو میبینید 12 ساعت پردازنده روی حداکثر توانشه، بهتره که دما زیر 70 باشه که در درازمدت، عمر قطعه بیشتر بشه

ولی کاربری شما گیمینگه، بعد از یکی دو ساعت بازی از همین ryzen master برید نمودار دما رو چک کنید، متوجه صحبت بنده میشید.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، omrani1055 گفته است :

این مقایسه صحیحه؟

در 1 دقیقه قبل، masihsalib گفته است :

به نظر من این تست یکی از سخت ترین تست هاست

اون که موقع بازی دما میره بالا یکی بخاطر حرارت اجزای دیگه مثل گرافیک که گرمای زیادیم داره

وگرنه فشاری که بازی به پردازنده میاره به مراتب از این تست کمتر

و اینکه توی بازی حالت توربو و افزایش ناگهانی ولتاژ هم داربم

درسته. موافقم

یه مساله دیگه ای هم که هست بوست حداکثری فرکانس به عنوان مثال برای 3600 فرکانس 4.2 (تحت شرایط ایده آل) هستش اما توی اکثر تست ها نهایتا به 4 رسیده که بخاطر کنترل دما گاها فرکانس همیشه تا حد نهایی خودش بوست نمیشه ولی ممکنه در بازی به صورت لحظه ای به اون فرکانس هم برسه

در کل کنار اسکرین شات هایی که برای دما توی سطح نت کاربران قرار میدن باید فرکانس هم مد نظر قرار داد

لینک به دیدگاه

چه اطلاعات جالب و به درد بخوری کسب کردم تو این چند روز که اینجا فعالم.

از همه دوستان گلم تشکر میکنم که با صبر و حوصله سوالتم رو پاسخ میدن 😊

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، omrani1055 گفته است :

الان بیشتر از دو ساعت شده و دما بصورت ثابت به شکل یه خط صاف روی ۸۱ مونده !! اون CPU usage هم چسبیده به ۱۰۰. هیچکدوم  تکون هم نمی‌خورن... این الان خوبه یا بد ؟ 

دو ساعت با fpu ? دو دقیقه هم کافی بود ,  ایرکولرها زود به دمای پایدار میرسن. خوبه بنظرم برای این تست اونم تو تابستون , تقریباً در حد aio 240 .

در 2 ساعت قبل، omrani1055 گفته است :

این مقایسه صحیحه؟

داخل بازی هم مگه رو همین 80درجه میمونه ؟ دمای داخل بازی رو با افتربرنر دیدید ؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Aimbot گفته است :

دو ساعت با fpu ? دو دقیقه هم کافی بود ,  ایرکولرها زود به دمای پایدار میرسن. خوبه بنظرم برای این تست اونم تو تابستون , تقریباً در حد aio 240 .

داخل بازی هم مگه رو همین 80درجه میمونه ؟ دمای داخل بازی رو با افتربرنر دیدید ؟

Fpu نمی‌دونم چیه که ...

با fps monitor دیدم اینا رو ..

تو بازی call of duty modern warzone remastered دما به همین حدود میرسه 

تو assassin's Creed odyssey حداکثر تا ۷۰ مثل همون سیستم قبلیم.

انتظار داشتم تو بازی های open world دما بالاتر بره.

قبل از اینکه برنامه رو ببیندم با گوشی عکس گرفتم از برنامه (اینترنت ندارم هنوز رو pc)

IMG_20200802_235644.jpg

IMG_20200802_235411.jpg

لینک به دیدگاه

در 59 دقیقه قبل، omrani1055 گفته است :

Fpu نمی‌دونم چیه که ...

با fps monitor دیدم اینا رو ..

تو بازی call of duty modern warzone remastered دما به همین حدود میرسه 

تو assassin's Creed odyssey حداکثر تا ۷۰ مثل همون سیستم قبلیم.

انتظار داشتم تو بازی های open world دما بالاتر بره.

همون استرس تست aida بود .

تقریباً همه نرم افزارها به غیر از hwinfo (سنسور tdie ) و رایزن مستر در واقع tctl رو گزارش میدن که گرم ترین نقطه پردازندس . تو لود پایین مثل بازی که ولتاژ بالاست عادیه  بین این دوتا ده تا بیست درجه اختلاف باشه و بعد کم کم به هم نزدیک میشن. تو فول لود تفاوت خاصی ندارن.

rysen.thumb.PNG.0d9530ccd6c56fe5adafbc615b682e9e.PNG

با hwinfo  میانگین cpu ccd1 tdie رو ببینید تو چه رنجیه بعد یه مدت بازی.

لینک به دیدگاه

در در 13 مرداد 1399 در 01:12، Aimbot گفته است :

تقریباً همه نرم افزارها به غیر از hwinfo (سنسور tdie ) و رایزن مستر در واقع tctl رو گزارش میدن که گرم ترین نقطه پردازندس . تو لود پایین مثل بازی که ولتاژ بالاست عادیه  بین این دوتا ده تا بیست درجه اختلاف باشه و بعد کم کم به هم نزدیک میشن. تو فول لود تفاوت خاصی ندارن.

سلام مجدد چقدر محیط این hwinfo بی ریخته 😬

بعد از یه ساعت بازی این نتیجه به دست اومد که پیوست کردم. ممنون میشم نظرتون رو بگید.

hwinfo.jpg

در در 13 مرداد 1399 در 01:12، Aimbot گفته است :

بعد از یه ساعت بازی این نتیجه به دست اومد که پیوست کردم. ممنون میشم نظرتون رو بگید.

لینک به دیدگاه

در در 14 مرداد 1399 در 19:50، omrani1055 گفته است :

50تا70 عادیه تو بازی . بیشتر همون دمای فول لود اهمیت داشت. 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...