رفتن به مطلب

مشکل در نصب intel optane

PowerElectron
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام خدمت عزیزان انجمن

قصد راه اندازی intel optane برای سیستم خودم رو داشتم

مادربرد بنده biostar b360gt5s هست گه اسلات intel optane نزدیک سی پی یو هست که وصلش کردم و سیستم شناساییش می کنه

منتهی توی محیط ویندوز وقتی میخوام نصبش کنم به صورت عکس پایین خطا میده

توی نت به صورت انگلیسی سرچ زدم گفته بودن که باید هاردی که میخوای براش intel optane رو نصب کنی باید حداقل 5 مگابایت فضای خالی بدون فرمت داشته باشه

اینکارم کردم جواب نگرفتم

باز از دوستان کسی تجربه ای داره ممنون میشم راهنمایی کنه

image.png.bce30cc039f46a15808237b865d8ebf7.png

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام. کنترلر ساتاتون رو توی بایوس به RAID تغییر بدید ولی ممکنه ویندوزی که الان نصبه دیگه بوت نشه مجدد مجبور شید برای آماده شدن نصب ویندوز جدید و بکاپ گرفتن از ویندوز فعلی به جای RAID به AHCI برشگردونید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 9 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

سلام. کنترلر ساتاتون رو توی بایوس به RAID تغییر بدید ولی ممکنه ویندوزی که الان نصبه دیگه بوت نشه مجدد مجبور شید برای آماده شدن نصب ویندوز جدید و بکاپ گرفتن از ویندوز فعلی به جای RAID به AHCI برشگردونید.

سلام و درود

این گزینه هایی که گفتید توی تنظیمات مادربرد من نیست

عکس رو نگاه کنید

IMG_20200729_121527.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان روی RTS هست و اوکیه. نیازی به تعویض ویندوز هم نیست. لطف کنید از پنجره Disk managment عکس بدید داخل سرچ ویندوز بزنید میادش.

پ.ن: فقط مشکلی که من میبینم نوشته شده که درایو روی درگاه M.2 شما optane نیست. از سلامت ssd مطمئنید؟ داخل دیوایس منیجر شناسایی میشه؟

ویرایش شده توسط Devileytion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

image.thumb.png.cbb24c666c1d47a7e23ea5e86e6b8f53.png

در 1 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

الان روی RTS هست و اوکیه. نیازی به تعویض ویندوز هم نیست. لطف کنید از پنجره Disk managment عکس بدید داخل سرچ ویندوز بزنید میادش.

خدمت شما

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درایو گیمتون رو میخواید سریع تر کنید؟ امتحان کنید: کابل ساتای ssd ویندزتون رو با هارد دوترا عوض کنید. و هارد یک تراتون هم موقط از مادربرد جدا کنید.

من با برد msi همچین مشکلی نداشتم و همون دفعه اول ستاپ جلو رفت. پردازندتون چیه؟

ویرایش شده توسط Devileytion
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

درایو گیمتون رو میخواید سریع تر کنید؟ امتحان کنید: کابل ساتای ssd ویندزتون رو با هارد دوترا عوض کنید. و هارد یک تراتون هم موقط از مادربرد جدا کنید.

من با برد msi همچین مشکلی نداشتم و همون دفعه اول ستاپ جلو رفت. پردازندتون چیه؟

پردازنده ام i3 9100f هستش

اس اس دی بنده هم m2 هست و مدل s8200 pro مدل 256 گیگ هست

الان دیسک منیج هم مشکلی نداره ؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بازم میگم من اینکار هارو نکردم ولی شما به عنوان آخرین راهکار SSD اپتین رو به یک پارتیشن تبدیل کنید داخل دیسک منیجمنت ببینید مجدد شناسایی میشه توسط ستاپش یا نه؟

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 3 ساعت قبل، Devileytion گفته است :

بازم میگم من اینکار هارو نکردم ولی شما به عنوان آخرین راهکار SSD اپتین رو به یک پارتیشن تبدیل کنید داخل دیسک منیجمنت ببینید مجدد شناسایی میشه توسط ستاپش یا نه؟

ممنون دوست عزیز

اینکارم انجام دادم ولی نشد باز

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

دیسک آخر شما (طبق تصویر) درایو آخرش قابل استفاده نیست، چرا؟ چون درایو ریکاوری ویندوزه و اینتل Optane نمی‌تونه اون رو دتکت کنه تا خودش رو تنظیم و با هارد کار کنه...

به خاطر همین اگر برای این هارد نیازش دارین اینطور نمیشه... نیازه که با برنامه‌های پارتیشن‌بندی یه مقدار درایو رو کوچیک کنین و درایوی با حداقل اندازه 20 مگابایت (که البته بیشتر باشه بهتره) بسازین آخر این دیسک... (یعنی بعد از درایو ریکاوری که 534 مگابایت هست)

توصیه میشه قبل از انجام این کار از اطلاعات‌تون بکاپ بگیرین چون ممکن هست ویندوز بالا نیاد

• ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در 14 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوست عزیز

دیسک آخر شما (طبق تصویر) درایو آخرش قابل استفاده نیست، چرا؟ چون درایو ریکاوری ویندوزه و اینتل Optane نمی‌تونه اون رو دتکت کنه تا خودش رو تنظیم و با هارد کار کنه...

به خاطر همین اگر برای این هارد نیازش دارین اینطور نمیشه... نیازه که با برنامه‌های پارتیشن‌بندی یه مقدار درایو رو کوچیک کنین و درایوی با حداقل اندازه 20 مگابایت (که البته بیشتر باشه بهتره) بسازین آخر این دیسک... (یعنی بعد از درایو ریکاوری که 534 مگابایت هست)

توصیه میشه قبل از انجام این کار از اطلاعات‌تون بکاپ بگیرین چون ممکن هست ویندوز بالا نیاد

ممنون دوست عزیز

کارهایی که گفتید رو انجام دادم و این اررور رفع شد

برنامه اینتل اوپتین کامل نصب شد

ولی الان نمی تونم راه اندازیش کنم و این خطا رو میده ؟

image.thumb.png.2d865bf2ee34a462eb2718d264bb8d0c.png

هاردهامم کلا gpt هست و فقط یه دونه از هاردهام mbr هست مگه باید این خطا رو بده؟

لینک به دیدگاه

در 32 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

الان نمی تونم راه اندازیش کنم و این خطا رو میده

خواهش میکنم

اگر برای optane درایو ساختین، درایو رو پاک کنین، نرم افزار رو Uninstall و دوباره نصب کرده، سپس مراحل فعالسازی رو طی کنین

ویندوز حتما باید ۶۴ بیت باشه

نوع دیسک نباید Dynamic باشه

درایور چیپست اینتل مادربرد باید نصب باشه

توی Bios باید Sata Controller Mode رو روی این مورد بذارین:  Intel RST Premium with Intel Optane Memory

گزینه CSM باید غیرفعال باشه

• لایک 2
  • ممنونم 1
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 9 مرداد 1399 در 10:41، EHSANRF گفته است :

خواهش میکنم

اگر برای optane درایو ساختین، درایو رو پاک کنین، نرم افزار رو Uninstall و دوباره نصب کرده، سپس مراحل فعالسازی رو طی کنین

ویندوز حتما باید ۶۴ بیت باشه

نوع دیسک نباید Dynamic باشه

درایور چیپست اینتل مادربرد باید نصب باشه

توی Bios باید Sata Controller Mode رو روی این مورد بذارین:  Intel RST Premium with Intel Optane Memory

گزینه CSM باید غیرفعال باشه

درایوش رو کلا پاک کردم

نوع همه دیسک هام GPT هست

درایور چیپست اینتل رو هم نصب کردم از روی سایت خود مادربرد

تنظیمات بایوس هم همونی هست که گفتید 

CMS رو هم غیر فعال کردم

ولی باز این مشکل هست

لینک به دیدگاه

در 51 دقیقه قبل، PowerElectron گفته است :

ولی باز این مشکل هست

نرم افزارهای Intel Rapid Storage Technolgy و Intel System Support Utility رو نصب و چک کنین

یه مقدار از درایو هارد رو به صورت خالی (یعنی بدون درایو یا همون Unlocated) بذارین

آخرین نسخه Bios مادربرد رو نصب کنین

دفترچه مادربرد رو هم چک کنین

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
در در 11 مرداد 1399 در 11:10، EHSANRF گفته است :

نرم افزارهای Intel Rapid Storage Technolgy و Intel System Support Utility رو نصب و چک کنین

یه مقدار از درایو هارد رو به صورت خالی (یعنی بدون درایو یا همون Unlocated) بذارین

آخرین نسخه Bios مادربرد رو نصب کنین

دفترچه مادربرد رو هم چک کنین

مرسی عزیز

دقت کردم دیدم جای اسلات ها رو اشتباه زدم

رفتم دفترچه مادربرد رو‌ برسی کردم دیدم دوتا جای m2 هست که یکیش فقط قابلیت ساپورت intel optane رو داشت که من اشتباهی جاش ssd خودمو زده بودم

لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...