رفتن به مطلب

خرید سیستم گیمینگ 1080p با بودجه ی 50 تومن

اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 12 ساعت قبل، Paxton گفته است :

سلام خدمت همه ی دوستان عزیز

اول جا داره تشکر کنم از تمام کسانی که در این تاپیک شرکت کردند ، واقعا راهنمایی های خوبی نصیبم شد .

این فامیل من بخاطر وضع کرونا تصمیم گرفت سیستم رو اینترنتی بخریم و متاسفانه به دلایلی بودجش مقداری کم شد ( در حد 2 تومن ) ؛

به همین علت مجبور شدم بعضی قطعات سیستم رو تغییر بدم . ( سعی کردم قطعات اصلی تغییر نکنن )

در نهایت سیستم زیر رو امروز براشون سفارش دادم :

پردازنده : Ryzen 7 3700X به قیمت 8.550.000 از لیون کامپیوتر

مادربرد : ASUS ROG Strix X570-F به قیمت 11.300.000 از لیون کامپیوتر

کارت گرافیک : Sapphire Pulse RX 5700 XT به قیمت 13.500.000 از اگزو

رم : Crucial Ballstick 16GB 8GBx2 3200MHz به قیمت 2.900.000 از لیون کامپیوتر

هارد : WD Blue 2TB به قیمت 1.430.000 از لیون کامپیوتر

اس اس دی : Adata SX 8200 Pro 256gb به قیمت 1.580.000 از لیون کامپیوتر

پاور : Cooler Master MasterWatt 750W به قیمت 2.750.000 از مقداد آی تی

کیس : Cooler Master MasterBox MB511 ARGB به قیمت 4.400.000 از لیون کامپیوتر

موس و کیبورد : MASTER TECH MK9400 به قیمت 750.000 از اگزو

فن کیس : Deep Cool RF 120 – 3 in 1 RGB به قیمت 985.000 از مقداد آی تی

قیمت کل سیستم : 48.145.000

آقا خوبه سیستمت دیگه انقدر تردید نکن

فقط پاورش رو به نظرم گرین بگیر. من یه تاپیک زدم در مورد پاورها، هفت، هشت کاربر نظر دادن که بعضا دو سه مدل پاورش رو استفاده کرده بودن و همه تجربشون مثبت بود

این در حالیه که تو همین انجمن چند بار گزارش خرابی کولرمستر دیدم

کولرمستر کلا یه برند متوسط هست در کشورای پیشرفته. ایران لوکس محسوب می‌شه چون رقیباش دیگه نیستن :دی

• لایک 2
لینک به دیدگاه

• ارسال 100
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 2 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

فقط پاورش رو به نظرم گرین بگیر.

سیستم رو امروز بعد از ظهر سفارش دادم دوست عزیز .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

سیستم رو امروز بعد از ظهر سفارش دادم دوست عزیز .

خوب کاری کردی من کولر مستر ازش بدی ندیدم حتی اگر متوسط هم باشه بهتره بعضی مونتاژ کار های جنس درجه 3 چینی هست مبارکت باشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

الان من دیدم لیون این پاور رو موجود کرده

با قیمت ۱۰۰ تومن بیشتر .

بنظرتون ارزش داره مقداد رو کنسل کنم کلا؟

والا یه سری نظراتو خوندم استرس بدی گرفتم. بخصوص که پاوره .

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

با قیمت ۱۰۰ تومن بیشتر .

اگه قابل کنسل کردنه کلا کنسل کن گرین بگیر آقا. سری ocpt خیلی پاور خوبیه

کولرمستر گارانتیش هم الان داستان داره

(باز یکی الان می‌یاد می‌گه من فن گرینم :D)

اکه قابل کنسل کردن نیست همین خوبه بذار باشه. اوکیه

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

اگه قابل کنسل کردنه کلا کنسل کن گرین بگیر آقا. سری ocpt خیلی پاور خوبیه

کولرمستر گارانتیش هم الان داستان داره

(باز یکی الان می‌یاد می‌گه من فن گرینم :D)

اکه قابل کنسل کردن نیست همین خوبه بذار باشه. اوکیه

بخاطر مقداد بودن میگم

نه کولر مستر

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Paxton گفته است :

بخاطر مقداد بودن میگم

نه کولر مستر

اونش دیگه اختیار خودته. اینجوری که من دیدم بعضیا مشکل داشتن باهاش، بعضیا اوکی بودن. من خودم چند باری خرید کردم و مشکل خاصی نداشته.

به هر صورت ریسک لیون کمتره، بازم اگر قابل کنسل کردنه کنسل کن

ولی خب اگه پولشو دادی ممکنه سر برگشت زدن پول داستان کنن. حواست باشه

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Paxton گفته است :

با قیمت ۱۰۰ تومن بیشتر .

اگر که امکان کنسل کردن سفارش و گرفتن پول هست ( مقداد برا اینم خودش داستانی ه )⁦🤦🏻‍♂️⁩، فکر میکنم لیون هم قیمت همون مقداد براتون حساب کنه ، با CRM در ارتباط باشید .

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

آقا خوبه سیستمت دیگه انقدر تردید نکن

فقط پاورش رو به نظرم گرین بگیر. من یه تاپیک زدم در مورد پاورها، هفت، هشت کاربر نظر دادن که بعضا دو سه مدل پاورش رو استفاده کرده بودن و همه تجربشون مثبت بود

این در حالیه که تو همین انجمن چند بار گزارش خرابی کولرمستر دیدم

کولرمستر کلا یه برند متوسط هست در کشورای پیشرفته. ایران لوکس محسوب می‌شه چون رقیباش دیگه نیستن :دی

درود

لابد گرین یک برند لوکس بین المللی هست؟ گرین اگر تونست همین محصولاتشو به کشورهای نه پیشرفته
همین بغل صادر کنه من به شخصه دستتو که میبوسم هیچ حاضرم کلا گرین بخرم.

پ.ن: تو کشور ما یک خودرو معمولی مثله سانتافه و تویوتا کمری و... از لوکس هم بالاتر محسوب میشن.

ویرایش شده توسط Nsm1000
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Paxton گفته است :

بخاطر مقداد بودن میگم

نه کولر مستر

کنسل نکن میفرستن کنسل کنی پولتو یک ماه پس نمیدن کنسل نکن مقداد به هیچ عنوان اونم نوی این بازار دیگه یک ماه دیگه نمیتونی بخری منم همین اشتباه کردم یک ماه پولم گیر بود مقداد میفرسته توی پول پس دادن خیلی بدن

در 3 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

درود

لابد گرین یک برند لوکس بین المللی هست؟ گرین اگر تونست همین محصولاتشو به کشورهای نه پیشرفته

پ.ن: تو کشور ما یک خودرو معمولی مثله سانتافه و تویوتا کمری و... از لوکس هم بالاتر محسوب میشن.

بابا به خدا مقاومت لوازم الکترونیکی چیه که اینا کل برد وارد میکنن حتی زحمت لیحم هم به خودشون نمیدن تجربه من از اجناس داخلی چینی درجه 3 با لیبل فارسی فقط یه اوضاع دل ار دول تی میگیرن با گمرکی صفر واسه خودشون جنس وارد میکنن منم دوست دارم جنس ایرانی بخرم تو یه جنس تماما ایرانی به من نشون بده

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

درود

من از کولرمستر کولر خریدم تا حالا. کولرش از استوک اینتل ضعیف‌تر بود. حتی واتر 240 اش تو فول‌لود بالای 90 می‌برد cpu دوستم رو.

به هر حال ترجیح می‌دم دیگه پول خرج برندی نکنم که نه کیفیت داره و نه پشتیبانی (سه بار به خاطر یه مسئله‌ای ایمیل زدم بهشون و جوابی دریافت نکردم. فروم‌های خارجی رو گشتم، اونا هم جوابی دریافت نکردن). یه جورایی صرفا خوشگلی داره قطعاتش

بازم هرکس مختاره پولش رو جوری که می‌خواد خرج کنه ولی تجربه من اینه. ممنونم از شما که تجربتو به اشتراک گذاشتی

در نهایت حجم خرید این برند رو با همه برندای دیگه در آمازون مقایسه کنید.

• لایک 2
لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

من از کولرمستر کولر خریدم تا حالا. کولرش از استوک اینتل ضعیف‌تر بود. حتی واتر 240 اش تو فول‌لود بالای 90 می‌برد cpu دوستم رو.

به هر حال ترجیح می‌دم دیگه پول خرج برندی نکنم که نه کیفیت داره و نه پشتیبانی (سه بار به خاطر یه مسئله‌ای ایمیل زدم بهشون و جوابی دریافت نکردم. فروم‌های خارجی رو گشتم، اونا هم جوابی دریافت نکردن). یه جورایی صرفا خوشگلی داره قطعاتش

بازم هرکس مختاره پولش رو جوری که می‌خواد خرج کنه ولی تجربه من اینه. ممنونم از شما که تجربتو به اشتراک گذاشتی

عزیز هر کس تجربه بدی نسبت به یک برند داره دلیل نمیشه اون برند بد باشه... از بابت حجم خرید محصولاتش در آمازون نمیشه قضاوت کرد چون تماما بر میگرده به سیاست های یک شرکت و عملکردش در زمینه مارکتینگ... 

کولر مستر از برند های قدیمی هست و اگر در جریان نیستید حتی همون فن استوک اینتل و AMD رو شرکت کولر مستر تولید میکنه و یکی از بزرگترین تولید کننده قطعات OEM در دنیا هست... اگر بخوایم بدون بررسی تخصصی فقط بد بودن تجربه یک کاربر رو ملاک برای تصمیم گیری قرار داد به نظر من کار منطقی نیست... من هم میتونم بگم تا حالا 3 بار فن green notus 400 خریدم و هر 3 دفعه به شدت در سرعت های بالا فن لرزه داشته به حدی که با چشم قابل روئیت بوده ولی آیا این 3 بار شانس بد من بسنده میکنه بر اینکه واقعا کل اجناس اون برند مثلا فقط جنبه ظاهری دارند ؟

آیا از خودتون نپرسیدید تاحالا که شاید اون واترکولر 240 میلی متری که شما خرید کردین از برند CM شاید DoA بوده ؟ ( رادیاتور یا پمپ خراب ) آیا درست روی CPU نصب شده بوده ؟ آیا تاریخ تولید کولر رو چک کرده بودید ؟ آیا اقدام به نصب مجددش کرده بودید ؟ آیا از جای معتبری و با گارانتی خریده بودید ؟ آیا با پشتیبانی گارانتی به صورت تلفنی تماس گرفته بودین که موضوع رو مطرح کنین ؟ آیا CPU شما آورکلاک شده بوده (و اگر شده با چه ولتاژی ( این خیلی مهمه چون نقش مهمی توی تولید حرارت داره ) ؟ حتی شاید ایراد از cpu شما بوده ( مثل ناصاف بودن سطح روی IHS ) یا حتی بخاطر بد بسته شدن کولر روی سوکت بوده ؟

اکثر مواقع اجناسی ( یا در این مورد قطعات کامپیوتری ) که به گفته کاربر دارای مشکل یا DoA هستن در واقع شاید کاملا هم سالم باشن و مشکل ناسازگاری قطعه دیگه یا خطای خود فرد بوده باشه برای همین هم اونطرف آب چیزی رو مثل Amazon warehouse دارن که شما به راحتی میتونید اجناسی پیدا کنید مخصوصا در قطعات که بسیار تخفیف های سنگینی میخورن فقط بخاطر اینکه پکیجینگ درستی ندارن یا مثلا یک قلم از لوازمشون کم شده ولی خود قطعه سالم هست و تست میشه... اینا همون اجناسی هستن که به ادعای کاربر خراب یا مشکل دار یا DoA هستن ولی بعد از مرجوع شدن و تست شدن سالم از آب در میان و با تخفیف های قابل توجهی به فروش میرسند...

شما حتی مشخص نکردید که اون CPU چه مدلی بوده و یا چه مدل کولر 240 میلی خریداری کردید که حداقل اگر قراره نظر شما برای کسی مثمرثمر واقع بشه بتونه درست تصمیم بگیره نه با چشم بسته.

ایشون میخواستن پاور کولرمستر خریداری کنند نه واتر کولر به همین علت من بهشون CM پیشنهاد دادم و شاید اگر برای کولر بود من هم گزینه دیگه ای رو میگفتم.

تجربه شخصی خودم از پاور های کولرمستر تاحالا مثبت بوده برای مثال یک mwe 750 در سال 2016 خریدم برای سیستم رندرینگ رفیقم. پاور قبلیش چون خودش بسته بود ضعیف بود گرافیک strix 1080 ti و 6600k روی پلتفرم z170k اتفاقا کولرش هم CM seidon 120v plus ( که جزو معمولی ترین های کولر مستر بود ) بسته بود اما چون سیستمش رو توی اتاق سرور  محل کارش نگه داری میکرد حتی خاک های روی بک پلیت گرافیکو پاک نکرده بود طی این همه سال. سیستمش هم بخاطر ضربه ای که در جابجایی به ادعای خودش خورده بود یا حالا به هر دلیلی کابل فن پاورش از هدر جدا شده بود و عملا فن پاور قطع بوده این 4 سال... فقط همینقدر بهتون بگم اونقدر این پاور خوب بوده که تا همین اواخر که گرافیکشو آورکلاک کرده بود و جریان بیشتر ازش کشیده بود ( سیستم از وقتی آورکلاک کرده بوده یکسره وسط کارای سنگین مثل بازی یا رندرینگ ریست میشده ) نفهمیده بود که پاور مشکل داره چون حتی دست به قطعات کیس نمیزده که ببینه از لحاظ دمایی شاید مشکلی هست یا نه... بعدا که آورد برای سرویس و براش تست گرفتم دیدم که پاور حتی بدون آورکلاک هم داغ میشده و عملا طی این 4 سال تحت فشار بوده اما به حدی نمیرسیده بازم که OTP فعال بشه و سیستم خاموش بشه البته تا همین اواخر که گرافیکشو دستی آورکلاک کرده بود...

بعد از اینکه براش پاورو باز کردم دیدم سوکت فن حتی کامل جدا نشده بود ولی همونقدر کافی بوده تا قطع بشه. خلاصه وصلش کردم و مثل قبلش درست شد ایندفعه با آورکلاک حتی گرم هم نمیشد پاور... اگر یک مشکل به این سادگی رفع نمیشد ایشون تا الان به هوای اینکه گرافیکش دیگرید شده کارتشو فروخته بود و حتی پس از ارتقا هم تجربه جالبی نمیداشت چونکه ایراد از جای دیگه ای بود ;) ضمنا واتر کولرشم مثل روز اول ( بدون نویز یا مشکل دیگه ای ) داشت کار میکرد فقط چیزی حدود 4 الی 5 درجه گرم تر میشد که کلا براش عوض کردم و یک hyper 212 black edition گزاشتم...

در آخر کاملا هم من قبول دارم که نسبت به شرکت های دیگه کولر مستر توی فروش و عرضه محصولاتش کمی پایین تر عمل میکنه نسبت به رقبا ولی مطمئنم در شرایط فعلی کشور جنس موجود و گارانتی دار داخل این کشور بهتر ازین برند به سختی پیدا میکنید پس زیاد جای چک و چونه باقی نمیمونه 😁 

ویرایش شده توسط Raging
  • لایک 2
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 1
لینک به دیدگاه

در 9 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

این نظر جناب عالیه

من هم خاطرات جالبی در مورد برند ایسوس ندارم. دلیل نمیشه که ایسوس بشه برند بی کیفیت
شما حجم خرید محصولات کولر مستر رو چطور در آمازون حساب کردی؟
مرجعت تعداد نظراتیه که ملت دادن؟

َ

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

این نظر جناب عالیه

من هم خاطرات جالبی در مورد برند ایسوس ندارم. دلیل نمیشه که ایسوس بشه برند بی کیفیت

َ

داداش صرفا و در کل منظورش اینکه آقا گرین حداقلش اینکه پاورش از کولر مستر بهتره چون حداقل قیمتش کمتره و میگه کولر مستر همچین برند شاخی نیست تو خارج میگه تو ایران در رفته لوکس و درکل میخواد اینو بگه که پاورش با پاور گرین خیلی فرقی نداره که حالا بخوای هزینه زیاد کنی که پول برند بدی

دلیل تعصب شما رو این برند چیه؟ 

کولر مستر در کشورای جهان اولی که اگه سفر کرده باشین بیشتر به دیزاین زیباش معروفه ولی جوری نیست که ملت براش سرو کله بشکونن

یه برند متوسط یکمی رو به بالاست

ایشونم صرفا نظرشونو گفتن دلیل نمیشه شما هعی نقل قولشون کنید و از برند مورد علاقتون دفاع کنین

در 10 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

ویرایش شده توسط Hossein-
  • لایک 2
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Nsm1000 گفته است :

این نظر جناب عالیه

َ

تعداد نظرات و همچنین (محتوای) نظرات

در 1 ساعت قبل، Hossein- گفته است :

داداش صرفا و در کل منظورش اینکه آقا گرین حداقلش اینکه پاورش از کولر مستر بهتره چون حداقل قیمتش کمتره و میگه کولر مستر همچین برند شاخی نیست تو خارج میگه تو ایران در رفته لوکس و درکل میخواد اینو بگه که پاورش با پاور گرین خیلی فرقی نداره که حالا بخوای هزینه زیاد کنی که پول برند بدی

کولر مستر در کشورای جهان اولی که اگه سفر کرده باشین بیشتر به دیزاین زیباش معروفه ولی جوری نیست که ملت براش سرو کله بشکونن

ایشونم صرفا نظرشونو گفتن دلیل نمیشه شما هعی نقل قولشون کنید و از برند مورد علاقتون دفاع کنین

منم نمی‌فهمم. هدف اینه که بهترین چیز ممکن رو بخری یا از اون چیزی که خودت خریدی دفاع کنی 😁

کولرمستر رو خودم گفتم ازش خرید داشتم و فهمیدم اشتباهه. حالا می‌تونم بیام ازش دفاع کنم یا می‌تونم دفعه بعدی نخرم و اشتباهمو تکرار نکنم

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Hossein- گفته است :

شما متخصص این هستی که بگی فلان برند متوسطه و فلان برند های اند؟
این نظر شخصیه شماست، حداقل این مورد تو بازار بین المللی عرضه شده گرین چی؟
من تعصب رو کولر مستر؟ چرا؟ هیچی قعطه ایشو رو سیستمم ندارم!
مسئله قیمت ، آخرین باری که قیمتای محصولات گرین رو چک کردی کی بوده؟
این لینک کیس ها: https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-case.html
اینم پاور: https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply.html?cat=28%2C149

حالا شما ارزون تر بودن محصولات گرین رو بهم نشون بده؟

پ.ن: گرین که نام یک شرکت داخلی رو یدک میشه و قطعا واردات قطعاتش با ارز کمتری صورت میگیره
و به قول خودشون حداقل مونتاژ میکنن چرا قیمتاش با یه کالایی که با هزار بدبختی وارد میشه یکیه یا نزدیکه 
یا بیشتره؟

• لایک 1
لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

منم نمی‌فهمم. هدف اینه که بهترین چیز ممکن رو بخری یا از اون چیزی که خودت خریدی دفاع کنی 😁

کولرمستر رو خودم گفتم ازش خرید داشتم و فهمیدم اشتباهه. حالا می‌تونم بیام ازش دفاع کنم یا می‌تونم دفعه بعدی نخرم 

نه اصلا کولر مستر حالا در کل هر برند خارجی ایرانی هارو اندازه سر سوزن ابرانی هارو قبول ندارن یعنی به آب آتیش میزنن محصولاتشونو نفرستن ایران بعد حالا چندتا ایرانی بیان اینجوری از یه شرکت دفاع کنن...عجیبیه 

والا اینا چشم دیدن ایرانیا رو ندارن که بخواین اینجوری ازشون طرفداری کنین. بخرین ولی تعصب نداشته باشین. 

ویرایش شده توسط Hossein-
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

این لینک کیس ها: https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-case.html
اینم پاور: https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply.html?cat=28%2C149

پ.ن: گرین که نام یک شرکت داخلی رو یدک میشه و قطعا واردات قطعاتش با ارز کمتری صورت میگیره
و به قول خودشون حداقل مونتاژ میکنن چرا قیمتاش با یه کالایی که با هزار بدبختی وارد میشه یکیه یا نزدیکه 
یا بیشتره؟

اگر شما استدلالت اینه که طرف مقابل رو به اینصورت مسخره کنی، منم می‌تونم بگم هر آشغال چینی به کل دنیا صادر می‌شه

اگر این نشونه داشتن کیفیته، با همین فرمون پیش برو مهندس (مثل پست بالاتر خودتون)

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

یا بیشتره؟

نه من متخصص نیستم ولی مث اینکه شما متخصص شخصی کولر مستری

دوست عزیز بحث رو پیچده اش نکنیند وقتی به قول خودتون یه قلم جنس هم از کولر مستر نداشتین 

حالا کاری ندارم محصولات گرین الان هیچیش موجود نیست قبلا پاورش مثلا 500 واتی با 500 واتی کولر مستر برندی که روش تعصب دارین برابری میکرد ولی قیمت گرین ارزون تر بود و کارایی مشابه همون این دوستمون هم همینو گف که هزینه استارتر پایین تر بیاد 

ولی شما به لحنی مسخره امیز هعی تگش میکنین نه کولر مستر بهتره مهندس نه این بهترا مهندس منم وظیفم دونستم اولا شمارو روشن کنم و بگم منظورش این بوده همین

ویرایش شده توسط Hossein-
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Masoudk96 گفته است :

اگر شما استدلالت اینه که طرف مقابل رو به اینصورت مسخره کنی، منم می‌تونم بگم هر آشغال چینی به کل دنیا صادر می‌شه

اگر این نشونه داشتن کیفیته، با همین فرمون پیش برو مهندس (مثل خودتون)

مسخره؟ چند سالته؟
مسخره اینه که جنابعالی فکر میکنی چون از یه برند ضربه خوردی اون برند آشغاله نه اینجور نیست.
منم بهت گفتم اصلا از محصولات ایسوس خیری بهم نرسیده، اما دلیل نمیشه بگم آشغاله نخرین!
گرین هم هر موقع رو قیمت هاش یه کنترلی داشت قطعا پیشنهاد میدم، اما با این قیمت ها
قطعا هیچوقت حمایت نمیشه. 
پ.ن: احتمالا 1 در 1000 اگر پاور گرینت یه آسیبی به سیتمت بزنه قطعا جار میزنی گرین نخرین
سیستمه منو فلان کرده،وسیله الکتریکیه ممکنه هزاران مشکل با هزاران دلیل نامعلوم براش پیش بیاد.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Hossein- گفته است :

نه اصلا کولر مستر حالا در کل هر برند خارجی ایرانی هارو اندازه سر سوزن قبول ندارن یعنی به آب آتیش میزنن محصولاتشونو نفرستن ایران بعد حالا چندتا ایرانی بیان اینجوری از یه شرکت دفاع کنن...عجیبیه 

والا اینا چشم دیدن ایرانیا رو ندارن که بخواین اینجوری ازشون طرفداری کنین. بخرین ولی تعصب نداشته باشین. 

خب چرا اون برندها باید کاربرهای ایرانی رو قبول داشته باشن؟
قوانین کشورشون این اجازه رو بهشون نمیده، شما یه شرکت اگه الان بگن صادرات به ایکس و ایگرگ
ممنوعه میفرستی؟ قطعا نمیفرستی! کیه که از پول بدش بیاد اونا از خوداشونه بیان بازار بزرگی
مثه ایران فعالیت کنن.
پ.ن: تعصبی رو هیچ برند خاصی ندارم.

پ.ن 2 : گرین رو هم به این دلیل قبول ندارم به خاطر قیمت های فضاییش و عدم پاسخگویی درستشون.

لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، Nsm1000 گفته است :

خب چرا اون برندها باید کاربرهای ایرانی رو قبول داشته باشن؟
قوانین کشورشون این اجازه رو بهشون نمیده، شما یه شرکت اگه الان بگن صادرات به ایکس و ایگرگ
ممنوعه میفرستی؟ قطعا نمیفرستی! کیه که از پول بدش بیاد اونا از خوداشونه بیان بازار بزرگی
مثه ایران فعالیت کنن.
پ.ن: تعصبی رو هیچ برند خاصی ندارم.

پ.ن 2 : گرین رو هم به این دلیل قبول ندارم به خاطر قیمت های فضاییش و عدم پاسخگویی درستشون.

چرا نباید کاربر ایرانی رو قبول داشته باشن؟ 

کاربر ایرانی حداقلش ضریب هوشیش از همین خنگای اونر بیشتره

بحث اینکه از ایرانی ها هیت دارن. 

اینم که میگین تعصبی رو هیچ برندی ندارم والا اینجوری که شما نقل قولشون میکردین و هعی میگفتین نه مهندس اینجوری من اسمشو گذاشتم تعصب نمیدونم شاید دلسوزی رو برند هم بشه گفت 😁

گرین هم گفتم این دوستمون با توجه به شرایط قبلی که یه پاور گرین عین کولر مستر بود و با بودجه کمتر گفت گرین بخر چرا اینو گف که هزینه استارتر بیاد پایین تر همین بحث ساده ای بود

ویرایش شده توسط Hossein-
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Hossein- گفته است :

چرا نباید کاربر ایرانی رو قبول داشته باشن؟ 

کاربر ایرانی حداقلش ضریب هوشیش از همین خنگای اونر بیشتره

بحث اینکه از ایرانی ها هیت دارن. 

اینم که میگین تعصبی رو هیچ برندی ندارم والا اینجوری که شما نقل قولشون میکردین و هعی میگفتین نه مهندس اینجوری من اسمشو گذاشتم تعصب نمیدونم شاید دلسوزی رو برند هم بشه گفت 😁

گرین هم گفتم این دوستمون با توجه به شرایط قبلی که یه پاور گریو عین کولر مستر بود و با بودجه کمتر همین بحث ساده ای بود

اون هیت رو چطور جنابعالی تشخیص دادی؟
رفتی اون ور؟ متخصص میزان ضریب هوشم هستی؟
واقعه دلایل جالبی میاری.

لینک به دیدگاه

آقایون عزیز بیخیال شین بحث سر این مسائل از قدیم هم بوده و همچنان خواهد بود.

چیزی که اثبات شده هست اینه که هر کمپانی و برندی سیاست اولش تولید محصول در ازای رسیدن به سود هست...

حالا ۲ فاکتور اصلی که تفاوت این برند ها رو مشخص میکنه مارکتینگ و بازار رقابتیه...

از نظر بنده شرکتی خاورمیانه ای اون هم در ایران به اسم گرین که رقبای اون بخاطر تحریم ها و وارد نشدن جنس و پایین آمدن وسع خرید مردم شرکت هایی مثل مسترتک، تسکو، سادیتا، اکس پی، فراسو و ... هستند بجای شرکت گرین هر شرکت دیگه ای هم میبود دیگه رقیبی برای خودش در این بازار آشفته نمیدید که بخواد سر رقابت سود محصولاتشو به حداقل برسونه و با کیفیت حداکثر قطعات تولید کنه نتیجش این میشه شرکتی که مارکتینگه خوبی داشته باشه و جا بیوفته بین مردم و حالا بعد مدتی دیگه رقیبی هم برای رقابت نداشته باشه کم کم تبدیل میشه به یک برند گرون فروش با حداقل کیفیت ولی حداکثر سود که نتیجشو در بازار موبایل شاهد هستین که شرکتی مثل سامسونگ یا اپل اونقدر روی مارکتینگ کار کردن که الان طرفداراشون دیگه fan boy نیستن بهشون یه اسلحه بدی کافیه از سامسونگ یا اپل بد بگی میزنن آبکشت میکنن... در عوض کمیت رو جایگزین کیفیت کردن و درسته که هنوز محصولات کیفیت بالا تولید میکنن ولی قیمت هاشونم دیگه منطقی نیست... مثالش رو در برند های چینی میبینید که قصدشون رقابت و رشد کردن هست و این بازار رقابتی باعث میشه شما همون گوشی ۱۵۰۰ دلاری از برندی مثل سامسونگ یا اپل رو و گاهی حتی بهتر بتونی از یک برند دیگه حتی گاهی اوقات به نصف قیمت بخری... یعنی عملا چیزی که میمونه فقط اسمی هست که کالا روی خودش یدک میکشه.

و این مزیتی هست که رقابت در بازار برای مصرف کننده داره وقتی رقابتی نباشه هیچ شرکتی به اصول خودش پایبند نمیمونه... نتیجش قیمت های و کیفیت های پایینه.

من نمیگم گرین بد یا خوب یا کولر مستر

اما یکم منطقی به موضوع نگاه کنید به وضوح برنده این مقایسه ها روشنه...

شرکتی با تولید داخلی برای یک کشور بخصوص بدون رقیب سر سخت جهت رقابت

یا 

شرکتی با صادرات جهانی و رقبای سر سخت از سر تا سر دنیا

باز هم تاکید میکنم ممکنه شرکتی در یکی از این دو دسته قرار بگیره اما دلیل بر کیفیت بد یا خوبش نمیشه چون حتی برند های تاپ دنیا هم همیشه اشتباهات و اشکالاتی داشتن که حتی اونها رو تا مرز ورشکستگی هم برده اما مهم اینه چه شرکتی میتونه هر روز بهتر از دیروز با سود کمتر ، کیفیت بیشتر ، قیمت عادلانه تر محصولی تولید کنه که هم رقابتی باشه و  هم طرفدارانشو رو راضی نگه داره...

ویرایش شده توسط Raging
  • لایک 1
لینک به دیدگاه

یا خدا 

ببینید تاپیک به کجا کشیده شد

واقعا خیلی مسخرست که بیایم اینهمه درمورد دو تا برند بحث کنیم و اون وسط هم حرفای نامربوط بگیم

علتی که من پاور گرین رو سفارش ندادم قیمتش بود

وقتی ۷۵۰ وات کولر مستر ۵۰۰.۰۰۰ تومن ارزون تره، خب مشخصا کولر مستر رو سفارش میدم

نه گرین برند بدیه نه کولر مستر !

بحث، رقابت قیمتی تو بازاره ؛ همین !

بعنوان مثال میشه همین بحث رو ساعت ها درمورد کارت گرافیک های amd و nvidia داشت.

هیچکدوم بد نیستن . ولی تو بازار حال حاضر ایران ، بدلیل کمبود کالای nvidia ، کارت های amd بصرفه تر هستن . هرچند اونا هم قیمت های عجیبی دارن .

اگر گرین میخواد مثل قدیم عالی بفروشه باید قیمتش رو بیاره پایین . یعنی من انتظار دارم برند گرین ارزون تر از مدل مشابه کولر مستر باشه.

ویرایش شده توسط Paxton
  • لایک 1
  • ممنونم 2
لینک به دیدگاه

مهمان
This topic is now closed to further replies.
 اشتراک گذاری

• اضافه کردن...