رفتن به مطلب

در مورد این کانفیگ، نظرت چیه ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام رفقا، امیدوارم تو این روزها حالتون خیلی عالی باشه.

نظرتون در مورد این کانفیگ برای سیستم چیه ؟

اگر روی هر کدوم از قطعات، نقدی دارید لطفا واضح بهم بگید و پیشنهادتون رو هم با دلیل مطرح کنید

این تاپیک رو میزنم تا بتونم بهترین انتخاب رو با بودجه حدود 100 میلیونی انجام بدم

توضیحات بیشتر نمیدم، میریم سراغ کانفیگ :

Case:
ColerMaster MasterBox MB511 ARGB
 Master Tech T500 Gaming Computer Case یا

( در مورد کیس مطمئن نیستم )

CPU:
AMD Ryzen 9 3950X

MotherBoard:
asus rog strix x570-f gaming

Ram:
G.SKILL Trident Z Royal 2×16GB 3600Mhz CL18 Gold

Power:
deepcool 850w dq850-m

HDD:
WESTERN DIGITAL BLUE 4TB SATA HDD

SSD:
SAMSUNG 970 EVO Plus 1TB NVMe M.2
SAMSUNG 860 EVO 1TB SATA SSD

GPU:
ASUS ROG Strix RTX 2070 Super O8G

FAN & Cooling:
COOLER MASTER MasterLiquid ML360R ARGB

لطفا بدون تعصب نظر بدید

فعالیت هایی که با این سیستم قراره بشه : ادیت ویدئو، رندر، مدل سازی، برنامه نویسی، گیمینگ و .. :)) 

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز در مورد پوسته کیس درسته سلیقه ای هستش...ولی هیچ وقت کولرمستر نمیشه با مسترتک مقایسه کرد!

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ho3iN_ گفته است :

سلام دوست عزیز در مورد پوسته کیس درسته سلیقه ای هستش...ولی هیچ وقت کولرمستر نمیشه با مسترتک مقایسه کرد!

درسته موافقم، برای همین کولرمستر رو گذاشتم در انتخاب اصلی. مسترتک رو چون برام گنگ هست و حتی انباکسینگ و review خاصی هم نتونستم ازش پیدا کنم.

در مورد سایر قطعات این کانفیگ نظری ندارید؟

و اینکه نظرتون در مورد این کیس کولر مستر ( این مدل ) چیه؟ هم از لحاظ کولینگ و هم از لحاظ صدا و کیفیت بدنه و نور.

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، amir00 گفته است :

درسته موافقم، برای همین کولرمستر رو گذاشتم در انتخاب اصلی. مسترتک رو چون برام گنگ هست و حتی انباکسینگ و review خاصی هم نتونستم ازش پیدا کنم.

در مورد سایر قطعات این کانفیگ نظری ندارید؟

و اینکه نظرتون در مورد این کیس کولر مستر ( این مدل ) چیه؟ هم از لحاظ کولینگ و هم از لحاظ صدا و کیفیت بدنه و نور.

کیس کولرمستر از همه لحاظ فوقالعاده هستش خودمم دارم

سیستمتون به نظرم دنبال گرافیک قوی تر باشین مثل 2080 یا 2080TI که اگر بودجه کم دارین به جای 2 تراssd .بجاش 1تراش کنین

یا دوتا گرافیک 5700xt رو crossfire کنین برای رندر 80-90% بازدهی بیشتر داره

ویرایش شده توسط Ho3iN_
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Ho3iN_ گفته است :

کیس کولرمستر از همه لحاظ فوقالعاده هستش خودمم دارم

سیستمتون به نظرم دنبال گرافیک قوی تر باشین مثل 2080 یا 2080TI که اگر بودجه کم دارین به جای 2 تراssd .بجاش 1تراشو هارد hhd ببندین برای ذخیره و بک اپ فایلا که سرعت خاصی نیاز نیست..با 1ترا جدا ssd

دلیل تون برای گرافیک بیشتر چیه؟ چون تفاوت این گرافیک با 2080 حدودا 16میلیون هست از لحاظ قیمتی.

کیس شما دقیقاً همین مدل هست یا مدل دیگه ؟ (لطفا ذکر کنید)

لینک به دیدگاه

در 23 دقیقه قبل، amir00 گفته است :

سلام رفقا، امیدوارم تو این روزها حالتون خیلی عالی باشه.

اگر روی هر کدوم از قطعات، نقدی دارید لطفا واضح بهم بگید و پیشنهادتون رو هم با دلیل مطرح کنید

این تاپیک رو میزنم تا بتونم بهترین انتخاب رو با بودجه حدود 100 میلیونی انجام بدم

توضیحات بیشتر نمیدم، میریم سراغ کانفیگ :

Case:
 Master Tech T500 Gaming Computer Case یا

( در مورد کیس مطمئن نیستم )

CPU:
AMD Ryzen 9 3950X

MotherBoard:
asus rog strix x570-f gaming

Ram:
G.SKILL Trident Z Royal 2×16GB 3600Mhz CL18 Gold

Power:
deepcool 850w dq850-m

HDD:
WESTERN DIGITAL BLUE 4TB SATA HDD

SSD:
SAMSUNG 970 EVO Plus 1TB NVMe M.2
SAMSUNG 860 EVO 1TB SATA SSD

GPU:

FAN & Cooling:
COOLER MASTER MasterLiquid ML360R ARGB

لطفا بدون تعصب نظر بدید

فعالیت هایی که با این سیستم قراره بشه : ادیت ویدئو، رندر، مدل سازی، برنامه نویسی، گیمینگ و .. :)) 

من تخصص علمی ندارم ولی با توجه به اطلاعات عمومیم و گشت و گذار در اینترنت فکر کنم سیستم خیلی خوبیه. 

تنها توصیم اینه که کولر رو به مدل‌های rog یا حتی اوپن‌لوپ تغییر بدی حالا که داری هزینه می‌کنی

کولر رو با توجه به تجربه خودم میگم

ویرایش شده توسط Masoudk96
لینک به دیدگاه

فقط سمت مسترتک نرو. شاید کیس هاش قشنگ بنظر برسن، ولی کیفیت افتضاحی دارن.

من یه تجربه ی شخی به همین مدل دارم دقیقا. نمیدونم حالا از خود سیم های پنل جلویی کیس بودیا پاور، ولی هفته ی دوم سیم های پنل جلو آب شده بود.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

من تخصص علمی ندارم ولی با توجه به اطلاعات عمومیم و گشت و گذار در اینترنت فکر کنم سیستم خیلی خوبیه. 

تنها توصیم اینه که کولر رو به مدل‌های rog یا حتی اوپن‌لوپ تغییر بدی حالا که داری هزینه می‌کنی

کولر رو با توجه به تجربه خودم میگم

از کولینگ کولرمستر راضی نبودی ؟ 

چون من تعریف زیادی برای سیستم های 100 میلیونی شنیدم از کولرمستر، برای همین کانفیگ قطعی درجش کردم.

تفاوت قیمتی اش چقدره سری rog 360 ؟ توی نت الان پیداش نکردم.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Erryhami گفته است :

فقط سمت مسترتک نرو. شاید کیس هاش قشنگ بنظر برسن، ولی کیفیت افتضاحی دارن.

من یه تجربه ی شخی به همین مدل دارم دقیقا. نمیدونم حالا از خود سیم های پنل جلویی کیس بودیا پاور، ولی هفته ی دوم سیم های پنل جلو آب شده بود.

مرسی بابت نظرت. پس کلاً خط میزنم از لیستم. در مورد کولرمستر نظرت چیه؟ کدوم مدل اش رو پیشنهاد میدی ؟

در مورد سایر قطعات نظری نداری ؟

لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، amir00 گفته است :

دلیل تون برای گرافیک بیشتر چیه؟ چون تفاوت این گرافیک با 2080 حدودا 16میلیون هست از لحاظ قیمتی.

کیس شما دقیقاً همین مدل هست یا مدل دیگه ؟ (لطفا ذکر کنید)

سیپیو شما وحشتناک قوی هستش...ولی خوب گرافیک به نسبت اون ضعیف...برای رندر شاید گلوگاه بشه...از نظر قیمیتی هم شما بد موقع انتخاب کردی برای خرید چون قیمتا الان کاذب هستن...یه چند وقت دیگ واردات یکم وضعیتش بهتر بشه قیمتا خیلی میاد پایین

کیس بنده هم کولر مستر سری COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 که خودم برای فن هاش اینا مادینگ کردم...از نظر کیفیتی عالیه

لینک به دیدگاه

درود همه قطعات خوب و مچ هستن فقط پاور رو از برند دیپ کول برندارین این پاور استاندارد گلد هست و شما یک پاور پلاتینیوم تهیه کنید 750 وات برای سیستم شما کافی هست و از برند سیلوراستون تهیه کنید خودم گرین دارم و به این دلیل توصیه نمی کنم مدل های پرچمدارش رو به دلیل عدم مشتری مداری و گرون کردن بیش از حد وگرنه سری ocdg واقعا پاورهای خوبی هستن

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Ho3iN_ گفته است :

سیپیو شما وحشتناک قوی هستش...ولی خوب گرافیک به نسبت اون ضعیف...برای رندر شاید گلوگاه بشه...از نظر قیمیتی هم شما بد موقع انتخاب کردی برای خرید چون قیمتا الان کاذب هستن...یه چند وقت دیگ واردات یکم وضعیتش بهتر بشه قیمتا خیلی میاد پایین

کیس بنده هم کولر مستر سری COOLER MASTER MASTERBOX LITE 5 که خودم برای فن هاش اینا مادینگ کردم...از نظر کیفیتی عالیه

گلوگاه ایجاد شدن برعکس نیست ؟ که گرافیک قوی باشه و cpu ضعیف ؟ چون تاجایی که یادمه گلوگاه شدن در همین صورت که گفتم اتفاق میفته.. 

من حقیقتاً دارم وام جور میکنم و احتمالا تا یک ماه آینده اکی بشه، تحلیل تون از قیمت قطعات چیه؟ تا کی قطعات به قیمت مناسب و پایین (real) خودش میرسه ؟

چون خب هرچی قیمت ها بیاد پایین تر، با بودجه ام میتونم سیستم و قطعات بهتری ببندم.

در 1 ساعت قبل، matrix.trixx گفته است :

درود همه قطعات خوب و مچ هستن فقط پاور رو از برند دیپ کول برندارین این پاور استاندارد گلد هست و شما یک پاور پلاتینیوم تهیه کنید 750 وات برای سیستم شما کافی هست و از برند سیلوراستون تهیه کنید خودم گرین دارم و به این دلیل توصیه نمی کنم مدل های پرچمدارش رو به دلیل عدم مشتری مداری و گرون کردن بیش از حد وگرنه سری ocdg واقعا پاورهای خوبی هستن

متاسفانه ایراد دیپ کول رو متوجه نشدم، میشه بیشتر توضیح بدید در موردش؟

و اینکه سیلوراستون چه مزیت هایی نسبت به گرین و کولرمستر داره؟

لینک به دیدگاه

شما کاربردتون رو مشخص باید کنید در یک نگاه کلی به کانفیگتون اطمینان دارم که قطعات انتخابیتون خیلی باید تغییر کنه ولی واسه پیشنهاد درست دادن اول باید کاربریتون مشخص بشه.

خب من الان دیدم ماشالا همه کار هم می خواین بکنید با سیستم به نظرم با توجه به گستردگیشون شما نرم افزار هایی که کار می کنید رو به ترتیب اولویت مشخص کنید.

ویرایش شده توسط Buddy
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، amir00 گفته است :

گلوگاه ایجاد شدن برعکس نیست ؟ که گرافیک قوی باشه و cpu ضعیف ؟ چون تاجایی که یادمه گلوگاه شدن در همین صورت که گفتم اتفاق میفته.. 

من حقیقتاً دارم وام جور میکنم و احتمالا تا یک ماه آینده اکی بشه، تحلیل تون از قیمت قطعات چیه؟ تا کی قطعات به قیمت مناسب و پایین (real) خودش میرسه ؟

چون خب هرچی قیمت ها بیاد پایین تر، با بودجه ام میتونم سیستم و قطعات بهتری ببندم.

گلوگاه برعکسشم وجود داره دیگ...داخل رندر احتمالش هست بشه

قیمتها همین هفته بخاطر وارد شدن یه سری از اجناس کاهش چشمگیری داشته....احتمالا تا ماه اینده خیلی بهتر بشه....و اگر کرونا هم منتفی بشه که کلا واردات خیلی خیلی راحت تر خواهد شد...و قیمتا نزدیک به قیمت دلاریشون عرضه میشه

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، amir00 گفته است :

متاسفانه ایراد دیپ کول رو متوجه نشدم، میشه بیشتر توضیح بدید در موردش؟

و اینکه سیلوراستون چه مزیت هایی نسبت به گرین و کولرمستر داره؟

ایرادی که وجود نداره و میشه همونم استفاده کرد منتها این سیستم با قطعات بالارده به یک پاور با کیفیت احتیاج داره دیپ کول محصول خیلی با کیفیتی نیست و گواهش هم امتیاز 3.5 از 5 از سایت معتبر guru3d هست شما بهتر هست پاوری بخری که با کیفیت تر باشه کلا پاور قطعه مهمی هست که در ایران خیلیا سرسری فقط به وات نگاه می کنن و اهمیتی نمیدن که داخل پاور چی استفاده شده تفاوت پاورهای پلاتینیوم با گلد استفاده از خازن های باکیفیت تر و بهره وری بهتر هست معمولا مدل های پلاتینیوم رگولاژ ولتاژ بهتری هم دارن موید باشید

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، Buddy گفته است :

شما کاربردتون رو مشخص باید کنید در یک نگاه کلی به کانفیگتون اطمینان دارم که قطعات انتخابیتون خیلی باید تغییر کنه ولی واسه پیشنهاد درست دادن اول باید کاربریتون مشخص بشه.

خب من الان دیدم ماشالا همه کار هم می خواین بکنید با سیستم به نظرم با توجه به گستردگیشون شما نرم افزار هایی که کار می کنید رو به ترتیب اولویت مشخص کنید.

کاربری هایی که گفتم دقیقاً عین کارهایی هست که انجام میدم...

برای همین سعی به بستن سیستمی دارم که با این بودجه تقریبا خروجی مناسبی برای هرکدوم از فعالیت هام بهم بده.

اینکه گفتید " قطعات انتخابیتون خیلی باید تغییرکنه"، میشه بفرمایید مشکل هر کدوم از قطعات چیه و پیشنهاد شما در مقابل اون قطعه همراه با دلیل اش چیه؟

این تاپیک رو زدم که از این کانفیگ مطمئن بشم و اگر مشکلی هست، با دلیل متوجه اش بشم و تغییرش بدم. خیلی ممنون میشم.

نرم افزار های گرافیکی : پریمر - افترافکت - محیط های 3d max و یک سری ابزارهای مدل سازی و رندرینگ

برنامه نویسی هم در محیط اندروید استودیو و همچنین ویژوال بیسیک 

گیم هم خب اکثر گیم ها :))

سایر برنامه هارو الان خاطرم نیست، ولی خب برای اهنگسازی هم روی fl و روی cubase هم برای تنظیم و رکورد استفاده میکنم

امیدوارم کاربردهای رو سیستمم واضح باشه..

در 56 دقیقه قبل، Ho3iN_ گفته است :

گلوگاه برعکسشم وجود داره دیگ...داخل رندر احتمالش هست بشه

قیمتها همین هفته بخاطر وارد شدن یه سری از اجناس کاهش چشمگیری داشته....احتمالا تا ماه اینده خیلی بهتر بشه....و اگر کرونا هم منتفی بشه که کلا واردات خیلی خیلی راحت تر خواهد شد...و قیمتا نزدیک به قیمت دلاریشون عرضه میشه

من اتفاقا گرافیک اولی که در نظر داشتم 2080Ti بود ولی قیمتش مبهم بود برای فروشنده ها روی 50 تا 60 میلیون. ولی یهو قیمت روی 80 اعلام شد و ...

سوییچ کردم روی 2070s ، قیمت 2080s الان چند هست کف بازار؟

امیدوارم این اتفاق که فرمودید بیوفته و تا یک ماه اینده که وامم اکی میشه، قیمت ها هم افت کنه بتونم سیستم بهتری ببندم. تا 6 ماه اینده ممکنه خیلی قیمت ها بیاد پایین ؟!

در 53 دقیقه قبل، matrix.trixx گفته است :

ایرادی که وجود نداره و میشه همونم استفاده کرد منتها این سیستم با قطعات بالارده به یک پاور با کیفیت احتیاج داره دیپ کول محصول خیلی با کیفیتی نیست و گواهش هم امتیاز 3.5 از 5 از سایت معتبر guru3d هست شما بهتر هست پاوری بخری که با کیفیت تر باشه کلا پاور قطعه مهمی هست که در ایران خیلیا سرسری فقط به وات نگاه می کنن و اهمیتی نمیدن که داخل پاور چی استفاده شده تفاوت پاورهای پلاتینیوم با گلد استفاده از خازن های باکیفیت تر و بهره وری بهتر هست معمولا مدل های پلاتینیوم رگولاژ ولتاژ بهتری هم دارن موید باشید

مرسی بابت توضیحاتت.

پس نظر شما روی این پاور هست برای این سیستم، درسته ؟ 

https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/power-supply/silverstone/silverstone-st75f-pt-750w-platinum-full-modular-psu-778195.html

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، amir00 گفته است :

سلام.

مادربردی وردارین که تغذیه و VRM قوی داشته باشه و زیر رندرهای طولانی مدت دست‌تون رو توی پوست گردو نذاره.

رم برای کار شما 4x8 مناسب‌تر هست که البته باز این ربط مستقیم به ساپورت مادربرد و پردازنده داره

پاور تحت هیچ شرایطی زیر 1000 وات ورندارین

بحث گرافیک و کیس به کنار، برای کولینگ کیس حتما از بهترین ها استفاده‌ کنین، این غول رو فقط یک غول می‌تونه خنک کنه

من اینجا خمیر حرارتی و فن ندیدم که تو لیست باشه، اینها رو حتما از بهترین‌ها انتخاب کنین، عدم دقت در انتخاب این موارد می‌تونه در آینده بسیار خطر آفرین باشه

پ.ن: به دلایلی مایل نیستم نام برند خاصی رو بیارم...

لینک به دیدگاه

سلام 

با حرف دوستمون کاملا موافقم 

پاور رو حتما نزدیک 1000 وات بردارین و ترجیحا کولر مستر

گرافیک حتما یا rx5700xt بردارین 

یا حداقل 2080 سوپر

البته اگه از من میشنوی گرافیک الان نگیر چون تا چند روز دیگه انویدیا سری جدیدش معرفی میکنه و قول داده از فردای معرفی عرضه شروع بشه 

اونوقت به گفته خودش عملکرد 3000 تا 50 درصد بیشتر از سری 2000 هست پس ارزش صبر کردن حداقل 1 ماهه رو داره

ولی باقی سیستمت رو جمع کن زودتر چون هیچ ارزونی و ثباتی به کار نیست 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام.

مادربردی وردارین که تغذیه و VRM قوی داشته باشه و زیر رندرهای طولانی مدت دست‌تون رو توی پوست گردو نذاره.

رم برای کار شما 4x8 مناسب‌تر هست که البته باز این ربط مستقیم به ساپورت مادربرد و پردازنده داره

پاور تحت هیچ شرایطی زیر 1000 وات ورندارین

بحث گرافیک و کیس به کنار، برای کولینگ کیس حتما از بهترین ها استفاده‌ کنین، این غول رو فقط یک غول می‌تونه خنک کنه

من اینجا خمیر حرارتی و فن ندیدم که تو لیست باشه، اینها رو حتما از بهترین‌ها انتخاب کنین، عدم دقت در انتخاب این موارد می‌تونه در آینده بسیار خطر آفرین باشه

پ.ن: به دلایلی مایل نیستم نام برند خاصی رو بیارم...

مرسی بابت نظرتون.

یعنی از نظر شما این مادربرد و پاور و کولر مایع اکی نیست ؟

میشه همینجا یا اگر موردی هست، در پیام خصوصی لطف کنید بهم مدل پیشنهاد بدید برای هر کدوم. ممنون میشم

در 3 ساعت قبل، ultragame888 گفته است :

سلام 

با حرف دوستمون کاملا موافقم 

پاور رو حتما نزدیک 1000 وات بردارین و ترجیحا کولر مستر

گرافیک حتما یا rx5700xt بردارین 

یا حداقل 2080 سوپر

البته اگه از من میشنوی گرافیک الان نگیر چون تا چند روز دیگه انویدیا سری جدیدش معرفی میکنه و قول داده از فردای معرفی عرضه شروع بشه 

اونوقت به گفته خودش عملکرد 3000 تا 50 درصد بیشتر از سری 2000 هست پس ارزش صبر کردن حداقل 1 ماهه رو داره

ولی باقی سیستمت رو جمع کن زودتر چون هیچ ارزونی و ثباتی به کار نیست 

خیلی ممنون.

سعی میکنم پس پاور 1050 بردارم.

گرافیک روی asus حساب باز کردم، مدل 2080s با این مدل 2070s تقریبا 10 تا 15 میلیون نوسان قیمت و تفاوت داره.

من احتمالا تا یک ماه اینده بخوام سیستم رو جمع کنم، تا اون موقع توی ایران عرضه میشه سری 3هزار ؟؟ و اینکه بنظرتون قیمتش چ حدودی خواهد بود ؟ 

لینک به دیدگاه

در در 23 مرداد 1399 در 00:06، amir00 گفته است :

کیس بسیار خوبی هستش . ( به هیچ وجه با مسترتک مقایسش نکنید )

به تازگی یه سیستم گیمینگ برای دوستم خریداری و اسمبل کردم با این کیس ، کولینگ و زیبایی محشری داره .

در در 23 مرداد 1399 در 00:06، amir00 گفته است :

با توجه به بودجه ی بالایی که در نظر گرفتین ، پیشنهاد میکنم کارت گرافیک قدرتمند تری انتخاب کنید.

پیشنهادم 2080super یا کراس فایر کردن دو تا RX 5700 XT هستش .

راستش درمورد عملکرد حال حاضر کراس فایر برای گیم و رندر و ... باید تحقیق کنید، خیلی مطلع نیستم.

اما چیزی که با قاطعیت میدونم اینه که قدرت RX 5700 XT و 2070super تفاوت زیادی ندارن ولی قیمت RX 5700 XT به مراتب بهتر هستش .

لینک به دیدگاه

پیشنهاد شخصی بنده : (مدل ها رو به ترتیب اولویت نوشتم)

کیس : SST-Pm01 و یا Lr06

پاور green  +850 ocdg (منظور بیشتر از 850 وات هست مثلا برای 2 گرافیک زیر 1050 فکر نکنید )

مادربرد : msi meg unify یا meg ace یا اگر هیچکدوم نبود crosshair viii hero

سی پی یو : 3900x یا 3900xt در اخر 3950x (وقتی نسل جدید داره میاد به صرفه نیست برید گرون ترین cpu ممکنو بخرید)

رم : 32 حتما هم 2x16 باشه که مشکل با مادربرد نخورید

کلاس 19 یا 18 فرکانس 4400

کلاس 18 یا 17 فرکانس 4133

کلاس 17 یا 16 فرکانس 4000 یا 3733

کلاس 15 یا 14 فرکانس 3600

(علتی که فرکانس بالا تر از 3733 پیشنهاد دادم بخاطر اینه که میتونید downclock کنید و تایمینگ های خیلی بهتری بگیرید مثلا رم اولی رو راحت میتونید 3733 با کلاس 14 یا حتی کمتر ران کنید که خیلی تاثیر داره)

( رم هایی که فرکانس بالاتر ولی تایمینگ پایین تر دارن معمولا چیپ های سامسونگ b توشون استفاده شده که برای آورکلاک کردن خیلی عالی هستن و خوب وقتی اینقدر بودجه دارید لازمه که روی این موضوع هم کمی تأمل کنید )

گرافیک : پیشنهاد خودم دوتا RX 5700 XT هست که کراس فایر کنید.

( درسته سری rtx قابلیت dlss و raytracing و کدک Nvenc جدید رو داره ولی بازم قدرت دوتا گرافیک که همرده 2070s هستن یقینا بیشتر از 1 کارته مگر اینکه بودجه بیشتری داشته باشید و خوب نسبت به کاربریتون بعید میدونم به امکانات اختصاصی nvidia احتیاجی باشه )

( این داستان "وایستا جدیدش تو راهه" همیشه هست... شما هروقت پول داشتید خرید کنید اون داستان بیشتر شامل کسایی میشه که سیستمی دارن که نیاز به ارتقا داره نه کسی که نیاز داره و وسیله کارش هست. )

SSD : دوتا Adata sx8200 pro ( هر سایزی که لازم دارید ترجیها بالای 512 )

(دوتا رو raid میکنید سرعتشون از سامسونگ هم بیشتر میشه با همون قیمت !)

HDD :

2 تا wd black 2tb باهم raid 0 کنید

4 تا wd blue 1tb ezex باهم raid 0 کنید

( هر دو مدل PMR هستن یا همون CMR که wd میگه)

(سرعت خیلی بیشتر بخاطر raid و همچنین 7200 rpm بودنشون)

اما اما اما اگر اطلاعاتی که قراره روش نگه دارید مهم هستن ترجیها از raid 0 استفاده نکنید یه سرچ در مورد مدل های مختلف raid بزنید ببینید کدومش بهتر به کارتون میاد.

اگر خواستید تک درایو بخرید حتما سری black یا gold از wd بخرید.

خنک کننده cpu : من جای شما باشم یک nh-d15 chromax black از آمازون سفارش میدم

انتخاب خودتونم بد نیست اگر همه قطعات رو از ایران میگیرید.

ویرایش شده توسط Raging
لینک به دیدگاه

در در 24 مرداد 1399 در 21:40، Paxton گفته است :

کیس بسیار خوبی هستش . ( به هیچ وجه با مسترتک مقایسش نکنید )

به تازگی یه سیستم گیمینگ برای دوستم خریداری و اسمبل کردم با این کیس ، کولینگ و زیبایی محشری داره .

با توجه به بودجه ی بالایی که در نظر گرفتین ، پیشنهاد میکنم کارت گرافیک قدرتمند تری انتخاب کنید.

پیشنهادم 2080super یا کراس فایر کردن دو تا RX 5700 XT هستش .

راستش درمورد عملکرد حال حاضر کراس فایر برای گیم و رندر و ... باید تحقیق کنید، خیلی مطلع نیستم.

اما چیزی که با قاطعیت میدونم اینه که قدرت RX 5700 XT و 2070super تفاوت زیادی ندارن ولی قیمت RX 5700 XT به مراتب بهتر هستش .

خیلی ممنون بابت نظرتون.

سعی میکنم اگر بودجه ام کشید تا یک ماه دیگه که قصد خرید دارم، 2080s بردارم.

در در 24 مرداد 1399 در 23:19، Raging گفته است :

پیشنهاد شخصی بنده : (مدل ها رو به ترتیب اولویت نوشتم)

کیس : SST-Pm01 و یا Lr06

پاور green  +850 ocdg (منظور بیشتر از 850 وات هست مثلا برای 2 گرافیک زیر 1050 فکر نکنید )

مادربرد : msi meg unify یا meg ace یا اگر هیچکدوم نبود crosshair viii hero

سی پی یو : 3900x یا 3900xt در اخر 3950x (وقتی نسل جدید داره میاد به صرفه نیست برید گرون ترین cpu ممکنو بخرید)

رم : 32 حتما هم 2x16 باشه که مشکل با مادربرد نخورید

کلاس 19 یا 18 فرکانس 4400

کلاس 18 یا 17 فرکانس 4133

کلاس 17 یا 16 فرکانس 4000 یا 3733

کلاس 15 یا 14 فرکانس 3600

(علتی که فرکانس بالا تر از 3733 پیشنهاد دادم بخاطر اینه که میتونید downclock کنید و تایمینگ های خیلی بهتری بگیرید مثلا رم اولی رو راحت میتونید 3733 با کلاس 14 یا حتی کمتر ران کنید که خیلی تاثیر داره)

( رم هایی که فرکانس بالاتر ولی تایمینگ پایین تر دارن معمولا چیپ های سامسونگ b توشون استفاده شده که برای آورکلاک کردن خیلی عالی هستن و خوب وقتی اینقدر بودجه دارید لازمه که روی این موضوع هم کمی تأمل کنید )

گرافیک : پیشنهاد خودم دوتا RX 5700 XT هست که کراس فایر کنید.

( درسته سری rtx قابلیت dlss و raytracing و کدک Nvenc جدید رو داره ولی بازم قدرت دوتا گرافیک که همرده 2070s هستن یقینا بیشتر از 1 کارته مگر اینکه بودجه بیشتری داشته باشید و خوب نسبت به کاربریتون بعید میدونم به امکانات اختصاصی nvidia احتیاجی باشه )

( این داستان "وایستا جدیدش تو راهه" همیشه هست... شما هروقت پول داشتید خرید کنید اون داستان بیشتر شامل کسایی میشه که سیستمی دارن که نیاز به ارتقا داره نه کسی که نیاز داره و وسیله کارش هست. )

SSD : دوتا Adata sx8200 pro ( هر سایزی که لازم دارید ترجیها بالای 512 )

(دوتا رو raid میکنید سرعتشون از سامسونگ هم بیشتر میشه با همون قیمت !)

HDD :

2 تا wd black 2tb باهم raid 0 کنید

4 تا wd blue 1tb ezex باهم raid 0 کنید

( هر دو مدل PMR هستن یا همون CMR که wd میگه)

(سرعت خیلی بیشتر بخاطر raid و همچنین 7200 rpm بودنشون)

اما اما اما اگر اطلاعاتی که قراره روش نگه دارید مهم هستن ترجیها از raid 0 استفاده نکنید یه سرچ در مورد مدل های مختلف raid بزنید ببینید کدومش بهتر به کارتون میاد.

اگر خواستید تک درایو بخرید حتما سری black یا gold از wd بخرید.

خنک کننده cpu : من جای شما باشم یک nh-d15 chromax black از آمازون سفارش میدم

انتخاب خودتونم بد نیست اگر همه قطعات رو از ایران میگیرید.

خیلی لطف کردید، بسیار ممنونم بابت توضیحات.

دلیل برای تغییر مادربرد چیه؟ 

همچنین شنیدم بهتره هارد blue بردارم برای سیستم دسکتاپ خانگی، چون مدل black تقریباً برابری میکنه و صدای خوشایندی هم نداره..

بله، همه محصولات قراره از ایران خریداری بشه. بنظرتون آنلاین خریدن قطعه ها(هر کدوم از یک فروشگاه) بهتره یا اینکه شخصاً به مرکز کامپیوتر ایران به تهران سفر کنم و یک روز کاری سیستم رو جمع کنم همونجا !؟

اگر سوالی بود، مزاحمتون میشم (همین تاپیک یا پیام خصوصی )

لینک به دیدگاه

سلام

چندتا نکته .

1. سری ناوی و کارت 5700XT از کراس پشتیبانی نمی کنه .

البته تحت شرایطی میشه از قدرت 2 عدد 5700 همزمان استفاده کرد.

2. سری 3000 انویدیا طبق گفته های انویدیا قرار کاملا با نسل فعلی متفاوت باشه . تا حدود 20 روز دیگه رونمایی و بلافاصله عرضه میشه . کی برسه ایران و با چه قیمتی رو نمی دونم اما در حضور سری 3000 ارزش خرید سری 2000 افت می کنه . حداقلش این میشه که قیمت سری 2000 در آمازون و .... پایین میاد . یه نگاه به قیمت سری 1000 در زمان لانچ سری 2000 بکنید خیلی بدرد الانتون می خوره . سفارش به موقع از آمازون گرچه 1 ماه از وقت شما رو هدر میده و گارنتی هم نداره اما از قیمت های داخلی خیلی بهتر میشه .

3. بحث گیمینگ رو که کنار بزاریم ذکر دو نکته مهمه . اگر نرم افزارهای مورد استفاده شما CPU بیس هستند 3950 الان بهترین انتخاب هستش . اگر GPU بیس هستند میتونید روی 3900 یا حتی 3800 هم فکر کنید چون در یک نرم افزار GPU بیس کانفیک 3900 یا حتی 3800 با 2080S بهتر از 3950 با 2070 یا 5700 هستش .

4. در انتخاب مادربد بیشترین دقت رو داشته باشید و فقط به چیپست توجه نکنید .

مثلا MSI با چیپست B550 هم مادربردخوبی رو آماده کرده :

صد البته در نهایت چیپست X570 به B550 برتری داره و در این شکی نیست اما همه چیز چیپست نیست . البته مورد انتخابی شما مادربرد خوبیه .

5. خنک سازی محیط ، کیس ، پردازنده و گرافیک بسیار مهمه . این مورد رو حتما مراقب باشید .

6. سیستم شما باید با یه پاور 600 وات هم ران بشه اما خرید پاور قویتر مشکلی نداره . استاندارد برنز و .... تاثیری در کیفیت برق رسانی نداره اما مصرف و مهمتر از اون گرما تولید شده توسط پاور رو کاهش میده که میتونه روی دمای کلی کیس هم تاثیر بزاره .

7. میتونی با مدیریت ولتاژ پردازنده مرکزی بدون کاهش قدرت یا پایداری دما رو کاهش بدی .

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، big VULTURE گفته است :

سلام

چندتا نکته .

1. سری ناوی و کارت 5700XT از کراس پشتیبانی نمی کنه .

البته تحت شرایطی میشه از قدرت 2 عدد 5700 همزمان استفاده کرد.

2. سری 3000 انویدیا طبق گفته های انویدیا قرار کاملا با نسل فعلی متفاوت باشه . تا حدود 20 روز دیگه رونمایی و بلافاصله عرضه میشه . کی برسه ایران و با چه قیمتی رو نمی دونم اما در حضور سری 3000 ارزش خرید سری 2000 افت می کنه . حداقلش این میشه که قیمت سری 2000 در آمازون و .... پایین میاد . یه نگاه به قیمت سری 1000 در زمان لانچ سری 2000 بکنید خیلی بدرد الانتون می خوره . سفارش به موقع از آمازون گرچه 1 ماه از وقت شما رو هدر میده و گارنتی هم نداره اما از قیمت های داخلی خیلی بهتر میشه .

3. بحث گیمینگ رو که کنار بزاریم ذکر دو نکته مهمه . اگر نرم افزارهای مورد استفاده شما CPU بیس هستند 3950 الان بهترین انتخاب هستش . اگر GPU بیس هستند میتونید روی 3900 یا حتی 3800 هم فکر کنید چون در یک نرم افزار GPU بیس کانفیک 3900 یا حتی 3800 با 2080S بهتر از 3950 با 2070 یا 5700 هستش .

4. در انتخاب مادربد بیشترین دقت رو داشته باشید و فقط به چیپست توجه نکنید .

مثلا MSI با چیپست B550 هم مادربردخوبی رو آماده کرده :

صد البته در نهایت چیپست X570 به B550 برتری داره و در این شکی نیست اما همه چیز چیپست نیست . البته مورد انتخابی شما مادربرد خوبیه .

5. خنک سازی محیط ، کیس ، پردازنده و گرافیک بسیار مهمه . این مورد رو حتما مراقب باشید .

6. سیستم شما باید با یه پاور 600 وات هم ران بشه اما خرید پاور قویتر مشکلی نداره . استاندارد برنز و .... تاثیری در کیفیت برق رسانی نداره اما مصرف و مهمتر از اون گرما تولید شده توسط پاور رو کاهش میده که میتونه روی دمای کلی کیس هم تاثیر بزاره .

7. میتونی با مدیریت ولتاژ پردازنده مرکزی بدون کاهش قدرت یا پایداری دما رو کاهش بدی .

خیلی ممنون بابت توضیحاتتون.

دوستی بهم گفت 3080Ti با قیمت 1200دلار عرضه شده، درسته ؟ و اینکه قیمت ریالی اش بنظرتون چقدر محاسبه میشه وقتی بیاد ایران؟ و حدوداً چه زمانی ممکنه بیاد؟

در مورد گرافیک هم اگر سری 3هزار رو نتونستم تهیه کنم، سعی میکنم از سری 2080 تهیه کنم با همین 3950x رایزن. 

سری 4 هزار رایزن نظرتون چیه در موردش ؟

در مورد مادربرد msi b550 میشه بفرمایید وجه تمایزش نسبت به x570 چیه که بتونه باعث تغییر انتخاب من بشه ؟ 

در مورد کیس و کولینگ هم بله کاملاً درسته و یکی از دلایلی که این تاپیک رو هم زدم به جهت بررسی این ها بود. نظر شما در مورد کیس و کولر چیه ؟

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...