رفتن به مطلب

مشاوره ارتقا پردازنده و مادربورد am4

اشتراک گذاری

Recommended Posts

عرض سلام و احترام

روی یک سیستم پردازنده 2700x  و b450 دارم

بنا به دلایلی مادربورد فعلی رو باید روی سیستم دیگری ببندم و برای این پردازنده نیازمند تهیه یک مادربورد هستم

سوال اول : ایا مادربورد های  x570 مثلا  Asus Prime x570-P با پردازنده 2700x  اوکی هست ؟(از نظر سازگاری)

** دلیل انتخاب x570  هم این هست که در ماه های اینده در صورت امکان پردازنده رو هم ارتقا بدم مثلا Ryzen 9 3900XT

من چنتا سیستم am4 دارم و انتخاب موارد بالا برای حال (x570) و اینده (9 3900XT) صرفا به این جهت هست که از قطعاتی که از سیستمم بر می دارم روی سیستم های قدیمی ترم که سازگاری دارن استفاده کنم

سوال دوم:

این سیستم جهت رندرینگ و پردازش های گرافیکی استفاده میشه (موتور بازی سازی و 3dmax) انتخاب رایزن 9 هوشمندانه هست یا انتخاب های بهتری خارج از am4 هست که باید بهش فکر کنم ؟!!

لینک به دیدگاه

سلام

برای x570 فقط نسل 3000 رایزن بغیر از APU ها قابل استفاده هست (در حال حاضر)

بهترین انتخاب همون رایزن هست با توجه به نوع کارتون.

لینک به دیدگاه

سلام

بهترین انتخاب برای رندرینگ بدون توجه به بودجه 3990 هستش که 64 هسته داره و رم 4 کاناله ساپورت می کنه .

در سری دکستاپ هم سوکت AM4 در مجموع بهترین انتخاب هستش . صد البته تحت شرایطی میشه روی پردازنده های اینتل هم حساب کرد اما عموما رایزنها برتر هستند .

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Iman Kooshki گفته است :

ایا مادربورد های  x570 مثلا  Asus Prime x570-P با پردازنده 2700x  اوکی هست ؟(از نظر سازگاری)

در 1 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

برای x570 فقط نسل 3000 رایزن بغیر از APU ها قابل استفاده هست (در حال حاضر)

سلام

مشکلی برای استفاده ندارید .

خط اول توضیحات همین ایسوس پرایم X570 :

AMD AM4 Socket: Ready for 3rd and 2nd Gen AMD Ryzen™/3rd, 2nd and 1st Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Graphics Processors

لینک به دیدگاه

در 17 دقیقه قبل، m.reza گفته است :

سلام

مشکلی برای استفاده ندارید .

خط اول توضیحات همین ایسوس پرایم X570 :

AMD AM4 Socket: Ready for 3rd and 2nd Gen AMD Ryzen™/3rd, 2nd and 1st Gen AMD Ryzen™ with Radeon™ Graphics Processors

آره درسته

با x570 هم مشکلی نیست.

چیپست b550 این محدودیت رو داره مثل اینکه.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...