رفتن به مطلب

اورکلاک Phenom II X4 955 Black

ARMIN
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

احتمالا مشکل دارین تو نصب کولر یا ...

چون دما بالاست بازم

حتی تو حالتی که تو فرکانس خودش ازش کار میکشین!

دیگه پیچ پایه کولر جا نداشت؛ تا ته پیچوندمش. کولره خیلی محکم سرجاش چسبیده بود.

تازه خمیر سیلیکن رو هم کم نزدم، کلاَ با وسواس خوب همه جای CPU رو پوشوندم تازه به کولر هم زدم کار از محکم کاری عیب نکنه. وقتی کولر رفت رو CPU یه مقدار خمیرش از کناره های CPU شرره کرد ولی اونقدری نبود که روی مدار CPU بریزه.

فقط کلاً این احساس رو کردم خیلی وقته این کولر تو مغازه هستش. چون برچسب محافظ کولر رو کندم معلوم بود خیلی وقته اونجا چسبیده. ضمن اینکه کارت گارانتی رو هم مغازه نداشت گفتن بعدا بیا پیداش میکنیم برات.

لینک به دیدگاه

دیگه پیچ پایه کولر جا نداشت؛ تا ته پیچوندمش. کولره خیلی محکم سرجاش چسبیده بود.

تازه خمیر سیلیکن رو هم کم نزدم، کلاَ با وسواس خوب همه جای CPU رو پوشوندم تازه به کولر هم زدم کار از محکم کاری عیب نکنه. وقتی کولر رفت رو CPU یه مقدار خمیرش از کناره های CPU شرره کرد ولی اونقدری نبود که روی مدار CPU بریزه.

فقط کلاً این احساس رو کردم خیلی وقته این کولر تو مغازه هستش. چون برچسب محافظ کولر رو کندم معلوم بود خیلی وقته اونجا چسبیده. ضمن اینکه کارت گارانتی رو هم مغازه نداشت گفتن بعدا بیا پیداش میکنیم برات.

باید بگم که تو زدن خمیر که مشکل دارین اساسی

تو فروم ها بگردین خوب نشون دادن که چطور این کارو بکنید

ولی یه بارم توضیح کزرا میدم

هم سی پی یو

هم کولر رو پاک کنید

بعد به اندازه یه عدس خمیر سیلیکون بزنید وسط سی پی یو

کولر رو بزارین دقیقا رو سی پی یو

به یه کم فشار و حرکت چرخشی خمیر رو کاری کنید که باز بشه(اکثرا خمیر های خوب ،سفت هم هستن،برای همین روش های دیگه هم استفاده میکنن که خارج از حوصله منه که توضیح بدم

ولی اگه همین روشی رو که گفتم رو درست انجام بدین حل میشه و کار دیگه ای لازم نیست)

بعدشم کولر رو پیچ کنید

یه نکته دیگه هم که

معمولا یه برچسب میچسبونن زیس کولر که خط و خش بر نداره

اون باید جدا بشه موقعه نصب

ولی من زیاد دیدم که دوستان همون جوری نصب کردن کولر رو!

اینم چک کنید !

در مورد :

هم منظورتون رو نفهمیدم

ولی مشکلی ایجاد نمیکنه اگه مدت زیادی از تولیدشم گذشته باشه

تا جایی که من میدونم

لینک به دیدگاه

ببین آرمین جان بعد از 20 دقیقه تست سنگین برنامه OCCT دمای پردازنده از49 تجاوز نکرده!؟(البته چون شبه و هوا هم خنکه و گرنه تو روز تا 52-3 هم میره.)تازه کولر من فنش شکسته و یه فنه چینی 12 سانتی بی پدر و مادر انداختم روش و با فن خودش خنکتر بود.

post-7048-0-51456500-1335394484_thumb.jpg

وقتی شما تو OCCT پایدار باشی برای یک ساعت تست 99 درصد مطمئن باش دیگه همه جا پایداری.

ببینید اورکلاک بصورت دائم و پایداری کامل یه چیز تجربی هست و یه سری چیزاشم دلخواهه!

مثلا من با فرکانس 3.8 و ولتاژ 1.44 و NB رو 2200 کاملا پایدار میشدم(اگر NB رو بالاتر میبردم مثل شما ناپایدار میشدم) .پس فرکانس رو 200 مگاهرتز اوردم پایین و بجاش NB رو 400 مگاهرتز بردم بالا در عوض ولتاژ پردازنده رو به 1.41 رسوندم که خیلی بهتره.

منظور من اینه که باید یه چیزو فدای یه چیز دیگه کرد.(البته در بعضی موارد)

به شما هم پیشنهاد میدم مثلا اگر روی فرکانس 3.8 با ولتاژ 1.41 پایدار میشید شک نکنید که از اون 3.9 با فرکانس 1.45 بهتره.

دوست خوبم، میرم یه خمیر سیلیکن جدید میگیرم مجددا کولر رو جا میزنم. تا دما بلکه پایینتر بیاد/

در مورد فرکانس من با 1.425 تو 3.8 کاملا پایدارم. ولی بالاتر از اون فرکانس BSOD میده. و باید ولتاژ رو یه پله بالا ببرم که میشه: 1.45 و تو 3.9 پایدار میشم. NB کلا رو 2200 اوکی هست بدون تغییر ولتاژ.

حالا اگر واقعا اون 100MHz ارزش 0.025 ولتاژ بیشتر رو نداره خوب میرم رو همون 3.8 و 1.425 که تو سیف ساید باشم.

لینک به دیدگاه

باید بگم که تو زدن خمیر که مشکل دارین اساسی

تو فروم ها بگردین خوب نشون دادن که چطور این کارو بکنید

ولی یه بارم توضیح کزرا میدم

هم سی پی یو

هم کولر رو پاک کنید

بعد به اندازه یه عدس خمیر سیلیکون بزنید وسط سی پی یو

کولر رو بزارین دقیقا رو سی پی یو

به یه کم فشار و حرکت چرخشی خمیر رو کاری کنید که باز بشه(اکثرا خمیر های خوب ،سفت هم هستن،برای همین روش های دیگه هم استفاده میکنن که خارج از حوصله منه که توضیح بدم

ولی اگه همین روشی رو که گفتم رو درست انجام بدین حل میشه و کار دیگه ای لازم نیست)

بعدشم کولر رو پیچ کنید

یه نکته دیگه هم که

معمولا یه برچسب میچسبونن زیس کولر که خط و خش بر نداره

اون باید جدا بشه موقعه نصب

ولی من زیاد دیدم که دوستان همون جوری نصب کردن کولر رو!

اینم چک کنید !

در مورد :

هم منظورتون رو نفهمیدم

ولی مشکلی ایجاد نمیکنه اگه مدت زیادی از تولیدشم گذشته باشه

تا جایی که من میدونم

باشه امین جان. کولر رو مجددا خمیر میزنم. البته تو همین فروم کاملترین مطلب راجب خمیر زدن هست که HEX عزیز زحمتش رو کشیدن. دو سه بار اونو خونده بودم ولی بازم وقتی رفتم سر کولر وسواس گرفت منو گفتم بیشترش که ضرر نداره. - بحث وسواسه ها - وگرنه میدونستم زیادی زدم و این درست نیست.

منظورم در مورد موندن کولر تو مغازه بیشتر به این خاطر بود که شاید تاریخ مصرف خمیرش گذشته باشه. نمیدونم تاریخ مصرف خمیر سیلیکن معمولا چقدره.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

من رو حرف خودم هستم.شما تو محیط امن قرار داری از لحاظ گرمایی ولی برای V6GT اصلا منطقی نیست.خداییش کولر شاخیه و از نظر من از V8 و V10 کولر مستر بهتره.این دومدل آخری که دیگه واقعا مسخره هستش.نصب سخت،قیمت بالا(تو ایران)اندازه بزرگ و وزن زیاد واقعا تبدیل به یه انتخاب کاملا نامناسبش میکنه ولی V6GT خیلی متناسب هست.

لینک به دیدگاه

واقعا باز و بسته کردن کولر - هر کولری - از آدم انرژی میگیره. از اون بدتر اینکه خمیر سیلیکن ریخته بود روی لبه ی مدار و بدتر از همه ی اینها وقتی CPU رو از جاش بلندش کردم به زیر پایه های طلایی پردازنده هم چسبید و گندی زدم که نگو. تو عمرم اینقدر خراب کاری نکرده بودم. طی 2 ساعت سابیدن پردازنده با مسواک خودم و الکل اتانول و با دقت بالا بالاخره تونستم از شر اعظم سیلیکن های پخش شده بر روی سطح CPU و زیرش خلاص بشم.

یه نخود سیلیکن زدم و کولر رو چسبوندم سر جاش.

5j13qp1dfubhuzmym3r.jpg

دمای پردازنده در کل بهتر شد ولی خیلی نه. تو حالت بیکاری -بدون اوور- اومد روی 35 درجه با دور فن 1400. در حالیکه قبلا روی 37 بود با دور فن 1600.

مجددا اوور کردم و خوشبختانه تو 3.9 حد اکثر دما دیگه از 58 تجاوز نکرده.

تو 3.8 و ولتاژ پایه 1.425 حد اکثر دما تو لود 55 هستش.

البته دوستان من خیلی تو اینترنت تحقیق کردم اغلب حد اکثر دمای 55 رو برای Phenom II قابل قبول میدونستن. لینک

دوست خوبم HEX به حرف شما هم خیلی فکر کردم. باید V6Gt بهتر عمل کنه. منتها یک فاکتور مهم که الان به ذهنم رسید متوسط دمای بالای اتاقم باشه. ممکنه دمای بالای V6GT من به خاطر دمای اتاقم باشه که در کل یه کم از حد متوسط خونه بالاست. در سمت چپ کیس من به فاصله 2 متر یخچال قرار داره و در سمت راست من دوباره به فاصله ی 2 متر پکیج آپارتمان قرار داره و بدبختانه همه ی این ها در سمت بدون پنجره ی اتاق هست که در کل هوا رو ایستا - و خنک کردن رو برای کولر سخت تر میکنه.

با این وضعیت فکر کنم باید تو همون 3.8 و ولتاژ پایه 1.425 بمونم تا از عمر قطعاتم کم نشه. :(

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود

خوب پس دمای اتاق شما بالای 30 درجه هست.در حالی که دمای اتاق من 24 درجه هست.پس دمات طبیعیه.من بخاطر این اسرار داشتم که شما دمات رو بیاری پایین تر به دلیل اینکه تو اوج گرمای تابستون که دمای اتاق بعضا از 35 هم بالاتر میره به مشکل برنخوری.البته یه نکته هم میگم که تا خیالت کمی راحت بشه و اونم اینه که هیچ برنامه و بازی نمیتونه به اندازه برنامه های تست پایداری مثل OCCT و یا LinX به پردازنده فشار بیاره.پس مطمئن باشید دماتون توی خفن ترین گیم ها هم از 50 بالا نمیره.

موفق باشید

لینک به دیدگاه

مرسی معین جان،

بازم ممنونم از شما و راهنماییهای همه دوستان! (*)

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

واقعا باز و بسته کردن کولر - هر کولری - از آدم انرژی میگیره. از اون بدتر اینکه خمیر سیلیکن ریخته بود روی لبه ی مدار و بدتر از همه ی اینها وقتی CPU رو از جاش بلندش کردم به زیر پایه های طلایی پردازنده هم چسبید و گندی زدم که نگو. تو عمرم اینقدر خراب کاری نکرده بودم. طی 2 ساعت سابیدن پردازنده با مسواک خودم و الکل اتانول و با دقت بالا بالاخره تونستم از شر اعظم سیلیکن های پخش شده بر روی سطح CPU و زیرش خلاص بشم.

یه نخود سیلیکن زدم و کولر رو چسبوندم سر جاش.

5j13qp1dfubhuzmym3r.jpg

دمای پردازنده در کل بهتر شد ولی خیلی نه. تو حالت بیکاری -بدون اوور- اومد روی 35 درجه با دور فن 1400. در حالیکه قبلا روی 37 بود با دور فن 1600.

مجددا اوور کردم و خوشبختانه تو 3.9 حد اکثر دما دیگه از 58 تجاوز نکرده.

تو 3.8 و ولتاژ پایه 1.425 حد اکثر دما تو لود 55 هستش.

البته دوستان من خیلی تو اینترنت تحقیق کردم اغلب حد اکثر دمای 55 رو برای Phenom II قابل قبول میدونستن. لینک

دوست خوبم HEX به حرف شما هم خیلی فکر کردم. باید V6Gt بهتر عمل کنه. منتها یک فاکتور مهم که الان به ذهنم رسید متوسط دمای بالای اتاقم باشه. ممکنه دمای بالای V6GT من به خاطر دمای اتاقم باشه که در کل یه کم از حد متوسط خونه بالاست. در سمت چپ کیس من به فاصله 2 متر یخچال قرار داره و در سمت راست من دوباره به فاصله ی 2 متر پکیج آپارتمان قرار داره و بدبختانه همه ی این ها در سمت بدون پنجره ی اتاق هست که در کل هوا رو ایستا - و خنک کردن رو برای کولر سخت تر میکنه.

با این وضعیت فکر کنم باید تو همون 3.8 و ولتاژ پایه 1.425 بمونم تا از عمر قطعاتم کم نشه. :(

جدا خسته نباشی

انصافا خوشم میاد از همچین پست هایی که با وسواس مرتب شدن

دمت گرم

کاهش دمات هم با این شرایطی که گفتی خوبه

^_^

لینک به دیدگاه

جدا خسته نباشی

انصافا خوشم میاد از همچین پست هایی که با وسواس مرتب شدن

دمت گرم

کاهش دمات هم با این شرایطی که گفتی خوبه

^_^

مرسی امین جان؛ از شما هم ممنون برای کمک. :Peace Sign:

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

با درود،

یکی، دو روز تلاش کردم ببینم بدون تغییر ولتاژ کلا تا چه میزان میتونم سیستمم رو اوور کنم. خیلی همه چیز رو بالا و پایین کردم؛ راستش خیلی هم امید نداشتم نتیجه ام نزدیک به اوور با بالا بردن ولتاژ باشه - ولی شد. فکر کن من بدون عوض کردن ولتاژ، با FSB 206، و CPU Multiplier 18 تونستم بدون هیچ تغییر ولتاژی سیستم رو تا 3.7 ببرم، اونم با NB 2266.

والا - هرچی به تابستون نزدیک میشیم دمای محیط بالا میره، منم خیلی دوست ندارم اون تو با CPU نیمرو درست کنم. احساس میکنم اینطوری سیستمم تو تابستون خیلی خوشحال تره. منم همینطور. :D

post-10228-0-37732800-1337182290_thumb.jpg

در مورد اینکه دوستان فرمودن باید بتونم راحت فرکانس NB رو تا 2600 ببرم ولی من هرکاری کردم بالاتر از 2200 نرفت (حتی با افزایش ولتاژ رم)، و FSB هم از 206 بالا تر نیومد (بالاتر از اون همش رمهام ارور میدن - حتی با بالا بردن ولتاژ). تو این مدت یه تحقیقی رو مادربرد کردم، دیدم مادربرد من تا رم 1333 رو پشتیبانی میکنه و بعد از اون رو باید اوور کلاک کنم.

Support for DDR3 1866(OC)/1333/1066 MHz memory modules (Note 2)

بعد تو Note 2 زده :

(Note 2) To reach DDR3 1866MHz or above, you must install two memory modules and install them in the DDR3_3 and DDR3_4 memory sockets.

قاعدتا به این معنا است که اگه میخای اوور کنی بهتره فقط 2 تا ماژول رم نصب کنی و فقط هم تو اسلات های سفید رنگ باید نصب باشن. - یه مدل دیگه هم میشه این رو ترجمه کرد: رمها تو اسلاتهای آبی قابلیت اوور (دست کاری) ندارن.

خوب، حالا من تو فکرم اینطوری نتیجه گیری کردم: من تو افزایش NB Frequency و FSB خیلی خوش شانس نبودم چون: غیر از اینکه فرکانس رمهام فقط 1333 هستن، خود این مسئله که من 4 ماژول 2 گیگ دارم و رو همه ی اسلاتها رو پر کردم، پس این خودش (پرشدن همه اسلاتها) عامل محدود کننده اوور هستش تو این مدل از مادربرد.

فکر کنم اگه من 2 تا رم 4 گیگ با فرکانس 1866 بگیرم و تو اسلاتهای سفید نصب کنم؛ تو اوور خیلی موفق تر خواهم بود.

ای کاش زودتر میفهمیدم به جای خریدن کولر 120 تومنی، اون پول رو میدادم رم می خریدم. باید الان سرم رو بکوبم به دیوار :Frustrated:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

نه آرمین جان اونقدری که فکر میکردی تاثیر نداره رم با فرکانس بالاتر.به نظر من الان شما بهترین پلتفورم AMD رو دارید و سعی کنید اصلا دیگه هزینه نکنید.عزیزم یادتون باشه خرید V6GT یه جور موفقیت هست برای شما در حال حاظر بیشتر فروشگاهها این کولر رو بیشتر از 150 هزار تومان میدن و به قیمت خریدید.این کولر بعدا روی پلتفرم های دیگه هم مثل سندی بریج خیلی خوب جواب میده و تو چندسال آینده از خریدن یه کولر خوب معاف هستید.من که فعلا با همین AMD هستم تا چند وقت دیگه که درسم تموم بشه باید بعدش برم یه چند ماهی پا بکوبم و به امید خدا میایم برای هاسول ها...مخلص کلام :من تو سیستم شما نیازی به تعویض قطعه تا حدود 15 تا 20 ماه دیگه نمیبینم.

لینک به دیدگاه

معین جان؛

داداش حرفهات به آدم امید میده در حد آیوی بریج. (*) (*) (*) (*) ایشالا زود بری و برگردی به سلامتی B)

لینک به دیدگاه

• 5 ماه بعد...

سلام به دوستان،

به قول گفتنی Back to Basics - برگشتم خونه اول. سیستمم با عوض کردن کیس اوورکلاکش به هم خورد - شایدم اوورکلاک قبلی خیلی دقیق نبوده. به هر صورت از ابتدا دوباره در حال اوور هستم تا بهترین تنظیم رو پیدا کنم. به کمک دوستان نیازمندم.

اطلاعات سیستم در امضام هست و مدل رم هم: (G.SKILL F3-14900CL9D-8GBXL V.1.5 (2 X 4 GB) 1866 9.10.9.28 2N)

چند شکل سیستم رو در آوردم و پله هایی که در اونها استیبل بودم رو مینویسم:

دیفالت سیستم:

------------------------------------

ف. رم: 1600 ******** ولتاژ 1.63 ********تایمینگ: 9.10.9.28.36.2T

ف.پردازنده: 3200 ******** ولتاژ: 1.37 ******** ضریب: 16

ف. پل شمالی: 2000 ******** ولتاژ: 1.10 ******** ضریب: 10

ف. پل جنوبی: 2000

ف. مرجع: 200

ابتدا بدون اوور حداقل تایمینگ با ولتاژ 1.635 در 7.8.7.22.28 در فرکانس 1600 بدست اومد. بعد پل شمالی رو تا 2400 با ولتاژ 1.2 بالا بردم.

ف. رم: 1600 ******** ولتاژ 1.63 ********تایمینگ: 7.8.7.22.28.1T

ف.پردازنده: 3200 ******** ولتاژ: 1.37 ******** ضریب: 16 (دیفالت)

ف. پل شمالی: 2400 ******** ولتاژ: 1.20 ******** ضریب: 12

ف. پل جنوبی: 2000 (دیفالت)

ف. مرجع: 200 (دیفالت)

سعی کردم تایمینگ 7 رو با افزایش ضریب پل شمالی به 2600 نگه دارم ولی نشد- نهایت به شکل زیر استیبل شدم:

ف. رم: 1600 ******** ولتاژ 1.63 ********تایمینگ: 8.8.8.24.32.1T

ف.پردازنده: 3200 ******** ولتاژ: 1.37 ******** ضریب: 16 (دیفالت)

ف. پل شمالی: 2600 ******** ولتاژ: 1.275 ******** ضریب: 13

سعی کردم با افزایش ضریب پل شمالی به 2800 سیستم ارور نده ولی نشد- نهایت مرحله بعدی به سراغ حداکثر فرکانس پردازنده رفتم:

ف. رم: 1600 ******** ولتاژ 1.63 ********تایمینگ: 8.8.8.24.32.1T

ف.پردازنده: 4000 ******** ولتاژ: 1.5 ******** ضریب: 20

ف. پل شمالی: 2600 ******** ولتاژ: 1.275 ******** ضریب: 13

عکس از بایوس در این مرحله:

خوب با توجه به اینکه ترجیحا فرکانس مرجع رو تغییر نمیدم چون مادربردم کلا از تغییر فرکانس مرجع خوشش نمیاد:

* چطوری پل شمالی رو به 2800 برسونم؟ متاسفانه رمها ارور میدن در فرکانس 2800 حتی اگر پل شمالی رو تا 1.3 ولتاژ بدم. چه کنم؟

* چرا ما کلا با ولتاژ CPU و CPU NB و ولتاژ رم فقط بازی میکنیم - یعنی با تغییر ولتاژهای دیگه مثلا CPU PLL ولتاژ یا NB ولتاژ نفعی در استیبل کردن سیستم نمیبریم؟ افزایش فرکانس پل جنوبی هیچ نفعی نداره؟

* یکی دیگه هم اینکه - نظرتون چیه کلا بیخیال شم سیستم بیشتر از این نمیکشه؟ :(

لینک به دیدگاه

آقا مثل اینکه همه زدن تو کار سندی بریج و آیوی بریج . . . . ما باید بریم هویج بکاریم. :lol:

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

آقا مثل اینکه همه زدن تو کار سندی بریج و آیوی بریج . . . . ما باید بریم هویج بکاریم. :lol:

واقعا آرمین جان!الان مشکل اصلیت با اور چیه !؟

لینک به دیدگاه

واقعا آرمین جان!الان مشکل اصلیت با اور چیه !؟

کدوم یکی از این دو بهتره؟

NB2800 و فرکانس 3.2

یا

NB2600 و فرکانس 4

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بالاهره روی 4000 ثابت شد یا نه ؟؟؟؟

من الان 555 آنلاک شو دارم فقط مولتی پلیر رو تغییر میدم به 19 بدون کوچکترین مشکل سیستم کار میکنه اصلاً هم دست به ولتاژ و بقیه چیزها نزدم

شما که 955 دارید باید خیلی راحت روی 4000 و مولتی 20 جواب بده

یه تست هم از CPU queen برنامه AIDA 64 بزارید ببنیم چی شد نتیجه

ویرایش شده توسط momo000000
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صددرصد حالت دوم.

2800 نورس بریج اصلا استیبل و جالب نیست برای پلتفورم شما.

خیلی ساده میشه تست کرد.

برو تو Wprime هر دو حالت رو تست کن!

یا برو فیزیکس اسکور رو در 3Dmark 11 بسنج!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

صددرصد حالت دوم.

2800 نورس بریج اصلا استیبل و جالب نیست برای پلتفورم شما.

خیلی ساده میشه تست کرد.

برو تو Wprime هر دو حالت رو تست کن!

یا برو فیزیکس اسکور رو در 3Dmark 11 بسنج!

100% تائید میشه همون دومی بهتر هست

توضیحات بسیار کامل هست دیگه فکر نکنم چیزی مونده باشه

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درست فرمودید momo000000 عزیز .خوش اور ترین پردازنده AMD در زمینه اورکلاک(معمولی یا 24/7 و حتی اکستریم اورکلاک)فنوم دو ها همین 955 بود و 555 آنلاکی هم مشابه همون 955 هست.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

الان این صحبتها باز شد من هوس کردم دوباره یه دستی زدم

واقعاً کولر جدید با یه فن دور بالا و البته با نویز کم خیلی خوب دما رو کنترل کرده

توی عکس میتونن دوستان ببینن

post-7377-0-31818700-1351360475_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

حیف که نمیتونم امتیاز بالایی رو ثبت کنم چون

اگه میشد الان دومی بودم

بالاترین امتیاز توی اکستریم 958 هست البته با سیستمی مثل سیستم خودم

post-7377-0-72661800-1351362308_thumb.jpg

لینک به دیدگاه

کم کم دارم به این نتیجه میرسم بدم بره - برم سمت اینتل. 8-X

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

شک نکنید من این سیستم رو اگه الان بخوام ارتقاء بدم فقط یه گزینه برام میمونه اونم چیزی جز 3570K + Z77 نیست

هیچ چی بین این دوتا برای من مفهمومی نداره بالاتر هم نیاز ندارم

پس امیدوارم انتخاب درستی انجام بدید

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...