رفتن به مطلب

بالا نیومدن سیستم مشکل ازکجاست؟ ram,cpu,main

Recommended Posts

دوستان اهل فن یاری کنید

ولتاژ cpu با اینکه توی بایوس رو حالت دیفالت 1.2 هست توی ویندوز با برنامه CPU Z نگاه میکنم تا 1.6 هم متغیر میشه  مگه نباید ماکسیموم 1.35 باشه که اونم توی دیفالت بایوس روی 1.2V هست

در 2 ساعت قبل، gebhard گفته است :

RGB Fusion

aorus engine 

xtreme gaming

کلا این نرم افزار های گیگابایت نیازی نیست بهشون برای RGB کارت گرافیک بهتره یه بار نصبشون کرد RGB رو تنظیم کرد بعد پاکشون کرد و بعد از نرم افزار MSI AfterBurner استفاده کرد 

اون صداهم که حتما صدای فن هاست که روشن میشن و بعد  زمانی که فن ها دیگه نمی چرخن Led fan stop روشن میشه 

بله fitgirl زمان نصب از منابع زیادی استفاده می کنه و نرمال هست 

معذرت می خوام من منظورم CPU و Dram بود که میشه با نرم افزار HWInfo یا HWmonitor دید ولی خب نیازی نیست

من از نرم افزار Speccy استفاده نمی کنم به جاش از CPU-Z استفاده کنید و از تب SPD اسلاتی که رم توشه انتخاب کنید اونجا مشخصات رو کامل نمایش میده یا از نرم افزار AIDA64 اونجا کامل تر مشخصات رو نوشته 

خواهش میکنم عزیز

نه صدای فن نیست الان یه فیلم میفرستم اگه تونستین ببینین

چرا ولتاژ اینقدر بازی میکنه درسته ؟ تا 1.6 هم میرسه و برمیگرده 0/68

IMG_0294.JPG

IMG_0295.JPG

لینک به دیدگاه

• ارسال 72
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 39 دقیقه قبل، samannaseri گفته است :

دوستان اهل فن یاری کنید

ولتاژ cpu با اینکه توی بایوس رو حالت دیفالت 1.2 هست توی ویندوز با برنامه CPU Z نگاه میکنم تا 1.6 هم متغیر میشه  مگه نباید ماکسیموم 1.35 باشه که اونم توی دیفالت بایوس روی 1.2V هست

سلام

احتمالاً باگ بوده , چون خود اینتل بالاترین ولتاژ امن رو 1.52 گذاشته. hwinfo رو نصب کنید (hwinfo همه چیز رو مانیتور میکنه , نیاز به نرم افزار دیگه ای نیست) و یه مدت با سیستم کار کن ببین مکس ولتاژ چقدر هست . 

لینک به دیدگاه

در 14 ساعت قبل، samannaseri گفته است :

دوستان اهل فن یاری کنید

خواهش میکنم عزیز

نه صدای فن نیست الان یه فیلم میفرستم اگه تونستین ببینین

چرا ولتاژ اینقدر بازی میکنه درسته ؟ تا 1.6 هم میرسه و برمیگرده 0/68

CPU-Z رو به اخرین ورژن اپدیت کنید (1.93.0) یه اسکرین ازش بزرید

همزمان HWInfo و CPU-Z رو اجرا کنید و بزارید CineBench R20 ران بشه ببینید Vcore به چند میرسه score هم بزارید 

هنوز به اون مشکل برخورد کردید؟

ویرایش شده توسط gebhard
لینک به دیدگاه

در 13 ساعت قبل، gebhard گفته است :

CPU-Z رو به اخرین ورژن اپدیت کنید (1.93.0) یه اسکرین ازش بزرید

همزمان HWInfo و CPU-Z رو اجرا کنید و بزارید CineBench R20 ران بشه ببینید Vcore به چند میرسه score هم بزارید 

هنوز به اون مشکل برخورد کردید؟

از دیشب که همه چی رو حالت دیفالت بوده و XMP غیر فعال بوده و رم ها روحالت دیفالت درحال اجرا بودن و همچنین DVDRW هم وصل نبوده  به مشکلی برنخوردم تا الان و بنظر همه چی اوکی میاد

اینم تست خدمت شما دوست عزیز دما توی تست بالاتر از 73 نرفت

برای اور دستی رم ها دقیق همراه عکس میتونید بهم بگین چطور باید انجام بدم ممنون میشم

خودم اور کردم ولی شاید اشتباه انجام دادم قبلا اینبار میخوام کامل و دقیق تر عمل کنم که ببینم مشکلش فقط با XMP بوده و DVDRW

Cinebench 8_27_2020 2_44_28 PM.png

Screenshot 8_27_2020 2_42_07 PM.png

ویرایش شده توسط samannaseri
لینک به دیدگاه

در 6 دقیقه قبل، samannaseri گفته است :

از دیشب که همه چی رو حالت دیفالت بوده و XMP غیر فعال بوده و رم ها روحالت دیفالت درحال اجرا بودن و همچنین DVDRW هم وصل نبوده  به مشکلی برنخوردم تا الان و بنظر همه چی اوکی میاد

تو پست قبلی خدمتتون عرض کرده بودم...

شک به کمبود پاور داشتم که ظاهراً درست بوده البته باید دقیق بررسی بشه

مواردی که عرض کردم رو کامل انجام بدین ...

لینک به دیدگاه

در در 4 شهریور 1399 در 14:33، EHSANRF گفته است :

سلام دوست من

رم ها رو توی اسلت‌های دوم و چهارم بذارین

گزینه‌های مربوط به اورکلاک، C State و ... رو غیرفعال کنین

گزینه ERP رو فعال کنین

جای SSD رو عوض کنین یا خارج و دوباره نصبش کنین ( البته اگر بتونین کلا بدون SSD تست کنین بهتره)

اینارو دیگه انجام ندادم فقط یبار بایوس آ\دیت کردم دوباره و ویندوز رو نصب کردم توی SSD  چون هارد خالی نداشتم

تا الان مشکل ندشتم و تو این چندروز این هارو هم تست میکنم دوباره

در 11 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

تو پست قبلی خدمتتون عرض کرده بودم...

شک به کمبود پاور داشتم که ظاهراً درست بوده البته باید دقیق بررسی بشه

مواردی که عرض کردم رو کامل انجام بدین ...

یعنی باور مشکل داره که کم آورده ؟ آکبند خریدم و نو هستش

لینک به دیدگاه

در 57 دقیقه قبل، samannaseri گفته است :

اینارو دیگه انجام ندادم فقط یبار بایوس آ\دیت کردم دوباره و ویندوز رو نصب کردم توی SSD  چون هارد خالی نداشتم

تا الان مشکل ندشتم و تو این چندروز این هارو هم تست میکنم دوباره

هنوز چه رم چه CPU چه GPU رو اور نکنید بزارید مطمئن بشید که مشکلی پیش نمیاد اگر پیش نیومد تو همین تاپیک اور رم و CPU رو میزارم

cinebench r20 هم که مشکلی نداشت و VCore بالاتر از 1.258 نرفت 

پاور مورد نیاز برای این کیس حدود 500 باید باشه حالا یکم کمتر پس فکر نمیکنم به طور کلی کم اورده باشه ولی فعلا  چیزی نصب نکنید تا مطئن بشید همه چی درست هست

اون Vcore که بالا رفته بود باگ بوده به احتمال زیاد چون نمیدونم اون کدوم ورژن CPU-Z بود که I9 9900k رو Kaby Lake شناخته بود... 

تا چند روز اینده اگر مشکلی پیش نیومد اعلام کنید که هم رم و خیلی کم cpu رو اورکلاک کنید اگر بازم مشکلی نبود پس قطعات مشکلی نباید داشته باشن

توی بازی ها FPS پایدار میگیرید یا خیلی بالا پایین میشه؟

ویرایش شده توسط gebhard
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، gebhard گفته است :

هنوز چه رم چه CPU چه GPU رو اور نکنید بزارید مطمئن بشید که مشکلی پیش نمیاد اگر پیش نیومد تو همین تاپیک اور رم و CPU رو میزارم

cinebench r20 هم که مشکلی نداشت و VCore بالاتر از 1.258 نرفت 

پاور مورد نیاز برای این کیس حدود 500 باید باشه حالا یکم کمتر پس فکر نمیکنم به طور کلی کم اورده باشه ولی فعلا  چیزی نصب نکنید تا مطئن بشید همه چی درست هست

اون Vcore که بالا رفته بود باگ بوده به احتمال زیاد چون نمیدونم اون کدوم ورژن CPU-Z بود که I9 9900k رو Kaby Lake شناخته بود... 

تا چند روز اینده اگر مشکلی پیش نیومد اعلام کنید که هم رم و خیلی کم cpu رو اورکلاک کنید اگر بازم مشکلی نبود پس قطعات مشکلی نباید داشته باشن

توی بازی ها FPS پایدار میگیرید یا خیلی بالا پایین میشه؟

باشه چشم

نه هیچ کدوم رو دست نمیزنم تا این چندروز ببینم چی مشه یه مطلب دیگه اینکه رم ها توی اسلت اول و سوم هستن جابجا نکردم دیگه

باور من 750 ocpt بعید میدونم کم آورده باشه

آره vcor باگ بوده تو ورژن قبلی

حتما تا بعد از تعطیلی ها اگه همه چی اوکی بود بهتون خبر میدم که ram cpu رو اور کنیم

توی بازی ها هم بدون هیچ مشکلی همه رو 60 فریم قفل 2K روون اجرا میکنه و ندیدم چیزی بالا بایین بشه  حتما خبر میدم

ممنون از شما بابت وقتی که میذارین وهمینطور همه دوستانی که منو یاری کردن توی این چندروزه

ویرایش شده توسط samannaseri
لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، samannaseri گفته است :

نگفتم مشکل داره!

شما وقتی قابلیت اورکلاک پردازنده و رم رو غیر فعال نکنین بیشتر از ظرفیت فعلی از پاور نیاز دارن و تغذیه می‌کنن

من جزییات سیستم شما رو نمی‌دونم (تعداد فن، تعداد odd, hdd و ...) در حالت اورکلاک سیستمی مثل سیستم شما بالای ۷۰۰ وات نیاز داره، اینکه تو حالت لودینگ اولیه مشکل داشتین می‌تونه از کم آوردن پاور باشه (با توجه به اینکه ODD رو خارج کردین و اورکلاک رم یا همون XMP رو غیر فعال کردین و مشکل رفع شده)

البته که این نظر می‌تونه قطعی نباشه و دلایل دیگه ای داشته باشه که نیاز به بررسی هست

لینک به دیدگاه

در در 4 شهریور 1399 در 10:01، samannaseri گفته است :

شمارتونو برام پخ کنید اگه امکانش هست

بدون xmp

برای اتصال کوتا فقط باید جامپر باشه نمیشه با یه تیکه سیم هر دو طرف رو اتصال موقت داد؟

با کمک دوستمون  آقای شریفی عزیز سیستم مشکلش حل شده فعلا و حتما تجربیات رو و کارای که انجام دادیم رو برای همه به اشتراک میذارم

1- CMOS رو ریست کردم با جامپر روی برد و وقتی دکمه پاور رو از پست روشن کردم فیوز خونه پرید و بار دوم روشن شد ولی بار سوم دوباره یوز پرید کابل برق پاور رو از پریز دیگه گرفتم و دیگه فیوز نپرید (احتما مشکل سه راهی محافظی که سیستم بهش وصل بود هست و فعلا از پریز دیگه برق گرفتم )

2- رم هارو به طور جداگونه توی تموم اسلت ها تست کردم و سیستم بدون مشکل بالا میاد و توی ریست و خاموش کردن مشکلی نداره (XPM غیرغعال بود)

3- Xmp رو فعال کردم و رم ها بدون مشکل کار میکنن و تست passmark هم گرفتم ( چون چندین بار بعداز تست پسمارک که ریست میکردم سیستم بالا نمیومد و چراغ رم مادربرد دوباره روشن میشد ) ولی الان دیگه این مشکل رو نداره

4- فن cpu رو دوباره باز کردم و بستم ولی اینبار یکم شل تر

و درحال حاضر همه چی اوکی شده ، در هفته های آینده هم مثل قبل باهاش کارای گرافیکی و گیم میذارم که مطمئن بشم همه چی دیگه درست شده 

و نتیجه رو حتما با دوستان به اشتراک میذارم که اگه کسی این مشکل رو داشت بتونه استفاده کنه

بابت وقتی که همه دوستان گذاشتن کمال تشکر رو دارم مخصوصا دوست عزیزیمون آقای شریفی💖🙏🙏🙏

دوستان همچنان مشکل ادامه داره و سیستم دوباره همون اتفاق براش میوفته

فردا به یه تعمیر کار نشون میدم ببینم چی این وسط مشکل داره

واقعا ریختم بهم 🤕

درود

من همه پست ها رو نخوندم.

هیچ کدوم از قطعات مشکل نداره.

منتها این رمها به سیستم شما نمیخوره. شما میتونی تنها یدونه ش استفاده کنی

لینک به دیدگاه

در 16 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

نگفتم مشکل داره!

شما وقتی قابلیت اورکلاک پردازنده و رم رو غیر فعال نکنین بیشتر از ظرفیت فعلی از پاور نیاز دارن و تغذیه می‌کنن

من جزییات سیستم شما رو نمی‌دونم (تعداد فن، تعداد odd, hdd و ...) در حالت اورکلاک سیستمی مثل سیستم شما بالای ۷۰۰ وات نیاز داره، اینکه تو حالت لودینگ اولیه مشکل داشتین می‌تونه از کم آوردن پاور باشه (با توجه به اینکه ODD رو خارج کردین و اورکلاک رم یا همون XMP رو غیر فعال کردین و مشکل رفع شده)

البته که این نظر می‌تونه قطعی نباشه و دلایل دیگه ای داشته باشه که نیاز به بررسی هست

مشخصات دقیق کل سیستم ملاحظه کنید 

I9 9900k

main gigabytes Z390 prowifi

ram 32(2*16) Corsair vengeance pro RGB 

Nvme  512 n750 black 

HDDs 2عدد 

Dvdrw 

6 fan

4 تا usb 3 فعال 

۴ تا  usb 2 فعال 

کیبورد و موس معمولی 

با همه اینها 

بدون اور کردن cpu  که اصلا قصد اورش رو ندارم 

یه پاور ۷۵۰ کاملا جوابگو هست و بعید میدونم کم بیاره 

یه مطلب دیگه که فک کنم نخوندین توی تاپیک 

۳ بار فیوز خونه پرید وقتی دکمه پاور رو روشن کردم ( تو اون لحظه هم فقط خوده مادربرد وصل بود و رم ها و تمام قطعات دیگه جداکرده بودم حالا نمی‌دونم از پاور بوده یا کابلش مشکل داشته 

کابل رو تو این چندروز عوض میکنم و فقط خوده پاور رو جداگونه تست میکنم شاید پاور مشکل داشته باشه 

ممنون میشم نظر شمارو هم بدونم 

در 14 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

درود

من همه پست ها رو نخوندم.

هیچ کدوم از قطعات مشکل نداره.

منتها این رمها به سیستم شما نمیخوره. شما میتونی تنها یدونه ش استفاده کنی

سلام دوست عزیز 

میتونید بگین چطور ؟ 

چطور با یکیشون اوکی میشه ولی با دوتا از همون مدل مشکل داره ؟ 

یه لطفی میکنین تاپیک رو کاملا مطالعه کنید تا شاید بهتر راهنمایی کنید

لینک به دیدگاه

با سلام خدمت شما. پاورتون ممکنه مشکل دار باشه. من خودم 850ocpt نو خریدم بعد 6 ماه سیستم به صورت رندوم خاموش میشد در کار سنگین. 2 بار فرستادم گارانتی گفتن اوکیه. اخرش هم پاور نو گرفتم کولرمستر مشکل حل شد. سری ocpt اصلا خوب جواب نداده.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، samannaseri گفته است :

بدون اور کردن cpu  که اصلا قصد اورش رو ندارم

شما قصد اورکلاک ندارین اما توی Bios تنظیمات به نحوی چیده شده که اتوماتیک اورکلاک می‌کنه و ...

یه پاور ۷۵۰ کاملا جوابگو هست و بعید میدونم کم بیاره 

به نظرم تا بقیه قطعات آسیب ندیدن بهتره که با یه پاور دیگه هم تست کنین...

یه مطلب دیگه که فک کنم نخوندین توی تاپیک 

برای رفع این مشکل نیازه که فیوز خونه رو با فیوز قوی‌تر تعویض کنین، برای اطلاعات بیشتر :

نقل قول

سلام. پاوری که شما تهیه کردید در بخش  ورودی به خازن 680uF سری MXH ساخت کمپانی ژاپنی Rubycon مجهز شده. علت استفاده از این ظرفیت بالای خازن در این بخش کنترل ریپل خروجی  و بالا بردن Hold-UP Time بوده. این ظرفیت بالا در بخش ورودی تا حدودی باعث افزایش مولفه Inrush Current یا جریان هجومی فقط در حین روشن کردن پاور توسط کلید پشت پاور میشه.

این جریان هجومی اولیه به صورت ذاتی در تمامی منابع تغذیه سوئیچینگ مجهز به خازن های ظرفیت بالا کم و بیش وجود داره. از سوی دیگه هر چه خازن بخش ورودی کیفیت بالاتری داشته باشه ESR (مقاومت معادل سری) پایین تری داره و این این جریان هجومی تا حدوی بیشتر میشه.

علت پریدن فیوز اتاق شما  ممکنه به علت فرسودگی فیوز، پایین بودن آمپراژ فیوز و وجود بار زیاد بر روی فیوز مورد نظر شما بوده. چک بکنید فیوزی که پریده چند آمپره  بوده. طبق پیش بینی های من باید فیوز 10A برای اتاق شما در نظر گرفته شده باشه.

ما پیشنهاد میکنیم در صورتی که فیوز مورد نظر را با یه کلاس بالاتر تعویض کنید. چون اگر به جدول مشخصات فنی این پاور مراجعه کنید متوجه خواهید شد که حداکثر جریان ورودی 10A ذکر شده. 

5aed915dad81e_700b-hpplus.thumb.png.4ff2cfd600c653def839e640b72cff65.png

البته این میزان جریان  ورودی برای اکثر پاورهای مشابه با این رنج توان خروجی وجود داره. خودتون می تونید پاورهای برندهای دیگه رو هم چک کنید.

تاکید می کنم جریان هجومی اولیه در تمامی منابع تغذیه سوئیچینگ به خصوص مدل های رده بالا که مجهز به خازن های با ظرفیت بالا هستند کم و بیش وجود داره و عواقب اون هم در بدترین شرایط ممکن پریدن فیوز هستش. البته این قضیه بیشتر در کشورهایی که دارای برق شهر با استاندارد 230V 50Hz هستند اتفاق می افته و در اکثر نقاط دنیا که به برق شهر 115V 60Hz مجهز هستند اتفاق نمی افته.

قطعات داخلی پاور شما همه جوره در برابر جریان هجومی مقاوم و ایمن هستند و از این نظر خیالتون راحت باشه. 

در کل مواردی که گفته شد رو پیگیری بفرمائید

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

شما قصد اورکلاک ندارین اما توی Bios تنظیمات به نحوی چیده شده که اتوماتیک اورکلاک می‌کنه و ...

اون تنظیماتی که میگین رو ممنون میشم کامل برام توضیح بدین که خاموش کنم 

به نظرم تا بقیه قطعات آسیب ندیدن بهتره که با یه پاور دیگه هم تست کنین...

یعنی پاور مشکل داره ؟!!!

برای رفع این مشکل نیازه که فیوز خونه رو با فیوز قوی‌تر تعویض کنین، برای اطلاعات بیشتر :

باتوجه با این توضیحات فیوز خونه ما برای ۳۲ سال پیش هست و فک کنم بخاطر همین فیوز پریده 

پس میشه گفت پاور سالم بوده ؟؟؟

در کل مواردی که گفته شد رو پیگیری بفرمائید

ممنونم عالی بود این توضیحات 

لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، samannaseri گفته است :

سلام دوست عزیز 

میتونید بگین چطور ؟ 

چطور با یکیشون اوکی میشه ولی با دوتا از همون مدل مشکل داره ؟ 

یه لطفی میکنین تاپیک رو کاملا مطالعه کنید تا شاید بهتر راهنمایی کنید

توضیح بیشتری وجود نداره.

این رمها با مادر برد شما مچ نمیشه. رمها هم سالمه و مادربرد هم سالمه.

فقط میتونی یدونش استفاده کنی.(مشخصات دقیق رمها را که ننوشتی) البته به خاطر rgb pro رمها هم میتونه باشه که مادربرد باهش مشکل داشته باشه (البته من 8 تا 8 گیگ کورسیر rgb pro باس 3200 رو سیستم دارم باهاش مشکلی ندارم)

البته میتونی تو تنظیمات بیوس بری تو قسمت تایمینگ رمها اونجا دستکاری کنی ، شاید فرجی بشه.

با چند تا رم دوال دیگه که طبق ساپورت لیست مادربرد ، تست کن تا مطمعن بشی.

ویرایش شده توسط ali-0098
لینک به دیدگاه

در 10 دقیقه قبل، ali-0098 گفته است :

توضیح بیشتری وجود نداره.

فقط میتونی یدونش استفاده کنی.(مشخصات دقیق رمها را که ننوشتی) البته به خاطر rgb pro رمها هم میتونه باشه که مادربرد باهش مشکل داشته باشه (البته من 8 تا 8 گیگ کورسیر rgb pro باس 3200 رو سیستم دارم باهاش مشکلی ندارم)

البته میتونی تو تنظیمات بیوس بری تو قسمت تایمینگ رمها اونجا دستکاری کنی ، شاید فرجی بشه.

مدل دقیقش این میشه 

Cmw32gx4m2c3200c16

یعنی باید یه مدل دیگه خریداری کنم ؟؟؟

لینک به دیدگاه

در 30 دقیقه قبل، samannaseri گفته است :

مدل دقیقش این میشه 

Cmw32gx4m2c3200c16

یعنی باید یه مدل دیگه خریداری کنم ؟؟؟

معمولا از سایت سازنده مادربرد یا رم میشه چک کرد که هم خوانی دارند یا نه

مادربرد شما این هست؟

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z390-AORUS-PRO-WIFI-rev-10#kf

اگر اره این لیست رم های corsair 3200 هستن که ساپورت میشن

vxcz.thumb.PNG.693b9e800196466e5f9eaceda23d27cc.PNG

که من مدل Cmw32gx4m2c3200c16 رو نمی بینم 

میتونید اینجا هم با وارد کردن مدل مادربردتون ببینید ساپورت میشه یا نه

https://www.corsair.com/memoryfinder

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، samannaseri گفته است :

اون تنظیماتی که میگین رو ممنون میشم کامل برام توضیح بدین که خاموش کنم 

تنظیمات یکی دوتا نیستن، همچنین تو هر مادربردی ممکنه به یک صورت نوشته شده باشن یا مکان قرارگیری شوند متفاوت باشه...

یعنی پاور مشکل داره ؟!!!

نه آره و نه نه! بهتره با یه پاور دیگه هم تست کنین...

ممنونم عالی بود این توضیحات

خواهش میکنم، این نوشته های نقل قول از بنده نبود، برای پشتیبان شرکت گرین بود

بهتره با یک رم چهار گیگابایتی که خیلی راحت گیر میاد و یه پاور دیگه تست انجام بدین ببینین چطور میشه... (اول تعویض رم، اگر نشد بعد تست با پاور دیگری)

یا اگر قطعه در اختیار ندارین، سیستم رو به دوستی که قطعه داره بسپرین و بخواین تست کنه

اگر نزدیک بودین میگفتم می‌آوردین شخصا تست میکردم

لینک به دیدگاه

در 12 ساعت قبل، ali-0098 گفته است :

توضیح بیشتری وجود نداره.

در 11 ساعت قبل، gebhard گفته است :

معمولا از سایت سازنده مادربرد یا رم میشه چک کرد که هم خوانی دارند یا نه

مادربرد شما این هست؟

https://www.gigabyte.com/Motherboard/Z390-AORUS-PRO-WIFI-rev-10#kf

اگر اره این لیست رم های corsair 3200 هستن که ساپورت میشن

vxcz.thumb.PNG.693b9e800196466e5f9eaceda23d27cc.PNG

که من مدل Cmw32gx4m2c3200c16 رو نمی بینم 

میتونید اینجا هم با وارد کردن مدل مادربردتون ببینید ساپورت میشه یا نه

https://www.corsair.com/memoryfinder

با توجه به سایت مادربرد و سایت خوده رم 

این رمها مختص cpu خانواده رایزن Amd هستن و فک میکنم بخاطر همین با سیستم مچ نمیشه و تو اولین فرصت یه رم دیگه حور میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم 

ممنپن از شما عزیزان 

لینک به دیدگاه

در در 8 شهریور 1399 در 02:40، EHSANRF گفته است :

تنظیمات یکی دوتا نیستن، همچنین تو هر مادربردی ممکنه به یک صورت نوشته شده باشن یا مکان قرارگیری شوند متفاوت باشه...

بله درسته منم نگفتم همه ماردبرد ها چطورن گفتم حتما درمورد این مادربرد شما اطلاع دارین به منم بگین که انجام بدم 

نه آره و نه نه! بهتره با یه پاور دیگه هم تست کنین...

یعنی چی آدمو گیج میکنین

خواهش میکنم، این نوشته های نقل قول از بنده نبود، برای پشتیبان شرکت گرین بود

بهتره با یک رم چهار گیگابایتی که خیلی راحت گیر میاد و یه پاور دیگه تست انجام بدین ببینین چطور میشه... (اول تعویض رم، اگر نشد بعد تست با پاور دیگری)

یا اگر قطعه در اختیار ندارین، سیستم رو به دوستی که قطعه داره بسپرین و بخواین تست کنه

تو این چندورروزه سسیستم مشکلی نداشته و میذارم تا آخر این هفته بازم ببینم چطوره اگه همه چی اوکی بود که احتمال زیاد مشکل از XMP هست و بعد از یه هفته دوباره فعالش میکنم ببینم همون اتفاقات قبل میوفته یا نه

یه مطلبی هم توی فروم سایت کورسیر خونم از کاربرانی که همین مدل رم رو دارن حتی روی برد های amd هم دقیقا مشکل منو داشتن و چند نفری یه ترفند داشتن که مث اینکه برای خیلی ها جواب داده و بدون مشکل کار میکنن دیگه لینکش اینه

ممنون میشم شما هم مطلالعه کنید تا بتونم بهتر تصمیم بگیرم

https://forum.corsair.com/v3/showthread.php?t=191454

اگر نزدیک بودین میگفتم می‌آوردین شخصا تست میکردم

نظر لطف شماست عزیز

لینک به دیدگاه

در در 8 شهریور 1399 در 11:16، samannaseri گفته است :

با توجه به سایت مادربرد و سایت خوده رم 

این رمها مختص cpu خانواده رایزن Amd هستن و فک میکنم بخاطر همین با سیستم مچ نمیشه و تو اولین فرصت یه رم دیگه حور میکنم و نتیجه رو اعلام میکنم 

ممنپن از شما عزیزان 

چیزی به اسم رم مخصوص رایزن یا مخصوص اینتل نداریم. اون optimized for ryzen منظورش اینه که روی پلتفرم رایزن هم تست شده و کار کرده. کورسیر داخل بخش سازگاری واسه رم شما اینتل سری 300 رو آورده پس باید کار کنه.

لینک به دیدگاه

در 16 دقیقه قبل، Aimbot گفته است :

چیزی به اسم رم مخصوص رایزن یا مخصوص اینتل نداریم. اون optimized for ryzen منظورش اینه که روی پلتفرم رایزن هم تست شده و کار کرده. کورسیر داخل بخش سازگاری واسه رم شما اینتل سری 300 رو آورده پس باید کار کنه.

آره این مطلب رو بعداز اون پیام که دادم متوجه شدم اصلا مختص برند خاصی نمیزنن و توی فروم خوده کورسیر که لینکشو گذاشتم هم با amd مشکل داشت هم اینتل که چندنفرشون با راه حلی که داده بودن مشکلشون حل شده بودو منم توی این چندروز فعلا بدون XMP کارای عقب افتادمو انجام میدم و بعدش اون راه حل دوستان رو ادامه میدم ببینم چی پیش میاد و امیدوارم دیگه مشکلی نباشه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...