رفتن به مطلب

سوالات شما در مورد کشور کانادا 🇨🇦

Bloody
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 1 ساعت قبل، Game World گفته است :

والله من که پسر عموم حدود 23 سالش بودش با خانمش ازدواج کرد از تهران خانومشم متولد لندن بودش بعد فردای عروسی رفتن لندن البته یادمه که امتحان زبان دادن و پسر عموم در نیومد اما زنش طبیعتا در اومد و به واسطه خانومش پسر عموم رو هم قبول کردن که بره رفتن اونجا پسر عموم لیسانس کامپیوتر بود شاخه نرم افزار و همینطوری کار کرد کار کرد همراه خانومش الان حدود 10 سال هست که اونجاس و الان همون پسر عموم مدیر یه قسمتی کوچکی از شرکت فیس بوک هستش الان اکثر اوقات تو سفر هستن و گشت و گذار بالاخره سختی کشیده اما به جاهای بزرگ رسیده حالا همون پسر عموم اگه میموندش تو ایران واقعا به همچین سطحی میتونست برسه ؟

فقط باید رفت به خدا ایران نمیشه سخته خیلی سخته

آدم موفق تو هر جای دنیا باشه موفقه و آدم ناموفق تو بهشت هم میتونه از زمین و زمان ایراد بگیره

در 43 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

مقام اول مشکلات من در اونجا خود ایرانی ها هستن که به شدت روی مغز هستن

میشه یه مقدار درباره این جمله بهتر توضیح بدین؟

و اینکه رفت و آمد های مداوم چه از نظر روانی و چه از نظر مالی اذیت نمیکنه؟

لینک به دیدگاه

• ارسال 121
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

در 17 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

آدم موفق تو هر جای دنیا باشه موفقه و آدم ناموفق تو بهشت هم میتونه از زمین و زمان ایراد بگیره

یعنی داداش من شما کشور خوب جامعه خوب و آموزش پرورش خوب و هزاران مورد دیگر رو در موفقیت و آینده و شخصیت یک انسان بی تاثیر میدونید ؟

لینک به دیدگاه

در 34 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

ببینید ایرانی ها عادت به نگاه کردن دارن (چیزی که من متنفرم)

یعنی از فاصله دور از طرز نگاه فرد متوجه میشی ایرانیه

مورد بعدی این حس من زودتر از تو اومدم اینجا و بیشتر از تو بلدمه

مورد بعدی اینکه به هیچ وجه در معاملاتشون صداقت ندارن (حتی در ساده ترین معاملات)

مورد بعدی بحث های سیاسی هست که با این افراد نمیشه کرد(از باز کردنشون معذورم که تاپیک بیراهه نره)

این رو بگم که منظور همه نیستن ولی داخلشون پیدا میشه

اما از منظر روانی و مالی این رفت و آمد ها

یک موردی هم هست اینکه من ونکوور میرم و اونجا خیلی بارون میاد و برف به ندرت و من از بارون متنفرم و تو تابستان هم زیاد مسئله کولر براشون نهادینه نیست در حالی که من به شدت از هر نوع گرما حتی ملایم متنفرم

خب 4 روز که جت لگید و حدود 21 ساعت در سفر و یک حالت شبیه صندلی شدن خاصی دارید(بنده با اکونومی میرم مسیر فرانکفورت تا ونکوور رو و فکر کنم فواصل اتوبوس های بین شهری ما از فواصل صندلی لوفت هانزا بیشتره)

من همیشه بلیط ها رو 4 ماه زودتر گرفتم و خب خیلی برام پایین تر در اومده(حالت پیش خرید داره)

یعنی من از 3.500 شروع کردم اواِل که رفتم اومدم و آخرین باری که اومدم برام 21 افتاد (الان هنوز نگرفتم ولی میدونم زیر 65 رفت و برگشت وا نمیسته برام) البته الان فقط قطر میره میاد و دوستم رفت 75 شد

من کلا انسانی هستم که الاکلنگی هستم تو زندگی/یعنی میرم اونجا هستم بعد خسته میشم میام اینور بعد اینجا خسته میشم میرم اونور

یعنی هنوز نتونستم با خودم کنار بیام یکجا بمونم / چون چیزهایی اینجا هست که دوست دارم و چیز هایی اونجا هست که دوست دارم

الان هم به خاطر این بیماری اینجام(میتونم برم چون پرمننت رزیدنت کارد دارم) ولی فعلا اینجا به مشکل حقوقی-مالی برخوردم که برای حل کردنش اومده بودم

در 15 دقیقه قبل، Game World گفته است :

یعنی داداش من شما کشور خوب جامعه خوب و آموزش پرورش خوب و هزاران مورد دیگر رو در موفقیت و آینده و شخصیت یک انسان بی تاثیر میدونید ؟

آفرین / دقیقا همینه مشکل/از سرچشمه یکسری مشکل دارن

البته میگم اونها هم دارن افراد مشکل دار ولی در اسکیل جمعیتی خیلی کمتر از ما هستن

ویرایش شده توسط VIP3R
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

یعنی هنوز نتونستم با خودم کنار بیام یکجا بمونم / چون چیزهایی اینجا هست که دوست دارم و چیز هایی اونجا هست که دوست دارم

دوست عزیز میشه بگید ایران چیا داره که کانادا نداره؟؟؟🤔🤔🤔

من برم دلم نمیخواد حتی چشمم به نقشش بیفته که فقط عقده برامون باقی گذاشته

لینک به دیدگاه

در 14 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

ببینید ایرانی ها عادت به نگاه کردن دارن (چیزی که من متنفرم)

یعنی از فاصله دور از طرز نگاه فرد متوجه میشی ایرانیه

مورد بعدی این حس من زودتر از تو اومدم اینجا و بیشتر از تو بلدمه

مورد بعدی اینکه به هیچ وجه در معاملاتشون صداقت ندارن (حتی در ساده ترین معاملات)

مورد بعدی بحث های سیاسی هست که با این افراد نمیشه کرد(از باز کردنشون معذورم که تاپیک بیراهه نره)

این رو بگم که منظور همه نیستن ولی داخلشون پیدا میشه

اما از منظر روانی و مالی این رفت و آمد ها

یک موردی هم هست اینکه من ونکوور میرم و اونجا خیلی بارون میاد و برف به ندرت و من از بارون متنفرم و تو تابستان هم زیاد مسئله کولر براشون نهادینه نیست در حالی که من به شدت از هر نوع گرما حتی ملایم متنفرم

خب 4 روز که جت لگید و حدود 21 ساعت در سفر و یک حالت شبیه صندلی شدن خاصی دارید(بنده با اکونومی میرم مسیر فرانکفورت تا ونکوور رو و فکر کنم فواصل اتوبوس های بین شهری ما از فواصل صندلی لوفت هانزا بیشتره)

من همیشه بلیط ها رو 4 ماه زودتر گرفتم و خب خیلی برام پایین تر در اومده(حالت پیش خرید داره)

یعنی من از 3.500 شروع کردم اواِل که رفتم اومدم و آخرین باری که اومدم برام 21 افتاد (الان هنوز نگرفتم ولی میدونم زیر 65 رفت و برگشت وا نمیسته برام) البته الان فقط قطر میره میاد و دوستم رفت 75 شد

من کلا انسانی هستم که الاکلنگی هستم تو زندگی/یعنی میرم اونجا هستم بعد خسته میشم میام اینور بعد اینجا خسته میشم میرم اونور

الان هم به خاطر این بیماری اینجام(میتونم برم چون پرمننت رزیدنت کارد دارم) ولی فعلا اینجا به مشکل حقوقی-مالی برخوردم که برای حل کردنش اومده بودم

آفرین / دقیقا همینه مشکل/از سرچشمه یکسری مشکل دارن

البته میگم اونها هم دارن افراد مشکل دار ولی در اسکیل جمعیتی خیلی کمتر از ما هستن

داداش من مشکل همه جا هست ولی نقش تمام نهاد های کشوری و به خصوص آموزش و پرورش خیلی پررنگه تو آینده همون کشور و تک تک افراد داخلش

الان شما ایران رو نگاه کن آموزش پرورشش رو کلا به بچه ها به جای اینکه یا بدن اشتراک گذاری رو میان جدایی رو یاد میدن خوب این آدما فردا میشن هر کدومشون یه بخشی از همین جامعه فلج

در 1 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

فکر کنم منظور ایشون خانواده بود و بالاخره وطن یه چیزه دیگس هرجا بری غریبی به جز وطنت اما اینجا مارو نابودمون دارن میکنن

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Miad007 گفته است :

خلاصه اگر بخوام بگم استراحت و پول و خانواده

قانون شکنی در حد عالیی در رانندگی

من کلا فردی هنجار شکن هستم در زمینه رانندکی و همیشه یکی از تفریحاتم درگ کف آسفالتی بوده و تاپ اسپید ته همتی 🤭

فدات شم ما اونجا دفترمون دان تاون هست شما تا سه ساعت بیشتر تازه اون هم پولی نمیتونی پارک کنی / اینجا سوبله بگذار برو فرداش بیا😁

و یک مورد دیگه که هم دوستمون گفتن اینکه اونجا من هیچوقت احساس نکردم که از اونام ولی اینجا تا میرسم تو همون مسیر رسیدن به چک گذرنامه و عجله ملت رو میبینم /میگم آهان همینه وطن خودمون

و اینکه اینجا راحت میتونی حرف بزنی بدون اینکه کسی بهت بگه نژادپرست🤣

ویرایش شده توسط VIP3R
لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

🤭

😁

یه چیزی من از بعضیا شنیدم میگن مهاجرت می‌کنی میای اینجا میبینی خیلی چیزا خوبه

کلی بهت خوش میگذره و خوشحالی ولی همش یه حسی ته دلت هست که میگه اینا که مال تو نیست تو مهاجری که اومدی اینجا

این حسه تا چه حد وجود داره؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، Bloody گفته است :

هر کسی که اینجا درس می‌خونه می‌تونه هر هفته ۲۰ ساعت کار کنه. داشتن مدرک از کانادا خیلی شانس اقامت و کار پیدا کردن رو میبره بالا.

درمورد رشتهٔ پرستاری اطلاعیٔ از هزینه‌ها ندارم. ولی برای رشته مهندسی به طور میانگین هر ترم بین ۸ تا ۱۰ هزار دلار کانادا هست. این فقط شهریه دانشگاه هست که میتونین با گرفتن TA, GA یا RA شهریه رو کاور کنین و با ۲۰ ساعت کار در هفته هزینهٔ زندگی رو در بیارین.

با این قیمت دلار کانادا یعنی ترمی حدودا ۱۸۰ میلیون 😢😰

منظور از GA,TA,RA و کاور کردن شهریه چیه؟؟؟

در 5 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

خلاصه اگر بخوام بگم استراحت و پول و خانواده

قانون شکنی در حد عالیی در رانندگی

من کلا فردی هنجار شکن هستم در زمینه رانندکی و همیشه یکی از تفریحاتم درگ کف آسفالتی بوده و تاپ اسپید ته همتی 🤭

فدات شم ما اونجا دفترمون دان تاون هست شما تا سه ساعت بیشتر تازه اون هم پولی نمیتونی پارک کنی / اینجا سوبله بگذار برو فرداش بیا😁

و اینکه اینجا راحت میتونی حرف بزنی بدون اینکه کسی بهت بگه نژادپرست🤣

داداش شما دیگه انتظارتون خیلی بالاس 😅

من حاضرم هر روز نون خالی بخورم و فقط کار کنم فقط بدونم آینده ای دارم

لینک به دیدگاه

در در 12 شهریور 1399 در 01:23، Alirezatha گفته است :

کلی بهت خوش میگذره و خوشحالی ولی همش یه حسی ته دلت هست که میگه اینا که مال تو نیست تو مهاجری که اومدی اینجا

بر طبق گفته برادر خودم و باقی دوستان که اونجا هستن بسته به سنت و پذیرشت و بازخوردی که از محیط میگیری (محیطی که مستقز میشی و community خیلی مهم هست و تاثیرگذار)

میتونه تا 5 سال این حس طول بکشه

اوائلش خیلی خوش میگذره ولی بعد 1 ماه این علائم شروع میشه

ولی بعد چند سال که رو غلتک بیوفتی واقعا حتی به اسم ایران فکر هم نمیکنی

من خودم اونجام فکرم اینجاست ولی وقتی اینجام فکرم اونجا نیست و اون هم به دلیل اینکه بنفیت هایی اینجا دارم که فکرم مشغوله و یکروزی تسویه کنم و بکنم برم مطمئن باش با اون هم کنار میام

در در 12 شهریور 1399 در 01:24، Miad007 گفته است :

داداش شما دیگه انتظارتون خیلی بالاس 😅

من حاضرم هر روز نون خالی بخورم و فقط کار کنم فقط بدونم آینده ای دارم

خب میگم انتظارات بر اساس محیط و امکاناتی هست که باهاشون بزرگ شدی

من اونجا ماشین ندارم چون به صرفه نیست برام و اصلا جاش رو هم ندارم ولی اینجا دوتا به بالا داشتم از سال 89

اینجا خونم خوبه - اونجا نهایتا 60 متر بالاتر نبوده

اینجا دکتر میخوای بری فرتی میری فوق تخصص و مشت مشت داروخانه قرص میگیری مثل اسمارتیز میخوری

اونجا باید بری 100 دلار بدی دکتر عمومی اون هم شاید شاید پریسکرایپ کنه فارمسی بگیری اگر نه معرفی میشه به تخصص که همینجوری میره بالاتر

اونجا سرما بخوری واست سوپ با استراحت تجویز میکنن تازه 100 دلارم آب میخوره واست این نسخه

در در 12 شهریور 1399 در 01:24، Miad007 گفته است :

با این قیمت دلار کانادا یعنی ترمی حدودا ۱۸۰ میلیون 😢😰

منظور از GA,TA,RA و کاور کردن شهریه چیه؟؟؟

اینا فاند هست که برای کار برای دانشگاه بهت میدن برای ریسرچ و اینا

TA که برای درسخوناس و teaching assistanship هست و کار زیادی میبره و برای شاگرد زرنگ ها هست

GA و RA تقریبا یکی هستن ولی در عمل RA بهتره 

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

اینا فاند هست که برای کار برای دانشگاه بهت میدن برای ریسرچ و اینا

TA که برای درسخوناس و teaching assistanship هست و کار زیادی میبره و برای شاگرد زرنگ ها هست

GA و RA تقریبا یکی هستن ولی در عمل RA بهتره 

TA و GA تقریبا یکی هست و RA برای کسانی هست که رزومه خوبی دارن. 

TA teacher assistant 

GA graduate assistant 

RA research assistant 

در در 12 شهریور 1399 در 01:23، Alirezatha گفته است :

این حسی که شما گفتین رو کامل توجه نشدم ولی وقتی اینکه یک خانواده (پدر مادر دایی خاله و ...) رو آدم میبینه حس غربت شدیدی به آدم دست میده. 

حس غربت حسی هست که تو دلت میگه تو اینجا تنهایی و هیچ کسی رو نداری. 

لینک به دیدگاه

در 8 دقیقه قبل، Bloody گفته است :

TA و GA تقریبا یکی هست و RA برای کسانی هست که رزومه خوبی دارن. 

TA teacher assistant 

GA graduate assistant 

RA research assistant 

در دانشگاهی که من بودم خیلی مدت کوتاه

به من گفتن توی این دانشگاه تفاوتی بین RA و GA نیست و تقریبا" یکی هستن ولی در بقیه دانشگاه ها امکان داره فرق کنه

که گویا فرق هم میکنه

حتی در مورد TA میگفتن برای کسایی هست که straight a's هستند

و اینکه نگفتید کدوم ایالت هستید

ویرایش شده توسط VIP3R
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

خب میگم انتظارات بر اساس محیط و امکاناتی هست که باهاشون بزرگ شدی

من اونجا ماشین ندارم چون به صرفه نیست برام و اصلا جاش رو هم ندارم ولی اینجا دوتا به بالا داشتم از سال 89

اینجا خونم خوبه - اونجا نهایتا 60 متر بالاتر نبوده

اینجا دکتر میخوای بری فرتی میری فوق تخصص و مشت مشت داروخانه قرص میگیری مثل اسمارتیز میخوری

اونجا باید بری 100 دلار بدی دکتر عمومی اون هم شاید شاید پریسکرایپ کنه فارمسی بگیری اگر نه معرفی میشه به تخصص که همینجوری میره بالاتر

اونجا سرما بخوری واست سوپ با استراحت تجویز میکنن تازه 100 دلارم آب میخوره واست این نسخه

لازمه این نکته رو بگم که خدمات درمانی مثل دکتر عمومی یا آزمایش خون و ... در کانادا رایگان هست. ولی برای چشم پزشک یا دندان پزشک و ... باید از محل کار یا دانشگاه بیمه شده باشین تا هزینه های شما تا حدودی کاور بشه. 

در 1 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

در دانشگاهی که من بودم خیلی مدت کوتاه

به من گفتن توی این دانشگاه تفاوتی بین RA و GA نیست و تقریبا" یکی هستن ولی در بقیه دانشگاه ها امکان داره فرق کنه

که گویا فرق هم میکنه

حتی در مورد TA میگفتن برای کسایی هست که straight a's هستند

تا جایی که من اطلاع دارم. GA و TA رو دانشگاه به شما میده ولی RA رو مستقیم استاد از بودجه ای که داره به شما میده. 

مساله اصلی این هست که اگر این ها نباشن هیچ دانشجوی بین الملی نمیتونه از پس هزینه های تحصیل بربیاد. 

لینک به دیدگاه

در هم اکنون، Bloody گفته است :

لازمه این نکته رو بگم که خدمات درمانی مثل دکتر عمومی یا آزمایش خون و ... در کانادا رایگان هست. ولی برای چشم پزشک یا دندان پزشک و ... باید از محل کار یا دانشگاه بیمه شده باشین تا هزینه های شما تا حدودی کاور بشه. 

این برای وقتی هست که شما کاور باشید

حالا شما دانشجویی دولت ساپورت میکنه 

در ابتدای کار من مخصوصا چون پیچیدگی های پزشکی داشتم  که جاش اینجا نیست توضیح بدم مشکل بیمه داشتم/اینشر بودم ولی فقط برای مواردی و اینکه بستگی داره اینشرنس پلن شما چی باشه

شما وضعیتت کاملا با من فرق داره و صد البته که کانادا رو دارای decent medical care میدونم ولی نه برای خودم چون یکسری مشکلات هست برای من

البته من الان نمیدونم شما تو کدوم مرحله هستی/ به مرحله پاس رسیدید یا خیر

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، VIP3R گفته است :

این برای وقتی هست که شما کاور باشید

حالا شما دانشجویی دولت ساپورت میکنه 

در ابتدای کار من مخصوصا چون پیچیدگی های پزشکی داشتم  که جاش اینجا نیست توضیح بدم مشکل بیمه داشتم/اینشر بودم ولی فقط برای مواردی و اینکه بستگی داره اینشرنس پلن شما چی باشه

شما وضعیتت کاملا با من فرق داره و صد البته که کانادا رو دارای decent medical care میدونم ولی نه برای خودم چون یکسری مشکلات هست برای من

البته من الان نمیدونم شما تو کدوم مرحله هستی/ به مرحله پاس رسیدید یا خیر

OHIP در استان اونتاریو این هزینه ها رو کاور می‌کنه و فرمایش شما درست هست OHIP شامل هر کسی که تازه اومده نمیشه. 

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، Bloody گفته است :

تا جایی که من اطلاع دارم. GA و TA رو دانشگاه به شما میده ولی RA رو مستقیم استاد از بودجه ای که داره به شما میده. 

مساله اصلی این هست که اگر این ها نباشن هیچ دانشجوی بین الملی نمیتونه از پس هزینه های تحصیل بربیاد. 

شدنش که میشه / من خودم به اصرار برادرم رفتم و مدت خیلی کوتاهی بودم

ولی خب همان زمان به خصوص دانشجویان کویتی داشت که فکر کنم میتونستن بخرن اونجارو

OHIP در استان اونتاریو این هزینه ها رو کاور می‌کنه و فرمایش شما درست هست OHIP شامل هر کسی که تازه اومده نمیشه. 

و مورد بعدی اینکه من خودم یک تصادف وحشتناکی داشتم که مشکلاتی رو برام درست کرده و این موضوع کاور من رو سخت تر

چرا من اونتاریو که میشنوم یاد کار فدرال میوفتم

یادم نیست چه کسی بود یا اینکه من درست شنیده بودم که میگفتن هر کسی رفته اونتاریو برای کار فدرال رفته

و اینکه با چه خطوطی رفتید و اینکه آخرین بار کی آمدید کشور؟

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، VIP3R گفته است :

داداش به عنوان فردی که اونجا میرم و میام و در پروسه پاس هستم

شما با 50 هیچ کاری نمیتونی بکنی

اونجا یا تحصیلی هست یا جاب آفر هست یا اکسپرتیز هست و یا سرمایه گذاری

تحصیلی که مشخص هست از اسمش

جاب آفر که تخصص هست که باید شرکتی یا مرکزی شما رو بخواد و دعوتتون کنه میتونه حتی لوله کشی یا پرستاری هم باشه

اکسپری که امتیازی هست که شغلت/سابقت/وضعیت تاهل/درجه زبانت و خیلی چیزای دیگه امتیاز داره و زمان بره

سرمایه گذاری هم پوله و سریعترین راهه

هر چی استان پرت تر میلغ سرما یه گذاری کمتر و زودتر پاس میگیری

ولی من خودم ونکوو هستم و گرونه مثلا من دوره 6 ماهه قبلی یک استودیو گرفتم و تازه قیمت مناسب خیابون نلسون نزدیک دریا ماهی 1600

خوراکی با ایران قیمت ها در یک سطحه و گاها" ارزان تر

سرمایه گذاری برای شما میشه دارایی خالص بالای 1 میلیون و سرمایه گذاری بالای چهارصد هزار

دم شما گرم. خیلی توضیح مشتی بود.

من جدیدا یک جاب آفر دادم ولی مطمئنم به خاطر ایرانی بودن رد شدم. که کاملا حق میدم بهشون. شایدم کوید19

درس و مشقم که هیچی اصلا اعصابم نمیکشه. میشکید اینجا یه چیزی میشدیم.

خودمم بتکونم همون 50 چوقیه که گفتم که کاری نمیشه باهاش کرد. مشخصا تو کشور های جهان اولی.

اکسپرس هم وقت ندارم حقیقتش که منتظر بمونم تا یکی دلش برای ما بسوزه. تازه ندونی تکلیفت چیه.

یکی به من گفت کشور های اسکاندیناوی به شرط اینکه یک خونه بخری عملا اقامت میدنت و فقط میمونه منبع درآمد زاییت که از گشنگی نمیری. اینو فط نمیدونم چقدر راسته؟

پ.ن:

یه نکته دیگه که برام علامت سوال بود اینه که گیریم اون شرکت جاب آفر منو قبول میکرد. چطور میشد تو اوتاوا مثلا یک سال زندگی کرد (هزینه؟) و معلوم نباشه بعد از یک سال تعدیل نیرو نکنن؟ چون شنیدم بعد از 5 سال خود به خود شهروندی میگیری و کارت رو قلتک می افته.

به قول یه بنده خدایی اگه پول داشتم برم اون ور، که داشتم تو مملکت خودم پادشاهی میکردم، برم غربت باز چشمم به هموطنم بیفته که چی بشه؟

ویرایش شده توسط Devileytion
لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، Devileytion گفته است :

دم شما گرم. خیلی توضیح مشتی بود.

من جدیدا یک جاب آفر دادم ولی مطمئنم به خاطر ایرانی بودن رد شدم. که کاملا حق میدم بهشون.

درس و مشقم که هیچی اصلا اعصابم نمیکشه. میشکید اینجا یه چیزی میشدیم.

خودمم بتکونم همون 50 چوقیه که گفتم که کاری نمیشه باهاش کرد. مشخصا تو کشور های جهان اولی.

اکسپرس هم وقت ندارم حقیقتش که منتظر بمونم تا یکی دلش برای ما بسوزه. تازه ندونی تکلیفت چیه.

یکی به من گفت کشور های اسکاندیناوی به شرط اینکه یک خونه بخری عملا اقامت میدنت و فقط میمونه منبع درآمد زاییت که از گشنگی نمیری. اینو فط نمیدونم چقدر راسته؟

سلام دوباره

نه مسئله ای از لحاظ ایرانی بودنت نیست

اونجا انقدر ایرانی زیاده گاهی اوقات دوست داری بری یک جایی که نبینیشون

انشاالله که قبول شه / الان بیشتر این ویروسه برنامه ها رو بهم ریخته

من روز اول اونجا رفتم به قدری خورد در پرم که این همه ایرانی هست

در مورد اقامت اسکاندیناوی

من یک مدت سوئد(گوتبری) بودم این قانون خونه خریدن رو نمیدونم درست باشه ولی به نظرم نیست

من سوئد که بودم فرنچایز اونر وارد شدم و کارآفرینی

اینا اولش بعد تایید مدارکت یک ویزا بهت میدن که بری اونجا رو ببینی

اون زمان حدود 600 هزار یورو برات آب میخورد که البته واحد پولشون کرون هست که باید تبدیل کنی

بعد شما باید از دخلت به دولت مالیات میدادی که هر چی بالاتر میشد درآمد باید مالیات بیشتری میدادی و شما مثلا به طور مثال باید سقف 30 تا تو ماه رو میزدی در غیر اینصورت اخراج میشدی از کشور

بعد دو سال بهت کارت میدادن و بعد دو سال دیگه پاس میدادن اماااااا

یک زبان به شدت مزخرف دارن که برای سیتیزنی باید فول بلد باشی (البته این رو بگم که به شدت سیستم عالی دارن برای زندگی به طوریکه تا 17 سالگی بچت همه خرجاش با اوناست / از کار اخراج بشی دولت 80 درصد حقوق قبلیت رو میده تا کار جدید پیدا کنی و خیلی مزایای دیگه)

اتحادیه اروپا من ایتالیا بودم اول رفتم میلان و بعد رفتم کومو شمال ایتالیا

اونجا جاب آفر بودم برای قطعات خودرو ولی اونجا رو هم نموندم به دلیل پروسه به شدت طولانیش

کارت اروپا بهت میدن ولی حدود 10 سال طول میکشه بهت پاس بدن که در نهایت خودم سریعا اومدم بیرون

اطریش رو رفتم دنبالش اون هم حدود 450 هزار یورو سرمایه گذاری میخواست و به علاوه زبان مزخرف

اسپانیا هم همینطور

الان کمترین پول برای اقامت رو ترکیه میگیره که دو تا پلن داره یکی بالای 250 هزار تا که خیلی سریع پاس میده که البته دو نوع پاس داره سبز و قرمز

یک پلن هم گویا سرمایه گذاری بین 150 تا 250 هست که میره تو پروسه تو پینج سال سه سال باید پر کنید

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

میخواستم بدونم یه زندگی معمولی اجاره خونه و خورد و خوراک در ماه چقدر هزینه بر میداره براتون یعنی حد اقل چقدر باید درامد داشته باشین ک بتونین اقامت داشته باشین ؟

لینک به دیدگاه

من در حال حاضر مدرک لیسانس اقتصاد دارم از دانشگاه سراسری تبریز با معدل الف باید چه مراحلی رو طی کنم تا بتونم بیام اونجا ؟

هزینش چقدر میشه و اینکه کار خوب با درآمد خوب رو طی چه مدت میتونم پیدا کنم اونجا ؟ 

درآمدش حدودا چقدره کار مرتبط با رشته من ؟

لینک به دیدگاه

راست میگن مونترال زمستون ها بعضی شب ها میشه منفی 30 با احتساب باد منفی 40 ؟ 

راست میگن بعضی ایرانی ها اونجا که به سفید پوست ها شبیه ترند 

برات حرف درمیارن میگن این عربه تروریسته ؟

https://fa.wikipedia.org/wiki/ایرانیان_کانادا

سایر[ویرایش]

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز،

آیا امکان دارد که صفر تا صد مراحل مهاجرت رو نام ببرید؟ *ببخشید ، می دونم جواب این سوال اندازه ی یک کتاب است اما توی سایت ها توضیح خاصی ندادن و فقط از انواع ویزا و ... حرف زدن، برای همین خیلی ممنون میشوم اگر یک توضیح کامل بدهید.

سپاس فراوان.

لینک به دیدگاه

در 37 دقیقه قبل، بامداد گفته است :

اینو دیگه با علم فیزیک میشه گفت نه

نیازی به زندگی کردن اونجا نیست

لینک به دیدگاه

در 8 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

اینو دیگه با علم فیزیک میشه گفت نه

نیازی به زندگی کردن اونجا نیست

فیزیک شما حتما فیزیک هالیدی هست .

من خودم کانادا بودم همیلتون که نزدیک تورنتو هست . زمستون میشد منفی 20 با احتساب باد منفی 30 . از در خونه نمیتونی بری بیرون 

مونترال و کبک حداقل 10 درجه سردتره .

ونکوور هم که میگن خوش آب و هواست وقتی موج سرما بیاد میشه منفی 17 . تازه چون جای خوش آب و هواست ماشین نمک پاش و امکانات شهرداری ندارن همه تو خیابون ها سکندری میخورن .

کانادا از اول تا آخرش کلاه برداری ه میرین یه آدم افسرده و عصبی برمیگریدن

هر کی هم بهتون گفت اینجا داره به من خوش میگذره فیک میکنه و سر خودش کلاه میزاره 

در 8 ساعت قبل، HosseinRF گفته است :

سلام دوست عزیز،

آیا امکان دارد که صفر تا صد مراحل مهاجرت رو نام ببرید؟ *ببخشید ، می دونم جواب این سوال اندازه ی یک کتاب است اما توی سایت ها توضیح خاصی ندادن و فقط از انواع ویزا و ... حرف زدن، برای همین خیلی ممنون میشوم اگر یک توضیح کامل بدهید.

سپاس فراوان.

برای ایرانی دو راه کلی هست .

یا مهاجرت از طریق سرمایه گذاری استانی .. که باید برید وکیل اون همه کارا رو براتون انجام میده شما فقط پول میدید . 

مهاجرت فدرال من خودم نشنیدم کسی رفته باشه با سرمایه گذاری .

یا 

شما مدرک عالی دارید و خودتون اقدام میکنید فرم پر میکنید و چند سال باید صبر کنید ! 

یا رو مدرک کار پیدا میکنید که اون هم آسون نیس 

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، saman5949 گفته است :

سلام دوست عزیز

میخواستم بدونم یه زندگی معمولی اجاره خونه و خورد و خوراک در ماه چقدر هزینه بر میداره براتون یعنی حد اقل چقدر باید درامد داشته باشین ک بتونین اقامت داشته باشین ؟

سلام دوست عزیز حداقل هزینه زندگی برای ۲ نفر بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار کانادا می‌خواد.

در 2 ساعت قبل، Game World گفته است :

من در حال حاضر مدرک لیسانس اقتصاد دارم از دانشگاه سراسری تبریز با معدل الف باید چه مراحلی رو طی کنم تا بتونم بیام اونجا ؟

هزینش چقدر میشه و اینکه کار خوب با درآمد خوب رو طی چه مدت میتونم پیدا کنم اونجا ؟ 

درآمدش حدودا چقدره کار مرتبط با رشته من ؟

سلام من کلی مراحل رو خدمت شما عرض می‌کنم. اول باید از یه دانشگاه پذیرش بگیرین بعد با اون پذیرش برای ویزا اقدام می‌کنین.

درمورد هزینه‌ها باید بگم که اقدام برای پذیرش بین ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار هزینه داره، برای ویزا ۳۰۰ تا ۴۰۰ دلار، برای بلیط ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار و برای دانشگاه ترمی ۹۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار و برای زندگی مجردی (خوراک و مسکن) ماهی ۱۰۰۰ دلار نیز هست. تمام این قیمت‌ها بر اساس تجربه من هست شاید برای یک نفر دیگه کاملا متفاوت باشه.

اگر از کانادا فوق لیسانس بگیرین، سالی بین ۶۰ هزار تا ۸۰ هزار میتونین کار اولتون رو پیدا کنین، ولی رشتهٔ شما چون در کانادا برای خود کانادا‌ها محبوب هست یکمی کار پیدا کردن برای تازه وارد‌ها سخته.

بازم میگم این ارقام همش نظر شخصی من هست.

در 48 دقیقه قبل، بامداد گفته است :

من فصل زمستون اونجا نرفتم ولی تو اخبار میشنویم که ۴۰- براحتی می‌شه. تو آذربایجان خودمن هم زمستون‌ها من خیلی ۳۰- دیدم برای همین برای من زیاد شرایط سخت نیست.

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، Bloody گفته است :

من فصل زمستون اونجا نرفتم ولی تو اخبار میشنویم که ۴۰- براحتی می‌شه. تو آذربایجان خودمن هم زمستون‌ها من خیلی ۳۰- دیدم برای همین برای من زیاد شرایط سخت نیست.

من خودم بهار رفتم . یادش بخیر شهر بازی مونترال را هم رفتم تنها چیز بدرد بخور . 

مونترال سیاه پوست زیاد داره 

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...