رفتن به مطلب

سوالات شما در مورد کشور کانادا 🇨🇦

Bloody
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

در 6 ساعت قبل، DPSYS گفته است :

درود دوست عزیز

در مورد لاتاری دوست بنده جز یه 500 تومن سرمایه 

من یکی رو میشناسم همون 500 تمن سرمایه رو هم نداشت و کلا از یه خونواده پر بچه و بی بضاعت بود. 

لاتاری برد و رفت ، البته کاردانی الکترونیک بود و دانشگاه آزاد ، کاردانی به کارشناسی خونده بود. از همون اول که رفت مشغول شد به کار ..

بعد هم ازدواج کرد با یکی بالاتر از خودش ، چون از این ازدواج ها زیاده اونجا خیلی ها از مرد هایی که تازه از ایران اومدن خوششون میاد 

منخودم یه همکلاس راهنمایی داشتم کانادا که رفتم ، اون هم از اونجا سر در اورده بود ! باباش مهندس مس کرمان بود. 

اون هم با دختر یه خونواده درست و حسابی ایرانی از تورنتو ازدواج کرد و شد داماد سرخونه 

--------------------

در مورد سایت هم که فرمودید ابدا به هیچ سایت پولی غیر از سایت خود immigration امریکا که پسوند .gov داره اعتماد نکنید ! 

اینها ذهنیت اشون اینه که ملت را اسکل کنند و هم پول شون را تیغ بزنند و هم شانس شون را کور کنند .

با خوشون میگن اینا چرا برن امریکا ؟ ما میریم ! 

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • ارسال 121
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان عزیزی که به کانادا فکر میکنن (چون امریکا هنوز تکلیف ش معلوم نیست و جو بایدن معلوم نیست چی کار کنه ) 

چند تا نکته دوستانه و بی غرض :

یکی اینکه اگه سرمایی هستین ، یا پیه سرما را به خودتون بمالید و لباس گرم تهیه کنید (چیزی که اونجا ارزونه لباس گرم هست) یا اگه سرمایی نیستین ... 

اصلا و ابدا به حرف کسایی که تبلیغ شهر ونکوور را میکنن گوش ندید . 

چرا ؟  چون اینا ایرانی های به اصطلاح گله ای هستن که اهل اختلاط وپارتی و ... هستن . (ایرونی )  

ونکوور خوش آب و هوا هست حتی از خیلی شهرهای ایران زمستون بهتری داره

ولی به همون نسبت که نه ده برابر شاید صد برابر زندگی تو ونکوور گرون سخت رقابتی و .. هست و شاید فقط به مولتی میلیاردرها خوش بگذره ، اونم نه ایرانی هاش بلکه اونایی که از هنگ کنگ کشورهای مایه دار عرب (البته عرب ها میرن امریکا) و بقیه ملیت های جهان خوش میگذره ..نه ایرانی . رفاه زندگی و فرصت های شغلی و فرصت های دیگه را قربانی صرف "آب و هوای خوب" نکنید . 

مثلا همین اینترنت که جزیی از ملزومات هست تو هلیفکس شرق کانادا نامحدود نامحدود رو فیبر نوری میدن هر چقدر استفاده کنید قطع نمیکنن تورنت هم میتونید دانلود کنید ، ولی تو ونکوور با پلان های عادی بیشتر شرکت ها همچین خبری نیست . خود کانادایی ها به ونکوور میگن Dating Hell یعنی جهنم دوست یابی . و همان طور که خیلی امریکایی ها این روزها مجبور به ترک شهر هایی مثل لس آنجلس هستن و به خاطر عمدتا خرج و مخارج زندگی و مشکلات با مردم کشور های دیگه میرن جاهای کوچیک تر و شرق تر کانادا هم فقیر کم نداره و نژاد پرستی تو ونکوور حتی خیلی برجسته تر خودشو نشون میده ، مثلا تجربه خود من اختطلاط و دوستی با کانادایی ها (مونث) تو شهر های دیگه و جاهایی که ایرانی کمتر رفته شاید خیلی راحت تر باشه تا ونکوور !

یه نمونه از خرج و مخارج زندگی را عرض میکنم خدمتتون ، من تو ونکوور با 550 دلار در ماه یه زیرزمین اجاره کردم که خیلی فضای محبوس ی داشت و برای این که دلم نگیره درسم را که میخوندم میرفتم دوچرخه سواری دور شهر .. ولی با 50 دلار کمتر تو شهر همیلتون نزدیک تورنتو یه یک خوابه کامل یعنی یه level بالاتر از Bacheolar's suite اجاره کردم که از خیلی از این نوسازی های تو ایران هم بهتر بود و به اصطلاح سگ ش شرف داشت . 

اونجا چیزی که هست آزادی هست و با این که خیلی جاها ممکنه باهاتون برخوردی بشه که فکر کنید شهروند درجه دو هستید ، باز هم آزادی هست (تو خوردنی و نوشیدنی و پوشیدنی و رفتنی و دیدنی ) و این خودش میچربه به خیلی چیزا که تو ایران هست و لی طرف باید ماشین کلاس بالا داشته باشه و بره خیابون ها را بالا پایین کنه و تمام بقیه تفریحات هم مثل همین غیر قانونی و به اصطلاح زیر زمینی هستند .  

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، بامداد گفته است :

دوستان عزیزی که به کانادا فکر میکنن (چون امریکا هنوز تکلیف ش معلوم نیست و جو بایدن معلوم نیست چی کار کنه ) 

چند تا نکته دوستانه و بی غرض :

یکی اینکه اگه سرمایی هستین ، یا پیه سرما را به خودتون بمالید و لباس گرم تهیه کنید (چیزی که اونجا ارزونه لباس گرم هست) یا اگه سرمایی نیستین ... 

اصلا و ابدا به حرف کسایی که تبلیغ شهر ونکوور را میکنن گوش ندید . 

چرا ؟  چون اینا ایرانی های به اصطلاح گله ای هستن که اهل اختلاط وپارتی و ... هستن . (ایرونی )  

ونکوور خوش آب و هوا هست حتی از خیلی شهرهای ایران زمستون بهتری داره

ولی به همون نسبت که نه ده برابر شاید صد برابر زندگی تو ونکوور گرون سخت رقابتی و .. هست و شاید فقط به مولتی میلیاردرها خوش بگذره ، اونم نه ایرانی هاش بلکه اونایی که از هنگ کنگ کشورهای مایه دار عرب (البته عرب ها میرن امریکا) و بقیه ملیت های جهان خوش میگذره ..نه ایرانی . رفاه زندگی و فرصت های شغلی و فرصت های دیگه را قربانی صرف "آب و هوای خوب" نکنید . 

مثلا همین اینترنت که جزیی از ملزومات هست تو هلیفکس شرق کانادا نامحدود نامحدود رو فیبر نوری میدن هر چقدر استفاده کنید قطع نمیکنن تورنت هم میتونید دانلود کنید ، ولی تو ونکوور با پلان های عادی بیشتر شرکت ها همچین خبری نیست . خود کانادایی ها به ونکوور میگن Dating Hell یعنی جهنم دوست یابی . و همان طور که خیلی امریکایی ها این روزها مجبور به ترک شهر هایی مثل لس آنجلس هستن و به خاطر عمدتا خرج و مخارج زندگی و مشکلات با مردم کشور های دیگه میرن جاهای کوچیک تر و شرق تر کانادا هم فقیر کم نداره و نژاد پرستی تو ونکوور حتی خیلی برجسته تر خودشو نشون میده ، مثلا تجربه خود من اختطلاط و دوستی با کانادایی ها (مونث) تو شهر های دیگه و جاهایی که ایرانی کمتر رفته شاید خیلی راحت تر باشه تا ونکوور !

یه نمونه از خرج و مخارج زندگی را عرض میکنم خدمتتون ، من تو ونکوور با 550 دلار در ماه یه زیرزمین اجاره کردم که خیلی فضای محبوس ی داشت و برای این که دلم نگیره درسم را که میخوندم میرفتم دوچرخه سواری دور شهر .. ولی با 50 دلار کمتر تو شهر همیلتون نزدیک تورنتو یه یک خوابه کامل یعنی یه level بالاتر از Bacheolar's suite اجاره کردم که از خیلی از این نوسازی های تو ایران هم بهتر بود و به اصطلاح سگ ش شرف داشت . 

اونجا چیزی که هست آزادی هست و با این که خیلی جاها ممکنه باهاتون برخوردی بشه که فکر کنید شهروند درجه دو هستید ، باز هم آزادی هست (تو خوردنی و نوشیدنی و پوشیدنی و رفتنی و دیدنی ) و این خودش میچربه به خیلی چیزا که تو ایران هست و لی طرف باید ماشین کلاس بالا داشته باشه و بره خیابون ها را بالا پایین کنه و تمام بقیه تفریحات هم مثل همین غیر قانونی و به اصطلاح زیر زمینی هستند .  

درود

تشکر از شما بابت به اشتراک گذاری تجربیاتتون...:x

خوشحال میشیم اگه بازم ادامه بدید...

لینک به دیدگاه

• 5 هفته بعد...
در در 30 دی 1399 در 15:22، DPSYS گفته است :

درود

تشکر از شما بابت به اشتراک گذاری تجربیاتتون...:x

خوشحال میشیم اگه بازم ادامه بدید...

بله من سعی کردم ، مزایا و معایب اونجا را یه جا بگم و به اصطلاح صادق باشم. 

دوست من 

کانادا وقتی بره زیر پوستتون دیگه سعی نکنید ، به ایران برگردید ..

چون ممکنه به اصطلاح Home sick بشین و دلتون برا ایران تنگ بشه ، ممکنه تو ذهنتون یه چیز خیالی از ایرانی که میشناختید بسازید

این اتفاق برای اکثر ایرانی ها بالاخره میفته 

اگر با ویزایی که دارید امکان برگشت به ایران دارید خب یه سفر برگردید ایران واقعیت ها رو از نزدیک ببینید ببینید میوخواید اونجا بمونید یا ایران بهتره ... 

نه مثل من که الان 15 ساله برگشتم هنوز شبا خواب کانادا رو میبینم و هنوز هم با این که سن ام رفته بالا و دیگه جوون نیستم فکر راه در رو هستم .. 

یه حرفی که ایرانی ها میزنن اینه که اونجا هست که معلوم میشه طرف چه کارس ، آدم خوبی هست یا شر

یکی تو ایران ممکنه دانشجوی شریف بوده باشه ، اونجا نهایتا از بار و کلاب سر در بیاره و برای امرار معاش بره گیتار بزنه یا کارهای پاره وقت بکنه . البته کار عار نیست و اونم پاره وقت 

الان هم که گوشی های هوشمند اومده چیزی که زیاده کار هست و فرصت های جدید شغلی . ساده ترین کار اینه که شما میتونید برین سگ مردم را ببرید پیاده روی ، یا رانندگی اوبر و لیفت که کار دانشجویی هست یا اگه اقامت دارین رانندگی کامیون ، که شغل شریفی هست و درآمد خوب هم بهتون میدن 

من خودم اینجا دبیرستان به اندازه یه اپسیلون از شیمی و فیزیک و ریاضی سر در نمیاوردم .

معلم خصوصی داشتم بازم میافتادم درس ها رو 

اونحا کانادا خیلی از این ها رو یاد گرفتم . و فقط تو درس کامپیوتر لنگ میزدم (برنامه نویسی و الگوریتم و از این چیزا که سخته و در کنار اون نقشه کشی دستی (که یه استاد ایرانی داشت خدا ازش نگذره ) و نرم افزار های طراحی و اسمبل قطعه به صورت سه بعدی با کامپیوتر .) 

چون استاد های خودشون درست درس میدن حقوق کافی میگیرن و درس درست میدن از خودشون مایه میزارن 

همون کالج که من رفتم استاد های درس های رده پایین تر مثل علوم انسانی و هنر و اینا پورشه و بنز داشتن چه برسه به اساتید درس های سخت تر که مسلما حقوق شون بالاتر از اون هم بود 

میتونید برید کالج با رشته هعای ساده تر ، مثل فایننس finance َروع کنید و بعد ببینید توان دارید رشته های سخت تر مثل مهندسی بخونید یا نه 

دانشگاه خیلی سخت تر از کالج هست . 

کورس های نرم افزار و برنامه نویسی و کامپیوتر سخت هستند و ما ایرانی ها خیلی سر در نمیاریم و اکثرا میفتیم. 

اونجا یه نمونه امتحان فیریک میگیرن ازتون سخت ترین سوال ها را پست سر هم باید با توضیح بنویسید بدتر از کنکور که دیگه تست هم نیست استاد همه راه حل را بررسی میکنه و نمره میده . 

دانشگاه McMaster تو همیلتون Ontario راحت پذیرش میده نسبتا اگه جای دیگه راتون ندادن مثل من اونجا هم یه سر بزنید 

شهر فقیری هست و لی خب خرج و مخارج زندگی به همون نسبت پایین تر . الان یکی از بیشترین نرخ توسعه شهری را تو کانادا همون همیلتون داره . Hamilton , ON 

تفریح خود من اونجاا کثرا دوچرخه سواری بود . چون طبیعت هست جای دوچرخه رو هست . و مهم تر از اینکه فرهنگ ش هست نه مثل اینجا که طرف با وانت از کنارتون رد بشه بطری آب پرت کنه تو صورتتون 

اونجا با اینکه ممکنه خلاف باشه ، این کار ها رو به هیچ وجه تحمل نمیکنند و به بد ترین نجو ممکن مجازات میکنن نه اینکه اعدام تون کنن ولی مجازات میشید هم از طرف مردم هم پولیس 

باز هم سوالی بود خوشحال میشم راهنمایی صادقانه کنم و به جای اینکه الکی به به چه چه بزنم . مثبت و منفی اونجا را بگم .

ادیت 

*اونجا میتونید یه آناناس خام بزرگ از Super Canadian Store بخرید ، با قیمت دلار الان هم از ایران ارزون تر درمیاد. الام موز شده کیلیویی 76 هزار تومن . مردم موز چابهاری میخورن . سیب ترش هم اصلا گیر نمیاد که فقط آدامس سیب ترش هست. اونجا نه تنها از سراسر قاره امریکا بهترین و اگزاتیک ترین میوه ها ، را میارن . بلکه از اون ور آب هم مواد غذایی میارن مثلا بسته های غذای دریایی هلندی هست که پیاز ترشی ش از مشایه ایرانی ش خوشمزه تره . و دلمه وارداتی از ترکیه ، لبنان ، رستوران لبنانی و همیجوری تا صبح میتونم براتون بگم .. 

سرود ملی کانادا هم اسمش هست O 'Canada , که مثل امریکایی ها دستشون را میزارن سمت راست قفسه سینه و میخونن 

ویرایش شده توسط بامداد
لینک به دیدگاه

در 11 ساعت قبل، بامداد گفته است :

بله من سعی کردم ، مزایا و معایب اونجا را یه جا بگم و به اصطلاح صادق باشم. 

دوست من 

کانادا وقتی بره زیر پوستتون دیگه سعی نکنید ، به ایران برگردید ..

چون ممکنه به اصطلاح Home sick بشین و دلتون برا ایران تنگ بشه ، ممکنه تو ذهنتون یه چیز خیالی از ایرانی که میشناختید بسازید

این اتفاق برای اکثر ایرانی ها بالاخره میفته 

اگر با ویزایی که دارید امکان برگشت به ایران دارید خب یه سفر برگردید ایران واقعیت ها رو از نزدیک ببینید ببینید میوخواید اونجا بمونید یا ایران بهتره ... 

نه مثل من که الان 15 ساله برگشتم هنوز شبا خواب کانادا رو میبینم و هنوز هم با این که سن ام رفته بالا و دیگه جوون نیستم فکر راه در رو هستم .. 

یه حرفی که ایرانی ها میزنن اینه که اونجا هست که معلوم میشه طرف چه کارس ، آدم خوبی هست یا شر

یکی تو ایران ممکنه دانشجوی شریف بوده باشه ، اونجا نهایتا از بار و کلاب سر در بیاره و برای امرار معاش بره گیتار بزنه یا کارهای پاره وقت بکنه . البته کار عار نیست و اونم پاره وقت 

الان هم که گوشی های هوشمند اومده چیزی که زیاده کار هست و فرصت های جدید شغلی . ساده ترین کار اینه که شما میتونید برین سگ مردم را ببرید پیاده روی ، یا رانندگی اوبر و لیفت که کار دانشجویی هست یا اگه اقامت دارین رانندگی کامیون ، که شغل شریفی هست و درآمد خوب هم بهتون میدن 

من خودم اینجا دبیرستان به اندازه یه اپسیلون از شیمی و فیزیک و ریاضی سر در نمیاوردم .

معلم خصوصی داشتم بازم میافتادم درس ها رو 

اونحا کانادا خیلی از این ها رو یاد گرفتم . و فقط تو درس کامپیوتر لنگ میزدم (برنامه نویسی و الگوریتم و از این چیزا که سخته و در کنار اون نقشه کشی دستی (که یه استاد ایرانی داشت خدا ازش نگذره ) و نرم افزار های طراحی و اسمبل قطعه به صورت سه بعدی با کامپیوتر .) 

چون استاد های خودشون درست درس میدن حقوق کافی میگیرن و درس درست میدن از خودشون مایه میزارن 

همون کالج که من رفتم استاد های درس های رده پایین تر مثل علوم انسانی و هنر و اینا پورشه و بنز داشتن چه برسه به اساتید درس های سخت تر که مسلما حقوق شون بالاتر از اون هم بود 

میتونید برید کالج با رشته هعای ساده تر ، مثل فایننس finance َروع کنید و بعد ببینید توان دارید رشته های سخت تر مثل مهندسی بخونید یا نه 

دانشگاه خیلی سخت تر از کالج هست . 

کورس های نرم افزار و برنامه نویسی و کامپیوتر سخت هستند و ما ایرانی ها خیلی سر در نمیاریم و اکثرا میفتیم. 

اونجا یه نمونه امتحان فیریک میگیرن ازتون سخت ترین سوال ها را پست سر هم باید با توضیح بنویسید بدتر از کنکور که دیگه تست هم نیست استاد همه راه حل را بررسی میکنه و نمره میده . 

دانشگاه McMaster تو همیلتون Ontario راحت پذیرش میده نسبتا اگه جای دیگه راتون ندادن مثل من اونجا هم یه سر بزنید 

شهر فقیری هست و لی خب خرج و مخارج زندگی به همون نسبت پایین تر . الان یکی از بیشترین نرخ توسعه شهری را تو کانادا همون همیلتون داره . Hamilton , ON 

تفریح خود من اونجاا کثرا دوچرخه سواری بود . چون طبیعت هست جای دوچرخه رو هست . و مهم تر از اینکه فرهنگ ش هست نه مثل اینجا که طرف با وانت از کنارتون رد بشه بطری آب پرت کنه تو صورتتون 

اونجا با اینکه ممکنه خلاف باشه ، این کار ها رو به هیچ وجه تحمل نمیکنند و به بد ترین نجو ممکن مجازات میکنن نه اینکه اعدام تون کنن ولی مجازات میشید هم از طرف مردم هم پولیس 

باز هم سوالی بود خوشحال میشم راهنمایی صادقانه کنم و به جای اینکه الکی به به چه چه بزنم . مثبت و منفی اونجا را بگم .

ادیت 

*اونجا میتونید یه آناناس خام بزرگ از Super Canadian Store بخرید ، با قیمت دلار الان هم از ایران ارزون تر درمیاد. الام موز شده کیلیویی 76 هزار تومن . مردم موز چابهاری میخورن . سیب ترش هم اصلا گیر نمیاد که فقط آدامس سیب ترش هست. اونجا نه تنها از سراسر قاره امریکا بهترین و اگزاتیک ترین میوه ها ، را میارن . بلکه از اون ور آب هم مواد غذایی میارن مثلا بسته های غذای دریایی هلندی هست که پیاز ترشی ش از مشایه ایرانی ش خوشمزه تره . و دلمه وارداتی از ترکیه ، لبنان ، رستوران لبنانی و همیجوری تا صبح میتونم براتون بگم .. 

سرود ملی کانادا هم اسمش هست O 'Canada , که مثل امریکایی ها دستشون را میزارن سمت راست قفسه سینه و میخونن 

درود بر شما

باز هم ممنون بابت ادامه دادن تاپیک و به اشتراک گذاری تجربیاتتون ، باز هم ادامه بدید چون که میتونه برای خیلی ها مفید باشه...

به نظر شما برای رفتن همراه با داشتن تخصص به چقدر سرمایه نیاز هست؟

چند تا سوال جهت آگاهی بیشتر دارم که اگه تمایل داشتید اینجا یا پ.خ جواب بدید و اگر نه هم که دیگه هر طور دوست داشتید.

شما خودتون اونجا به غیر از تحصیل به چه کاری مشغول بودید و چرا به اینجا برگشتید و چرا دوباره نرفتید؟

ویرایش شده توسط DPSYS
لینک به دیدگاه

در در 30 بهمن 1399 در 20:29، DPSYS گفته است :

درود بر شما

باز هم ممنون بابت ادامه دادن تاپیک و به اشتراک گذاری تجربیاتتون ، باز هم ادامه بدید چون که میتونه برای خیلی ها مفید باشه...

به نظر شما برای رفتن همراه با داشتن تخصص به چقدر سرمایه نیاز هست؟

چند تا سوال جهت آگاهی بیشتر دارم که اگه تمایل داشتید اینجا یا پ.خ جواب بدید و اگر نه هم که دیگه هر طور دوست داشتید.

شما خودتون اونجا به غیر از تحصیل به چه کاری مشغول بودید و چرا به اینجا برگشتید و چرا دوباره نرفتید؟

خب داشتن تخصص خیلی فرق میکنه 

نه مثل من که لیسانس نداشتم . و اینجا فقط دانشجوی زبان و ادبیات انگلیسی دانشگاه شهید باهنر بودم .. 

شما اگه از یه دانشگاه معتبر دولتی لیسانس داشته باشین و اونجا قبول داشته باشن (چون مثل اینکه دانشگاه آزاد رو قبول ندارن ، ) اونجا شهریه خودشون را میدید و هیچی بیشتر نمیدید . کار دانشگاهی هم بهتون میدن . کار بیرون از دانشگاه Permit (( و نه ویزا) خودش را داره . الیته همه این قوانین ممکنه الان تغییر کرده باشه دقیق اطلاعی ندارم . 

خود بنده یه مدت کتاب تو آمازون میفروختم که خب هیچ Permit ی نمیخواست . این حور کارها Permit نمیخوان . الان هم که فقط بیشتر شدن این کار ها . . یکی ممکنه مثلا با تورنت فیلم و سریال دانلود کنه البته با --- . چون اکثر جاها دانلود تورنت غیر قانونی هست . یکی Freelancing کنه مثل ترجمه و غیره یکی بره گیتار بزنه تو بار و کلاب و جاهای دانشجویی وکارهای تو دانشگاه را بهش میگن On campus . دانشگاه های اون حا هم از این کار ها زیاده چون دانشگاه کلی امکانات داره و مثل ایران نیست که شما کلاس ها تموم شد کتاب هاتون رو بزیند زیر بغلتون برگردید خونه . . 

سرمایه اولیه هم پول بلیط هواپیما هست . با ایرلاین های ارزون گلف (عربی) برید که قیمت های خوب دارن .. ممکنه تمکن مالی ازتون بخوان . از من که نخواستن ولی یکی اونجا sponsor من شد . یهنی ضمانت مالی داد . . . اینا هستن برای پروسه ویزا و اینا هم پول هست .. که الان این خرج ها فقط بیشتر شدن ، پول بیمه و غیره خرج رفت و آمد اجاره خونه ولی خب کسی که تخصص داشته باشه و اونجا بهش کار بدن همه این ها رو در میاره و فقط یه کم طول میکشه اونجا جا بیفتید و مثلا بتونید با خوداشون صحبت کنید و از این مسائل . 

ما تو دانشکاه McMaster مثلا از کردستان ، مشهد و غیره از همه جای ایران داشتیم اومده بودن کار  On Campus هم میکردن و البته باز اون موقع قیمت دلار کانادا پایین تر بود . 

من نمیتونم سرجمع بزنم بگم این قدر میلیون تومن باید داشته باشید و لی موارد خرج و مخارج را گفتم . . این ها را وکیل ها بهتر بهتون میگن . چیزی که من بهتون میتونم بگم اینه که اون جا خیلی جا برای صرفه جویی و کنترل هزینه و مدیریت پول هست . مثل اینجا محدود نیست گزینه های آدم. مثلا تو همون شهر ونکوور یکی از آشناهای ما رفته بود یه خونه تمیز بیرون از شهر اجاره کرده بود یه جایی که هم محله خوبی بود هم تمیز بود هم زیبا و خب رفت و آمد داشت ولی باز اجاره مسکن ارزون تر بود . .. . (فقط یه نمونه شما یه چیزی که آنلاین بخاید بخرید کلی گزینه دارید و از هزار جا با تخفیف میتونید بخرید مثلا دیدید که همون آمازون روز بلک فرای دی Black Friday چقدر تخفیف میده ..... ) 

بستگی به شهرش داره و این که شما خودتون چقدر اهل صرفه جویی و این چیزا باشید ، و این که تفریحات اون جا خیلی ساده تر و اروزن تره  و مثل ایران نیست که طرف باید حتما یه هیوندا داشته باشه عصر ها بیفته خیابون ها را بالا پایین کنه ) شما دانشجو هستید یه عده جمع میشید خب میرید مثلا یه بار دانشجویی نوشیدنی میخورید تفریح میکنید کسی هم مزاحمتون نیست . و به همین سادگی 

سوال دقیق تر هم داشتید همینجا بپرسید من جواب میدم احتیاج  به پ خ  نیست . 

من خودم خیلی کار نکردم و علت عمده ای که مجبور شدم برگردم ، یکی قیمت دلار بود که همون موقع شروع شد زیاد شدن . آقای خاتمی که بودن دلار کانادا زیر 800 تومن بود . همون موثع دکتر مهرورز اومدن دلار رفت بالا و از هزار و سیصد چهارصد شروع میشد تا به این قیمت های امروز که خودتون میبینید چه وضعی هست . البته برای کسی که کار بگیره و به نجوی مشغول باشه همه این ها فرق میکنه و ممکنه بتونه برای خونواده خودش هم دلار بفرسته از کانادا یا احیانا امریکا . کسایی که خیلی وارد بودن تو بازار مالی تو این وضع ریال حتی تو همین کار سرمایه گذاری کردن و نمیدونم دقیق چی کار کردن ولی خرید و فروش و وایر پول کردن WIre transfer و از همین راه های ساده طرف میبینید کلی پول به جیب زده ... 

البته من به شخصه اون قدر آدم فعال و با عرضه ای نیستم و خدمتون عرض کردم رفتم شرق کانادا بعد از ونکوور که اونجا خیللییی سردتره و در دراز مدت سرماش استخوان سوز میشه و من کلی دچار افسردگی و مشکلات روحی و اجتماعی داشتم و یه بار حتی با همسایه مون که سیاه پوست بودن درگیر شدم که کارم به پولیس و اینا کشید . و از این قضایا ... 

البته نمیخوان شرایط خودمو تعمیم بدم و تحمیل کنم و من همچین آدمی بودم و خیلی ها هستن که به این مشکلات نمیخورن یا بعد از 15 -16 سال اینجوری میشن ..که هر چند وقت یه بار تو اخبار خودتون میشنوید 

مثل همون آقایی که اصالتا مال استان خراسان بودن و تو استرالیا (که سردی کانادا را هم نداره ) دچار عوارض روحی شده بودن و (با اینکه جند بار اونجا ازدواج کرده بودن ) رفتن تو یه کافه گروگانگیری کردن و آخر هم پلیس اومد کارشون را یک سره کرد .. از این ایرانی ها هم اونجا زیاد پیدا میشه و این خودش مهم ترین نکته هست !! که شما Home sick نشین و از ایران یه چیز خیالی نسازین باسه خودتون (و با سوری های و لبنانی ها و عرب ها ی اونجا هم رفیق نشین و در مورد کلیمی ها و اسراییل هم حرف نزنید اصلا و همه این نکات را رعایت کنید )  و فوقش اینه که یه بار برمیگردید ایران یه چند ماه اینجا میمونید و واقعیت ها را میبینید . و دوباره برمیگردید کانادا و سر کار و زندگی تان . من این امکانات رو نمداشتم و ویزام Single entry  بود و همون اول که رسیدم ونکور رو ویزام یه خط گنده کشیدن و به جاش بهم Permit دادن که هر چند وقت یه بار باید تمدید میکردم با فرستادن نمره و نامه از کالج دانشگکاه و از این مسائل .. 

باز هم شوالی بود خوشحال میشم کمکی کنم و واقعیت ها را بگم و راهنمایی کنم دوستان را تا تو کانادا خوب زندگی کنن و مثل من دست از پا دراز تر برنگردن . 

*ادیت 

سوری ها و لبنانی ها را گفتم . مصری ها را یادم رفت بگم . از همه این ها بدتر خود مصری ها هستن .. 

اون موقع ایران تو اتاوا سفارت داشت نه تنها !! بلکه اکه دقیق یادم باشه تو خود ونکوور هم کنسول گری داشت و خیلی از همین ایرانی ها به دگتر مهرورز رای دادن و همه را به این روز انداختن . به به چه چه هم میزدن باسش و میگفتن نگاه کن بامزس ! از اون بچه هاجی گرفته تا اونایی که تو به اصلاطح گتوی ایرانی ها persian ghetto کار میکردن همشون به همون رای دادن . 

ویرایش شده توسط بامداد
لینک به دیدگاه

• 11 ماه بعد...

کانادا 

آزادی هست !

و فقط همین هست 

نفتی که دارن نفت شن هست و بیشتر سیاسی هست تا عملی 

البته 

آزادی برای همه هست از سیاه پوست گرفته تا سفید پوست و هندی و ایرانی و پاکستانی و فلسطینی و غیره و غیره ..

خود من که مال 11 امین شهرستان ایران هستم یاد گرفتم اونجا که چجوری با جنس مخالف حرف بزنم و غیره غیره 

الان که 18 سال هست دوباره ایران هستم فقط دوره خودم میچرخم و انگار همه این 18 سال هیچکاری نکردم برا خودم 

ایران مزایای خودش را داره 

کانادا اون سر دنیا هست و یه دنیای دیگست 

هر چه قدر هم ایرانی باشه ..

یکی 3 چهار سال طول میکشه بفهمه کانادا چه خبره 

یکی 15 شانزده سال . 

خب البته 

نمیخوام بد بگم 

ولی واقعیت ها را باید گفت 

نه مثل اینا که اینترنت را پر کردند کانادا بیمه مجانی هست ! نه خیر نیست . بیمه با کیفیت مجانی نیست .

زندگی برا خانواده ها ایده عال هست ! نخیر نیست برا مجرد ها ایده آل ه نه خانواده ها 

تو ایران دوره هم هستیم . 

تو کانادا همین قومیت های دیگه هم تو واقعیت مجازی 

هم تو دنیای واقعی *** شما را در میاورند : آی شوونیست فارس ! آی تروریست فارس !! همین بودما نبودیم !

کانادا این جوریه 

نهایت هم همه این حرف ها برای اینه که با خا*ومای اونا بهتر آشنا بشن .

نه اینکه تو ایران کاری را از پیش ببرند !

اگر فکر کردید دلشون برای ایرانی ها سوخته خب باید بگم و وظیفه ام اینه که بگم سخت در اشتباهید . 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، بامداد گفته است:

کانادا 

آزادی هست !

و فقط همین هست 

نفتی که دارن نفت شن هست و بیشتر سیاسی هست تا عملی 

البته 

آزادی برای همه هست از سیاه پوست گرفته تا سفید پوست و هندی و ایرانی و پاکستانی و فلسطینی و غیره و غیره ..

خود من که مال 11 امین شهرستان ایران هستم یاد گرفتم اونجا که چجوری با جنس مخالف حرف بزنم و غیره غیره 

الان که 18 سال هست دوباره ایران هستم فقط دوره خودم میچرخم و انگار همه این 18 سال هیچکاری نکردم برا خودم 

ایران مزایای خودش را داره 

کانادا اون سر دنیا هست و یه دنیای دیگست 

هر چه قدر هم ایرانی باشه ..

یکی 3 چهار سال طول میکشه بفهمه کانادا چه خبره 

یکی 15 شانزده سال . 

خب البته 

نمیخوام بد بگم 

ولی واقعیت ها را باید گفت 

نه مثل اینا که اینترنت را پر کردند کانادا بیمه مجانی هست ! نه خیر نیست . بیمه با کیفیت مجانی نیست .

زندگی برا خانواده ها ایده عال هست ! نخیر نیست برا مجرد ها ایده آل ه نه خانواده ها 

تو ایران دوره هم هستیم . 

تو کانادا همین قومیت های دیگه هم تو واقعیت مجازی 

هم تو دنیای واقعی *** شما را در میاورند : آی شوونیست فارس ! آی تروریست فارس !! همین بودما نبودیم !

کانادا این جوریه 

نهایت هم همه این حرف ها برای اینه که با خا*ومای اونا بهتر آشنا بشن .

نه اینکه تو ایران کاری را از پیش ببرند !

اگر فکر کردید دلشون برای ایرانی ها سوخته خب باید بگم و وظیفه ام اینه که بگم سخت در اشتباهید . 

داداش فک کنم کلا از شرایط الان ایران اسمشو شنیدی فقط :))))

ویرایش شده توسط Simorg
لینک به دیدگاه

هم اکنون، Simorg گفته است:

داداش فک کنم کلا از کانادا اسمشو شنیدی فقط :))))

داداش شما هر جور دوست داری فکر کن 

خیر دوست گرامی 

سال 2003 یا 2004 بود .

تو شهرستان مون زدن بزرگ با پارچه برگزاری آزمون آیلتس IELTS 

من هم شانسی امتحان دادم 

7.5 گرفتم 

اون موقع دلار کانادا بود 700 هفتصد و خوردی 

انگلیسی را هم سه ماه استرالیا بودم راه افتاده بودم 

زدم رفتم اون موقع کل خرج و مخارج من میشد کسری از درآمد خونواده 

وقتی برگشتم سال 2008 همون دلار کانادا حداقل 3000-4000 تومن شده بود . 

موفق باشید 

لینک به دیدگاه

۵ دقیقه قبل، بامداد گفته است:

داداش شما هر جور دوست داری فکر کن 

خیر دوست گرامی 

سال 2003 یا 2004 بود .

تو شهرستان مون زدن بزرگ با پارچه برگزاری آزمون آیلتس IELTS 

من هم شانسی امتحان دادم 

7.5 گرفتم 

اون موقع دلار کانادا بود 700 هفتصد و خوردی 

انگلیسی را هم سه ماه استرالیا بودم راه افتاده بودم 

زدم رفتم اون موقع کل خرج و مخارج من میشد کسری از درآمد خونواده 

وقتی برگشتم سال 2008 همون دلار کانادا حداقل 3000-4000 تومن شده بود . 

موفق باشید 

دوست عزیز من اشتباهی نوشتم کانادا 
ولی منظورم همون ایران بود 
معلومه هیچ جای دنیا برا هیچ کسی فرش قرمز نریختن مگر اینکه شما نخبه باشی که اون موقع داستان فرق میکنه 
ولی در مورد ایران کلا با همه جا دنیا فرق میکنه( از لحاظ بدبختی)
البته بیشتر از این نمرنویسم چون ممکنه تاپیک این دوستمون بنده خدا به چوخ بره 
ولی همینقدر بدونین که تو هیچ جای دنیا امول شما تو عرض دوسال 30 برابر بی ارزش نمیشه  

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Simorg گفته است:

دوست عزیز من اشتباهی نوشتم کانادا 
ولی منظورم همون ایران بود 
معلومه هیچ جای دنیا برا هیچ کسی فرش قرمز نریختن مگر اینکه شما نخبه باشی که اون موقع داستان فرق میکنه 
ولی در مورد ایران کلا با همه جا دنیا فرق میکنه( از لحاظ بدبختی)
البته بیشتر از این نمرنویسم چون ممکنه تاپیک این دوستمون بنده خدا به چوخ بره 
ولی همینقدر بدونین که تو هیچ جای دنیا امول شما تو عرض دوسال 30 برابر بی ارزش نمیشه  

دوست گرامی 

باور کنید من این حرف هایی که مینویسم فقط روشنگرانه هست و از سر دلسوزی

نه میخوام سیاسی بنویسم نه معاند و نه از این دسته حرف ها ..

نخبه ؟ 

خیر دوست گرامی !

شما فقط کافیه لیسانس این جا گرفته باشید 

یکی از فامیل های دور ما اصلا معتاد بود 7 هشت بار کارش به کلانتری و پولیس و اینا کشیده بود

همین چند وقت پیش از دانشگاه Davis کالیفرنیا سر در آورد 

--------------------------

فقط کسایی که امریکا کانادا و اروپای غربی رفته باشن میشه این حرف ها را بهشون زد 

اینا را به ایرانی های داخل بگی بهت میخندن و میگن طرف مغزش معیوبه 

100 درصد مشکلات ایران امروز به خاطر بد و بیراه گفتن به رژیم صهیونیستی هست . 

این تجربه دست اول من

همون موقع که من رفتم . جناب آقای *اتمی بودن 

تو مراسم تدفین پاپ جان پول II شرکت کردن 

وایسادن کنار موشه کتساو ، فقط حرف نزدن بشار اسد هم خندید . 

دکتر * نژاد که اومد سر کار بند کرد به رژیم صهیونیستی 

از همون فرداش ! جامعه ایرانی اونجا شد بازیچه . 

همین مثال بی ارزش شدن ریال ایران را که فرمودید 

و سرمایه گذاری ایرانی ها در سکه و طلا و رمز ارز و بورس و میوه بازار و غیره و غیره که خود بهتر میدانید ...

جالبه بدونید تو این سال ها همه ارز ها در برابر دلار امریکا ( و به طبع آن دلار کانادا) سقوط کردن ، غیر از دو ارز 

یکی بیت کوین 

یکی نیو شکل رژیم صهیونیستی 

که اینجا پیوند کامل اقتصاد با سیاست و موشک پرانی و امور خارجه معلوم میشه 

اون چیزایی که درباره اقوام ایرانی و این که اونجا به شکل وحشتناک خرخره هم دیگر را میجوند نوشتم اغراق نبود 

شما یه سفر توریستی با مولتی 5 ساله برید اگر دروغ گفتم یه چک بزنید به خود من 

الان من یه سفر توریستی ارمنستان رفتم قبل از کووید 19 کلی خرجم شد 

خب من که اصلا با بازار طلا و سکه و رمز ارز آشنایی ندارم . این کار خانوما هست که خوب ازشون بردارن منظورم طلا هست 

ایران وضعش غاراشمیش هست خب مگه همین مردم و جوونا نبودن در داخل و خارج به * نژاد رای دادن ؟ 

اون موقع هم تو اتاوا سفارت داشتن هم تو ونکوور کنسول گری . همه به همون رای دادن ... فکرش را بکنید ... 

------------------------------

نخبه های اونجا الان چینی ها هستن 

ایرانی ها اصلا نخبه نیستن که بخوان فرش قرمز براشون پهن کنن یا نکنن 

این قصه هایی هم که میخونید ایرانی رفت مدیر عامل فلان قسمت توییتر یا گوگل یا استثنا هستن یا متقلب و کلاش 

--------------------------------

ای کاش این همه مستند این شبکه های اون ور آبی میساختن . یکی هم درباره ایرانی های کانادا میساختن 

خود مردم ایران با چشم خودشون ببینن اینی که اینجا جلوی تفریحات جوون ها را گرفته ، اونجا دست در ست کانادایی هست 

ویرایش شده توسط بامداد
لینک به دیدگاه

۳ ساعت قبل، بامداد گفته است:

دوست گرامی 

باور کنید من این حرف هایی که مینویسم فقط روشنگرانه هست و از سر دلسوزی

نه میخوام سیاسی بنویسم نه معاند و نه از این دسته حرف ها ..

نخبه ؟ 

خیر دوست گرامی !

شما فقط کافیه لیسانس این جا گرفته باشید 

یکی از فامیل های دور ما اصلا معتاد بود 7 هشت بار کارش به کلانتری و پولیس و اینا کشیده بود

همین چند وقت پیش از دانشگاه Davis کالیفرنیا سر در آورد 

--------------------------

فقط کسایی که امریکا کانادا و اروپای غربی رفته باشن میشه این حرف ها را بهشون زد 

اینا را به ایرانی های داخل بگی بهت میخندن و میگن طرف مغزش معیوبه 

100 درصد مشکلات ایران امروز به خاطر بد و بیراه گفتن به رژیم صهیونیستی هست . 

این تجربه دست اول من

همون موقع که من رفتم . جناب آقای *اتمی بودن 

تو مراسم تدفین پاپ جان پول II شرکت کردن 

وایسادن کنار موشه کتساو ، فقط حرف نزدن بشار اسد هم خندید . 

دکتر * نژاد که اومد سر کار بند کرد به رژیم صهیونیستی 

از همون فرداش ! جامعه ایرانی اونجا شد بازیچه . 

همین مثال بی ارزش شدن ریال ایران را که فرمودید 

و سرمایه گذاری ایرانی ها در سکه و طلا و رمز ارز و بورس و میوه بازار و غیره و غیره که خود بهتر میدانید ...

جالبه بدونید تو این سال ها همه ارز ها در برابر دلار امریکا ( و به طبع آن دلار کانادا) سقوط کردن ، غیر از دو ارز 

یکی بیت کوین 

یکی نیو شکل رژیم صهیونیستی 

که اینجا پیوند کامل اقتصاد با سیاست و موشک پرانی و امور خارجه معلوم میشه 

اون چیزایی که درباره اقوام ایرانی و این که اونجا به شکل وحشتناک خرخره هم دیگر را میجوند نوشتم اغراق نبود 

شما یه سفر توریستی با مولتی 5 ساله برید اگر دروغ گفتم یه چک بزنید به خود من 

الان من یه سفر توریستی ارمنستان رفتم قبل از کووید 19 کلی خرجم شد 

خب من که اصلا با بازار طلا و سکه و رمز ارز آشنایی ندارم . این کار خانوما هست که خوب ازشون بردارن منظورم طلا هست 

ایران وضعش غاراشمیش هست خب مگه همین مردم و جوونا نبودن در داخل و خارج به * نژاد رای دادن ؟ 

اون موقع هم تو اتاوا سفارت داشتن هم تو ونکوور کنسول گری . همه به همون رای دادن ... فکرش را بکنید ... 

------------------------------

نخبه های اونجا الان چینی ها هستن 

ایرانی ها اصلا نخبه نیستن که بخوان فرش قرمز براشون پهن کنن یا نکنن 

این قصه هایی هم که میخونید ایرانی رفت مدیر عامل فلان قسمت توییتر یا گوگل یا استثنا هستن یا متقلب و کلاش 

--------------------------------

ای کاش این همه مستند این شبکه های اون ور آبی میساختن . یکی هم درباره ایرانی های کانادا میساختن 

خود مردم ایران با چشم خودشون ببینن اینی که اینجا جلوی تفریحات جوون ها را گرفته ، اونجا دست در ست کانادایی هست 

با عرض معذرت جمله بندیتون یه جوریه من که اصلا نفهمیدم چی گفتید!!!

الان دقیقا مشکل کانادا چیه؟؟

لینک به دیدگاه

3 ساعت قبل، بامداد گفته است:

داداش شما به زبان فارسی کهن نوشتی اینو ما که هیچی نفهمیدیم

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، Miad۰۰۷ گفته است:

با عرض معذرت جمله بندیتون یه جوریه من که اصلا نفهمیدم چی گفتید!!!

الان دقیقا مشکل کانادا چیه؟؟

والا الان نمیدونم مشکل کانادا چیه چون من سال 2008 برگشتم و از اون موقع دیگه پامو کانادا نذاشتم.

یه مشکل کوچیک همین که تو اخبار این روزا میشنوید ، راننده کامیون ها شهر های کانادا را بند آوردن ، (سر پول) و رکیک ترین فحش ها را به نخست وزیر کانادا میدن

وقتی با نخست وزیر خودشون به خاطر لیبرال بودن، همچین رفتاری دارن ، خودتون حساب کنید با ایرانی ها چه رفتاری ممکنه داشته باشن ... (نه این که دمککراسی باشه که نیست ، نبرد اقلیت هاست )

دوست عزیز هر جا نامفهوم بود به من بگید تا calrify کنم ، و قشنگ  توضیح بدم. 

من به عنوان یه ایرانی که 3 سال مداوم اونجا بودم حاضرم تجربیات ام را در اختیار شما قرار بدم به جای اینکه علکی به به چه چه بزنم و بگم کانادا بیمه مجانی داره و تو رنکینگ فلان شاخص کیفیت زندیگیش اینه و اونه و این چیزا که برا تبلیغ وکیل کانادا مینویسن .. راست حسینی زندگی در کانادا را بگم 

سعی کردم یه جوری بنویسم که یهو ادمین یا ماد این فروم نگه این جاش سیاسی بود فلان بود بهمان بود ، بزنه پست منو پاک کنه و خودم را بن 

از اون ور آدمی هم نیستم که بیام نهی از منکر کنم ، یگم نه کانادا اخه چیه غربت همچین آدمی هم نیستم 

پس فردا اگر از پول ارص چیزی گیرم بیاد اگر پولم رسید میرم امریکا اگر هم نرسید ، میرم یه جایی با پول سرمایه گذاری کمتر مثلا مجارستان یا اسپانیا

هر جا نامفهوم بود بگید تا توضیح کامل بدم ، من یه ایرانی که هم ونکوور زندگی کردم ، هم همیلتون تو انتاریو تورنتو و مونترال را هم سفر رفتم .

موفق باشید  

46 دقیقه قبل، mrp7 گفته است:

داداش شما به زبان فارسی کهن نوشتی اینو ما که هیچی نفهمیدیم

دوست عزیز اگر جایی کاملا نامفهوم بود بگید تا دوباره توضیح بدم 

اگر هم صرف مزاح بود باز هم اشکالی نداره 

گفتم کانادا همین قومیت ها (و احیانا ملیت های) ایرانی که تو تلویزیون قربون صدقه هم دیگه میرن ؛ احیانا ممکنه خرخره هم دیگه رو سر دوستی با کانادایی ها بجون 

لینک به دیدگاه

۱ ساعت قبل، بامداد گفته است:

دوست عزیز شما وقتی از سال 2008 یک جایی را ترک کردی چطور از وضعیت اونجا و شرایط زندگی در سال 2022 اطلاع دارید؟ (به غیر از چیزی که در اخبار میتونید بخونید) وضعیت رفاه و آسایش زندگی مردم ایران در سال 2008 با الان سال 2022 قابل مقایسه هست؟

ویرایش شده توسط mrp7
لینک به دیدگاه

۴ ساعت قبل، بامداد گفته است:

والا الان نمیدونم مشکل کانادا چیه چون من سال 2008 برگشتم و از اون موقع دیگه پامو کانادا نذاشتم.

یه مشکل کوچیک همین که تو اخبار این روزا میشنوید ، راننده کامیون ها شهر های کانادا را بند آوردن ، (سر پول) و رکیک ترین فحش ها را به نخست وزیر کانادا میدن

وقتی با نخست وزیر خودشون به خاطر لیبرال بودن، همچین رفتاری دارن ، خودتون حساب کنید با ایرانی ها چه رفتاری ممکنه داشته باشن ... (نه این که دمککراسی باشه که نیست ، نبرد اقلیت هاست )

دوست عزیز هر جا نامفهوم بود به من بگید تا calrify کنم ، و قشنگ  توضیح بدم. 

من به عنوان یه ایرانی که 3 سال مداوم اونجا بودم حاضرم تجربیات ام را در اختیار شما قرار بدم به جای اینکه علکی به به چه چه بزنم و بگم کانادا بیمه مجانی داره و تو رنکینگ فلان شاخص کیفیت زندیگیش اینه و اونه و این چیزا که برا تبلیغ وکیل کانادا مینویسن .. راست حسینی زندگی در کانادا را بگم 

سعی کردم یه جوری بنویسم که یهو ادمین یا ماد این فروم نگه این جاش سیاسی بود فلان بود بهمان بود ، بزنه پست منو پاک کنه و خودم را بن 

از اون ور آدمی هم نیستم که بیام نهی از منکر کنم ، یگم نه کانادا اخه چیه غربت همچین آدمی هم نیستم 

پس فردا اگر از پول ارص چیزی گیرم بیاد اگر پولم رسید میرم امریکا اگر هم نرسید ، میرم یه جایی با پول سرمایه گذاری کمتر مثلا مجارستان یا اسپانیا

هر جا نامفهوم بود بگید تا توضیح کامل بدم ، من یه ایرانی که هم ونکوور زندگی کردم ، هم همیلتون تو انتاریو تورنتو و مونترال را هم سفر رفتم .

موفق باشید  

دوست عزیز اگر جایی کاملا نامفهوم بود بگید تا دوباره توضیح بدم 

اگر هم صرف مزاح بود باز هم اشکالی نداره 

گفتم کانادا همین قومیت ها (و احیانا ملیت های) ایرانی که تو تلویزیون قربون صدقه هم دیگه میرن ؛ احیانا ممکنه خرخره هم دیگه رو سر دوستی با کانادایی ها بجون 

سلام دوست من
این تجربه شماست و صرفا نمیشه نسخه شما رو واسه همه پیچید.
قطعا اون ور دنیا هم فرش قرمز برای هیشکی پهن نیست، امروزه با وجود بودن اینترنت
و شبکه های اجتماعی، ایمیل و... ارتباط گرفتن با اشخاصی که اون ور دنیا زندگی میکنن
و تجربه دارن خیلی سختی نیست.

لینک به دیدگاه

این مورد هم باید گفت که ایشون که در سال 2008 کشور کانادا را ترک کرده، اون زمان اوج بحران مالی ۲۰۰۸–۲۰۰۷ بوده و اصلا کسی که فقط به مدت 3 سال قبل از یک بحران مالی جایی زندگی کرده نمیتونه درباره وضعیت زندگی توی اون کشور بعد از 14 سال به این صورت اظهار نظر بکنه.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

طبق اطلاعاتی که من کسب کردم

الان با کارایی که جاستین ترودو کرده 

بیش از 100 + راه مهاجرت به کانادا هست !

لینک به دیدگاه

آخرین توصیه من به شما دوستان و جوون هایی که هنوز بخت مهاجرت (قانونی) دارن 

اینه که اونجا رفتین خیلی خودتون را در فضای مجازی غرق نکنید

همون طور که اینترنت در ایران پر از کلاه برداره اونجا هم پر از نژادپرست و اقلیت و ترول هست 

طرف اصلا سفید پوست نیست خودش را سفید جا میزنه که بیاد بخنده و بقیه را به فنا بده 

در مورد رژیم صهیونیستی و اقلیت * هم اصلا و عبدا حرف نزنید چون به فنا میرید 

به جاش سعی کنید از طبیعت کانادا لذت ببرید برید کمپینگ با مردم اونجا آشنا شوید Dating و از این قبیل 

این هایی هم که میگن کانادا از 2008 کلی فرق کرده اتفاقا هیچ فرقی نکرده 

یه عده تو دنیای کامپیوتر و اینترنت غرق هستن فکر میکنن اینترنت 5g و فیبر نوری همه چیز هست 

بله دنیای کامپیوتر و اینترنت پیشرفت کرده

ولی کانادا همون کاناداست ایران که نیست همه چی کامپیوتر و اینترنت و اینستا باشه 😅

لینک به دیدگاه

۱۶ دقیقه قبل، بامداد گفته است:

آخرین توصیه من به شما دوستان و جوون هایی که هنوز بخت مهاجرت (قانونی) دارن 

این تیکه رو یکم بیشتر توضیح میدید ؟
منظورتون از بخت مهاجرت چیه ؟

لینک به دیدگاه

۱۶ دقیقه قبل، m.reza گفته است:

یعنی تا راه برای رفتن هست ...

جاستین ترودو از حزب لیبرال کاناداست 

مثل جو بایدن که دمکرات هست و خیلی از راه ها را برای ایرانی ها دوباره باز کرد 

بعد از ترودو طبیعتا یه محافظه کار conservative میاد سرکار 

و خیلی از این راه ها را میبنده 

--------------------

بخت منظورم ازدواج با کانادایی نبود 

مهاجرت با ازدواج بیشتر مال خانوم های ایرانی هست که یه کسی را اونجا پیدا میکنن وبال گردنش میشن 

اگر خودتان مجرد هستید به هیچ وقت قبل از مهاجرت ازدواج نکنید چون به ضررتون تموم میشه 

اونجا طرف از ناکجاآباد ایران میره با یه کسایی آشنا میشه که تو قوه مخیله خیلی از ماها نمیگنجه . 

لینک به دیدگاه

29 دقیقه قبل، m.reza گفته است:

یعنی تا جوون هستید بکنید برید ، پیر که بشید باید برید چمن های خونه مردم را بزنید 

تا در افیون و مرداب و باتلاق جامعه ایران غرق نشدید ، و بوق و موتور و ترافیک و دود و هیاهو برای هیچ و مفت خوری یه عده قلیل 

منظورم این بود .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...