رفتن به مطلب

مشاوره برای خرید 2 چاپگر

Vladimier
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام خدمت اساتید عزیز و همچنین مهندس حسینی که واسه این سایت خیلی زحمت میکشن .

من میخواستم 2 تا چاپگر حرفه ای بخرم و اولین جایی که به نظرم اومد برای مشاوره که مطمئنا بهترین مکان هم هست سایت لیون کامپیوتر بود . .

کاربرد من چیه ...

پرینتر یا پلاتر نمیدونم ...

من میخوام طرحهای خودمو روی تیشرت به صورت رنگی و سیاه سفید بزنم . . .

به نظرتون چی باید بخرم ...

ماندگاریش زیاد باشه و با شستن هم نره یا خراب نشه ...

هر نوع اطلاعاتی که در این زمینه اگه داشتید خوشحال میشم بدونم ...

پرینتر دوم واسه طرح های روی DVD میخوام ... روی خود DVD چی پیشنهاد میکنید و روی برچسب که میچسبه به DVD چطور ؟

کدوم ارزون تره ... با کیفیت تره و ...

منظورم به 2 طرح زیر

روی خود DVD

dvd-label.jpg

برچسب

dvd_label1_full.jpg

اگه بخوام پاکتم براش بزنم به نظرتون چه طرحی رو ارائه میکنید ...

این پاکتای بازی رو که دیدید ... یه چیزایی مثل همون ... ارزون و با کیفیت ...

ممنون

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز . شما کلا دارید میرید تو کار چاپ ;)

برای تیشرت باید از دستگاه های چاپ حرارتی استفاده کنید . این دستگاه ها تصویری رو که روی کاغذ پرینت گرفتید ، بر روی پیشرت منتقل میکنن . البته یک روش خاص داره که من بلد نیستم . باید برید و از کسانی که این دستگاهها رو میفروشن بپرسید . فکر کنم تو ظهیرالاسلام برید میتونید اطلاعات خوبی بگیرید .

برای DVD بهتری که چاپ کنید . برچسب بعد از مدتی کنده میشه و ممکنه شما متوجه نباشید که لبه برچسب بلند شده و به درایو آسیب بزنه . ضمن اینکه تعادل دیسک رو از بین میبره . اگر تیراژ کارتون کمه ، میتونید از چاپگر های جوهر افشان که روی CD و DVD هم پرینت میکنن استفاده کنید . ولی اگر تیراژ بالاست ، و مثلا از یک طرج روی 100-500 دیسک میزنید ، بهتره که پرینتر محصوص چاپ روی دیسک رو تهیه کنید که با دستگاه تثبیت کننده رنگ حدود 6-7 میلیون در میاد . اگر هم تیراژ کارتون حداقل 1000 عدد هست و این هزینه رو هم نمیخواهید انجام بدید ، میتونید به شرکت هایی که در زمینه چاپ و تکثیر CD و DVD فعالیت میکنن مراجعه کنید .

برای پاکت هم که باید به چاپخونه سفارش بدید . چون پاکت سازی داره و فقط چاپ نیست . باید برش بخوره و تا بشه و بعد چسب بخوره .

موفق باشید .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

چاپ حرارتی سابليميشن 8 کاره کسی میدونه از کجا میشه خرید ؟ قیمتش چقدره ؟

لینک به دیدگاه

قیمت این چاپگر حرارتی تو چه مایه هایی هست ؟

اونی که من منظورمه ، یکی از همکارها خرید . روی تی شرت ، لیوان ، بشقاب و امثال اینها میرنه . البته باید برای هر کدوم قالب جدا گرفت . قیمتش فکر کنم حدود 1 میلیون بود . البته پارسال .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام چاپ حرارتی حدود 800 تومن در میاد روی تیشرت و بشقاب و کلی چیر می تونه بزنه . البته در کنارش یه پرینتر هم میخواد که بستگی به خودت داره که چه سایزی بخوای چاپ کنی اگه سایز a4 برات کافی هست یه a4 زن جوهر افشان بگیر .

برای چاپ روی dvd همون طوری که دوستان گفتن از کاغذ های پشت چسب میتونی استفاده کنی اما حرفه ای نیست چون تعادل دستگاه به هم می خوره . بهترین راه خرید یه پرینتر جوهر افشان معمولی هست که امکان چاب بر روی دی وی دی هم داشته باشه dvd های مخصوص چاپ یه هفته پیش خریدم 50تایی 20 تومن خیلی هم با کیفیت میشه روش چاپ زد

البته اگه کارت رو سیاه و سفید واسه DVD راه میندازه روی لایت اسکریب هم یه مطالعه ای داشته باش

واسه خرید موقعیت خودت رو بگو که واست لینک بگذارم

لینک به دیدگاه

چاپگر حرارتی حالا زیاد مهم نیس

بیشتر مهمیه کار ما چیزیه حالا در عکسهای زیر توضیح میدم ..

من یه دستگاه که روی این کاغذ چسبی هایی که تو این عکس بروی دی وی دی چسبیدن میخوام ..

همانطور که میبینید یه دی وی دی معمولی زیر این برچسب پنهان شده

61gtgknc4ebgemusio.jpg

, و اینکه ما برای این دی وی دی پاکت میخوایم

به شکل زیر به درد نمیخوره چون نه کیفیت داره و نه زیباست

این شکلو ببینید تا من مدل ایده المو بگم

qy61iim7l921zv1rv77s.jpg

etq50h97wtqeylz92zi.jpg

همینطور که دیدید این کار اصلا کار شیکی نیس

مدل ایده آل من اینه

من دقیقا نمیدونم که با چه ابزاری میشه همچین پکی بزنی

omraphayyzj71u5z96.jpg

قسمتی از پاکت به عنوان در پاکت محسوب میشه

zxdampl0o19fc1ott743.jpg

3wtpiy1vdw9ksq4uhiik.jpg

این داخل پاکت هستش که اینطوری جلوی پاکت با قسمت پشت پاکت به هم میچسبن

3j8zr2fcpd1lss9y0pc.jpg

همینطور که میبینید من قسمتی از این مجله رو باز کردم

روی پاکت یه ورقه احتمالا ورنی هست که کارو خیلی شیک کرده

فکر میکنم نحوه اسمبل شدن این پاکت تماما توسط یه دستگاه باشه چون هیچ جای کار دستی مشاهده نکردم

همینطور چسب این پاکت مطمئنا کار ماشین هستش

val3hznob2w870u5padn.jpg

همینطور که میبینید کار ما فروش سی دی های اسکیت هستش

ما پیست داریم و قرار هست که سیدی های اسکیت رو به این شکل تولید کنیم

و تیراژ کار ما هم بسیار بالا هستش

این وسایل دقیقا چه مارکی هستن چه مدلی دارند

قیمتشون چنده

چون سیستم کار ما اینه که باید کاملا خود کفا باشیم و این وسایل رو تهیه کنیم

با تشکر شما اساتید

منتظر جوابتون هستم

لینک به دیدگاه

در مورد دیسک :

اول اینکه اون لایه ای که تصویر روش چاپ شده ، کاغذیه یا رنگ رو پاک کردی ؟ اگر کاغذیه میشه لیبل CD . کار چاپخانه هست و باید افست چاپ بشه . اگر رنگه ، هم میشه با پرینتر جوهر افشان که روی CD و DVD چاپ میکنه زد و هم میشه با پرینتر های مخصوص خودش که اونها هم نوعی جوهر افشان هستن زد .

در مورد پاکت :

پاکتی که شما نشون دادی صد در صد کار چاپخانه هست و افست چاپ شده و روش سلفون کشیده شده . چون پاکت سازی هم باید بشه .

اگر شما بخوای لیبل CD بزنی باید بدی چاپخانه . تیراژ هر کارت هم حداقل باید 1000 تا باشه . یعنی از هر طرحی 1000 تا باید بزنی . هر کدوم هم برات حدود 70000 تومان در میاد . یعنی دونه ای 70 تومان . این قیمت حدودیه . اگر بخوای تیراژ کمتر کار کنی باید پرینتر بگیری و روی دیسک های پرینتیبل بزنی .

پاکت CD هم مثل لیبل تیراژش 1000 تاست . از یک طرح . قیمتش در حدود 120000 تومان در میاد . اگر بخوای برات قیمت دقیق میتونم بگیرم . اگر تیراژ کمتر کار میکنی باید همون روش اول رو که گفتی دوست نداری انجام بدی .

لینک به دیدگاه

در مورد خرید دستگاه چاپ افست فکرش رو هم نکن . چون دستگاه چاپ 2 رنگ الان دست دوم حدود 400 میلیون پولشه .شما باید با این دستگاه هر کار رو 2 بار بفرستی برای چاپ تا 4 رنگ بخوره و کامل رنگی بشه . تازه باید قبلش طرحت رو بدی لیتوگرافی . دستگاه 4 رنگ همزمان هم حدود 1 میلیارد پولشه . تازه نیاز به دستگاه سلفون زنی ، UV زنی ، برش و دایکات و پاکت سازی داری .

اما مهمتر از خرید اینها ، گرفتن مجوز چاپ از ارشاده . به همین راحتی نمیتونی مجوز بگیری .

لینک به دیدگاه

اقا من قلبم درد گرفت ..

.

چه خبره ؟؟؟

چه خیال خامی داشتیم ...

:D

دست همتون درد نکنه

پس این میره چاپخونه

اما اگه واسه طرح اول که خوشم نمیومد بخوام چی پیشنهاد میکنید .

لینک به دیدگاه

برای اون یک پرینتر رنگی لیزری بگیر . چون هزینه تمام شده هر برگ پرینت رنگی با پرینتر لیزری 10 درصد پرینتر جوهر افشان هم نمیشه . البته کیفیتش کمی پایینتره . ولی خیلی به صرفه تره . ولی برای CD باید حتما حوهر افشان مخصوص بگیری .

لینک به دیدگاه

دوست گلم میدونم

اما برند و مدل مهمه

چیزی که به قول دوستان خر کار باشه دیگه

واسه پک تو همون حالت اول که گفتم ایده ال نیس

با کیفیت خوب جوهر افشان هم اگه بشه میخوام

اگه بتونه روی دی وی دی هم چاپ کنه که All In One میشه بهتر

قیمتش زیر 500 به صرفه هست

ممنون میشم اگه بدونم چه مدلایی هس به من معرفی کنیدش

لینک به دیدگاه

بهتره که چند کاره نگیری .

من بهت اپسون مدل P50 رو پیشنهاد میکنم . حدود 400 تومان باید باشه . میتونی بهش تانک جوهر هم وصل کنی که هزینه مصرف جوهر رو پایین بیاری . چون خدماتش هم با مادیرانه ، مشکلی هم پیش بیاد میتونی راحت اقدام کنی برای حلش .

لینک به دیدگاه

انتخاب فوقالعاده ای دقیقا چیزیه که میخوام

فقط چون تیراژ بالاس

و برگ ها احتمالا A5 یا B3 میخورن مشکلی نداره ؟

لینک به دیدگاه

A5 رو مشکلی نداری . ولی A4 بیشتر نمیتونی بزنی . B3 که اصلا با پرینتر های عادی نمیشه . اگر A3 زن بگیری قیمت خیلی بالا میره . شاید حدود 800-900 . همین مدل مناسبه . شما اون عکسها رو روی A4 بگیری خوب در میاد . من خودم قبلا همچین چیزی رو روی این سایز پرینت گرفتم . مشکلی نداشته .

لینک به دیدگاه

اقا من اشتباه گفتم

این سایزی در معادل 18 در 26.5 ساتی متر داره

من اشتباه گفتم :D

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

با تشکر از اقای حسینی بابت ارسال پرینتر

امروز به دستم رسید

فقط اینکه چاپ این کیفیت بر خلاف تعریفاتی که ازش شد نا مطلوبه

من نمیدونم بخاطر چیه ؟

کسی میتونه راهنمایی کنه

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...