رفتن به مطلب

مادربرد برای این سی پی یو چی خوبه ؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

ممنون از همگی که خیلی منو راهنمایی کردید دمتون گرم

در در 17 شهریور 1399 در 22:31، Blueman6 گفته است :

سلام مجدد

رمی بگیرید که مناسب ترین قیمت رو داشته بشه البته با حجم 16 گیگ دو کاناله (8+8) و ترجیحا قبل خرید تو سایت سازنده رم یا مادربورد سازگاریشونو چک کنید.

پاور بستگی به قطعات دیگه از قبیل گرافیک هم داره و نمیشه همین طوری نظر داد ولی با توجه به اینکه مصرف روز به روز داره پایین میاد، حداکثر 600 وات انتخاب کنید از برند های معتبر تولید کننده پاور مثل گرین، کولر مستر و ...

بله اگه ساتا هستن مشکلی نخواهند داشت ولی حیفه اگه حداقل یک ssd حجم 120 گیگ برای نصب سیستم عامل نگیرید. (برای ssd حتما بودجه کنار بذارید.)

سلام من در مورد سی پی یو از لیون پرسیدم تو صفحه سی پی یو که گفتم - این جواب رو دادند :

سلام دوست من . وقتتون بخیر باشه
این پردازنده تا فرکانس رم 2933 مگاهرتز رو پشتیبانی میکنه و پیشنهاد میکنیم از رم 3000 استفاده کنید
مادربرد B450 پردازنده RYZEN 9 3950X رو هم ساپورت میکنه.
اگر کارت گرافیک ندارید پاورر 400 وات کافیه.
برای پیشنهاد رم میتونید مدل  https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/kingston/kingston hyperx-fury-16gb-8gb×2-ddr4-3000mhz-cl15-desktop-ram-223768.html رو بررسی کنید .

بعد این رمی که من خریدم و سفارش دادم شما - فرمودید مشکلی ندارند 3200 هست که :(

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، mo-hammad گفته است :

سلام من در مورد سی پی یو از لیون پرسیدم تو صفحه سی پی یو که گفتم - این جواب رو دادند :

سلام دوست من . وقتتون بخیر باشه
این پردازنده تا فرکانس رم 2933 مگاهرتز رو پشتیبانی میکنه و پیشنهاد میکنیم از رم 3000 استفاده کنید
مادربرد B450 پردازنده RYZEN 9 3950X رو هم ساپورت میکنه.
اگر کارت گرافیک ندارید پاورر 400 وات کافیه.
برای پیشنهاد رم میتونید مدل  https://www.lioncomputer.com/computer/computer-components/computer-memory/ddr4/kingston/kingston hyperx-fury-16gb-8gb×2-ddr4-3000mhz-cl15-desktop-ram-223768.html رو بررسی کنید .

بعد این رمی که من خریدم و سفارش دادم شما - فرمودید مشکلی ندارند 3200 هست که :(

سلام

مشکلی نداره

خود من رم باس 3000 رو روی 2200g با فرکانس 3300 استفاده میکنم.

در عین حال شما قراره در آینده نه چندان دور رایزن 3000 با هسته zen 2 تهیه کنید، که محدودیت فرکانس کمتر میشه و حداقل تا 3400 میتونید تنظیم کنید.

لینکی که به شما دادن 150/000 گرون تر از رمی هست که خودتون برداشتید و بنظر من اصلا منطقی نیست.

در مورد پاور هم، باز شما قراره پردازنده ای تهیه کنید که گرافیک مجتمع نداره و مجبور به تهیه گرافیک مجزا هستید، پردازنده 3800x هم مصرف بیشتری از 3400g داره. - پس شما حداقل به پاور 530 وات نیاز پیدا می کنید.

- با این تفاسیر اگه میخواستید با توجه به پیشنهاد ایشون عمل کنید، برای ارتقا پردازنده دست کم مجبور بودید که پاور رو دوباره عوض کنید.

یک نکته :

این افرادی که تو پخش پشتیبانی هستن معمولا یا حداقل اطلاعات کافی رو ندارن و صرفا کاربر این بخش هستن تا کار این بخش راه بیوفته یا ... .

این مورد برای اکثر فروشگاه ها صدق میکنه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

سلام

مشکلی نداره

خود من رم باس 3000 رو روی 2200g با فرکانس 3300 استفاده میکنم.

در عین حال شما قراره در آینده نه چندان دور رایزن 3000 با هسته zen 2 تهیه کنید، که محدودیت فرکانس کمتر میشه و حداقل تا 3400 میتونید تنظیم کنید.

لینکی که به شما دادن 150/000 گرون تر از رمی هست که خودتون برداشتید و بنظر من اصلا منطقی نیست.

در مورد پاور هم، باز شما قراره پردازنده ای تهیه کنید که گرافیک مجتمع نداره و مجبور به تهیه گرافیک مجزا هستید، پردازنده 3800x هم مصرف بیشتری از 3400g داره. - پس شما حداقل به پاور 530 وات نیاز پیدا می کنید.

- با این تفاسیر اگه میخواستید با توجه به پیشنهاد ایشون عمل کنید، برای ارتقا پردازنده دست کم مجبور بودید که پاور رو دوباره عوض کنید.

یک نکته :

این افرادی که تو پخش پشتیبانی هستن معمولا یا حداقل اطلاعات کافی رو ندارن و صرفا کاربر این بخش هستن تا کار این بخش راه بیوفته یا ... .

این مورد برای اکثر فروشگاه ها صدق میکنه.

سلام ممنون- در حال حاضر پردازنده ای که میخوام استفاده کنم amd razen 5 3400g with redeon هست که گرافیک داره - پس این رم به این سی پی یو میخوره مشکلی نداره هیچ جوره ؟

و اینکه آیا برای استفاده ازش باید سی پی یو آورکلاک بشه یا چه میدونم تنظیمات XMP انجام بشه ؟ آیا از حداکثر توان رم استفاده میشه 3200؟ 

بله پاور رو طبق فرمایش شما یا 530 یا 600 انتخاب میکنم حتما

ویرایش شده توسط mo-hammad
لینک به دیدگاه

در 9 دقیقه قبل، mo-hammad گفته است :

اینکه آیا برای استفاده ازش باید سی پی یو آورکلاک بشه یا چه میدونم تنظیمات XMP انجام بشه ؟ آیا از حداکثر توان رم استفاده میشه 3200

در جریان کارتون بودم از اول برادر

ببینید هم مادربورد هم پردازنده از فرکانس 3200 پشتیبانی میکنن. با این حال احتمال کمی وجود داره که 100 درصد پایدار نباشه رو این فرکانس (اینو شرکت ها هم نمیتونن صد در صد تضمین کنن) - به لیست رم های سازگار با مادربورد با پردازنده های Raven Ridge مراجعه کنید. - حتی اون رم کینگستون رو نمیشه گفت 100 درصد پایداره.

موضوع مهم تر هزینه کمتر شما نسبت به رم پیشنهادی لیون هست.

شما تا زمانی که پروفایل XMP رو فعال نکنید، رم روی 2133 کار میکنه (این کار چیز پیچیده ای نیس)

اینکه فکر کنید تحت هیچ شرایطی وارد محیط بایوس نشید، امکان نداره، بخصوص که خودتون دارید قطعات رو تهیه و سوار میکنید.

به خاطر تنظیماتی شما مجبور میشید برید تو بایوس و احتمال اینکه با اِرور مواجه بشید هم هست.

لینک به دیدگاه

در 5 دقیقه قبل، Blueman6 گفته است :

در جریان کارتون بودم از اول برادر

ببینید هم مادربورد هم پردازنده از فرکانس 3200 پشتیبانی میکنن. با این حال احتمال کمی وجود داره که 100 درصد پایدار نباشه رو این فرکانس (اینو شرکت ها هم نمیتونن صد در صد تضمین کنن) - به لیست رم های سازگار با مادربورد با پردازنده های Raven Ridge مراجعه کنید. - حتی اون رم کینگستون رو نمیشه گفت 100 درصد پایداره.

موضوع مهم تر هزینه کمتر شما نسبت به رم پیشنهادی لیون هست.

شما تا زمانی که پروفایل XMP رو فعال نکنید، رم روی 2133 کار میکنه (این کار چیز پیچیده ای نیس)

اینکه فکر کنید تحت هیچ شرایطی وارد محیط بایوس نشید، امکان نداره، بخصوص که خودتون دارید قطعات رو تهیه و سوار میکنید.

به خاطر تنظیماتی شما مجبور میشید برید تو بایوس و احتمال اینکه با اِرور مواجه بشید هم هست.

نه مشکلی نیست ترسی از بایوس ندارم خخخ :) xmp رو بلدم فعال کنم . ولی فقط دغدغم این بود رم رو ساپورت کنه که اگر نمیکنه مرجوعش کنم - که خدا رو شکر شما میفرمایید ساپورت میکنه. اینی که فرمودید پایدار نباشه منظورتون چیه ؟ یعنی تو یه شرایط پردازشی ممکنه 3200 رو کامل استفاده کنه تو یه شرایطی مثلا افت کنه روی مثلا مقادیر پایین تر و هی همینطور نسبت به شرایط افت و خیز داشته باشه  ؟

لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، mo-hammad گفته است :

نه مشکلی نیست ترسی از بایوس ندارم خخخ :) xmp رو بلدم فعال کنم . ولی فقط دغدغم این بود رم رو ساپورت کنه که اگر نمیکنه مرجوعش کنم - که خدا رو شکر شما میفرمایید ساپورت میکنه. اینی که فرمودید پایدار نباشه منظورتون چیه ؟ یعنی تو یه شرایط پردازشی ممکنه 3200 رو کامل استفاده کنه تو یه شرایطی مثلا افت کنه روی مثلا مقادیر پایین تر و هی همینطور نسبت به شرایط افت و خیز داشته باشه  ؟

یک موردی که پیش میاد بعضی اوقات اینه که مثلا رم با باس 3200 تنظیم میشه، سیستم عامل بوت میشه، چندین نوع تست رو به سلامت عبور میکنه ولی در فلان نرم افزار یا فلان بازی سیستم کرش میکنه و ریست میشه (تو این حالت میگن 100 درصد پایدار نیس) - در واقع اگه پایدار نباشه فرکانس رم تغییری نمیکنه بلکه سیستم دچار هنگ، فریز شدن و صفحه آبی و ... میشه.

تو این شرایط فرکانس رم رو یک پله میارن پایین یا تایمینگ رو میبرن بالا که کار با فرکانس خیلی آسون تره.

ویرایش شده توسط Blueman6
لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

یک موردی که پیش میاد بعضی اوقات اینه که مثلا رم با باس 3200 تنظیم میشه، سیستم عامل بوت میشه، چندین نوع تست رو به سلامت عبور میکنه ولی در فلان نرم افزار یا فلان بازی سیستم کرش میکنه و ریست میشه (تو این حالت میگن 100 درصد پایدار نیس) - در واقع اگه پایدار نباشه فرکانس رم تغییری نمیکنه بلکه سیستم دچار هنگ، فریز شدن و صفحه آبی و ... میشه.

تو این شرایط فرکانس رم رو یک پله میارن پایین یا تایمینگ رو میبرن بالا که کار با فرکانس خیلی آسون تره.

ممنون عزیز دل - خیلی از ابتدا کمک کردی شما - من تو چنتا فروم خارجی هم خوندم که با 3200 رو حالت xmp نباید مشکلی داشته باشه . جالبه خود لیون هم زنگ زدم و مدل مادربرد و سی پی یو رو گفتم و گفتم این رم چطوره گفتن سازگاره ولی تو نظرات چیز دیگه ای جواب دادند !

لینک به دیدگاه

در 7 ساعت قبل، Blueman6 گفته است :

blueman جان - به نظرتون فنی که همراه این پردازنده هست برای خنک کردنش کافیه از اونجا که من عملیات های سنگین مثل سیمولیت و کش کردن سیمولیت و رندر و اینها رو انجام میدم ؟ اگر نه با قیمت مناسب چیز خوبی مد نظر دارید ؟ و همینطور میشه یه کیس خوب با قیمت مناسب هم معرفی کنید که گردش هوای خوبی داشته باشه و بعدا از لحاظ فضا کم نیاره اگر خواستم کارت گرافیک هم بخرم . ببخشید دیگه شما رو خیلی اذیت کردم  تو این تاپیک :)

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، mo-hammad گفته است :

blueman جان - به نظرتون فنی که همراه این پردازنده هست برای خنک کردنش کافیه از اونجا که من عملیات های سنگین مثل سیمولیت و کش کردن سیمولیت و رندر و اینها رو انجام میدم ؟ اگر نه با قیمت مناسب چیز خوبی مد نظر دارید ؟ و همینطور میشه یه کیس خوب با قیمت مناسب هم معرفی کنید که گردش هوای خوبی داشته باشه و بعدا از لحاظ فضا کم نیاره اگر خواستم کارت گرافیک هم بخرم . ببخشید دیگه شما رو خیلی اذیت کردم  تو این تاپیک :)

خواهش میکنم، خوشحال میشم بتونم کمکی کنم.🌹

فن پیشفرض خودش کاملا جوابگو هست.

کیس هم دیگه تقریبا ارزون ترین کیسی که استاندارد باشه و از نظر فضا مشکلی نداشته باشه بنظرم گرین oraman plus هست که حدود 1 تومن شده قیمتش !!!

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...