رفتن به مطلب

آیا برنامه نویسی به درد میخوره؟

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان،

یک سوال دارم که خیلی وقته ذهنم رو درگیر کرده و اون سوال این هست که اگر شغلمون برنامه نویسی نباشه ، اونوقت بلد بودن زبان های برنامه نویسی به درد میخوره؟

مثلا برای اپلای کردن ویزای تحصیلی آیا تاثیری داره؟یا مثلا ویژگی مثبتی در رزومه هست؟ یا چیز های دیگر؟

خودم چند وقت پیش از فرادرس رفتم پایتون رو خریدم و واقعا خوشم نیامد. اما الان HTML رو نگاهی بهش کردم و به نظرم بدک نبود.

از دوستان اهل فن خواهشمندم که کمی درباره ی مزایا و معایب برنامه نویسی توضیح بدهند.و نکاتی مثل کسب درآمد از برنامه نویسی و مفید بودن برنامه نویسی از نظر زمان (وقت تلف کن هست یا نه؟) و ... را لطفا توضیح دهید.

سپاس فراوان.❤️

لینک به دیدگاه

در 56 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

سلام دوستان،

یک سوال دارم که خیلی وقته ذهنم رو درگیر کرده و اون سوال این هست که اگر شغلمون برنامه نویسی نباشه ، اونوقت بلد بودن زبان های برنامه نویسی به درد میخوره؟

مثلا برای اپلای کردن ویزای تحصیلی آیا تاثیری داره؟یا مثلا ویژگی مثبتی در رزومه هست؟ یا چیز های دیگر؟

خودم چند وقت پیش از فرادرس رفتم پایتون رو خریدم و واقعا خوشم نیامد. اما الان HTML رو نگاهی بهش کردم و به نظرم بدک نبود.

از دوستان اهل فن خواهشمندم که کمی درباره ی مزایا و معایب برنامه نویسی توضیح بدهند.و نکاتی مثل کسب درآمد از برنامه نویسی و مفید بودن برنامه نویسی از نظر زمان (وقت تلف کن هست یا نه؟) و ... را لطفا توضیح دهید.

سپاس فراوان.❤️

اشتباه کردی برو از اقای همتی از وبسایت سورس باران مشاوره رایگان بگیر ولی خودم دارم اچ تی ام سی اس اس کار میکنم عالیه چرا؟ چون داری شروع میکنی وارد دنیا برنامه نویسی میشی باهاش و اروم اروم میای بالا اشتباهه که از زبان هایی مثل پایتون و جاوا و سی استفاده کنی در اول کار هر چند سی زبان پایه و ساده ای هست

برنامه نویسی در ایران پول نداره چونکه زبان های وب و سی شارپ بیشتر مد نظر هستن در اون زمینه هم رقیب زیاد هست اگر میخوای جوونیتو بزاری پای مدرک ارزش نداره برو دنبال اهداف زندگی خودت و با برنامه نویسی و کار های گرافیکی دنبالش کن واسه رزومه هم باید سر ته داشته باشه که تو در نهایت میخوای با این برنامه نویسی چکار کنی چه خدماتی بدی که باز هم به بحث اهدافت بر میگرده

این سوالی که بگی وقت تلف کردن هست هم مسخرست چون زبان اینده همین کامپیوتر هست و بخوای نخوای کارت بهش گیر میکنه ولی حالا این بحث مطرحه که انتخابت تو رو میفرسته سمت این حرفه یا اجباری که در اینده واست پیش میاد

ویرایش شده توسط Arsham mahmoode
لینک به دیدگاه

برنامه نویسی یا کد نویسی؟ اونی که شما مدنظرتون هست کدنویسی هست، یه حرفی رو رک و پوس کنده بهتون بگم، سعی کنید همزمان با یادگیری کدنویسی زبان هم مسلط بشید، تا جایی که می تونید قید آموزش های فارسی رو بزنید! خیلی وقتتون رو هدر میدن، آخر کاری هم مطلبی که میشد تو 10 دقیقه گفت رو یک ساعت پیچش می دن و شروع به قصه گویی می کنند که فقط الکی شما رو گیج میکنن، به عنوان مثال سعی می کنن برای اینکه نشون بدن بلدن چیزهایی رو درموردش حرف می زنن که اصلا یه مبتدی نیازی به دونستنشون نداره و الکی ذهن رو درگیر و مشوش می کنن. پایتون زبان خیلی خوبی برای شروع هست و سینتکس ساده ای داره! من خودم اگه کسی بخواد یاد بگیره بهش یکی از پیشنهاداتم برای شروع صددرصد پایتون هست! یه مزیتی که نسبت به سایر زبان ها داره، عدم نیاز به گذاشتن سمی کالن هست که مشکل اکثر کدنویس های مبتدی هست! و موقع کامپایل ممکنه حسابی حالتون رو بگیره 😅 و ازونطرف اهمیت زیادی به ایندنت گذاری و رعایت فاصله و دندانه گذاری میده که تمرین خیلی خوبی برای کدنویس های مبتدی برای نوشتن کدهای تمیز و مرتب هست. آموزش های یوتیوب و سایت هایی مثل geeksforgeeks.org و w3schools و کانال های متعدد یوتیوبی معروف که از صدتا کلاس درس و دانشگاه بهتر و کاربردی تره و صد البته آموزش های انگلیسی زبان برادران عزیز هندی که واقعا خدمتی به جامعه کدنویس های بشریت کردن که حدواندازه نداره! 👌سعی کنید کدنویسی رو پروژه ای پیش ببرید، برای خودتون پروژه های کاربردی و روز و موردنیاز تعریف کنید . HTML زبان برنامه نویسی محسوب نمیشه، چون فقط یک سری تگ هست که باید بلد باشید و چیز خاصی نداره، CSS هم که برای آرایش و چیدمان هست و منطق برنامه نویسی توش استفاده نمیشه به اون صورت برای تحت وب هنوز هم PHP خیلی کاربرد داره، زبان خیلی خوب و ساده ای هم هست، لایبرری های خیلی کاربردی هم داره.

اگه می خواین برین سمت برنامه نویسی گوشی های هوشمند، جاوا می تونید کار کنید که زبان سطح بالایی هست ولی خیلی شیرینه به نظر من 😇 ولی توصیه می شه اگه مقصدتون اندروید هست، کاتلین کار کنید که هم کدنویسی رو کمتر می کنه و هم ساده تره نسبت به جاوا، خود گوگل هم اندروید رو کاتلین فرست کرد، قولی که داده بود اول این بود که اندروید همیشه جاوافرست باقی می مونه! ولی نتونست مقاومت کنه و زد زیر قولش و کاتلین فرست کرد. برای برنامه نویسی نیتیو(بتونید با یک بار کدنویسی خروجی روی اندروید و iOS بگیرید) هم می تونید برید سمت React Native که لایبرری جاوا اسکریپت هست و خوب سختی های خودش رو داره برای مبتدی ها، ازونطرف گوگل برای نوشتن برنامه نویسی موبایل وب زبان فلاتر رو معرفی کرده که خیلی خوب هست و چون داخل ایران فلاترکار خوب خیلی کمه، آینده خیلی خوبی داره، اونطرف هم که بدون شک خیلی خواهان داره. برای ساختن بازی هم می تونید برید سراغ یونیتی که پیش نیازش زبان سی شارپ هست که شباهت زیادی از لحاظ سینتکسی به جاوا داره. البته یونیتی داره روی پروژه ای کار می کنه نیاز به کدنویسی برای ساختن بازی رو تقریبا کلا برطرف کنه، ولی خوب راه زیادی به نظر پیش رو داره هنوز. این رو هم یادم رفت بگم سایت stackoverflow که بزرگترین جامعه برنامه نویسان دنیا هست رو یادتون نره! هر مشکلی که برخوردید بهترین کدنویس ها و برنامه نویس ها می تونن اگه راه حلش موجود نباشه، در کسری از ثانیه بهتون برای برطرف کردنش کمک کنن که خوب مستلزم تسلط نسبی به زبان داره. الکی وقتتون رو با فاروم های برنامه نویسی داخلی هدر ندید، چون اصلا جامعه برنامه نویسی و زمان و کیفیت پاسخوگویی قابل قیاس نیست. باز هم تاکید می کنم زبان انگلیسی و کدنویسی! کنار هم خیلی کارتون رو ساده تر می کنه!

لینک به دیدگاه

اگر رشته اصلیتون کامپیوتر نیست برای اپلای روش حسابی باز نکنید. چون رقیبتون یه کامپیونریه که ممکنه فقط پروژه‌های معمولی کلاسیش چند تا سایت و اپلیکیشن باشه

اگر برای انجام کاری به عنوان ابزار می‌خواید، انقدر تمپلیت برای اینجور چیزا هست که نیازی نیست از صفر بلد باشید. حتی برای ساخت سایت جدیدا دیدم انواع تمپلیت داخلی و خارجی هست. 

بنابراین باید ببینید آیا:

- رقبای گروه اول رو شکست می‌دید؟

- هدفی که دارید، چیری فراتر از الگوهای آماده اینترنت می‌طلبه؟

لینک به دیدگاه

در 28 دقیقه قبل، Masoudk96 گفته است :

اگر رشته اصلیتون کامپیوتر نیست برای اپلای روش حسابی باز نکنید. چون رقیبتون یه کامپیونریه که ممکنه فقط پروژه‌های معمولی کلاسیش چند تا سایت و اپلیکیشن باشه

اگر برای انجام کاری به عنوان ابزار می‌خواید، انقدر تمپلیت برای اینجور چیزا هست که نیازی نیست از صفر بلد باشید. حتی برای ساخت سایت جدیدا دیدم انواع تمپلیت داخلی و خارجی هست. 

بنابراین باید ببینید آیا:

- رقبای گروه اول رو شکست می‌دید؟

- هدفی که دارید، چیری فراتر از الگوهای آماده اینترنت می‌طلبه؟

سلام دوست عزیز،

هنوز انتخاب رشته نکردم ولی احتمالا کامپیوتر نخونم چون واقعا از اینکه فقط یجا بشینم و با کد ها ور برم خوشم نمیاد. توی وبسایت ملک پور هم دیده بودم طرف میگفت فلان قدر زبان برنامه نویسی بلده و کارشناس هاش میگفتن خیلی رزومه خوبی داری.(فکر کنم طرف رفته بود فقط Hello, World های تمام زبان هارو رفته بود حفظ کرده بود😂 ) منم برای سنگین کردن رزومه می خواستم یاد بگیرم وگرنه نه برای کار میخوام نه برای تحصیلات.

یک دلیل دیگر هم داشتم که توی چند تا از رشته های مورد نظرم در ترم  اول و ...  برنامه نویسی داشت با اینکه خود رشته زیاد به برنامه نویسی ربط نداشت. و بنده هدفم این بود که نمراتم به خاطر برنامه نویسی پایین نیاد. ولی باز نمی دونم ارزش داره برنامه نویسی رو قبل از دانشگاه یاد بگیرم یا برم زبان انگلیسیمو رو قوی تر کنم و به درس های برنامه نویسی که توی دانشگاه تدریس میشه ، اکتفا کنم؟

خیلی از شما ممنونم.❤️

در 11 ساعت قبل، Arsham mahmoode گفته است :

اشتباه کردی برو از اقای همتی از وبسایت سورس باران مشاوره رایگان بگیر ولی خودم دارم اچ تی ام سی اس اس کار میکنم عالیه چرا؟ چون داری شروع میکنی وارد دنیا برنامه نویسی میشی باهاش و اروم اروم میای بالا اشتباهه که از زبان هایی مثل پایتون و جاوا و سی استفاده کنی در اول کار هر چند سی زبان پایه و ساده ای هست

برنامه نویسی در ایران پول نداره چونکه زبان های وب و سی شارپ بیشتر مد نظر هستن در اون زمینه هم رقیب زیاد هست اگر میخوای جوونیتو بزاری پای مدرک ارزش نداره برو دنبال اهداف زندگی خودت و با برنامه نویسی و کار های گرافیکی دنبالش کن واسه رزومه هم باید سر ته داشته باشه که تو در نهایت میخوای با این برنامه نویسی چکار کنی چه خدماتی بدی که باز هم به بحث اهدافت بر میگرده

این سوالی که بگی وقت تلف کردن هست هم مسخرست چون زبان اینده همین کامپیوتر هست و بخوای نخوای کارت بهش گیر میکنه ولی حالا این بحث مطرحه که انتخابت تو رو میفرسته سمت این حرفه یا اجباری که در اینده واست پیش میاد

سلام دوست عزیز،

دقیقا دنبال چنین جملاتی بودم که ببینم واقعا برنامه نویسی توی ایران مفیده یا نه؟ که با توجه به وضعیتم به درد من نمی خوره. خیلی از شما ممنونم که تجربیات خودتان را در اشتراک گذاشتید و همچنین وبسایت سورس باران رو معرفی کردید. فکر کنم بهتر باشه برم زبانمو تقویت کنم.

سپاس فراوان از شما❤️

در 3 ساعت قبل، Games_OD گفته است :

برنامه نویسی یا کد نویسی؟

سلام دوست عزیز،

خیلی از شما ممنونم بابت معرفی کردن زبان های برنامه نویسی (توی همه ی سایت ها فقط از سلایق خودشون گفته بودن.) ولی شما واقعا خوب توضیح دادید.

دقیقا حرف شما در مورد آموزش های فارسی درسته. دقیقا یادم نمیاد چی بود ولی فکر کنم آموزش پایتون فرادرس طرف داشت درباره ی یک کد که 2 رو در 2 ضرب میکرد حدود 30 دقیقه توضیح میداد.🤣

همچنین ممنونم بابت معرفی stackoverflow که منو از github بی نیاز کردید.

اگر دیدم برنامه نویسی نیازم میشه حتما از پست شما استفاده ی مفیدی میکنم.

تشکر فراوان از شما❤️

لینک به دیدگاه

در 1 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

سلام دوست عزیز،

هنوز انتخاب رشته نکردم ولی احتمالا کامپیوتر نخونم چون واقعا از اینکه فقط یجا بشینم و با کد ها ور برم خوشم نمیاد. توی وبسایت ملک پور هم دیده بودم طرف میگفت فلان قدر زبان برنامه نویسی بلده و کارشناس هاش میگفتن خیلی رزومه خوبی داری.(فکر کنم طرف رفته بود فقط Hello, World های تمام زبان هارو رفته بود حفظ کرده بود😂 ) منم برای سنگین کردن رزومه می خواستم یاد بگیرم وگرنه نه برای کار میخوام نه برای تحصیلات.

یک دلیل دیگر هم داشتم که توی چند تا از رشته های مورد نظرم در ترم  اول و ...  برنامه نویسی داشت با اینکه خود رشته زیاد به برنامه نویسی ربط نداشت. و بنده هدفم این بود که نمراتم به خاطر برنامه نویسی پایین نیاد. ولی باز نمی دونم ارزش داره برنامه نویسی رو قبل از دانشگاه یاد بگیرم یا برم زبان انگلیسیمو رو قوی تر کنم و به درس های برنامه نویسی که توی دانشگاه تدریس میشه ، اکتفا کنم؟

خیلی از شما ممنونم.❤️

سلام دوست عزیز،

دقیقا دنبال چنین جملاتی بودم که ببینم واقعا برنامه نویسی توی ایران مفیده یا نه؟ که با توجه به وضعیتم به درد من نمی خوره. خیلی از شما ممنونم که تجربیات خودتان را در اشتراک گذاشتید و همچنین وبسایت سورس باران رو معرفی کردید. فکر کنم بهتر باشه برم زبانمو تقویت کنم.

سپاس فراوان از شما❤️

سلام دوست عزیز،

خیلی از شما ممنونم بابت معرفی کردن زبان های برنامه نویسی (توی همه ی سایت ها فقط از سلایق خودشون گفته بودن.) ولی شما واقعا خوب توضیح دادید.

دقیقا حرف شما در مورد آموزش های فارسی درسته. دقیقا یادم نمیاد چی بود ولی فکر کنم آموزش پایتون فرادرس طرف داشت درباره ی یک کد که 2 رو در 2 ضرب میکرد حدود 30 دقیقه توضیح میداد.🤣

تشکر فراوان از شما❤️

من ارشد می‌خونم الان. یه نظرم فرصت گذاشتن رو زبان نتیجه خیلی بهتری داره

همچنبن، تلاش کن کتابای درسی رو از همون ترم اول انگلیسی بخونی. حتی ریاضی و فیزیک رو

این از برنامه‌نویسی بیشتر کمکت می‌کنه

برنامه‌نویسی که برای درسای دانشگاه به غیر از کامپیوتر (و تا حدودی برق) مورد نیاز هست، همشو با سرچ تو اینترنت می‌شه یاد گرفت

مگه اینکه بخوای شبیه‌سازی تو فضای خاصی انجام بدی که اون می‌ره برای پروژه پایانی بیشتر و الان موقعش نیست

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، HosseinRF گفته است :

سلام دوست عزیز،

خیلی از شما ممنونم.❤️

سلام دوست عزیز،

سپاس فراوان از شما❤️

سلام دوست عزیز،

تشکر فراوان از شما❤️

خواهش می کنم. یک نکته ای رو هم بگم که شاید خودتون هم بدونید، منتهی صرفا جهت یادآوری، مربی بد و بی سلیقه می تونه شیرین ترین و بهترین درس ها رو جوری بگه که شما را بیزار کنه! دلیل اینکه آموزش فارسی رو یه هیچ کسی توصیه نمی کنم همین موضوع هست، برای همین پایتون مثلا برید آموزش دوره پایتون های خوب مثل "مشفق همدانی" رو ببینید، الان فکر کنم ایشون ساکن استرالیا هستن و از مربیان خوشنام و برتر موسسه آموزشی یودمی هستن . کانال یوتیوب هم به اسم codingwithmosh دارن اگه اشتباه نکنم و یک سری آموزش هاشون رو اونجا رایگان گذاشتن، دانلودی هم بخواید می دونید که راحت پیدا میشه، این سایت هم هست که همه جور آموزش رو دسته بندی و رایگان گذاشته (https://git.ir/) البته آموزش پایتون مشفق رو پولی گذاشته 😅شاید به این خاطر که خواهان زیاد داشته! به هرحال از تورنت و جاهای دیگه هم میشه مجموعه رو رایگان دانلود کرد. در مورد این که گفتید فکر می کنید حوصله ندارید ساعت ها پشت سیستم بشینید و کد بزنید، شاید اولش باشه، ولی وقتی با علاقه وارد بشید، اصلا متوجه گذر زمان نمیشید! 😇 وحتی وقت هم برای یادگیری و کد زدن کم میارید!

ویرایش شده توسط Games_OD
لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Masoudk96 گفته است :

من ارشد می‌خونم الان. یه نظرم فرصت گذاشتن رو زبان نتیجه خیلی بهتری داره

همچنبن، تلاش کن کتابای درسی رو از همون ترم اول انگلیسی بخونی. حتی ریاضی و فیزیک رو

این از برنامه‌نویسی بیشتر کمکت می‌کنه

برنامه‌نویسی که برای درسای دانشگاه به غیر از کامپیوتر (و تا حدودی برق) مورد نیاز هست، همشو با سرچ تو اینترنت می‌شه یاد گرفت

مگه اینکه بخوای شبیه‌سازی تو فضای خاصی انجام بدی که اون می‌ره برای پروژه پایانی بیشتر و الان موقعش نیست

خیلی ممنون. پس میرم سراغ تقویت زبانم. تشکر❤️

لینک به دیدگاه

• 4 ماه بعد...
در در 20 شهریور 1399 در 00:00، HosseinRF گفته است :

سلام دوستان،

سپاس فراوان.❤️

اگه کارهای دولتی سازمانی مدنظرت هست بیشتر روی تکنولوژی‌های مایکروسافت net. تمرکز کن اما اگه میخوای فریلنسر باشی، اول از همه باید مشخص کنی فرانت‌اند میخوای کار کنی یا بک‌اند؟

برای فرانت‌اند پیشنهاد میکنم CSS , HTML رو یاد بگیر بعدش JS و اینها رو که فول شدی بعدش برو سمت کتابخانه‌هاشون.

برای بک‌اند هم اگر جاواسکریپ فول بشی هم میتونی فرانت‌اند (React, Vue, JQuery) کار کنی و هم بک‌اند (Node.js) میتونی کار کنی، جاوااسکریپت عالیه.

زبان بک‌اند دیگه هم که خیلی بازار خوبی داره الان PHP هست که فریم‌ورک‌های لاراول و کدایگنایتر بازار خوبی دارن ولی برای شروع فریمورک‌ها از کدایگنایتر شروع کن بعدش که فول شدی برو سمت لاراول.

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...