رفتن به مطلب

انتقاد از شیوه قیمت‌گذاری‌ها

ادامه فروش در دیوار
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

حالا که این تاپیک داره میره که بخوره به در و دیوار

این رو بگم که اصلا" قبول ندارم که افرادی که درآمد دلاری دارن الان دارن سود میکنن

خیلی از افرادی که من میشناسمشون و درآمدشون همون زمان هم که بنده تو اوج بودم اونا چارتای من رو میخریدن میفروختن الان شاکی هستن و صداشون دراومده

درسته که با این وضعیت پولداره پولدارتر میشه ولی الان اینا در خرج های جاریشون موندن و اینها سرمایه هاشون رو نمیتونن بفروشن برای خرجاشون

ماشین هاشون رو دارن میفروشن چون از پس هزینه نگهداریش بر نمیان / طرف شیشه جلو ماشینش از کامیون سنگ ریزه افتاد شکسته 45 میلیون هزینه تعویض شیشه جلوش شد سر همین موضوع هم فروخت ماشین رو

الان فقط و فقط دلال داره سود میکنه این وسط

اینهایی هم که شبونه دارن صف خرید دلار میبندن پادو همینان که رفتن فک و فامیلاشونم اوردن که 1 تومن کاسبی کنن مثلا"

که باز همین دلال ها هم میدونیم به کجا وصلن و میدونیم کلا" همونه که داره سود اصلی رو میبره

همه میدونیم قیمت دلار و طلا دست کیه / عزیزان دارن حقوق ها رو تامین میکنن ولی در حقیقت ملت با این تورم دارن از جیب خودشون حقوق خودشون رو میدن

من آشنا زیاد دارم ولی یک آشنایی دارم که خیلی برام از لحاظ رانت اطلاعاتی مهمه

ایشون سال پیش که طلا سمت ارزون شدن بود و حدود 4 تومن گفت هر چی داری طلا کن که ما هم بدون درنگ اینکار رو انجام دادیم

گفتم خب چند میشه نگفت تا کی ولی گفت 3 برابر میشه یعنی عدد 12 اون زمان من خندیدم گفت آره بخند وقتی دلیل رو پرسیدم گفت اینا پول ندارن ولی به جاش طلا زیاد دارن 

8 گرم طلا ضرب میکنن خدا تومن میفروشن به ملت و ملت همیشه در صحنه هم فریب این کار رو خواهند خورد چطور که همیشه خوردن

این اقتصاد که درست شدنی نیست ولی از این وضعیت عبور میکنیم ولی وضعیتی که برای صفر های ملی بعد از این داستان متصورم در حد ترکیه قبل از اصلاح پول ملی هست

لینک به دیدگاه

• ارسال 105
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

تصاویر ارسال شده

در 19 ساعت قبل، hosin گفته است :

کسی که طعم زبان عسل نمی فهمد

توهرچه هم بخوانی غزل نمی فهمدن

حکایت نرود میخ آهنی درسنگ

خوشم میاد همتون وقتی کم میارید یا نرود میخ آهنین در سنگ میشید یا من حرفی ندارم و...😅

منم بلدم بگم جواب ابلهان خاموشیست😂

گفتم کاربرا عقل و شعور دارن شما هرچی قیافه ی حق به جانب هم بگیری اونا متوجه میشن که از روی عقده حرف زدی یا نه

من حرف خودت رو به خودت زدم گفتم هرچی به مردم ایران نسبت دادی لایق خودت هست شدم نرود میخ آهنین در سنگ

ولی کسی مثل تو که به تمام هموطنانش میگه دزد، حرم خور، پست، لایق نابودی و... مثل تو میشه رک!

بی ادب نیستی ها رک هستی رک!

یه جک هست داستان شماست که همه رو دزد و حرم خور و پست میدونی غیر از خودت!

بچه به مادرش میگه مامان ما از نسل کی هستیم

مادرش میگه ما از نسل حضرت آدم و انسان هستیم

بچه گفت ولی بابا میگه ما از نسل میمون هستیم 

مادرش میگه عزیزم بابات در مورد نسل و خاندانش  خودش گفته من درباره نسل خودم و خاندانم گفتم!!

یاعلی

ویرایش شده توسط Alinajafi_q
  • لایک 1
  • ممنونم 1
  • حالم خوب شد 1
  • چرا؟! 1
لینک به دیدگاه

در 17 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

اینگونه مبنا / پشتوانه پول ملی به طلا منتقل می شود و از آنجا که قیمت طلا و دلار نسبت مستقیم دارند، با کاهش ارزش طلا یا با متوقف شدن افزایش قیمت طلا، قیمت دلار هم فروکش خواهد کرد و یا افزایش آن متوقف خواهد شد.

مو لای درز این برنامه نمیره، به غیر از اینکه:

1. کشور ما اینقدر طلا نداره که به همه ی کارمندا بیاد طلا بده و یا مثلا همه ی بانکها بیان طلا بدن به مردم به جای پول.

2. وقتی همه طلا داشته باشند و به دنبال فروشش باشند، ارزش طلا و دلار های بانک مرکزی هم فروکش می کنه

آرمین عزیز ممنونم بابت نظرتون

بنده فکر میکنم با استفاده از همین  طلا های موجود هم    میشود  خیلی   از کم شدن ارزش پول جلوگیری کرد   و این یه راه حل میتونه باشه

در در 23 شهریور 1399 در 07:57، Alirezatha گفته است :

در حال حاضر ما فقط نفت و طلا داریم یعنی صرفا داریم و میتونیم بگیم داریم همین قابل فروش به هیچ جا نیست

از دوستان عزیزی  عنوان فرموده بودند که امکان فروش طلا و نفت وجود نداره

برادر   اصلاً    طلا و نفت   ذات متفاوتی باهم دارن      برادر  این دو  اصلا   در یک ظرف  قرار نمیگیرند

طلا ذاتا  یک کالای سرمایه‌ای است

طلا ارزشمندترین و متداول ترین کالای سرمایه ای است 

برادر از همین  طلا  می‌توان به‌عنوان کارنسی برای داد و ستد از آن استفاده کرد خیلی ارزشمندتر از دلار خیلی ارزشمند تر از پوند انگلیس همچنین خیلی ارزشمند تر از سایر کارنسی های صرفا  کاغذی

اما نفت مثلاً سابقا کالای استراتژیک بود شاید  ۱۵ سال قبل می شد نفت رو یک کالای استراتژیک دونست و لقب طلای سیاه رو گرفت

اما با  کارگیری تکنولوژی نفت شیل همچنین ارزان تر و اقتصادی تر شدن تولید نفت به وسیله تکنولوژی نفت شیل در حال حاضر نفت از جایگاه یک کالایی استراتژیک به یک ماده  خام  و اولیه  ،  تقلیل جایگاه داده

ذخایر اثبات شده سنگ رسوبی شیل در آمریکا  که ماده اولیه نفت شیل می باشد تاسالیان متمادی میتواند  نیاز آمریکا را  به نفت پاسخگو باشد

ویرایش شده توسط farhadii
لینک به دیدگاه

اساتید عزیز

این کارت گرافیک مارو قیمت بزارین ممنون میشم

Asus Rog strix 1080ti oc

ماین نشده

اورکلاک نشده که هیچ یکسال اول استفاده دون کلاک شده بود 

گارانتی 9 ماهه

با جعبه و متعلقات

photo_2020-09-14_17-57-56.thumb.jpg.8aa7a958f0540f781c2e4a0a68d5e989.jpg

ویرایش شده توسط Alirezatha
لینک به دیدگاه

در 13 دقیقه قبل، Alirezatha گفته است :

اساتید عزیز

Asus Rog strix 1080ti oc

ماین نشده

گارانتی 9 ماهه

با جعبه و متعلقات

7500

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

اساتید عزیز

Asus Rog strix 1080ti oc

ماین نشده

گارانتی 9 ماهه

با جعبه و متعلقات

قیمتی که خریدار براش باشه 14 15 هست.

لینک به دیدگاه

دوستان این لپ تاپ نو چند قیمت میخوره؟

گارانتی نداره استفاده هم نشده

37e2b6f7-b5b7-46c8-b527-9155823972e2.jpg

b1bdc508-b619-4f91-8de9-9166e8ec58eb.jpg

لینک به دیدگاه

در 5 ساعت قبل، invoker گفته است :

بدون شرح !!!

سلام دوست من. این ایراد از کش سیستم هست چون قیمت در صفحه اصلی با قیمت صفحه خود محصول متفاوته.

یک بار رفرش کنین مشکل حل میشه...

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

یعنی  ی عده از دوستان اینجا شبانه روز در حال زحمت کشیدن  نون حلال دراوردن هستن مثل کرکس بالای تاپیک ها میگردن یه پ.لی تو دستشونه اجازه هم نمیدن جنس از مصرف کننده به مصرف کننده برسه بدبختی اینه چون یکم قیمت بالاتر میدن من فروشنده هم میفروشم به همینا بعد همونو دوبرابر میکنن تو پاچه یکی و از یکی دیگه تو پاچه  من والا قیمت قطعات مثلا سوکت 775 که دیگه این نیست کارت گرافیکی که نهایت زورش  نشون دادن ویندوزه خداتومن امیدوارم بلایی که سربازار موبایل اومده سر کامپیوتر نیاد

لینک به دیدگاه

1050ti شده 8 میلیون من با کمتر از نصفش 1080ti خریده بودم یه زمان. یعنی میشد با این پول 1080ti sli کرد.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، hamed1715 گفته است :

یعنی  ی عده از دوستان اینجا شبانه روز در حال زحمت کشیدن  نون حلال دراوردن هستن مثل کرکس بالای تاپیک ها میگردن یه پ.لی تو دستشونه اجازه هم نمیدن جنس از مصرف کننده به مصرف کننده برسه بدبختی اینه چون یکم قیمت بالاتر میدن من فروشنده هم میفروشم به همینا بعد همونو دوبرابر میکنن تو پاچه یکی و از یکی دیگه تو پاچه  من والا قیمت قطعات مثلا سوکت 775 که دیگه این نیست کارت گرافیکی که نهایت زورش  نشون دادن ویندوزه خداتومن امیدوارم بلایی که سربازار موبایل اومده سر کامپیوتر نیاد

الان کارت گرافیک 256 تا 512 مگابایت رو دارن 200 تا 500 میفروشن! بعد کارت گرافیک 256 به زور ویندوز 7 رو میاره بالا.

لینک به دیدگاه

در 4 ساعت قبل، hamed1715 گفته است :

مملکتی که توش تولید نیست همه می شن دلال دیگه تازه همون دلالش باید پول نقد همیشه توی جیبش باشه که 1 دفعه می بینی ظرف 1 روز پولش دود می شه.

لینک به دیدگاه

در در 22 شهریور 1399 در 13:24، no one looking for nothing گفته است :

سلام و احترام خدمت تمامی دوستان محترم

انتقادی از برخی قیمت‌گذاری‌های اخیر دارم، البته اختیار جنس هر کسی دست خود اون شخصه و بقیه در تاپیک خاصی حق اظهار نظر ندارن. بنده به صورت کلی، به عنوان یک گله داخل فروم عرض می‌کنم

اجناس بازار کم شدن و خیلی چیزا داخل بازار نیست. خب در این شرایط فروش به قیمت دلاری کاملا منطقیه و بحثی توش نیست

مشکل من با مواردی هست که قیمت مالتینا و سایت‌های مشابه مقایسه می‌شن!

دوستان، بنده (نه بقیه)، یک شرکت با کلی ادم زیر دستم نیست و تعرفه واردات و گمرک و کارمزد قرار نیست بگیرم که بخوام بر مبنای قیمت مالتینا روی جنسم قیمت‌گذاری کنم.

کمی منصف باشیم 🌹

کاش مشکل فقط دلار بود. مشکل فقط دلار نیست و همونطور که خودتون گفتید، مشکل اینه جنس نیست تو بازار! یه زمانی نمیدونم دوستان یادشون همین چند ماه پیش H310‌ شده بود 5 میلیون! این مادربورد کلا 100 دلار قیمت داشت و دلار انقدر نبود. اما جنس تو بازار نبود که قیمت انقدر رفته بود بالا. بنده آمار فروشندگان عزیززز و محترم رو خوببب دارم....به محض اینکه موجودی شرکت وارد کننده تموم شه، به محض اینکه بفهمن تموم شه، قیمت رو لحظه‌ای میبرن بالا. بعد که جنس میاد قیمت رو میارن پایین! یه مقدار هم پس مقصر اونا هستند. الان هم واقعا جنس یا نیست یا کمه.

مشکل بعدی، موجودی منحوس به نام گمرک ج . ا هست، که خدا لعنتشون کنه، خدا این گمرک ایران رو به زمین گرم بشونه....آه 80 میلیون امیدوار همشون رو بگیره! آخه انقدر آزار و اذیت؟؟؟ واردات لپ‌تاپ ممنوع؟؟؟؟؟؟ کالای لوکسه مثلا؟؟؟؟؟ اونایی که میان خیلی سخت وارد میشن و باعث میشه قیمت بره بالا. شرکتی هست وارد کننده، تولید کننده، بسیار محبوب، آخه بی‌شرف جنسش رو می‌خوابونید نمیذارید وارد شه؟؟ اگه یه ذره رمق داشتن تو این بازار کار کنن اونم گمرک گرفته. تعرفه‌هاشون که بماند چه تعرفه‌هایی اعمال می‌کنند...همه که سود خودشون رو می‌کنند، ضرر فقط میرسه به مصرف کننده. 

قیمت سایتی مثل مالتینا هم همیشه خوب نیست. یه چیزایی اصلا میبینی جوک....خندت میگیره واقعا! فقط میگه لینک بده قیمت بدم.

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
در در 22 شهریور 1399 در 10:38، Alirezatha گفته است :

متوجه این بحث بی معنی نمیشم

یکی مال خودشه دوست داره گرون بفروشه!

گرونه پس شما نخر یه موضوع بدیهیه اقتصادیه تا وقتی جنس فروش نره قیمت فروشنده هیچ اهمیتی نداره

کما که وقتی میرین تو دیوار برای کالایی قیمت بگیرین باید ببینین کدوم آگهی ها  بعد از چند ساعت غیب میشن

وگرنه اینکه بریم بگیم فلان کس فلان کالا رو گذاشته 50 تومن و یه هفته هست آگهیش مونده پس یعنی قیمتش احتمالا خوب نبوده که فروش نرفته

ضمنا ما سه نوع فروشنده داریم

فروشنده که نیاز فوری به پول داره میخواد جنسشو سریع بفروشه پس زیر قیمت میده

فروشنده ای که یه پولی اومده دستش میخواد ارتقا بده و عموما قیمت معقولی میزاره

فروشنده ای که نه میخواد ارتقا بده و نه نیاز به پولش داره صرفا میخواد بفروشه جنسشو که سود کنه که تقریبا همون دلال محسوب میشن این گروه سوم

ولی در هیچ کدوم از حالت ها بنظرم هیچ کس حق دخالت تو قیمت کسی نداره

اگر هم میخواین نظری بدین برین خصوصی خودم دو هفته پیش یه بنده خدایی بود میخواست یه کالاشو بفروشه رفتم خصوصی بهش گفتم با این قیمتی که گذاشتی حالا حالا مشتری برات پیدا نمیشه صرفا به خاطر راهنمایی 

سزای فروشنده گرون فروش نخریدن هست

تمام

خریدار اختیار پولشو داره و فروشنده اختیار جنسشو و هیچ کدوم هم به اجبار کسی قرار نیست هیچ معامله ای انجام بدن

زمانی که این اتفاق میفته با پدیده ای به نام ایران روبرو میشیم

ما یک قانونی در امریکا دارم به نام قانون ضد انحصار (یا قوانین نمیدونم) اگر یه شرکت در یه زمینه خیلی پیشتاز باشه و بازار رو در اون زمینه در دست گرفته باشه مثل گوگل در زمینه موتور جستجو یا اپل در زمینه اپ استور که تنها مارکت ای او اس هست یا مایکروسافت ولی ازین قدرت در راهی استفاده کنه که شرکت هایی که از لحاظ داشتن اینده واسش تهدید امیزن سریع بخره اعضای نخبش رو استخدام کنه و یا اطلاعاتی مانند علاقه مندی کاربران در اختیارشون قرار نده عملا داره یه کاری میکنه رقابت در بازار از بین بره و خودش یکه تازی کنه همه چیز مال من باشه(تفکر فراماسونری) خب الان تو ایران همین وضعه هرکی هر قیمت دلش خواست میزنه(کی نظارت داره کی گیر میده؟ هیچکس نه دولت نه مردم) خب حالا شاید بگی دلت نخواست نخر(مادر منطق) ولی وقتی اینا هم یک مشت انحصار گرا هستن کل مافیا کتمپیوتر رو گرفتن تو دوست از کی بخریم پس؟ من نیاز به سیستم اداری دارم تا نون بخورم اگر گرین و امثالهم هر قیمتی دوست داشتن بزنن و از اونجا همشون یه باندن من از کی بخرم؟

این حرف در این کشور مثل اینه که اپل بیاد قیمت تمام برنامه هارو پولی کنه مالیات رو ببره بالا هر چی رو دلش نخواست حذف کنه و بعد بگه به شما ربطی نداره دوس ندارین برید از یه مارکت دیگه دانلود کنید در حالی فقط خودش این انحصار رو به دست داره

در کل هر گونه کاری که باعث بشه یه شرکت یا فرد خاص در یه زمینه انحصار و یکه تازی داشته باشه به قانون خاصی پایبند نباشه با قیمت هاش به خریدار و مردم و اقتصاد کشور ضربه بزنه باعث این وضعیت گل و بلبل الان میشه اگر میبینی تو کشور های دیگه با قیمت ها برخورد میشه با انحصار برخورد میشه (در حالی که سطحی نگاه کنی میگی خب اپل اپ استور مال خودشه دوست داره ) یا گرین خودش کیس میسازه دوست داره درحالی که این ها باعث تورم میشن اگر گرین هر قیمتی دوست داشت بزنه فردا سازگار و لیون کامپیوتر و فافا و ایگرد هم همینکارو میکنن اصلا بیان یه رم  رو بزنن 100 میلیون دولت میخواد جلوشون وایسه ؟

پس یه کم فکر کن شما الان یه دلال هستی از امتیاز فروشگاهت معلومه دونبال سود خودتی ولی همیشه اینو بدون دلال همیشه سود خودشو داره بلاخره یه سود خالصی میذاره رو جنسی که میخواد بفروشه ولی اگر هر چی دلش خواست گذاشت این خریدار هست که ضرر میکنه

ضرر کردن خریدار و فقیر شدن تدریجی مردم خالی شدن سبد معیشت مساوی با فلج شدن کشور

لینک به دیدگاه

دوستان عزیز یه نصیحت به شما جنس دست دوم از مصرف کننده بخرید از دلال جماعت نخرید 

این قیمت های فضایی هم مسببش دلال های عزیز هستن 

لینک به دیدگاه

در 6 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

زمانی که این اتفاق میفته با پدیده ای به نام ایران روبرو میشیم

ما یک قانونی در امریکا دارم به نام قانون ضد انحصار (یا قوانین نمیدونم) اگر یه شرکت در یه زمینه خیلی پیشتاز باشه و بازار رو در اون زمینه در دست گرفته باشه مثل گوگل در زمینه موتور جستجو یا اپل در زمینه اپ استور که تنها مارکت ای او اس هست یا مایکروسافت ولی ازین قدرت در راهی استفاده کنه که شرکت هایی که از لحاظ داشتن اینده واسش تهدید امیزن سریع بخره اعضای نخبش رو استخدام کنه و یا اطلاعاتی مانند علاقه مندی کاربران در اختیارشون قرار نده عملا داره یه کاری میکنه رقابت در بازار از بین بره و خودش یکه تازی کنه همه چیز مال من باشه(تفکر فراماسونری) خب الان تو ایران همین وضعه هرکی هر قیمت دلش خواست میزنه(کی نظارت داره کی گیر میده؟ هیچکس نه دولت نه مردم) خب حالا شاید بگی دلت نخواست نخر(مادر منطق) ولی وقتی اینا هم یک مشت انحصار گرا هستن کل مافیا کتمپیوتر رو گرفتن تو دوست از کی بخریم پس؟ من نیاز به سیستم اداری دارم تا نون بخورم اگر گرین و امثالهم هر قیمتی دوست داشتن بزنن و از اونجا همشون یه باندن من از کی بخرم؟

این حرف در این کشور مثل اینه که اپل بیاد قیمت تمام برنامه هارو پولی کنه مالیات رو ببره بالا هر چی رو دلش نخواست حذف کنه و بعد بگه به شما ربطی نداره دوس ندارین برید از یه مارکت دیگه دانلود کنید در حالی فقط خودش این انحصار رو به دست داره

در کل هر گونه کاری که باعث بشه یه شرکت یا فرد خاص در یه زمینه انحصار و یکه تازی داشته باشه به قانون خاصی پایبند نباشه با قیمت هاش به خریدار و مردم و اقتصاد کشور ضربه بزنه باعث این وضعیت گل و بلبل الان میشه اگر میبینی تو کشور های دیگه با قیمت ها برخورد میشه با انحصار برخورد میشه (در حالی که سطحی نگاه کنی میگی خب اپل اپ استور مال خودشه دوست داره ) یا گرین خودش کیس میسازه دوست داره درحالی که این ها باعث تورم میشن اگر گرین هر قیمتی دوست داشت بزنه فردا سازگار و لیون کامپیوتر و فافا و ایگرد هم همینکارو میکنن اصلا بیان یه رم  رو بزنن 100 میلیون دولت میخواد جلوشون وایسه ؟

پس یه کم فکر کن شما الان یه دلال هستی از امتیاز فروشگاهت معلومه دونبال سود خودتی ولی همیشه اینو بدون دلال همیشه سود خودشو داره بلاخره یه سود خالصی میذاره رو جنسی که میخواد بفروشه ولی اگر هر چی دلش خواست گذاشت این خریدار هست که ضرر میکنه

ضرر کردن خریدار و فقیر شدن تدریجی مردم خالی شدن سبد معیشت مساوی با فلج شدن کشور

دوستان یه چیزی از اقتصاد آزاد شنیدن :دی

دقیقا چیزی که می‌گی درسته

1. خریدار وقتی می‌تونه (نخره) که جایگزین برای خریدن با قیمت بهتر داشته باشه

2. وقتی فروشنده می‌تونه با هر قیمتی می خواد بفروشه که راه برای تولید یا واردات اون جنس برای همه به شکل مساوی باز باشه (:دی)

در 4 ساعت قبل، MasoudK96 گفته است :

دوستان یه چیزی از اقتصاد آزاد شنیدن :دی

دقیقا چیزی که می‌گی درسته

1. خریدار وقتی می‌تونه (نخره) که جایگزین برای خریدن با قیمت بهتر داشته باشه

2. وقتی فروشنده می‌تونه با هر قیمتی می خواد بفروشه که راه برای تولید یا واردات اون جنس برای همه به شکل مساوی باز باشه (:دی)

اضافه کنم برای روشن شدن. اگر یکی حق انحصاری واردات x یا تولید x رو داشت، اون اسمش دقیقا می‌شه اقتصاد ناآزاد. چون همه اسیر اون فرد هستن

صد البته می‌تونیم خودمونو‌گول بزنیم و بگیم‌مال ماست و ازادیم. ولی خب دو تا عاقبت داره:

۱. جنس آکبند معادلش با همین مکانیسم گرون می‌شه

۲. تولید کشور تا ۱۰۰ سال دیگم همین می‌مونه چون همه تاجریم :))

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام...

یه سوال داشتم.

چرا قیمتای قطعات کامپیوتری انقدر بالا رفته؟

به عنوان مثال. چند هفته پیش دلار همین قیمت بود تقریبا حالا یکم بالا یکم پایین.

ولی قیمت کارت rtx 3090 بود حدود 80 تومن اگه اشتباه نکنم..

حالا که دلار تغیر انچنانی نکرده بالا پایین میره و تغییر خاصی نکرده. چطوری یک گرافیک 80  میلیونی شده 130 میلیون؟؟؟؟؟

واقعا برام سواله؟؟

ویرایش شده توسط behzadn10
لینک به دیدگاه

در 21 دقیقه قبل، behzadn10 گفته است :

سلام...

یه سوال داشتم.

حالا که دلار تغیر انچنانی نکرده بالا پایین میره و تغییر خاصی نکرده. چطوری یک گرافیک 80  میلیونی شده 130 میلیون؟؟؟؟؟

واقعا برام سواله؟؟

سلام.

دوست من هرموقع فهمیدین چرا 3090 قیمتش 80 تومن بود میفهمین چرا الان شده 130 تومن..خوشبختانه با شرایط خوب اقتصادی کشور عزیزمون چیزی گرون نمیشه و قیمت ها ثابت هستند. فقط جیب های ماست که سوراخ دارن و پولامون گم میشه یا جنس جوهرشون مناسب نیست که صفراشون پاک میشه صبح بیدار میشیم میبینیم با پولی که برای  خونه پس انداز کردیم باید ماشین بخریم ، با پولی که برای ماشین پس انداز کردیم باید موبایل بخریم ، با پول موبایل باید آبنبات چوبی بخریم

ویرایش شده توسط mohsen.dehvari
لینک به دیدگاه

سلام عزیز

اسمش هست سوء استفاده از کمبود کالا.

اولی که قطعه موجود میشه قیمتش رو خیلی بالا میزنن.

اما اگر مدتی گذشت و کسی خریدار نبود قیمتش به شدت میاد پایین.

حدود 10 روز پیش قیمت پاور 1000 وات روی لیون وقتی موجود شد تا حدود 30 میلیون تومن زده بودن الآن نگاه کن ببین چند شده.

لینک به دیدگاه

در 2 دقیقه قبل، Ali_14 گفته است :

سلام عزیز

اسمش هست سوء استفاده از کمبود کالا.

اولی که قطعه موجود میشه قیمتش رو خیلی بالا میزنن.

اما اگر مدتی گذشت و کسی خریدار نبود قیمتش به شدت میاد پایین.

حدود 10 روز پیش قیمت پاور 1000 وات روی لیون وقتی موجود شد تا حدود 30 میلیون تومن زده بودن الآن نگاه کن ببین چند شده.

سلام.دوست من کالا هست زیادی هم هست ، اما توی ویترین نیست، وقتی میاد توی ویترین که دهنمون آب افتاده باشه مثل  اون کودکی که بوی شیرینی حس میکنه تا زمین و زمانو بهم نریزه به هر قیمتی بهش نرسه آروم نمیگیره .

لینک به دیدگاه

در 31 دقیقه قبل، behzadn10 گفته است :

سلام...

یه سوال داشتم.

واقعا برام سواله؟؟

بیی شوخی کی واسه 3090 صد و سی تومن میده مگه بالا خونشون اجاره است؟

میگن بخاطر میانه اخه شما هر جور حساب کنی بدرد هیچ گیمری نمیخوره اون مرفهی که اینقدر بتونه بده یه کارت گرافیک حتما اونقدر وضعش لارج هست که بره خارج از کشور ماینر هم که اقتصادی فکر میکنه پول این کارت رو تا بیشتر از یک سال نمیتونه در بایره تا بعدش به سود برسه بدون در نظر گرفتن اینکه سرنیتی اجار بشه و سود ارز های دیگه واسه مان کمتره همچنین اینکه قیمت کارت ها به دلایل خیلی زیادی از جمله همین سرنیتی و اینکه قرار نیست تا ابد کمبود تراشه داشته باشیم میاد پایین

لینک به دیدگاه

گرافیک کلا داستانش فرق داره تو تمام فروشگاه های آمازون و نیو اگ و میکرولس شما حتی یه دونه گرافیک موجود هم پیدا نمیکنی

لینک به دیدگاه

در 23 ساعت قبل، mohsen.dehvari گفته است :

سلام.

دوست من هرموقع فهمیدین چرا 3090 قیمتش 80 تومن بود میفهمین چرا الان شده 130 تومن..خوشبختانه با شرایط خوب اقتصادی کشور عزیزمون چیزی گرون نمیشه و قیمت ها ثابت هستند. فقط جیب های ماست که سوراخ دارن و پولامون گم میشه یا جنس جوهرشون مناسب نیست که صفراشون پاک میشه صبح بیدار میشیم میبینیم با پولی که برای  خونه پس انداز کردیم باید ماشین بخریم ، با پولی که برای ماشین پس انداز کردیم باید موبایل بخریم ، با پول موبایل باید آبنبات چوبی بخریم

اخه اکثرا با قیمت دلار میرن بالا. این چی؟؟؟؟ بعد تازه 80 تومن که بود چندین برابر قیمت واقعیش. دیگه چرا گرون تر شده نمیدونم

در 22 ساعت قبل، YUNKI گفته است :

بیی شوخی کی واسه 3090 صد و سی تومن میده مگه بالا خونشون اجاره است؟

میگن بخاطر میانه اخه شما هر جور حساب کنی بدرد هیچ گیمری نمیخوره اون مرفهی که اینقدر بتونه بده یه کارت گرافیک حتما اونقدر وضعش لارج هست که بره خارج از کشور ماینر هم که اقتصادی فکر میکنه پول این کارت رو تا بیشتر از یک سال نمیتونه در بایره تا بعدش به سود برسه بدون در نظر گرفتن اینکه سرنیتی اجار بشه و سود ارز های دیگه واسه مان کمتره همچنین اینکه قیمت کارت ها به دلایل خیلی زیادی از جمله همین سرنیتی و اینکه قرار نیست تا ابد کمبود تراشه داشته باشیم میاد پایین

حالا مثلا اونی که یکم وضع مالیش خوب باشه بتونه بخره چرا باید به یه کارت 2000 دلاری 130 میلیون پول بده.. خلاصه گیمر کم نداریم خیلیا شاید پولدار نباشن ولی بخوان برا گیم این گرافیکو بخرن.. ولی دیگه این قیمت دیگه واقعا ادم میمونه...با دلار 25 تومنی این کارت میشه 50 میلیون. 130 میلیون از کجا میاد نمیدونم..مگه گمرک میخوره که اینقدر میشه؟؟؟ برام سواله

لینک به دیدگاه

در 19 ساعت قبل، behzadn10 گفته است :

سلام...

یه سوال داشتم.

واقعا برام سواله؟؟

در شرایط فعلی بعلت هجوم ماینرها به بازار کارت گرافیک جهت ماینینگ و استخراج ارز دیجیتال ، همه موجودی گرافیک ها در کل دنیا ته کشیده و قیمتشون سر به فلک زده

پس ماینینگ هست که قیمت دو کالای 1- کارت گرافیک و 2- پاور رو به شدت تحت تأثیر خودش قرار داده

مثلأ خود من کارت 3080 رو در تاریخ نهم دیماه از آمازون امارات خریدم 4800 درهم ... الان همون کارت رو در آمازون امارات زده 10300 درهم !

پس مشکل قیمت کارت گرافیک یه مشکل جهانی هست و مختص ایران نیست البته این نکته رو هم نمیشه از نظر دور داشت که شرایط در کشور اسلامی ما نسبت سایر نقاط دنیا بغرنج تر و افتضاح تر هست یعنی اگر مثلأ یه کالایی در سطح جهانی 10 درصد گرونتر بشه ، همون کالا در کشور اسلامی ما 60 درصد گرانتر میشه ! که دلایلش رو هم دوستان تا حالا در دهها تاپیک دیگر بحث کرده اند و از حوصله این مطلب خارج است ...

در مورد سایر قطعات کامپیوتر ، من اونچنان تغییری ندیدم و به روال قیمتهای چند ماه گذشته است ( همچنان گران است ولی مثل گرافیک دچار تصاعد قیمتی نشده :43_slight_frown: )

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...