رفتن به مطلب

تجربه های شما از مشکلات و خطاهای سیستم و راه حلی که پیدا کردید

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان عزیز . امیدوارم که خوب و سلامت باشید .

دیشب بعد از مشکلی که برای سیستمم پیش اومد و تونستم حلش کنم ، به فکر ایجاد این تاپیک افتادم . اگر این تاپیک وجود داشت ، شاید اینهمه دردسر نمیکشیدم . شاید این مشکل قبلا برای کسی پیش اومده بوده و من با خوندن راه حلش میتونستم سریع مشکلم رو حل کنم . از همه شما دوستان عزیز تقاضا دارم در صورتی که تجربه ای در این زمینه ها دارید ، اینجا به طور کامل شرح بدید . حتی کوچکترین جزئیات هم میتونه مهم باشه . شاید این تاپیک بتونه مشکلات خیلی ها رو حل کنه . از همکاری همه شما ممنونم .

خب میرسیم به تجربه خودم . دیشب داشتم با سیستم کار میکردم که تصمیم گرفتم برم کار دیگه ای انجام بدم . به همین دلیل سیستم رو گذاشتم روی حالت Sleep . وقتی برگشتم سیستم از حالت Sleep در آوردم و شروع به کار کردم . همین موقع یک ارور اومد که گجت های ویندوز اجرا نمیشن و نیاز به ریست شدن دارن . بعد از ریست گجت ها ، باز هم باز نشدن . این رو بگم که سیستم رو ریست نکردم و قبلا هم این ارور برام پیش اومده بود . بعد از 10-15 دقیقه دوباره باید پا میشدم از پشت سیستم . پس دوباره سیستم رو گذاشتم رو حالت Sleep. وقتی برگشتم و خواستم سیستم رو از حالت Sleep در بیارم ، سیستم راه افتاد . ولی چراغ پاور کیس و هارد روشن نشد . هیچ تصویری روی مانیتور نیومد و جوری بود که انگار هیچ سیگنالی نداشت . بعد از 15-20 ثانیه سیستم خودش خاموش شد . ولی 2-3 ثانیه بعد دوباره روشن شد برای خودش. باز هم همون حالت بود . منتها دیگه خاموش نشد . چند بار کلید برق پاور رو قطع و وصل کردم دیدم جواب نداد . سیستم رو باز کردم . تمام اتصالات سیمها رو چک کردم . کندم و دوباره جا زدم . قطعات رو از روی مادربورد جدا کردم . همه قطعات رو . حتی پردازنده رو کندم و دوباره جا زدم . دیدم همون حالت میشه باز . مادربورد رو از کیس جدا کردم و آوردم بیرون . در حالیکه فقط پردازنده روش بود روشنش کردم . فکر کردم الان بوق ارور رم رو میزنه . ولی هیچ اتفاقی نیوفتاد . مطمئن شدم که مشکل از مادربورده .گفتم به احتمال زیاد یک مادربورد جدید باید بگیرم . یهو به ذهنم رسید که باطری بایوس رو در بیارم و بایوس رو ریست کنم . هرچند فکر میکردم کار بیخودیه . باطری رو در آوردم و با اتصال دو قطب مثبت و منفی جای باطری ، بایوس رو ریست کردم . روشن کردم سیستم رو و دیدم صدای گوشنواز ارور رم و گرافیک و هارد و خلاصه همه چیز میاد . سیستم رو خاموش کردم . همه قطعات رو بستم روی کیس و روشنش کردم . سیستم بالا اومد . بایوس رو تنظیم کردم و دوباره ریست کردم . موقع بالا اومدن ویندوز خواست از حالت Sleep ریسیوم کنه . ولی دوباره صفحه سیاه شد . این بار ریست کردم و با F5 وارد بوت آپشن شدم و گزینه پاک کردن اطلاعات ریسیوم رو زدم . سیستم ویندوز رو استارت کرد و اومد بالا . قطعات رو دوباره شناسایی کرد و تا الان داره کار میکنه.

امیدوارم کسی براش مشکلی پیش نیاد . ولی اگر مشکلی داشتید و تونستید حلش کنید ، همینجا با بقیه دوستان به اشتراک بذارید . موفق باشید .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

• ارسال 366
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

واقعاً چه صبرى دارى آقا حامد - :clapping: (اصلاح شد)

خونه يكى از دوستانم رفتم كه گاهى سيستمش وسط كار رى ست ميشد. يه كيس فلزى از اين مدل قديمى ها داشت. هر كاريش كرديم نفهميديم مشكل چيه؛ وسط كار كه با كيس ور ميرفتم متوجه شدم وقتى به كيس دست ميزنم بدجور برق من رو ميگرفت. دو سه بار سيستم رو بازرسى كردم جايى به كيس اتصالى نداشت. بعدش گفتم اتصال به زمين بديم بلكه حل شد، يه سيم از پشت كيس گرفتم زدم به لوله شوفا‍ژ اتاقش.

مشكلش حل شد. ^_^

ویرایش شده توسط Armin2012
لینک به دیدگاه

واقعاً چه صبرى دارى آقا پوريا - :clapping:

خونه يكى از دوستانم رفتم كه گاهى سيستمش وسط كار رى ست ميشد. يه كيس فلزى از اين مدل قديمى ها داشت. هر كاريش كرديم نفهميديم مشكل چيه؛ وسط كار كه با كيس ور ميرفتم متوجه شدم وقتى به كيس دست ميزنم بدجور برق من رو ميگرفت. دو سه بار سيستم رو بازرسى كردم جايى به كيس اتصالى نداشت. بعدش گفتم اتصال به زمين بديم بلكه حل شد، يه سيم از پشت كيس گرفتم زدم به لوله شوفا‍ژ اتاقش.

مشكلش حل شد. ^_^

ممنون . ولی من حامد هستم عزیز ;)

لینک به دیدگاه

ممنون . ولی من حامد هستم عزیز ;)

شرمندم آقا حامد اصلا هواسم نبود؛ ماشالا همه پر ستاره هستين! :lol:

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

چه خوب

حالا منم مشکلاتم رو میگم

اول : مشکل با سی دی رام:

بعد از تعویض پاور و اضافه کردن دو تا هارد به سیستم ، روشن کردن و دیدم سی دی رام کار نمیکنه!

در حالی که چراغش روشن بود ، ولی درش بیرون نمیومد و با سوزن که باز میکردم سی دی نمیخوند

راه حل: اول سیم برقشو چک کردم که یه زره درومده بود و با درست جا زندنش سی دی رام خودش درشو باز میکرد و مشکلی نبود

حالا مشکل این بود که چیزی نمیخوند !

سیم دیتا رو چک کردم مشکلی نداشت و کامل وصل بود

به خاطر همین گفتم بزار جاشو عوض کنم

و در کمال تعجب با عوض کردن جای سیم های ساتا روی مادر بورد درست شد!

لینک به دیدگاه

مشکل دوم با گرافیک

جدیدا گرافیک جدیدمو روی سیستم قدیمی انداختم تا سیستم جدید برسه

ولی موقع روشن شدن یه بوق میومد و بعد از مدتی بوق دوم و تصویری نمیومد!

منم خیلی ناراحت شروع کردم به فکر کردن و این ور و اونورو چک کردن که متوجه شدن تبدیلی که واسه وصل کردن مانیتور زدم رو درست جا نزدم و تنها با کمی(کمی بیشتر از کمی) فشار هلش دادم داخل تر و درست شد

لینک به دیدگاه

مشکل سوم با هارد ها

دو تا هارد رو که به سیستم اضافه کردم و روشن کردم دیدم سیستم بالا نمیاد!

خیلی ناراحت شروع کردم به ریست که ببینم بالاخره میاد ولی نیومد

و بعد از کمی فکر کردن گفتم که شاید سیستم داره از هارد جدیدا بوت میکنه

پس وارد بایوس شدم و اولویت بوت از هارد ها رو تغییر دادم و هارد جدید رو پایین آوردم تا از اون یکی بوت کنه

و سیستم درست شد

ویرایش شده توسط amirff1
لینک به دیدگاه

مشکل چهارم با وصل کردن پاور

پاور حدید رو که به سیستم قدیمی میخواستم وصل کنم ، گفتم حالا که دو هفته دیگه قراره این سیستم بره و جدیده بیاد ، پاور خودشو که سیماشو از پشت سینی مادربورد رد کردم رو در نیارم و پاور جدید رو بیرون بزارم

ولی خوب از اول به این نتیجه نرسیدم و شروع کردم وبه کشیدن سیم ها که باعث خم شدن مادربورد شد

و بعدش که تسلیم شدم پاور رو بیرون گذاشتم و سیستمو روشن کردم ولی سیستم بالا نیومد و خیلی شدید یه صدای بوق دراز و بعدش دو تا کوتاه میداد

خیلی ترسیدم گفتم نکنه گندد زدم و با کج شدن مادربورد باعث شکستگیش شدم

بعد با تبلت توی نت سرچ کردم : one long beep and two short beep و متوجه شدم که این اتفاق زمانی رخ میده که گرافیک یا رم به درستی جا نرفته باشن

و اومدم دیدم نصفه رم در زمان کج شدن مادربورد بیرون اومده !

جاش زدم و همه چیز درست شد

لینک به دیدگاه

مشکل بعدی با دیر بوت شدن

بعد از اضافه کردن هارد ها و پاور ( قبل از اضافه کردن گرافیک)

به مشکل عجیبی بر خوردم

سیستم برای بالا اومدن مدت زیادی طول میداد و نمیومد

مخصوصا وقتی سیستم استند بای بود پونزده دقیقه طول میکشید تا تصویر بیاد

مشکل با عوض کردن کارت گرافیک حل شد و سیستم خیلی سریع بوت میشود

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

درود :

حامد جان اتصال قطب مثبت و منفی باطری واسه ریست بایوس لازم هست ؟؟؟

آخه یه مادربورد داشتم مثل مادر بورد شما شده بود همه کاری کردم جز اتصال کوتاه جای باطری !!! البته باطری رو چند باری در آوردم سیم پاور رو هم جدا کردم .

آخر سر هم خسته شدم بردم تو حیاط ترکوندمش :D

لینک به دیدگاه

بعضی از مادربورد ها کلید یا جامپر ریست بایوس دارن . من اصلا نگاه نکردم که مادربورد من هم داره یا نه :D به روش سنتی عمل کردم ;) ولی برای ریست بایوس یا باید از اون کلید یا جمپر استفاد کنی و یا قطبهای مثبت و منفی جای باطری ، نه خود باطری ، رو به هم اتصال بدی .

لینک به دیدگاه

سلام ...

شاید برای خیلی از دوستان پیش اومده باشه که درایو DVDشون از داخل Computer/ My Computer حذف شده باشه و وقتی هم از قسمت Device Manager چک میکنند میبینند که درایو DVD اونجا هست ولی انگار نصب نشده (روش مثلث زرد هست)!! و نیاز به این داره که Firmware جدید نصب کنید و گاهی وقتها با Firmware جدید هم مشکل حل نشده و نیاز به چک کردن کابل های برق و ساتا یا IDE هست و خلاصه به ناچار تصمیم میگیرید که ویندوز رو عوض کنید!N_aggressive%20(40).gif

از اونجا که این مشکل برای خودم هم پیش اومده بود و توی یکسری از انجمن ها جستجو کردم و نتونستم مطلب به درد بخوری پیدا کنم, تصمیم گرفتم روش حل این مشکل رو بذارم و از مدیران میخوام که اگر ممکنه این رو ویرایش و به قسمت مهم این بخش اضافه کنند تا دوستان دیگه هم بتونند استفاده کنند

خلاصه امیدوارم تاپیکم تکراری نباشه

برای حل این مشکل 2 روش وجود داره

1. به این صفحه برید و روی Run Now کلیک کنید و برنامه Fix it رو ذخیره و اجرا کنید

2. اگر روش بالا جواب نداد از روش زیر استفاده کنید

Windows 7 or Windows Vista

• Click Start
    VistaStartButton.jpg , and then click All Programs.
  • Click Accessories, and then click Run.
  • Type regedit, and then click OK.
    SecurityShield.jpg If you are prompted for an administrator password or for a confirmation, type the password, or click Allow.
  • In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
  • In the right pane, click UpperFilters.
    Note You may also see an UpperFilters.bak registry entry. You do not have to remove that entry. Click UpperFilters only. If you do not see the UpperFilters registry entry, you still might have to remove the LowerFilters registry entry. To do this, go to step 8.
  • On the Edit menu, click Delete.
  • When you are prompted to confirm the deletion, click Yes.
  • In the right pane, click LowerFilters.
    Note If you do not see the LowerFilters registry entry, unfortunately this content cannot help you any further. Go to the "Next Steps"section for information about how you can find more solutions or more help on the Microsoft Web site.
  • Exit Registry Editor.
  • Restart the computer.

Windows XP

• Click Start, and then click Run.
  • In the Open box, type regedit, and then click OK.
  • In the navigation pane, locate and then click the following registry subkey:
    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}
  • In the right pane, click UpperFilters.
    Note You may also see an UpperFilters.bak registry entry. You do not have to remove that entry. Click UpperFilters only. If you do not see the UpperFilters registry entry, you still might have to remove the LowerFilters registry entry. To do this, go to step 7.
  • In the right pane, click LowerFilters.
    Note If you do not see the LowerFilters registry entry, unfortunately this content cannot help you any further. Go to the "Next Steps"section for information about how you can find more solutions or more help on the Microsoft Web site.
  • Exit Registry Editor.
  • Restart the computer.

موفق باشید

ویرایش شده توسط Amir Fahrenheit
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

بعضی از مادربورد ها کلید یا جامپر ریست بایوس دارن . من اصلا نگاه نکردم که مادربورد من هم داره یا نه :D به روش سنتی عمل کردم ;) ولی برای ریست بایوس یا باید از اون کلید یا جمپر استفاد کنی و یا قطبهای مثبت و منفی جای باطری ، نه خود باطری ، رو به هم اتصال بدی .

سوال من یه چیز دیگه بود حامد جان . منظورم اینه که آیا برداشتن باطری کافی نیست و باید حتما اتصال کوتاه رو انجام داد ؟

لینک به دیدگاه

اگر کلید و یا جامپر Clare CMOS هست که اون رو بزن ، اگر نه باید اتصال کوتاه انجام بشه تا کاملا ریست بشه بایوس .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سوال من یه چیز دیگه بود حامد جان . منظورم اینه که آیا برداشتن باطری کافی نیست و باید حتما اتصال کوتاه رو انجام داد ؟

تو بعضی مادربوردها (قدیم بود حالا جدیدها را نمی دونم)خازنی طراحی میشد که موقع عوض کردن باتری بایوس ری ست نشه .برا همینه که کلیدی یا جامپری برا ریست کامل وجود داره .البته اگر باتری را طولانی مدت در بیارید باز هم ریست خواهد شد.

یک سوال هم برام پیش اومد مگه مادبوردهای جدید وجود باتری ارتباطی با ریست شدن بایوس داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟مگه بایوس های جدید حافظه های فلش نیستند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟و برای ذخیره اطلاعاتشون نیاز به برق ندارند

لینک به دیدگاه

من مشکل که زیاد داشتم. مشکلات خیلی عجیب غریب .

یکی از جالبترین راه حل ها این بود : یک بار که سیستم pIII 800 داشتم (فکر کنم 7 یا 8 سال پیش بود) دکمه سی دی رایتر TEAC رو زدم که دیدم ای داد بی داد ... درش باز نمی شه . هر کاری کردم باز نشد ، بعد سریع ترین راه رو انتخاب کردم و قبل از اینکه دنبال سوزن بگردم ، به صورت افقی و کنار کیس با مشت کوبیدم ... درش باز شد . از اون به بعد یا بایستی یک CD داخل می گذاشتم تا دربش باز بشه ، یا مشت ... خلاصه هاردهای اون سیستم 1 سال بعد رفت به دیار باقی ... یادمه با اون TEAC بالغ بر 5000 تا سی دی رایت کردم و فکر کنم 80 تومن خریده بودمش .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

کلا وقتی در درایوهای نوری گیر میکنه باید یک سی دی داخلش بذارید و یا از بالا فشار هم بهش وارد کنید اوکی هست دیگه.ساده ترین راه هم تعویض تسمه هست که آموزشش رو چند روز دیگه میذارم. ;)

لینک به دیدگاه

آموزشش رو بزارید چون منم مجبورم بکوبم تو سر کیس تا بیاد بیرون!

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام

مشکلی که امروز برام درست شد :

رفتم وب سایت گیگابایت برا بروزرسانی بایوس X58A-UD7 V.1

خوب دانلودش کردم و نسخه آخر @BIOS رو هم گرفتم / نسخه ای که خود برنامه برام پیدا کرد F8m بود و من هم همون رو نصب کردم سیستم ریستارت شد اومد بالا / رفتم به ویندوز ایکس پی دیدم صدای فن پردازنده گوشم رو اذیت میکنه یه نگاه به دماش کردم دیدم بد نیست ولی دور فن بالاست بعد که نگاه به ولتاژ کردم دیدم رو 1.2 هستش و 4% براش اور زده در حالیکه این وقتی کاری انجام نمیده ولتاژ رو 0.94 تا 0.96 هستش

رفتم ویندوز 7 دیدم اونجا هم اینجوریه ولی بعد از 30 ثانیه اینا بر میگرده رو حالت عادی

خلاصه کنم برگشتم ایکس پی و بایوس نسخه قبلیش رو زدم که F7 بود و مشکل برطرف شد/

این عکس از F8m

این از F7

لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام .

من بعد از اینکه کیس رو فروختم و سیستم روی میز گذاشتم با Blue Screen مواجه شدم .

با کلی کلنجار و گذارن وقت آخرش فهمیدم مشکل از کابل ساتایی بود که برای هارد استفاده میکردم .

حالا که تعویضش کردم داره 24/7 روی اورکلاک در فرکانس 4000 با 930 کار میکنم . تنظیماتش رو در قسمت اورکلاک میذارم تا همه بتونن استفاده کنن.

ویرایش شده توسط M 1 K 4 1 L
لینک به دیدگاه

من یه زمانی بود میگفتم یه سیستمه موقع بالا اومده از hibernate و standby هنگ میکنه و بعد blue screen‌میده خوب همه کار کردم ویندوز آپدیت کردم رمها رو عوض کردم و.. آخر سر هارد رو که به sata3 وصل بود به sata2 وصل کردم درست شد! حالا کسی میدونه چرا روی sata3 جواب نمیده!؟

i32100

2*kingmax2g

sapphirehd5670

p8p67le

w.d 1tb green sata6gb

البته هارد گرین وسترن اون ناسازاگاری برای اجرای ویندوز32 بیت رو الان نداره!

لینک به دیدگاه

مادربورد شما B3 هست ؟ به پورت ساتا 3 اینتل وصل میکنید ؟ چون چیپست مارول هم داره . خاکستری اینتله و آبی تیره مارول . قرمز هم eSATA . آبی روشن ساتا 2 هست .

لینک به دیدگاه

B3 هست و به اینتل فکر کنم وصل بود sata6g 1 بود شمارش انگار!

تنظیمات بایوسش مثل بقیه مینها هست یعنی اگه یه کم مطالعه کنم متوجه میشم؟ چیز خاصی داره برای افزایش کارایی؟الان همه چیزش روی اتوماتیک هست.با یه نرم افزار هم 4 گیگ رم توی ویندوز732b فعال کردم مشکلی که ایجاد نمیکنه؟

یه چیزی این سیم کشیش خیلی عجله ای شده راحت میشه از پشت سینی کیس رد کرد منظمش کرد کیس hunter هست.

یه تجربه خفن در حد المپیک دارم اگه یه موقع صدای جیلیز و پلیز از سیستم شنیدید ولی دود و بو نمیاد فکر نکنید از پاوره شاید از سه راهی تقسیم برق هم باشه دو شاخه اسپیکر خراب شده بود با یه دونه ازین دو شاخه نازکا عوض کردم اونوقت این سه راهی هم ازین مخصوصا نبود که خودش تنظیم بشه با سایز دو شاخه این هی بازی میکرد ول بود جرقه میزد بعضی وقتا سیستم ریست میشد ما رفتیم یه دونه ازین الگانسا خریدیم 30 تومن اون موقع که green 480 رو 35-40 میدادن(!!!) تموم کرده بود الان اون سیستم قدیمی الگانس رو ازش وا کردم همون پاور فابریکش رو بستم!!! من اون موقع فکرم همه چیز بود الا کامپیوتر سر در نمیاوردم فروشنده نامرد میگفت این گارانتی لایف تایم داره و 400 وات real هستش ولی روش نوشته بود 350 وات غیر real!!!!!!!!!!!!!! خلاصه بعضی مواقع اگه مشکلی پیش اومد اول ببینید دو شاخه برق سیستم وصله و اگه وصله درست وصله!!! 8-X انشاء خوبی بود؟

یه موقعی داشتم از درب مغازه اون فروشندهه سرم کلاه گذاشت رد میشدم گفتم بزار یه کم اذیتش کنم دیگه نگه پاور لایف تایمه آخر کار همه مشتری هاش پریدن میزد تو سر خودش خدایا مگه من چه گناهی کردم امروز!!! حالا اونایی که احتکار میکنن که تکلیفشون روشنه همش خرج دوا درمون میشه من دیدم. :unsure:

لینک به دیدگاه

کمی تو بایوسش بچرخ ببین تنظیماتی داره یا نه . یک تنظیم برای ساتا داره که AHCI یا IDE میتونی بذاری . من روی AHCI دارم استفاده میکنم . شما هم نگاه کن ببین چیه .

سیم کشی رو میتونی عوض کنی و از پشت منظم بیاری . تو تهویه سیستم تاثیر داره .

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...
  • کاربر ویژه

با سلام خدمت دوستان .

امروز منزل یکی از دوستان بودم که تازم مودم سیم کارت خور گرفته بود و میخاست براش راه اندازی کنم .

مودم رو نصب کردیم ، بعد از نصب و یک بار ریستارت سیستم ، بطور متوالی با بلو اسکرین مواجه شدم .

خلاصه متوجه شدم که فرکانس سیم کارت به کارکرد قطعات دیگر تداخل ایجاد میکنه و از یک post usb Hub استفاده کردم و همه جیز درست شد و نت وصل شد .

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...