رفتن به مطلب

تجربه های شما از مشکلات و خطاهای سیستم و راه حلی که پیدا کردید

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

کارت گرافیک نصب کردیم کلی داغ میکنه بقلش هم مودم و چارتا برد دیگه نصب کردیم بدبخت این فنش هر چی زور میزنه گرما رو بده بیرون میخوره به کارت بقلی برمیگرده تو صورت خودش!!!

ویرایش شده توسط Undefined
لینک به دیدگاه

• ارسال 366
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

دوستان این دوتا عکس رو ببینید از سیستم منه فکر میکنید با اپدیت بایوس مشکل حل شه ؟من سی پی یوم e7500 بود یه quad8400 گزاشتم روش حالا دما رو این میزنه البته هنگی و مشکلی ندارم .نظرتون در مورد دمای کارت چیه یکی تو یه بازی با اخرین انظیمات و رزولشن بالا هست یکی تو حالت عادی بعد از اینکه بازی رو بستم

http://myup.ir/viewer.php?file=51149433610822641631.png

http://myup.ir/viewer.php?file=03942930841683417941.jpg

لینک به دیدگاه

این برنامه رو بگیر نصب کن :

http://www.softpedia.com/get/PORTABLE-SOFTWARE/System/System-Enhancements/Portable-System-Information-Viewer.shtml

این دقیقتر نشون میده . به اون برنامه ای که داری نمیشه زیاد اعتماد کرد .

لینک به دیدگاه

عجب برنامه اییه. دستت درد نکنه حامد جان این دمای کارت گرافیکم رو کدوم قسمتش باید ببینم یکم قاطیه و درهم هست

لینک به دیدگاه

قسمت Sensors رو بزن . فلش کنارش رو نه . خود sensors . بیا پایین صفحه . پیدا میکنی .

لینک به دیدگاه

http://myup.ir/viewe...79341939765.jpg

http://myup.ir/viewe...92122329706.jpg

این عکس ها از سیستم هست بازم دما رو بالا نشان میده البته کارت فکر کنم درسته 47 میزنه

ویرایش شده توسط hamed1715
لینک به دیدگاه

این بحث رو ببر تو تاپیک خودش . مشکلات با دمای سیستم . اینجا وقتی مشکلت حل شد بیا و توضیح بده چطوری بود . تاپیک منحرف نشه .

http://lioncomputer.ir/forum/index.php?showtopic=12956

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

باسلام

راستش من مشکلی داشتم

اینکه وقتی ویندوزم بالا میاد

با پیغام زیر رو به رو میشم

گاهی وقتها وقتی درایور م رو باز میکنم و یا my computer

لطفا راهنمائیم کنید

با تشکر

New%20Picture.jpg

ویرایش شده توسط repair
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

روزی که اولین سیستم رو از کسی خریدم با خوشحالی اومدم خانه و روشنش کردم و به راحتی سیستم بالا اومد.اما پس از چند روز سیستم را باید 5 یا 8 بار ریست میکردم تا بیاد بالا خلاصه کیس رو بردم پیش یکی از دوستان خوبم گفت شاید از ویندوزش باشه اما در حین نصب ویندوز همون بلو اسکرین معروف ظاهر میشد بعد گفت شاید مشکل از هارد باشه اما مشکل از هیچ کدام از قطعات نبود به جز یک قطعه که اون رو تست نکرده بودن CPU (*)

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود

انتخاب ویندوز کجا رفت؟

3 عدد بنده هارد در حال حاضر دارم دوتاش دوتا ویندوز دارن که مشکل دارن کلا و یکی دیگه هم روی سومی به تازگی نصب شده بود!

مشکل اینجا بود که من Boot Priority یا اولیت بالا اومدن رو من گذاشته بودم روی همین هارد سوم که ویندوز سالم داشت (مسلما باید همینکارو میکردم)

ولی متوجه میشدم یه ویندوز قدیمی منیاد بالا که یه مقدار مشکل داره!

هر چیزی رو بوت میذاشتم این ویندوز میومد تا اینکه گذاشتمش روی یکی از هارد ها که ویندوز مشکل دار داشتند! و مشکل حل شد!

نکته اینجا بوده که احتمالا اطلاعات انتخاب ویندوز داخل یکی از هارد های دیگه ثبت شده بوده که وقتی عوض شد کاملا درست شد و الان میشه ویندوز رو انتخاب کرد!

نتیجه: اولیت رو حداقل یک بار روی همگی هارد ها قرار بدید تا ببینید تغییری ایجاد میشود یا خیر!

ویرایش شده توسط Danialdaneshmand
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

از SSD استفاده میکنید؟

ممکنه شما SSD رو از لحاظ سخت افزاری درست وصل کنید (یک برق پاور و دیگری Sata 6GB)

ولی هنوز هم میبینید سرعت معمولی رو بازدهی میده!

خوب مشکل کار اینجاست که شما باید به تنظیمات Bios وارد بشید و در قسمت تنظیمات Sata

AHCI رو فعال کنید و بعد روی Sata 6GB یا SSD خودتون فعال کنید!

حالا میتونید متوجه سرعت دو برابر بشید!

ویرایش شده توسط Danialdaneshmand
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

تا حد ممکن از برنامه های تغییر ظاهر ویندوز (Skin)

خودداری کنید!

چرا که ممکنه بعضی موارد که قویتر باشند فایل های سیستمی رو تعویض کنند و دیگه شما نتونید وارد ویندوز بشید!

مشکل مشابهی که برای من پیش اومد در Theme سیستم عامل مکینتاش که مشابها طراحی شده بود!

ویندوز بالا نمیاد و متاسفانه با Repair هم درست نمیشود و مجبور هستید ویندوز دیگری نصب کنید!

جالب هم موردی بود که بنده تا حالا ندیده بودم!

وقتی ویندوز جدید با تمام ناامیدی بالا اومد ، متوجه یک فولدر با اسم جالبی شدم در قسمت C که ویندوز دوباره روی همان درایو نصب شد!

Windows.old این اسم همین فولدر جالب بود!

تمام اطلاعات Desktop و چیز های دیگر در آن ذخیره شده اند!

نتیجه:تا جایی که ممکنه هیچوقت درایو رو پاک نکنید شاید حتی اگر مورد بالا هم پیش نیاد شما بتونید Recovery کنید!

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام خدمت دوستان و عزیزان.

بارها برای من پیش اومده که در پلتفورم x58 که چندین مدل مادربورد و پردازنده کارکردم و با همشون مشکل شناسایی حافظه داشتم .

بعد از اورکلاک حافظه ، 2گیگ از 6 گیگ شناسایی نمیشد.

امروز هم این مشکل بوجود آمد که با حوصله تونستم راه حل و مراحل کارش رو پیدا کنم .

مراحل کار :

1- بیرون آوردن CPU

2- درآوردن حافظه ها

3-در آوردن باطری مادربورد

4- CLR-cmos

5-نصب حافظه ها (6گیگ)

6-قرار دادن باطری

7- نصب cpu

​_______________

امیدوارم دوستان استفاده لازم رو داشته باشند و بدردشون بخوره .

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان و عزیزان.

بارها برای من پیش اومده که در پلتفورم x58 که چندین مدل مادربورد و پردازنده کارکردم و با همشون مشکل شناسایی حافظه داشتم .

بعد از اورکلاک حافظه ، 2گیگ از 6 گیگ شناسایی نمیشد.

امروز هم این مشکل بوجود آمد که با حوصله تونستم راه حل و مراحل کارش رو پیدا کنم .

مراحل کار :

1- بیرون آوردن CPU

2- درآوردن حافظه ها

3-در آوردن باطری مادربورد

4- CLR-cmos

5-نصب حافظه ها (6گیگ)

6-قرار دادن باطری

7- نصب cpu

​_______________

امیدوارم دوستان استفاده لازم رو داشته باشند و بدردشون بخوره .

علت بروز این مشکل در پلتفرم 1366 فقط خم شدن مادر برد هست.

اگه کولر شما زیادی سنگین باشه ویا برد کامل فیت نشده باشه باعث میشه که بردتون شکم بده و در نتیجه این اتفاق عجیب رخ میده که ویندوز رم شما رو 4 نشون میده،در صورتی که اگه با برنامه CPUz ملاحظه کنید همه چی درسته.

این اتفاق اغلب برای بردهای ASUS پیش میاد.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

علت بروز این مشکل در پلتفرم 1366 فقط خم شدن مادر برد هست.

اگه کولر شما زیادی سنگین باشه ویا برد کامل فیت نشده باشه باعث میشه که بردتون شکم بده و در نتیجه این اتفاق عجیب رخ میده که ویندوز رم شما رو 4 نشون میده،در صورتی که اگه با برنامه CPUz ملاحظه کنید همه چی درسته.

این اتفاق اغلب برای بردهای ASUS پیش میاد.

دوست عزیز ، با تشکر از توضیحات شما. یک مطلب دیگر هم هست که باید بگم .

چندوقت پیش یک مادربورد p6t Deluxe +i7 930 دست یکی ازبچه ها بود. هر کاری کردیم بیشتر از 4 گیگ مموری شناسایی نمیکرد.

تا اینکه متوجه شدیم memory controler پردازنده مشکل پیدا کرده و با وجود فعال بودن Hyper thread تست پایداری متوقف میشد.

فعلا راه حلی براش نداریم .

لینک به دیدگاه

دوست عزیز ، با تشکر از توضیحات شما. یک مطلب دیگر هم هست که باید بگم .

چندوقت پیش یک مادربورد p6t Deluxe +i7 930 دست یکی ازبچه ها بود. هر کاری کردیم بیشتر از 4 گیگ مموری شناسایی نمیکرد.

تا اینکه متوجه شدیم memory controler پردازنده مشکل پیدا کرده و با وجود فعال بودن Hyper thread تست پایداری متوقف میشد.

فعلا راه حلی براش نداریم .

سلام میکائیل جان، تا جائی که اطلاعات من قد میده، توضیحات اون دوستمون کاملا صحیحه، زمانیکه بردهای ایکس58 یه مقدار خم میشه مشکل مربوط به رم دیده میشه، تو تستهایی هم که من انجام دادم مشکل از عدم اتصال درست پایه های برد به سی پی یو هست، شما هم تست کن همینجا اعلام کن ...

ویرایش شده توسط MAXIMUSs
لینک به دیدگاه

من مشکل بلو اسکرین دارم :

وقتی کامپیوتر رو روشن میزارم بدون هیچ فعالیتی بعد از 1 ساعت آف میشه و وقتی روشنش میکنم ریزیوم میشه و بعد از 30 ثانیه بلواسکرین میاد و...

ویندوز سون

لینک به دیدگاه

• 3 ماه بعد...

سلام

اقا من یه گرافیک 4850 دارم که داخل بازی دما به 90 میرسه

با catalyst ati میشه کترل فن رو زیاد کرد دور فن رو روی 50 هم که میزازم فرق چندانی نداره

تو محیط ویندوز دور فن روی 40 که بزارم دما 60 بهترین حالتش

خلاصه تا یه جایی خوندم نوشته بود بایوس گرافیک رو اپدیت کن مشکل حل میشه ؟؟؟

واقعا همینطوره ؟؟؟؟

با برنامه  ati winflashیا از طریق dos میشه؟؟؟ ولی نتونستم

راهنمایی کنید چیکار کنم

ویرایش شده توسط faraj
لینک به دیدگاه

احتمالا خمیر زیر هیت سینکش خشک شده . مدت زیادیه که داره کار میکنه . اگر بلد هستی هیت سینک رو از روی کارت بردار و خمیر تازه بزن . باقیمونده خمیر قبلی رو باید پاک کنی.  اگر بلد نیستی ببر یکی از مراکز خدمات کامپیوتر . جای مطمئن ببر .

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه
سلام

اقا من یه گرافیک 4850 دارم که داخل بازی دما به 90 میرسه

با catalyst ati میشه کترل فن رو زیاد کرد دور فن رو روی 50 هم که میزازم فرق چندانی نداره

تو محیط ویندوز دور فن روی 40 که بزارم دما 60 بهترین حالتش

خلاصه تا یه جایی خوندم نوشته بود بایوس گرافیک رو اپدیت کن مشکل حل میشه ؟؟؟

واقعا همینطوره ؟؟؟؟

با برنامه  ati winflashیا از طریق dos میشه؟؟؟ ولی نتونستم

راهنمایی کنید چیکار کنم

درود

دمای 90 درجه برای 4850 طبیعی هست ولی میشه 4-5 درجه کمترش کرد.

کدوم مدل 4850 هست یک لینک از شرکتش بذار.

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

یعنی با بایوس نمیشه دماش رو کمتر کرد ؟؟؟

راستی بعضی موقع ها تو محیط ویندوز تصویر شطرنجی میشه ؟؟؟ ریست میکنم درست میشه

ممنون

ویرایش شده توسط faraj
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

یعنی با اپدیت بایوس نمیشه ؟؟؟

لینک :

http://www.sapphiretech.com/presentation/product/?psn=000101&pid=173&lid=1

لینک به دیدگاه

من توی این چندین سالی که سیستم داشتم با مشکلات ریز و درشتی که هر سیستمی میتونه با اون ها درگیر بشه رو داشتم و بیشترشون رفع و رجوع شدن، اما یه مشکلی که اخیرا و پس از جمع کردن سیستم جدید با اون مواجه شدم این بود که موقع بوت شدن و بالا اومدن سیستم از هر دو سه بار ریستارت کردن ویندوز و یا موقع روشن کردن سیستم بخصوص زمانی که مثلا واسه بیشتر از 10 دقیقه سیستم خاموش بوده سیستم نمیتونست هارد دیسک رو پیدا کنِ و بوت بشه و پیغامی با مضمون خطای خواندن دیسک و فشار دادن کلیدهای معروف ctrl+alt+del واسه راه اندازی مجدد نمایش داده میشد و پس از انجام این عمل و راه اندازی مجدد سیستم بالا میومد(که در آخر عکسش رو هم میذارم) این مشکل منو خیلی کلافه کرده بود هر راهی که به ذهنم میرسید توی این دو سه ماه انجام دادم از تعویض رم، تغییر فرکانس رم از برداشتن کارتهای PCI تغییر سوکت های ساتا، کابل ساتا، تک به تک زدنِ هاردها،تغییر دادن اولویت های بوت، عوض کردن نوع ویندوز روی هر کدوم از هاردها، فرمت کردنِ هاردها با خودِ ویندوز و پارتیشن بندیشون توسط ویندوز، آپدیت کردن بایوس و در آخر کمک گرفتن از یکی از دوست های با سواد و با تجربم اما هیچ کدوم حاصلی نداشت تا اینکه در اوج نا امیدی نوری تابیدن گرفت :D :Idea: به طور اتفاقی یاد مطالبی که در مورد مُد AHCI خونده بودم افتادم و رفتم با کلی امیدواری از داخل بایوس، ساتا مد رو روی AHCI قرار دادم و ویندوز رو مجدداً نصب کردم و خدارو شکر درست شد و در حال مدارا کردن باهاش هستم، اما حدس میزنم مشکل اصلی از کنترل چیپ ساتا باشه، تنها نگرانی که هست اینه که بعضی اوقات بخصوص در موقع اجرای برنامه ها یدفه از هارد سیگیت یک ترابایت ساتا 3ام یه صدای تق نسبتا شدید شنیده میشه که حدس میزنم از سیلندر داخلش باشه نمیدونم طبیعیه یا نه ولی به هر حال ریسکِ و باید باهاش سر کنم 8-X

http://upcity.ir/images/48374292806915532454.jpg

ویرایش شده توسط apple2070
لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

عزیز دمای بالای کارت باعث میشه به هم ریختگی تصویر داشته باشید به احتمال زیاد.

باید خمیر تعویض بشه.

لینک به دیدگاه

درود

دمای 90 درجه برای 4850 طبیعی هست ولی میشه 4-5 درجه کمترش کرد.

کدوم مدل 4850 هست یک لینک از شرکتش بذار.

سلام دوست عزیز

یعنی با اپدیت بایوس نمیشه ؟؟؟

لینک شرکت :

http://www.sapphiret...1&pid=173&lid=1

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...