رفتن به مطلب

تجربه های شما از مشکلات و خطاهای سیستم و راه حلی که پیدا کردید

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

• کاربر ویژه

سلام

روی سیستم XP داشتم و خواستم Win8 هم بزنم - خلاصه کنم زدم برا نصب سیستم اومد بالا بعد از اینکه همه چی رو آپدیت کرد CD-ROM رو نشناخت در حالیکه در کنترل پنل وجود داشت/

اینکارو

ردم مشکل حل شد

MS-Dos-P رو در حالت Admin اجرا کردم

و بعد  نوشتم

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0×00000001

اگر بیش از 2 تا CD-ROM باشه هم خط بالا نوشته میشه و هم این خط

reg.exe add "HKLM\System\CurrentControlSet\Services\atapi\Controller0" /f /v EnumDevice1 /t REG_DWORD /d 0×00000002

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...
  • ارسال 366
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

سلام سیستم من به طور کل بازی نصب نمیکرد و یک سره not responding میداد که مادر برد را عوض کردم درست شد که مشکلش چیپستش بود.

لینک به دیدگاه

سلام

بچه ها من هارد م مشکل پیداکرده واینکه می خواستم بدونم  این مشکل حل شدنی است یا نه ؟ سخت افزاری حل میشه یا نرم افزاری؟ ???

Capture.PNG

Capture1.PNG

ویرایش شده توسط Ebess
لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

درود دوستان گلم

یکی از دوستان از ما یک عدد asus titan خریدن که وقتی روی سیستمشون گذاشتن تصویر نداد و وقتی بایوس مادربورد رو اپدیت کردن تصویر داد و مشکلی ندارن ایشون الان . گفتم این تجربه رو بدونید تا جایی به مشکل بر نخورید

موفق باشید و مرسی از اینکه تجربه هاتون رو شیرینگ میکنید اینجا

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان به نظر من این تاپیک خیلی خیلی به درد به خور هست

مشکل من از هارد شروع میشه از هارد 160 مکستور هاردی که بدسکتور داشت و تا حالا به خاطر این بدسکتور ها من دردسر های زیادی کشیدم

بدسکتور هارد من فقط به خاطر یه چیز ایجاد شد اونم این بود که هاردم رو که خریده بودم فروشنده هارد رو با دو پیچ بسته بود یعنی فقط یکطرفش رو بسته بود که اینطوری هارد تکون میخوره ضربه میخوره با این حال من 4 سال با این هارد کار کردم ولی دیگه آخرهای این 4 سال من ارور صفحه آبی چندین و چندین بار دیده بودم

بدسکتور 100 برابر ویروس بد تره از اسمش پیداست (سکتور های بد) هر اطلاعاتی که روی بدسکتور ذخیره بشن بعد مدتی دیگه به اون اطلاعات دسترسی پیدا نمیکنی نمیتونی کپی کنی نمیتونی پاکشون کنی اگه ویندوز روی بدسکتور ها بیوفته ویندوز بعد مدتی بالا نمیاد ارور صفحه آبی میده نرم افزار ها اجرا نمیشه

با این همه مشکل من تا یه سال با این بدسکتور ها جنگیدم و هارد رو تا 5 سال استفاده کردم چجوری؟؟؟؟؟

از شانس بد روزگار بدسکتور های من به قسمت اولیه هارد افتاده بودن برا همین از وقتی که فهمیدم هاردم بدسکتور داره من 50G اول رو خالی میزاشتم و از 50G به بعد ویندوز نصب میکردم و خیلی خوب هم کار میکرد بدسکتور چیزی نیس که به دست نرم افزار درست بشه و تعمیر هم نمیشه

با بدسکتور های خفیف کاری ندارم بدسکتور های من انگار با تبر ایجاد شده بودن با تبر

امیدوارم هیچگاه هاردتان دچار بدسکتور نشود

لینک به دیدگاه

• 2 ماه بعد...

سلام به همگی من تازه عضو شدم میخواستم بدونم کسی میتونه مشکل منو حل کنه یا واسش اشنایی داشته باشه؟؟؟؟؟؟ :huh:

کامپیوتر من خود به خود وسط کار خاموش میشه مخصوصا وقتی ویدیو میبینم یا اینترنت به سایتی که سنگینه وارد میشم مثلا فیسبوک یا .... و اینکه تب های زیادی با مرور گرم باز میکنم این مشکلو دارم

خب فک کنم به این ربط داشته باشه کارت گرافیک من ati و من بعد نصب ویندوز کارت صدا رو نصب کردم همینطور کارت گرافیک اما به نظر ناقص نصب شد radeon 9200 pro هم هست و ارور intel(R رو میده وقتی روی مای کامپیوتر کلیک راست میزنم بعد قسمت دیوایز میرم روی دیوایز منیجر که میرم روی video controller یه علامت تعجب زرده به نظر به این ربط داره حالا امروز از اینترنت856G   intel R رو دان کردم بعد نصب کردم اون علامت زرده رفت ولی کامپیوترم بازم خاموش میشه چه کنم اخه؟؟؟؟؟؟

ممکنه کارت گرافیکم نیم سوز شده باشه؟؟؟؟؟ :( :blink:

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.من یه مدته مشکلی برام پیش اومده که نمیتونم بازی کنم.کسی اگه راه حلی میدونه لطفا راهنمایی کنه:

من وقتی بازی نصب میکنم و وارد بازی میشم سیستمم میره رو هنگ کامل ( یه بار نزدیک 2 ساعت هم صبرکردم ولی از کما برنگشت.!) وقتی ریستارتش میکنم می بینم که ویندوزم پریده. :( نمیدونم مشکلش چیه.کیس رو یه بار کامل باز کردم و همه قطعات رو جدا کردم و دونه دونه تمیزشون کردم.(آخه چندنفر گفته بودن که احتمال داره از گردوخاک باشه) الان من موندم و یه سیستم ذغالی که فقط به درد وبگردی میخوره.!

راستی بازی هایی که نصب میکنم درحد سیستمم هست و قبلا همین بازی هارو با همین سیستم تموم کردم.الان اینطوری شده.کممممممممممک :wacko:

لینک به دیدگاه

سلام به همگی من تازه عضو شدم میخواستم بدونم کسی میتونه مشکل منو حل کنه یا واسش اشنایی داشته باشه؟؟؟؟؟؟ :huh:

کامپیوتر من خود به خود وسط کار خاموش میشه مخصوصا وقتی ویدیو میبینم یا اینترنت به سایتی که سنگینه وارد میشم مثلا فیسبوک یا .... و اینکه تب های زیادی با مرور گرم باز میکنم این مشکلو دارم

خب فک کنم به این ربط داشته باشه کارت گرافیک من ati و من بعد نصب ویندوز کارت صدا رو نصب کردم همینطور کارت گرافیک اما به نظر ناقص نصب شد radeon 9200 pro هم هست و ارور intel(R رو میده وقتی روی مای کامپیوتر کلیک راست میزنم بعد قسمت دیوایز میرم روی دیوایز منیجر که میرم روی video controller یه علامت تعجب زرده به نظر به این ربط داره حالا امروز از اینترنت856G   intel R رو دان کردم بعد نصب کردم اون علامت زرده رفت ولی کامپیوترم بازم خاموش میشه چه کنم اخه؟؟؟؟؟؟

ممکنه کارت گرافیکم نیم سوز شده باشه؟؟؟؟؟ :( :blink:

مشکل شما احتمالا مربوط به CPU هست و اینکه خیلی داغ میشه.یه سری CPU intel 520 بود که روی هر سیستمی جواب نمی داد و به شدت داغ می کرد و باعث خاموش شدن سیستم میشد.

اونطوری که از نوشته هاتون فهمیدم سیستمتون هم قدیمیه.اگه مشخصات کل سیستم رو بفرمایید بهرته. در ضمن وقتی سیستم خاموش میشه یه دست به قسمت هیتسینک فن CPU بزنید ببینید داغه یا وقتی کار می کنه ببینید گرمای زیادی تولید میکنه.

فعلا این کارها رو انجام بدید و نتیجه رو اعلام کنید.

لینک به دیدگاه

سلام دوستان.من یه مدته مشکلی برام پیش اومده که نمیتونم بازی کنم.کسی اگه راه حلی میدونه لطفا راهنمایی کنه:

من وقتی بازی نصب میکنم و وارد بازی میشم سیستمم میره رو هنگ کامل ( یه بار نزدیک 2 ساعت هم صبرکردم ولی از کما برنگشت.!) وقتی ریستارتش میکنم می بینم که ویندوزم پریده. :( نمیدونم مشکلش چیه.کیس رو یه بار کامل باز کردم و همه قطعات رو جدا کردم و دونه دونه تمیزشون کردم.(آخه چندنفر گفته بودن که احتمال داره از گردوخاک باشه) الان من موندم و یه سیستم ذغالی که فقط به درد وبگردی میخوره.!

راستی بازی هایی که نصب میکنم درحد سیستمم هست و قبلا همین بازی هارو با همین سیستم تموم کردم.الان اینطوری شده.کممممممممممک :wacko:

مشخصات سیستم رو بفرمایید ببینیم میشه کاریش کرد. همینطور اسم بازی هایی که نصب می کنید

لینک به دیدگاه

سلام به همه ی دوستان به نظر من این تاپیک خیلی خیلی به درد به خور هست

مشکل من از هارد شروع میشه از هارد 160 مکستور هاردی که بدسکتور داشت و تا حالا به خاطر این بدسکتور ها من دردسر های زیادی کشیدم

بدسکتور هارد من فقط به خاطر یه چیز ایجاد شد اونم این بود که هاردم رو که خریده بودم فروشنده هارد رو با دو پیچ بسته بود یعنی فقط یکطرفش رو بسته بود که اینطوری هارد تکون میخوره ضربه میخوره با این حال من 4 سال با این هارد کار کردم ولی دیگه آخرهای این 4 سال من ارور صفحه آبی چندین و چندین بار دیده بودم

بدسکتور 100 برابر ویروس بد تره از اسمش پیداست (سکتور های بد) هر اطلاعاتی که روی بدسکتور ذخیره بشن بعد مدتی دیگه به اون اطلاعات دسترسی پیدا نمیکنی نمیتونی کپی کنی نمیتونی پاکشون کنی اگه ویندوز روی بدسکتور ها بیوفته ویندوز بعد مدتی بالا نمیاد ارور صفحه آبی میده نرم افزار ها اجرا نمیشه

با این همه مشکل من تا یه سال با این بدسکتور ها جنگیدم و هارد رو تا 5 سال استفاده کردم چجوری؟؟؟؟؟

از شانس بد روزگار بدسکتور های من به قسمت اولیه هارد افتاده بودن برا همین از وقتی که فهمیدم هاردم بدسکتور داره من 50G اول رو خالی میزاشتم و از 50G به بعد ویندوز نصب میکردم و خیلی خوب هم کار میکرد بدسکتور چیزی نیس که به دست نرم افزار درست بشه و تعمیر هم نمیشه

با بدسکتور های خفیف کاری ندارم بدسکتور های من انگار با تبر ایجاد شده بودن با تبر

امیدوارم هیچگاه هاردتان دچار بدسکتور نشود

یه نرم افزاری هست که می تونی یه قسمتایی از هارد رو کلا ببندی.یعنی مثلا 160 بشه 120 گیگ! از اون نرم افزار استفاده کردی؟

لینک به دیدگاه

salam dostan khaste nabashin

man chand vaghti hast ke moshkel daram ba pc 

albate faghat to game moshkel daram 

vaghti bazi ro ejra mikonam sari pc shut down mishe

moshakhasate system in hast:

win 7 64 bit

cpu intel quad

core 2 duo

q9400 

2.66 ghz

vga 

ati radeon 4870 hd ddr5 1gig

hdd 1t

ram 8 gig (4*2)

power green gp680b

mother board gig ep45t ud3

antivirus  kasper sky pure 2013

unti virus orginal hast 

albate ba yek barname az damaye cpu ax gereftam omidvaram be dardeton bokhore betonid komakam konid mamnon misham dostan 

27533057217276219099.jpg

ویرایش شده توسط alireza61
لینک به دیدگاه

win 7 64 bit

cpu intel quad

core 2 duo

q9400 

2.66 ghz

vga 

hdd 1t

ram 8 gig (4*2)

power green gp680b

unti virus orginal hast 

albate ba yek barname az damaye cpu ax gereftam omidvaram be dardeton bokhore betonid komakam konid mamnon misham dostan 

27533057217276219099.jpg

دوست عزیز زبان انجمن فارسی هست.

برای پست گزاشتن در این انجمن شما میبایست فارسی تایپ کنید.

لینک به دیدگاه

agha man keyboardam az in chizaye farsi rosh nist

shoma ke omadin to in safhe khondin matlabo  hata ham goftin  farsi baiad type konam  vali javabe mano nadadin 

ham jalebe ham jaye fekr kardan dare be har mamnon

لینک به دیدگاه

عاغا پنجشنبه(4مهر)  یک هارد 1 ترابایت ب فنا رفت(بدسکتور)WD- تقریبا دوماه میشد ک خریده بودمش.

همون اول ک اومد پیچ کردم رو کیس و اصلا دیگه بازش نکردم.

طی تغییراتی در سیستم بنده یک پاور معمولی بدون کابل پاور ساتا روش انداختم.یعنی با تبدیل 4پین به پاور ساتا روش انداختم.

فرداش هارد بدسکتور داد و هی فریز سیستم عامل و ...!!

خلاصه فرستادم گارانتی.فک نکنم دیگه شامل گارانتی شه.

افسوس ک نفهمیدم مشکل از کجای کارم بود-هارد رو ک اصلا ضربه ای بهش وارد نشده بود.

2 تا احتمال :

نبود یک پاور با برند معتبر.

کابلهای تبدیل.

ریسکه!

نصیحت بنده :  همیشه یک پاور با برند معتبر استفاده کنید/ حتی الامکان  از کابلهای تبدیل(4پین ب ساتا-مولکس گرافیک و ...)  استفاده نکنید.

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

win 7 64 bit

cpu intel quad

core 2 duo

q9400 

2.66 ghz

vga 

hdd 1t

ram 8 gig (4*2)

power green gp680b

unti virus orginal hast 

27533057217276219099.jpg

شما نرم افزاره wprime  رو دارین 

حجمش 1.5 مگه 

دانش کنید و اجراش کنید 

و این نزم افزار تست روهم اجرا داشته باشین ببینید دمایه سیپیو به چند میرسه 

لینک به دیدگاه

aval az hame sharmandeh ke fingilish type mikonam vaghean nemitonam farsi type konam keyboardam farsi nadare 

man fekr konam irad az vga hast 

damash ro 105 daraje hast

man emroz bazesh kardam sinkesho tamiz kardam gpu ro ham tamiz kardam dobare az on khamira zadam behesh vali farghi nakard age emkanesh hast begin baiad chi kar konam ta hararate gpu ro biaram paein 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

یه عکس از کولر کارت بزارین 

کولر کامل به gpu  چسبیده 

لینک به دیدگاه

dustan dorost shodesh 

fane vga ro avaz kardam 

dama ro az 106 be 48 resond 

dar hale bazi ham dama mishe 55

modele vga man ATI 4870 1GB   gigabyte

fani  ke endakhtam

DEEPCOOL 4600 hast

61335991438247236114.jpg39845014335223100803.jpg in ham dota  ax az ghabl va baade endakhtane in fane jadid  

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بچه ها من کارت گرافیکم ati 6850 و پاورم 480 هست الان 2 سال کار میکنم دیروز داشتم بازی میکردم یهو تصویر سیاه شد وقتی سیستم رو رسیت کردم وقتی ویندوز میخواد بیاد بالا به دسکتاپ برسه صفحه سیاه میشه ویندوز رو عوض کردم قبل از نصب درایور خوبه وقتی درایور رو نصب میکنم بعد از چند دقیقه تصویر سیاه میشه وقتی میخوای بری تو تنظیمات کارت گرافیک هم نمیشه تصویر همون لحظه سیاه میشه .....کمک کمک

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

راه حلی بسیار ساده برای مشکل Eject در DVD رایترها

دوستان من مدتی بود که با اجکته رایترم مشکل داشتم راه حل های زیادی رو آزمایش کردم تسمه درب رو عوض کردم نمیدونم با سوزن باز کردم و...

دو روز پیش که خواستم دره رایترو باز کنم یه دوثانیه ای دستم رو دکمه ی اجکت بود بعد که برداشتم در باز شد :blink:  یعنی من تا حالا نبوده که اولین بار بخوام اجکتو بزنم درش باز بشه ... :wacko:  بعد با خودم گفتم حتما اتفاقی بوده بعده چند ساعت که دوباره آزمایش کردم(dvd توش نبود میدونم dvd داخلش باشه باز میشه... :D) جواب داد. بازم دوباره گفتم فردا هم امتحان میکنم که بازم نتیجه مثبت بود. 

الان دوروز با این روش dvd رایترو آزمایش میکنم نشده رایتراولین بار بازنشه

پیشنهاد میکنم دوستانم آزمایش کنن به احتمال 90 درصد جواب بده  ;) 

دستتون رو به مدت چند ثانیه(2یا3 ثانیه) رو دکمش بزارید وبعد برش دارید مطابق شکل های زیر امیدوارم جواب بده :huh: 

58106839235988512110_thumb.jpg

حالا برش دارید میبینید که در باز میشه :)

87581754291714879439_thumb.jpg

برای کسب اطلاعات بیشتر میتونید به اینجا هم مراجعه کنید

مشکلات رایج DVD Writer و روش های رفع آنها

ارادتمند دوستان...

ویرایش شده توسط k2.KaMi
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

بنده هم یه 6850 سافایر دارم که تا موقعی که درایورش نصب نیست تصویر می ده ولی تا درایورش نصب میشه تصویر سیاه میشه و دیگه تصویر نمیده

چه کنم دوستان؟

اگر تعمیرکار کار درستی هم سراغ دارید مطرح کنید ممنون میشم

لینک به دیدگاه

دوست عزیز مال منم همینجور شد درایورش رو عوض کن درست میشه

لینک به دیدگاه

نه با تعویض درایور راه نیفتاد، آخرین ورژنش رو از سایت AMD گرفتم نصب کردم راه نیفتاد.با DVD درایور خودش هم راه نیفتاد

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...