رفتن به مطلب

تجربه های شما از مشکلات و خطاهای سیستم و راه حلی که پیدا کردید

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

درود

دیروز یه سیستم اومده بود دو تا یکی کنم اما

E4500

3GB DDR2

Abit IB9 P945

رو مشتری خریده بود یه هارد و رایتر ساتا کم داشت انداختیم

یه گراف سافایر AMD 240 با کیس wee گرین و پاور سیلوراستون 350 رو اضافه کردیم و سیستم راه افتاد

اما داخل ویندوز یکی از هسته های پردازنده بی دلیل 100٪ بود و سیستم سرعت کامل رو نداشت

ویندوز رو چک کردم هیچ برنامه ای پردازنده رو نمیپیچید بایوس رو ریست کردم حل نشد

دست بردم کلیر سیموس زدم (به روش باتری) اما سیستم دیگه روشن نشد

تا دستم به جامپر سیموس خورد فن سیستم حرکت کرد و اون جامپر رو تعویض کردم و سیستم اومد بالا

مشکل فعالیت 100٪ یکی از هسته ها هم حل شد سیموس مشکل داشت و باید تخلیه میشد

همیشه درگیری بی دلیل پردازنده ویروس نیست میتونه از بایوس و سیموس باشه

همیشه روشن نشدن سیستم از چیپ نیست شاید جامپر کلیر سیموس اتصال نمیده ;) 

ویرایش شده توسط Assass1n
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • ارسال 366
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

• کاربر ویژه

کاربرانیکه در اینجا طرح مشکل و سوال و جواب مشکل کنند، برخورد خواهد شد

قبل از پست مطلبتون،  لطفاً عنوان تاپیک رو مطالعه کنین

ویرایش شده توسط atagamer
لینک به دیدگاه

بله قریب به 80درصد مشکلاتی که پیش میاد با کلیر کردن سیموس و برداشتن باتری درست میشن ...اینو به جرات میگم ...البته این یه فوت کوزه گریه ها کمتر کسی میدونه...

یه بار یه سیستم اورده بودن پیشم هر کاری میکردیم روشن نمیشد و منم اونموقع کلی وقت گذاشتم و تمامی ماسفت و اسلات ها و تا دلت بخواد همه چی رو تست زدم هیچ مشکلی نداشت ... اعصابم خورد شده بود ...گفتم گور باباش فردا بیام ببینم چشه ...همینجوری اومدم موقعی که میخواستم برم باتری رو در آوردم و برعکس جازدم ... صبح اومدم و باتری رو درست جا زدم و یه بسم ا... گفتم و دکمه رو که زدم ...

چشت روز بد نبینه ....خخخخخ شوخی کردم ....روشن شد و بالا اومد ومشکلی نداشت ... :D :D :D :D :D در ضمن به مشتری نباید بگی که فقط اون بوده چون هم علم و تجربه ت میره زیر سوال و هم اینکه میگه خب این که کاری نداشت خودم هم بلد بودم ...و پول نمیدن ....البته من که پولشون میکنم ولی در کل گفتم به هیچ کسی به هیچ عنوان این راه حل رو یاد ندید :mad: :mad: :mad: :mad: ...مشتری که جای خودش :cool: :cool: :cool: :cool: :cool:

لینک به دیدگاه

منم یه مشکل عجیب داشتم ، هر چقدر هم سرچ کردم و از تجربیات خودم استفاده کردم فایده نداشت

مشکل این بود که وقتی سیستم بوت میشد و تا قسمت لاگین ویندوز درست بالا میومد ، اینجا ویندوز نه کیبورد نه موس و بعضی وقت ها مانیتور رو نمیشناخت

باید حدود 5 دقیقه صبر میکردم تا شناسایی کنه :| 

خلاصه اینکه کلافه شده بودم تا اینکه یه روز واسه تمیز کاری کارت گرافیک رو در اوردم

و بدون کارت گرافیک سیستم رو روشن کردم و درایو کارت گرافیک هم حذف کردم ، به همین راحتی مشکل حل شد :|

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

اولا که سیستمم رو جمع کرده بودم بدنش برق وحستناکی داشت :-?

دست بهش میزدی تا دو دقیقه انگشتت وز وز میکرد.

خونمونم ارت داشت ولی محافظی که به کیس وصل بود نه *dry#

یه سیم از پریز دیوار گرفتم (ارت) بستمش به قسمت ارت دوشاخه کیس و زدمش تو محافظ.

درست شد :D

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود دوستان دیروز یه سیستم آورده بودن که نمیشد با سی دی ویندوز پارتیشن بندی کنم

پارتیشن بندی داینامیک داشت فکر کنم فقط پاک میشد و نمیشد ایجاد کرد

تو اینترنت گشتم این رو اجرا کردم درست شد  :)

post-10586-0-96399500-1418797105_thumb.jpg

@};-  @};-  @};-  @};-

لینک به دیدگاه

سیستم یکی از دوستان مشکلی که داشت مدتها قبل این بود که سیستم مدام ریست میکرد برای رفع اشکال به یکی از تعمیرکارا مراجعه کرده بود و اون بنده خدا پاور را تعویض کرده بود و تحویل این دوست ما داده

ولی باز هم توی منزل ریست شدن ادامه داشت وقتی کیس را خودم دیدم بنظرم اومد که USB های جلوی کیس را جدا کنم با این کار و با همون پاور قبل مشکل حل شد

و جالب اینکه تعمیرکار مدعی بود که همه قطعات را چک کرده و دقیقا مشکل را از پاور و خرید یدونه گرون قیمتتر دیده بود

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 2

لینک به دیدگاه

سلام

من یه لب تاپ k551L ایسوز دارم مشکلی که دارم اینه که گرافیک cpu رو به جای گرافیک خودش که gt840 میشنااسه الان من چطور میتونم کاری کنم که این مشکل حل بشه راستی یه ویندوز 8.1 دارم که همین که بالا میاد ارور netframwork3.5 میده

دوستان خواهشا کمکتون رو دریغ نکنید نمیتونم هیچ بازی رو اجرا کنم

لینک به دیدگاه

باید بین کارتات سوییچ بکنی.

راجع به اون ارورم باید آخرین نسخه همون نرم افزار که ۴.۵.٣ هست رو دانلود کنی و بعد نصبش کنی.

همین

ویرایش شده توسط Man V To
لینک به دیدگاه

باید بین کارتات سوییچ بکنی.

راجع به اون ارورم باید آخرین نسخه همون نرم افزار که ۴.۵.٣ هست رو دانلود کنی و بعد نصبش کنی.

همین

ممنون

ویرایش شده توسط bankay2011
لینک به دیدگاه

میشه بگین چطور سوییچ بکنم

این چند جا کاملا بهت توضیح میدند:

http://www.mywindows.ir/labtop-graphic/

http://www.elmefarda.com/سوئیچ-کردن-گرافیک/

http://source.sourcekade.com/?p=594

لینک به دیدگاه

سلام

یه دی وی دی رام داشتم که درش بد باز میشد،باید چندبار کلیدشو میزدی تا باز شه یا با سیم...

اما من یه سی دی که شفافه و بدرد نمیخورد داخل گذاشتم و از اون به بعد در به راحتی با یک کلید باز میشه :D

لینک به دیدگاه

تصویر ندادن سیستم با هر گرافیکی!

یه سیستم اوردم پیشم که سیستم بالا میومد بوق ها و همه چی اکی بود>|>اما هیچ تصویری نمیداد.
خب گرافیک رو عوض کردم و یه گرافیک سالم انداختم،بازم بالا نیومد>>پاور رو هم عوض کردم و cpuو کل قطعات و اتصالات رو چک کردم و فهمیدم مشکل از اسلات pciگرافیک هست و تعمیرش کردم و تصویر گرفتم و فرداش باز همین داستان برام رخ داد!
با عوض کردن پاور مشکل برای همیشه اکی شد.>>پاور به دلیل ولتاژ نامناسب باعث ندادن سیگنال میشد+اسلات pci

ویرایش شده توسط مجمد علی رحمانپور
لینک به دیدگاه

شاید تکراری اما مهم!(رم های دو ور چیپ)
رم های دو وَر چیپ روی هر مادربردی جواب نمیده!
یه سری رم ها هستند که دو طرفشون چیپ داره.
بعضی دوستان این رم ها رو روی یه مین تست میزنند و میگن رم خراب هست!در صورتی که اینجوری نیست و با مین شما جواب نمیده و با مین دیگه یقینا جواب میده.
معمولا هم با ایسوس ها این نوع رم متچ نمیشند و البته نه هر نوع ایسوسی.

ممنون که وقت گذاشتید.

لینک به دیدگاه

• 4 هفته بعد...

با سلام خدمت دوستان من چند وقت پیش یه کارت گرافیک جدید گرفتم اوردم خودم نصب کنم وقتی جا انداختم روشن کردم بوق میزد ولی تصویر نبود خیلی باهاش ور رفتم حتی رمها رو باز کردم و دوباره نصب کردم بازم نشد دیگه داشتم ناامید میشدم اخر گفتم بزار جای رمهارو عوض کنم و عوض کردم  درست شد وتصویر اومد :)

لینک به دیدگاه

یه تجربه دیگه از نرم افزار tri-x من این برنامه رو روی استارت اپ ویندوز گذاشته بودم  بعضی وقتها که سیستم رو روشن میکردم فنهای کارت گرافیک به شدت کار میکرد اول فکر کردم کارت اشکال داره .ولی از وقتی این برنامه رو از حالت استارت اپ ویندوز در اوردم دیگه این مشکلو نداشتم.

لینک به دیدگاه

یک مورد ابتدایی و مهم در مورد خمیر زدن روی پردازنده: همیشه خمیر رو به اندازه تقریبا یک نخود وسط پردازنده یا GPU بزارید و بعد کولینگ رو نصب کنید. روش های دیگه خمیر زدن غیر از این غلط هست. گرافیک من با این مورد ساده دماش از 90 درجه به 70 درجه رسید.

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان میخوام راه حل برای مشکلی که امروز برام پیش اومد رو براتون توضیح بدم که فک میکنم خیلی حیاتی و مهمه و شاید خیلی ها به همین مشکل خورده باشن

قضیه از این قرار بود که من 6تا پارتیشن داخل هاردم داشتم که امروز بعد از نصب ویندوز متوجه شدم فقط 1 درایو ویندوز تنها دارم و درایو دیگه ای نداشتم :eek:

برنامه پارتیشن  نصب کردم (MiniTool Partition Wizard Home Edition) و دیدم بقیه هارد بصورت یک پارچه unallocated و فرمت extnded در اومده بود و کامل فرمت شده بود

اگه این قضیه براتون پیش اومد هول نکنین و اون پارتیشن رو create نکنین ونا امید که بخواین همچی رو از اول شروع کنین که شاید دیگه پارتیشن هاتون بر نگرده

کافیه از داخل همین برنامه از قسمت سمت چپ partition recovery wizard رو انتخاب کنین بعد از انتخاب هارد full disk رو انتخاب و quick اسکن رو بزنین عرض 10 ثانیه تمام پارتیشنهای قبلیتونو نشون میده شما همرو تیک میزنین و اکی میزنین و از داخل برنامه روی apply کلیک میکنین

تبریک پارتیشن های شما برگشتن با تمام اطلاعات :D

لینک به دیدگاه

منم یه تجربه تلخ در مورد پارتیشن بندی داشتم که البته خدا رو شکر به خیر گذشت و خطر از بیخ گوشم رد شد که گفتم اینجا هم بگم امیدوارم به درد بقیه هم بخوره. از دوستان عزیز میخوام هیچ وقت به طور قطع به نرم افزارهای پارتیشن بندی اعتماد نکنید و یا قبلش حتما بک آپ بگیرید. چندروز پیش میخواستم دوتا پارتیشن 300 گیگی تا خرخره پر رو Merge کنم بشه 600 گیگ که فقط ترسم از این بود که نکنه برق بره وسط کار بره که دنبال بهترین برنامه گشتم آخرش به Mini Tool Partition Wizard رسیدم که به توضیح سازندش حتی در صورت قطع برق هم میتونه اطلاعات رو برگردونه چون ویژگی Power Protection داره. البته میخواستم بک آپ بگیرم اولا جا نداشتم زیاد دوما تنبلیم هم اومد. خلاصه توکل به خدا زدم عملیات Merge انجام بشه حدود یک ساعت و نیم طول کشید تو این یک ساعت و نیم نفسم بند اومده بود آخرش رسید به 99 درصد که نفس راحت داشتم میکشیدم که فقط یه درصد مونده بشه 100 درصد و خدا رو شکر برق هم نرفت اما در کمال تعجب وقتی به 100 درصد رسید یه ارور ظاهر شد که نوشت NTFS رکورد با مشکل مواجه شد.

هیچی دوتا درایو هردوش که یکی شده بود به صورت RAW در اومده بود هرکاری میکردم واردش بشم نشد که نشد بار روانی خیلی زیادی روم ایجاد شد واقعا دوست داشتم همون لحظه زندگیم تموم بشه اطلاعات زیادی داشتم که از اول عمر و حتی با دیال آپ گرفته بودم + پروژه های آهنگسازی. ناامیدانه به دنبال راه چاره میگشتم. خدا رو شکر هیچ وقت به اون پیغام فرمت اجباری توجه نکردم. تا اخرش برنامه ActiveFile Recovery رو نصب کردم و باهاش اسکن کردم در عرض 5 ثانیه تمامی اطلاعات داخل درایو رو بهم نشون داد ولی نزدیک دو روز طول کشید تا تونستم همشو ریکاوری کنم رو هارد اکسترنال با سرعت پایین و دوباره پارتیشن 600 گیگی ساختم و اطلاعات رو کپی کردم.

واقعا خوشحال شدم که اطلاعاتم سالم بدون هیچ گونه خرابی مثل روز اولش برگشت. امیدوارم برای دوستان هم مفید بوده باشه. فقط درس عبرتی شد که از این به بعد دیگه هیچ وقت سراغ Merge کردن یا تغییر سایز هاردی که توش اطلاعات هست نمیرم اصلا به ریسکش نمی ارزه البته میتونید فضای خالی Unallocated اضافه کنید به درایو و ظرف چندثانیه انجام میشه ولی مابقی کارها رو نکنید حتی اگه شانس هم بیارید برق نره آخرش ممکنه سرنوشت من براتون اتفاق بیوفته

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

منم یه تجربه تلخ در مورد پارتیشن بندی داشتم که البته خدا رو شکر به خیر گذشت و خطر از بیخ گوشم رد شد که گفتم اینجا هم بگم امیدوارم به درد بقیه هم بخوره. از دوستان عزیز میخوام هیچ وقت به طور قطع به نرم افزارهای پارتیشن بندی اعتماد نکنید و یا قبلش حتما بک آپ بگیرید. چندروز پیش میخواستم دوتا پارتیشن 300 گیگی تا خرخره پر رو Merge کنم بشه 600 گیگ که فقط ترسم از این بود که نکنه برق بره وسط کار بره که دنبال بهترین برنامه گشتم آخرش به Mini Tool Partition Wizard رسیدم که به توضیح سازندش حتی در صورت قطع برق هم میتونه اطلاعات رو برگردونه چون ویژگی Power Protection داره. البته میخواستم بک آپ بگیرم اولا جا نداشتم زیاد دوما تنبلیم هم اومد. خلاصه توکل به خدا زدم عملیات Merge انجام بشه حدود یک ساعت و نیم طول کشید تو این یک ساعت و نیم نفسم بند اومده بود آخرش رسید به 99 درصد که نفس راحت داشتم میکشیدم که فقط یه درصد مونده بشه 100 درصد و خدا رو شکر برق هم نرفت اما در کمال تعجب وقتی به 100 درصد رسید یه ارور ظاهر شد که نوشت NTFS رکورد با مشکل مواجه شد.

هیچی دوتا درایو هردوش که یکی شده بود به صورت RAW در اومده بود هرکاری میکردم واردش بشم نشد که نشد بار روانی خیلی زیادی روم ایجاد شد واقعا دوست داشتم همون لحظه زندگیم تموم بشه اطلاعات زیادی داشتم که از اول عمر و حتی با دیال آپ گرفته بودم + پروژه های آهنگسازی. ناامیدانه به دنبال راه چاره میگشتم. خدا رو شکر هیچ وقت به اون پیغام فرمت اجباری توجه نکردم. تا اخرش برنامه ActiveFile Recovery رو نصب کردم و باهاش اسکن کردم در عرض 5 ثانیه تمامی اطلاعات داخل درایو رو بهم نشون داد ولی نزدیک دو روز طول کشید تا تونستم همشو ریکاوری کنم رو هارد اکسترنال با سرعت پایین و دوباره پارتیشن 600 گیگی ساختم و اطلاعات رو کپی کردم.

واقعا خوشحال شدم که اطلاعاتم سالم بدون هیچ گونه خرابی مثل روز اولش برگشت. امیدوارم برای دوستان هم مفید بوده باشه. فقط درس عبرتی شد که از این به بعد دیگه هیچ وقت سراغ Merge کردن یا تغییر سایز هاردی که توش اطلاعات هست نمیرم اصلا به ریسکش نمی ارزه البته میتونید فضای خالی Unallocated اضافه کنید به درایو و ظرف چندثانیه انجام میشه ولی مابقی کارها رو نکنید حتی اگه شانس هم بیارید برق نره آخرش ممکنه سرنوشت من براتون اتفاق بیوفته

داداش من همون mini tool partition استفاده کرده بودی عرض چند ثانیه 2درایوت بر میگشت طبق پست قبلی من

والا این برنامه از هر لحاظی میشه گفت حرفه ایه

منم active نصب کردم فایلارو اسکن میکرد میخواست برگردونه که 2 روز وقتمو میگرفت! و حتی یه هاد دیگه واسه ریکاوری لازم داشت

و mini tools یه قسمت به نام partition recovry داره که اگه کل هاردت فرمت و یه تیکه بشه عرض چند ثانیه مثل پارتیشن بندی اولش میکنه با تمام اطلاعات :D

لینک به دیدگاه

داداش من همون mini tool partition استفاده کرده بودی عرض چند ثانیه 2درایوت بر میگشت طبق پست قبلی من

والا این برنامه از هر لحاظی میشه گفت حرفه ایه

منم active نصب کردم فایلارو اسکن میکرد میخواست برگردونه که 2 روز وقتمو میگرفت! و حتی یه هاد دیگه واسه ریکاوری لازم داشت

و mini tools یه قسمت به نام partition recovry داره که اگه کل هاردت فرمت و یه تیکه بشه عرض چند ثانیه مثل پارتیشن بندی اولش میکنه با تمام اطلاعات :D

نه والا اتفاقا قبل از اینکه برنامه ریکاوری نصب کنم منم از همون بخش ریکاوری ویزارد خود Mini tool رفتم جلو تمام پارتیشن ها رو هم سلکت کردم و درست هم نشون میداد ولی اخرش با زدن اوکی هیچ اتفاقی تو لیست انتظار ثبت نمیشد که با زدن Apply انجام بشه شاید در مورد شما جواب داده باشه ولی برای من خیر

یه دلیل هم براش وجود داره شما پارتیشن هاتون بصورت ناگهانی unallocated شدن ولی مال بنده در اثر Merge کلا NTFS Sector نابود شده بود و بصورت RAW در اومده بود. ولی در کل نکته ای که هست اینه که دوستان با مواجه شدن با این اتفاقات هیچ وقت فرمت و پارتیشن بندی مجدد نکنن و در همون حالت اقدام به ریکاوری کنن

ویرایش شده توسط Astrix
لینک به دیدگاه

نه والا اتفاقا قبل از اینکه برنامه ریکاوری نصب کنم منم از همون بخش ریکاوری ویزارد خود Mini tool رفتم جلو تمام پارتیشن ها رو هم سلکت کردم و درست هم نشون میداد ولی اخرش با زدن اوکی هیچ اتفاقی تو لیست انتظار ثبت نمیشد که با زدن Apply انجام بشه شاید در مورد شما جواب داده باشه ولی برای من خیر

یه دلیل هم براش وجود داره شما پارتیشن هاتون بصورت ناگهانی unallocated شدن ولی مال بنده در اثر Merge کلا NTFS Sector نابود شده بود و بصورت RAW در اومده بود. ولی در کل نکته ای که هست اینه که دوستان با مواجه شدن با این اتفاقات هیچ وقت فرمت و پارتیشن بندی مجدد نکنن و در همون حالت اقدام به ریکاوری کنن

موافقم...

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام دوستان خسته نباشید...

یه سوال داشتم نمیخواستم بخاطرش تاپیک ایجاد کنم و نمیدونستم تو کدوم قسمت مطرح کنم گفتم اینجا بگم...

میشه گرافیک cpu رو فعال کرد؟ 

چون تو 3Dmark خیلی از بچه های سایت دیدم قسمت GPU هم مشخصات گرافیک اصلی بوده هم گرافیک داخلی cpu

دقیقا تو این کادر منظورمه:

64e9y00l47zsfw2y0rn8.jpg

اما همونطور که میبینید قسمت GPU من فقط گرافیک اصلی هستش :|

و مال یکی از دوستان فروم:

k170jkyk7d5dr0exmg81.jpg

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام دوستان خسته نباشید...

یه سوال داشتم نمیخواستم بخاطرش تاپیک ایجاد کنم و نمیدونستم تو کدوم قسمت مطرح کنم گفتم اینجا بگم...

میشه گرافیک cpu رو فعال کرد؟ 

چون تو 3Dmark خیلی از بچه های سایت دیدم قسمت GPU هم مشخصات گرافیک اصلی بوده هم گرافیک داخلی cpu

دقیقا تو این کادر منظورمه:

64e9y00l47zsfw2y0rn8.jpg

اما همونطور که میبینید قسمت GPU من فقط گرافیک اصلی هستش :|

و مال یکی از دوستان فروم:

k170jkyk7d5dr0exmg81.jpg

توفیقی توی امتیازتون نداره...اگه از توی بایوس و Device Manager غیر فعالش نکرده باشید باید نشونش بده.ولی CPU شما چی هست؟

لینک به دیدگاه

سلام به همه دوستان عزیز.یه روز میخواستم یه فایل تورنت بگیرم که متوجه نشدم ویروسی هست و ازاین فایلایی هست که کل سیستم رو زیر سوال میبره و حتما باید ویندوز عوض کنی.یعنی اگر مرورگر هم پاک کنی درست نمیشه و فقط اون سایتی که ویروس بخواد میره.اولا زود مرورگر سیستم رو پاک کردم  و بعد با آنتی ویروس اون فایل ویروسی و قسمت مهم ماجرا این برنامه وقتی که اجرا کردید یه سری نرم افزار کوچک و مخرب نصب میکنه که توی آنیستالر ویندوز نشون داده نمیشن!!!!!منم نرم افزار advance uninstaller pro رو نصب کردم و آخرین نرم افزاری که نصب شده بود رو پاک کردم و به نرم افزارایی که نمیشناختم هم شک کردم و آنیستال کردم.در مرحله آخر هم مرورگر هم نصب کردم و تمام.همیشه نرم افزار perfect uninstaller رو روی سیستم نصب داشته باشید.واسه فایلایی که توی آنیستالر ویندوز نشون داده نمیشن خیلی کارسازه و برای اینکه گزینه های بیشتری توی نرم افزار ببینید تیک گزینه show windows installer رو پایین سمت چپ بزنید.دیگه با این کار نیازی به عوض کردن ویندوز نشد خودم سیستم رو ضربه فنی کردم و تمام. :cool:

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...