رفتن به مطلب

تجربه های شما از مشکلات و خطاهای سیستم و راه حلی که پیدا کردید

Hamed
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

به نظر من می تونستی از تبدیل sata به hdmi استفاده کنی

مشکلت خیلی راحت تر حل می شه

:excl: ویرایش مدیریت : لطفاً از گذاشتن لینک های خارجی بی ارتباط با موضوع خودداری کنید. در صورت مشاهده مجدد، برخورد خواهد شد :excl:

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• ارسال 366
  • ایجاد شده
  • آخرین پاسخ

برترین ارسال کننده‌های این تاپیک

صدای بوق مادربرد برای رم ها

..................................................................................

راه حل در 98%موارد با مسواک اسلات هارو تمیز کرده و درست میشد

و اون 2درصد هم با چند ضربه به پشت کیس درست میشد

دفعه بعد با پاك كن رو خوده پايه هاي رم بكش

داخل اسلاتم فقط با اسپري هوا

ضربه!!!!!؟

لینک به دیدگاه

با پاک کن ؟؟؟؟ خیلی جالب بود، مگه می شه؟

ویرایش شده توسط Poorya_Lion
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

سلام

چند روزی بودش که آنتی ویروس خود بخود فایروالش  disable میشد و باید خودم فعال میکردم/ ایمیل کردم برا پشتیبانی و گفتن که گزینه Repair رو بزن تا درست بشه / درست شد مشکل و بعدش یک فلش داشتم زدم رو سیستم دیدم دیر باز میکنه ( میدونستم مشکل داره و برا همین می خواستم فرمتش کنم ) رفتم رو یک پوشه راست کلیلک کردم دیدم سنگین شده سیستم !!! خلاصه سیستم خورد به هم از سنگینی !!!

گفتم آهان فلش کارش رو روی هاردم تکمیل کرد :crying: :crying: :crying: :crying: :eek: :eek: :eek:

همینجوری اومد به ذهنم که آنتی ویروس رو پاک کنم و دوباره نصبش کنم / همین کارم انجام دادم و همه چی عادی شد / به خاطر این داشتم ویندوز عوض میکردم

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

اقا من چند روز پیش یه کارت گرافیک دسته 2 گرفتم الان 4 روزه مانیتورم خود به خود میره حالت اسلیپ که با جدا کردن کابل DVI از پشت کیس و اتصال مجدد دوباره روشن میشه بعضی وقتام روشن نمیشه که باید ریست کنم این اتفال یه 1سال پیش باز افتاده بود البته با کارت قبلیم که خود به خود درس شد حالا سوالم اینه که این اشکال از کارت یا مادربورد؟

مدل مادربوردم Gigabyte P61-usb3-B3

مدل گرافیکم sapphire HD 7950 3G هست

ممنون میشم راهنماییم کنید.

لینک به دیدگاه

دوست عزیز جای این سوال تو این تاپیک نیست . لطفا سوال خودتون رو جای خودش مطرح کنید .میتونید تاپیک بزنید .

ویرایش شده توسط Hamed
لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان و اساتید محترم

اقا من چند روز پیش یه کارت گرافیک دسته 2 گرفتم الان 4 روزه مانیتورم خود به خود میره حالت اسلیپ که با جدا کردن کابل DVI از پشت کیس و اتصال مجدد دوباره روشن میشه بعضی وقتام روشن نمیشه که باید ریست کنم این اتفال یه 1سال پیش باز افتاده بود البته با کارت قبلیم که خود به خود درس شد حالا سوالم اینه که این اشکال از کارت یا مادربورد؟

مدل مادربوردم Gigabyte P61-usb3-B3

مدل گرافیکم sapphire HD 7950 3G هست

ممنون میشم راهنماییم کنید.

درایور کارت گرافیکتو عوض کن یه ورژن دیگه بریز شاید درست شد .

لینک به دیدگاه

سلام دیروز بعد از چند وقت که از دمای بالای CPU اعصابم خورد بود با توجه به پول نداشتن یه فکری به سرم زد من 2تا فن cpu داشتم که روی مادربورد های intel نصب نمیشدن اومدم فن هاشون رو از heatsink جدا کردم و وصلشون کردم به motherboard که قابلیت تنظیم rpm فن هارو داشت ( Maximus VI Hero ) یکی از فن هارو به شکلی نصب کردم که نصفش روی رم هاس که خنکشون میکنه و نصفش روی فن CPU... با این حرکت 13 درجه افت دما در حالت idle   بین 23 تا 32  و 8 درجه در حالت full load  بین 72 تا 80  روی 4.3 GHZ شاهد بودم که عالیه با توجه به خرج نکردن هیچ پولی... فن رو با بست بستم روی رم ها و cpu و بدون آسیب و خیلی محکم داره کار میکنه و فوق العاده تاثیر داشته... CPU 4770k بود که مشکل دما داره تا حدودی... در آخر میدونم کارم غیر حرفه ای هست اگه پول water cooling داشتم اینکارو نمیکردم :D

302b477c640b3b8d1.jpg

302b5b40bdfc1e6a2.jpg

302ba4c2d37f86633.jpg

ویرایش شده توسط shayan.vampire
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام.میدونم این سوال جاش اینجا نیست اگه میتونید راهنمای کنید .ما یک شماره فارسی تو note pad سیو دادیم بعد که اومدم این بلا سرش اومده بود ????????? اگه میتونید راهنمای  کنید   :crying: 

لینک به دیدگاه

• کاربر ویژه

سلام.میدونم این سوال جاش اینجا نیست اگه میتونید راهنمای کنید .ما یک شماره فارسی تو note pad سیو دادیم بعد که اومدم این بلا سرش اومده بود ????????? اگه میتونید راهنمای  کنید   :crying: 

دوست عزیز:

زمانی که میدونید تاپیک اشتباهه اما باز پست میدین...! :eek:

لینک به دیدگاه

سلام خدمت دوستان عزیز

چند روز پیش یه مانیتور ایسوس vx229h خریدم وبه یه مشکلی برخوردم و این بود که نمی تونستم از صدای مانیتور استفاده کنم (صدا نداشت)!!!! :excl:     و آخرش مشکل رو پیدا کردم

به دو روش زیر می توان صدا رو از مانیتور دریافت کرد:

1.از طریق کابل HDMI : در این حالت صدا از همین کابل انتقال می یابد و نیازی نیست که کابل جداگانه(3.5 میلیمیتری) صدا رو وصل کرد وحتما هم باید هیچ کابل دیگری (منظورم همون جک 3.5 میلیمیتری) است نباید وصل باشه یعنی کابل اسپیکر ها رو باید از کیس جدا کرد حتی اگر خاموش هم باشد چون باعث تداخل در فرستادن صدا میشود. یعنی به طور کلی نباید هنگامی که کابل HDMI وصل است کابل صدا دیگری به کیس وصل باشد تا صدا به مانیتور فرستاده شود.

2.هنگامی که کابل VGA)DVI) وصل ه : باید حتما کابل جداگانه صدا(جک 3.5 میلیمیتری) رو به مانیتور وصل کرد و در طرف دیگر به کیس یعنی جای اسپیکر ها باید وصل کرد.چون کابل VGA نمی تواند صدا را انتقال بدهد پس به همین دلیل باید کابلی جداگانه برای صدا وصل کرد.

در کل نمی توان به صورت هم زمان هم صدا رو از مانیتور دریافت کرد وهم از اسپیکر ها پس باید یکی از این ها رو انتخاب کنیم.

این ها که نوشتم نتیجه تجربه خودم است گفتم شاید کسی دیگه به همین مشکل من بر خورد و نیاز به این اطلاعات داشت

ویرایش شده توسط HARE46
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...

یه روز میخواستم dvdرام رو از کیس جدا کنم و عوضش کنم.

پیچها رو باز کردم .فیش ها رو در آووردم .آووردمش عقب دیدم بیرون نیومد.هر کاری کردم تا شکم کیس داخل میومد ولی بیرون نیومد.دیگه فیشهای پاور رو در اووردم رمها و هرچی سر راهش بود.نشد که نشد.

یهو یه فکری خورد تو سرم(سرم بد جوری درد آومد :دی)

یه فشار کوچولو از داخل سمت بیرون دادم...

هیچی دیگه در اومد.

به همین راحتی =))

لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

یه روز میخواستم dvdرام رو از کیس جدا کنم و عوضش کنم.

پیچها رو باز کردم .فیش ها رو در آووردم .آووردمش عقب دیدم بیرون نیومد.هر کاری کردم تا شکم کیس داخل میومد ولی بیرون نیومد.دیگه فیشهای پاور رو در اووردم رمها و هرچی سر راهش بود.نشد که نشد.

یهو یه فکری خورد تو سرم(سرم بد جوری درد آومد :دی)

یه فشار کوچولو از داخل سمت بیرون دادم...

هیچی دیگه در اومد.

به همین راحتی =))

عزیز اینی که گفتی بیشتر شبیه جک بود تا مشکل :D

لینک به دیدگاه

یه روز داشتم با کامپیوتر کار میکردم یهو lan از کار افتاد هر کاری کردم نشد که نشد دیگه بردم گارانتی سازگار بگذریم 1 هفته الاف شدیم *dry# دیگه فهمیدم بایوسش پریده بوده به مشکل خورده جالبه خودم بایوسشو خونه چند دفعه اپدیت کردم جواب نداد ولی یه ورژن پایین تر اپدیت کردن درست شد اینجوریشو دیگه ندیده بودم

لینک به دیدگاه

عاغا پنجشنبه(4مهر) یک هارد 1 ترابایت ب فنا رفت(بدسکتور)WD- تقریبا دوماه میشد ک خریده بودمش.

همون اول ک اومد پیچ کردم رو کیس و اصلا دیگه بازش نکردم.

طی تغییراتی در سیستم بنده یک پاور معمولی بدون کابل پاور ساتا روش انداختم.یعنی با تبدیل 4پین به پاور ساتا روش انداختم.

فرداش هارد بدسکتور داد و هی فریز سیستم عامل و ...!!

خلاصه فرستادم گارانتی.فک نکنم دیگه شامل گارانتی شه.

افسوس ک نفهمیدم مشکل از کجای کارم بود-هارد رو ک اصلا ضربه ای بهش وارد نشده بود.

2 تا احتمال :

نبود یک پاور با برند معتبر.

کابلهای تبدیل.

ریسکه!

نصیحت بنده : همیشه یک پاور با برند معتبر استفاده کنید/ حتی الامکان از کابلهای تبدیل(4پین ب ساتا-مولکس گرافیک و ...) استفاده نکنید.

بنده هم تقریبا تجربه ای مشابه دارم.

امروزه تو هرقطعه ای میشه کم گذاشت ولی پاور هرچه بهتر باشه ضرر نداره

لینک به دیدگاه

سلام حدود 6 ماه پیش از لیون کامپیوتر یک کیس خرید کردم خودشون هم اسمبل کردن ولی وقتی به سوکت جلویی و پشتی خروجی صدا هدست یا اسپیکر وصل میکنم صدا پخش نمیکنه کیس رو باز کردم سوکت هاش وصل بودن مادربرد z87 asus اگه کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

لینک به دیدگاه

سلام حدود 6 ماه پیش از لیون کامپیوتر یک کیس خرید کردم خودشون هم اسمبل کردن ولی وقتی به سوکت جلویی و پشتی خروجی صدا هدست یا اسپیکر وصل میکنم صدا پخش نمیکنه کیس رو باز کردم سوکت هاش وصل بودن مادربرد z87 asus اگه کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

برای سوال یه تاپیک بزنید

احتمالا چیپ صدا سوخته ببرید گارانتی

لینک به دیدگاه

چند مورد بود میخواستم ویندوز نصب کنم روی کامپیوتر قدیمی ویندوز پیغام هارد میداد که نمیشه و فلان

رفتم جامپر هارد و رایتر رو دیدم هردو رو slav. بود که تو بایوس یکیش میومد جامپر هارد را گذاشتم رو master حل شد

لینک به دیدگاه

سلام حدود 6 ماه پیش از لیون کامپیوتر یک کیس خرید کردم خودشون هم اسمبل کردن ولی وقتی به سوکت جلویی و پشتی خروجی صدا هدست یا اسپیکر وصل میکنم صدا پخش نمیکنه کیس رو باز کردم سوکت هاش وصل بودن مادربرد z87 asus اگه کسی میدونه راهنمایی کنه لطفا  !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟

اقا حل شد سوکت مادر برد شل بود سفتش کردم درست شد ممنون

لینک به دیدگاه

سیستم نو که بسته بودم اولش تصویر تار بود آخرین ورژن درایور گرافیک رو ریختم درست نشد بعد از کلی سعی و تلاش هم درست نشد که نشد آخرش با راهنمایی دوستان تو اینترنت اول ورژن قبلی درایور رو پاک کردم بعد ورژن جدیدش رو ریختم درست شد!

لینک به دیدگاه

سلام . من یک سیستم اومد زیر دستم هارد و دی وی دی شو رندوم میشناخت بعد از تست تمام قطعات مادربورد فرستادم برا تعمیر درست نشد .

یک مادربورد دسته دوم مشابه مین خودش براش جور کردم ویندوز نصب کردم سیستم گذاشتم کنار. فرداش اومدم روشن کردم دوباره هارد نمیشناخت هارد دیکه ای هم وصل کردم نمیشناخت . کلا پورت ساتاش از کار افتاده بود .

یک مین دیگه گذاشتم پاور تعویض کردم درست شد .

دیگه جرات نکردم پاور خودشو وصل کنم.

میشه یک پاور فقط قسمت سا تا مادربورد خراب کنه ؟

لینک به دیدگاه

سلام . من یک سیستم اومد زیر دستم هارد و دی وی دی شو رندوم میشناخت بعد از تست تمام قطعات مادربورد فرستادم برا تعمیر درست نشد .

یک مادربورد دسته دوم مشابه مین خودش براش جور کردم ویندوز نصب کردم سیستم گذاشتم کنار. فرداش اومدم روشن کردم دوباره هارد نمیشناخت هارد دیکه ای هم وصل کردم نمیشناخت . کلا پورت ساتاش از کار افتاده بود .

یک مین دیگه گذاشتم پاور تعویض کردم درست شد .

دیگه جرات نکردم پاور خودشو وصل کنم.

میشه یک پاور فقط قسمت سا تا مادربورد خراب کنه ؟

توان پاورتون مناسب نبوده و به اصطلاح نمیکشیده

علتش از بین رفتن عمر مفید خازن های پاور میتونه باشه،پاور بی کیفیت عامل همه خرابیهاست.

حتما از پاور های توان واقعی مثل گرین استفاده کنید

ویرایش شده توسط optima
لینک به دیدگاه

• 3 هفته بعد...
  • کاربر ویژه

درود

2سال قبل یه مودم TP-Link TD-W8901Gگرفتم مشکلی نداشت تا اینکه frimware رو آپدیت کردم.

مودم داغ و ریستارت میشد-ریست فاکتوری هم اثری نداشت.با downgrade  مشکلش حل میشد.-البته اون نسخه الانم آخرین نسخه این دستگاهه.

یه تکه حرارتگیر آلومینیومی رو به cpu  مودم چسبوندم تا امروزم بدون هیچ مشکلی کارمیکنه.

ویرایش شده توسط HeLen jOOn
لینک به دیدگاه

• 2 هفته بعد...

سلام

من حدود یکی دو ماهه پیش بود که همین جا یک تاپیک در مورد windows aero زدم

الان که این تاپیک رو دیدم گفتم که بیام و راه حلی رو که اون موقع پیدا کردم این جا بنویسم تا بقیه مثل من مجبور به کلی تحقیق و کرم ریزی به سیستمشون نشن!!!!!!!

:D  :D

یک بار وقتی داشتم با نرم افزار tuneup سیستم رو رو حالت turbo این نرم افزار میذاشتم....سیستم هنگ کرد و بعد از چند دقیقه رو حالت نیمه ای بین turbo و standard مونده بود

یعنی بعضی از ویژگی ها غیر فعال بود و بعضی دیگه هم فعال مثلا windows aero فعال بود ولی پنجره ها حالت شیشه ای خودشون رو از دست داده بودن!!

من هم هر کاری کردم درست نمیشد با این که تیک تمام گزینه های visual effects رو هم گذاشته بودم ولی باز هم درست نشد

بعد از کلی گشتن تو اینترنت فهمیدم که دو تا گزینه داخل بخش services وجود داره که اگر فعال بشن دوباره windows aero هم مثل قبل کار میکنه

یکیش گزینه Themes و اون یکی هم Desktop Windows Manager هست

مثل این که نرم افزار موقع تغییر حالت به صورت اتومات این دو گزینه رو خاموش میکنه

من هم روشنشون کردم و همه چی شد مثل روز اولش!!!!!!!!!!!!

:)

لینک به دیدگاه

سلام -

یه بار اومدم ثواب کنم کباب شدم -

خدمات کامپیوتری کار میکردم

تو مغازه بودم یه خانمی اومد گفت میخوام برای لپ تابم آنتی ویروس نصب کنین -

ما هم گردن گرفتیم - و دست به کار شدیم -  یه نود 32 نصب کردیدم دیدیم وسط نصب اورو میده - نگو نسخه 64 بیت بوده ویندوزش ما 32 داشتیم نصب می کردیم :|

-

بعد از کلی گشتن بین نرم افزار ها نسخه 64 بیت آنتی ویروس نود رو پیدا کردم - نصب که تموم شد برای آپدیت کردن آنتی ویروس باید به سیف مود میرفتیم -

ری استارت شد لپ تاب به صورت اتوماتیک بدون اینکه دکمه ای بزنی رفت تی سیف مود - اولش برام خوب شد - چون نمیدونستم باید چه دکمه ای رو بزنم تا بره تو سیف مود -

بهد از اینکه آپدیت رو دادم - لب تاپ رو ریست کردم - اما دو باره دیدم از سیف مود اومد !!! :mad:  پیش خودم گفتم لعنتی-- کجا سوتی دادی ؟ :-?

-

1 بار 2 بار 3 بار 10 بار ریستارت کردم دوباره از سیف مود میومد بالا :crying:  آبروم رفت :(

-

بعد از کلی زنگ زدن و عرق شرم ریختن جلوی دختره - که خیلی دیرش هم شده بود کلاسش -  آخر کسی نتونست به ما کمک کنه - :Frustrated:

-

یهو همین جوری رفتم توی MSconfig   قسمت boot  تیک  safe boot رو برداشتم - ریست کردم

یهو روی ماه لوگوی ویندوز رو دیدم - اشک زوق تو چشمام جمع شده بود - بلاخره موفق شدم - :clapping:

راز بزرگ هستی رو کشف کردم ^_^ #-o

-

ویندوز بالا اومد - لبتاب دختره رو دادم بهش گفتم معذرت یکم طول کشیده  ولی شد - گفت خواهش میکنم - چقد میشه : ---

گفتم حالا دیرتون هم شد شرمنده ولی - قابلی نداره - گفت چقد میشه ؟ ---گفتم قابلی نداره ؟

یهو گذاشت رفت بدون اینکه پولی پرداخت کنه - :|

ولی

اینکه دیر میرسید سر کلاس خیلی بیشتر از دست مزدی بود که بهم نداد حال داد - :D

ویرایش شده توسط king-baxx
لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...