رفتن به مطلب

خنک کننده آبی یا بادی برای core i9 9900k

اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام روزتون بخیر

می خواستم برای  سی پی یو i9 خنک کننده بادی بگیرم یه نفر گفت: اشتباه میکنی فقط خنک کننده آبی از پسش بر میاد به نظر شما کدوم بهتره برای گیم؟

یه سوال دیگه ای هم هست اونم اینه که پاور که 4 پین مولکس میخوره کیسی که 6 فن داره رو پاسخ میده همراه خنک کننده آبی؟

و اینه آیا پاور باعث بد سکتوری هارد میشه؟

ویرایش شده توسط nima061
لینک به دیدگاه

سلام

هم میتونید واتر بگیرید هم خنک کننده بادی.  خنک کننده بادی یکی از بهترین خنک کننده هایی که الان هست ترمال رایت ماچو و ماچو لیگرند هستند. کولرمستر MA610A هم خوبه یا هایر212 های جدید همشون جوابگو هستند

واتر هم تمام مدل های 240 موجود بازار جواب میده. شما با توجه به بودجه ای که داری انتخاب کن. اختلاف بینشون زیاد نیست نهایت چند درجه

لینک به دیدگاه

در 33 دقیقه قبل، nima061 گفته است :

سلام روزتون بخیر

می خواستم برای  سی پی یو i9 خنک کننده بادی بگیرم یه نفر گفت: اشتباه میکنی فقط خنک کننده آبی از پسش بر میاد به نظر شما کدوم بهتره برای گیم؟

یه سوال دیگه ای هم هست اونم اینه که پاور که 4 پین مولکس میخوره کیسی که 6 فن داره رو پاسخ میده همراه خنک کننده آبی؟

در واقع فرق انچنانی بین واتر کولر ها و ایر کولر ها نیست حتی گاها دیدم ایر کولر ها بهتر عمل کردند توی یوتیوب ویدیو زیاد است می تونی از linus tech tip نگاه کنی

لینک به دیدگاه

من تجربه استفاده از چندین واترکولر برتر دنیا رو داشتم ولی به جرات میتونم بگم کولربادی رده بالا دمای پایین تر و نویز کمتری داشت اما چیزی که هست مدل های باارزش ایرکولر تاور های بزرگی دارن و گاها فضای کیس رو پر میکنن یا رم ها رو میپوشونن

اگر مورد فضا رو ندارید توصیه ی من مدل های خوب برند هایی مث ترمال رایت و نوکتوآ هست که خواستید میتونم کمک کنم پیدا کنید

لینک به دیدگاه

تقریبا برابر هستن تو خیلی از های اند های آبی و بادی

های اند بادی نوکتوا d15 فوق العادس اگه گیرتون بیاد و قیمتش هم نسبت به آبی هم رده مناسب تره ولی مشکل فضا توی یه سری از کیس ها داره  اگه مشکل فضا ندارین بهتر بادی بگیرین اگه فضا کم دارین آبی ببندین

خودم موقت روی 9900 کا thermal right true spirit 120 گرفتم برای گیم جوابگو هست با فرکانس 4.7 all core  ولی اگه هدف 5 باشه حتما رده بالا تهیه کنید

موفق باشید

در 2 ساعت قبل، amirarsalan76 گفته است :

من تجربه استفاده از چندین واترکولر برتر دنیا رو داشتم ولی به جرات میتونم بگم کولربادی رده بالا دمای پایین تر و نویز کمتری داشت اما چیزی که هست مدل های باارزش ایرکولر تاور های بزرگی دارن و گاها فضای کیس رو پر میکنن یا رم ها رو میپوشونن

اگر مورد فضا رو ندارید توصیه ی من مدل های خوب برند هایی مث ترمال رایت و نوکتوآ هست که خواستید میتونم کمک کنم پیدا کنید

دوست عزیز میتونین دقیق مدل های استفاده شدتون رو بگین

لینک به دیدگاه

برای خنک کننده بادی Noctua D15

برای خنک کننده آبی حتما رادیاتور 360 باشه، هر برندی باشه اوکیه.

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، nima061 گفته است :

سلام روزتون بخیر

زیاد فرقی ندارن اگه بودجهشو داری یه ۲۴۰میلیمتری بگیر حواست به کیستم باشه فرقشونم فقط. ۱۰.۷از نظرم من اگه پولشو داری خنک کننده آبی بگیر فقط نصبش دنگ فنگ داره عزیز

لینک به دیدگاه

بهترین گزینه noctua d15 هست که الان تو بازار بای قیمت 2.7 موجوده از خیلی از خنک کننده های آبی بهتره و قیمت بسیار َعالی داره 

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، ARMIN گفته است :

برای خنک کننده بادی Noctua D15

برای خنک کننده آبی حتما رادیاتور 360 باشه، هر برندی باشه اوکیه.

یعنی رادیاتور 240 یا 280 کورسیر یا کولرمستر نمیتونه هندلش کنه؟

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، samannaseri گفته است :

دوست عزیز میتونین دقیق مدل های استفاده شدتون رو بگین

کورسیر h110i gt 

Enermax elc 240

Deep cool captain 360

Deep cool captain 360 EX

Corsair h150

Termalright silver arrow sbe

Cooler master master air maker8

تجربه این کولرهارو داشتم البته کولرهای دیگه ای هم بوده که تست کردم ولی مال خودم نبوده و روی سیستم بقیه چند دیقه فرصت کردم استفاده کنم فقط

در 1 ساعت قبل، mitternacht گفته است :

بهترین گزینه noctua d15 هست که الان تو بازار بای قیمت 2.7 موجوده از خیلی از خنک کننده های آبی بهتره و قیمت بسیار َعالی داره 

نسخه مشکیش رو سراغ دارم خیلی زیباتر شده و مشکل برخورد با رم رو هم برطرف کردن

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Alirezatha گفته است :

یعنی رادیاتور 240 یا 280 کورسیر یا کولرمستر نمیتونه هندلش کنه؟

28 سانت کورسیر احتمالا بتونه.

لینک به دیدگاه

https://pcmaxhw.com/product/deepcool-gamerstorm-assassin-iii-140mm-cpu-air-cooler/

این مدل هم جزو خوبایه دنیاس و البته یکم قیمتش بالاس :))) تو گیمر نکسوس برای تست استفاده شده و نتیجشم اینه

2020.09.14-00.01.png

لینک به دیدگاه

نظر من اینه که اگر سیستمت 24 ساعت روشنه و حواست به دمای سی پی یو نیست (مثل یه سروری که توی اتاق سروره) کولر بادی استفاده کنی چون پمپ کولرهای آبی خیلی پیش میاد که از کار می افته یا ضعیف میشه و آدم تا مانیتورینگ دقیق نداشته باشه متوجه نمیشه.

ولی کولر بادی درسته که بزرگتره در عوض حتی اگر فنش هم از کار بیافته (که خیلی کن پیش میاد) اولا که میبینی فن از کار افتاده دوما بدون فن هم دمای سی پی یو به حد بحرانی نمی رسه

موفق باشید

لینک به دیدگاه

اگه اوضاع بودجه خرابه، یه thermalright true spirit 120 هم میتونه کار شما رو راه بندازه... البته برای گیمینگ و نه محاسبات

ولی شما هدف رو بزارید روی thermalright macho و اگه بودجه راه داد، thermalright silver arrow ib-e و noctua nh-d15

البته دو کولر آخر فقط توی کیس فول تاور جا میشن، اینکه اگه کیس میدتاور دارید باید روی دوتای اول فکر کنید، البته بررسی کنید باز از کاتالوگ کیس که جا بشه حتما. وگرنه باید برید سراغ واترکولر بالاجبار

در مورد پاور هم، سوالتون رو متوجه نشدم درست فکر کنم. برق پمپ و فن‌های همراه واترکولر از خود مادربرد تامین میشه و اصلا کاری به پاور نداره

ویرایش شده توسط ali_8114
لینک به دیدگاه

واترکولر به نظرم بهتر هم شکیلتر وهم حرفه ای تر فضای کمتری اشغال میکنه .کولر بادی اگر قرار مدلهای حرفه ای بذاری باید کیس فضای کافی داشته باشه مخصوصا ارتفاع کیس چون کولرهای بادی رده بالا ارتفاع زیادی دارند. ولی خوب فضای زیادی رو میگیره ممکن به رمهات فشار وارد کنه. 

لینک به دیدگاه

دست تک تکتون درد نکنه بابت راهنمایی هاتون <3 فکر نمیکردم انقدر فعال باشید، فکر میکردم مثل بقیه فروم ها شاید اصلا کسی ج نده.

نظرم Cooler Master Hyper 212 Edition 57.3 CFM CPU Cooler بود ولی مثل این که جواب گو نیست.

فن توی این کیس green z2 plus hero که ابعادش 200 × 480 × 505 ميلی متر ، ارتفاع خنک‌کننده پردازنده 390 ميلی متره باید کمتر از 390 ميلی متر باشه؟

دوستان ممنون میشم توی این زمینه هم راهنمایی کنید.

پاور پلاتینیوم گرین یا گلد کولد مستر؟

پاور انتخابی GREEN GP750B-OCPT هست که اتصال 4 پین MOLEX داره.

کیس 5 فن داره میگن میشه همه رو به یه MOLEX با تبدیلی پشت سرهم وصل کرد آیا سرعت انتقال برق بهشون کاهش پیدا میکنه؟ یا تاثیری نداره؟

لینک به دیدگاه

در 3 دقیقه قبل، nima061 گفته است :

ارتفاع خنک‌کننده پردازنده 390 ميلی متره باید کمتر از 390 ميلی متر باشه؟

سلام دوست عزیز

فضای نصب ایر کولینگ 160mm

برای خرید این فضا یا حتی چند میلی‌متر کمتر از اون مد نظرتون باشه، ۳۹۰ میلی‌متر برای کارت گرافیکه

لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، nima061 گفته است :

سلام روزتون بخیر

سلام عزیز اگه هزینه بخوای حساب کنی واترکولر باید بهترین مدل رو برای 9900 بگیری ک اونم انچنان پاسخگو نیست باید کاستوم لوپ ببندی ولی ماچو رو میتونی با هزینه کمتر جور کنی

بعد دمای اتاق خیلی چیز مهمی هست اگه کولر داشته باشی تو اتاق خیلی خوبه مخصوصن برای ایر کول

https://forum.lioncomputer.com/index.php?/topic/118275-فروش-خنک-کننده-پردازنده-thermalight-silver-arrow-ibe-extreme-کاهش-قیمت/

مثل این مدل اگه تو کیست جا بشه هم خیلی خوبه هم نسبت به کارایی هم نسب به هزینه به صرفه هست

ویرایش شده توسط saman5949
لینک به دیدگاه

در 22 ساعت قبل، nima061 گفته است :

سلام روزتون بخیر

بدون شک واترکولر قدرت مند 360 از پس گرمایش 9900k برمیاد دوست من (یا 280 کورسیر)

گزینه های مناسب :

Corsair H115i Pro 280mm

CoolerMaster ML360R RGb

لینک به دیدگاه

در 3 ساعت قبل، nima061 گفته است :

نظرم Cooler Master Hyper 212 Edition 57.3 CFM CPU Cooler بود ولی مثل این که جواب گو نیست.

چرا، هایپر 212 خیلی کولر خوبیه. منتهی مهمه که داریدش، یا میخواید بخریدش؟

اگه میخواید بخریدش، فاکتورهای خیلی مهمی دخیل هستن. ولی اگه داریدش ببندید بره، یکی از دوستان همین فروم true spirit 120 داشتن و 9900k، دما توی cinenebch r20 به 75 نرسید

ولی اگه میخواید بخرید، یه قیمت از thermalright macho rev.a هم بگیرید و اگه مناسب بود، بخرید. دستتون رو بازتر میذاره

البته یادم رفت بپرسم. استفاده گیمینگه یا رندرینگ؟ اگه گیمینگه که 9900k اصلا به فول لود نمیرسه، اینقدر که ماشاالله قدرتمنده.

ولی اگه استفاده محاسبات و رندره، حتما یه «ایرکولر» سنگین وزن براش خریداری کنید

لینک به دیدگاه

اگر کیستون فضای کافی داره کولر بادی Noctua NH-D15 Chromax یکی از بهترین انتخاب ها میتونه باشه😊

لینک به دیدگاه

ممنون از تک تکتون نظر اکثریت Noctua NH-D15 بود

دوستان می تونید کیسی با ارتفاع 165mm برای فن Noctua NH-D15 معرفی کنید؟

تو رنج قیمتی 4T به پایین باشه ممنون.

فقط یه گرین Z6 ARTEMIS پیدام کردم.

لینک به دیدگاه

Cooler Master Master Box MB500 Case کیس خوبی وکیفیت خیلی بهتر نسبت به گرین داره وهمچنین فنهای نصب شده داخلیش خیلی با کیفیت تر نسبت به گرین.البته یکم بیشتر باید هزینه کنی ولی مطمنن ارزششو داره کیسهای گرین با این قیمتها منطقی نیست در ضمن حداکتر ارتفاع کولر بادی در این کیس 163میلی متر. کیسهای مستر تک هم کیفیت بهتر نسبت به گرین داره.

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، nima061 گفته است :

ممنون از تک تکتون نظر اکثریت Noctua NH-D15 بود

دوستان می تونید کیسی با ارتفاع 165mm برای فن Noctua NH-D15 معرفی کنید؟

تو رنج قیمتی 4T به پایین باشه ممنون.

فقط یه گرین Z6 ARTEMIS پیدام کردم.

کورسیر 450d داشتم دیروز فروش رفت وگرنه همه ابعاد کولر بادی و مایع رو پشتیبانی میکرد

فعلا چک کردم این کیس بهتر از مورد های گرین هست به نظرم کولر مستر MasterBox MB511 ARGB

لینک به دیدگاه

• 1 ماه بعد...

سلام

من در فرومها دیدم این مدل برای 9900k پیشنهاد شده

دوستان کسی این مدل چک کرد با 9900K؟  

https://www.coolermaster.com/catalog/coolers/cpu-air-coolers/hyper-212-led-turbo/#specifications

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...