رفتن به مطلب

کمک عجیبترین لگ ممکن تو صدا

Satank2
 اشتراک گذاری

Recommended Posts

سلام دوستان اگر کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم از عملکرد اسکرین رکورد گذشاتم

یه مشکل عجیبی دارم زمانی که با سیستم کار میکنم همچین لگایی تو حین پخش موزیک ایجاد میشه و یه هنگی بسیار ریزی حس میکنم

گارانتی رفتم فقط ویندوز عوض میکنه میگه درست شد

اول گفتن مشکل از رم هست که عوضش کردم  بعد گفتن مشکل از درایور صداست اونم ز بیخ پاک کردم و نصب کردم آپدیتش رو

اما کماکان این مشکل پابرجاست  سروصدای هاردمم از اول زیاد بود

حرارت ssd هم از 40 پایین تر نمیاد و گاهی اوقات بالا تر هم میره تا 44 یا موقع تست از ssd تا 56 54

cpu ryzen 3800x

gpu 2070 super

ram 32

ssd 512 samsung

hdd 2t toshiba 7200

ویرایش شده توسط Satank2
لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز،

با موزیک پلیر های دیگر تست کردید؟ مثلا VLC یا potplayer؟

لینک به دیدگاه

در 58 دقیقه قبل، Satank2 گفته است :

رارت ssd هم از 40 پایین تر نمیاد و گاهی اوقات بالا تر هم میره تا 44 یا موقع تست از ssd تا 56 54

سلام دوست عزیز

اول اینکه مدل مادربرد، رم و SSD رو ننوشتین، دما برای یک SSD ساتا بسیار بالاست

دوم ایراد به احتمال زیاد از تنظیم نبودن رم یا اورکلاک پردازنده هست، اگر براتون امکان داره XMP رو غیرفعال و تست کنین، همچنین وضعیت پردازنده رو هم توی Bios اعلام کنین

گاهی اوقات هم (عینا با این مورد برای یکی از دوستان مواجه شدم) پاور ممکنه کم بیاره

بهتره کلا یک بار تنظیمات Bios رو ریست کرده و با حالت پیشفرض بررسی کنین ببینین آیا این مشکل وجود داره یا خیر

لینک به دیدگاه

سیستمهای رایزن اوایل انتشارشون شدیدا این مشکل رو داشتند. که با گذشت زمان و بروزرسانی بایوس کمتر شد.

اگر بایوس سیستم آپدیت نیست به آخرین ورژن آپدیت کنید

آخرین ورژن InSpectre.exe هم اجرا کنید و Spectre & Meltdown Vulnerability Status در صورت غیر فعال بودن آنهارو فعال کنید

در نهایت نرم افزار DriverTalent یا Driver Booster رو نصب کنید و اجازه بدید درایورهای سیستم رو به صورت اتوماتیک در صورت لزوم آپدیت کنه

ویرایش شده توسط Hype
لینک به دیدگاه

سلام ممنون بابات راهنماییتون بله

در 2 ساعت قبل، EHSANRF گفته است :

سلام دوست عزیز

اول اینکه مدل مادربرد، رم و SSD رو ننوشتین، دما برای یک SSD ساتا بسیار بالاست

دوم ایراد به احتمال زیاد از تنظیم نبودن رم یا اورکلاک پردازنده هست، اگر براتون امکان داره XMP رو غیرفعال و تست کنین، همچنین وضعیت پردازنده رو هم توی Bios اعلام کنین

گاهی اوقات هم (عینا با این مورد برای یکی از دوستان مواجه شدم) پاور ممکنه کم بیاره

بهتره کلا یک بار تنظیمات Bios رو ریست کرده و با حالت پیشفرض بررسی کنین ببینین آیا این مشکل وجود داره یا خیر

سلام دوست عزیز

x470 pro

ram 16*2 team group ddr4 3200 cl 16

ssd enterprise pm 981a

تنضیمات بایسو رو یکبار رست کردم و تاثیری نداشت

پاور هم 700 گرین هست

یه کوچولو برق دزدی هم داره کیس که مال ارت خونه هست

الان بعد از دوساعت استندبای سیستم این دمای ssd هست که منطقیه اما بلافاصله بعد از کا کردن میاد بالا حتی تا 56 درجه هم رفت دیروز

Untitled.png

لینک به دیدگاه

در 1 ساعت قبل، Satank2 گفته است :

سلام دوستان اگر کسی میتونه راهنمایی کنه ممنون میشم از عملکرد اسکرین رکورد گذشاتم

یه مشکل عجیبی دارم زمانی که با سیستم کار میکنم همچین لگایی تو حین پخش موزیک ایجاد میشه و یه هنگی بسیار ریزی حس میکنم

گارانتی رفتم فقط ویندوز عوض میکنه میگه درست شد

اول گفتن مشکل از رم هست که عوضش کردم  بعد گفتن مشکل از درایور صداست اونم ز بیخ پاک کردم و نصب کردم آپدیتش رو

اما کماکان این مشکل پابرجاست  سروصدای هاردمم از اول زیاد بود

حرارت ssd هم از 40 پایین تر نمیاد و گاهی اوقات بالا تر هم میره تا 44 یا موقع تست از ssd تا 56 54

cpu ryzen 3800x

gpu 2070 super

ram 32

ssd 512 samsung

hdd 2t toshiba 7200

سلام عزیز معمولا این هنگی بخاطر سی پی یو هست شما یه برنامه نصب کنین ک درحال کال سی پی یو چک بشه بنظرم اون لحظه سی پی یو 100 درصد میشه و اینکه شاید یموقه ای از اس اس دی یا هارد باشه شما یبار اهنگ رو از روی اس اس دی پخش کن یبارم هارد ببین تفاوتی میکنه اصلا و اینکه یبارم اهنک بزار سی پی یو رو ببر زیر لود

لینک به دیدگاه

سلام دوست عزیز

با هر برنامه ای چک کردم و اول فکر میکردم ما cpu  هست اما تو فیلمکه گذاشتم نه گرافیک به 100 میرسه نه سی پی یو نه دیسک

همینه که موضوع رو عجیب کرده برام

تا زمانی که ویندوز رو ssd  باشه این کار بی فایدست و اهنگ رو از روی هر دو دیوایس پخش کردم و تاثیری نداشت

این مشکل حتی تو بازی pes که گرافیک انچنانی نمیخواد خودشو نشون میده و اونجا کامل هنگ میشه

اگر راهکارهای دوستان جواب نداد یکبار ویندوز رو روی hdd نصب کنم

مشکل اینجاست تو مرکز گارانتی با هرچیزی بنچمارک گرفتن یا سیستم رو زیر فشار گذاشتن اروری نمیده و عالیه

لینک به دیدگاه

در 2 ساعت قبل، Satank2 گفته است :

سلام دوست عزیز

x470 pro

ram 16*2 team group ddr4 3200 cl 16

ssd enterprise pm 981a

تنضیمات بایسو رو یکبار رست کردم و تاثیری نداشت

پاور هم 700 گرین هست

یه کوچولو برق دزدی هم داره کیس که مال ارت خونه هست

الان بعد از دوساعت استندبای سیستم این دمای ssd هست که منطقیه اما بلافاصله بعد از کا کردن میاد بالا حتی تا 56 درجه هم رفت دیروز

یعنی چی پاور برق دزدی داره؟

Bios مادربرد رو آپدیت کنین

رم‌ها رو اگر روی اسلت‌های اول و سوم گذاشتین، روی اسلت‌های دوم و چهارم بذارین

تنظیمات Bios رو که ریست کردین احیانا به هیچ کدوم از گزینه‌های Bios دست نزدین؟

اگر DVDRW یا کارت شبکه بی‌سیم یا هر نوع دیوایس USB و اکسترنال دارین، خارج و تست کنین

همچنین با یک رم به تنهایی و بدون اتصال هارددیسک (با قطع کردن کابل دیتا و برق) تست کنین

لینک به دیدگاه

با آپدیت بایوس و ریست کردن تنظیمات فعلا باگ صدا حل شده ،ممنون

در مورد برق دزدی هم بدنه ی کیس یه یرق ریزی داره که تو گارانتی گفتن بخار سیستم ارت خونه هست

در در 30 شهریور 1399 در 14:45، EHSANRF گفته است :

یعنی چی پاور برق دزدی داره؟

Bios مادربرد رو آپدیت کنین

رم‌ها رو اگر روی اسلت‌های اول و سوم گذاشتین، روی اسلت‌های دوم و چهارم بذارین

تنظیمات Bios رو که ریست کردین احیانا به هیچ کدوم از گزینه‌های Bios دست نزدین؟

اگر DVDRW یا کارت شبکه بی‌سیم یا هر نوع دیوایس USB و اکسترنال دارین، خارج و تست کنین

همچنین با یک رم به تنهایی و بدون اتصال هارددیسک (با قطع کردن کابل دیتا و برق) تست کنین

داداش دوباره تکرار شد این مشکل و دیگه مغزم داره سوت میشکه دیگه

بنظرت میتونه مشکل از SSD باشه از کجا باید بدونم مشکل از کجاست

و اینکه برق کمی تو بدنه کیس هست خطرناکه؟

گارانتی هم درشو باید گل گرفت

لینک به دیدگاه

به گفتگو بپیوندید

هم اکنون می توانید مطلب خود را ارسال نمایید و بعداً ثبت نام کنید. اگر حساب کاربری دارید، برای ارسال با حساب کاربری خود اکنون وارد شوید .
توجه: مطلب ارسالی شما پس از تایید مدیریت برای همه قابل رویت خواهد بود.

مهمان
ارسال پست در این تاپیک...

×   شما در حال چسباندن محتوایی با قالب بندی هستید.   حذف قالب بندی

تنها استفاده از 75 اموجی مجاز می باشد.

×   لینک شما به صورت اتوماتیک جای گذاری شد.   نمایش به صورت لینک

×   محتوای قبلی شما بازگردانی شد.   پاک کردن محتوای ویرایشگر

×   شما مستقیما نمی توانید تصویر خود را قرار دهید. یا آن را اینجا بارگذاری کنید یا از یک URL قرار دهید.

اشتراک گذاری

• اضافه کردن...